408 myśli w temacie “Nie jesteśmy Cywilizacją. Mamy Moc, by się nią stać?…

  1. ” … w Polsce powstają tymczasowe silosy na ukraińskie zboże…”

   I w ten sposób bidetowa myjka wysługuje się najbardziej zagorzałymi w całym eurokołchozie, polskojęzycznymi marionetkami na murikańskiej smyczy.
   „Tymczasowe” nie oznacza niczego innego, jak poniesienie przez polskiego podatnika kosztów przechowania zboża, z którego tyle Polacy będą mieli, co się wysypie dla ptaków przy przeładunku na kontenerowce murikańskie.

   No to ciekawie już musi być w usach po „sankcjach” wobec Rosji, że Stany- taki wielki kukurydziano zbożowy kraj kradnie zboże z Europy.
   ,,Wojna” na Krainie, wszystko zniszczone i zapasy zboża przy zezwoleniu żymiańskiego komika wykrada bidet dla siebie?
   Tylko człowiek z pustostanem w czaszce nie uwierzy, że Kraina ma być po raz kolejny zagłodzona.
   Z resztą nie tylko wobec niej już dawno żymiaństwo w głębokim państwie zaplanowało depopulację głodową.

   Wiele z symulacji z 2015 roku już się dzieje.
   Symulacja okazuje się realizowanym planem.

   https://babylonianempire.wordpress.com/2022/05/27/food-chain-reaction-a-global-food-security-game-globalisci-planuja-zaglodzic-swiat-co-najmniej-od-roku-2015/

   1. Nie żałuj.
    Jest tego zboża ze 4 mln ton, nie więcej.
    Może i jesienią zeszłego roku było ze 20 mln ton, ale sprzedawali je ile wlezie od jesieni aż do lutego.
    A i tak jest to ziarno Monsanto, czyli zatrute glifosatem (zabieg desikacji).
    Poza tym podobno nie mogą wysłać statków, to zboże wyjeżdża cały czas TIR ami przez Mołdawię i Rumunię. Kolejka TIR ów podobno cały czas na 20 km.
    Lepiej żeby je wywieźli, niżby miało zostać sprzedane Polsce.
    A przechowalnie ?
    A i później na nasze zboże się przydadzą.

   2. Zboże zapaskudzone odchodami ptaków.
    Silosy nieszczelne.
    Setki Mew mają wyżerkę.
    Filmy są yut i zdjęcia.
    Nie wiem czy to na paszę się choć nadaje.

   3. „Lepiej żeby je wywieźli, niżby miało zostać sprzedane Polsce.
    A przechowalnie ?
    A i później na nasze zboże się przydadzą”.

    Też racja.
    A nad tym „nie żałuj” również można się głębiej zastanowić…
    Bo nie wszystko jest tak, jak być powinno.
    Zwłaszcza, że wiele jest robione i decydowane za naszymi plecami i bez naszego zdania.
    Obyśmy tylko z niespodzianek, które nam polskojęzyczni szykują swoją dawno planowaną polityką, wyszli obronną ręką.

    Dzięki, Adremie!

    Miłego!

   4. Sprawdziłam. W ciągu ostatnich 3 tygodni w Kanadzie poszły z dymem 2 zakłady przetwórstwa mięsnego: jeden w Winnipegu (Manitoba), drugi w London (Ontario). W London głównie drób.

    A ten pociąg, co się wykoleił, wiózł potash (potas). Kanada jest trzecim producentem potasu na świecie.

   1. Chorzy ludzie zabijają całe populacje zwierząt, ale wiadomo, co to za popaprana nacja.

   2. W USA cierpią hodowle kurczaków, w UE jakiś szum o zakazie hodowli zwierząt… Ciosy idą w stronę istot mięsożernych. Ciekawe.

   3. ,, W USA są dziwne pożary zakładów przetwórstwa spożywczego.”

    Symulacja z 2015, o której link wkleiłam wyżej realizuje się, póki co, krok po kroku.
    Większość obecnych, znaczących wydarzeń na świecie nie ma nic wspólnego z przypadkowym rozwojem sytuacji.
    Głębokie państwo nieuchronnie traci swoją wieloletnią hegemonię, więc w akcie desperacji wszystkie chwyty dozwolone.
    Ale to tylko akt desperacji, który spotęgować może jedynie większy chaos.
    Historia zaczęła już się pisać na nowo i nikt nie zatrzyma koła napędowego ewolucyjnych zmian.

    Miłego!

   4. Krysiu, gdy zobaczyłam osatnią wizytę „delegacji” z zachodniej europy wspomaganą osobą prezyenta Rumunii. W ich wizycie, podczas której mówili o „Pomocy w odbudowie Krajiny po „wojnie” zobaczyłam obraz nędzy i rozpaczy chazarów. Od razu skojarzyła mi się odbudowa po II wś, na którą ci co ją wywołali pożyczali rozwalonej europie pieniądze. I Porównałam, wtedy prawie cała Europa, teraz jakiś zakątek, którego większa część i tak nie znajdzie się w ich łapach… a jak przebierali nóżkami zapewniając Krainsko-szydoffskiego prezydenta, że przecież odbudują, pomogą.. a ten widzi koniec wojny wtedy, gdy Krajina „odsyska” Krym… Ale zeszli z oczekiwaniami w planach odbudowy. Dla mnie to tak jakby zubożały milioner zadowolił się wygranym cukierkiem w kiodku ruchu…

    Zdrawiam..

 1. Ci co trzymali dzieci w klatkach. Te demony w ludzkich skórach, które męczyły Ludzi podczas historii ludzkości. Banderowcy i reszta ciołków. Taka śmieć jest za lekka dla bandytów z UPA, ale i tak ten film lubię.

  Rama, zagrany przez mistrza sztuk walki Iko Uwais, rozbiła gang maczety.
  Film Raid Redemption jest ponoć filmem kultowym wszechczasów akcji. Porównywalnym z „Wejściem Smoka” Bruce Lee. Tak przynajmniej napisano w internecie. Jeszcze nie oglądałem tego Indonyzejskiego filmu. Scena z tego filmu, gdzie pokazano, że bydlaków, skórw….nów z maczetami można załatwić. Aktor i mistrz sztuk walki Iko Uwais jest w top ten, obok Tony Jaa i Scotta Adkinsa.:

  .https://www.youtube.com/watch?v=B8j5IA0L_MI

 2. Joanno. To mój Ulubiony zespół muzyczny, mało popularny w Polsce i niszowy. W Tawernie nikt go chyba nie znał, dopóki się nie pojawiłem na forum. Ten utwór mnie wzrusza i uważam go za Piękny. Dedykuję go Tobie, bo Ciebie przecież lubię. Kurcze, chce się z chłopakami z zespołu kiedyś napić, bo ponoć lubią wypić. Byli w Polsce już wiele razy i pili 🤣🤣🤣🤣:

  .https://www.youtube.com/watch?v=Kk72GEbUsZw

  1. Radku, śniło mi się dziś, że tańczyłam w lesie z Niedźwiedziem 😂😂. Przedziwny sen. Od razu mi przyszła na myśl Krysia, bo ostatnio często Las wywołuje do tablicy 👩‍❤️‍💋‍👩. Wczoraj wieczorem telefonicznie Kuzynka nastraszyła mi Męża, że jako świadek na ślubie będzie musiał tańczyć ze wszystkimi Kobitkami i Ich zabawiać, co Mu się średnio spodobało. Powiedział, że umie tylko tańczyć ze mną, a Innych będzie deptał po palcach😁 A w Tawernie, proszę, jaka piękna dedykacja od Ciebie. Już wiem, Kto jest Niedźwiedziem w Tawernie 😉
   Cieszę się, że opiekujesz i dbasz o Rodziców💕Wczoraj czytałam, że właściciele psów ponoć żyją dłużej 👍

   1. Piękny utwór. Lubię wokal Steffana. Moja Matucha „kręciła nosem”, że tak pokochałem zespół muzyczny z Niemiec. Niemcy to historycznie Nasi wrogowie, to fakty twarde historycznie. Być może muzyka łagodzi obyczaje. Jestem Polskim patriotą i mogę iść na front i strzelać do wrogów Ojczyzny, ale muzycznie i jako Ludzi lubię kurwa tych Niemców, czyli Steffana i Thomasa. Polscy fani, którzy są z nimi blisko, twierdzą, że zespół De/Vision to spoko Ludzie. Ze Steffanem i Thomasem z De/Vision chcę się napić nawet wódy i pogadać o Hitlerze, haha.

 3. Myślałam, naiwna, że święto Bożego Ciała jest dniem wolnym od pracy w całym chrześcijańskim świecie, a tym bardziej w Rzymie, a tu okazuje się, że to normalny dzień pracy… Był więc pomysł przeniesienia procesji w Watykanie na niedzielę… Tymczasem w ogóle odwołano w tym roku tę tradycję, ponoć z powodu niedyspozycji postaci zwanej Franciszkiem… Janek Pospieszalski zastanawia się, co za tym idzie.. No właśnie, o ile w ogóle idzie, bo wszak właściwie nikt nie poszedł, może dlotego, że wszystko już dupło o zol, jak sie u nos godo, i niy ma co zbiyrać…

  .https://www.youtube.com/watch?v=NHA5PunL3e4

  Z innej beczki – ogladałam dzis „Bitwę pod Wiedniem” Skolimowskiego… Jest tam postać niejakiego ojca Marka, zakonnika, wizjonera – nieważne – aktor odtwarzający tę rolę miał w ręku krzyż JPII, ciekawe dlaczego, przecie ten typ krzyża nie występował wcześniej, chyba że się mylę. Taka nieuwaga reżysera czy świadomy zamysł?

 4. No tak, byłam przekonana, że to film Skolimowskiego a on tylko rolę Sobieskiego odgrywał, niedopatrzenie, sorrencjo…

 5. Kochani, dziś po raz pierwszy widziałam zjawisko HALO. Zrobiłam trochę zdjęć. Ładuję je na kanał, żeby zrobić krótki filmik, ale mam bardzo słaby interenet. Może do wieczora się uda załadować. Zdrawiam was wszystkich z Międzyzdrojów.

   1. Dziś ciekawy dzień: słoneczne halo nad Międzyzdrojami, Rezonans Schumanna wskoczył na 61 Hz, a Pole Magnetyczne Planety Ziemia – niestabilne. Może te wszystkie zjawiska powiązane są ze sobą?…

    Już nie mówię o kwadraturze Słońca z Neptunem, bo to temat rzeka. W każdym razie jest to dzień niezwykłych inspiracji, co przejawia się od rana w Tawernie 😉

  1. Meteorolodzy ostrzegali juz kilka miesięcy temu, ze tego lata Ontario bedzie smagane wiatrem, wodą i gorącym powietrzem. No i zaczelo sie. Przez Ontario i Quebec co rusz przechodzi seria burz zwanych supercell storms (superkomórki burzowe) odpowiedzialnych za powstawanie trąb powietrznych. Przedsmak tego, co będzie w lipcu i sierpniu.

   Ostrzeżenie przed silnymi burzami i tornadami mamy właściwie co tydzień. Wczoraj np. bylo ponad 40 C ze współczynnikiem wilgotności. Tym razem burze przeszły obok mojego miasta.

   Dzisiaj słonecznie, temperatura 25 C, ale wiatr ponad 50 km/h. Warzywa po siatkami na insekty (zawsze to jakies zabezpieczenie) i pod tunelami. Na krzakach naliczylam ok. 30 pomidorow; kwiatow pelno.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Superkom%C3%B3rka_burzowa
   .https://www.nssl.noaa.gov/education/svrwx101/thunderstorms/faq/img/supercell.jpg

  2. U nas na północnym wschodzie też zaobserwowałam to zjawisko wczoraj o trzynastej. Próbowałam pokazać je mężowi, ale twierdził, że nic nie widzi;(Dopiero dzisiaj obejrzał filmik Uli i stwierdził, że myślał, że pierścień jest bliżej słońca. Była też gruba mleczna posypka chemiczna, którą starałam się odesłać do nadawcy.

 6. Kochani od jakiegoś czasu zastanawiałam się co zrobić, żeby odwrócić ten barbarzyński rytuał „przemiany ciała Chrystusa w chleb” i dawanie tego „ciała” pod postacią hostii ludziom.

  Od kiedy wiedziałam, że 16.06.22 jadę nad morze, myślałam, żeby tu jakąś ceremonię odwracającą to odprawić. Wprawdzie już raz, na komunii mojego wnuka udało mi się miejscowo księdza przy tym rytuale przyblokować (zobaczyłam go jako osła z oczyma jak spirale, a on potem głupawki dostał, zachowywał się jak pijany, tańczył, śpiewał), to wiedziałam, że tu trzeba zrobić coś mocniejszego…

  Nie zdążyłam dojechać, gdy zobaczyłam obraz „Chrystusa” trzymającego hostię nad głową, jak na ostatniej wieczerzy… jakby chciał powiedzieć: jedzcie moje ciało… Mój umysł (albo nie wiem co) zadecydował, że ten obraz ma zniknąć. I tak „siłowaliśmy się” 5 razy. Chrystus z hostią znikał i się znowu pojawiał.. aż za piątym razem zmienił się w mokrą plamę. Ta plama wsiąkła w ziemię, a potem poszły z niej takie energie, błyskawice, jak przy obrazkach z Teslą.

  Koniec widzenia.

  Nie wiem, co to było, ale myślę, że „rytuał przemiany ciała w krew” odczarowałam na większą skalę niż na komunii.

  Teraz zostało jeszcze krew i wino odczarować. Żeby już nikt nigdy krwi nie pił.

  Zdrawiam ponownie

   1. Ula, świetny kanał ten jakuboski76, zwłaszcza rozmowy z facetem (akademikiem) mającym niesamowitą wiedzę religijną, mitologiczną, polecam tutaj… Wykład o Lucyferze np.

 7. Z moją babcią nie jest dobrze. Zakrzepy w nogach jej się porobiły od szpryc, które wzięła, mimo że jej ja i mama odradzaliśmy. Jednak my się nie znamy, a moja ciotka jest lekarzem, więc jak ona twierdziła, że powinna się zaszczepić, no to się zaszczepiła.

  Miesiąc temu jeszcze było jako tako, choć babcia gdzieś od roku słabnie. W ciągu ostatnich 2 tygodni tak jej się pogorszyło, że ledwo jest już w stanie z łóżka dojść do łazienki. Na nogach zrobiły jej się jakieś ropne rany. Ciotka ją leczy, a my z mamą nic nie możemy zrobić, bo babcia tylko ciotce wierzy. Zaproponowałbym jej, żeby piła czystek czy brała witaminę C, to jej choć trochę pomoże, ale i tak tego nie zrobi, bo ciotka jej nie kazała. Tak ślepo wierzy „autorytetowi” lekarza, który sam poleciał po pierwszą szprycę, wpychając się przed kolejkę pod koniec grudnia 2020 r. Babcia mówi, że już się pogodziła z tym, że niedługo odejdzie. Ma 91 lat. Jeśli dożyje, w grudniu skończy 92.

  Do tego wszystkiego mama z bratem i jego żoną się nie znoszą i ostatnio, ustalając szczegóły odnośnie opieki nad babcią, się pokłócili. Co za matriks, Boże widzisz i nie grzmisz. Ich matka może niedługo umrzeć, a oni się żrą o „pisiorów” i „złodziei z PO”. Wujek mamie zarzucił, że babcią się nie interesowała, nie przychodziła, a przecież sam jej zakazał prawie 2 lata temu przychodzić do babci grożąc, że nie będzie robił babci zakupów. Mama mu to wytknęła i wyzwała od kłamców i chamów. Po prostu ręce opadają.

  1. Wolny…. smutne, ale niestety takie problemy i sytuacje zdarzają się w wielu rodzinach. Brak empatii dla drugiego człowieka moim zdaniem to główna przyczyna. Źdźbło widzą u drugiego, a przed sobą belki nie widzą, znamy to z religii i przez tyle lat ludzie się nie zmieniają i nie edukują.

   Podobno w tym sierpniu ma odejść bardzo duża ilość duszyczek /może poszczepiennych/, trzeba się na wszystko przygotować, bo i zmiany na świecie się szykują od nowego roku.

  2. Wolny Słowianinie, nasze babcie są w podobnym wieku 👍, ale nie o tym chciałem pisać, tylko o zakrzepach. Mój kolega cierpiący na zakrzepicę przyniósł mi słoik propolisu od pszczelarza, który jak się okazało, robi leki na zakrzepy, koledze pomaga. Wezmę namiary i zamieszczę u Tawa, co i tak miałem zrobić, ponieważ produkty nie są skażone cukrem.

 8. ”Serce Energetyczne
  Jego Rola w Przeznaczeniu Ludzkości”

  ”Dlatego teŜ, jak juŜ być moŜe domyśliłeś się, cała sztuka polega na Ŝyciu w
  stanie nieskonfliktowanym, praktykując wysokiej klasy samo-regulację
  emocjonalną, tak abyś potrafił z większym dostępem i pełniej transmitować
  swoją inteligencję serca, z korzyścią dla wszystkich. Analogiczne jest to do
  transmitowania uczuć wdzięczności i współodczuwania, zamiast
  wypowiadania słów i podejmowania działań zastępczych…”

  Click to access Serce%20Energetyczne.pdf

  1. Niestety, sadze, ze COS sie ruszy dopiero jak wymrze albo zostanie doszczętnie zmarginalizowana większość niekumatych. Niekumaci uważają, ze nie ma co drążyć tematu, bo … „wydarzenia na Wołyniu miały miejsce kilkadziesiąt lat temu, sprawcy nie żyją; teraz sa inne czasy, inne pokolenie; a zresztą była wojna, ludzie sie zabijali; a co Rosjanie robili podczas wojny! Polacy przecież tez nie byli święci” itp itd.

   1. „Niestety, sądzę, że COŚ się ruszy dopiero jak wymrze albo zostanie doszczętnie zmarginalizowana większość niekumatych”.

    To oczywisty naturalny proces przy zmianie kosmicznych Er. Zawsze tak było.

    I do nikogo tu pretensji, SAMI DOBROWOLNIE tłumnie ustawiali się w kolejce do utylizacji. Skutki za rok, o czym już niejednokrotnie wspominała Monika Rajska.

   2. Nie chodzi mi tu o samych zaszprycowanych, ale o wszystkich mało kumatych, co to nie sa w stanie kojarzyć faktów, wyciągać wniosków i spojrzeć na zagadnienie z większej perspektywy.

   3. Bo Ludzie są wygodni-
    bardzo szybko przyzwy-czaja-ją się do wygód .
    Myślą że dalej tak będzie-czyt. strefa komfortu.
    Nic nie jest dane na zawsze.
    Tak się wy-prowadza Ludzi w pole.
    Kto kumi?

 9. Twoje małżeństwo jest takie, jakim je uczyniłaś.
  Twój związek z mężczyzną wynika bezpośrednio z tego,
  co w tę relację włożyłaś.

  Małżeństwo może wznieść się jedynie na poziom
  Twojej odwagi.

  Na początkowe romantyczne zauroczenie
  nie musiałaś w ogóle pracować,
  spadło ono na ciebie jakby z nieba..

  Jednak małżeństwo
  trzeba budować kamień po kamieniu…”

  ps. Jeżeli nie wtrącą się ”osoby” spoza małżonków
  bo są ” osoby” nie Ludzie którzy nie lubią patrzeć na Radowanie-Miłowanie.
  ale to inny temat. ”osoby ” – nie ludzie.

  Polecam też książkę ”Cztery pory roku w Małżeństwie”

   1. Tak -Laszko -przed Południem –
    Dzisiaj widziałam żółte –
    bardziej pomarańczowe hallo.
    Taka obręcz wokół słońca -z dala od słońca – gruba dość .
    Obserwujmy co dzień .

    Pobrzeże Bałtyku ma Komfort,
    Cała Europa w upale.
    Świnoujście zachowa termiczny komfort.
    W niedzielę już chłodniej!

    https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/75579/

 10. TAWie, „breaking news”. Pokazała mi się informacja o tytule „Ostatnie dane donoszą, że Jan Kulczyk”.. i jak w nią kliknęłam, to nic nie ma. Może Pan Jan się wkrótce ujawni? A ja dostałam tego zajawkę od przestrzeni?

  1. Tak, przekazał Ci info. Czyli zaproszenie Tawerny na Zamek coraz bliższe…

   Kilka lat temu chodziło za mną hasło „Powrót pana na zamek”… A po kilku tygodniach zszokowała Polskę informacja o budowie zamku…

   Cała Polska szalała, a ja Arkona i SłowiAnka napisaliśmy na forum, że czujemy w tym dobrą energię.

   (Wiem, że na pewno nas czyta. Więc serdecznie zdrawiamy 👍)

 11. jasnosc pisze:
  20 czerwca 2022 o 10:33

  Drogi jasność-
  Nie ma miejsca wyżej więc napiszę tutaj.
  Oj naiwni-naiwni

  Zawsze się znajdzie ktoś
  co od środka rozpirzy każdą robotę.

  Są Ludzie którzy Budują i
  Q………y z urodzenia którzy niszczą z marszu.

  Nie obejrzysz się
  a za plecami pozamiatana Twoja ROBOTA.

  A jaką mają radochę.!

  ”Kukały kukułki że pier….ą spółki.

  Obserwuje temat od 40 lat
  i widzę dalej i widzę więcej.

  Zadaniowi dostają kasę za do…konania
  ale są tacy co z satysfakcją lubią niszczyć.

  Mają radochę jak coś się rozpiernicza.

  Teraz składam mój wpis bo jakaś inteligencja inaczej rozpierduchę mi w tekście zrobiła. A Kysz.!

  Beczkę soli trzeba zjeść z kimś żeby go poznać.
  Nie przeczę że są ludzie co nie potrafią knuć .
  Takich da się lubić od zaraz..ZdRawiam jasność.

  Przykre to co opisałeś .
  Aż mi w gardle gula utkwiła ze smutku.
  Trzymaj się i nie dawaj się frajerom.

  Na początku ustala się zasady i priorytety
  i rozlicza się co apacze zrobili..

  Apacze -” bo a patrzę sobie ”-
  taki typ co patrzy innym na ręce –
  -krytykuje-osądza – i załapie się na wszystko:
  -ognisko-uroczysko-bankiety-imprezy.

  Taka gra- stara się być zauważalnym..
  Pokona Cię doświadczeniem.

  Taki zawodowy „Wodzirej” ze Stuhrem w ROLI GŁÓWnej..
  Zanim się obejrzycie – zostaniecie z długami..
  bo imprezowanie kosztuje.

  Życie Drogi Jasność – życie.

 12. „Kochana Arkono Smoczyco przyjaciółko i opiekunko serce moje❤️

  Kochany Radku Niedźwiedziu silny i odważny serce moje ❤️ nadszedł już czas, abyście sięgnęli w głąb Waszych porysowanych, zranionych serc – wybaczyli sobie wszystko i padli sobie w ramiona.
  tu i teraz – tu i teraz – tu i teraz👩‍❤️‍💋‍👩👩‍❤️‍💋‍👨”

  Joanno, chce Arkonę przytulić. Jak będzie w Polsce, to można się spotkać. Arkona i ja możemy sobie dopomóc. TAW mnie zna, bo rozmawialiśmy wiele razy. Zaufałem TAWowi i się szanujemy.
  Jestem gotów na spotkanie z każdym z TAWerny.
  Bardzo lubię Sławka. Lubię faceta. To porządny Gość.
  Sławku, wracaj na forum, jeśli chcesz oczywiście:-)

  Mam teraz problemy z RODzicami. Schorowani są.

  1. Radku czuje, że Jesteś dobrym Człowiekiem. Zasługujesz w życiu na wszystko co najlepsze. Niełatwo przyznać się do błędu. A Ty to zrobiłeś i to publicznie.

   Ludzie robią różne „głupoty” w życiu, ale wielu z nich ukrywa to pod maskami i za Chiny się nie przyznadzą. Ty miałeś odwagę i chęć poprawy.

   Z innej beczki powiem Ci, że mieszka niedaleko nas taki Sąsiad, który ma problem z alkoholem. Potworna „choroba”, tym bardziej, że Jest na świeczniku, Wszyscy z okolicy wiedzą, z czym ma problem. Przychodzi czasami do nas coś „pożyczyć” – do jedzenia. Nie oceniam go, współczuję Mu z całego serca, z tym, z czym przyszło Mu się mierzyć w życiu. Sąsiedzi w głowach i tak Go „ocenili i skazali” – myśląc, że są lepsi od Niego, bo nie piją. Nieprawda, nie są lepsi, nigdy nie byli i nigdy nie będą. Jedna z Sąsiadek nazywa Go „pijusem”, a sama podrywa Innym Kobietom Mężów. Widzą „drzazgę w czyimś oku, a nie widzą belki w swoim”.

   Arkona posiada mądrość w sercu i do serca sięgnie. Nie podcina się skrzydeł tym, którzy wzrastają.
   Życie do życia i serce do serca Kochani❤️💞

   Zdrowia dla całego Rodu Sławiący Radość 👩‍❤️‍💋‍👨🌹

   1. „Arkona posiada mądrość w sercu i do serca sięgnie”.

    Dziekuje JoAnno ŻewAnno ❤

   2. Arkono Najdroższa, ja Ci również dziękuję za Twoją obecność na blogu, mądrość, opiekę i przyjaźń. Dostaliśmy dziś nieoczekiwane i dobre wieści z biura. Szef chce wynająć bazę bliżej Polski. A to oznacza, że nie będziemy już musieli jeździć 1000 km w jedną stronę do pracy. Dobra wiadomość na dobry dzień 🙏😘

  2. „Jedna z Sąsiadek nazywa Go pijusem”.

   Przerzucanie na innych swoich ciemnych stron, to chwyt istot perwersyjnych.

   Mysle, ze ta „sasiadka” nie tylko „podrywa Innym Kobietom Mężów”.

   To wampirzyca, ktora karmi sie energia istot wrazliwych.

   Ten Wasz sasiad jakos zostal upokorzony w mlodosci (moze molestowany ? moze wysmiewany ? moze go jakas cizia zrobila w durnia ?). To sa energie smierci, bo molestujacy, kpiacy, hejtujacy, itd. zawsze posyla energie smierci. Ci, ktorzy cierpieli, maja poczucie winy i bunt, ktory kieruja nierzadko przeciwko sobie samym : niszczacy alkohol.
   Zamiast skierowac ta energie, tam skad wyszla. Jako dzieci nie mieli sily, jako mlody chlopak czy dziewczyna tez nie. Ale zawsze mozna przylozyc w pysk, chociazby symbolicznie lub zakladajac proces sadowy.

 13. Powszechnie używane określenie Słowianie jest błędne. Prawidłowo należy mówić Sławianie. Oto cytat z ww. publikacji dotyczący tego zagadnienia (str. 12 – pogrubienia moje): „W języku polskim aż do połowy wieku XIX-go wymawiano i zawsze pisano: Sławianie. Dopiero od niedawna rozpowszechniono u nas w Polsce określenie: Słowianie, jakoby nazwa nasza nie pochodziła w istocie od sławy, tylko od słowa. Wielka to różnica, zestawiająca dwie wartości bardzo odmienne. W zgodzie z dążeniem powszechnym, aby umniejszyć wszystko co polskie na każdym kroku i w każdym miejscu, zakrzątano się w czasach ostatnich tak skutecznie, że pokolenie dzisiejsze nie ma już zgoła wyobrażenia, jaka może być różnica między Sławianinem a Słowianinem i co gorsza, nie może w to uwierzyć, że Sławianin pochodził od Sławy!”

  Potwierdzeniem tego, co pisze autor, są polskie imiona – np. Bolesław, Władysław, Bogusław, Mieczysław, Przemysław czy Sławomir. Człon sław pochodzi właśnie od sławy, np. Bogusław – sławiący Boga czy Mieczysław – sławny po mieczu. Sławomir z kolei pochodzi od sławy i miru, czyli oznacza sławiącego porządek.

  Tłumaczenie nazwy np. na angielski również wskazuje na fałszywość słowa Słowianie. Np. po angielsku Słowianie to Slavic, a nie Slovic. Była kiedyś Jugosławia, a nie Jugosłowia itd.
  I kolejny ważny cytat, tym razem ze str. 7: „
  „A ta idea aryjskiego-sławiańskiego Ducha Sławy, Miru i Pokoju rozpościerała i rozchodziła się wraz z plemieniem naszem od Azji aż het za Ren wgłąb dzisiejszej Francji poprzez całą olbrzymią wschodnią i środkową Europę; ona rozsiedliła się i rozgościła z nieprzeliczonemi rzeszami plemienja „sławiańskiego” na ziemi italskiej i półwyspie bałkańskim, zaludniając i użyźniając pracą pługa, a zdobiąc warownymi grodami i świątyniami rozległe obszary lądu europejskiego!”

  Tak więc od dziś mówmy o nas prawidłowo – Sławianie. Ja od dziś będę używał właśnie takiej, prawidłowej nazwy.

   1. Słowianie od Słowa.
    Badałam temat.
    Nie byliśmy Niemi.

    ”Słowianie nie Gęsi, a swój język mają”

    co Rej miał na myśli w słynnym zdaniu:
    „A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
    iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

   2. „Nie byliśmy Niemi” to mało powiedziane, chodzi o unikalne w skali globu Kreacyjne (poprzez Zintegrowane Słowo) algorytmy Słowian. Ale o tym jeszcze za wcześnie, bo przestrzeń za bardzo buzuje 😉

   3. Aszlam-
    -może słowo zapożyczone od
    ”Slawistyka – interdyscyplinarna dziedzina nauki,
    obejmująca badanie i opis najogólniej pojmowanych kultur, krajów, narodów i języków słowiańskich.
    Najczęściej jest utożsamiana z filologią słowiańską,
    a więc z dziedziną badającą języki słowiańskie,
    literatury oraz folklor narodów słowiańskich. Wikipedia

    Filologia słowiańska i Slawistyka odpoWIE?

   4. „To się nie przyjmie, bo Słowianie od Słowa”.

    Wiele Narodów było od Słowa.
    Nieliczne od Sławy.

    Wszystkie Narody słów używały, lecz nie wszystkie o Sławie mogły rozprawiać, by potomni, wskrzeszając pamięć o Przodkach, pierś dumnie unosili.

    Gdzież podziała się duma Polaków – spadkobierców Przodków wielkiej Sławy?

    Słowianami się staliśmy; słów używać, dysputy długie wieść lubimy.

    Łatwiej być Słowianinem, bo słów tylko trzeba.
    Dla Sławy pośród innych Narodów zacnym czynem i to nie jednym przejawić się należy.

    Miłego!

   5. „algorytmy Słowian”

    W Arkaimie uczylismy sie po kilkadziesiat lat jednego slowa. To znaczy kazdy z nas znajdowal Jego Slowo czy tez TO slowo.
    Potem, gdy Arkaim zostal zniszczony z powodu zdrady, w Arkonie tez sie tak uczylismy, a potem.

  1. „czy Mieczysław – sławny po mieczu”

   To imie zostalo utworzone od Miecislaw. Czyli rozprzestrzeniajacy Slawe !

   „Miecisław, Miecsław, Miesław – staropolskie imię męskie, złożone z członów Mieci- („miotać, rzucać”) i -sław („sława”). Mogło ono ulegać również skróceniu do formy Masław, a jednym ze zdrobnień tego imienia jest być może Mieszko.

   Miecisław to prawidłowa forma imienia, które zostało błędnie odczytane jako Mieczysław i w tej formie zyskało popularność.

   Andrzej Bańkowski uważał, że prawidłową formą tego imienia mógł być także Miecysław, jednak jest to pogląd raczej odosobniony.

   Miecisław imieniny obchodzi 1 stycznia”.
   Wikipedia.

   Tak naprawde imie Mieczyslaw u Slowian nie istnieje, bo nikt nie dawal imienia : ten kto rzuca mieczem.
   Slowianie zawsze dawali imiona nawiazujace do wartosci duchowych (Dobromir, Dobroluba, Świetlana), madrosci (Blazej, Włodzimira), honoru (Czeslaw, Boleslaw), Wszechswiata (Slawomir, Radomir), itp.

 14. „Fińskie dzieci uczą się najlepiej”

  Wydawnictwo Literackie

  cena:
  90,00 zł, 83,25 zł

  Opis
  Stylu uczymy się od Francuzów, ideę hygge pokazują nam Duńczycy, a co by było, gdybyśmy zaczęli myśleć o szkole tak, jak robią to Finowie?

  Fińskie szkoły od lat zajmują czołowe pozycje w międzynarodowych testach edukacyjnych PISA. Mali Finowie są świetni z matematyki i nauk przyrodniczych, a do tego czytają więcej niż ich rówieśnicy z innych krajów.

  Co jednak najbardziej intrygujące,
  uczniowie z Finlandii należą do grupy,
  która w ciągu roku poświęca na naukę najmniej czasu.

  Płatne korepetycje są zakazane, prac domowych prawie nie ma, a znaczną część sprawdzianów uczniowie oceniają sami.

  Brzmi jak edukacyjny raj?

  „Fińskie dzieci uczą się najlepiej” to historia amerykańskiego nauczyciela, który – kompletnie wypalony – wyjechał do Finlandii, gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy, a dziś pomaga przenieść fenomen fińskiego cudu edukacyjnego w inne zakątki świata.
  Możemy przygotować uczniów do egzaminów
  albo do życia. Wybieramy to drugie — mówią pedagodzy fińscy.

  Teraz również polscy rodzice i nauczyciele mogą poprowadzić dzieci ku największemu z sukcesów – ku szczęściu. Jak to osiągnąć?

  Timothy D. Walker mówi w swojej książce o zaufaniu, dzieleniu odpowiedzialności, budowaniu wspólnoty, uspokojeniu przestrzeni i wielu innych elementach, które na co dzień są pomijane lub traktowane marginalnie, mimo że znaczenie jest absolutnie kluczowe.

  Z tej książki rodzice dowiedzą się, co mogą zmienić w domu, a nauczyciele – w klasie, żeby nasze dzieci uczyły się lepiej, chętniej i przyjemniej.

  Cisza, prostota, egalitaryzm i kontakt z przyrodą – to, co tak nam się podoba w kulturze krajów nordyckich, można przenieść do pokoi dziecinnych i szkolnych klas!

  W Polsce od lat trwają dyskusje na temat kształtu naszego szkolnictwa, a ostatnio ich temperatura rośnie. Jeśli uważnie przyjrzymy się fenomenowi fińskiego cudu edukacyjnego, może się okazać, że i polskie dzieciaki nie będą już musiały wybierać pomiędzy szczęśliwym dzieciństwem a świadectwem z czerwonym paskiem.

  Inspirująca lektura dla rodziców, dziadków i nauczycieli. Na naukę nigdy nie jest za późno!

 15. https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/axltxavrlo713-PL/image;s=1000×700

  Fińskie dzieci uczą się najlepiej,
  w Paryżu dzieci nie grymaszą,
  a w Szwecji – są zdrowe, aktywne i szczęśliwe!

  Stare skandynawskie porzekadło mówi,
  że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania.

  W Polsce jeszcze niedawno zwykło się mawiać,
  że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe.

  Kiedy Linda Åkeson,
  szwedzka blogerka i dziennikarka,
  wyszła za mąż za Amerykanina
  i przeprowadziła się do stanu Indiana,
  nie mogła uwierzyć,
  że mieszkańcy kraju o tak oszałamiająco pięknej
  i bogatej przyrodzie do tego stopnia utracili więź z naturą.

  Kiedy urodziły się jej dzieci, postanowiła –
  – wbrew presji społecznej – wychować je tak,
  jak niegdyś wychowano ją.

  Nie ma złej pogody na spacer to zapis tych zmagań –
  -oparty na osobistej historii poradnik,
  który pomoże rodzicom.

 16. http://www.rabbitform.pl/gaia-dom-wydrukowany-3d-z-naturalnych-materialow-ktory-kosztuje-mniej-niz-iphone/

  GAIA, pierwszy dom z ziemi wydrukowany w 3D

  .https://www.youtube.com/watch?v=KS1mb8QVE-E&t=1s

  „Włoska firma WASP, producent drukarek 3D, prezentuje zupełnie nową technologię Crane WASP „nieskończoną drukarkę 3D”, zdolną do drukowania budynków architektonicznych na miejscu”.

  „Materiał składa się z gliny, słomy ryżowej i łupin ryżu. Włókna naturalne pozwalają minimalizować skurcz suchej mieszanki i nadają warstwom wytrzymałość mechaniczną. Dzięki zastosowaniu mokrego młynka do mielenia, mieszanina osiągnęła interesującą, homogeniczną plastyczność, która pozwala uzyskać dobrą rozdzielczość w drukowanej teksturze” – powiedział Massimo Moretti, dyrektor generalny WASP.

 17. Kochani, do tematu Niemiec dodam jeszcze sprawę gazu… Tuż przed coroczną konserwacją NS1 wszyscy (politycy, dzienikarze) trąbili, że zima będzie ciężka, bo Putin gaz zakręci, w trakcie konserwacji, to samo – „ceny za ogrzewanie podskoczą o 300 procent, hale grzewcze dla biednych, którym nie starczy na ogrzeanie mieszkań będą budować”….. A Putin zrobił im „myk” i puścił gaz… Teraz dalej gadają głupoty o „ciężkiej zimie”.. bo Putinowi nie można ufać… Był też temat pomocy od innych krajów… i co ciekawe w Niemczech pisali, że EU uchwala jakiś przepis nakazujący ograniczenie zużycia gazu (wszystkim) krajom wspólnoty o 15%, i zobowiązujących „wzajemną pomoc”, i do tego dokładają informacje o tym, że Polska ma w 96% wypełnione zbiorniki z gazem… A tymczasem zrobiono wyjątek na sankcje dla Rosji i dostarczono turbinę brakującą do NS1.. A pani minister spraw zagranicznych Niemiec powiedziała coś takiego: „Jeśli nie zdobędziemy tej turbiny, nie otrzymamy więcej gazu”, powiedziała Baerbock, argumentując przeciwko obawom Kanady, „wtedy my jako Niemcy nie będziemy mogli wspierać Ukrainy, ponieważ będziemy zajęci protestami ludzi”.

  Czyli typowo, dla Niemców wyjątki, i Niemcy oficjalnie mogą współpracować z dwoma stronami konfliktu…

  Nie dziwi nic.

  1. Mówiłem, że kruk krukowi oka nie wykole.

   „To są gry królów”…

   *

   KRÓLOWIE ŚWIATA
   Les rois du monde

   Królowie świata żyją na szczycie
   Mają najpiękniejszy widok, lecz jest jeden problem
   Nie wiedzą zupełnie, co myśli się o nich na dole
   Nie wiedzą, że tutaj my jesteśmy królami

   Królowie Świata robią, co chcą
   Mimo że mają świat dookoła, to są samotni
   W swoich zamkach na górze, nudzą się,
   Podczas gdy na dole tańczymy całą noc

   Przeżywamy życie, kochając się
   Dzień w dzień, noc w noc
   Po cóż żyć na Ziemi,
   Gdy mamy żyć na klęczkach?

   Wiemy, że czas jest jak wiatr
   Ważne jest tylko, by żyć

   Królowie świata boją się wszystkiego
   Gdyż nie potrafią odróżnić psów od wilków
   Robią pułapki, w które kiedyś sami wpadną
   Chronią się przed wszystkimi, nawet przed miłością

   Królowie świata walczą ze sobą
   Bo jest miejsce, ale nie ma dla dwóch
   A my na dole ich wojny nie mamy zamiaru toczyć
   Nawet nie wiemy, po co to wszystko
   TO SĄ GRY KRÓLÓW
   C’EST JEUX DE ROIS

   .https://youtu.be/37ga2obvqsE

   .https://youtu.be/NohCfUB4-Z8

  1. Fajnie, ale ile się gość nacierpiał przez te lata zajadłych prześladowań przez aszkeNAZI-stów, to tylko on wie. W więzieniu był poddawany okrutnym torturom fizycznym i psychicznym, nie dano mu łóżka, materacu ani koca, nie gaszono świateł, nie pozwalano mu spać.

   Dla rasy prześladowczej nie ma miejsca na tej planecie. Powtórzę za SłowiAnką, niech wracają, skąd tu przybyli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s