44 myśli w temacie “Teleportacja?

 1. Każą oszczędzać wszystko wiec i dla księżyca zamontowali oświetlenie ledowe, dziś dla mnie pięknie pojawił. Z tego co dobrze pamietam to w takim okresie w tamtym roku tez taki był. Tylko nie wiem kiedy go spowrotem zmiejili

  1. Drogi Taw.ie Alert strażnicy wolności
   Minister nie zdrowia generałem za pare tyg szambo wypłynie ostrzegajmy rodaków aby uratować jak najwięcej dusz
   To się połączy z ustawą o ochronie ludności procedowaną w centróm legislaci. Nie rządu rp w godz nocnych od kilku tygodni
   Spokoju kochani musimy to zatrzymać
   Zdrówka i Czuj Duch
   Słava

 2. Tele -Port-Stacja- Teleportacja ?
  Sama doświadczałam wiele razy tzw . Teleportacji.
  Podczas jazdy samochodem sama – nie wiedząc skąd , jak i dlaczego nagle znalazłam się 50-80 km dalej .
  Wiele razy to odczuwałam .
  Drogi były puste – proste -można rzec nudne.
  ..Stąd ta świadomość że nagle nastąpił przeskok
  w inne miejsce na drodze.

  Dzisiaj drogi są pokręcone z tunelami – zawijasami
  i trudniej mieć świadomość
  że coś nie halo z naszą jazdą..

  Tutaj i teraz nastąpiła teleportacja.
  Nie wiem skąd i dlaczego
  mój wpis ukazał się pod innym tytułem.

  Ktoś -Coś kazało mi skopiować wpis
  i wklejam niniejszym pod właściwym.Zdrawiam

   1. ”…najpierw połączenia
    między-KULT-urowe -międzyLUDzkie-
    póżniej połączenia Planet-arne –
    -póżniej przejście do wspólnoty międzyPLANETarnej
    żeby na dalszą Metę połączyć się z Galaktyką
    obejmującą obszary Drogi Mlecznej –
    -to tzw. Porządek Rzeczy…
    ..co się działo w minionych
    trzynastu miliardach lat..
    Zapodaje autor Hoimar von Ditfurth
    w – ”Na początku był wodór”

 3. Moja najbardziej Subtelna i Uspokajająca kompozycja, jaką do tej pory skomponowałem. Muzyka na Pokrzepienie Serc i Naszych Dusz, abyśmy się „teleportowali” do lepszego świata bez cierpienia, do Wielkiej Zmiany. Rado – Wewnętrzny Spokój:

   1. Hej, Ris Dzięki, ale moje imieniny wypadają 17 lutego. 😁 Wróciłem jakieś 2 tygodnie temu z naszego pięknego kRAJU, ale zasiałem ziarno w głowach ludzi, teraz tylko patrzeć, jak będą to pielęgnować.😃

   1. Asiu, trenowałaś Taekwondo, a ja dzisiaj na YouTube oglądałem Dziewczę z Serbii, która pokazywała swoje umiejętności w tej sztuce.
    Od razu pomyślałem o Tobie, bo Ty też jesteś Taekwondo Girl.

    Ta Dziewczyna z Serbii to jednak za chuda, jak na mój gust. Chudziutkie nogi miała, ale bardzo żwawa i machała nimi ostro. Kobieta zbyt chuda, to też przesada. Kobiece okrągłości są przecież Piękne i to atrybut kobiecego ciała.

    A propo sztuk walki, to akurat nie trenuję „czystego” Muay Thai. Nie jestem purystą pod tym względem, bo lubię „styl hybrydowy”. Do Muay Thai też dodałem parę kopnięć z Taekwondo, jedno charakterystyczne i przydatne kopnięcie z Savate i parę rewelacyjnych rzeczy z Jeet Kune Do. Kiedy trenuję, to zauważyłem, że wykonuje ruchy instynktownie i nie zastanawiam się już, czy dana technika jest konkretnie z Muay Thai, czy np. z Taekwondo. Robię tak jak czuję w danej chwili, Spontanicznie. Oczywiście w Muay Thai jest inna technika kopnięć niż w Taekwondo (w Taekwondo jest też masa kopnięć, których nie ma w boksie tajskim), ale ja akurat lubię taki „styl hybrydowy”, łączenia różnych rzeczy podczas treningu z cieniem, czy na worku, na spontanie. Człowiek jest wtedy bardziej elastyczny, plus szybkość z Jeet Kune Do. Stworzyłem też parę rzeczy/kombinacji/tzw. Combo, które są tylko moje, mojego autorstwa, mojego widzimisię, czyli wyszedł „styl Radkowy”. Mając 45 lat dbam, aby być w dobrej formie, ale ja to kocham. To przecież jedno z moich hobby.

   2. Radku wiesz dlaczego od razu Cię polubiłam? Za Twoją autentyczność. Jesteś prawdziwym Niedźwiedziem, który ma w sobie i troskę i waleczność i opiekuńczość i dzikość. Mówisz „Nie” kiedy z czymś się nie zgadzasz, albo Ktoś chce Ci zrobić krzywdę. Codziennie pokonujesz swoje słabości.
    Kiedy regularnie powtarzamy czynności nawet te nudne, czy kiedy nam się nie chce hartujemy ducha.

    W Solinie ostatnio na urlopie słyszałam jak Pan mówił do Dzieci na ⛵ :
    „Dobry żeglarz ustawia żagle do wiatru -kiepski narzeka, że wieje nie z tej strony co trzeba…”
    Jesteś dobrym żeglarzem po Oceanie swojego Życia.

    Ps. Top Gun leci w kinie, może wspólny seans z Tatą? Albo Znajomymi? Gra tam piękna Jennifer Conelly, ale i Miles Teller wydoroślał. Tom Cruise jak zwykle przystojny pewnie te maseczki z ptasich odchodów Mu pomagają 😉😁🤣😂

 4. Witajcie Kochani, wiem, że nie na temat, ale właśnie przeczytałam, że misterstwo w Polsce podtrzymuje brak zgody na wycieczki izraelskiej młodzieży z uzbrojoną obstawą, ale wiceminister powiedział takie słowa:

  „– Jak najbardziej cieszymy się na przyjazdy izraelskiej młodzieży, bo poza odkrywaniem swojej historii, odkrywają także przy okazji swoich polskich rodaków i obecną Polskę – powiedział w Radiu Lublin Jasina, dodając, że prywatne wycieczki obywateli Izraela nie są tak ochraniane”…

  do przeczytania w artykule:

  https://nczas.com/2022/10/18/wycieczki-izraelskiej-mlodziezy-msz-stawia-warunki-zachowuja-sie-w-polsce-w-sposob-nieadekwatny-naruszajac-nasza-suwerennosc/

  1. Witaj Uleńko 👩‍❤️‍💋‍👩. Zrobiliśmy w tym roku kilka kominków z doniczek i rozdaliśmy Rodzince. Pamiętam, że miałaś swojego czasu takie zdjęcie w nicku, ale za bardzo nie byłam w temacie „co z czym” 😁. Przypomniało mi się Twoje zdjęcie jak przypadkiem trafiłam na filmik w internecie.
   A te kominki naprawdę super sprawa. Łatwe do zrobienia a ile ciepła dają.
   .https://youtu.be/KxlECIhpZMs

   1. Tak, mam dwa w domu. Stoją sobie i czekają na odpowiedni czas… widziałam na YouTube, jak robić lampki z soli i oleju, też interesujące.

   1. Nasz Pies nie je mięsa póki co. Jego ulubione są banany, jabłka, ogórki kiszone, kapusta kiszona Babci Eli, cukinia, marchewka, buraki czerwone, sałata – poza Rukolą tej nie lubi. Kupiliśmy Mu kiedyś tuńczyka – nie tknął. Suchej karmy dla juniorów też nie chce jeść, woli płatki owsiane. Zauważyliśmy, że jest taki mały a ma już świadomość naszego poprzedniego Pieska, tylko że tamtemu zajęło kilka lat, żeby się tego czy owego nauczyć. Uwielbia, kiedy dzwoni budzik. Wita nas buziakami przez kilka minut. Jest naszym odbiciem.
    Tawciu napisałeś, że będzie dla nas ogromnym wsparciem. I wiesz, że tak jest? Nie ma Człowieka, który by się nie uśmiechnął na Jego widok. Wózkowi, inni kierowcy, policjanci, dzieci, starsi ludzie uśmiechają się i pytają czy mogą pogłaskać? A On z chęcią do każdego idzie i rozdaje buziaki.

   2. Pies jest mięsożercą.
    Karmienie psa roślinami podchodzi znęcanie się nad nim.
    Pies od wilka rózni sie tylko jednym enzymem trawiennym, co nie znaczy, eże nie jest miesożercą!

    Wilka w niewoli nikt nie karmi zielskiem ani suchymi bobkami z marketu.
    Mam kilka psów. Jedzą surowe mięso z podrobami i niewielką ilość warzyw i owoców.

    Jeśli położę psu przed nosem kawalek mięsa i jakies zielsko, to zawsze wybierze mięso, bo to jest jego podstawowy pokarm.

    Robienie z psa wegetarianina jest widzimisię czlowieka, a nie wyborem zwierzęcia.

    Tu wstawiam fragment artykułu.

    ENZYMY A EWOLUCJA

    Proces trawienia, czyli enzymatycznego rozkładu pobranego pokarmu na prostsze, możliwe do przyswojenia związki, rozpoczyna się już w jamie ustnej, gdzie rozdrobnione pożywienie mieszane jest ze śliną z dodatkiem enzymów trawiennych. Wszystkożercy, tacy jak niedźwiedź czy człowiek, wytwarzają związek o nazwie amylaza ślinowa. Jest to enzym odpowiedzialny za rozkład skrobi (wielocukier) zawartej w pokarmie roślinnym na maltozę i dekstryny, ułatwiając jej dalsze trawienie. W ślinie psa, podobnie jak innych zwierząt mięsożernych, brak jest amylazy, więc proces trawienia skrobi zaczyna się dopiero w dwunastnicy pod wpływem amylazy trzustkowej.

    U wilków aktywność amylazy trzustkowej jest niewielka, w związku z czym nie trawią one zbyt dobrze skrobi. U psów sprawa wygląda jednak nieco inaczej. Badania genetyczne opublikowane w 2013 roku w magazynie „Nature” wykazały, że podczas gdy wilk posiada jedynie 2 kopie genu kodującego amylazę, psy mogą posiadać ich znacznie więcej – od 4 do 30. Wyniki te świadczą o teoretycznie dużo większej potencjalnej zdolności trawienia skrobi przez niektóre psy, ale znaczny rozrzut wyników wskazuje równocześnie, że u części psów jest ona nadal niewielka. Badania te wykazały również, że ekspresja w/w genu jest u psów ok. 28-krotnie większa niż u wilków, a aktywność amylazy we krwi jest ok. 4-krotnie większa.

    Zwiększona ekspresja genu nie zawsze jednak świadczy o zwiększonej produkcji enzymu, a na ekspresję omawianego genu oraz aktywność enzymu mogła wpłynąć dieta, którą żywione były psy. Pokarm bogaty w skrobię (większość suchych karm) spowodowałby bowiem wzrost tych parametrów, natomiast dieta uboga w węglowodany spowodowałaby ich spadek. Dowiadujemy się więc jedynie, że psy posiadają więcej kopii genu kodującego amylazę niż wilki, ale nie mamy pewności, czy polepsza to strawność skrobi.

    Badacze wzięli pod lupę również dwa inne geny powiązane z procesem trawienia i przyswajania cukrów z przewodu pokarmowego, jednak otrzymane wyniki były niejednoznaczne, więc nie będziemy ich przytaczać.

    PODSUMOWANIE

    Wygląda na to, że zarówno pod względem anatomicznym, jak i fizjologicznym, pies jest mięsożercą i przystosowany jest do pobierania pokarmu mięsnego. Tysiące lat udomawiania przyczyniły się do powstania pewnych mutacji, które mogą powodować lepsze trawienie i przyswajanie skrobi, jednak nie w takim stopniu, jak ma to miejsce u zwierząt wszystkożernych. Umiarkowany dodatek produktów roślinnych, w tym zbóż, jest więc akceptowalny w psiej diecie, szczególnie że mogą one stanowić źródło wielu witamin oraz mikro- i makroelementów, ale jej podstawą powinno pozostać mięso. – Skopiowano z Karmopedia.pl

   3. http://www.astrologia.pl/horoskop/tranzyty/2023/

    Trwa wywalanie – odkrywanie
    wszelkich nieciągłości i tzw.”brudów”
    a to znaczy że i działania pozorne i pozorowane
    wielu ujrzy i uświadomi sobie.

    Nie obawiajmy się .
    Będzie lżej.

    ”Baba”- z wozu koniom lżej”

    Ta przysłowiowa „Baba” to ucisk i ciężar-garb na ludzkości..
    no i najważniejsze – wzrośnie Świadomość w NaRODach

   4. Witaj Radochno. To nie jest mój pierwszy Pies. Ostatni dożył prawie 15 lat wg weterynarza na ludzkie 102 lata i przyszła pora się z Nim rozstać. Czy ja napisałam, że kupuję suchą karmę zbożową z marketu? Przed każdorazowym wyjazdem za granicę Piesek odwiedza weterynarza na kontrolę. Pomawianie mnie o znęcanie się nad zwierzęciem… Bez komentarza. Jedzenie jedzeniem są jeszcze inne czynniki, które pozwalają nam dobrze przeżyć życie 😉 Pozdrawiam

 5. Trans-Plantacja.
  Mówi Wam to cóś ? !

  Bez kwita w kieszeni nie wychodźcie z doma bo !
  Widzisz jak ładnie brzmi słówko ”Plantacja..
  Bardziej dosadnie nie da się powiedzieć ”kim” jesteśmy.
  Zdrawiam

  Po Polsku ”szczep” czyli prze-szczep.
  Można wyguglać czym ”szczep” jest..

  1. Nie pytają o zgodę RODziny .
   Pytają tylko czy ”zostawił/a sprzeciw.
   Jeżeli nie zostawił/a sprzeciwu – ”biorą”.
   Dzisiaj rano
   w tvp-szczecin rozmowa z lekarzem trans-planto-logiem.
   Zdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s