To my jesteśmy Narodem Wybranym! – Jerzy Zięba

https://youtu.be/QB4lKRkb4n8

„To my jesteśmy Narodem Wybranym!” – Jerzy Zięba na festiwalu Harmonia Kosmosu 2022

59 myśli w temacie “To my jesteśmy Narodem Wybranym! – Jerzy Zięba

 1. „To my jesteśmy Narodem Wybranym!” –
  też tak czuję, ale nie dlatego,że jesteśmy najmądrzejszym narodem, tylko dlatego, że nasza historia naznaczyła nas piętnem cierpienia a mimo to nie straciliśmy nadziei, wiary w lepsze jutro, współczucia, empatii dla innych ludzi./niechlubne wyjątki zawsze się znajdą/.Uważam ponadto,że jesteśmy narodem kreatywnym i pracowitym.

   1. Tak Marynko, ja „mułów bagiennych” unikam szerokim łukiem😂😂😂. Ewentualnie odjeżdżam w „siną dal” 🚴‍♀️🚙🚛

   2. Od „mułów bagiennych” zawsze przezywało się moje rodzeństwo w młodzieńczych kłótniach 😄😄😄🤣🤣🤣

   3. Tak zwany „muł bagienny” nie ma radości i ciekawości życia. „Wszędzie był” – „wszystko widział” – „wszystko czytał” – „wszystko wie”, po co gdzieś jechać „beton to beton”. „Starcza” energia ciągnącą do mułu. Na szczęście Mąż ma podobną energię. A jak mi się nie chce iść do budowlanego sklepu oglądać po raz 10 wiertarki, albo równie „interesujących”😜 narzędzi i zostaję w samochodzie żartuję, „że ma 5 minut i jak nie wróci wybijam szybę” 😂. To samo działa w drugą stronę jak idę do drogerii. „Kochanie masz 5 minut i albo zdążysz, albo wracasz piechotą”. A jak któregoś z Nas bierze „lenistwo” to zawsze pod ręką jest „rozgrzana patelnia” i po leniu nie ma śladu, ni widu ni słychu 🤣🤣

  1. Maryno 💏 ja też mam takie wewnętrzne przekonanie jak Ty, i pewnie dlatego ta chazarska zaraza tak okupuje Nasz Lechicki kRAJ, podszywając się, jako to oni są narodem wybranym.

   Może i są wybrani 😄 przez swojego rogatego stwórcę, tylko, że do czynienia zła i okrucieństw.
   Ale ich czas pobytu na NASZEJ LECHICKIEJ ZIEMI, i nie tylko, dobiegł końca CZASÓW ZŁA, gdyż wkraczamy w epokę Światła, a tego już ich wibracje nie wytrzymają i rozsypią się w PROCH, jak im to przepowiedziano.

   Czuję, że wypełnia się moje jedyne PRAGNIENIE i zaraza zła opuszcza Naszą MATEŃKĘ ZIEMIĘ.🙏🏃🏃

   1. Tak Aniu, już niedługo /od listopada/ będzie po malutku się zmieniać nasz świat i nasze życie.

   2. ,, Tak Aniu, już niedługo /od listopada/ będzie po malutku się zmieniać nasz świat i nasze życie.”

    Nasz świat i nasze życie, Droga Maryno, zmienia się od wielu listopadów i jeszcze będzie ich mnogo. Wyznaczanie dat nie ma sensu, bo nieznane jest jutro.

    Zwłaszcza, że siedzimy w samym środku chaosu jak najbardziej naturalnie przynależnego dekadencji jednej epoki i rodzenia się nowej.
    W tym wypadku doświadczamy ostrego iskrzenia w starciu upadającego z kretesem jednego hegemona światowego z tworzącymi się nowymi siłami.
    Walka psychopatów wynaturzonej z ludzkich wartości cywilizacji tzw. zachodu z …mam nadzieję lepszym światem.

    Gorszy być nie może, bo to co odpieprzają psychopaci zachodu to prosta droga do przepaści i unicestwienia.

    W chaosie łatwo nie jest i będzie jeszcze ciekawiej, ale pocieszam się faktem, że z mojej uprawy wytnę 10 kg buraków i wymienię na jajka od twoich kurek. 🙂

    No wiecie…, takie dwa hektary za Tawerną teraz nabiera zupełnie innego znaczenia.
    Ja z góry się deklaruję do siania i pielenia. Nasza Ania – jeśli oczywiście taka jej wola – zajmie się przyrządzaniem kompostów i naturalnym dożywianiem roślin, bo z tego co wiem, jej wiedza w tym temacie i praktyka! nie ma sobie równych! Wiem, co mówię.
    Pod tym względem to ja przy Ani uchodzę za cieniasa.

    No dobra, nasza Aneczka i ja już wiemy… 🙂
    A wy, Kochani, co lubilibyście robić na tych dwóch hektarach?
    Kto lubi hodowanie krów, kóz, drobiu etc. ?
    Zaznaczam: dla mleczka, serów, jogurcików i jajek, co by nie potrzebnie nie rozwinął się długi, jak tasiemiec boczny temat)

    A! ja jeszcze lubię pitrasić i podobnie jak nasza Ania, pakować w słoiki wszystko co się da!
    Młotek i piłkę też lubię trzymać w ręku…

    Ogrodnik, hodowca, kucharz(ka), sprzątacz(ka), księgowy, pracz(ka), czytaciel wzniosłego słowa, handlarz, kierowca(wymiana produktów), ,,złota rączka” i wiele, wiele innych smykałek!
    Kto w jakiej widzi siebie?

    Bo ważne, by praca sprawiała radość!

    Miłego!

    PS. Z góry zaznaczam, jeśli miałabym być za coś ukarana, to wystarczy postawić mnie przy desce do prasowania! 😀 😀
    W ogóle nie rozumiem po co wymyślono żelazko!
    Chyba po to tylko, by zabrać człowiekowi kawałek życia!
    Bezsens.

   3. Krysiu to ja prasuję, myję okna, naczynia, przyrządzam posiłki dla relaksu 😁 a dla przyjemności opiekuje się i rozmawiam ze Zwierzętami 😘
    Mężulek „zawiezie i przywiezie” i też rozmawia ze Zwierzętami 😀
    Kar nie bierzemy w ogóle pod uwagę 🖐️

   4. Aniu, kiedyś pisałyśmy co to jest sumienie i znalazłam chyba potwierdzenie na fejsie- ktoś tak napisał :

    „Bóg” to po prostu samo istnienie, jest wszystkim, dlatego gdy istnieją nasze sumienia, które są projekcją istnienia, jesteśmy „Bogiem-Bogiem”.
    Bóg nie jest istotą, to istnienie makro świadomości, w której istnieje wszystko .”

   5. Tak 💏 Marynko, bo Bóg/Źródło to wszystko we wszystkim, i my Jego Iskry jesteśmy na Jego podobieństwo, o ile nie zabrudzimy swoich sumień, a to
    już zależy od każdego z Nas indywidualnie.

    Ntb, zauważyłam ostatnio podobnie jak U-Laszka, że wypowiedziane głośno moje pragnienia, na razie jeszcze te małe, ale spełniają się w mgnieniu oka. 🙃👁️

    Czyńmy zatem dla innych tylko to, co chcielibyśmy, by oni dla Nas czynili, a świat i życie będzie wspaniałe, My Iskry mamy przecież Moc Źródła.💪😄

  2. Generalnie nie lubię używać określenia „naród wybrany”.
   Obrzydzono mi to określenie wciskaniem kitu, że naród szytowski jest wybrany do jakiejś z dupy wziętej wyższości nad sporą częścią świata, który tym samym ma się czuć mniej wartościowy, uległy, poddany.

   Wszystkie narody, jak ludzie, chcą być docenione, pozytywnie zauważone na arenie światowej.

   Jeżeli jakiś naród określa siebie jako wybrany, to samo słowo – forma w czasie przeszłym dokonanym – rodzi pytanie: kiedy, przez kogo (co) i w jakim celu?
   Naród sam siebie uznaje za wybrany?
   Do czego?
   No przecież nie do tego, by leżeć na leżaku, pić piwko i nadmuchiwać swoje ego.

   Naród, który sam siebie uważa za kogoś wyjątkowego to albo dla torowania drogi wyższości, władzy nad innymi, albo…, ma wszelki potencjał do realnego dokonania szczytnych celów.
   Wyższością szytowskiego wybrańca to już rzygamy (przynajmniej ja).
   A szczytne cele?…, no cóż – sfera marzeń, iskier, zamysłów „jednoosobowego” zbawienia świata.

   Każdy naród może mieć takie marzenia, tyle że bez zjednoczenia ludności narodów przeciwko zamordyzmowi (np. w głębokim państwie, imperium kłamstwa uso-eurokołchozowym) i wspólnego zadziałania w realu można rzeczywiście tylko pocieszać siebie wybraństwem (na leżaku z pyfkiem).

   Każdy naród sięga do swojej dawnej historii, szuka w niej kolebki ludzkości, by oczy świata zwróciły się właśnie na niego.
   Ba! Są narody (np. Niemcy), którym wciska się wyjątkowość historyczną, podczas, gdy żadnej historii nie było, tylko ta zakłamana.

   Żadne ogłaszanie siebie narodem wybranym nic nie pomoże, gdy na arenie międzynarodowej inne narody nie znajdą powodów, aby szanować i doceniać dany naród. Nie za ego-przekonania, lecz za mądre, roztropne, realne działania.

   Jeszcze tego brakowało, abyśmy my, Polacy zaczęli uważać siebie za Naród wybrany, gdzie słowo „wybrany” nabrało podtekstu religijnego.
   To tak wyglądać będzie na świecie, że zaraz po szytostwie pchamy się na podium, a wiemy, jakie „zaszczytne” podium łune zajmują.

   Przynajmniej ja nie słyszałam, by jakiś inny naród na świecie, poza szytostwem chełpił się „wybraństwem” i taki przekaz o sobie wysyłał w świat. No fakt, adolfowy faszyzm pchał się też do rangi wybraństwa.
   Tak że tu na Ziemi określenie „naród wybrany” nie ma dobrej sławy – wręcz przeciwnie.

   Zresztą pan Jerzy Zięba, kiedy używał tego określenia o nas (zwróćcie uwagę), nie mówił tego z przekonaniem, to się wyczuwało.

   Wszystkie narody na świecie chcą uznawać się za ważne (jak każdy pojedynczy człowiek), ale prawdziwej oceny mogą dokonać inni, inne kraje i narody.
   Nie na bazie tego, za kogo naród siebie uważa, lecz po owocach…

   Miłego!

   1. „Generalnie nie lubię używać określenia naród wybrany”.

    Mnie też się to źle kojarzy Krysiu dobra rozkminka wybrany, ale przez kogo. Jednak nasza nacja ma w sobie coś, czego nie mają inne narody słowiańskie. Pracowałem chyba z każdą nacją słowiańską, tej fantazji i zaradności nie spotkałem u innych. Trochę nas wyidealizowałem, ale co tam. Na koniec dodam jeszcze, że mamy wszystkie zalety tego świata, ale i wady też 😉. Jedyni, wśród których czułem się jak swój, to Rumuńscy górale biali, tak jak my, nie cyganie. Wspaniali ludzi ci Rumuńscy górale, może mieli geny czysto słowiańskie, i robili super bimber.

 2. Już abstrahując od tego zakłócenia jakości dźwięku w filmie, to film jest jakby pocięty i urywane są frazy cały czas. Czy jakiś reptyl maczał w tym palce?

 3. Krysiu – odpowiadając na Twoje pytanie, mogę być ogrodniczką i praczką, prasowanie to nie moja domena, więc mamy 1 pkt.wspólny.
  Pisząc o zmianach od listopada, posiłkuję się wiedzą Pierra Dubois, któremu ufam/ewent.rozczarowanie wkalkulowane/.

  ” Trump wraca oficjalnie w listopadzie:
  „W listopadzie odbierzemy naszą wolność i nasz kraj”
  powiedział Donald Trump w Tennessee!
  Wszyscy wiemy, że Trump rządzi USA od 2017 roku (a od stycznia 2021 roku w cieniu marionetki), a oficjalnie wróci dopiero wtedy, gdy Świat będzie czysty!
  Oznacza to również, że dzielna interwencja wojskowa Rosji na Ukrainie zostanie zakończona do listopada!!! ”
  Pierre Dubois

 4. Iskra idzie z Polski !!!

  „…Interesujące jest to, że początek tej zapory ochronnej wychodzi właśnie z Polski. W raporcie z października 2021 pisałam, że „Polska w najbliższych miesiącach odegra kluczową rolę w transformacji energetycznej całej naszej Planety”. I w lipcu właśnie zacznie się to dokonywać w wymiarze realnym. Pisząc o Polsce, daleka jestem od jakichkolwiek upodobań nacjonalistycznych. Chodzi jedynie o to, że właśnie tutaj skupionych jest najwięcej istot o najwyższym potencjale energetycznym. Wynika on m.in. z przepracowanej już karmy (więcej na ten temat pisałam w raporcie z października 2021). Istoty te w pierwszej kolejności (w tle innych regionów geograficznych/krajów) mogły złożyć wszystkie nici DNA, a niektóre z nich – dodatkowo – połączyć się w spiny”.

  https://architekturaosobowosci.wordpress.com/2022/06/21/raport-energetyczny-lipiec-2022-anielscy-ludzie-i-zapora-ochronna-dla-ziemi-na-czas-ascendencji/

   1. Robię sobie przerwę od mediów internetowych. Na całe wakacje. Na pewno od facebooka, messengera. Tu zajrzę, choć niezbyt często. Pozdrowienia, Tawerno! W Lublinie leci żar z nieba.

  1. Wszystkie kopalnie na tej planecie będą zamykane. Pan Jerzy jeszcze o tym nie wie, bo w tej kwestii myśli jeszcze po staremu, w kategoriach „pozyskiwania złóż”. Nie będzie żadnego łupiestwa, bo to gadzi paradygmat.

   1. Gustavo Petro, zwycięzca pierwszej tury wyborów w Kolumbii, zapowiada zakończenie wydobycia ropy i węgla.

 5. Na KIP – Klub Inteligencji Polskiej chłopaki piszą, że to zamykanie złóż to w związku ze spodziewanym rozbłyskiem słonecznym – resetem co 676.

  1. Nie. To po prostu zmiana paradygmatu związana ze zmianą kosmicznych Er. Zanim się jednak jako populacja usamodzielnimy i usuwerennimy, nowy pan planety ma tu swoje własne plany. Krótko mówiąc, cywilizacje, które czekają na przejęcie Ziemi po gadach, już od kilku lat przeprogramowują matrycę Ziemi w kierunku dla siebie pożądanym.

   1. O rany z tym krzyzem na tym biednym Giewoncie, przeciez pare lat temu to tam tak sadzilo w ten krzyz, ze kilkadziesiat osob bylo porazonych i pare nie zylo. Cos zaczeto przebakiwac o zdjeciu go, to przeciez odurniali gorale by z ciupagami poszli na kazdego, kto by smial to zrobic. Jak ten krzyz spadnie, to ja mysle, ze nasza Matczyzna-Ojczyzna bedzie naprawde wolna. Kto chodzil po naszych kochanych Tatrach, to wie, jak jest trudno, to se wyobrazcie odurnienie ludzi i poswiecenie, zeby ten krzyz tam zbudowac. A to wszystko po to, zeby Boga przeblagac. Co to za Bog, ze takich poswiecen potrzebuje, a a szkoda slow, jak se czlowiek pomysli, to tylko zlosc bierze.

   2. Już kiedyś pisałam, że dla mnie krzyż jest symbolem zniewolenia.
    To jest miecz wbity w ciało naszej Matki Ziemi.
    W naszym uciemiężonym kraju ludzie sami sobie ten miecz wbijają.
    Dosłownie wszędzie.
    W miejscach mocy.
    Na najwyższych wzniesieniach.
    We własnym domu, nad drzwiami, żeby zawsze wisiał nad głową.
    Na rozstajach dróg, cmentarzach, skwerach, parkach.
    W środku miasta i pośrodku wsi.

  1. „Już kiedyś pisałam, że dla mnie krzyż jest symbolem zniewolenia.”

   Krzyż i cała ta religia jest sado-masochistyczna, perwersyjna. Katolicy często nie czytają Biblii, np. Starego Testamentu, lub słuchają interpretacji księdza na kazaniu. Są tam tak ohydne rzeczy/zbrodnie/wyuzdania, że już to powinno dać do myślenia katolikom i chrześcijanom, że Jahwe, Srahwe, czy jaki inny dupek z kosmosu, to sadystyczny psychopata, a nie żaden Bóg.
   W Starym Testamencie jest mowa o zabijaniu wrogów, pedofilii i innych plugawych rzeczach, na polecenie tzw. Boga Jahwe. Jeśli katolicy i chrześcijanie tego nie widzą, lub nie chcą widzieć, to znaczy, że mind control jeszcze działa…Egregor katolicki w Polsce jest wciąż silny. Widzę to po komentarzach katolików pod filmami wRealu24.

 6. „MUZYKA DAJE DUSZĘ WSZECHŚWIATOWI, SKRZYDŁA UMYSŁOWI, LOT WYOBRAŹNI I ŻYCIE WSZYSTKIEMU” – PLATON 🎤🎸🪕🎹🥁🎷🎼🎻🎺🎵🎶💃🕺

  .https://youtu.be/YX_EXc8p09I
  .https://youtu.be/v_47nd8e1oE
  .https://youtu.be/dB6T9Qrkz6A
  .https://youtu.be/hjWs0KS_ONw
  .https://youtu.be/5P4XfMYBocE
  .https://youtu.be/7kZHL71JvCM

  „Święty święty święty blask kłujący oczy
  Święta święta święta ziemia co nas nosi

  Święty kurz na drodze
  Święty kij przy nodze
  Święte krople potu
  Święty kamień w polu
  Przysiądź na nim panie
  Święty płomyk rosy
  Święte wędrowanie

  Święty chleb chleba łamanie
  Święta sól solą witanie
  Święta cisza święty śpiew

  Znojny łomot prawych serc
  Słupy oczu zapatrzonych
  Bicie powiek zadziwionych
  Święty ruch i drobne stopy
  Święta święta święta ziemia co nas nosi(…)”.

  Stachura i SDM – „Sanctus”

  Oj, śpiewane było przy ognisku, śpiewane 🔥🌌🌠

   1. „(…) Chwała wam ptaszki śpiewające
    Chwała wam ryby pluskające
    Chwała wam zające na łące
    Zakochane w biedronce
    Chwała wam zimy lata wiosny i jesienie
    Chwała temu co bez gniewu idzie
    Poprzez śniegi deszcze blaski oraz cienie
    W piersi pod koszulą całe jego mienie

    Gloria gloria”.

    Tawciu, przecież to o Tobie Słońce Ty nasze Kochane.

    Dla Ciebie, z miłością przytulam jak zawsze muzyką 💕
    .https://youtu.be/SdH83h_i79A

   2. Dziękuję, Droga RiS 👍

    Przy tym fragmencie tekstu zawsze się głęboko wzruszam, bo Czuję go całym sobą.

    Poemat „Missa pagana” („Msza pogańska”) to hymn dziękczynny na cześć Życia i szeroko pojętej Natury (odniesienia kosmologiczne*), a jednocześnie krwią i potem opisany dojmujący los Wędrowca na tym łez padole.

    *) „Słońce i ludny niebieski Zwierzyniec

    Baran, Lew, Skorpion i Ryby sferyczne

    Droga Mleczna, Obłok Magellana

    Meteoryt, Gwiazda Przedporanna

    Saturn i Saturna dziwów wieniec

    Trzy pierścienie i księżyców dziewięć

    Neptun, Pluton, Uran, Mars, Merkury, Jowisz”…

    .https://youtu.be/WQtcPR4fTlo

    „Święty ruch i drobne stopy…”

   3. „Cóż nad spoczynek może być milszego,
    Kiedy strudzeni szczyt domku naszego
    Obaczym przecie, a kończąc podróże,
    Na własne nasze rzucamy się łoże?
    O domku wdzięczny, widok mnie twój krzepi,
    Dobrze gdzie indziej, u ciebie najlepiej”.

    – Ignacy Krasicki

    No i doczekaliśmy się, dziś zjazd do domu 💃🕺🤸‍♀️🤸‍♂️🥳 😇 🏘️ Miłego dnia, Kochani Tawerniacy z całego świata 🌹

    .https://youtu.be/sFEiDb_bsdk

 7. [Łukaszenko] „twierdzi, że Ukraińcy porzucili swoją słowiańską tożsamość.

  – Bez względu na to, jak bardzo historia została dziś odwrócona do góry nogami, straciliśmy Ukrainę na długo przed rozpoczęciem operacji specjalnej. Wtedy, gdy jej politycy porzucili słowiańską tożsamość – stwierdził w przemówieniu, cytowanym przez reżimową agencję Ria Nowosti.

  Dalej Łukaszenka nazwał Ukrainę „braterskim narodem” i wyraził nadzieję, że „wróci do swojej słowiańskiej rodziny”. Białoruski prezydent powtarzał, że w relacjach z innymi państwami liczą się „przyjaźń, zaufanie i szczerość”.”

  https://nczas.com/2022/07/16/lukaszenka-twierdzi-ze-ukraincy-porzucili-slowianska-tozsamosc/

 8. T.O odszczekuje (sam to tak określił) swoje poglady na temat Żymian.

  „Bo nie dosc, ze nie sa to żadni geniusze, jak ich ostatnio oglosilem, bo najlepsze kąski genetyczne wyssali z ludzkosci. Nie udalo im sie to. To sa najgorsze kosmiczne popaprańce, jakie istnieja we Wszechświecie i we władzę tych najgorszych zostala oddana Ziemia.
  […] W glebi materii „Ojciec” umieścił za kare najgorszych szubrawców, ktorych głównym celem (w sensie złych duchów) bylo psucie i zadawanie bólu wszystkiemu, co zyje. W calym Wszechświecie zostali „odcedzeni” najgorsi z najgorszych i zamknięci na wszelki wypadek na Słońcu Centralnym (w głębi Slonca Centralnego), ktorym jest Ziemia. I co sie okazalo? Okazalo sie, ze ONI sa w miejscu mocy, oddziaływania istnienia jakiego tylko chcieli. Pozbierali z najsłabszych istot kawałki dusz i kawałki genow, reszte sobie dorobili technologia […] stworzyli sobie swoja rase. Jaka? Żymian”.

  1:04:40
  .https://www.youtube.com/watch?v=gbXvC_CiDXo

   1. No , trza uważać, bo tych popaprańców jest bez liku.Jedynym wyjściem jest dotarcie do własnego zródła /medytacje/ bo tylko tam jest nasza prawda i odpowiedz na wszystkie nasze pytania i wątpliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s