oleksy

Wypada tylko mieć nadzieję, że rodzina byłego premiera nie jest na tyle prostoduszna, by trzymać w domu taką bombę atomową, jaką mogą okazać się dzienniki Józefa Oleksego. Dość wspomnieć innego byłego premiera, Piotra Jaroszewicza, którego dzienniki nie zdążyły się niestety ukazać…

W każdym bądź razie premier Józef Oleksy jest teraz o wiele potężniejszy, niż był za życia, a moc jego rażenia zza grobu może okazać się przełomowa dla dziejów wielkiej 25-letniej „demokratycznej” ściemy. Odszedł człowiek, który najbardziej perwersyjne i przerażające tajemnice mafijnej III RP znał od podszewki (prawda o tak zwanej Transformacji, „pożyczka” moskiewska, FOZZ, Olewnik, Papała, dzika prywatyzacja, sekrety kolegów)…

To może być polityczna bomba — pisze o pamiętnikach zmarłego Józefa Oleksego „Fakt”. Co kryją prywatne zapiski byłego premiera?

Były premier i były marszałek sejmu Józef Oleksy zmarł w piątek. Polityk SLD od lat chorował na raka.

„Fakt” twierdzi, że wiele osób obawia się wydania wspomnień Oleksego.

oleksy michnik

Wiadomo, że zaczął je spisywać w 1993 r. Łącznie powstały dwa tomy zapisków. Pytany jakiś czas temu, dlaczego nie trafiły do księgarń, mówił, że nie zdecydował się na publikację, ponieważ jest „zbyt szczery i zbierał już za to w plecy”.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Dzienniki – czytamy – mogą rzucić nowe światło na wielu polityków, zwłaszcza zaś na ich kariery z początku lat 90. Szczególnie dużo miejsca Oleksy mógł poświęcić Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, Leszkowi Millerowi i Lechowi Wałęsie.

oleksy

— Wspomnienia byłego premiera będą miały ogromną siłę rażenia. Uważam, że w sferze politycznej Oleksy mógł nie mieć zahamowań  mówi poseł PiS Joachim Brudziński.

Według „Faktu” wspomnienia byłego premiera leżą w jego prywatnym sejfie, ale nie bądźmy naiwni, Józef Oleksy był jednym z najinteligentniejszych polityków SLD i z pewnością wiedział, jak je skutecznie zabezpieczyć. Były premier nigdzie też nie zaznaczył, by swoje archiwum zniszczyć.

Dzienniki Józefa Oleksego, jeśli doczekają do szczęśliwej edycji, mogą okazać się jednym z najciekawszych na rynku podręczników do najnowszej historii Polski…

za: Wiadomosci.wp.pl

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Dzienniki Józefa Oleksego mogą zdmuchnąć III RP jak bańkę mydlaną

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s