26 myśli w temacie “Charlie Chaplin do żołnierzy: Przestańcie być mięsem armatnim

 1. ”Czytanie poszerza wiedzę i buduje poczucie własnej wartości.
  Im więcej czytamy, tym więcej wiemy.
  Im więcej wiemy, tym pewniej się czujemy w różnych sytuacjach.
  Im pewniej się czujemy,
  tym bardziej rośnie poczucie własnej wartości.”

  Nic Tak nie Udoskonala człoWieka jak czytanie..

  https://www.google.com/search?lei=wXs8Yqv4GpGWrwSt87W4CA&q=Wp%C5%82yw%20czytania%20na%20rozw%C3%B3j%20cz%C5%82owieka&ved=2ahUKEwjr3PG69t72AhURy4sKHa15DYcQsKwBKAF6BAhIEAI&biw=1707&bih=793&dpr=0.8

  Obecnie większośc ludzi ma bardzo mały zasób słów..

  Ja wstydziłabymsię odezwać..yyyyyyyy…łyyyy..
  Jeżeli nic się nie zmieni to marny los …

  1. „Im więcej wiemy, tym pewniej się czujemy w różnych sytuacjach. Im pewniej się czujemy, tym bardziej rośnie poczucie własnej wartości.”

   Im więcej wiem tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie wiem nic.
   Czytanie dla mnie jest jedną z najprzyjemniejszych medot spędzania wolnego czasu. W parę chwil można przenieść się w inny świat.

   1. Marto 💏 ja tak jak Ty kiedyś uwielbiałam czytać, przeczytałam tysiące książek, bo moja mama prowadziła wiejska bibliotekę.

    Ale od jakiegoś czasu odrzuciło mnie od czytania, wolę zatapiać się w rozmyślania, medytację, przejścia w inne miejsca i wymiary bo tam odkrywam siebie w nowym świecie, to jest jak narazie dla mnie bardzo ekscytujące.

   2. „.. przejścia w inne miejsca i wymiary bo tam odkrywam siebie w nowym świecie, to jest jak na razie dla mnie bardzo ekscytujące”.

    Dla mnie przejściem do innego wymiaru są właśnie książki, każdy znajduje swój sposób. 🤗
    Nadal marzę o własnej bibliotece, tylko miejsca brak.😅🤭

   3. Martusiu, skąd ja to znam? Zawsze – odkąd poznałam literki, „uciekałam” w świat książek… Dzis czytam mniej, ale wtedy książki były całym moim światem i dziękuję za nie Przestrzeni…

   4. Że też się nie skapnęłam po tym, że z taką czułością ten Anubis napisał o mnie – Iwonko, no nie😂😂…Kocham Cię Anubisku słodki i dobrze, że JESTEŚ!

   5. Iw dla mnie też były całym światem i ucieczką przed trudnym dzieciństwem. Nadal staram się przeczytać przynajmniej dwie książki miesięcznie. ❤️ A jak wsiąknę w jakąś książkę to wszystko inne może nie istnieć. 😅

  1. Bo tak się KTOŚ na mnie uparł i wciska mi cudze logowanie, jak cokolwiek napiszę i wysyłam to wyskakuje jakiś Filip z konopi i nie chce żebym była SłowiAnka.
   Na Yutubie też mam przechlapane 😄 , jak wpisuję mój adres mailowy podkreśla mi go na czerwono, że niewłaściwy.
   A ja jestem przecież tylko niedouczoną BABCIĄ 😄 w sprawach internetowych, więc jestem z tym sztucznym TWOREM chyba na przegranej.
   Jak dla mnie to jest DOM WARIATÓW, czyż ja im tak zawadzam, jak coś tam czasem skrobnę i napiszę? 🙃🙃🙃🙃

   1. Właścicielem mego bloga jest firma WordPress, ja również nie ogarniam tego matrixa. Zmienili mi ustawienia w kokpicie i nie umiem teraz tak sprawnie edytować nowych wpisów, jak kiedyś.

   2. Justynka jakby co dziś piątek 😘😁🤸‍♀️🤸‍♂️Kochani Kierowcy, Kochane, Kierowczynie🚗🚘🚖🚓🚙🚚🚛🚜🏍️🛵 noga z gazu i szerokiej drogi🛣️ 🧘🧘‍♂️. https://youtu.be/euMNVyuqmwo. https://youtu.be/-AkBBrkNySQ. https://youtu.be/BeK9m4y73HY. https://youtu.be/dng9cSDUmuY. https://youtu.be/hn10okvX19E. https://youtu.be/WUsQbri9yaI.

    P. S. Słowianinie 😘 prosto w czółko a dla Żoneczki przytulaski👩‍❤️‍💋‍👩.
    Praca wśród samych Mężczyzn ma swoje uroki🤪, ale dziś piątek piąteczek i wszystko mnie śmieszy podwójnie. No i lepiej się pośmiać niż stresować, że czeka się ponad 2 godziny na rozładunek. Usłyszane dziś od kolegów po „fachu” w dłuuugaśnym oczekiwaniu na rozładunek….tylko dla dorosłych 😉

    Mąż wraca do domu :
    -Skarbie co mamy dziś na obiad?
    -Nic, kochanie.
    -No, ale wczoraj też nic nie było?!
    -Tak bo ugotowałam na dwa dni…

    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia. – Stara chodź no tu!
    -Co?
    -Złap no ten drucik. Ona chwyta przewód i pyta:
    -I co?
    -No nic. Widocznie faza jest w tym drugim.

    W restauracji podchmielony klient pyta kelnera:
    -A wie Pan jak nazywa się zupa z wielu kur?
    -Nie wiem- odpowiada kelner.
    -Rosół skur-wielu.
    Kelnerowi tak się spodobał dowcip, że biegnie do szefa i pyta.
    -Wie szef jak nazywa się zupa z wielu kur?
    -Nie wiem…
    -Rosół ch*ju.

    Dwóch policjantów łączy się z wydziałem zabójstw:
    -Tu sierżant Nowak, przyślijcie ekipę.
    -OK, a co tam masz?
    -Morderstwo mężczyzna 38 lat, żona dźgnęła go 6 razy nożem za to, że wszedł na mokrą dopiero co umytą podłogę.
    -Aresztowaliście żonę?
    -A gdzie tam, podłoga jeszcze mokra…

    Starsza kobieta sprzątając strych znalazła pełną zakurzoną butelkę. Z grubsza ją poprzecierała i odczytuje, że na butelce napisane jest:
    „Kon jak”.
    Myśli sobie pewnie koniak.
    Schodzi ze strychu i mówi do dziadka:
    -Dziadek patrz co znalazłam pełna butelka koniaku nie wiadomo jaka stara i ile ma lat. Dziadek na to:
    -To dawaj to się napijemy. Wypili całą butelkę. Poszli do łóżka i figlowali do białego rana. Rano Dziadek mówi do babci:
    -babka co to za butelka była?
    Babcia przeciera butelkę i czyta:
    -„Koń jak nie może dwie krople na wiadro”

    Wesołego dnia Kochani i oby do przodu😁😂🙂😆🤣🤪 😉😘

    Aniu SłowiAneczko Anubis, miłości Ty moja czułam, że to Ty👩‍❤️‍💋‍👩, ale nie chciałam zdradzać moich uczuć na forum. Cieszyłam się że Jesteś. Twój piękny kolor awatara wiele mówi. Jesteś już w „niebie” Kochana, czekaj tam na mnie 😘

   3. He he, a ja myślałem, że to jakiś gość z Egiptu, a to nasza SłowiAnka 😀👍.

   4. Anubis to nie byle jaki gość⚖️⚔️Strzeże duszę przed demonami i pilnuje żeby nie zbłądziła po drodze… Do domu do którego każdy z Nas zmierza

   5. SłowiAnko uwielbiam czytać Twe myśli.. jak i Anamiki.. gdziekolwiek jesteście🥰 zawsze spójne i jedyne w swym rodzaju❤️ Dziekuję😊
    RIS pozdrawiam Cię Kochana z branży.. bardzo wymagającej ostatnimi czasy.. dużo sił i radości życzę Tobie i Twemu małżonkowi😊

   6. Agato 💏 ja tylko piszę to, co mi Serce dyktuje 😄 a że jestem już peselem 😄starszawa, więc nie wszystko w nim jest takie jak u innych, no ale nie wszyscy musimy myśleć, mówić i robić to, co inni.

    Żegnam się na tę chwilę z narzuconym Anubisem i idę popracować w ogrodzie, póki pogoda jest cudowna, bo coś zapowiadają znowu wichury do 💯 km.

 2. „Strzeże duszę przed demonami”.

  Demony to cioty i największe niedorajdy we wszechświecie, które tylko siłowo czują się mocni. Tak samo Lucyfer, to kalesony. Poznałem parę lat temu kobietę, przez którą przemawiał demon. To była pielęgniarka. Byłem wtedy w szpitalu. Krzyczała na mnie i patrzyła na mnie z nienawiścią. Twarz jej się zmieniła. Bez powodu wrzeszczała, jakby ktoś ją sterował pilotem.. To był jakiś atak. Totalny surrealizm jak w horrorach, jakaś kurwa abstrakcja. „Interesowałem” się demonologią i fizyką kwantową, zanim trafiłem do tego szpitala. Czułem, o co chodzi… Wiedziałem, że to demon. Uśmiechałem się z politowaniem do tej pielęgniarki. Mówiłem łagodnym głosem i miałem ubaw, bo nie dałem się sprowokować. Ją to jeszcze bardziej wkurzało.
  Ci, którzy składali ofiary Lucyferowi/szatanowi, to niedorajdy, tchórze i największe kalesony w kosmicznej zupie. Takie moje zdanie:-)

 3. Ano właśnie. Wystarczyłoby, żeby żołnierze powiedzieli nie i nie ma żadnych wojen. Uwielbiam ten fragment. Pozdro dla Tawerny!

 4. Wieści ze Świata.
  Sri Lance grozi bankructwo.
  Nie mają rezerw walutowych.
  Jest to jeden z najgorszych od dziesięcioleci kryzysów finansowych, który zaostrzyło załamanie turystyki w następstwie pandemii. W ostatnich tygodniach znacznie wzrosły ceny żywności, brakuje podstawowych towarów, owoców i warzyw, Kilogram ziemniaków kosztuje 1800 rupii, w Indiach 35 rupii. I jeszcze nie ma towaru, nawet jak ktoś ma kasę. Brak paliwa oraz są 5gprzerwy w dostawach prądu. Deficyt handlowy Sri Lanki wynosi 6 mld dol., a budżet państwa dodatkowo obciążają warte miliardy dolarów projekty infrastrukturalne. Władze muszą spłacić 15 mld dol. obligacji zagranicznych, z czego 7 mld dol. w 2022 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s