Nie jesteśmy „uboższymi krewnymi”, lecz nową cywilizacją, w twórczy sposób adaptującą dorobek cywilizacji łacińskiej. Nie musimy naśladować Francuzów, Niemców czy Włochów – jak wmawiają nam różni „oświeceni” doradcy. Najnowsze badania genetyczne w połączeniu z niedawnymi odkryciami archeologicznymi sprzyjają powstawaniu nowych koncepcji dotyczących dziejów cywilizacji. Niedawne odkrycia wykazały, iż Ariowie, którzy założyli cywilizacje indyjską i irańską oraz stali się symbolem przewagi cywilizacyjnej Europejczyków, nie tylko wywodzili się z ziem polskich (ze społeczności, która 3000-2500 lat przed narodzeniem Chrystusa wytworzyła kulturę amfor kulistych), ale również pod względem genetycznym najbliżsi byli dzisiejszym Polakom.

Niektórzy entuzjaści doszli nawet do wniosku, iż cywilizację indyjską i cywilizację w ogóle stworzyli Polacy. Oczywiście w czasach gdy nad Gangesem osiedlali się Ariowie (1200-1500 lat prz. Chr.) Polaków w sensie dosłownym jeszcze nie było.

Należałoby raczej przyjąć, iż część pra-Ariów (czy też pra-Słowian) pozostała na obszarze Polski i zbiegiem czasu uformowali oni naród Polski, podczas gdy inna ich cześć wyruszyła w daleką podróż na południowy-wschód, by na obszarze Indii i Persji stworzyć dwie wielkie cywilizacje. Wędrówka Ariów trwała setki lat.

Po drodze tworzyli oni różnego rodzaju struktury społeczno-polityczne sytuujące się w różnych części Wielkiego Stepu i terenów do niego przylegających, rozciągających się na przestrzeni tysięcy kilometrów od Karpat po Ałtaj, od syberyjskiej tajgi po Kaukaz, Pamir i Tybet.

Pozostałości ich kultury od dłuższego czasu odkrywają archeolodzy, lecz dopiero od niedawna uzmysłowili oni sobie, iż nawiązują one bardzo wyraźnie do późnoneolitycznej kultury amfor kulistych, rozwijającej się przede wszystkim w dorzeczu Wisły i Odry. Scytowie i Sarmaci, uważani za ludy irańskie (zbieżność nazw Iran – Airan nie jest przypadkowa) byli częścią ludu Ariów, która pozostała na Wielkim Stepie.

Nasze związki z Sarmatami, w które wierzyła szlachta Rzeczypospolitej, znajdują obecnie potwierdzenie w faktach. Tym bardziej iż wśród ludów sarmackich zamieszkujących Wielki Step wymieniani byli przez starożytnych kronikarzy m.in. Serbowie i Chorwaci, którzy nieco później, ale jeszcze przed pojawieniem się na Bałkanach (i nad Łabą) zamieszkiwali prawdopodobnie południe dzisiejszej Polski.

Wielki Step był w owym czasie swego rodzaju śródziemnym „oceanem”. Niezbyt przyjazny do trwałego zamieszkania, wykorzystywany jednak w celach transportowych. Stało się to szczególnie proste, gdy ludzie na Wielkim Stepie udomowili konie. W czasach gdy nie opanowano jeszcze umiejętności żeglugi oceanicznej, pozwoliło to na względnie szybkie przemieszczanie się po „suchym oceanie” (jak nazwał step Adam Mickiewicz), co umożliwiło naszym kuzynom dotarcie do subkontynentu indyjskiego. Można to porównać do późniejszej ekspansji Europejczyków, już za pośrednictwem prawdziwego oceanu, do Ameryki. W przypadku Ariów sama podróż z Europy do Indii trwała oczywiście znacznie dłużej.

Niemcy, czyli mieszanka

Najnowsze odkrycia podważają również poglądy wielu uczonych z końca XIX i początków XX wieku, głoszących, iż najbliższymi krewnymi Ariów były ludy germańskie. Genetyka i językoznawstwo są w tej kwestii jednomyślne: Germanowie powstali jedynie w wyniku oddziaływania pra-Ariów na mieszkańców północnej Europy, podczas gdy zamieszkujący środkowo-wschodnią Europę ludy słowiańskie (Polacy, Ukraińcy, Białorusini) są tych pra-Ariów bezpośrednimi potomkami.

Zupełnie nic wspólnego z Ariami nie mają natomiast pozostali Europejczycy (Francuzi, Włosi, Hiszpanie), w przeważającej części wywodzący się od spokrewnionych ze sobą ludów celtyckich i italskich oraz zasymilowanych przez nie ludów zachodniej Europy (m.in. Iberów). Rosjanie natomiast wykazują znaczną domieszkę ludów fińskich i turańskich.

Odyseja polskich pradziadów

Cechą genetyczną wyróżniającą pra-Ariów, obecną dziś zarówno w Europie Wschodniej, Azji Środkowej, jak i Indiach, jest haplogrupa y-dna R1a. Tymczasem cechą charakterystyczną mieszkańców Europy Zachodniej jest haplogrupa y-dna R1b. Obie haplogrupy y-dna (a więc dziedziczone w linii męskiej) wywodzą się co prawda od wspólnego przodka, jednak żył on 20-30 tys. lat temu. Część badaczy uważa również, że wyodrębnienie obu haplogrup nastąpiło na południu Syberii, gdzieś w okolicach Ałtaju. Oznacza to, że ich nosiciele odbyli najpierw wędrówkę w kierunku zachodnim, by wziąć udział w zasiedleniu Europy.

[…]

autor: prof. Mariusz Kowalski

Całość czytaj na:

https://nczas.com/2019/01/24/juz-wiadomo-skad-pochodza-polacy-jestesmy-potomkami-poteznego-ludu-ze-srodziemnego-oceanu

144 myśli w temacie “Już wiadomo, skąd pochodzą Polacy… Jesteśmy potomkami potężnego ludu, twórców starożytnych cywilizacji – prof. Mariusz Kowalski

 1. Kochani pozwolę sobie zamieścić tutaj komentarz z youtube:

  Witam wszystkich Tajemitów.
  Kilka lat temu przed rozpoczęciem prac budowy mostu przez Wisłę w miejscowości Lipianki – Rakowiec w woj.pomorskim , dorabiałem, jako jeden z kilkudziesięciu robotników przy wykopach archeologicznych. Odnaleziona została tam wioska sprzed kilku tysięcy lat . Sam na własne oczy widziałem i własnymi rękoma wygrzebywałem z ziemi różne ciekawe przedmioty typu : igły z kości, noże z kości, i bardzo dużo resztek glinianych naczyń miedziana biżuteria.Byliśmy podzieleni na dwie duże grupy i na dwóch sąsiadujących od siebie o kilkadziesiąt metrów obszarach penetrowaliśmy dwie działki o powierzchni około 10 ar każda. Prace prowadziło czworo archeologów , ja osobiście pracowałem z małżeństwem z Gdyni/dąbrowa . Po wybraniu ziemi na około 2 metry wgłąb działki i po starannym zmiecieniu jej, mieliśmy obraz osady z ułożonymi paleniskami (było ich kilkanaście a wewnątrz kręgów zwęglone drewno) . było też tam sporo fundamentów i porozrzucanych wokół nich dość dużó sporych kamieni . Do czego dążę…Mianowicie , nic dzisiaj na ten temat nie mogę znależć w necie.Jest tylko info nt prac mostu,nic poza tym.Dlaczego tak się dzieje w naszym kraju? Czego się boją uniwersytety? Dodam jeszcze że pracowaliśmy pod ogromną presją ,był to środek ostrej zimy a most miał być skończony „do wczoraj” więc tak naprawde w dupie mieli to znalezisko i szybko zostało ono zasypane a bardzo dużo znalezionych przedmiotów trafiło w prywatne ręce. Jakby ktoś był ciekawy to jestem z okolic tego miejsca więc mogę je wskazać dokładnie.Pozdrawiam

  Komentarz jest pod filmem na kanaleTajemity:
  .https://www.youtube.com/watch?v=

  Sensacyjne odkrycie w Łysomicach !

  a zamieszczam go po to, żeby pokazać jak władze ukrywają znaleziska, żeby PoLachy nie przypomnieli sobie kim są..

   1. Nowy Film Anamiko …z 2018 Roku.
    Dzisiaj w TV.P.Historia zapodali..Pozytyw..

  1. Zdziwicie się, ale według ostatnich moich przemyśleń i badań na ten temat, kluczem do poznania prawdziwej historii Polski są nie tylko wykopaliska na terenie Polski ale przede wszystkim poznanie prawdziwej przed-Rzymskiej historii Niemiec!

   1. Zgadza sie, na zachod od Odry glownie R1b (Y-DNA), na Wschod R1a a pomiedzy 50:50. Ale najciekawsze jest skad wzial sie i jaka role odgrywal jezyk Gotycki i dlaczego poslugiwano sie nim (i do czego!) od Moskwy do Renu, i od kiedy ludnosc przestala poslugiwac sie Zachodnio-Slowianskim (za wyjatkiem Polakow i Czechow) oraz dla czego. O, i gdzie byla stara stolica Lechii? (pewnie mnie za to zbanuja…)

   2. Jezeli mozesz napisz troche o swoich przemysleniach. Chetnie poczytam.

   3. Kalina napisała „Jeżeli możesz napisz trochę o swoich przemyśleniach. Chętnie poczytam.”

    – Za dużo jest do opowiadania na jeden komentarz a jednocześnie za mało żeby napisać pełny artykol (na ogół zamieszczam tego typu artykoly na moim blogu stan-heretic.blogspot.com ). Druga sprawa jest taka że cześć informacji otrzymałem metadami niekonwencjonalnymi i źle się jeszcze o takich rzeczach opowiada na forum publicznym, bo wymaga starannego wsparcia tradycyjnym wyszukiwaniem w dokumentach i informacjach opublikowanych i powszechnie dostępnych, czego jescze nie skończyłem. Jedynym wyjątkiem gdyby było więcej osób na forum które same takie metody stosują. Jeżeli natomiast chciałabyś porozmawiać to bardzo chętnie, np. przez Skype stanbleszynski
    lub messenger „Stan Bleszynski”. Mój czas lokalny to Polski +6 godzin (EST). Pozdrawiam, Staszek (Heretyk)

  2. Tytuł Filmu”Zagłada Ziemi”-
   Opis
   ”Wybuchy elektromagnetyczne, atak obcej cywilizacji, klęski żywiołowe czy tajemnicze choroby to jedne z najczęstszych tematów filmów katastroficznych. Autorzy dokumentu zastanawiają się, które z tych potencjalnych zdarzeń najbardziej zagraża ludzkości. Naukowcy, wojskowi i inni eksperci uchylają rąbka tajemnicy, w jakim stopniu świat jest przygotowany do obrony.”
   Oglądaj w telewizji WP
   Data Godzina Stacja
   poniedziałek, 4 maja
   dziś
   20:00 WP
   sobota, 9 maja
   za 5 dni
   14:00 WP
   Tv WP…oglądaj 9 maja..14 godzina…
   Większość z tematów już się wydarzyła…..
   W intern.nie ma tego filmu…albo skasowany…szukałam..

   https://tv.wp.pl/film/zaglada-ziemi-37cc79f27dfc283de960490a94bae954

   To ten film ..nie ma go w intern. 9 maja..o godz 14. powtórka..
   Ps. Jest wiele filmów o w.w.tytule..nie pomyl..
   Centralne lustro w Kosmosie,,efekt domina..susza..głód..zagłada..chaos..hydroenergetyka..
   wody gruntowe ..brak..
   możliwe tylko głębinowe wody do pobrania…
   Impuls elektromagnetyczny ..Chaos Swiatowy…
   Sami zaatakują ludzkość bronią elektromagnetyczną i posądzą
   Kosmitów… Uzależnienie od elektroniki i wsz.znika..
   Cała wiedza znika z komputerów i wsz.archiwa…
   Cyberprzestrzeń zagrożona złośliwym oprogramowaniem przez hakerów 140 organizacji..
   Niebawem wojsko będzie się składało z robotów…
   Zagłada Ziemi…to nie może się tak skończyć…

   Robotyka… zaawansowana nanotechnologia …trucizna… czip…
   4 Miliardy lat zw..ewolucji..czyt..manipulowanie DNA-doprowadzi do zagłady ludzi…biohazard…
   /…na Roztoczu świetnie zakamuflowany/

   .https://www.youtube.com/watch?v=LLawEsbLzKk&feature=emb_logo

   Zaawansowane projekty badawcze.. żuki.. ćmy.. ptaki…. są to nanoroboty….. z elektrodami…
   Film dokumentalny… Pozdrawiam..

   1. Justyno, dzieki. Obejrzalam film o megalitach. Takich filmow nam potrzeba. No, ale co z badaniami DNA? Nawet nie ma o tym wzmianki.

   2. Dzieki Justynko, zainteresuje sie. Czasami nie moge ogladac pewnych filmow, pojawia sie adnotacja „poza zasiegiem”, ale sprobuje, a moze sie uda.

   3. Powyżej zamieściłam film o pięknym Roztoczu i …obejrzyj..

   4. Pisać…pisać o Słowianach…
    Wbrew temu co pisują…samozwancy..
    Pisać coby nasze Pociechy czuły się PO PAŃSKU
    🌳🌳🔆🌳🌳 PANY MY

 2. Drogi Taw ie zaryzykowal bym stwierdzenie ze zajmowali teren orginalnie od Atlantyku po Pacyfik …teren od Renu po DOn to juz po wyparciu przez Rzymian od zachodu i koczownikow od wschodu.
  Mysle ze kluczem do histori i nieszczesc Polakow i spychanie Slowian jest gentyka ,ktora jest niewygodna i niebezpieczna w planach co niektorych .Dlatego jestsmy w pernamentnej wojnie rasowej od kilku tysiecy lat i jest to wojna przeciwko Slowianom,ktora trwa do dzis.

  1. Też mam takiego czuja, Drogi Devingo, że zajmowaliśmy teren od Atlantyku, ale ten temat na razie jest chyba nie do ogarnięcia nawet dla środowisk słowiańskich, nie mówiąc już o zwykłych śpiochach 😀

   1. To ewidentny rasizm i ksenofobia, której doświadczasz w polityce, urzędzie, szkole, poczcie, radiu, telewizji gdzie tylko przedstawiciele wrogiego i obcego etnicznie Słowianom plemienia mogą otrzymywać pracę, „prestiż”, zaszczyty i wakacje pod gruszą w zakładowym ośrodku gdzieś na Mazurach.

   2. [Majk Koszyk] wakacje pod gruszą w zakładowym ośrodku gdzieś na Mazurach.
    ——————-
    Jestem w tej szczesliwej sytuacji, ze szwagier ma „grusze” w ogrodzie.😁😉Tak wiec wakacje zaplanowane. No chyba, ze nas wyrzuci za nienoszenie maseczek.😉😁

  2. „Mysle ze kluczem do histori i nieszczesc Polakow i spychanie Slowian jest gentyka ,ktora jest niewygodna i niebezpieczna w planach co niektorych”

   A dlaczego na niektórych się tak upierdzieli ? czytaj badania , próba zmiany genetyki i wiele innych czynników być może.
   Dlaczego na każdy możliwy sposób a jest ich wiele próbują zdegradować geny , dosłownie- zdegradować . Tak o dla zabawy ? Dlaczego jedni są celem ich zainteresowania a inni nie , co takiego w sobie mają ? A ponadto (co jest niemożliwe bo geny potrafią pokonać każdego intruza w ciele choć potrzeba czasu na to, taka własna szczepionka ) jeśli udałoby im się zwariowany plan zlikwidowania całkowicie genu – to nie ma Słowian , nie ma , nie ma dowodów , nie ma genu , nie ma historii , nigdy Słowianie nie istnieli . To są zwariowane nie napiszę co 🙂

   Dobrego Dnia Wszystkim

   1. Oj, chyba coś za dużo napisałam, komuś się to nie spodobało, życie, to dopiszę jeszcze to. Dlatego że nie potrafią pojąć pewnego fenomenu, dlatego że wiedzą, co się wydarzy, dlatego wymyślono plan B: 5G i szczepionki, by mieć kontrolę nad nami całkowitą, figa z makiem z pasternakiem.

   2. a jasię zastanawiam, dlczego to tak długo trwa. Przecież te wszystkie grobale, rotschildy i inne rockeffelery mają pieniądze, władze, broń. Dlaczego nas jeszcze nie wykończyli, przecież były okresy w historii, że było to możliwe. Dlaczego musieli nas 1000lat usypiać, żeby móc wykończyć?? Może oni wcale nie są tacy mocni, jak nam się chce to przedstawić??

    PoLachy POBUDKA, WSTAJEMY, GONIMY TO BARACHŁO Z NASZYCH TERENóW…… WYSTARCZY MAŁE HUIU (chciałam Huhu napisać, ale los wybrał inaczej) przcież oni niby mocni, ale teraz gacie pełne strachu mają… boją się nas, ale już nic nie mogą. Tydzień temu trąbili,że maski trzeba będzie nosić do czasu wynalezienia szczepionki, dwa dni temu trąbili, że szczepienia będą obowiązkowe,dziś oznajmiają, że nie będzie obowiązkowych szczepień, że nie wiadomo czy szczepionka powstanie (To od kogoś z WHO), co jest dla mnie w tym wszystkim dziwnego (albo i nie) to, to, że „władze” w Polsce mówią dokładnie to co władze w Niemczech, i dokładnie w tych samych terminach. To dla mnie jest dowód na to, że obydwa kraje są z tego samego miejsca zarządzane. Polskojęzyczne zarządcy wbrew Trumpowi obiecują datki na WHO w celu stworzenia szczepionki…

    Czekamy na dalsze wydarzenia.

    Ponoć Onet dziś pisał, że Duda ma abdykować, Witek objąć finkcję (miało być funkcję) prezydenta i ogłosić termin nowych wyborów. Duda zaprzeczył, wyśmiał te wiadomości, ale kto go będzie o zdanie pytał? Dostanie nakaz do wykonania i tyle. Dom sobie już kupił… Pewnie wie, że nie będzie drugiej kadencji.
    Ale jak zobaczyłam wczoraj krzywoustego w kościele bijącego się w piersi powtarzając mantrę „moja wina” to się uśmiałam…

 3. WPUSZCZENI W KANAŁ

  „Czyli jak za 1600 zł zafundować sobie chorobę , degeneracyjną , zawał lub raka . (…) Doktor Weston A. Price już ponad 100 lat temu wykrył związek pomiędzy kanałowo leczonymi zębami a chorobami takimi ogólnoustrojowymi a zwłaszcza ZAPALENIEM STAWÓW oraz chorobami serca i układu krążenia ! (…) Dentyści zawsze byli świadomi, że wypełnienione kanały korzeni zębowych mogą zrujnować życie. (…) Dlaczego dentyści upierają się przy leczeniu kanałowym ? otóż przynosi ono największe zyski . Niedobrze by było żeby pacjenci dowiedzieli się czym to grozi. ”

  Cytat z gazety Zdrowie bez leków .

 4. Wiece Słowiańskie przekształciły się w XIV w w Sejmiki…
  Wiece u Słowian zwoływano jeszcze przed rozpoczęciem polskiej państwowości. Zagadnienia były najpierw omawiane przez starszyznę i przywódców, a później przedstawiane wszystkim wolnym ludziom do szerszej dyskusji…
  i tu się zaczęło…
  Mądrzy Ludzie powiadają że gdyby nie wiece a Mądrzy Dowódcy To Potęga Słowian nie byłaby zdominowana….

  Tak jest po dziś …Daj kurze grzędę…

  Tak ale domi-nacja nastąpiła z wiekami…

  1. Justyno, ja myślę, że to nie równość i wspólne działanie Słowian były przyczyną rozpadu, a łatwowierność i przebiegłość wrogów. Wkradli się w szeregi naszych przodków, pomału przejmując zaszczytne stanowiska i wtedy zaczęli nas niszczyć. Przykładem Piastowie. Przypuszczam, że Piast Kołodziej był Słowianinem, Lehitą, ale jego wnuk Mieszko już nie, został przejęty, przekupiony przez Rzymian, dopuścił obce religie i się potoczyło w dół. A teraz musimy wszystko odbijać…

   1. Re: Piastowie

    Proszę się nie nabierać na narodowość Piastow tylko zastanowic sie co złego uczynili, a nacjonalizm jest trucizną od ktorej najlepiej sie trzymac z dala jak od religii! Piast był zarządca dworskim który się zbuntował i zabił swojego króla Popielą II (króla prowincji Wielkopolskiej a nie całej Lechii!) oraz zabił też wszystkich jego gości wojewodów z sąsiednich województw, po czym ogłosił się królem i zamknął komunikację na Odrze
    odcinając się od reszty Lechii czyli od głównej części Konfederacji Lechickiej. Czym wywołał długa i krwawą wojnę domowa która zupełnie zrujnowała bogatą do tego czasu Wielkopolske oraz odcięła bogate prowincje Gdańska, Prusy (az do Nowogrodu!) i Krakowa od reszty Lechii (które się do buntu Piasta nie przyłączyły!) bo drogami sródloadowymi szedł wtedy cały transport ludzi i towarów. (Zgadnijcie kto się tym transportem rzecznym wtedy zajmował? A gdzie była wtedy stolica Lechii? )

    Nawiasem pisząc Mieszko był tak zdesperowany w walce z Konfederacją że sprzymierzył się z jej największym wrogiem: cesarstwem Rzymskim, poprzez przyjęcie chrztu i paktem papieskim czym Polaków zupełnie zniszczył światopoglądowo. Na wieki. Dopiero teraz powoli się podnosimy z klęczek. I tak trzymać!

    Pozdrawiam,
    Heretyk

 5. Calkiem mozliwe a jest taka teoria iz Popiel i czesc Jego rodziny schronila sie na wyspie na jeziorach doplywu rzeki Obry w okolicach dzisiejszego Gostynia pod herbem Abdank pozniej Awdaniec. To jednak teoria nie potwierdzona, jednak cos musi byc na rzeczy ,bo bunt okolicznych i wolnych slowian przeciw watykanizacji byl tak wielki w tych rejonach ,iz papiestwo w roku 1070 ulokowalo w pobliskim Lubiniu swoja prawa reke zakon benedyktynow ,ktorzy nie mogac stlumic buntow posilkowali sie zakonem templariuszy osadzajac ich na wyspie Gostyn az do ich kasacji czyli 1312 roku. Czy Mieszko Piastun czyli opiekun Lechitow pozwolil jednak przezyc Popielowi?bo bajka o myszach i Popielu to tez jednak teoria.

  1. Ciekawa teoria. Bo Awdaniec/Abdank nie wydaje się nazwa ani Słowiańska ani Gotycką, tak samo jak nazwisko rodowe Popiel/Pompilius które wydaje się być Łacińskie. Nie ma niestety dokumentacji bo Piastowie będąc uzurpatorami przy władzy wszystkie dowody poniszczyli , a z kolei Kościół Katolicki niszczył stara dokumentację na terenach na zachód od Odry. Z tego samego powodu. Nawiasem mówiąc nawet istniejące źródła historyczne pokazują że pierwsi Piastowie często zachowywali się jak zdobywcy w pokonanym kraju i tylko napadali, zabijali i rabowali.

   1. Nie tylko pierwsi Piastowie, co powiesz o Władysławie Opolczyku? Toż on nawoływał do rozbiorów Polski! A był to XIV w. Ponoć geny niedawno przebadanego Piasta nie mają nic wspólnego z rasą Słowian. Myślę, że po tym jak pojawili się Goci i Scyci na naszych ziemiach musiała się wydarzyć jakaś większa tragedia, niż tylko spisek itp. Prawdopodobnie pierdyknęła jakaś asteroida i wtedy niestety ale wielu z nas zginęło, pisze o tzw. resecie co 676 lat…Wtedy to Czarnogłowi, czyli plemię żmijowe przejęło władzę na stołkach w całej Europie, w tym na ziemiach Słowian, więc przyjęcie chrztu to było zaplanowane posunięcie po obydwu stronach – Watykanu i Piastów, ponieważ Piastowie to też Czarnogłowi, i od tegoż to wydarzenia zaczęto nas zwać Słowianami czyli niewolnikami. Przed chrztem Rzym nazywał nas Gotami(Bogami), Grecy – Scytami…Po chrzcie znikają obie nazwy a pojawiają się Słowianie…Mam nadzieję, że pan Artur Lalak wyda wreszcie swoją książkę, bo wtedy łatwiej będzie przyswoić sobie tę niesamowitą wiedzę, a uważam, że jest odkrywcza – w pełni potwierdzająca odkrycia Bieszka

   2. Re: chrzest i Slowianie. W asteroidę nie wierzę natomiast katastrofa była w postaci 1-wszej i drugiej inwazji Tatarów na Europę Środkową i Zachodnią (którą oficjalna historia ukryła pod hasłem Atilla – Hun) . Były 3 inwazje! Historia Dzengis-Hana to trzecia wyprawa która się nie powiodła bo zrezygnowali pod Legnica jak armia Dunaju się spóźniła. Natomiast 1-wszą czy drugą (pewności nie mam która) powiodła się tak znakomicie że pokonały i wypędziły armie Wenedow od linii Wisły i Krakowa do Gibraltaru, zmuszając resztki Wenedow do ucieczki do Afryki. Dopiero od pokonania armii Wenedow zaczął się upadek Konfederacji Lechii i jej tereny zaczął podbijać Rzym po czym zniszczył wszystkie dokumenty i zmienił język urzędowy oraz alfabet. (Pytanie testowe: – A kto zajmował się handlem w Konfederacji Lechii, który głównie szedł rzekami i kanałami? Dla ułatwienia – kto posiadał umiejętności budowania doskonałych łodzi płaskodennych którymi można było pływać i po rzekach jak i bliskim morzem?)
    Heretyk

   3. Znawczynią nie jestem, choć kocham temat i chciałabym poznać historię naszych przodków. Zdaje się, że handlem już wtedy zajmowały się ludy koczownicze, te co do dzisiaj rękę na handlu trzymają. To oni sprzedawali nasze kobiety na bliskim wschodzie…

   4. Adwance mieli miec pochodzenie skandynawskie czyli zaadaptowani vikingowie na slowianskiej ziemi czym wlasnie mieli byc wplywowi Popielidzi zarzadzajacy cala Europa. Jesli watykanowi Popielidzi byli nie na reke i przyszedl czas na nich to podstawienie im Piastow bylo szatanskim pomyslem.Reszty mozna sie domyslec..wymordowani Popielidzi, opluci ze szargana reputacja na wieki..mogli tylko uciekac .

   5. Czyli suma sumarum, prawdą jest, że siedzibą i stolicą całego ZŁA tej przepięknej Planety są :
    WATYKAN – kody religijne
    LONDYN – kody pieniądzem
    WASZYNGTON – kody wojskowego

    Ale najgorsze z nich wg mnie, to religijne szatańskie kodowania umysłu.

 6. paganheretic pisze:
  Drogi Heretyku..🌳🌳🔆🌳🌳
  Na Pomorzu Zachodnim mamy Archiwa…dowody.wykopaliska datowane na szósty wiek przed Chrystusem..
  Archeologia i Etnografia..
  Początki archeologii w Polsce…gogl
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=pocz%C4%85tki+archeologii
  https://www.swiatksiazki.pl/historia-archeologii-6585422-ksiazka.html
  https://lepszykamien.wordpress.com/2020/05/02/poczatki-archeologii-w-polsce/
  CYTATY
  ”Niestety, obok ówczesnych badaczy działały już grupy poszukiwaczy o wyraźnych cechach ludzi nastawionych na rabowanie grobowców. W roku 1552 pojawia się skarga starosty kaniowskiego na Kozaków masowo rozkopujących kurhany z których rabują złote przedmioty:”

  ”brutalnie obchodzą się ze znajdowanymi tam kośćmi zmarłych, co ściągnąć może pomstę nieba na ludzi niewinnych”.

  ”Kozacy rabowali kurhany scytyjskie ”datowane na okres od VI do III wieku przed Chrystusem”. Mogiły tego wojowniczego ludu (Scytów) często zawierały niesłychanie bogate wyposażenie.”

  Pomorze Połabskie Słowiańskie …osadnictwo datowane na okres od VI do III wieku przed Chrystusem”.
  Zaczęli już plądrować w Kurchanach zaraz po akcji chrystianizacji —bez zwłoki…z biegu…z marszu,… Q…….
  Pozdrawiam Heretyku..🌳🌳🔆🌳🌳
  ps.czytam pasjami z racji patriotyzmu ale,…komukolwiek mówię opowiadam to odruch lekceważenia…śmiechu…

  TE POPIOŁY MAJĄ WYMOWĘ NA JAKĄ NIE STAĆ ŻYWYCH….🌳🌳🔆🌳🌳ABYŚMY NASTĘPCOM NASZYM MOGLI PRZEKAZAĆ NIESKALANĄ ..CHWALEBNĄ GODNOŚĆ NASZĄ🌳🌳🔆🌳🌳
  JESTEŚMY DO BUDOWANIA …NIE BURZENIA…
  POCHYLAMY GŁOWĘ PROCHOM PRZODKÓW NASZYCH 🌳🌳🔆🌳🌳

  1. Scyci (i Sarmaci – Σαυρομάται) to też my tylko to jeszcze starsze dzieje poprzedzające konfederacje Lechicką której zapomnianą historię chciałbym najpierw wyjaśnić bo to jest absolutnie pilne właśnie teraz! A dopiero potem dalej w przeszłość. Nie chcę tego razem mieszać bo może to wywołać głęboką konfuzję. Szukam też współpracy osób które są w stanie używać nie-konwencjonalnych metod pozyskiwania informacji. Kto potrafi ‚remote viewing’ lub metody Silvy i chciałby sie przyłaczyc, proszę się wpisac na paganheretic.wordpress.com . Pozdro, H.

   1. majk koszyk: tak, ale jeszcze lepiej spojrzec na to calosciowo. Prawdziwa historia Europy zwarta jest w tej mapie:

   2. Zgadzam się. Chodzi o to, że to przebija się coraz mocniej do światowej „nauki”. Polskie kamienne kręgi, miejsca mocy czy kurchany są starsze od piramid w Egipcie niejednokrotnie. Jest w Polsce starożytna kopalnia okry (glina z żelazem). Kopalnie soli i innych minerałów. Ruda darniowa, która dała żelazo. Złoto, Tytan, ropa, gaz, węgiel, geotermia. Bardzo fajne miejsce wybrali pradziadowie na osiedlenie się.

  2. https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/02/24/polskie-piramidy-starsze-niz-egipskie/
   https://i2.wp.com/static.polskieradio.pl/3bd07315-2e38-46fb-83db-75b4a4f64754.file
   ”Pierwsze wzmianki o znaleziskach archeologicznych w naszym kraju pochodzą z okolic Gryfina z roku 1234. W dokumentach opactwa cystersów w Kołbaczu znalazła się wzmianka o pradawnych grobowcach. Miejscowi kronikarze nazywali je grobami olbrzymów albo pogan. Takie wzmianki często odnosiły się do tzw. ”polskich piramid” – chodzi tutaj o grobowce kujawskie zaliczane do grobowców megalitycznych powstałych w epoce neolitu (wznoszonych około 3000–2200 lat przed naszą erą).”…za ”… Początki Archeologii w Polsce”
   🌳🌳🔆🌳🌳

   1. Justyna – bardzo ciekawe ale jakos nic z tego nie wynika bo trudno to wpasowac w historie jaka znamy. Nawet w ta alternatywna jaka teraz odtwarzamy. To pewnie bardzo odlegla epoka.

 7. „Mam nadzieję, że pan Artur Lalak wyda wreszcie swoją książkę, bo wtedy łatwiej będzie przyswoić sobie tę niesamowitą wiedzę, a uważam, że jest odkrywcza – w pełni potwierdzająca odkrycia Bieszka”

  Pamiętam, jak kiedyś Artur Lalak miał na jakimś kanale YT, spięcie z Igorem Witkowskim, kiedy obaj byli gośćmi w audycji.
  Pan Igor, zachował się jednak z klasą i spokojnie, natomiast Artur ( którego też lubię ) podnosił głos i był zdenerwowany:-)Było to zachowanie nieprofesjonalne ze strony Artura, który przerywał Igorowi. Lubie obu, ale Igor się lepiej zachował wtedy.

  1. Wiesz Radku, mało słucham Igora(wolałabym poczytać jego książki, ale mnie nie stać), natomiast interesując się od dawna historią, Lalak czy Bieszk, mocno zaznaczyli się na moim poglądzie na rzeczywistość. No i Lalak uporządkował niejako na linii czasowej wszystkie przekazy historyczne czy mityczne po kolei, od początków dziejów praktycznie, na dodatek zachęca do poszukiwań historycznych nas, do korekt jego wniosków itd. To ma wg mnie ręce i nogi no i wciąga jak kryminał:)

   1. I tu widac jak na dloni, ze w tej calej watykanizacji chodzilo czarnoglowym oprocz zaczip0wania jezusem o pdobicie autochtonow i wyrzynke tej rasy centralnej R1a a pozniej udoj z odsysem jednostajnie z okresowymi strefami zgniotu ..podyscajac,..podjudzajac ..Germanow na Polachow,Polachow na Rusow i tak nn stop do usranej smierci,,do depopulacji bialej rasy centralnej owych rozsiewaczy tego DNA. To wojna rasowa i gentyczna czyli rasizm w bialych rekawiczkach w pelnym galopie bez wytchnienia.

   2. Droga Iw daj mi znać, które z książek chciałabyś mieć a postaram się pomóc. 😘

   3. Droga Ewo ( mam do Ciebie szacunek, dlatego tak napisałem ), nic osobistego nie mam do Artura Lalaka i nie kwestionuje jego wiedzy i pracy. To człowiek z pasją. Chodzi mi jedynie o nieprofesjonalne zachowanie z jego strony, podczas tamtej pamiętnej audycji, gdzie gościem też był Igor Witkowski. Wcześniej znałem spokojnego Artura z jego filmów na YT, więc byłem w szoku, że podczas audycji z Igorem Witkowskim, zaczął podnosić głos i nie dawał Igorowi dojść do głosu. Przerywał mu podniesionym, wzburzonym głosem, a przez to Witkowski nie mógł dokończyć zdania. Było to żenujące i rozpierdoliło całą dyskusje na antenie. Miała być wtedy ciekawa audycja, ale Artur zachował się wtedy tak jak się zachował i nie usłyszałem co Igor miał więcej do powiedzenia. Pan Igor zachował się z klasą. Artur mógł mieć wtedy zły dzień, ale tama audycja została rozpierdzielona, a szkoda, bo lubię Artura i Igora.

  1. Kalina – ciekawy wywiad! Pani Izabela Tredowicz ma bardzo ciekawe informacje. I tez podaje, ze Lechia zostala zniszczone przez najazd ze Wschodu, co mi tez przyszlo. Natomiast z moich informacji wynika, ze glowny srodek ciezkosci Lechii i ekonomiczny i kulturowy byl na terenie obecnych Niemiec, a ze Wschodu ludy wedrowne uciekaly do Lechii, w tym i my, bo pochodzimy od Scytow wedrownych, a nie osiadlych, a jestesmy tak naprawde etnicznie Scytami/Rosjanami takimi jakimi Rosjanie powinni byli by sie stac, gdyby ich cywilizacja nie zostala zniszczona przez wojny domowe Tatarii!) – Ucieklismy na Zachod z Rosji wlasnie dlatego, ze Tataria zaczela upadac. Jej informacje o kurhanach w Zaglebiu Staropolskim (ona nie uzywa tej nazwy) wydaja sie dotyczyc czasow duzo wczesniejszych. Heretyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s