72 myśli w temacie “Chudoba – Holub na czereszni, holubka na wiszni

 1. Wytapiam dziewannę, poprzez odwar. Najpierw pół do godziny wygotowanie liści, przecedzenie wywaru, i wyciśniecie mokrego surowca wyciskarką. Następnie odparowanie odwaru (taka jakby odwrotność destylacji).
  Po odparowaniu pary wodnej – zostaje na dnie garnka (emaliowanego!) gęsty czarny olej, smoła, dość sporo jej. Skondensowany medykament do łatwego zażywania doustnie lub miejscowego smarowania chorego miejsca zewnętrznie.
  Substancje aktywne w zawarte dziewannie rozpuszczają się tanio w wodzie (tak jak wytopienie oleju – ambilu/mapatcho z tytoniu).

  1. Tak, mogłyby dziewczyny jakieś kiecki (chociaż do występu) założyć 🙂
   Choćby z szacunku do wykonywanego stylu muzycznego.

   *

   Pamiętam, jak kilka lat temu byłam na koncercie polskiej kapeli Żywiołak… no i też przeżyłam szok i zdziwienie – dziewczyny były w spodniach i kurtkach dżinsowych,
   Ich ubiór aż raził 😐

   1. Łatwo oceniać styl sprzed jedenastu czy trzydziestu lat. Dziewczyny są seksi w tych spodniach, aż facet w 2:59 nie wytrzymał napięcia 🤣

    Doceńmy, jak wiele kapel powstało w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych promujących muzykę Słowiańską. Moje kumpele śpiewały w Orkiestrze Świętego Mikołaja. Niestety gadzie radio i telewizja wolą promować gadzich wykonawców. Póki co muzyka Słowiańska w Słowiańskim kRaju jest niszowa.

    💃💃🔥💃💃

    Dziękuję Dziewanno za linka 👍

   2. „Łatwo oceniać styl sprzed jedenastu czy trzydziestu lat”.

    Jeśli to jest styl sprzed kilkunastu lub więcej lat, to tym bardziej kiecki powinny być 🙂
    I nie jest to moje ocenianie.

    Występowanie na scenie jakoby zmusza wykonawcôw do odpowiedniego ubioru.

    Jakby to było, gdyby na Festiwal Grajków i Pieśni Ludowych wykonawcy przybyli w strojach hip-hopowych ?
    Albo do filharmonii przyszli punkowcy ?

    No po prostu – zwykłe – nie wypada.

    Oj Ada, Ada 😅 Administratorze.

   3. „Artysta jest Kosmicznym Kreatorem, czyli bogiem, może robić, co tylko chce”.

    No tak, zwłaszcza w dzisiejszych czasach widać, co ci artyści potrafią wyprawiać…😐

   4. To prawdopodobnie fragment koncertu z 2005 roku (Bieszczadzkie Anioły – Festiwal Sztuk Różnych).

    Artyści mają „bieszczadzkie” stylówy 👍😃

 2. Mam takie pytanie… Czy technologia z pre-starożytnego Egiptu i z Ameryki Środkowej jest technologią naszych przodków? (teraz mi umysł ochłonął i „wiem” że nie) Albo technologia w Indiach, wydaje mi się, że też już niej „naszą” technologią. Ciekawe czy można coś znaleźć w Chinach, no i też nieraz zastanawiała mnie fascynacja cywilizacji chińskiej wobec jadeitu.

  Swoją drogą, słynny jest szlak jedwabny prowadzący do Rzymu, jak nie dalej, ale czy nie istniał może drugi szlak prowadzący przez nasze tereny? Wszak ponoć nasi przodkowie mieli rozwinięta cywilizację, nie?

   1. Taw wbudowałem stadion Legii nasiedziałem się w tym parku, że ho Ho od razu skojarzyłem.

   2. Słowianinie, źle Cię zrozumiałem. Myślałem, że miałeś na myśli oczywiste skojarzenie energii Drzewa i geometrii jego zakrzywień z pomnikiem Chopina w Łazienkach. Ale to drzewo rośnie gdzie indziej. Ale sczytałeś istotę podpisu „fortepian Chopina”, brawo 😃👍

  1. Ja już sczytuję od dawna.
   Spotykam osobniki, które spieprzają ino kurz zostaje…

   ps.
   Po traumie tak mi się porobiło,
   że na odległość wyczuwam smród podstępnych.

   Taa – a Szamanka przy ognisku przesileniowym
   siedziała wczoraj.. i grzała kości…

  1. Moja siostra zawsze podejrzewała, że jej podrzucają koty, no, ale te większe same mogły wyniuchać, gdzie pełna micha.😉 Nawet klasztorny przychodził i po czasie został zaakceptowany przez domowe psy i koty. Przyszedł, zjadł, odpoczął, pobawił sie z domowymi i sobie poszedł. No, ale dziwić się? W klasztorach jeden post za drugim.😉
   Przychodziły także dzikie.

  2. Mówisz debata…
   debata ma to do siebie, że patrzy na jedną srawę (tak sie pisło), znaczy się sprawę ze stu perspektyw, przy czym każda z nich nie jest pozbawiona logiki, więc taka debata nie przynosi konkretnych rozwiązań, a jedynie poszerza punkty widzenia o następną setkę. 🙂

   No, ale gdzie człek tak zrealizowałby się w ględzeniu, jak nie w debacie…

   Skurwiszony: hmm, mogą być kilku rodzajów:
   a) bo wrzuciły koty na twoje podwórko
   b) bo wyrzuciły koty do lasu
   c) bo w zawiązanym worku wrzuciły koty do jeziorka
   d) bo po prostu ubiły koty szpadlem

   W tych czterech wersjach skurwiszony wydają się najbardziej humanitarne wobec zwierzaków w punkcie „a”, ale jednocześnie stają się skurwiszonami przez duże S wobec człowieka, który staje przed rozwiązaniem problemu, w jakim miłość do kotów zamienia się z czasem w realizm – żarcie, lokum, ewentualne porodówki dla godziwego rozmnażania no i świnka pełna kasy dla weterynarza.

   ” … No przecież nie utnę im łba. Skąd wiedzą, gdzie wrzucić?”

   Zmień kolejność powyższych zdań, a zobaczysz, że odpowiedzi na postawione pytanie udzieliłeś sobie sam.

   Wrzucić kota przez płot to – o ile wierzyć naukowcom – wydaje się nie być tym samym, co ucięcie łba.
   O to ucięcie łba się rozchodzi.
   Zatem skurwiszonów można podejrzewać o posiadanie sumienia.
   Że może w szczątkowej formie, ale to zawsze coś.

   Nie mogę, mój Drogi, odrzucić również ewentualności, w której już pomyślałeś albo z dużym prawdopodobieństwem pomyślisz:
   ” jak mi jeszcze ktoś wrzuci kota przez płot, to mu urwę łeb!”
   Skurwiszonowi rzecz jasna, bo wobec kotów jesteś przecież od dawna zdeklarowany.

   Do debaty dorzucę pytanie poboczne, acz istotne.
   Jak przedstawia się geneza etymologiczna ludowego stwierdzenia:
   „ludzie często drą ze sobą koty”?

   O darcie dosłowne kotów chodzi? Przez płot? (udawanie wariata przeze mnie jest wymogiem chwili niezbędnym dla głębi sensu debaty).
   W przypadku skurwiszonów podrzucających na cudze podwórka koty raczej w grę wchodziło by ich przerzucanie.
   Kot jest tu jedynie symbolem przerzucanej odpowiedzialności.

   I w jakim punkcie jesteśmy?
   Ano w zerowym, ponieważ „nowy, uradowany z resztą właściciel kota”, kotów, całego batalionu kotów sam musi podjąć decyzję.

   Miłego!

   PS. Jeżeli dla wszystkich, którzy lubują się towarzystwem zwierzaków, mój komentarz wyda się nazbyt grubiański i brutalny, proponuję odbierać od naszego Czcigodnego Admina wszystkie podrzucane kotki.
   A miłość do tych pięknych źwirzorków można będzie przejawiać w pełnej krasie, bo przedzimowy sezon na śliczniutkie kocięta wrzucane na cudze podwórka dopiero się zaczyna.

   Można zatem już za w czasu wymienić się adresami przesyłkowymi…, no bo w miarę rosnącego popytu na kotki (unikalna rasa Podlaska) wiadomo, że pośrednik może z darowizny przerzucić się na sprzedaż i to nie w byle jakiej cenie…, zwłaszcza, że wyngiel i wszystko inne poszło w górę, aż szkoda gadać.
   Tak, że …

   Jeszcze raz Miłego!

  3. „nagle siada mi mały Kotek na Łonie…”

   Mnie sie raz zesikał na nowe spodnie pożyczone od siostry; na przystanku autobusowym. Sam wskoczył na ławkę, a potem na kolana. Akurat gdy jechałam na oboz wędrowny! Plama nie zeszła mimo, ze na stacji kolejowej starałam sie zaprać. No i ten zapach… Nie jest prawdą, ze mocz małych kotków jest bezwonny.😁
   A po powrocie do domu… Ale było pretensji i krzyku! Nie dziwie sie. Jej ulubione.

  4. Dokąd ma iść To Kociątko ?. Idzie za czujem.
   Podrzucanie potomstwa u unych to norma.
   Wychowa się .
   Wibracje Domostwa podkręci żeby nie było nudno.

  5. Wiele dałabym, żeby ktoś nam
   (znowu) podrzucił kota…

   6 dni temu wyszedł nam z domu nasz kochany kot (mieliśmy go rok), właśnie podrzucony, taki nie wiadomo skąd – i nie wròcił do tej pory…
   Bardzo mi go brakuje i tęsknię za nim.
   To był pierwszy kot w moim życiu, którego tak naprawdę polubiłam.
   Był (jest) niesamowity.

   The Knifness
   „Jak zrobić piosenkę z kotem sąsiada”

   .https://youtu.be/tL_zvi0ltzI

   1. Znam kota, który wrócił do domu po trzech miesiącach, kiedy już wszyscy spisali go na straty. Kot wydawał się nie rozumieć zdziwienia domowników.

   2. Melisso, rozumiem Cię w kwestii kotów, kiedyś pisałam tu o kotach z kilku miotów naszej nie naszej kotki „Mamy” – w tych trzech miotach było trzech niesamowitych kocurów. Były one półdzikie, nie dały sie dotknąć, a jednak były i chodziły wszędzie, głównie za moim mężem. Niestety, pierwszy z nich Cwaniak został potrącony przez samochód, drugi odszedł nie wiadomo dokąd, może bratu ustąpił teren, a Dżindżerek przepadł wraz ze swoja piękną żoną i uroczymi dziećmi na początku tego roku. Podejrzewam, że zostali albo wytruci, albo wyłapani, bo zniknęła cała rodzina. Została „Mama” – przychodzi do miski od 6 lat, swego czasu została wysterylizowana przez miejscową aktywistkę, która „polowała” na okoliczne koty i oddawała do sterylizacji, po czym wypuszczała. Mama przychodzi przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, gdzie nocuje, nie wiem. Może na posesji, a może nie. Przychodzi i czeka i patrzy swoimi dużymi, pięknymi oczyma na mojego męża. Zawsze go wołam, że jego dziewczyna przyszła ha ha

 3. Mój utwór muzyczny na jesienne dni. „Nostalgiczno-Odprężająco – Tajemniczo-Zakapiorski”. Muzyka specyficzna. Sporo syntezatorów analogowych. Między innymi Korg Polysix i Moog Mother-32 (syntezator, który ma soczyste brzmienie, ale jest dość trudny i wkurwiający, bo to moduł bez klawiatury). Jest też syntezator cyfrowy Predator (świetny syntezator, Perełka) Halion Sonik i inne, a nawet gitarka. Video zmontowałem z darmowych filmików. Trochę w tym romantyzmu i trochę dzikości…

  Rado – Muay Thai, boks i dzikość w sercu

  .https://www.youtube.com/watch?v=NiJcjG-pJts

  1. Halion Sonic, a nie Halion Sonik. Ciągle mi się ta nazwa pierdoli:-) Prawdopodobnie też tak działa kolo Karmy, he he, że się pierdoli.

 4. Zastanawiam się ostatnio, jak to jest obecnie po śmierci? Nadal robią recykling? Nadal są tunele światła? Można sobie od tak „łazić” bez wpierdalania się jakichś „czarnych”? Albo w ogóle ile zostaje z tego kim byliśmy za życia?

   1. „Konfederacja usunęła maszyny inkarnacyjne z księżyca”.

    Jeśli to prawda, to byłaby to mega najlepsza wiadomość dla całej ludzkości !!!!!!!

    Niestety wypowiedź Megan nie przekonuje.
    Teraz każdy może nagrywać filmiki i mówić w nich, co tylko chce.

    Oczywiście ja najchętniej na tę planetę już bym nie wracała.

    Mimo różnych zawiłości losu i nadal ! 😐 – trudnych doświadczeń, mimo kolejnych traum itd.
    trzymam się swojego postanowienia – by przetrwać do końca tego wcielenia – mimo wszystko.
    A nie jest to łatwe zadanie.

   2. „Niestety wypowiedź Megan nie przekonuje”.

    🤔 Nawet gdyby sama Megan Fox, sapiąc dysząc, przyszła do mnie nocą, ubrana w koronkową bieliznę i mi gadała/pierdoliła do ucha piękne słówka, to nie uwierzyłbym. Przez lata stałem się oportunistą patrzącym w niebo, patrzącym w gwiazdy, szukającym Absolultu, Głębi, Istoty/Jestestwa 🤣😜🤔

  1. Też o tym myślałem parę dni temu. Wiele razy wcześniej (kilka lat temu) już o tym zresztą myślałem. Wiem, że Michael Newton robił badania i napisał wiele ciekawych książek o reinkarnacji i przytaczał „sensowne” argumenty. Według mojego czuja (zanim poznałem opinię Johna Veto, a mamy podobne zdanie) komuś ewidentnie zależy na tym, aby Ludzie w kółko Macieja się wcielali. Dlatego recykling prawdopodobnie nadal trwa.

   1. Nie potępiam samobójców. Uważam ich za Kosmicznych Buntowników/Romantyków/Wywrotowców, którzy już dawno zrozumieli, że ten cały new age rozwój to jedynie pierdolenie i fantasmagorie. Mydlenie ludziom oczu.
    Czytałem kiedyś różniaste książki o reinkarnacji, ale już mnie to kompletnie nie przekonuje. Nadal, od lat, konsekwentnie twierdzę, że wypaczona karma, piekło, niebo, czyściec są częścią tej samej Matrixowej Struktury Zniewolenia, aby istoty Ludzkie udupić.
    Chce żyć i mam po co żyć, ale jak będę miał ochotę odejść wcześniej, to też się zabiję. Nie znoszę tych cynicznych słodziutkich typów/mądrali z koziej dupy, którzy się mądrzą na temat samobójców. Tych pacanów to mam ochotę złapać za głowę, jednego z drugim kurwaa😀 i uderzeniami kolanami, w gustownym Pięknym/Ślicznym stylu Muay Thai zrobić im „jesień z dupy średniowiecza”, a właściwie z ich twarzy zrobić zasmarkaną czerwoną dupę. Jak jeden z drugim będzie miał z nosa pędzel, to będzie inaczej gadał 😀

   2. Widać, że Dawid był wrażliwym facetem. Ja też jest wrażliwy. Nie jestem żaden macho. Mam sumienie, nawet jak bywam gruboskórny w komentarzach na forum. Pod tym filmem są Piękne komentarze. Dawida Ozdobę ceniłem jako ciekawego wrażliwego człowieka pełnego pasji. Niestety, ale w tym matrixowym świecie trzeba być czasem znieczulonym/może nawet zimnym draniem.

 5. Tak iw 🙂
  takie mam właśnie przeczucie, że nasz kocur zginął w tragicznych okolicznościach.
  Po prostu.
  Koty tak już mają 😐

 6. „Melissko, przeczytaj „Kronikę ptaka nakręcacza” Murakamiego. To powieść terapeutyczna”.

  Przecież wiesz TAW, że to zupełnie nie moje klimaty!
  Próbowałam to kiedyś czytać, ale szybko zrezygnowałam i cieszę się z tego 🙂
  Wolałabym przez miesiąc dzień w dzień zbierać ziemniaki u sąsiada 🙂 niż czytać te „wypociny” 😅

  Wczoraj właśnie byłam na zbiorze kartofli, było super 🙂
  Za pomoc ja i zbierająca pani Ewa dostałyśmy po 3 wory kartofli i to po 3 odmiany.
  Była piękna pogodna i super atmosfera.
  Polecam wszystkim takie spotkania i pracę na świeżym powietrzu 🍁🍂

 7. Dziki Trener nagrał bardzo Wartościowy Dobitny film o tym, jak Polacy jesteśmy podzieleni/skłóceni między sobą. Smutne, ale prawdziwe. Dziki Trener powiedział o celowych zagrywkach tzw. polityków od wielu wielu lat. Mocny film. My to na forum już Wiemy, ale film trzeba rozpowszechniać. Film Patriotyczny i Dziki Trener to Wspaniały facet. Od lat go zresztą lubię:

  .https://www.youtube.com/watch?v=TIhSO4nGO9o

 8. Joanno, ja również lubię i cenię jako aktora Keanu Reeves’a. Bardzo lubię jego stare filmy, między innymi „Adwokat diabła” i wcale nie dlatego, że tam gra seksowna/zjawiskowa Charlize Theron. Al Pacino też tam dał „diabelski” aktorski popis. Uważam jednak, że Keanu Reeves to aktor wszechstronny, który też jest świetny w sztukach walki i po prostu wysportowany Gość. „Człowiek Renesansu”, czyli wszechstronny na wielu płaszczyznach. Scott Adkins uważa, że Keanu Reeves to bardzo fajny miły facet. Scott Adkins w ciepłych słowach wypowiedział się o Keanau Reeves:

  .https://www.youtube.com/shorts/ep64j491gjU

 9. Asiu, miałaś rację, że z moją Mamą może być różnie. Czeka na termin operacji, ale się w ostatnich dniach bardzo smutna zrobiła. Codziennie płacze, bardziej posiwiała. Jest czasem nerwowa i mi się też dostaje, ale muszę zrozumieć Ją w chorobie. Ojciec mnie ostatnio wkurwia i przestaliśmy się dogadywać, bo się nerwus zrobił…Wszystko na mojej głowie w tym Październiku.

  1. Radziu trzymaj się, dasz radę👩‍❤️‍💋‍👨. Twoja obecność dla Niej dużo znaczy, Wystarczy, że Jesteś. „W razie co na wyciągnięcie ręki.”
   Zapytaj się Mamy prosto z serca czy coś ją boli i jak mógłbyś Jej pomóc? Może ciepła woda z solą do moczenia nóg? Może ciepła zielona herbata? A może płacze bo „leży” Jej coś na sercu i chce porozmawiać? A może się boi przed operacją? Może potrzebuje słowa otuchy od Ciebie, że wszystko będzie dobrze i, że jest nadzieja.
   Zrozum Tatę On też napewno się o Nią boi.
   I reaguje jak reaguje. Działaj ze spokojnym sercem. Twój spokój udzieli się całej Rodzinie. Proś Swoich Przodków o duchowe wsparcie dla Rodzicielki. Nie jesteśmy tu na Ziemi sami zostawieni samym sobie. Błogosławię Ciebie, całą Twoją Rodzinę i przytulam do serca.
   .https://youtu.be/aUcV-EQiorE

  2. „Radziu trzymaj się, dasz radę👩‍❤️‍💋‍👨”

   Dziękuję Asiu i miałaś rację. Z Ojcem się dogadałem. Myślałem, że nie damy rady się porozumieć, a jednak porozmawiałem z Ojcem na spokojnie.
   Moja Mama też uspokojona i wyciszona. Porozmawiałem z Nią i wiem, o co chodziło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s