buchenwald

Szerokim echem w prasie zagranicznej na całym świecie odbiła się decyzja niemieckich władz o zakwaterowaniu grupy uchodźców na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie.

W KL Buchenwald w latach 1937-1945 więziono łącznie ok. 250 tys. osób ze wszystkich krajów Europy. Liczbę ofiar szacuje się na 56 tys. Tymczasem grupa 21 uchodźców, którzy przybyli do Europy, została przez niemiecki rząd skierowana właśnie do hangarów na terenie byłego obozu w Buchenwaldzie. Brytyjska prasa przypomina, że hangary te w czasie II wojny światowej wykorzystywane były do przetrzymywania więźniów obozu koncentracyjnego.

Zakwaterowani przez niemieckie władze w byłym obozie koncentracyjnym uchodźcy pochodzą m.in. z Erytrei i Algierii. W rozmowie z mediami przyznają oni, że „jest im tutaj dobrze” i podkreślają, że „wielu innych nie może liczyć nawet na takie warunki”.

buchenwald

Zakwaterowanie uchodźców na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Buchendwaldzie rozpoczęło się jeszcze w styczniu. Miało to być doraźne rozwiązanie. W hangarach zainstalowano podstawowe urządzenia i sanitariaty, wstawiono kuchnie, pralki i łóżka. Każdy z uchodźców otrzymuje od rządu 135 euro zasiłku, aby kupić żywność i najpotrzebniejsze artykuły codziennego użytku.

buchenwald

Jest to rozwiązanie awaryjne, ale jest ono nieuniknione. […] W hangarach jest dużo miejsca – tłumaczy Christian Hanke, burmistrz berlińskiej dzielnicy Mitte.

Pozostaje mieć nadzieję, że w ramach tych „rozwiązań awaryjnych” nikt nie wpadnie na pomysł reaktywowania pieców…

ansa/niezalezna.pl

wpolityce.pl

Reklamy

4 thoughts on “Niemcy to bardzo „miłosierny” naród: uchodźców zakwaterowali w dawnym obozie koncentracyjnym. Niemiecki entuzjazm wobec przybyszów z Południa nabiera nowego wymiaru…

  1. jakos nie slychac komentarzy oswieconych polskich zydow w tej sprawie…….

    widzimy jasno ze nie kazdy kraj czlonkowski ma w UE rowne prawa: niemcom zawsze wolno wiecej. wyobrazacie co by sie dzialo gdyby to Polacy wpadli na pomysl goscinnego udostepnienia KL Auschwitz na podobne eventy?……….

  2. To nie Niemcy.Niemcy po 45 roku juz nie mieli wladzy nad swoim narodem tylko narod wybrany,starsze generacje Niemcow wiedza co sie stalo po wojnie.TO zreszta tak samo jak w Polsce kiedy to utworzyla sie korporacja PKWN . Narod Niemiecki skonczyl sie po 45 roku ale poczatek agoni nastepowal po narzuceniu im NSDP I korporacyjno-bankierskiego wirusa zwanego Adolf Hitler. Na narod ten spadly wszystkie plagi egipskie ,lacznie z multikulturalizmmem po 68 roku.Czy wiecie ,ze w 1968 roku bylo w RFN tylko 2 emigrantow islamskich z Turcji? Aby wiecej juz nigdy nie zawyl w nich duch precyzji,porzadku,dbalosci,wojowniczosci ,postanowiono ich upokorzyc dwoma wojnami,odpowiedzialnoscia za holocaust ,ktorego nie da sie zaprzeczyc,multikulturalizmem czyli zniszczeniem ich rasy I w efekcie DNA. Swiete Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego skonczylo sie w 1945 roku a od tego okresu do dni dzisiejszych nastepowala implozja ducha tego narodu.Nawet ich obecny rzad zachowuje sie tak jaby chcial popchnac ich w przepasc multukulturalizmu zaleznego socjalnie od rzadu.Wyglada ze wraz z ta pierwsza korporacja chrzescijanstwa watykanskiego ,skonczy sie rowniez zywot rzymskiej stolicy katolicyzmu.Watykan narzuca liczby ,Niemcy rozkazuja innym I wdrazaja. Swiete Cesarstwo Rzymskie wiecznie zywe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s