WHALE

Drodzy Przyjaciele, islandzka flota wielorybnicza wkrótce wypłynie z portu. Zamierza zabić 150 zagrożonych wyginięciem finwali. Jesteśmy już bardzo blisko zakończenia tego barbarzyństwa. Na dobre!

Kiedy wielorybnicy ostrzą harpuny na tegoroczne polowanie, ich szef organizuje transport zeszłorocznego „plonu”. Ponad 1700 ton mięsa może trafić do Japonii szlakiem morskim między Rosją a biegunem północnym. Ale jeśli maleńkie państwo karaibskie – St. Kitts i Nevis – usunie banderę ze statku, jednostka nie będzie mogła opuścić portu! Turystyka jest filarem gospodarki tego kraju, a my możemy narazić ich reputację i skupić na nich uwagę całego świata.

Zostały tylko 3 dni do wypłynięcia. A nasza społeczność nieraz skutecznie przekonywała europejskie kraje, że udział w tym handlu to wstyd! Sprawmy teraz, aby St. Kitts przestało wspierać wielorybników.

Podpisz teraz i szybko podaj nasz apel dalej. Avaaz przekaże nasze głosy prosto do premiera St. Kitts, a jeśli ten nie zareaguje natychmiast, Avaaz rozpocznie kampanię w USA, skąd przyjeżdża najwięcej turystów. Pokażemy im, jak St. Kitts wspiera rzeź tych wspaniałych zwierząt.

https://secure.avaaz.org/pl/days_to_save_whales_loc/?tuoJyjb

Cały islandzki przemysł wielorybniczy prowadzi jeden mężczyzna, Kristjan Loftsson, ale biznes ledwo wiąże koniec z końcem. Jeśli teraz zatrzymamy transport mięsa do Japonii, jego zyski stopnieją do zera! Inne państwa niejednokrotnie usuwały bandery pod wpływem nacisku opinii publicznej, sprzeciwiającej się różnym zagrożeniom dla środowiska. Dlatego wiemy, że ten sam mechanizm może zadziałać i tym razem. Czego potrzebujemy do osiągnięcia celu? Wywołania międzynarodowego oburzenia, które opóźni wypłynięcie jednostki, a tym samym – dotarcie mięsa do Japonii na czas.

Japońscy wielorybnicy znów planują połowy waleni na terenie rezerwatu na Oceanie Południowym. Mimo olbrzymiego międzynarodowego sprzeciwu,powołują się przy tym na ich „naukowy” charakter. St. Kitts i Nevis wspiera ten japoński projekt na forum Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej (IWC). Jeśli przekonamy to małe, z pozoru nieznaczące, państwo do zmiany zdania, możemy uderzyć jednocześnie w obu potentatów tego przemysłu – Islandię i Japonię.

Nacisk na islandzkich wielorybników rośnie zarówno globalnie, jak i lokalnie. Ten moment może okazać się przełomowy dla ocalenia waleni.Razem mamy siłę, by zamienić Międzynarodową Komisję Wielorybniczą w Międzynarodową Komisję ds. Ochrony Wielorybów. Zacznijmy od powstrzymania tegorocznych łowów i uniemożliwienia transportu mięsa. Podpisz teraz pilną petycję:

https://secure.avaaz.org/pl/days_to_save_whales_loc/?tuoJyjb

Wiemy, że nasz głos ma znaczenie! W 2013 roku milion podpisów pod petycją przekonał holenderski rząd do zablokowania transportu mięsa waleni z Islandii. A razem z Greenpeace nasza społeczność zawróciła z Niemiec mięso finwali z powrotem na wyspę. Wtedy najwięksi armatorzy ogłosili wycofanie się z transportu połowu tych zwierząt. Z dnia na dzień coraz bardziej uprzykrzamy życie temu przemysłowi. Czas zatrzymać go na dobre!

Z nadzieją
Lisa, Danny, Alice, Ricken, Mel, Nick i Rewan

wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

The Guardian: Islandia wysyła 1700 ton mięsa walenia do Japonii (tekst w j. angielskim)
http://www.theguardian.com/environment/2015/jun/05/iceland-sends-shipment-of-1700-tonnes-of-whale-meat-to-japan.

Greenpeace: Zdesperowane walenie idą na północ
http://www.greenpeace.org/international/en/news/Blogs/makingwaves/whale-meat-iceland/blog/53241/

Gospodarka Morska: Japonia nie zamierza zaprzestać połowu wielorybów

http://www.gospodarkamorska.pl/Rybolowstwo/japonia-nie-zamierza-zaprzestac-polowu-wielorybow.html

Polskie Radio: Islandia chce nadal polować na wieloryby
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1297798,Islandia-chce-nadal-polowac-na-wieloryby

The Winter Bay (wyszukiwarka floty pokazuje, gdzie znajduje się dany statek transportujący mięso waleni i pod czyją banderą pływa) (strona w j. angielskim)
https://www.vesselfinder.com/vessels/WINTER-BAY-IMO-8601680-MMSI-341433000

AFP: Japonia wraca do polowania na walenia mimo stanowczych ostrzeżeń IWC (tekst w j. angielskim)
https://uk.news.yahoo.com/japan-resume-whaling-hunt-despite-iwc-warning-105354478.html#ohHmAJ1

Avaaz.org to 41-milionowa społeczność „on-line”. Na co dzień pilnujemy, by poczynania decydentów uwzględniały wartości i przekonania globalnej opinii publicznej („Avaaz” w wielu językach oznacza „głos” lub „pieśń”). Członkowie Avaaz są obywatelami wszystkich krajów na Ziemi, nasz zespół pracuje w 18 państwach i na 6 kontynentach, w 17 językach. Przeczytaj o największych kampaniach Avaaz tutaj, obserwuj nas na Facebooku lub Twitterze.

Komentarz:

RATUJMY WIELORYBY.

Skończmy z bestialskim ich wybijaniem. Jedzą je już tylko Japończycy (albo ich psy), zabija je (oprócz Japończyków) już tylko jeden przedsiębiorca z Islandii, pływający pod banderą państwa St. Kitts i Nevis.

WIELORYBY SĄ ISTOTAMI ŚWIADOMYMI.

BARDZIEJ ŚWIADOMYMI OD CZŁOWIEKA.

Posiadają wyższy od człowieka i bardziej wyrafinowany stopień rozwoju świadomości. Zabijając istoty bardziej świadome od siebie, tworzymy jako ludzkość przepotężną strukturalną nieciągłość na poziomach, ewolucyjny dług nulifikacyjny („złą karmę”) wobec Życia-w-Pełni-Przejawionego, wobec Całości – co wobec powrotu do Źródła nie rokuje najlepiej.

Wieloryby posiadają samoświadomość,

świadomość planetarną,

świadomość galaktyczną

oraz świadomość Całości Przejawienia…

 

Dzięki specjalnym ultramożliwościom komunikacyjnym potrafią porozumiewać się nie tylko pomiędzy sobą, lecz z wszelkim Życiem – ziemskim i pozaziemskim. My również możemy nawiązać z nimi Łączność…

WALENIE MAJĄ DO WYKONANIA SPECJALNĄ MISJĘ NA NASZEJ PLANECIE: MISJĘ STABILIZACYJNĄ – SZCZEGÓLNIE TERAZ, W OKRESIE PLANETARNEJ TRANSFORMACJI. Gdyby wyginęły – Ziemia pogrążyłaby się w totalnym chaosie. Ten chaos i tak się zwiększa – proporcjonalnie do stopnia eksterminacji tych Stworzeń.

Świadomi tego faktu Illuminaci już dawno temu wdrożyli zaciekły projekt totalnej zagłady tych Istot. Mitem założycielskim, który zaimplementował ten krwawy projekt w Umyśle Genetycznym rodzaju ludzkiego i który zahipnotyzował populację Ziemian w tym temacie, okazał się „Moby Dick” Hermana Melville’a. Melville „brawurowo” przeprowadził własną cytologiczną systematykę, włączając walenie do gromady… ryb.

Czy ten mit ma trwać nadal, od każdego z nas – właśnie dziś – wiele w tej kwestii zależy. Podpisujmy więc petycję organizacji Avaaz – niech to będzie nasz osobisty wkład w globalne przemiany dokonujące się obecnie na Ziemi:

https://secure.avaaz.org/pl/days_to_save_whales_loc/?bDjCcib&v=61122

Linkujmy też info również do mniej świadomych istot – z czasem one również zrozumieją wagę sprawy.

(taw)

Rozmowa z Delfinami, Syrenami i Wodnymi Elementalami: Co możemy zrobić, aby pomóc uzdrowić wodę…

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/03/26/rozmowa-z-delfinami-syrenami-i-wodnymi-elementalami-co-mozemy-zrobic-aby-pomoc-uzdrowic-wode/

 

2 myśli w temacie “Nawet nie wiesz, ile od Ciebie zależy! Twoje jedno kliknięcie może powstrzymać barbarzyńską rzeź boskich, kosmicznych stworzeń – Wielorybów

 1. A Jest. Dzięki. Samo mi skądsiś przyszło.
  Kiedy TAWIE Drogi to pisałeś ?
  Żem Przeoczyła. Teraz ze skupieniem odrobię zadanie domowe
  Dzięki.🐡 🐠 🐟 🐬 🐳 🐋ZdRawiam

 2. ”WIELORYBY SĄ ISTOTAMI ŚWIADOMYMI.

  BARDZIEJ ŚWIADOMYMI OD CZŁOWIEKA.”

  Monika Rajska cyt,..

  ”Przestrzeń wszechświata podzielona jest na kawałki przynależne do poszczególnych istnień. Ta przestrzeń nazwana jest strefą nulifikacji. W języku psychologii ezoterycznej równoznaczne jest to z określeniem przestrzeni „Ja”. Przestrzeń „Ja” ma na własność zarówno wielka istota jak i cząstka elementarna. Przestrzenie nulifikacji podlegają naczelnemu prawu przestrzeni, a mianowicie, rozkładowi fraktalnemu. Przestrzenie nulifikacji, wobec tego, zawierają się jedne w drugich i w takim porządku wchodzą ze sobą w relacje.

  Jeżeli pomiędzy strefami występuje nierównowaga to przestrzeń napina się w jakimś kierunku. Nierównowaga powstaje wówczas, gdy jedna strefa oddaje drugiej wartości a druga nie równoważy ich oddaniem własnych.”

  Prosto mówiąc.

  Po chłopsku -babsku
  Jeżeli możesz coś zrobić aby pomóc bezbronnym
  a nie udzielisz pomocy bo nie.

  Znacie tę gadkę .

  Dlaczego zrobiłeś krzywdę albo zaniechałeś ?

  Odpowiedż modna dzisiaj cyt. ”bo mogę”!

  Paskudne powiedzonko bo mogę zrobiło się modne
  w sensie pejoratywnym!

  Zróbmy coś dobrego dla istnień które są zależne od głupoty i podłości ”człowieka”- nie ludzkich cech !

  Możesz Dużo Więcej niż możesz sobie Wyobrazić !
  Dużo Dobrego a Przestrzeń Nam Odpowie. Zdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s