Cud Słońca w Fatimie, czy po prostu masowa obserwacja UFO? Epoka tak zwanych objawień maryjnych zaczęła się na dobre w XIX wieku. Nie warto się rozwodzić nad kolejnymi z rzekomych objawień, jednak są wśród niech takie przypadki, które wręcz proszą o głębszą analizę. Takim przykładem są wydarzenia w Fatimie.
Pomijając religijny charakter tych zdarzeń, warto się zastanowić nad pewnymi fenomenami im towarzyszącymi. Przypomnijmy, że wydarzenia w Fatimie miały swój początek 13 maja 1917 roku. Troje dzieci – Francisco i Jacinta Marto oraz Lúcia dos Santos – ogłosiło, że objawiła im się Matka Boska i przekazała trzy tajemnice. Kościół katolicki uznał te objawienia za niebędące w sprzeczności z doktryną. Za cud uznał je dopiero w 1930 roku.
Jacinta Marto, Lúcia dos Santos i Francisco Marto
Jacinta Marto, Lúcia dos Santos i Francisco Marto, 1917 r.

Jednak nie tylko tajemnice fatimskie, a zwłaszcza trzecia z nich, są w tej całej historii fascynujące. Dnia 13 października 1917 roku doszło do symbolicznego zdarzenia, określanego do dzisiaj jako „cud Słońca”. Świadkiem tego zdumiewającego fenomenu było ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi zgromadzonych w oczekiwaniu na objawienie Maryi. Według świadków tego zdarzenia Słońce zaczęło wirować na niebie. To niewytłumaczalne zjawisko zostało uznane oficjalnie za cud i w dużym stopniu przeważyło za uznaniem objawień fatimskich przez Kościół.

Ludzie oglądający "cud Słońca", Fátima, 13.10.1917 r.
Ludzie oglądający „cud Słońca”, Fátima, 13.10.1917 r.

Cud Słońca zastanawia do dzisiaj wiele osób. Jak podają źródła historyczne, zjawisko trwało 10 minut. Najpierw niebo pociemniało, potem spadł z niego deszcz i nagle pojawiło się Słońce, które zaczęło wirować. Trudno się dziwić, że zjawisko wywołało przerażenie ludzi przekonanych, że właśnie zaczął się koniec świata.

Miracle of the Sun 2 - Fatima - 1917 - UFOs Mystery
„Cud Słońca” 13.10.1917 r.

Wśród tłumu byli nie tylko ludzie prości, ale i naukowcy. Część z nich deprecjonuje to, co widziano, twierdząc, że wrażenie migotania tarczy słonecznej wywołane zostało właśnie wpatrywaniem się w nią. Wiadomo, że Słońce pozostawia ślady na siatkówce oka, a zbyt długie oglądanie go w taki sposób może nieodwracalnie ją uszkodzić, powodując ślepotę. Być może ludzie widzieli to, co chcieli, a resztę spowodowała atmosfera religijnego uniesienia, jednak to by było za proste wyjaśnienie.

fatima

Inni sceptycy twierdzili, że była to zbiorowa halucynacja. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi w jednym momencie widziało coś, czego nie ma? To również mało prawdopodobne. Pojawiły się też opinie, że mógł to być parhelion, czyli słońce poboczne. Tylko, że takie zjawiska są zwykle stacjonarne, parhelion nie wiruje.

File 11835

"Cud Słońca" - wzmocnienie kontrastu
„Cud Słońca” (fot. ze wzmocnieniem kontrastu)

Fatima

Fátima

Badający ten „cud” doszli do wniosku, że była to boska interwencja i ostateczne potwierdzenie prawdziwości objawienia maryjnego w Fatimie. Jednak nie wzięto pod uwagę jeszcze jednej hipotezy.

To, co widzieli ludzie, mogło być obserwacją UFO. Całość objawień w Fatimie mogła być jakimś sposobem wpłynięcia kulturowego na ludzkość.

Dla niektórych to może brzmieć jak bluźnierstwo, ale czy taką teorię należy z góry odrzucić? Czy proste dzieci ze wsi pasące bydło na łące, widząc świetlistą postać, mogły stwierdzić co innego niż to, że właśnie widzą Maryję? W czasach dzisiejszych uznałyby, że to UFO, w tamtych czasach naturalne było stwierdzenie, że to, co jest niewytłumaczalne, pochodzi od Boga.

Fatima

To bardzo naturalne, że próbuje się opisywać nieznane rzeczy znanymi wzorcami i schematami. Ludzie w początkach XX wieku nie słyszeli nic o UFO, nic zatem dziwnego, że uznano to za boską manifestację. Jak jest naprawdę? Nie wiadomo. Można przyjmować, że był to katolicki spektakularny cud albo, pojmując to dzisiejszymi kryteriami, niesamowita obserwacja UFO.

źródło: https://innemedium.pl/wideo/cud-slonca-w-fatimie-czy-po-prostu-masowa-obserwacja-ufo

Wikipedia:

Tajemnice fatimskie,

Cud Słońca,

Miracle of the Sun

Reklama

40 myśli w temacie “Fatima – wielka ścima

  1. Tak, czytałam objawienia fatimskie i to bardzo wnikliwie i ta postać „uznana” za Maryję DOMAGA SIĘ,
   cytuję:
   WYBUDUJCIE KAPLICĘ KU MOJEJ-MOJEJ NIE BOGA, KU MOJEJ NIE BOGA – CZCI-czci!! czci!!
   To wystarczy, czci dla siebie zawsze chciał, chce i bedzie chciał szatan.
   Jest to zły duch.
   Maria, matka Jezusa mówiła o sobie: POKORNA SŁUŻEBNICA PAŃSKA i nigdy nie chciałaby CZCI dla siebie.
   Kropka.
   Czytajcie Biblię, bo robią was w konia, najgorsze, że z konsekwencjami na wiecznośc.
   WYŁĄCZNIE BOGU NALEŻY SIE CZEŚĆ I WYŁĄCZNIE DO BOGA NALEŻY SIĘ MODLIC,
   wszystko inne jest od złego !!

   1. „Wyłącznie Bogu należy się cześć”.Tak.A sam Bóg dał takie przykazanie „Czcij ojca i matkę swoją”.Więc może jednak można czcić Matkę Zbawiciela?

   2. Witajcie,
    gdzieś, kiedyś wyczytałam ,że tzw.cud słońca w Fatimie był również oglądany przez pasażerów i załogę cumującego u nabrzeża Portugalii – statku. Ci ludzie widzieli zawieszone wysoko i nieruchomo – duże, świecące UFO.
    W czasie konfliktów – podczas rozpadu Jugosławii, pewien wysoki rangą oficer armii amerykańskiej, wypowiadał się na temat Medjugorie.
    Mieli wtedy testować wysokiej klasy nowy rodzaj broni.
    Utworzono – widoczny dla miejscowej ludności – religijny hologram Madonny. I stworzyło się miejsce kultu. Zyskała na tych testach – finansowo- kiedyś bardzo biedna miejscowość.

  2. o to im chodzila abys przeczytala,no i to zrobilas jak wielu.I co boisz sie?wlasnie chodzilo o strach wykreowany planem 100 letnim przez madre koszerne glowy z Wall Street i Watykanu.Czytaj dalej Iza-bello.Pozdrwiam ladna pania!

  3. Plejadianie przepowiedzieli upadek kosciola z powodu zepsucia i braku milosci do stworcy. bo zepsutych to nawet szatan nie lubi

 1. Ale ściema, Bóg jedyny wie, że diabełek jest mistrzem kłamstwa, w które masy wierza ślepo. To wysłannicy szatana, demony pod przykrywka jakiś objawień. Jaka Maryjka. Maryjka była zwykłą mamą Jezusa. Biblia ani słowem nie wspomina o Maryjce jako bogini, bóstwie do którego trzeba by ewentualnie się modlić. Jezus jasno nawoływał, nikt nie przyjdzie do ojca jak tylko przeze mnie. Czyli przyjmujesz Jezusa i masz z nim bezpośrednia relacje. Maryjka do niczego już nam nie jest na tym etapie potrzebna. Wypełniła swoją role 2 tysie lat temu i dajcie jej święty spokój. Ludzie wierzą w te pierdy a z moim ziomków katolków większość biblii w reku nie trzymała i nawet nie wiedzą co tam jest napisane. Bojcie się Boga, jako i ja się boję

  Pozdrawlaju.
  MF

  1. W biblii nie ma wzmianki że maryja została wzięta do nieba za życia, To wymysł ludzi !!!
   Za to są 2 bardzo wymowne spisane sprzeczne fakty z fatimą:
   1. Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1Tm 2,5). Chyba tłumaczyć nie trzeba?
   2. „Niewiasto, oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja.” znaczy to tyle że powierzył opiekę nad nią jednemu z uczniów, wiecie człowiek się starzeje, a dawniej średnia długość życia była znacznie krótsza. Szacuje się że mogła mieć 12-15 lat jak urodziła, jezus umarł jak miał 33, więc miała te 45 na karku.

   1. Ad. 1: Paweł, który w 1Tm 2,5 napisał, że jedynym pośrednikiem między Bogiem i ludźmi jest człowiek Jezus Chrystus jest zwyczajnym oszustem, który swoimi listami zastąpił Ewangelię o Bożym królestwie głoszoną przez Jezusa „nauką” faryzeuszów i nazwał ich kłamstwa ewangelią. Nie wierzę ani jednemu słowu z jego listów.
    Ad. 2: W czasach Chrystusa kobiety bez względu na wiek chciały być i były pod opieką mężczyzn, bo trud zdobywania żywności był ponad ich siły.

   2. Czy znasz pojęcie „znaki przystankowe? Twoja wypowiedź to bezsensowny bełkot!

   3. Jezus powiedział: Ja jestem droga i prawdą, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO przeze mnie. Jezus twoim zdaniem też się mija z prawdą?

  2. Nie doczytales bo jesli odrzucasz Maryje to i Boga odrzucasz!Przez Maryje do Jezusa przez Jezusa do Boga.

 2. figa mi z twoich pozdrawlen,naublizalas Matce Jezusa,jakbys byla oczytana,to bys sie gdzies natknela na jakis fragment przynajmniej,jakim szacunkiem obdarza Jezus swoja Matke I prosi,zeby sie do Niego modlic przez Maryje,np.modlcie sie do Mnie przez lzy Mojej Matki(modlitwa dostepna na You Tube),sciema?

  1. W pierwszych opisach widzący nie nazywają zjawy (bo im się zjawiła) Matką Jezusa, lecz „jasną panią”. Dopiero później religijne filtry postrzegania wzięły górę i dokonano nieuprawnionej wersji interpretacyjnej, czyli nadinterpretacji.

   Nie mogło zresztą być inaczej, gdyż nad sprawą chciał zapanować oczywiście Kościół. Więc interpretacja mogła być tylko jedna.

   Zdaję sobie sprawę, że dla Polaków ujawniające się powoli fakty o Fatimie są szokujące, ale „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”…

   Temat już pulsuje, a w najbliższych miesiącach i latach będzie pulsował jeszcze bardziej. Nikt z katolików przed tym tematem nie ucieknie, każdy będzie musiał się z nim zmierzyć. Moją rolą jest powoli, powoli oswajać prawdę o tym wydarzeniu. Pomimo początkowej nieprzychylności zahipnotyzowanych umysłów.

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/09/07/watykan-coraz-blizszy-ujawnienia-prawdy-o-objawieniach-fatimskich/

   1. Nie jestem katoliczką. Mam pytanie, skąd wziął się taki tłum na tym polu: fotografowie, reporterzy? 1917 wszyscy maja parasole. Dziwne

   2. Magda!Watykan obiecla im po worku ziemniakow i fasoli oraz wieczny odpust ,to i przybyli.

   3. Magda,

    parasole to nic dziwnego, bo do czasu „cudu słońca” padał deszcz. Po „cudzie słońca” wszystkich nagle „cudownie” wysuszyło…
    Kosmici poddali ich oczywiście działaniom mikrofal lub coś w ten deseń – dla uwiarygodnienia działania „siły nadprzyrodzonej”.

    Tłum też nie dziwi, gdyż „cud słońca” 13.10.1917 był zapowiedziany uprzednio przez wizjonerów,

    ale co najważniejsze:

    zapowiedzi „objawień” w Fatimie ukazały się w miejscowej prasie jeszcze PRZED ich faktycznym zaistnieniem! – jeszcze przed pierwszym „objawieniem” z 13.05.1917 r.

    „Prawie nikt nie wie o tym, że nim doszło do objawień w Fatimie, zostały one zapowiedziane na stronach co najmniej czterech najbardziej poczytnych dzienników w Portugalii. Lizboński „Diário de Notícias” pisał o nich już 10 marca, czyli na dwa miesiące przed pierwszymi objawieniami❗, które miały miejsce 13 maja. Główna gazeta w Porto, „O Primeiro de Janeiro”, na dwa dni przed pierwszymi wydarzeniami w Fatimie opublikowała ich zapowiedź na pierwszej stronie. Dodatkowo informacje o tym, że 13 maja wydarzy się coś „ważnego” opublikowano w dwóch innych gazetach wydawanych w tym mieście: „Jornal de Notícias” oraz „Liberdade”. Najważniejszą ze wszystkich jest chyba notka, która ukazała się w „Jornal de Notícias” mówiąca:

    Drodzy Czytelnicy:
    13 dnia tego miesiąca
    zdarzy się coś,
    co zadziwi cały świat.

    Porto, 11 maja 1917″

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/11/06/fatima-z-dziejow-epokowej-manipulacji/

  2. ZoSk, zarzucasz komuś że jest nieoczytany/ana.
   Zabłyśnij i wskaż gdzie w BIBLII jest napisane że jezus „prosi,zeby sie do Niego modlic przez Maryje, np.modlcie sie do Mnie przez lzy Mojej Matki”

   Wierzę, że jako osoba oczytana uporasz się z zadaniem.
   Pozdrawiam i powodzenia -przyda się 🙂

  3. Właśnie „lobby” dewocyjne w Sejmie przegłosowało, że bieżący rok będzie rokiem „fatimskim”. Zbiorowa paranoja, czy podlizywanie się klerowi? Oceńcie sami.

  4. tak ściema, czytaj Biblie i się stosuj do niej a nie do tego co na yT bo nigdy nie wiesz czy ktoś sobie czegos nie wymyslil albo czy nie miał objawienia demonicznego udającego świetego żeby zwieść ludzi.

 3. Słowo Boże mówi, że należy badać duch, a nie wszystko przyjmować bezkrytycznie. Bez bardzo dobrej znajomości Biblii ludzie łykają wszystko jak leci.

 4. Zakon Maltański w sporze z papieżem. Poszło o prezerwatywy
  ,,Wielki mistrz Zakonu Maltańskiego na żądanie papieża Franciszka podał się we wtorek do dymisji. Watykan zakończył w ten sposób spór z zakonem o dostęp do prezerwatyw.
  Jak pisze „Guardian”, dymisje wielkich mistrzów Zakonu zdarzają się niezwykle rzadko, są oni bowiem mianowani dożywotnio. Obecny wielki mistrz, Brytyjczyk Matthew Festing, ustąpił na żądanie papieża. Jego dymisję przyjmie w najbliższych dniach Rada Suwerenna Zakonu, która wyznaczy jego następcę.
  Dymisję zatwierdzono na forum Suwerennej Rady w siedzibie na rzymskim Awentynie.O tej decyzji zakon zawiadomi oficjalnie głowy 106 państw, z którymi utrzymuje stosunki dyplomatyczne jako suwerenny podmiot prawa międzynarodowego (http://www.tvn24.pl)
  W związku ze zbliżającymi się wyborami Wielkiego Mistrza Zakonu w dniu 29 kwietnia 2017r ks biskup Jean Laffitte, Prałat Zakonu Maltańskiego prosi o modlitwę.
  Wczoraj odbył się wybór wielkiego mistrza!

  1. Dziękuję, Elaszka, znam sprawę.

   Decyzja papieża to oczywiście jedynie działania pozorowane.

   Ale już data wyboru (jak to w masonerii) nie jest przypadkowa. Chodziło o to, by Słońce wyboru było w koniunkcji ze Słońcem Inauguracji Zakonu Illuminatów.

   Zresztą, dla Słowian te dni też są bardzo ważne (linia Wandy-Kraka).

   (W tych dniach więc swoją Słowiańską Mocą uroczyście nadaję Nowemu Wielkiemu Mistrzowi szLACHetne miano

   Gumowego Mistrza Wielkiego Pozoru!

   Stało się!).

 5. ,,Zresztą, dla Słowian te dni też są bardzo ważne (linia Wandy-Kraka)”. Wywołany temat- bardzo fascynujący materiał wyjaśniający zależności astronomiczne i geodezyjne między kopcami, a także Wzgórzem Wawelskim. Na podstawie tej pracy można powiedzieć, że mamy w Krakowie coś, co śmiało można porównać do Stonehenge:
  Astronomiczna tajemnica Krakowa

 6. Nie uwazam, że w Fatimie ukazala się Matka Jezusa, bo byla ona osobą skromna i napewno nie mogłaby nikogo zniewolic. rzeczywiscie, to tak wyglądają plejadianie. oni wykorzystali niewiedzę, naiwnosc i niski poziom swiadomosci tych dzieci i ludzi, którzy tam przybyli.
  Musze wam przyznac, że czytałam biblie wiele razy, a od niektorych wersetow po prostu bolala mnie glowa, bo byly niezgodne z prawdą.
  Nauk Jezusa jest tam niewiele, są też nauki falszywego apostola Pawła.
  A Matka Jezusa nie byla zwykłą kobieta, bo dala poczatek nowej rasie ludzi duchowych. czytalam o jej pochodzeniu i wlasnie dlatego zostala nazwana matka Boska.

   1. Kosciol katolicki nazwal Maryję Matką. Boska to nazwa Matki Jezusa

 7. To co napiszę poniżej jest tak samo niewygodne dla „wierzących” , jak i ateistów.

  1945 rok, okolice Nag Hammadi. Rolnik znajduje dzban z dobrze zachowanymi papirusami z czasów początku chrześcijanstwa. W tym „zaginiona” ewangelia Tomasza. Kościół udaje, że nie ma tematu, milczy. I w dalszym ciągu fałszywie naucza tego, co cwane żydki chcą byśmy myśleli. Kościół jest kontynuacją wierzeń żydów w wersji dla podludzi (czyli gojów), i naucza że ten , którego Jezus nazywa Istniejącym Ojcem jest stworcą świata – Bogiem izraela. ALE TO NIE ON NIM JEST. Przeczytajcie choćby Ewangelię Tomasza, apokryf Jana Z „biblioteki z Nag Hammadi” (dostępne w necie w formacie pdf) to zrozumiecie istotę kłamstwa wszechczasow. Lub żyjecie nadal w mroku. Wasz wybor. NT w obecnym kształcie jest ocenzurowany, zmutowany przez żmijowe plemię i nie ma dla naszego Zbawienia większego znaczenia. Podobnie wszelkie objawienia. To, co miało być nam powiedziane – powiedział Jezus. Sęk w tym, że główne przesłanie Zbawcy zostało zmienione dla potrzeb judaistycznych.
  Liczy się TYLKO JEZUS i Jego Prawda. Kropka.

 8. Jeśli chcesz widzieć UFO to przyjżyj się najaśniejsze gwieżdzie na niebie zrób znak krzyża i zobacz czy nie powtarza twoich ruchów. Ja UFO widziałem, nawet UFOLUDKA na około 170cm wzrostu

  A kilka lat wcześniej było to tak zmieniała się pogoda chmury przykrywało słońce, gdy byłem przygnębiony
  a rozpogadzało się gdy humor mi się poprawił jak wytłumaczysz to zjawisko w domu się rozpłakałem przy mamie mająć 28 lat
  Był to nieodległy czas kiedy po raz pierwszy odmówiłem rożaniec rozważająć czwartą tajemnicę rożańcową

  1. 1. Może Twojego boga bo na pewno nie mojego.
   w Fatimie odbył się pokaz technologii holograficznej.
   2. w biblii nigdzie nie ma że maryja jest matką boską, królową nieba, czarną madonną itp.

   1. Jaja sobie robisz? Jest wspolodkupicielka. Bez grzechu pierworodnego, jak Ty czy ja. Szacunek sie nalezy, a nie teorie sposkowe i ufo.. czlowieku, ogarnij sie.

 9. Tak, to z pewnoscia bylo ufo 🤥🤣 dajcie sobie spokoj sceptycy. Kedys uwierzycie w Boga i zobaczycie, jak wszystko po kolei z objawien sie sprawdza.

  1. Czy Twoj Bog skopiowal juz Twoja dusze i wyslal daleko od Ziemi? Bo jesli nie, to wkrotce przestanie istniec. Tak po prostu.
   Na tym blogu jest kilka osob, z wypowiedzi ktorych wynika, ze kopia ich duszy przebywa juz gdzie indziej. Widza cos, czego nie ma na naszej fizycznej Ziemi i czuja to jako real. Sa rownoczesnie w dwoch swiatach..

   Ja osobiscie nie wiem, czy moja dusza tez tam jest, czy po prostu wkrotce zostanie skasowana. Czy moi Bogowie uznali, ze warto mnie uratowac, czy nie warto. A co Tobie mowi Twoj Bog?

 10. @katolik, jeśli już, to Bóg niczego nie objawiał w Fatimie, ale istota ludzka: Maryja. Objawień Maryjnych jest dużo opisanych z całego świata. Są też objawienia innych świętych. Ciekawe tylko, dlaczego tak niewiele tych objawień? Dlaczego są specjalne komisje do badania prawdziwości i wartości objawień? To oznacza, że tak na koniec to KRK decyduje czego i kiedy się dowiesz – to się niestety nazywa ‚kontrola umysłu’.

 11. To kłamstwa, o których można poczytać na innych stronach rzetelnie analizujących sytuację. Internet jest dostępny bardziej niż na początku XX w., więc każdy może zgłębić zagadnienie cudownego fałszu. Także wiedza, że wypatrywanie słońca bez filtrów uszkadza wzrok, albo wywołuje migotliwe omamy (jak podawali świadkowie). Jakimi jesteście ludźmi, skoro wierzycie w bujdy i omamy posłoneczne?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s