Walia wprowadziła Bezwarunkowy Dochód Podstawowy

Od 1 lipca 2022 Walia wprowadza Bezwarunkowy Dochód Podstawowy.

Szczegóły projektu:

https://www.polishexpress.co.uk/bezwarunkowy-dochod-podstawowy-bedzie-testowany-w-walii-ile-wyniesie-pensja-i-kto-skorzysta

W Polsce (o czym Polacy nie wiedzą) Bezwarunkowy Dochód Podstawowy jest już od lat testowany w formie projektu 500+.

~ Taw

ps. Za to ważne info dziękuję komentatorowi Słowianinowi Na Uchodźstwie 👍

Reklama

303 myśli w temacie “Walia wprowadziła Bezwarunkowy Dochód Podstawowy

 1. „Nie wystarczy wyjść z ciała, bo to może być wciąż sen o wyjściu z ciała”.

  Dokładnie.

 2. „Widzieć, w tym wypadku znaczy rozumieć. Rozumienie nie jest oparte na pozytywnym pierdzeniu, podobnie jak na niuejdżowskich pierdolamentach. Celowo kpina moja z pozytywnego myślenia. Kpina, żeby wytworzyć niektórym Czytelnikom podkładkę pod złamanie bzdurnego programu.

  Ziemia pod okupacją jest faktycznie w skali hardcore bardzo wysoko. Potencjalnie raj, realnie sraj”.

  Tomku, dobrze napisane.

  „Tak zwana czystość intencji. Tutaj nie pomoże pozytywne pierdzenie, tylko praca nad samym sobą”.

  Dokładnie Tomku. Praca nad sobą. Tak rozumiem też „próbę bohatera”, o której mówi Monika Rajska. Człowiek stoi wtedy w prawdzie.

  Kiedy stoję w prawdzie sam ze Sobą, nic się przede mną Samym nie ukryje.
  Jeśli mam szczerość ze Sobą (nie okłamuję samego Siebie i znam też swoją tzw. ciemną stronę, też swoje wady, też jakieś swoje fetysze), to widzę „w Świetle” swoje nieciągłości, rozumiem co z czego wynika, jaka jest przyczyna i dla własnego dobra pracuję nad sobą, aby to zmienić.

 3. Dopiero teraz dotarłam do zdjęć szklarni – Sławku, brawo i jeszcze raz brawo! 🌞

  Jestem pod wrażeniem! Świetny pomysł i wykonanie! 👍
  Imponująca konstrukcja i widać jak dobrze Twoje pomidory się w niej czują, zachwycając dorodnością.

  Tak sobie pomyślałam, że właśnie o takie inicjatywy i działania chodzi, aby nasza rzeczywistość zaczęła zmieniać się na lepsze.

  1. „Tak sobie pomyślałam, że właśnie o takie inicjatywy i działania chodzi, aby nasza rzeczywistość zaczęła zmieniać się na lepsze”.

   Tak Ziarno. Kiedy rozprawialiśmy o tym, jak zmienić naszą rzeczywistość, chciałem dać taki przekaz, że nie walką z tym, co nam się nie podoba, a robieniem tego, co byśmy chcieli mieć, stworzymy inny świat. Stąd podzielenie się zdjęciami.

   Iw, dziękuję.

   Słowianin na uchodźstwie, nastąpiła pomyłka. Nie chodzi o średnicę wewnątrz, a o promień koła. Średnicy jest ok 2,5 metra w środku, a całość ma prawie 5 metrów średnicy.

   SłowiAnko, malowałaś domki kopułowe, jeżeli i jeśli postawię taki domek, też dam zdjęcia, a na razie od czegoś trzeba zacząć.

   Lepiej żeby teraz leśnictwo tego nie czytało. Drzewo pochodzi z tego, co wyrzucili drwale. Grube pnie zabrali, a gałęzie i czubki drzew porzucili. Cała szklarnia jest zrobiona z takich odrzuconych czubków drzew. Chodziłem na spacery, robiąc 3-5 km jednorazowo i wybierając nie zgnity i jeszcze nie spróchniały czubek. Obcinałem gałęzie, na ramię i do domu. Czasem dwa na ramię i tak całą jedną zimę, 60 kawałków. Kolejnej zimy wymierzyłem, wyciąłem, powierciłem. Samo złożenie na polu zajęło 3 dni.

   Czemu to piszę? Bo Anamika kiedyś pisała, że ktoś zrobił dom z puszek. Ja zrobiłem z gnijących czubków drzew.
   Kto wie, jakie pomysły dostaną inni. Widziałem domki z opon, gliny, błota, butelek. Dawniej były kamienie, piach i glina. Wcale nie trzeba mieć grubych milionów i gdybyśmy swoją energię mądrze spożytkowali, np wynalazcy zamiast pracować nad udoskonalaniem narzędzi do zabijania, pracowaliby nad tym, co nam może ułatwić życie, moglibyśmy tu mieć raj. Ale to trzeba zacząć od dołu, nie czekać aż dostaniemy na tacy. Dawniej mieli kamienie i glinę, ale dziadowie nie mieli naszej techniki i internetu. Wiemy, co można zrobić z konopi. Na co jeszcze czekamy?

   Co mi się marzy następne, to murowana kopuła wymalowana od środka. Czaicie? Bez kątów i przekłamań wzrokowych, jeden obraz wokoło na całej powierzchni. To by musiało być niesamowite, piękne. Wymalować tak np plażę albo jakiś cudny widok i wprowadzić kogoś z zawiązanymi oczami i tam mu ściągnąć opaskę. Byłoby jak w Seksmisji. Idziesz i się nie zatrzymujsz, bo nie wiesz, że masz przed sobą ścianę. Acha i w takiej kopule koniecznie u szczytu okrągłe okno. Jedno okno, a promienie słońca wpadają przez cały dzień i można zaznaczyć swoisty zegar słoneczny i pory roku, co się komuś podoba.
   Mam dużo takich pomysłów.

   Jestem ciekaw, jakie inne pomysły mają ludzie. I nie myślę tylko o budownictwie czy ogrodnictwie.
   Od dziecka uwielbiałem filmy science fiction. Wiem, że to nie tylko przyszłość. Dla mnie to również przeszłość, a teraz jakbym miał łączyć tamtą przeszłość kosmiczną z nową na Ziemi, polepszoną o to, co robimy z własną wewnętrzną czystością. No wiecie, jak mawiał Tesla, postęp jest wtedy, kiedy to służy ludzkości. Gdy technika nie służy życiu, to nie jest postęp.
   Żyjemy w niesamowitym czasie. To co nas czeka, to jest nie do opisania.

   Mam gdzieś stare zdjęcie tęczy, a pod nią kilka drzewek wyglądających jak patyki. Kolega poszedł ze mną na pole i zaczął się śmiać i mówi że tu nic nie ma. Ja mu mówię, że jest, ale on tego jeszcze nie widzi. Ja to widziałem, to już żyło w moich marzeniach. I coraz więcej się materializuje, widzieliście na fotografii. Ten nowy świat też już tu jest, czuję go i widzę i nie przypomina tego, co widzimy za oknami. Ziemia będzie nie do poznania.

   1. Sławek, nic nie szkodzi, ale jeszcze zapytam: czy ta cewka pod sufitem spełnia jakąś funkcję? Pomyślałem, że może kumuluje energię w kopule. Też nie lubię robić z planów, najlepiej tak jak mówisz, gdy rozwiązania przychodzą same, wtedy robota daje radość. Z drzewem to bym chyba zrobił tak samo. 👍

   2. Sławku! Szacunek! Sam zbudowałeś szklarnię? Sam, bez pomocy? Sadzonki pomidorów piekne.

   3. Słowianin, pierwotnie miał na środku stać kołek podtrzymujący ciężar, gdy zimą zalegnie śnieg, coś na zasadzie parasolki i był gdy robiłem dach, ale go później wyjąłem. Gdyby dach był pełny, to byłaby samonośna konstrukcja. W takim układzie, jak teraz, musiałem jakoś to połączyć solidnie i ta cewka, jak ją nazwałeś, spełnia funkcję łącznika dachowych części samościskajacych się. Jest w niej śruba na zdjęciu (trzeba ją wygiąć w hak i będzie na lampę albo zawiesić jakąś donicę). Takie przechodzą przez krokowy dachowe, wieniec i wkręcone są w kołki nośne. To jest główna nośna konstrukcja. Zewnętrzna część to tylko dla okien i utrzymania folii.

    Tak Kalina, sam. Myślałem że problem będzie z naciągnięciem foli, ale poszło łatwo jak założenie chusteczki na głowę.
    Specjalnie nikogo nie prosiłem o pomoc, bo chciałem zobaczyć, czy da radę jedna osoba. A jak da, to inni też mogą.
    Wszystko ostrugałem starym ośnikiem ręcznym i wycinałem piłką ręczną z Castoramy za 30 zł. Plus parę kilo kotw, wkrętów i zszywek tapicerskich. W sam ten środek łączący środek dachu poszło około 60 wkrętów.

   4. Obejrzałem na tablecie, większy ekran, teraz widać wyraźnie, że to kotwa i wszystko jest jasne.

 4. Podsumowanie dochodu bezwarunkowego przez „mojego guru” Pierra :

  Nigdy nie było tyle pieniędzy na Świecie co teraz! 😉
  Rozdawane są biliony i biliony i nadal będą rozdawane dla ludzkości!!!
  Wszystkie wielkie fortuny zostały skonfiskowane i są w posiadaniu ALLIANCE!!!
  Cały majątek głębokiego państwa został skonfiskowany i jest w rękach ALLIANSÓW!!!
  Całe złoto Watykanu (60 350 ton) zostało skonfiskowane i jest w rękach ALIANSÓW!!!
  Pieniądze zaczęły już być rozdysponowane przez firmy za pomocą milionowych dotacji z czego 70% to utracone fundusze
  Następnie zostanie rozdysponowany obywatelom poprzez dochody podstawowe..
  Wszystkie pieniądze które zostały ukradzione obywatelom zostaną zwrócone obywatelom! 😉
  Pierre Dubois
  Do niedojrzałej i nieodpowiedzialnej cywilizacji jak ta, która miała wyginąć w latach 2012-13 poprzez jeden naturalny cykl… to trzeba mieć trochę cierpliwości, i wdzięczność Galaktykom za pracę, którą wykonują, i czekać na potrzebny czas i PO PROSTU zacząć dostrzegać korzyści (które już się dzieją na całym świecie)

  1. BDP nie będzie z watykańskiego złota. Ale dobrze, że się o tym mówi 🙂

   Złoto jest tak naprawdę częścią Żywego Żyjącego, Pulsującego we właściwym sobie tempie Ciała Matki Ziemi, więc w sposób naturalny i oczywisty zostanie przywrócone do swojej pierwotnej funkcji: równoważenia zakłóconych potencjałów energetycznych planety.

  2. Od razu zapowiadam, że to tylko na wesoło, na dobry humor dnia, abyśmy mieli więcej uśmiechu 😀 Nie mam nic przeciw BDP. Uważam, że BDP może być, jeśli będzie faktycznie bezwarunkowy. Dostałem inspirację 😃🤣

   „Bezwarunkowy Dochód Podstawowy”

   Bezwarunkowy Dochód Podstawowy to jak Manna z nieba
   Za to kupisz więcej niż bochen chleba
   Sąsiad chce kupić nowego Mercedesa, bo pokazali mu w reklamie
   Zryli mu banie
   Podobno to kosmity ten BDP dają 😲😲😲
   Nie mieści im się to na spodkach, więc na ziemię zrzucają 🤣🤣🤣
   Balastu się pozbywają
   Ludzie ustawiają się na polu i wyciągają ręce po te kosmiczne dary
   Można mieć kuźwa ciary 😮
   Ze spodków lecą dolary
   Euro i inna waluta
   Taką sumę można spokojnie odłożyć do skarpety czy buta 🤔
   Ludzie z zadartymi głowami patrzą w niebo, kiedy przylecą te kosmity
   Duchowni mówią, że to zabobon i mity
   Jednak z nieba leci szmal
   Za tę kasę można wyprawić niezły bal 🤔🤣💃
   Niektórzy mówią, że to zdemoralizuje człowieka 🥴
   Temat rzeka 🤔

   Rado Mtw
   Wszystkiego Dobrego dla TAWerniaków 🙂

 5. Kolejny skandal. Pokazują, że Ludzi mają gdzieś od lat. Znam Dobrych Ludzi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i dosłownie wegetują. Niektórzy są nawet schorowani i się modlą w nadziei na pomoc z Nieba. Od tej niesprawiedliwości to może głowa rozboleć.:

  .https://www.youtube.com/watch?v=L1D3eS5O1Mg

  Dobrze, że będę miał dziś w południe intensywny trening (wracam do intensywnych treningów), bo inaczej bym zwariował i zmienił się na gorsze. Wczoraj medytowałem w błogostanie niczym Aniołek, a dziś będę ostro trenował. Sporo Naszych RODaków popełniło samobójstwa, co mnie smuci. Kanalie u sterów władzy mają się „jak pączki w maśle”, a biedni odeszli. Chyba jestem zbyt wrażliwy na ten świat.

 6. „I żebyś się nie męczył z odbijaniem piłeczki, masz rację, jak zawsze, jak każdy ksiądz w swoim kościele”.

  Sławku, odebrałam to zdanie, jakby Tawcio był twoim wrogiem, bo miesza Ci w „twoim kościele”. Mylę się, czy nie ?.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s