Ksenoestrogeny to chemiczne związki wykazujące zdolność interakcji z układem hormonalnym i wpływania na jego czynności w sposób charakterystyczny dla żeńskich hormonów estrogenów. Innymi słowy ksenoestrogeny to sztuczne estrogeny pochodzące z zanieczyszczeń środowiska i ze sztucznych substancji  stosowanych do produkcji przedmiotów codziennego użytku.

Ksenoestrogeny zakłócają pracę układu endokrynnego, zaburzając naturalną równowagę hormonalną, ponadto organizm ma dużo większe problemy z ich usuwaniem niż pozbywaniem się nadmiaru endogennie wyprodukowanego przez układ hormonalny estrogenu. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet…

Całość czytaj na:

http://sekrety-zdrowia.org/ksenoestrogeny-czym-sa-jak-ich-unikac/

13 myśli w temacie “Chcesz być bezpłodny? Pij wodę z plastiku. KSENOESTROGENY ubezpładniają

 1. Znalazłam informacje nt usuwania ksenoestrogenów, może się przyda:
  ,,Oto kilka pomocnych wskazówek, jak łatwo rozpocząć usuwanie produktów zawierających ksenoestrogeny w naszym domu (wg zaleceń dietetyka Caroline Farrel) :
  1. Kupuj naturalne owoce i warzywa.
  2. Zrób swój własny naturalny detergent do prania, czy inne środki czyszczące lub kup organiczne / naturalne środki czyszczące.
  3. Używaj szklanych pojemników na wodę a nie plastikowych.
  4. Podgrzewaj żywność w szklanych lub ceramicznych opakowaniach. Unikaj opakować z tworzyw sztucznych.
  5. Nie pij wody z plastikowych pojemników, które zostały podgrzane, ocieplone w słońcu lub zamrożone.
  6. Czytaj etykiety na swoich kosmetykach i produktach higieny osobistej, takich jak np. płyny czy filtry przeciwsłoneczne. Twoja skóra wchłania cokolwiek umieścisz na niej (szczególnie wszelkie kosmetyki nawilżające)! Jeśli widzisz w składzie swego kosmetyku nazwę Metyloparaben, nie używaj go!
  7. Używaj rękawic podczas używania wszelkich środków chemicznych.
  8. Stosuj filtry wodne. Pomoże Ci to uniknąć w swojej wodzie pitnej: ołowiu, pestycydów, azotanów, syntetycznych hormonów i nadmiaru chloru oraz miedzi.
  9. Ogranicz spożywanie jedzenia z puszki. Ponad 85% z puszek jest pokrytych BPA.
  10. Unikaj zawijania żywności w folię spożywczą.
  11. Zdecyduj się na naturalne kosmetyki.
  12. Kupuj dezodoranty bez aluminium w składzie. Sole glinu używa się w dezodorantach pod pachę.
  13. Jak to możliwe, rób sama domowe środki czystości ( są zdrowsze, tańsze oraz skuteczniejsze). „

 2. Te szkodliwe substancje są też w: proszkach do prania, pięknie pachnących płynach do płukania, nie mówi się o mleku UHT-cudownym mlecznym białym napoju nie mającym nic z mlekiem wspólnego. Związki podrabiające estrogeny umiejscawiają się w komórkach tłuszczowych i za nic ich wyciągnąć nie możesz. Są też przyczyną guzków piersi – ja już 5 lat temu wywaliłam chemię, mleko UHT, śmietanki UHT, serki homo, topione, pszenice, cukier, kosmetyki fabryczne – było trudno, ale wszystko się da DLA SIEBIE ZROBIĆ- a życie prostsze, oszczędniejsze i zdrowie jakby się miało osiemnaście lat. :)))

  1. Beatko: nie wiem czy tak trudno. Mnie tam szczęśliwo i zdrowo:). Z wielką przyjemnością zamieniłam „śmierdziadła” do podłóg na perhydrol, płyn do okien na ocet jabłkowy własnej produkcji albo cytrynowy, proszek do prania na mydlnicę z sodą, płyn do płukania na olejek lawendowy, za słodyczami nigdy nie przepadałam więc wyrzuciłam je całkowicie z menu, kosmetyki zaczęłam przygotowywać samodzielnie. Nawet perfumy zamieniłam na „samoróbki”, a dezodorant za poradę naszego Kochanego Premiera Jerzego Zięby na sodę z kilkoma kroplami wody utlenionej. W związku z tym nie śmierdzę, ubrania „pachną wiatrem”, jak wchodzę do lasu to nic się na mnie nie rzuca jak kiedyś. Czuję się bardziej samowystarczalna (bo lawendę i mydlnicę w miarę możliwości zbieram sama i suszę) oraz zdrowsza. Co więcej nawet moje domowe zwierzaki zauważyły zmianę, bo nie mogę się od nich opędzić, a cała rodzina zachwycona. Najchętniej bym jeszcze zamieniła pieniądze na handel wymienny, ale tego się póki co jeszcze zrobić nie da:P. Sława wszystkim!

   1. Ja myję okna denaturatem a lodówki octem . Szyby nie absorbują kurzu -nie trzeba ich tak często myć. Zauważyłyście że po umyciu płynem tym chemicznym -pachnącym szyby po kilku dniach nałapią kurzu? I o to chodzi….
    Po umyciu denaturatem szyb komary i muchy się nie pchają do mieszkania . Szyby po denaturacie mają taką głębie – są jakby przyciemniane – spróbujcie

 3. Sława wam .kupujcie butelki szklane napełniace wodą i git oczywiście zamrożoną poniżej 12’C (info z Rosji) leczenie wodą P.S. najprostsza butelka z pepco za 10pln.ów. a woda zupełnie inaczej smakuje 😇 😀 a spjrzenia ludzi na ciebie że pijesz wode ze szkła BEZCE NNE 😀.
  sława

  1. Cóż nie jest takie trudne zdobyć butelki. Sam używam 5l gąsiorka z szungitem i bieżąco można uzupełniać. Trudniej namierzyć kogoś w pobliżu najlepiej ze studnią głębinową.

  2. Witam mam pytanie ale którą woda mamy napełnić szklane butelki. Mało kto ma teraz studnię. Jesli Choć ma to większość może być zanieczyszczona pestycydami przedostajacymi sie do wod głębinowych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s