Borelioza, zwana także chorobą z Lyme jest niezwykle podstępnym wrogiem. Co roku atakuje coraz liczniejszą grupę ludzi – w 2017 roku w Polsce było to ponad 21 tysięcy osób. Patogenem ją wywołującym jest bakteria zwana krętkiem boreliozy (z łac. Borrelia burgdorferi). Jej objawy potrafią udawać postacie innych chorób i są nieswoiste: chroniczne zmęczenie, bóle kostno-stawowe, zdarzają się porażenia nerwów czy zapalenie mięśnia sercowego, a nawet objawy psychiatryczne.

W diagnostyce oprócz specjalistycznych testów znaczenie ma także zaobserwowanie tzw. rumienia wędrującego – wykwitu na skórze sugerującego zarażenie. Dotychczas główną formą leczenia było podawanie antybiotyków przez okres od 2 do 4 tygodni (doksycyklina i amoksycylina), które działały w ok. 80% przypadków. Pozostałe 20% to chorzy przechodzący formę przewlekłą, niewrażliwą na antybiotykoterapię.

Patogeny przechodzą wtedy w stan uśpienia, przyjmując przeróżne formy, zanurzają się w tzw. biofilmie, który chroni je przed substancjami mogącymi im zagrozić. I tu pojawia się szansa: stewia. Ta roślina z rodziny astrowatych znana jest ze swoich licznych właściwości leczniczych, świetnie wpasowuje się w dietę cukrzycową oraz reguluje ciśnienie tętnicze. To zamiennik cukru, coraz popularniejszy słodzik. Na jej działanie antybakteryjne zwrócono uwagę podczas badań laboratoryjnych na Uniwersytecie w West Haven w stanie Connecticut. Jak przytacza periodyk „European Journal of Microbiology and Immunology”, wyciąg z liści stewii jest aktywny biologiczne wobec wszystkich form przetrwalnikowych bakterii Borrelia burgdorferi, w tym właśnie wobec tak opornego na działanie antybiotyków biofilmu.

Konieczne są jeszcze badania kliniczne, ale obecne wnioski są obiecującą szansą dla chorych, którzy przez lata bezskutecznie walczą z boreliozą.

tłumaczenie: iskasia

źródło: https://dobrewiadomosci.net.pl/23145-stewia-niszczy-patogeny-boreliozy-lepiej-niz-antybiotyki/

za: https://www.healthspiritbody.com/lyme-disease-treatment/

15 myśli w temacie “Stewia niszczy patogeny boreliozy lepiej niż antybiotyki

 1. Taw: populacja azjatycka ma stawkę, my mamy szczeć. Wychodzę z założenia że należy się uzdrawiać tym, co rośnie w pobliżu. Sprawdziłam na członkach rodziny, ze przy niewielkich objawach borelii szczeć zaczyna działać 15 min do pół h po wypiciu. Jej regularne stosowanie likwiduje candidę co z kolei sprawdziłam na sobie;). Nie szukajmy egzotyków, obserwujmy najbliższą przyRODę. Ona nam pomoże. Zaufajmy intuicji. Szczęśliwego Dnia życzę wszystkim wszystkim❤

 2. o STEWII wiadomo mi od dawna powtórzę może kto w końcu zrozumie nie ma chorób nienawiść do siebie i ciała skraca czas pobytu skafandra oraz wszelkiej maści wypuszczane zarazki .

  1. ” powtórzę może kto w końcu zrozumie nie ma chorób nienawiść do siebie i ciała skraca czas pobytu skafandra ”
   Dodałabym jeszcze : nienawiść do innych i zazdrość.

   1. Do katolika – nie ma ciała, to również nie ma duszy. Dusza to jedynie stan psychiczno emocjonalny.

 3. Też to wiem – ale większość ludzi jest w takim punkcie swej wędrówki, że szuka „na zewnątrz” …

  1. Z duszą trzeba najpierw umieć się połączyć, o czym katolicy nie mają najmniejszego pojęcia, bo religie były matrixowi potrzebne właśnie po to, by skutecznie odcinać człowieka od Źródła Wszechrzeczy. Kasta kapłańska służy w każdej religii i korporacji do pobierania energii z ludu i przekazywania jej obcym bogom. I człek w takim układzie coraz słabiejszy…

   1. „Kasta kapłańska służy w każdej religii i korporacji do pobierania energii z ludu”.
    Niestety, prawda. Przekonałam się o tym, widząc wcale nie małe „conieco”.

 4. Jak według katolików należy zbawić duszę?
  Należy chodzić do kościoła?
  Należy brać udział w spowiedzi świętej?
  Należy przyjmować komunię świętą?
  Należy wziąć ślub kościelny?
  Należy ochrzcić dziecko?
  Według mnie, wystarczy być dobrym człowiekiem (np. dać jeść głodnym i dać pić spragnionym. To jeden z przykładów tylko) i być też uczciwym wobec siebie samego. Nie być hipokrytą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s