„Kto ma obawy przed zarażeniem [koronawirusem], ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach” – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w specjalnym komunikacie wydanym z okazji szalejącej od ponad miesiąca medialnej paniki.

„W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności. (…) Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa – a komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna – trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę. (…) Kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach” – oświadczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w specjalnym komunikacie wydanym z okazji szalejącej od ponad miesiąca medialnej paniki.

O tym, że tak zwana woda święcona od lat jest regularnie zatruwana bakteriami kałowymi (Enterococcus faecalis) oraz pałeczką okrężnicy (Escherichia coli) wiadomo od lat, ale w Polsce nikt specjalnie tego faktu nigdy na szerszą skalę nie nagłaśniał, choć echa tych komunikatów w sieci bez trudu można znaleźć:

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/733725,woda-swiecona-niehigieniczna-mozna-w-niej-znalezc-bakterie-kalowe-i-paleczki-e-coli.html

Polscy katolicy (na potencjale: Bracia Słowianie), pobudka!

TAW

Pełna treść Komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

https://ekai.pl/przewodniczacy-kep-ostrzega-przed-koronawirusem/

Reklama

27 myśli w temacie “Abp Gądecki przestrzega wiernych przed korzystaniem z wody święconej wirusami w kościelnych kropielnicach

  1. Pobudka katolików z babilońsko-watykańskiej hipnozy jest wieloetapowym, bardzo złożonym wieloletnim procesem. Informacje tego typu są tylko „kropelką w morzu”, ale – jak wiemy – po wodzie idzie informacja… 😉

   1. Byc moze ten naplyw corona-wir-USA ocknie lud i skruszy fundamenty niewoli babilosnkiej ..kawalek po kawalku… az do skutku. Pytanie tylko, czy to natura sie wkur..la, czy tez to laboratyjny wytwor, aby skruszyc pewne uklady, albo tez celowe dzialnie, ktore spod kontroli sie wymcknelo?

  2. My sami sobie możemy błogosławić jadło i nie tylko. Nie potrzebujemy do tego żadnych pośredników.

 1. „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie” (Mk 16, 17-20).

  Biskup powątpiewa?

 2. Abp Gądecki to fałszywy nauczyciel, który twierdzi, że Żydzi są zbawieni przez Mojżesza!
  Pan Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” J 14: 6
  Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam ludzi przed posoborowym Kościołem fałszywych nauczycieli, który prowadzi ludzi do piekła. Kto nie chce iść do piekła może skorzystać.
  http://tradycja2012.blogspot.com/

   1. Ja mam parasol, który złożony, wygląda jak miecz samuraja 🌂⚔️

  1. Ludzie szukaja nadziei tam gdzie moga. niech pani zobaczy jak bardzo jest osamotnione spoleczenstwo.
   jak zapomniani sa ludzie, zwlaszca starsi.
   A w grupie razniej ; To oczywistosc.

  1. Tak, dziękuję, też o tym myślałem, zamieszczając to zdjęcie. Trzeba by zrobić badania, by potwierdzić lub zaprzeczyć wpływowi Miedzi na wymienione w artykule szczepy bakterii.

   Jedno jest natomiast pewne: gdyby zamienić klamki w szpitalach z aluminiowych na Mosiężne, problem sepsy w polskich niehigienicznych placówkach „zdrowia” zniknąłby w ciągu kilku dni.

   I medyczne grobale o tym doskonale wiedzą.

   1. Jedna z odpowiedzi, po co ten wirus..

    w radiu niemieckim usłyszałam dzisiaj, że wiekowego pacjenta z Bawarii w krytycznym stanie, zakażonego koronawirusem, zamierza się leczyć niezalegalizowanym lekiem na HIV, ebolę.

    Właściwie kolejność była taka, szpital w Weilheim zapytał szpital na północy Niemiec specjalizujący się w leczeniu chorób wirusowych i posiadający niezalegalizowane lekarstwa o możliwość udostępnienia jednego z nich ich pacjentowi. Lekarstwo z czynnikiem o nazwie „Remdesivir” było wyprodukowane do zwalczania eboli, ale testy na pacjentach w Chinach i USA pokazały, że symptomy korony po nim ustępują.
    Lekarstwo ma być dostarczone jutro, albo pojutrze.

    Medycy mają nadzieję, że to lekarstwo pomoże w leczeniu zarażonych wirusem pacjentów. Na pytanie reporterki, jak może niezalegalizowany lek zostać dopuszczony do leczenia? Padła odpowiedź, że w tym przypadku będzie możliwe zastosowanie wyjątkowego trybu dopuszczenia lekarstwa, które nie przeszło wymaganych prób, do obrotu…

    Pomyślałam wtedy, oho, mamy odpowiedź….

    A co do kościoła w Polsce….

    We Włoszech wszystkie msze zostały odwołane, a episkopat polski wymyślił inne „lepsze” rozwiązanie… mszy musi być więcej, wtedy na każdej mszy będzie mniej ludzi i a co za tym idzie możliwość zarażenia się koronawirusem będzie mniejsza…. uśmiałam się słysząc te „złote myśli”, powiedział to rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
    Inna wersja powiedzenia „Polak potrafi”? Chcą nagiąć rzeczywistość?

   2. A o tych klamkach słyszałam też od dr Czernaika, w jednym ze swoich filmów o tym mówił….

    Ja mam termos z miedzi.. zamówiony przez amazon, najprawdopodobniej z Indii, trochę się obawiam go używać, bo nie wiem co dokładnie w tej miedzi siedzi, ale może kiedyś się przydać, umyty, wywietrzony, bo strasznie śmierdział, jakimiś środkami chemicznymi…

   3. Ajurweda zaleca picie wody z miedzianych naczyń. Wprowadza równowagę w zakresie trzech energii krążących w organizmie człowieka, tzw. Dosha: Vata-powietrze, Kappa-woda i Pitta-ogień.

   4. Kiedys do lat 50 /60 byly MIEDZIANE.
    I ktos pozmienial.
    a komu ta miedz sprzedal ze szpitalnych klamek ???

   5. „Ajurweda zaleca picie wody z miedzianych naczyń. ”

    Pobielanych !
    Cyganie przeciez „bielka” miedziane naczynia.
    Czysta miedz latwo sie utlenia, a tlenek miedzi to silna trucizna.
    ja tam nie chemik, ale nich sie chemicy wypowiedza.

   6. Ja sobie nawet zrobiłam badanie krwi na zawartość miedzi. Bo zbyt dużo, to niezdrowo, ale mam w środku normy, więc mogę pić wodę z naczyń miedzianych.

   7. Co to za roznica czy woda swiecona jest w miedzianej misce czy nie? jesli jest skazona 20 stoma roznymi bakeriami to miedz i tak tego nie zneuatralizuje . Z nazwy woda nazywana swiecona….ale nie znaczy, ze uswieca czy uzdrawia a wrecz moze byc zagorozeniem dla zdrowia, zycia i bezpieczenstwa ludzkiego.

   8. Oczyiście.
    Już 20 lat temu w szpitalach amerykańskich o dużej liczbie zakażeń szpitalnych zmieniono klamki i baterie umywalkowe na miedziane. Sytuacja znacząco sie poprawiła.

 3. To komunii też niech nie biorą do ust, bo mogą wirusa wprowadzić do wnętrza, a także przestać całować w dłoń księdza dobrodzieja, bo nie wiadomo gdzie dłoń trzymał.Pozdrawiam siostry i bracia Słowianie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s