„Nie dziwię się, Panie Boże, że masz tak mało przyjaciół, skoro tak ich traktujesz” – wypaliła do Najwyższego wielka mistyczka, św. Teresa z Ávila, gdy nagromadziły się jej liczne problemy, z którymi nie potrafiła sobie poradzić. I nie jest ona wyjątkiem. Wielu świętych „kłóciło się” z Bogiem. Bo z Nim można się przekomarzać, targować, spierać, nawet jeśli ci powiedzą, że nie wypada.

W starej żydowskiej opowieści pewien rabin posłał uczniów do krawca, by dowiedzieli się od niego, na czym polega Dzień Pojednania. Mężczyzna wyjął grubą księgę, w której spisał wszystkie grzechy, jakich dopuścił się w ciągu ostatniego roku. Z trudem uniósł tom do góry, by pokazać ogrom swych przewinień. Następnie wyjął drugą księgę – równie opasłą i ciężką. W tej zapisywał wszystkie grzechy, jakich dopuścił się wobec niego… Bóg. Cały ból, rozpacz, cierpienie, jakie Pan zesłał na krawca i jego rodzinę.

Zdziwionym oznajmił: „Nadszedł czas rozliczenia z Bogiem”.

Usiadł, przejrzał księgi i rzekł: „Wszechmogący Boże, gdyby policzyć wszystko co do joty, okazałoby się, żeś Ty mi zawinił bardziej niż ja Tobie”.

Jednak nie targował się z Bogiem. Chciał zawrzeć pokój. Umówił się z Nim, że wybaczy Mu winy, jeśli On wybaczy jego grzechy. Następnie nalał sobie kieliszek wina i powiedział: „Teraz panuje między nami pokój”.

autor: MD

źródło: „Echo Katolickie” nr 42/2018, s. 21.

Reklama

17 myśli w temacie “Bóg nie lubi lizusów

   1. „Kto nie nadąża, odpada z gry… 😉😀😁”
    TAWIE, komu gra, komu zycie…
    Jest Jedno Prawo Zycia !
    Zycie nie zdradza Zycia 🙂

   2. TAW dokładnie DAJESZ OSTRO DO PIECA, ALE OGIEŃ OCZYSZCZA, WIĘC WSKAZANE DOKŁADANIE 😀

    Nikt nie odpada, bo tutaj TAWcio zawsze Pomaga 😀

    Pojednanie nastapi, gdy LUDZIE zrozumieją, że CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI PRZYJACIELEM, BRATEM, a strach odejdzie, kiedy pojawi się wiedza i świadomośc wzrosnie, a widzę, ze coraz więcej Ludzi odkrywa w sobie klucz do bram Świadomości i je otwiera coraz śmielej i szerzej!
    Bardzo ciekawy wykład Pana Roberta Kwiatka:
    Nieznane prawa kosmiczne i przemiana świadomości w ziemskiej szkole życia – Robert Kwiatek
    .http://porozmawiajmy.tv/nieznane-prawa-kosmiczne-i-przemiana-swiadomosci-w-ziemskiej-szkole-zycia-robert-kwiatek/

    o WIELKIEJ LECHII – 19:40 MINUTA

    No i przyznaję, że odważne padły słowa skierowane do ,,przyjaciół Plejadian”:

    ,,Plejadianie powiedzieli, że będą pierwszymi, którzy nas zdradzą i generalnie nas zdradzili”

    Mówi również o tym, ze PAPIEZ OSTATNIO POKAZAŁ SIĘ Z DZIEWCZYNKĄ REPTILIANKĄ!

    I o oczyszczaniu- na samym końcu.

    ,,[Przestrzeń przyspiesza, już za parę dni rozpocznie się ostra jazda…] ” tu mi przyszła myśl- ,, RYK LWA”

    Regulus

    Najjaśniejszą gwiazdą Lwa – tzw. Sercee Lwa, czyli Cor Leonis – jest Regulus. To potrójna gwiazda o białej barwie, która na kole ekliptyki znajduje się obecnie w 30º Lwa, a ze względu na ruch precesyjny przejdzie do znaku Panny w okolicach 2012 roku ( PAMIETAJMY O PRZESUNIĘCIU CZASOWYM CZYLI W 2019).

    Gwiazdę tę wiąże się z kamieniem szlachetnym – granitem, z rośliną – bylicą pospolitą i planetami – Marsem i Jowiszem. Stanowi jedną z czterech Królewskich Gwiazd ( CZTERECH JEŹDŹCÓW!) starożytnej Persji (3000 lat p.n.e), dzięki której wyznaczano letnie przesilenie. Jako Strażnik Niebios kierowała wszystkimi sprawami na niebie i była uznawana za strażnika doglądającego inne gwiazdy.

   3. [Elaszka] o WIELKIEJ LECHII – 19:40 MINUTA
    ———————–
    Obejrzalam fragment o Lechii. Ponoc swego czasu znaleziono w Chinach pochowki bialych budowniczych Muru Chinskiego. Badania DNA wykazaly slowianska haplogrupe R1A1. Pobieznie przejrzalam internet. Nie ma nawet wzmianki o tym. Mur „skierowany jest przeciwko Chinom, a nie w druga strone”, jak to ujal prowadzacy. Czy ktos z was cos slyszal na ten temat? Czy ktos moze temat poglebic?

   4. KALINKO ❤ specjalnie dla CIEBIE znalazłam DOBRE ŹRÓDŁO:
    https://treborok.wordpress.com/about/mumie-bialych-ludzi-w-chinach/

    .https://www.youtube.com/watch?v=NSWx5FNMbd4

    CO DO MURU SŁOWIAŃSKIEGO zwanego dzisiaj chińskim:
    Film dokumentalny „Tajne terytoria: Starożytna chińska Ruś” rozpatruje nowe fakty na temat historii budowy Wielkiego Muru Chińskiego. Uważa się, że został on zbudowany przez samych Chińczyków do obrony przed najazdami koczowników.

    Ale w 2011 roku brytyjscy archeolodzy znaleźli wcześniej nieznaną część Muru Chińskiego. Okazało się, że otwory strzelnicze w Murze zostały skierowane na południe, czyli w kierunku Chin. Wiadomo, że najbliższymi sąsiadami Chińczyków w tamtych czasach byli północni koczownicy. Ale historycy twierdzą, że wspomniane plemiona nie były w stanie zbudować czegoś takiego. Dlatego naukowcy mają zamiar wyjaśnić, która cywilizacja była w stanie wznieść taki Wielki Mur.
    https://www.dailymotion.com/video/x2ejate

   5. „[Przestrzeń przyspiesza, już za parę dni rozpocznie się ostra jazda…] ” tu mi przyszła myśl- ,, RYK LWA””

    A to ci dopiero …
    „Nie wywoluj Lwa z sawanny” 😉 i Oooooooooooooo!

    Lwow ci tu u nas dostatek, bo i na gorze LEW 😉

   6. Dziekuje Elaszko.
    Acha! To juz wiem o co chodzi. O „Tarim mummies”, czyli o zmumifikowane szczatki bialych znalezione na pustyni Gobi, w tym pieknosc z Loulan. Niektorzy badacze uwazaja, ze to karawana kupiecka. Pustynia Gobi skrywa niejedna tajemnice. Ponoc pod piaskiem znajduja sie starozytne miasta-panstwa. No i pochowki, co juz wiemy. Ciekawe, czy odnajda tam kiedys jakies panstwo Slowian….

    Nigdzie nie ma wzmianki, ze na pustyni Gobi leza budowniczowie Muru. Prawde mowiac, myslalam, ze to chodzilo o jakichs jencow slowianskich (ewentualnie najemnikow), co to zostali zmuszeni do budowy Muru albo ze znaleziono grob glownego architekta z haplogrupa slowianska.

   7. Nie wiem, ale ta sytuacja spowodowała moją reakcję- zapamiętałam jako coś ważnego, coś co chce przekazać nam Przestrzeń i nie myliłam się- teraz Przestrzeń to akcentuje wyraznie podkreslajac słowa TAWa, które tu padły:

    ,,[Przestrzeń przyspiesza, już za parę dni rozpocznie się ostra jazda…] ”

    o tej informacji mowa:
    ,,Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak na stacji Metro Centrum doszło do awarii schodów ruchomych.”

    4 października 2018
    SCHODY SAMOISTNIE PRZYŚPIESZYŁY!

    ,,Awaria miała miejsce w godzinach porannego szczytu. Prowadzące w dół schody nagle gwałtownie przyspieszyły a przemieszczający się przy ich pomocy ludzie zaczęli się przewracać i wpadać na siebie. „Był głośny krzyk ludzi patrzę a tam wszyscy leżą, dzieci, osoby starsze,kobiet każdy z jakimś urazem, nikt nie dał rady się podnieść” – relacjonuje świadek zdarzenia, którego cytuje portal Warszawa w Pigułce.”

    https://dorzeczy.pl/kraj/79237/Grozna-sytuacja-w-warszawskim-metrze-4-osoby-ranne.html

    I DZISIAJ WE WŁOSZECH TA SAMA SYTACJA- SCHODY SAMOISTNIE PRZYSPIESZYŁY!

    24.10.2018
    Awaria schodów ruchomych w Rzymie. 20 osób rannych

    Co najmniej 20 osób zostało rannych po tym, jak ruchome schody prowadzące do metra w Rzymie gwałtownie przyspieszyły. Poszkodowani to głównie kibice piłkarscy, którzy zmierzali na mecz w Champions League Roma-CSKA Moskwa. W wyniku wypadku kibic z Rosji stracił stopę. Incydent miał miejsce na stacji Repubblica, w samym centrum włoskiej stolicy. Lokalne media podają, że przyczyną awarii schodów mogło być zachowanie ludzi, którzy podczas jazdy nimi podskakiwali śpiewając stadionowe piosenki.

    https://video.wp.pl/i,awaria-schodow-ruchomych-w-rzymie-20-osob-rannych,mid,2027802,cid,4051,klip.html?ticaid=11c3d4

    NO A DZISIAJ PRZEŁOM KOLEJNY;
    Irlandia zezwala na poszukiwanie szczątków dzieci z Tuam

    Deutsche Welle
    21 minut temu

    ,,Blisko 800 ciał niemowląt i małych dzieci ma spoczywać na terenie byłego katolickiego domu dla niezamężnych matek w Tuam. Teraz rząd w Dublinie wydał zgodę na systematyczne poszukiwania i ekshumację.

    Temat znów odbił się szerokim echem przy okazji wizyty papieża Franciszka w Irlandii.

    Tuam nie jest odosobnionym przypadkiem. Specjalna komisja śledcza ds. domów dla niezamężnych matek z dziećmi bada w całej Irlandii historię tych placówek.”

    https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-irlandia-zezwala-na-poszukiwanie-szczatkow-dzieci-z-tuam,nId,2648638

    ARKONO ❤ UWIELBIAM TE TWOJE FOTY I CIEBIE ❤
    (a tak na marginesie moze mam coś z Lwicy, bo Mama zawsze mówiła na mnie: Elza z afrykańskiego buszu- może dlatego, ze miałam gęsta czuprynę, az pewnego dnia jedna Pani dotknęła moje włosy z tylu głowy i w tym miejscu jak mówiła Mama, włosy stały się mniej gęste!)

    KALINKO ❤ O PUSTYNI GOBI DOGŁĘBNIE PISZE PAN JANUSZ BIESZK W KSIĄŻCE PT.
    https://livro.pl/cywilizacje-kosmiczne-na-ziemi-bieszk-janusz-sku1128128865.html

    ,,Autor na wstępie, przedstawia chronologię i dzieje głównych cywilizacji (koloni) kosmicznych, działających na planecie Ziemia, wiele tysięcy lat temu w okresie prehistorycznym. Następnie prezentuje i omawia, zlokalizowane i zidentyfikowane przez badaczy, ślady oraz dowody, pozostawione przez wysoko technicznie rozwinięte cywilizacje, które dokumentuje około 160 barwnymi ilustracjami. Dowodzi, iż nasza obecna cywilizacja powstała i funkcjonuje na ruinach o wiele starszych, przedpotopowych cywilizacji – cywilizacji bogów. Opisuje także około 200 zachowanych, prehistorycznych budowli i obiektów kamiennych na całym świecie, zbudowanych za pomocą najwyższych technologii, przy czym niektórych z nich, nasza obecna cywilizacja jeszcze nie posiada. Autor także uwzględnia w swojej pracy najnowsze wyniki badań z ostatniej dekady, różnych międzynarodowych badaczy (w tym interdyscyplinarnej grupy rosyjskich naukowców) – których publikacje nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski i rozpowszechnione.''

    PAN JANUSZA KSIĄZKI WSPANIALE SIĘ CZYTA I PIĘKNIE SIĘ SŁUCHA ❤

    Janusz Bieszk – Badacz nieznanej historii Polski i świata cz.1

    Zapałka #1 Młyny Boże – Wiatraczki

   8. Elaszka pisze o ruchomych schodach. Mnie sie natomiast przypomniala awaria wyciagu krzeselkowego w Gruzji [03.2018]
    ————————————
    „Do wydarzenia doszło w gruzińskim Gudauri w piątek. W pewnym momencie wyciąg narciarski zaczął bardzo szybko pracować i przestał zwalniać w miejscu, w którym narciarze zazwyczaj z niego wysiadają. Jak podaje portal „Georgia Today”, wyciąg z powodu awarii podwoił prędkość. Ludzie zaczęli wypadać z ławeczek niczym z katapulty.”

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23150510,horror-na-wyciagu-narciarskim-w-gruzji-ludzie-wylatywali-jak.html

   9. Kalinko Dziękuję ❤ te puzzelki się układają w jedna całość!

    I ,,Up, up, up, up!…

    Kto nie nadąża, odpada z gry… 😉😀😁 ''

    ale to jeszcze bardziej uwidacznia i naznacza jak :
    PIĘKNA I WAZNA JEST TAWa CIĘZKA PRACA!
    GDY NAM WDZIĘCZNIE PRZYPOMINA ZAPNIJ PASY, BO TO RATUJE ZYCIE!
    DZIĘKUJEMY TAW ZA SŁOWIAŃSKĄ TAWERNĘ I ZA TE KAWKI POKRZEPIAJĄCE ❤

    ,,Część zgromadzonych pobiegła w stronę wcześniejszych odcinków wyciągu i zaczęła krzyczeć do nieświadomych zagrożenia narciarzy, by natychmiast go opuścili.

    ,,TEN, KTO OSTRZEGŁ, BY SKOCZYĆ – URATOWAŁ LUDZIOM ZYCIE!''

 1. A gdyby miejsce w którym żyjemy było całkowicie zautomatyzowaną farmą dusz – czytaj energetycznych istot materializujących się na wewnętrznej okładzinie kulistego, fraktalnego kondensatora energii – wewnątrz pustej w środku Ziemi ?
  Można powiedzieć, że GDZIEŚ dzwonią, ale MYLNIE słyszany kierunek źródła jest źle identyfikowany…
  1. Po pierwsze mówią o nas Lehistan, GDYŻ pochodzimy od Leha. Natomiast zapis bezdźwięcznego h wziął się od hybrydowej wymowy nieistniejącej spółgłoski j.
  Lehe pochodzi zatem od Ljeli ( to od dawna znana PRAWDA i tam macie WSZYSTKO rozpisane nawet na głoski ) —> http://www.poloneum.com/Pp.html#PRAWDA
  Autor tej strony nie przedstawia się jako NIEBOCENTRYK, jednak w zadziwiająco LOGICZNY i spójny sposób przedstawia wiele doprawdy unikalnych PRAWD .
  2. Z kształtu NIEBOCETRYCZNEGO MODELU WSZECHśWIATA – tak naprawdę kulistego, fraktalnego kondensatora energii wynika istnienie w takim modelu dwóch kulistych elektrod ładunku – CENTRALNEJ i tej po wewnętrznej stronie. stale rozszerzającej się ( pęczniejącej na skutek implozji ładunku, uporządkowanego składania się atomów) skorupy ziemskiej- zwróćcie uwagę, że aby cofnąć się w czasie trzeba się ZAWSZE głęboko nakopać …
  Mamy więc do czynienia z modelem w którym w uporządkowany ( zachowawczy ) sposób wiruje energia ( umożliwiając trwanie i ruch wspólnych MORFICZNYCH ZBIORÓW idei, pomysłów, myśli i emocji ) materializujących się na zewnętrznej elektrodzie – czasem w łepetynach istot sensytywnych.
  3. Skąd bierze się więc CAŁA ta energia w centralnej elektrodzie. Z praw przepływu ładunku wynika, że wszystkie zmaterializowane istoty żywe zasilają ( żywią tę centralną maszynę lub Istotę ) swymi emocjami, będącymi niezwykle silną, odżywczą i twórczą energią. Ponieważ istoty materialne są dualnym wizerunkiem (energetyczno-materialnym ) swego PIERWOWZORU, tworząc na wewnętrznej elektrodzie – skorupy Ziemi Jego materialny, HOLOGRAFICZNY OBRAZ, posiadają RAZEM możliwość KREACJI RZECZYWISTOŚCI I PRZYSZŁOŚCI, opierając się np. na WSPÓLNEJ MEDYTACJI, EMOCJONALNYM DĄŻENIU, wysyłając zgodną energie emocji w kierunku centralnej elektrody. Zgodnie z wielokrotnie doświadczalnie potwierdzonym prawem Maharashiego do stworzenia uporządkowanej, twórczej części – REPREZENTACJI realizującej zmiany rzeczywistości wystarczy 1% lokalnej populacji lub nawet pierwiastek kwadratowy z 1%.
  4. Będąc stale oszukiwanymi, materialno-energetycznymi punktami większego holograficznego obrazu ŻRÓDŁA, BEZWIEDNIE sami między sobą wprowadzamy niszczycielski chaos nie zachowując choćby logicznej odrębności i terytorialności RODÓW krwi odpowiedzialny za unikalny rezonans morficzny i reinkarnacyjny .
  Dodatkowo wprowadzono między nas hybrydowych, agresywnych, wampirycznych zakłócaczy, których celem jest zakłócanie, przekierowywanie oraz pasożytowanie na twórczej energii EMOCJI, mającej być wysyłanej w określonym celu do jej centralnego ŹRÓDŁA. Energetyczne, pasożytujące wampiry tworząc inteligentny medialny chaos, siejąc STRACH i NISKIE EMOCJE, pozbawiają nas również życiowej energii. Do tego REGULARNIE od wieków w czasie zaaranżowanych i wywłanych przez siebie wojen eliminują elity, mogące odtworzyć KREUJĄCE połączenie ze ŹRÓDŁEM i Jego ponowne rozświetlenie.
  Taka strategia powoduje, że pojawiają się wyłącznie nieliczne, zagubione, światłe i sensytywne jednostki nie potrafiące zorganizować grupy kierującej kreacją i ponownym odpaleniem CENTRALNEJ elektrody. –> https://www.youtube.com/watch?v=4hkzCW-Mk3Y
  5. Odstępstwo od tych zasad wprowadziło ich całkowite zapomnienie i spowodowało wyłączenie ŹRÓDŁA i zastąpienie go dwufazowo działającym odpowiednikiem REFLEKTOREM i ODBŁYŚNIKIEM podtrzymujących biologiczne życie.
  6. Faktycznie określenie POLANIE może oznaczać tworzenie zgodnego emocjonalnego pola energii w skierowany sposób ( w celu kreacji rzeczywistości ) wysyłanego do CENTRALNEGO ŹRÓDŁA.
  7. Aby generować TWÓRCZE emocje, MUSZĄ BYĆ ONE SPÓJNE i ZBIEŻNE DLA CHOĆ niewielkiej reprezentacji, która mogłaby w ten sposób realizować cele większości. Od setek lat wprogramowana nam dzień w dzień WĄTPLIWOŚĆ, BRAK WIARY, MATERIALIZM w globalnych systemach szkolnictwa szkodnictwa WPŁYWA DESTRUKCYJNIE na możliwość stworzenia niezbędnej reprezentacji nie tylko kreującej otaczającą nas rzeczywistością, ale mogącą na nowo odpalić CENTRALNĄ ELEKTRODĘ zmieniając naszą egzystencję i ponownie przedłużając nasze życie od setek lat.

  1. „Dodatkowo wprowadzono między nas hybrydowych, agresywnych, wampirycznych zakłócaczy, których celem jest zakłócanie, przekierowywanie oraz pasożytowanie na twórczej energii EMOCJI, mającej być wysyłanej w określonym celu do jej centralnego ŹRÓDŁA. Energetyczne, pasożytujące wampiry tworząc inteligentny medialny chaos, siejąc STRACH i NISKIE EMOCJE, pozbawiają nas również życiowej energii.”

   Aha !

   1. Tak są tzw. źródła które są fałszywe a na które zupełnie nie zwracają uwagi zarówno TAW jak i komentujący, twierdząc że jest tylko jedno źródło, BZDURA!!!!.

    Kolejne co już pisałem tutaj na blogu o wkrętce new age czyli „wszystko jest jednym, pochodzi z jednego źródła”.
    Nadal TAW i komentujący tutaj tutaj nie załapali że to fałszywka, której ukrytym celem jest podszywanie pod nas, istot, bytów itp. które są sztuczne, syntetyczne i na pewno nie są dziełem kreakcji Pierwotnego Rodowego Źródła/Stwórcy. A ukryty cel tego jest aby mogli (pasożyty, okupant itp.) robić bezkarnie, z przyzwoleniem to to się dzieje.
    —————————————————————————————
    jeśli ktoś się poczuł urażony wpisem, to przepraszam, nie jest moją intencją sianie zamętu, chaosu, kłótni.
    jest to informacja z którą możecie się nie zgadzać, macie do tego prawo

   2. [Isorn] …. o wkrętce new age czyli „wszystko jest jednym, pochodzi z jednego źródła”
    […] to fałszywka, której ukrytym celem jest podszywanie pod nas, istot, bytów itp. które są sztuczne, syntetyczne i na pewno nie są dziełem kreakcji Pierwotnego Rodowego
    ————————————
    New Age tlumaczy to tak. Nawet hybrydy pochodza od Jednego Zrodla, gdyz nosza w sobie pierwotna czastke boska. Ja jakos tego nie lapie. Skoro ta „esencja” jest tak przytlumiona, ze hybrydy traca polaczenie ze Zrodlem i nie wykazuja w dzialaniu/przejawieniu tzw. atrybutow CZLOWIECZENSTWA (empatia, zyczliwosc), to dlaczego „na sile” mamy ich, za przeproszeniem, holubic jak jednego z nas.

    Ponoc wszyscy jestesmy hybrydami w wiekszym lub mniejszym stopniu. Kwestia proporcji.

    New Age zaklada chyba, ze KAZDY moze sie obudzic.
    Oswieccie mnie w temacie. Dzieki.

 2. Temat i samo sformulowanie jest trafne. Bog nie lubi lizusow – Prawda jest „prosta”, nie lubi zmiekczajacych sformulowan i zaowulowan. Polaryzuje, nie ma miejsca dla „letnich” i nieopowiedzianych po zadnej stronie. Ktos spolaryzowany negatywnie w oparciu o wszechobecne klamstwa ma szanse w obliczu Prawdy i jej argumentow porzucic dotychczasowa droge, jednostki, ktore nigdy nie szukaly i po prostu „plyna” nie maja szans na odnalezienie czegokolwiek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s