Ku całkowitemu zaskoczeniu swoich wyborców PiS zmienia całkowicie front w sprawie ustawy o organizmach modyfikowanych genetycznie – chce wprowadzić do Polski na mocy zmienionej ustawy UPRAWY GMO!!!

Poseł Jan Szyszko, obecny Minister Środowiska, po wycince drzew w całej Polsce bierze się za GMO. To bardzo przykra niespodzianka dla tych wszystkich, którzy zawierzyli posłowi, gdy był jeszcze w opozycji i obiecywał solennie, że gdy tylko PiS dojdzie do władzy, doprowadzi do całkowitego zakazu stosowania nasion i ziarna GMO. Jeszcze dwa lata temu zarówno Jan Szyszko, jak i jego partyjni koledzy uważali, że GMO to wielkie zagrożenie dla zdrowia Polek i Polaków, zwierząt i środowiska naturalnego.

Najdalej od 2012 roku, tj. od ogłoszenia wyników badań przeprowadzonych przez francuskiego prof. Gillesa-Erica Séraliniego wiadomo, że rośliny transgeniczne powodują znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory, wysoką śmiertelność i uszkodzenia narządów wewnętrznych szczurów doświadczalnych. Dziś jednak poseł Szyszko o tym zapomniał i reprezentuje interesy ponadnarodowych koncernów biotechnologicznych, które szturmem zdobywają światowe rynki.

Mimo naporu wiele krajów w UE i na świecie skutecznie zakazało upraw GMO i znakuje produkty nie skażone genetycznie. Tymczasem w Polsce sytuacja niespodziewanie się zaostrzyła i rząd w trybie przyspieszonym forsuje zmiany w ustawie o organizmach genetycznie modyfikowanych, chcąc dopuścić utworzenie stref upraw GMO. Proponowane przez rząd pasy ochronne o szerokości 3 km nie będą stanowić żadnej przeszkody dla pszczół i wiatru, co oznacza, że transgeniczny pyłek roślin z łatwością przeniesie się na pola konwencjonalne. Wprowadzenie GMO do środowiska to proces nieodwracalny, który niesie ze sobą katastrofalne skutki.

Dlatego musimy zjednoczyć siły i masowo zjawić się 21 kwietnia 2017 r. na godz. 10:00 w sejmie na obradach komisji rolnictwa, na której odbędzie się już drugie czytanie tej ustawy. Potem ustawa trafi pod głosowanie do sejmu.

JESTEŚCIE NIEZBĘDNI, ŻEBY ZATRZYMAĆ UPRAWY GMO W KRAJU!!! MUSIMY ZJAWIĆ SIĘ MASOWO W SEJMIE! Przysyłajcie zgłoszenia (imię i nazwisko) na listę wejść na komisję rolnictwa na adres: lenahuppert@wp.pl , inaczej Was nie wpuszczą. W biurze przepustek w sejmie trzeba być ok. godz. 9:00.

INFORMACJE DODATKOWE:

20.01.2011 r. Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy – Prawo o organizmach genetycznie zmodyfikowanych (druk 2547), po trzynastu posiedzeniach wypracowała projekt ustawy, który dokonał transpozycji Dyrektywy 2001/18 i 2009/41.
W projekcie zawarto ZAKAZ UPRAW roślin modyfikowanych genetycznie oraz zasady i warunki zamierzonego uwolnienia genetycznie zmodyfikowanych organizmów W CELACH DOŚWIADCZALNYCH. Według projektu CAŁA POLSKA STAŁABY SIĘ STREFĄ WOLNĄ od upraw roślin modyfikowanych genetycznie. Podkomisją kierował Jan Szyszko.

http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/spr_2547_1/$file/spr_2547_1.pdf

W 2012 Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie powyższy projekt ustawy o GMO, niestety został on odłożony do sejmowej zamrażarki.

2.04.2017 r. prof. Jan Szyszko, obecnie Minister Środowiska, prezentuje projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych (druk 1424), w którym już NIE MA ZAKAZU UPRAW roślin GMO.
UWAGA! Są natomiast zapisy określające sposób tworzenia STREF DO UPRAW(!) ROŚLIN ZMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE w każdej gminie.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/69E80A08C65303A4C12580EC006B8088/$File/1424.pdf

Dlaczego prof. Szyszko, będąc teraz Ministrem Środowiska, nie skorzystał z gotowego dobrego projektu wypracowanego podczas 13 posiedzeń podkomisji, której przewodniczył?

Co jest powodem diametralnej zmiany w stanowisku Jana Szyszki, który w przeszłości (w czasie gdy PiS był w opozycji) był pierwszym obrońcą Polski przed inwazją GMO, a obecnie proponuje projekt umożliwiający prowadzenie w Polsce upraw GMO?

Komu zależy na uwolnieniu GMO do polskiego rolnictwa? Komu zależy na uzależnieniu Polski od korporacji? Dlaczego taka zmiana polityki PiS?

autor: Lena Huppert
Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT

Reklama

105 myśli w temacie “PiS ODDAJE SŁOWIAŃSKĄ POLSKĄ ZIEMIĘ POD UPRAWY GMO! Wzywamy Polaków na posiedzenie ostatniej szansy!

 1. Jak to sie mowi ,po owocach ich poznacie. Widac przynajmniej na co PIS owi ograniczenia w obrocie ziemia rolna i kolektywizacja jej w lapach Agencji Rynku Rolnego. PIS jak kazda rzadzaca partia po 45 roku sluzy wallstritowskiemu korporacjonizmowi o globalnym zasiegu.Jednym z obszarow takich dzialalnosci korporacji jest produkcja GMO a polska ziemia i polski obywatel ma byc skazony tym ciulostwem na wieki .

  1. Moje motto i hasło od dzisiaj wypowiadane codziennie w każdej wolnej chwili brzmi : „Precz z chazarskimi rządami w Polsce” x Tak się stanie !

   1. Błogosławieni Polacy RODacy Słowianie,
    albowiem oni na powrót
    na własność posiądą Ziemię
    pomiędzy Renem a Donem.

    Jest to twardy wpis na linii czasowej Wielkiej Zmiany, którego już nic nie może zmienić.

    Dokona się to w ten sposób, że w wolnym świecie Złotego Wieku nie będzie już żadnych granic,
    więc słowiański materiał genetyczny… … … … 😉 😀

   2. „więc słowiański materiał genetyczny… … … … 😉 😀”
    Co z tym materialem genetycznym ???
    Rozesmiana buzka 😉 Mam nadzieje, ze dzieciaczki beda wyskakiwac Co rok to Prorok 😉

  2. …a moze SOKOL : laminina ODNOWI i ZREGENERUJE komorki !!!! ???? Skojarzenie przyszlo mi po komentarzach z wczoraj i
   dzisiaj na :
   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/04/13/intronizacja-lucyfera-w-bazylice-sw-pawla-za-murami-29-czerwca-1963-r/comment-page-1/#comment-13352

   DNA regeneruja grzybki : ga,ski(zwane tez kurkami). Oczyszcza z toksyn i odnawia : mlecz( jest listki zanim nie zakwitnie, swietnie smakuje lekko podsmazony , w salatkach)
   Mleczko pszczele i KONOPIE maja duzo aminokwasow, BIALKO

   1. Też się kiedyś zastanawiałam, o co chodzi z białkiem, pro-teina czy ma coś wspólnego z teiną i zaburzeniem wchłaniania żelaza? Ciekawe jest też związek występujący w chrzanie horseradish peroxidase (tzw. Peroksydaza chrzanowa) i powiązany z tym hem. Może Ci coś przyjdzie do głowy.

   2. Zdziwiona ,
    „Ciekawe jest też związek występujący w chrzanie horseradish peroxidase (tzw. Peroksydaza chrzanowa) i powiązany z tym hem”
    Prosze, mozesz wyjasnic szerzej o co chodzi???

    Czuje , ze „tu cos jest” , ale o co chodzi z tym chrzanem??? Napisz wiecej.
    DZIEKUJE Z GORY 🙂

   3. W zasadzie odpowiedź już jest podała ja Arkona tłumacząc list 17-1″On już istniał, zanim cokolwiek powstało, i wszystko istnieje dzięki Niemu. „( trochę inne tłumaczenie ale oddające sens” Co to jest zatem???
    Hem to cząsteczka absorbująca Światło.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Hem_(biochemDlaczego wit C leczy:
    Wydaje się że naprawdę działa inaczej JaPan-y nie pożerali by tonami wasabi a moringa tzw drzewo chrzanowe nie leczyło by ponad 300 dolegliwości.
    Dlaczego wit C działa?
    http://luskiewnik.strefa.pl/biochemia/ferrum.htm
    Tu także ciekawy artykuł , choć pozostawia trochę do życzenia bo np. kawa zakwasza środowisko a także uwalnia do niego potas, co skutecznie wykorzystał w terapii Gerson.
    https://www.pfm.pl/baza_chorob/mineraly-w-ustroju/blokery-pokarmowe-hamujace-wchlaniania-zelaza/971
    Tak gdzie nie ma światła jest ciemno, wiemy gdzie światło nie dochodzi ? Tam gdzie czasem mamy wszystko…. 🙂
    A tu o komórkach macierzystych
    http://www.herbiness.com/paczki-jabloni-cztery-przepisy-dla-smaku-zdrowia-i-urody/
    Najlepsze probiotyki to bakterie octowe i kwasowe np. wg przepisów Bołotowa. Ale muszą „widzieć” co się wokół dzieje a nie błądzić w ciemnościach. pozdrawiam

   4. Czy to znaczy, ze Vit C wnosi Swiatlo do organizmu ???
    I czy to znaczy ze warto jesc w duzych ilosciach nasz POLSKI CHRZAN ???
    Ja troche z poza branzy, wiec przepraszam, ze pytania „malo naukowe”.

    A tak „przy okazji”, ale cos mi sie zdaje, ze w temacie DNA i regeneracji, odbudowy, odswiezenia itp. ten film ma duzo „do powiedzenia”. Jakos to ze soba jest powiazane, te tematy.

    To jakos jest ze soba powiazane :
    ” Jestesmy w srodku wielkiego procesu PRZEBUDZENIA w tej czesci Wszechswiata”
    Mowi w tej chwili Max S. Wspomina tez o Lemurii i Atlantydzie.

    Max S. PRZYPOMINA tez , by nie czekac na jakakolwiek „pomoc z gory” bo ONI tam „obie strony kontroluja”.
    Trzeba LICZYC NA NAS SAMYCH !

   5. Trzeba być kwaśnym i chrzanić wszystko 🙂 Sztuczna Vit C się przyswaja ale tez niszczy florę dlatego potrzebne naturalne probiotyki.

  3. Drodzy Rodacy !
   Oto poniżej uniwersalny tekst dla każdego Suwerena- Polaka, do wykorzystania, w celu przedłożenia lub przesłania do wszystkich firm handlowych symulujących instytucje państwowe w całej Polsce.

   Jako osoba uwolniona 25.12.2012r. z prywatnego niewolniczego światowego systemu władzy Trój-Korony z Watykanem na czele, jako Suweren sprawujący bezpośrednią władzę zwierzchnią od 02.11.2014r. na mocy Proklamacji oraz na mocy Dekretu z 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa wszelkim organom władzy w Polsce, uznaję Was, szefów nielegalnych, prywatnych firm handlowych, symulujących instytucje państwowe wraz z Waszymi pomocnikami za wrogów Narodu Polskiego i Polski !
   Nie posiadacie legitymacji Suwerena-Narodu Polskiego !
   Wasze działania są nielegalne, bezskuteczne, bezprawne !
   Działacie na szkodę i krzywdę Suwerena-Narodu Polskiego i Polski !
   Zajmujecie nielegalnie obiekty będące niezbywalną własnością Suwerena-Narodu Polskiego !
   Żądam niezwłocznego opuszczenia bezprawnie zajmowanych obiektów, niezbywalnej własności Suwerena-Narodu Polskiego, na mocy Dekretu z 02.04.2015r. „Wypowiedzenie posłuszeństwa wszystkim organom państwa” – najwyższej rangi aktu prawnego wydanego w zgodzie z polską racją stanu w celu usunięcia z organów/urzędów osób pełniących funkcje w sposób nieuprawniony i niewłaściwie udokumentowany.
   Odpowiadacie prywatnie swoim majątkiem za szkody i krzywdy wyrządzone każdemu Polakowi, za szkody wyrządzone Suwerenowi-Narodowi Polskiemu i Polsce ! Suweren-Naród Polski pozbawia Was praw obywatelskich !Wasze majątki, Wasze konta bankowe, przechodzą na własność Suwerena- Narodu Polskiego. Macie prawo zabrać jedną walizkę i wraz z rodzinami opuścić na zawsze terytorium Suwerena- Narodu Polskiego ! Suweren wydaje Wam i Waszym dzieciom na zawsze zakaz wjazdu na terytytorium Polski !
   Aktem łaski Suwerena-Narodu Polskiego jest danie Wam ostatniej szansy uniknięcia kar poprzez oddanie się do dyspozycji Szeryfa i Oficerów Pokoju, rezprezentujących Polski Sąd Prawa Zwyczajowego.
   https://wojdabejda.wordpress.com/2016/04/18/falszywi-obroncy-kraza-po-polsce-i-w-internecie/

 2. Produkty GMO już od dawna są na polkach sklepowych, ja po prostu ich nie kupuję i nie jem, ale moze ktos chce jesc produkty z GMO, to niech sobie. to wszystko ma za zadanie zmniejszenie ilosci ludzi, bo jest ich za dużo. wysokie wibracje milosci mogą wam pomóc, a nie bunt przeciwko wladzy

  1. W Wielkiej Zmianie nie chodzi o bunty kogokolwiek przeciwko komukolwiek czy czemukolwiek.

   Chodzi jedynie o bardzo proste, ewolucyjne zmiany prawa w kierunku poszanowania wszelkiego Życia, a więc w tym wypadku o zastopowanie pomysłu rodem z „cywilizacji śmierci”, przed którą przestrzegał PiS-owców sam Jan Paweł II.

   Konkretnie chodzi o obecność na komisji sejmowej w dniu 21 kwietnia, by przypilnować chazarską łobuzerię, bo to o zdrowie Polaków RODaków Słowian przecież chodzi. Chazarzy nie kupują produktów GMO, nie leczą się zatrutymi lekami ani się nie szczepią.

  2. Jesc tej trucizny nikt nie chce…niektorzy nie maja pieniedzy na „zdrowa zywnosc”, inni nie wiedza, jeszcze inni mowia :” jak sprzedaja, to znaczy , ze jest przebadane”
   To nie jest swiadomy wybor, ale bieda, niedostatek, slabosc intelektualna czy duchowa, a czasami po prostu NAIWNOSC wobec „rzadu”.

 3. Cytuje:
  „Szary Wilk pisze:
  7 Grudzień 2016 o 21:43
  Niech kazda rodzina ma w DOMU NASIONA WLASNE, POLSKIE.
  trechlebow w rosji od 10 lat radzi , by tam kobiety mialy zawsze przychowane nasiona owocow, kwiatow, ziol, zboz, krzewow…pestki moga lezec dziesiatki lat , jesli sa dobrze przechowane, nasiona np. burakow tez…wystarczy troche pomloczyc przed sadzeniem, i po 10 latach przechowywania wyrosna.

  SPRAWDZONE.
  TRZYMAJCIE W DOMACH PRAWDZIWE NASIONA. Kazdy po trochu. Sadzcie na dzialkach PRAWDZIWE POLSKIE ROSLINY. Wywalcie i spalcie wszelkie obce rosliny, ktore zatruwaja i kolonizuja POLSKI STAN FLORY i rownowage ekologiczna w lasach , na lakach , ogrodach.

  Iglaki w ogrodach to moda BABILONU 😦”
  Podkreslam:
  IGLAKI W OGRODACH TO MODA BABILONU.

  Slowianie w ogrodach maja warzywa, owoce, kwiaty i ziola.
  U Babci byly: kapusta, marchew, salata, groch, fasola, brukiew,bob, …
  Grusze, sliwy, jablonie, czeresnie, wisnie, KONOPIE, mak,
  Biala pnaca roza,BEZ, JASMIN, KALINA(dalej od domu, bo lekko toksyczna w mieszkaniu) MALWY, piwonie, fiolki, kossacce, rumiany, dzwoneczki…i cala masa innego kwiecia i ZIOL do przypraw: mieta, tymianek, macierzanka itd.
  Pokrzywki tez sobie rosly przy plotach i swietnie karmily male gesi i kaczuszki…
  Lopian ,bylica, jaskolcze ziele, perz, przywrotnik, krwawnik, babka lancetowata i szerokolistna, stokrotki, chmiel dziki itd…
  Rosl tez klon, lipa i troche krzewow…

 4. oni im robia cos z mozgami, moze strasza albo daja niebotyczne lapowki, im wiecej prof i hab przed nazwiskiem tym gorzej z mysleniem i jego rezultatami dla wszystkich jak zawsze, dr hab prof to ludzie przejeci przez sekte naukowa kazaca wierzyc w big bang ewolucje od mineralow do malpy itd

  1. Z mozgami to zapewne ale w pierwszej kolejnosci z duszami,ktorych nie maja.Zero empati maja te typy,bo to taki zawod czyli polityk ruchacz-klamca.To ludzie ktorzy powinni byc zamknieci w psychiatrykach na zawsze ,bo resocjalizacja ani prace spoleczne nie naprawia ich schrzanionego DNA.Tym ludzia znaczy polityka i duchownym nie mozna absolutnie ufac a juz bron boze dopuszczac do stanowisk majacych wplyw na zycie chocby jednego czlowieka. W pierwszej fazie ich karier sa pieniadze,ktore dostaja gesto i czesto i sami nie wiedze pewnie od kogo,w drugiej fazie to szantaz,imprezy ,gwalty,mordy a wszystko nagrane i skrzetnie przechowywane.Pozniej musza juz krakac i tanczyc jak im przykaza.

   1. ” W pierwszej fazie ich karier sa pieniadze,ktore dostaja gesto i czesto i sami nie wiedze pewnie od kogo”
    No wlasnie…wylapuja zdolnych studentow…sprawdzaja , czy dadza sie kupic, czy maja zatrute dusze…SZLACHETNYCH czesto zostawiaja „w spokoju” , ale i trudno bedzie tym szlachetnym osiagnac stanowiska…

   2. Tak, jest cała procedura wyłapywania liderów na wczesnym etapie i ich prowadzenia. Wysyła się ich do Hameryki na masońskie stypendia – i tam pierze im mózgi. Jeśli lider nie ma chazarskich genów, podsyła mu się chazarską żonę. Już są wyznaczeni prezydenci Polski na następne 50 lat.

   3. duda to kanal, mozna usnac jak gada, zieba na prezydenta albo premiera nie wiem co lepsze dla niego i dla nas

  2. GMOś Mądrość i WIEDZA rodzi się z Dobroci serca , współodczuwania i doświadczeń życiowych /słowiańskie wiece starszych/ , a nie zafałszowanych ksiąg i nauk sprzedajnych pseudo-uczonych profesorów np., niejaki morderca bażantów zwany „szyszko”

 5. Owoc lub warzywo może mieć 4 lub 5 cyfrowy kod wydrukowany na naklejce lub na foliowej torebce, w której je kupujemy, bądź na kartonie w którym są zapakowane przed wyłożeniem na półki. Kod nazywa sie PLU od Price look-up. Są umieszczane na owocach i warzywach w celu łatwiejszej identyfikacji produktu. Numer mówi nam, skąd dany produkt pochodzi, jaki jest to rodzaj produktu i jego rozmiar.

  Myślę że najważniejszą informacją jaką możemy wyczytać z kodów PLU to to że:

  Produkty ekologiczne mają 5-cyfrowy numer PLU, który zaczyna z numerem 9.
  Konwencjonalne produkty mają 4-cyfrowy numer PLU, który rozpoczyna się numerem 4.
  Genetycznie zmodyfikowane (GMO) produkty posiadają 5-cyfrowy numer PLU, który zaczyna się numerem 8.

  Produkty konwencjonalne zaczynają się od 4. Tutaj jest samowolka. Owoce mogą być pryskane bądz nie. Rosnąć w ziemi i słońcu, ale również w szklarniach i na nienaturalnym podłożu. Także tak jak na loterii, nie wiadomo, co nam się trafi. Najbezpieczniej byłoby kupować ekologiczne owoce i warzywa z kodem PLU zaczynającym się 9.

 6. Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, w Polsce zabroniona jest sprzedaż nasion GMO, lecz jak wynika z informacji przekazanych przez Koalicję Polska Wolna od GMO, polscy rolnicy skupują materiał siewny od rolników z zagranicy. Zatem, w jaki sposób to prawo jest omijane, wręcz łamane?

  Fakty o nielegalnych uprawach GMO

  W Polsce nie ma przemysłowych upraw roślin transgenicznych, a w każdym razie, nie powinno być. Jak jest w rzeczywistości? – „Wiemy tylko o jednej nielegalnej uprawie, kilkadziesiąt ha w województwie śląskim. Uprawa kukurydzy zastała sprawdzona przez GP i okazało się, że jest to kukurydza genetycznie zmodyfikowana MON810” – poinformowała Jadwiga Łopata, założycielka Międzynarodowej Koalicji Dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC), laureatka ekologicznego Nobla.

  O tym, że Polska nie jest wolna od GMO świadczy też fakt, że w 2009 roku szwedzka firma, która skupowała od nas kukurydzę GMO zrobiła rutynową kontrolę i okazało się, że zanieczyszczenie kukurydzy reklamowanej jako wolna od GMO wyniosło prawie 4 proc. Według Koalicji sytuacja wymknęła się spod kontroli, przez co tracimy rynki zbytu.

  Z drugiej strony dane dotyczące upraw GMO w Polsce mogą być fałszowane. Laureatka ekologicznego Nobla ostrzega, że część informacji o występowaniu GMO w Polsce rozsiewają zwolennicy genetycznie modyfikowanych roślin. Według niej zwolennicy GMO wmawiają rolnikom, że w Polsce istnieją już uprawy GMO, które zanieczyściły uprawy tradycyjne. – „Może to być celowa propaganda, bowiem zwolennikom GMO chodzi o to, aby jak najszybciej dopuścić do legalnych upraw GMO” – stwierdziła Łopata.

  http://www.ekologia.pl/srodowisko/ochrona-srodowiska/gmo-w-polsce-czy-w-polsce-uprawiane-sa-rosliny-genetycznie-modyfikowane,15499.html

 7. Mnie tylko ciekawi jaki będzie odzew tych wszystkich organizacji rolniczych- bo żadna informacja od nich nie wypłynęła! Kolejna sprawa dziś i cicho sza w mediach w temacie:
  ,,Jak wynika z naszych informacji kilometrowe korki utworzyły się w wyniku działań kontrolnych jakie nasi zachodni sąsiedzi prowadzą na granicy”- dodam, że rano wybuchła bomba 18.04.2017 – 06:30 Uhr
  Görlitz – Bei einer Explosion in Görlitz sind die Haustür eines Wohnhauses und ein Auto beschädigt worden.
  Wie die Polizei mitteilte, detonierte der Sprengsatz am frühen Dienstagmorgen vor einem Mehrfamilienhaus an der Jauernicker Straße.
  http://www.bild.de/regional/dresden/explosion/explosion-vor-wohnhaus-in-goerlitz-51331164.bild.html

 8. Ja nie kupuje polskich warzyw to wszystko chemiczny szajs wole organic z hiszpani w biedronce jak sie nie postawicie polskim rolnikom skurwysynkom to sie bedziecie meczyc juz do konca, nie jestescie nauczeni walczyć a za obojetnosc sie placi srogo, zieba musial przyjechac zeby was za du pe wziasc pod sejm, pijecie sobie tu z dziubkow zamiast z jajkami i maka na szyszko ruszyc

  1. GMO nie wiem co powiedzieć, ale jeżeli Ty wierzysz, że w Biedronce sprzedają Ci warzywa organic z Hiszpanii , to długo na tym nie pożyjesz 😀
   Mam znajomych , którzy pracowali przy takich pseudo organicznych uprawach w Hiszpanii i we Włoszech, i widzieli ile chemii oni stosowali do produkcji tych warzyw, żeby tylko szybko rosły, wyglądały ładnie i zdrowo, a potem hajda na wschód Europy, niech się gupole trują, byle myśmy dobre zyski osiągnęli.
   Jeżeli jeszcze ktoś wierzy choćby w jedno zapewnienie
   „dzikiego zachodu europy”, że produkują dla nas zdrową żywność , to albo już mu rozum ta chemia zeżarła, albo …….. jest ślepy i głuchy, że o braku intuicji nie wspomnę.
   Jajkiem Szyszki nie zrzucisz ze stołka, ale petycją już tak.

   1. nie opieramy swojego zdania na opowiesci swoich bliskich ktorzy byli i widzieli ze pryskaja -_- tylko szukamy znaczkow na warzywach i owocach np takiego http://www.qai-inc.com/ musimy wyjsc na ulice, pokojowe demonstracje czy pisanie petycji np takiej solidarnosci nic by nie daly, trzeba naciskac fizycznie(ulica) i psychicznie(petycje) w tym samym czasie, w polsce sie robi jak w stanach wszyscy grzeczniutcy nie wychyla sie, kazdy boi sie policji prokuratury sadu, taka petycyjna mentalnosc prowadzi do panstwa policyjnego jak np w stanach, powinnismy isc w strone blokowania ulic leppera i spawania wagonow do szyn solidarnosci nie petycji, petycji jest w brod a i tak beda uchwalac co ameryka i niemcy im kaza tj gmo szczepionki wegiel zakaz skrobanek religie itd itp dr zieba to samo mowi ze polscy rolnicy to bezmyslne stworzenia sypiace wszystko glycofosfatem bo to dla „miastowych” i po ilosci raka w polsce np widac ile pestycydow jest we wszystkim, i to cudownie nie znika tylko z roku na rok sie kumuluje truje wode rzeki morza, duzo autyzmow to pestycydy, ja rozumiem ze yahwe sypie nam uprawy zarazami nawet w swojej bibli pisze o tym, jednak mamy antydotum naturalne na jego wymysly tylko trzeba troche wiedzy i wizji jak i co i kiedy uzywac

  2. GMO- nie obrażaj POLSKICH ROLNIKÓW- zupełnie nie znasz tematu od tej strony- jak Prawdziwi Rolnicy- nie producenci rolni- tylko ROLNICY- których jest bardzo mało- są PONIEWIERANI-czy ludzie ich wspierają poprzez kupowanie ich produktów- nie dziś nikt nic nie potrzebuje- woli iść do marketu- sam Poszedłeś po jabłka do TESCO- smak to nie wszystko!- TO BYŁ APEL DO WSZYSTKICH!!

   1. Gmozabija to TROLL. Najpierw trollował u Kefirka, a teraz tutaj. Dajcie sobie z tym typem spokój. Takie jest jego zadanie, aby głosząc chore rasistowskie brednie o żydomongołach i wyższości blond włosów nad czarnymi, odciągać ludzi od alternatywnej blogosfery, przypinając jej łatkę oszołomów, rasistów czy ksenofobów. Teraz widzę, że Polskim rolnikom się dostało. Zresztą sam nick dużo mówi o użytkowniku.

   2. jablko kupuje bo ma 9ke, smak i kolor ma drugorzedne znaczenie przynajmniej dla mnie, wiem ze rolnicy sa poniewierani i maja placone grosze ale z drugiej strony mentalnosc wiekszosci z nich jest zatrwazajaca, zawsze klamia ze nie pryskaja ze sami jedza np czeresnie, organic praktycznie nie istnieje w polsce a jak sie zapyta sprzdajacego rolnika o to, to wybucha agresja i ze panie wszystko pryskane i skazone… troche to sie zaczyna zmieniac za posrednictwem uni, smiem twierdzic ze mamy najgorsze pryskane jedzenie i powietrze w cywilizowanej czesci swiata, nie mamy zadnych norm organicznych zywnosci i powietrza, polska zima to kanal kazdy kaszel od smogu i jeszcze nazywaja to dla niepoznaki przeziebieniem, przeziebienia nie istnieja !!!!, owszem sa wychlodzenia organizmu ale to raczej rzadkie i nie dotyczy polski, wyobrazcie sobie co by bylo jak np by zaczeli mowic prawde ze np 100 osob zmarlo od zimowego smogu zamiast udawac ze na tzw grype, to by wszyscy wyszli protestowac na ulice… a ze zydzi pisowscy nie sa zainteresowani usunieciem wegla wrecz go finansuja a wiatrakom rzucaja klody pod nogi, to widac golym okiem, w polsce ciezko zrozumiec polske trzeba wyjechac i np pooddychac w zimie bezweglowym powietrzem na zachodzie i wtedy jest eureka ze np nie mamy kaszlu bo na zachodzie w zimie sie czlowiek nie ma kaszlu, zadna czapka rekawiczki czy nalewki nie pomoga na inhalacje smogiem, jedynie odtruwajaca z potem sauna albo kapiele w wyciagajacej syfy soli gorzkiej moze pomoc, mozna by powiedziec ze podroze ksztalca -_-

   1. Gmo, pohamuj się trochę z obrażaniem wszystkich dookoła. Punkt widzenia zależy od punku siedzenia.
    Chciałabym zobaczyć jak ta twoja walka wygląda.

   2. To, co nazywasz piciem z dziubów, jest po prostu jak najbardziej naturalną człowiekowi wrażliwemu i w miarę otwartemu

    umiejętnością

    nawiązywania

    elementarnych

    nici

    sympatii

    pomiędzy

    empatami 😀

    (których tu – na szczęście dla empatów – coraz więcej zagląda) 💚

    *
    A każda „walka” prowadzi do klęski. Podaj choć jeden przykład z historii świata, gdy ktoś „wywalczył” coś na stałe…

    W Wielkiej Zmianie, którą wprowadzam, nie chodzi o żadną „walkę”, lecz o

    elementarne

    podniesienie

    poziomu

    świadomości. 🔆

    Co wywalczone, będzie utracone,
    co rozpoznane, będzie zachowane.

 9. od prawie 20 lat nasze krowy jedza pasze gmo za stanow, wiec mieso i mleko mamy tym skazone,pis niec nie zrobi bo potrzebuja kasy i nie chca gwaltownych ruchow wykonywac

  1. GMOsiu sprawdziłam skąd są te jabłka z nalepką 9, otóż są to jabłka Polskie z hodowli ekologicznych, po prostu nie pryskane chemią 30 razy, ot i cała prawda, jak ktoś chce , to i u nas wyprodukuje smaczne i zdrowe. „Móc to chcieć”
   Jak moja jabłonka „RUBIN” w tym roku znów pięknie obrodzi , to wyślę Ci na zimę , zdrowe i bardzo smaczne jabłka. 😀

   1. Elizo, nie ma sprawy, jak tylko obrodzi, bo jak będzie taka pogoda, jak dzisiaj u nas, wichura, śnieżyca i moje piękne kwiaty pod ciężką śnieżną pierzyną, a nie daj Bóg minusowe temperatury na dzisiejszą noc zapowiedzieli……to różnie może być z plonami w tym roku. Mimo tych wszystkich przeciwności, ja jednak nastawiam się pozytywnie …..no i oczywiście na duże zbiory poczekam 😀
    Ponoć NADZIEJA umiera ostatnia. 😀 ❤

   2. dzieki a jeszcze mi powiedz czemu jednego lata obok mnie na osiedlu rosly jablka a teraz juz nie i to w dwoch miejscach

 10. a jeszcze tak dokoncze wg ghrees 888 to chinczycy w ukladance pozbywania sie i napasci na gojow tj slowian, 8 genetyczne rosliny 8 gentyczni zmutowani ludzie tj azjaci -_- 777 to korea maja za zadanie nas zatruwac swoja technologia no i slawny 666 to juz nasi rodzimi mordercy zydosaksoni tuski dudy merkele sorosy obamy itd mordujacy nas przymusowymi szczepieniami zartuta woda zarciem i powietrzem

  1. GMOsiu , nie wiem dlaczego jabłonie na Twoim osiedlu nie owocują, pewnie to są zaburzenia po chemicznych opryskach.
   Ja mam tylko 3 jabłonie, moje ulubione smaki, Koksa pomarańczowa, Melaroza i mój ukochany Rubin, z którego w zeszłym roku zebrałam 800 szt dorodnych owoców.
   Ja nie stosuję żadnych chemicznych oprysków, robię swój ziołowy „opodyldok” z czosnku, cebuli, pokrzywy, wrotyczu , skrzypu i mniszku .
   Ponieważ mój ogród i w praca w nim , jest moim hobby i miłością, dlatego od czternastu lat mam swoje owoce i warzywa świeże i na przetwory na cały rok dla 6-cio osobowej rodziny, nadwyżki rozdaję znajomym.
   Kupuję tylko ziemniaki i włoskie orzechy od znajomego, który prowadzi ekologiczne gospodarstwo, w tym roku jednak posadziłam na jednej grządce ziemniaki, zobaczymy jakie będą plony 😀
   GMOsiu na tematy ogrodowo-działkowe, to ja mogę tak cały dzień i jeszcze że ho ho ho 😀

   1. https://1drv.ms/f/s!AqjZCaKDWcw4g-4CPM5vOqJtZUllRA
    TAW to jest moja pierwsza próba, jak wiesz ja jestem matołek komputerowy, zobaczymy czy przejdzie. 😀
    Na zdjęciach jest moja innowacyjna hodowla marchewki, najpierw wysiałam, potem posadziłam z pikowania i wyszło to co widzisz, ubaw miałam po pachy.
    W tym roku nie robiłam jeszcze żadnych zdjęć, ale mam całe kroniki ze wszystkich lat od czasu tworzenia ogrodu.
    Następne spróbuję wysłać na podany przez Ciebie adres.

   2. W końcu ASNYK zadziałał 🙂
    ANNO Marchewki jak UFOLUDECZKI rzeczywiście SZCZĘŚLIWA pięknie to ujęła, co jedna to PIEKNIEJSZA ❤
    TAW, a Pietruszka niczym roztańczona panna na weselu rozłożyła, rozkloszowała swą CUDną zielona suknię, aż zarumienione marcheweczki Aneczki w rządku się ustawiły, bo kazda chce przytulić się ❤ GRATULUJĘ- Mateczka kocha bardzo dzieci swe i swoimi darami chętnie dzieli się dziękując za troskę i miłość ❤

   1. Szczęśliwa, ja nie przepadam za przerywaniem wysianej marchewki i postanowiłam ją posadzić poprzez pikowanie, a co mi wyszło to sama widziałaś, nie wszystkie warzywa lubią widać przesadzanie poprzez pikowanie.
    Na pewno pikowanie lubią buraczki, bo te tylko tak sadzę i mam wspaniałe zbiory.
    W tym roku będę mieć wszystko wysiewane/wysadzane na paskach papierowych. żeby tylko nie musieć się męczyć z przerywaniem, 😀 pracuję nad swoją niecierpliwością, ale jakoś mi nie wychodzi.
    Jak widzisz lubię sobie usprawniać swoją pracę, aby jak najmniej czasu poświęcać na wg mnie nudne przerywanie.
    Jak wiesz w ogrodzie przez cały rok jest dużo pracy, więc staram się go nie tracić, tym bardziej na nudne prace, a za takie uznaję przerywania.
    Chciałam wam przesłać zdjęcie mojego ogórka giganta 99dkg, którego nazwałam „PASOŻYD”, bo nie pozwolił urosnąć innym ogórkom na tej samej łodydze. ale coś mi nie wychodzi . 😀

   2. Marchwi nie powinno się chyba przesadzać, bo jej system korzeniowy jest bardzo głęboki i rozgałęziony – docelowo korzenie sięgają do 2 m w głąb gleby!, a poziomo rozrastają się w promieniu 50-60 cm 🙂 🔆

   3. Aniu z zachwytem patrzę na te wasze marchewki, pietruszki itd. Przypomina się dzieciństwo, kiedy miałam wszystko na wyciągniecie ręki, dosłownie każdy polski owoc i warzywo.
    Nie to co teraz, ciągle poszukiwanie utraconej normalności.
    Tak, widzę ze nie tylko to lubisz, ale kochasz.

   4. „ciągle poszukiwanie utraconej normalności”, cudnie to ujelas i to sama prawda, w stanach np ciagle cos odkrywaja co juz w prlu istnialo wieki, ale nie jeest tak zle mamy ciagle cos swojego polskie morze gory lasy, tego nie zmienia chocby b chcieli, mamy tez caly czas np mozliwosc podrozy z plecakiem co w stanach i w eur zach byloby praktycznie samobojstwemi tez ze wzgledu na multikulti mordercow glownie ciemnych

   5. GMOsiu mamy swoje góry, morze, lasy, obyśmy tak jeszcze mogli mieć własny Polski mądry i sprawiedliwy Rząd, to by było cudownie, mnie się już czasem chce rzygać jak widzę te nadęte chazarskie przechrzty nami rządzące.
    No po prostu szlag mnie trafia. >3

 11. Oczywiście zadzwoniłam do przedstawicieli Izb Rolniczych- radny nic nie wiedział, a Pan Przewodniczący- wspaniały człowiek- za Ludźmi bardzo- IZBY ROLNICZE STANOWCZO SĄ PRZECIW i złożyły w tej kwestii odpowiednie dokumenty, mieli spotkanie tu w naszym rejonie z Panem Posłem J. Sachajko (KUKIZ’15)- SPRAWA NIE WYGLĄDA CIEKAWIE, GDYŻ są ogromne naciski korporacji- jest ogrom spraw typu- zaprawa nasion- bardzo dobra ochrona nasion- wyparta przez korporacje- teraz z inną zaprawą korporacji- rzepaki bardzo chorują i wymagają dodatkowych zabiegów ochronnych, żeby uratować plantacje, za kg cebuli Rolnicy otrzymują 10 GROSZY, ziemniaki- 20-30 groszy, marchew 20 groszy- u nas tam gdzie rzekomo miał pojawić się wirus- w tej wsi-wymordowano drób- a okazało się, że wirusa ptasiej grypy nie było! PIS ZACZYNA BYĆ GORSZY OD POPRZEDNIKÓW!! To tylko maleńkie przykłady tego, co się wyprawia – ogromne ilości polskiej ziemi jest w rękach korporacji- o tym tez zostali poinformowani!!!

  1. Lokalni nic nie zrobią, bo świadomość żadna. Mieszkam na wsi, to widzę. W Wwie też świadomość żadna. Ktoś, kto dał się przekupić, nie ma świadomości. Gdyby miał, nie dał by się. Oni nie wiedzą, że głosują przeciwko samym sobie, przeciwko swoim rodzinom, przeciwko RODom swoim.

   1. Aniu,
    zbieram się do wyjazdu, ale Twoje cudowne marchewki pooglądała. Takie ludzkie są te cudaki. Zapisałam je na swoim dysku.
    Masz KOKSĘ pomarańczową, nie widziałam w sprzedaży od trzech lat. To jest przesmaczne jabłuszko.
    TAW, moja zeszłoroczna pietruszka na „ranczu”podobnie wygląda i jak smakuje!!
    Pozdrawiam WAS serdecznie

  2. do czego potrzebny nam rzepak ? jest to olej trujacy dla nas plus minus, zdrowe oleje to z oliwek smalec maslo kokosowy, mi sie wydaje ze mamy panstwo w panstwie, policja wojsko sanepid sobie a rzad sobie

 12. TAW zupełna racja- ten lokalny to ma sklep z opryskami, nawozami, a P. Przewodniczący przyznam po długiej rozmowie jest na dobrym stopniu świadomości- przyznał, że gdy rozmawia o nieprawidłowościach to jest postrzegany jak ,, lekko stuknięty odmieniec”- starszy człowiek z bogatym doświadczeniem rolniczym i dziś człowiek, który patrzy z troską o przyszłość swoich Dzieci i Wnuków to przyznam, że w obecnych realiach to rzadkość- to człowiek, który był narażony na bardzo wielkie nieprzyjemności, gdy ujawnił proceder wykupu ziem przez niebezpiecznych ludzi- są wyjątki, ale osamotnione w walce i jak sam stwierdził wokół kasą zaślepieni, a kasa to nie wszystko i bardzo trudno jest współpracować w dzisiejszych czasach z tego powodu- SYTACJA JEST BARDZO TRUDNA- ALE NAM NIE WOLNO WĄTPIĆ! – DO PRZODU MYŚLAMI POZYTYWNYMI MUSIMY IŚĆ ❤

  1. Oj TAW- jak przekonać nieprzekonanego- ja tylko przyznałam, że spoko gość, jaki upór przecie jak ktoś waleczny to należy to przyznać i uszanować- to oczywista oczywistość, że wolimy żywych, a nie uwiędłych 😀

 13. Kosiłem kilka lat temu zboże w ramach usług w bardzo dużym gospodarstwie rolnym na Dolnym Śląsku, ok 5 tys. hektarów. Pewnego wieczoru po pracy jeden z dwójki właścicieli, przemiły pan, powiedział mi po chwili rozmowy przy piwie i chlebie, że w magazynie maja nasiona rzepaku odporne na ROUNDUP (glifosat).
  Sam osobiście wylałem setki litrów tego świństwa na nasza ziemie, wiem że już tego nigdy nie zrobię. Ziemia musi się oczyścić, chcę jej w tym trochę pomóc, choćby te kilka hektarów, które mogę uprawiać. Nie mogę jechać do Warszawy, ale jestem spokojny o nasza ziemie. Pozdrawiam.

  1. Dziękuję. Jesteś jednym z pierwszych w Polsce Strażników Ziemi, koryfeuszy Wielkiej Zmiany na planecie – wprowadzającym Wielką Zmianę w praktyce.

   Kłaniam się przed Tobą głęboko, aż do samej Matki Ziemi… 💚
   Dziękuję
   TAW

   1. Odrodzi się. Choć to długi proces, bo jak wszyscy wiemy, obecny stan biosfery (a szczególnie człowieka) jest po prostu katastrofalny…

    Ale przyjdą ze Słońca specjalne energie w celu wspomożenia biosferycznych procesów regeneracyjnych 🔆

    Odetchnie Ziemia 🌳

    zakwili dziecię 👶

    zaśpiewa ptak… 🐦

   2. nie chodzi o ziarna gmo chodzi o to ze musza one byc pryskane dopasowanymi do nich pestycydami np glykofosfatem monsanto ktory sam z siebie sie nie usuwa i skaza glebe jak np w stanach do 10 metrow glebokosci i cokolwiek organicznego posiejesz to i tak bedzie zaciagac to swinstwo, tylko wymiana gleby w takim przypadku chyba ze cos wymysla co to unieszkodliwia ale nie sadze zeby to nasze grzyby i plesnie umialy zezrec chodz zra prawie wszystko

   3. TAW wśród MASONOW- także nastepuje narastający ROZŁAM – zresztą tam to jest ogólnie znane, że syn ojca się pozbywa, bądź ojciec zjada syna, tam nie ma milosci, przyjazni- tam jest nieustajaca walka DOMINACJI – gdzies mi tam świta wypowiedź już OBUDZONEGO bylego masona- która zdradza, że oni mają technologię- i tu nie pamiętam dokładnie zdaje się, że ciekły dwutlenek węgla potrafi w mgnieniu oka oczyścić teren popromienny, ALE NALEZY PAMIĘTAĆ- to ona ma największą MOC- SLOWIANSKA ŚWIĘTA ROSLINA:
    Uprawa konopi siewnych jest najszybszą naturalną metodą rekultywacji terenów poprzemysłowych! To najważniejszy wniosek z unikalnego na skalę światową projektu, który kończy właśnie Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Polską metodą mogą być zainteresowane także inne państwa Unii Europejskiej, w których wydobywany jest węgiel brunatny, m.in. Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Grecja, Rumunia czy Słowenia.
    Pod koniec kwietnia tego roku na terenie po Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” po raz ostatni w ramach projektu „Ekohempkon” zostaną posiane konopie włókniste. Eksperymentalne pole o powierzchni 25 hektarów jeszcze sześć lat temu wyglądało jak powierzchnia księżyca. Dziś, dzięki uprawom konopi, jakie prowadzi tu poznański Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, w miejscach zdegradowanych wydobywczą działalnością człowieka pojawiły się pierwsze mikroorganizmy, próchnica i grzyby. Coraz częściej też szukają tam swojego schronienia zwierzęta.
    – Udało się nam udowodnić, że konopie mogą znacznie przyśpieszyć proces rekultywacji terenów poprzemysłowych, który naturalnie zajmuje kilkanaście tysięcy lat – mówi odpowiedzialny za projekt prof. Jerzy Mańkowski z WNiRZ.
    Globalny problem i Naturalny „odkurzacz”
    Eksperyment dowiódł też, że konopie działają najszybciej ze wszystkich roślin używanych dotychczas do rewitalizacji pokopalnianych nieużytków. Dzięki nim już za kilkanaście lat można będzie tu zasadzić drzewa, stworzyć miejsca lęgowe dla zwierząt albo po prostu atrakcyjne miejsce do wypoczynku czy rekreacji.
    – Konopie rosną wszędzie tam, gdzie inne rośliny nie dają sobie rady. Są bardzo wysokie, silne i odporne – mówi Ewa Gryt z Dobre Konopie, która uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych zajmuje się od ponad dziesięciu lat, a w certyfikowane nasiona do wysiewu zaopatruje się właśnie w poznańskim Instytucie.
    Na dobrej jakości glebie konopie potrafią wyrastać na wysokość nawet pięciu metrów. Dzięki temu wytwarzają dużo biomasy, która po ich ścięciu zostaje zaorana.
    – Oprócz łodyg, w skład biomasy wchodzą również korzenie. W „martwej” ziemi tworzą one kanaliki, którymi w głąb mogą przedostawać się substancje odżywcze, woda i tlen. Ponadto zaorana słoma konopna rozkłada się i tworzy wysokiej jakości próchnicę, czyli świetną pożywkę dla mikroorganizmów – tłumaczy prof. Mańkowski.
    Konopie pomagają też środowisku jeszcze zanim zostaną ścięte. Rośliny te wiążą bowiem dużą ilość dwutlenku węgla i metali ciężkich.
    – Wchłaniając dwutlenek węgla mogą przysłużyć się do poprawienia jakości powietrza, a stosowane jako płodozmian chronią uprawy przed metalami ciężkimi, które coraz częściej znajdujemy w produktach spożywczych, głównie warzywach i owocach. Jest to ostatnio istotny problem producentów i rolników – mówi ekspertka Dobre Konopie.
    Ponieważ konopie działają jak naturalny „odkurzacz”, te uprawiane na terenach poprzemysłowych nie nadają się oczywiście do przetwórstwa spożywczego czy farmaceutycznego. Jest jednak mnóstwo innych możliwości ich dalszego wykorzystania.
    – Z ich mocnych włókien można produkować liny i sznury, celulozę na papier, płyty paździerzowe wykorzystywane w budownictwie, maty dezynfekcyjne, a nawet ubrania – mówi Ewa Gryt.
    http://www.ekologia.pl/wiadomosci/srodowisko/polskie-konopie-na-ratunek-srodowisku,22657,1.html

   4. Elaszka,

    dziękuję! 🙂

    To wymarzona odpowiedź na wczorajszą troskę Elizki o rekultywację terenów skażonych GMO i Roundupem 🙂 🌱 🔆

    Nasze stare

    poczciwe

    słowiańskie

    K o n o p i e… 🌱 🔆

  2. Tak, pomidory niestety też. Czytałam artykuł z 2004 r., gdzie autor pisał, że 80% z 10.000 odmian pomidora występującego na świecie było modyfikowanych genetycznie.

   Dobry Rolniku, wszyscy Ci dziękujemy, że wprowadzasz Wielką Zmianę w praktyce. Nie schodź z tej drogi, pomimo że jest trudniejsza.
   pozdrawiam serdecznie

 14. Droga Elaszko,
  TAW ma dużo racji, na tej polskiej wsi to jednostki są świadome. Dlatego też Twoje słowa są ważne, bo wątpić nie wolno,
  ale uwiędły liść musi zgnić w ziemi.
  http://niezalezna.pl/91658-bronili-polskiej-ziemi-teraz-stana-przed-sadem-zatrzyman-dokonano-tuz-przed-wyborami
  – warto poczytać komentarze.
  Wzrasta świadomość ludzi, których wgląd na rzeczywistość zmienia się, mam nadzieję, mam nadzieję .. i każda zapisana i dostępna myśl dociera do wielu, wprowadza nową ideę i zmienia naszą przestrzeń.
  Powtarzana po wielokroć dobra myśl, stanie się prawdą dla coraz większego grona ludzi.
  To działa jak przypowieść o przewrotności kłamstwa.
  Pozdrawiam Ciebie – słoneczko!

  1. Zgadzam się w stu procentach- wokoł mnie są Ludzie dla których kasa jest najważniejsza- nic poza tym nie jest istotne- patrzą tylko na siebie- gdy we wsi rozpętała się burza- okoliczne pola zaczęli przejmować niemcy- tylko jedna rodzina podjęła się obrony- mieliśmy bardzo duzo nieprzyjemności- grożono nam, próbowano spowodować wypadek- własnie wczoraj się dowiedziałam, że ów Pan Przewodniczący również miał z tego powodu nieprzyjemności- i przekazał Panu Sachajko dokumentacje związaną z grabieżą naszych ziem przez zorganizowaną grupę przestępczą, ja byłam przesłuchiwana przez policję, Prokuraturę na polecenie P. Generalnej- POMAGAŁY MI MEDIA POLSKIE I NIEMIECKIE- niestety jest przyzwolenie zdradzieckiego rządu naszego na tego typu proceder- choć rzekomo Kaczynski- stwierdzil, ze nalezy zbadać jak taka potęzna ilość polskiej ziemi znalazła się w rękach zagranicznych!I wlasnie na tych ziemiach przejętych przymierzają się do upraw gmo!
   Rownież BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM ELIZO ❤
   TAW- najlepsze są pomidorki koktajlowe- sieja się same i są bardzo plenne 🙂
   WIELKA PRACA przed nami, ale My PRACE KOCHAMY
   Praca dla MATECZKI ZIEMI – TO NAJWYŻSZA PRZYJEMNOŚĆ
   Gdy się widzi CUD narodzin ROŚLINY- pielęgnuje się ją , a potem zbiera PLON- to spełnienie- CUDowne uczucie ❤

   1. Z wykupem ziemi to był taki projekt, że docelowo planowano odłączyć zachodnie województwa i przyłączyć je następnie do Niemiec. Ale ten projekt nie wypalił i nie wypali.

    Ze wschodnimi zaś województwami jest nadal realizowamy projekt ich wyludniania pod przenosiny chazarów i budowę Nowej Chazarii (wespół z zachodnimi województwami Ukrainy).

    Na Ukrainie im się to uda, w Polsce nie.

   2. Był taki moment, że masoneria wykonała swój plan w ponad 80%
    w temacie podziału Polski- na część niemiecką i judopolonię z wchłonięciem Ukrainy ( obecnie jest ona w totalnej zapaści finansowej- co takie doniesienia podkresla ich prawdziwość dymisja Prezeski Narodowego Banku Ukrainy – Waleria Hontariewa. Dymisja po decyzji MFW i przelewie pieniędzy
    Na uzupełnienie niedoborów kapitału tego banku władze Ukrainy wydały już ok. 6 mld dol. Na poniedziałkowej konferencji Hontariewa powiedziała, że audyt prowadzony przez centralny bank Ukrainy odkrył jeszcze większe niedobory. – Państwo będzie musiało wyłożyć jeszcze więcej, aby zrekompensować straty z powodu kierowania tym bankiem przez zespół oligarchów – powiedziała Hontariewa. Dodała, że kontrolujący Privatbank oligarcha Ihor Kołomojski dał gwarancje, że bank wykona program naprawczy, ale tego programu nie wypełniali ani menedżerowie, ani akcjonariusze banku. I jeszcze w noc przed nacjonalizacją z Privatbanku wyprowadzono z niego ponad 600 mln dol.

    Hontariewa poinformowała też, że inni ukraińscy oligarchowie mają ok. 1,5 mld dol. długów wobec Narodowego Banku Ukrainy. Chodzi o pożyczki udzielane na wsparcie banków tych oligarchów. Banki te zbankrutowały, ale według Hontariewej to nie anulowało zobowiązań oligarchów wobec banku centralnego.

    Dziękuję TAW- TERAZ JESTEM SPOKOJNA – bardzo spokojna o los mojej/ naszej ukochanej Ojczyzny ❤

   3. Elaszko, co do „totalnej zapaści finansowej Ukrainy”, to jest trochę inaczej, niż podają newage’owskie portale 😉 To jest „zapaść” kontrolowana – to realizacja pewnego konkretnego planu. Chodzi po prostu o stopniowe odsiewanie nie-chazarów z kręgów władzy na Ukrainie. To wszystko służy eliminacji gojów, czyli „zwierząt” wg Talmudu.

    Politycy o tym wiedzą (Nadija się przebudziła, zobaczyła, że jej wysoka energia duszy Słowiańskiego Wojownika została wykorzystana przeciwko braciom Słowianom w iniekcji żydowskiej rewolucji), ludność zaś Ukrainy kompletnie nie ma pojęcia, że… Ukrainy już nie ma.

   4. TAW Jesteś SKARBNICĄ WIEDZY- jestem pod wielkim wrazeniem- wciąż mnie zaskakujesz! DZIĘKUJĘ ❤ – znów wspaniała wiadomość- ktoś nowy się rozbudził- Nadija- była przecież w głębokim śnie- a jednak tracą kontrolę! Wybudzenie systematycznie postępuje jak widać na dołączonym obrazku 🙂

  2. ELIZO ❤ dodam jeszcze tylko, że te sprawy maja jeden mianownik- BIOGAZOWNIE NIEMIECKIE- sieć wzdłuż zachodniej granicy- cała ekipa poprzednia jest ,,umoczona'' w ten proceder- to ma powiązanie z pozyskiwaniem funduszy z UE- po następne wszystkie odpady są wywożone na polskie pola w ilościach oszałamiających, gdyż to olbrzymiej przemysłowej mocy biogazownie- właśnie w naszym rejonie udało się nam zablokować budowę lagun niemieckich na terenach POLSKI- oni maja pozwolenia z naszych MINISTERSTW ŚRODOWISKA I ROLNICTWA- temat bardzo głęboki i gorzki!

   1. Elaszka, nie byłam tego świadoma, że jesteśmy truci do tego stopnia.
    Niemcy, to Ci co ukradli nam przyszłość, a uczyli się od zachodnich słowiańskich plemion wiedzy agrarnej i rzemiosła.

    Dla niezorientowanych takich jak ja:
    „…ekspert w zakresie hydrologii zauważa, że produktem ubocznym produkcji energii w przeciętnej biogazowni jest około 20 tys. m3 pozostałości po fermentacji kukurydzy, która jest następnie rozsypywana na polach jako nawóz. To z kolei podnosi zawartość azotanów w glebach powyżej dozwolonych poziomów wpływając na skażenie wód gruntowych…”

    „Średniej wielkości biogazownia potrzebuje upraw kukurydzy z około 200 hektarów, a w zaledwie kilka lat całkowity areał upraw kukurydzy produkowanej na cele energetyczne wzrósł w Niemczech do około 810 tysięcy hektarów. W ekfecie – jak zauważa Spiegel – w ubiegłym roku po raz pierwszy Niemcy nie były w stanie same zaspokoić swojego zapotrzebowania na zboża.

    Spiegel zauważa także problem emisji CO2, której produkcja energii z biogazu generowanego z kiszonki kukurydzy nie zawsze ogranicza. Tygodnik powołuje się na niemiecki Związek Ochrony Bioróżnorodności i Natury (NABU), według którego kukurydza energetyczna hodowana na podmokłych polach czy bagnach – co w obliczu braku terenów uprawnych ma coraz częściej miejsce – uwalnia do atmosfery około 700 gram CO2 na każdą wyprodukowaną z niej kilowatogodzinę energii.”
    http://gramwzielone.pl/bioenergia/3702/spiegel-biogazownie-to-w-niemczech-coraz-wiekszy-problem-jest-ich-za-duzo

 15. To się nazywa zdrada narodu Polskiego….zdrada Polskiej Racji Stanu…za to jest tylko jedna kara…nigdy nie było innej i nie będzie…kula w łeb! Jakby naród Polski się odrodził w swojej samoświadomości i odzyskał władzę od tych zdrajców…to wierzę że tak będzie….dostaną za tę zdradę kulkę w swoje chore mózgi!!!

  1. Pan Prezes jest perfidnie i okrutnie szantażowy emocjonalnie przez zabójców jego brata, którzy mu obiecali, że za zdradę NaRODu pomogą mu rozwiać smoleńską mgłę jego duszy. On im uwierzył i za tę obietnicę sprzeda każdego Polaka. To jest klucz tragizmu naszego Narodu 2017.

   To jest człowiek bardzo w tej chwili niebezpieczny.

   1. Pan Prezes powinien to oglądnąć- gdybym mogła te drastyczne sceny to bym wycieła, ale materiał wiele wyjasnia dla tych którzy nie obczajają tej gry ku czemu ona szła! Bardzo dużo zydow przyleciało do Polski w tym miesiącu!!
    Jasna strona mocy- PORTAL NYSA

    Dlaczego pozwolili PiSowi dojść do władzy!!!!
    Słowianie Polacy są JEDYNĄ SIŁĄ, która jest w stanie przeciwstawić się sługom ciemności i oni o tym wiedzą!!!!!!

  2. Slawomirze, nie możesz uwazac, ze komuś trzeba dać kulę w łeb, bo i ty mozesz dostać kulę w łeb. problemy nalezy rozwiązać w inny sposob, bo nie jestesmy jak Hitler.

  3. Zdrada zdradą, ale każda istota ludzka czyniąca zło ,posiada rozum i wolną wolę i miała do nie dawna szansę opuszczenia strefy mroku/zła i przejścia na stronę światła/dobra, jeżeli tego nie uczyniła, to sama wybrała i przypieczętowała swój los.

   Ostatni akt sztuki zwanej życiem, dla złych Dusz rozegra się na pewno w ogniu CENTRALNEGO SŁOŃCA , unicestwieniem, takie jest bowiem PRWO JEDYNEGO.

   „Tak się stanie , nie ma innej opcji. BJTCH”

   Sławomir, nie ma sensu nikogo częstować kulką w łeb, bo to jest tylko zamiana Twojej dobrej energii na złą, a tego przecież chyba nie pragniesz, gniew i złość to doradcy ZŁEGO.
   Każdy z nas zbierze to co posiał, tak działa prawo przyczyny i skutku, które jest podstawową zasadą obowiązującą we wszechświecie. >3

 16. Dla prawdziwego Słowianina Stwórca, czyli Bóg, Ród, czyli rodzina i Ojczysta Ziemia, czyli ojcowizna, to najwyższe wartości. Kiedyś ziemia pradziadów i ziemia naszego ojca przekazywana od pokoleń to był najważniejszy skarb, nikt nawet nie pomyślał, aby ją sprzedać, wiedząc że bez ziemi człowiek jest niewolnikiem, tak jak to powiedział nasz międzywojenny Prezydent 2 RP…Mościcki…”Albo masz własną ziemie i jesteś na niej swoim Panem, albo jej nie posiadasz i jesteś niewolnikiem. Innej opcji nie ma”. Ustawa o obrocie ziemią niby pro Polska, to stopniowy odbiór ziemi od Polaków, ograniczenia dostępu do niej, bo nie każdy syn pójdzie do szkoły rolniczej, aby tam studiować jak uprawiać ziemie, takie umiejętności były przekazywane z ojca na syna i nie potrzebne były żadne szkoły, w którym na okrągło będzie się powtarzać jak to fajnie sypać sztuczne nawozy! A teraz chcą zniszczyć bio różnorodność przez uprawę na niej GMO…to zdrada narodu i kpina z wyborców. Zobaczcie jak nas robią w konia, czy Platforma Antyobywatelska, czy Prawo i Niesprawiedliwość…u władzy, plan zamordyzmu stopniowo postępuje nadal bez przeszkód!!! Wszystkie te Wielkie Partie Okrągłostołowe to Zdrada Polskiej Racji Stanu. A przymusowe szczepionki i GMO to niezbite dowody na tę zdradę. Za srebrniki sprzedają swoją Judaszową duszę!!!

  1. wszyscy jezusowi to cipy jak pis i wszyscy inni im podobni, boja sie wszystkiego i wszystkich stad szczepionki gmo wegiel, to taka schizofrenia troszke trzeba to napietnowac ale jednak glosowac anty PO na kukiza i pis, moze zeby pis nie decydowal samodzielnie zeby kukiz mial wiecej mandatow blokujacych pis

 17. Są momenty, ze wrażliwemu człowiekowi puszczają nerwy, ja w obronie POLSKIEJ ZIEMI…..- po prostu tego już za wiele, zbyt dużo- OTWÓRZ W KOŃCU OCZY KAŻDA DUSZO I zobacz sznur zaciskający się na TWOJEJ SZYI- czy jest jeszcze luz, kiedy go zabraknie to będzie ostatnie tchnienie- a przecież masz dla kogo życ- TY cierpisz- dlaczego Twoje dzieci maja cierpieć, bo TY JESTEŚ SPIĄCYM LENIEM! PiSowi ludzie zaufali, bo widzieli niegodziwości poprzedniej władzy- jeżeli ich oczy ujrzą podobieństwo do poprzednikow- wtedy nie będzie zmiłuj się- zostaną wyautowani i to boleśnie- NaRÓD NASZ dużo potrafi znieść, ale gdy przyjdzie ,, przesilenie” to ten niezwyciężony niegdyś NaRÓD PRZYPOMNI SOBIE SWOJE BOSKIE ZNACZENIE!!! ❤ UWIERZ W SIEBIE – JESTEŚ SILNY, PIĘKNY, SKUTECZNY, KOCHANY, MĄDRY 🙂
  I odpowiedz sobie- dlaczego tak rozpaczliwie zaciskają sznur na naszeJ szyi, bo czują, bo wiedzą, że POWSTAJESZ POLSKI WIELKI NARODZIE UMILOWANY MÓJ ❤

  1. GMO A TY MASZ TAKIE KLEJNOTY, żeby milościa emanować-
   Tak się sklada, że kiedy trzeba potrafie przekuć miłość w PIERUNOWY ATRYBUT- a wtedy w końcu te swoje ,,GMO” ZMIENIISZ – bo nie wiem czy w tym swoim umiłowaniu do księżycowych zauważyles, że nosisz ich imię- a teraz właśnie rozpędza się olbrzymia siła, żeby GMO unicestwić już w zarodku
   pozdrawiam CIĘ- DA RO- dlaczego jesteś na blogu SLOWIAN SKORO tego nie czujesz i nie masz YAY 😉

   1. a ja myslaem ze moj nik to gmozabija a nie gmotoprzyszlosc ? -_- to chyba nik ostrzegajacy przed gmo niz go popierajacy -_-
    o ksiezycowych trzeba wiedziec ale nie brac do glowy bo mozna zwariowac ze skali niemocy ale jednak nie udawac ze to nie istnieje, za kazdym razem jak popatrzysz na azjate to wiedz ze ksiezycowi to nie zarty i ze to nasze geny zmieszane z najezdzcami, kazdy ma odruch wymiotny jak patrzy na te reptylskie oczy w azjatach w ktorych rzesy sa wgryzione pod powieke jak w jakiejs nieznanej chorobie genetycznej z filmu scifi

   2. Gmo, pomijając wszystko inne, to nie nudzi Cię wałkowanie jednego tematu w kółko ??? Idź do przodu.

   3. A mi się wydaje. że jakaś AZJATKA DAROWI nieźle w głowie zamieszała 😉 a to na uspokojenie DA RO:

 18. masz wdrukowana religijna jezusowatosc jak wiekszosc tutaj, nasi aniolowie slowianscy albo solwianscy od solar czyli slonca by sobie jaja z tego robili, jaja to podstawa bym powiedzial -_-

 19. Gmozabijo tacy jak ty też są. nam potrzebni bo kto bedzie sprawdzal naszą cierpliwosc ja mysle że wszyscy cię oposcili a ty chcesz zwrócić na siebie uwage i dlatego piszesz naprzekur niektorym .wcle się. nie wkurzamy bo to bez sesu kazdy moze mieć swoje poglady .jezeli te ppglady pomogą w rozwoju duszy to jest dobrze .a gdy spowoduja upadek to wtedy będzie gorzej .otóż. nastaly taki czasy ktore gonia nas w kierunku nowego etapu ewolucji czlowieka i wszystko to co nie jest zgodne z wola stworcy poprostu upadnie

  1. Halinka, słusznie -„wszystko to, co nie jest zgodne z wolą stwórcy, poprostu upadnie”
   Nasi przodkowie mieli wiedzę z Kosmosu- Wszechświata, a czerpali siłę z Natury. Miłość do Natury i postępowanie według zapisanych w nie zasad i praw – jest podstawą dającą siłę i moc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s