157 myśli w temacie “W kontekście obecnego napływu pomedytujcie, czemu mógł służyć tak zwany narodowy spis powszechny…

 1. Służy do zajmowania mieszkań pustych np. Z powodu siedzenia właściciela za granicą. Dużo seniorów pomarło, albo są w trakcie więc i tutaj puste miejsca.

  1. Tak. I nie zdziwię sie, jeśli będą usiłowali prosić osoby samotne o przygarniecie uciekinierów.
   Czesc rodzin do pustych mieszkań, czesc na dokwaterowanie. Potem czasowe zameldowanie, potem stałe i tak po cichu, krok po kroku aż do oficjalnego przejęcia „terenu”.

   1. Kalinko też mi się tak wydaje. Najgorzej będą mieli właściciele więcej niż jednej nieruchomości.
    Podobne plany już były bodaj w Szwecji.

   2. Polski Fundusz Rozwoju przekazuje Mieszkania Plus uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ponad 1700 rodzin będzie mogło z tego powodu wprowadzić się do mieszkań w ramach M+. Decyzja została podjęta bez jakichkolwiek konsultacji – w Krakowie zasiedlą 8 bloków na Klinach, na które czekają ludzie z małymi dziećmi około 13 lat, wynajmując mieszkania muszą zmieniać je co 2,3 lata . Tymczasem zarząd PFR nieodpłatnie udostępnił je uchodźcom – w Krakowie, Dębicy i Mińsku Maz. Polacy z dziećmi mogą się tułac ale Ukrainki w ciąży nie mogą trafić w domu samotnej matki.

  2. .., tak ,a 10 lat temu w 2012 roku ,kiedy świat się kończył ,spisywali inwentarz żeby wiedzieć ile zostanie pustostanów w całej Polsce……

  3. Przecież dokwaterowanie było zawsze.
   Rodzicom w z pocz. lat pięćdziesiątych dokwaterowali repatriantów ze wsch..Cała ulica miała lokat…orów… ze wsch…
   Domek spłacony mieli moi RODzice a i tak do 71 roku były lokatory..
   W połowie lat siedemdziesiątych pobudowali bloki w mieście i ulokowali tychże w czynszowych mieszkaniach .
   Póżniej budowali w miasteczku następne bloki o lepszym standarcie to przechodzili z dobrych na lepsze …
   Nic się nie zmieniło..
   Ten sam scenariusz..

   Ad,..spisów to co 10 lat regularnie spisy są .
   Na wsi u Nas Rach…mistrze jeżdzili – w miastach Wam umknęło.
   Teraz po 10 latach pierwszy spis elek…troniczny i zauważony ..Cóż

   Cały czas jesteśmy ob…serwowani..nie od dziś.. Zdrawiam

   1. „„repatrianci ze wschodu”
    Radku, ale to byli Polacy”

    Kalino, nic takiego nie napisałem. To nie mój komentarz.

  4. Czytam te Wasze komentarze i jestem przerażony. Od czasu do czasu zaglądałem na ten portal, niezdawając sobie sprawy z kim dzielę tę przestrzeń. Poniżej w punktach podziele się moją refleksją ( nie chcesz, nie czytaj)
   1. Oburzacie się na to, że uchodźcy będą mieszkać razem z nami. Zapominacie jednak, że i my polacy byliśmy kiedyś uchodźcami i znaleźliśmy schronienie w miejscach, z których Wy nigdy nikogo byście nie przyjęli ( Dodam, że sami deklarujemy chęć przyjęcia ludzi uciekających przed wojną i śmiercią).
   2. Tworzycie tezy o mimimum wynagrodzenia dla uchodźców. Skąd wniosek, że to akurat uchodźcy będą mniej wymagać w korpo niż my polacy? Jak żyję nie spotkałem jeszcze drugiej nacji, która w pracy byłaby tak mało asertywna;
   3. Jakaś Karyna oburza się, że uchodźcy dostaną lokum, a ona nie… Ja zanim zalożyłem rodzinę najpierw postarałem się o to żeby móc ją utrzymać i dać jej dach nad głową. (Polecam wziąć się wreszcie do roboty), a co jak co ale ukraińcom i ukrainkom robotności odmówić nie można;
   4. Oburzacie się na to jakimi autami do PL przyjeżdżają (zapominając, że Ukraina to kraj ogromnych dysproporcji i tak jedni jadą BMW, inni idą pieszo).
   5. MARTA natomiast pisząc posługuje się retoryką mąciwody… „Zapewne”, „bodajże”, „wydaje mi się”. Masz takie mądre okulary, to wysiliłabyś się na konkretne informacje zamiast udawać pseudointelektualistkę.
   6. Polacy znajdowali i znajdują i będą znajdować bezpieczne i godziwe życie za granicami naszego kraju. Pracują, zakładają firmy, żyją. (Z komentarzy wyczytałem, iż ta sytuacja dotyczy również wielu gości tego portalu). Dlatego przestańcie już pluć tym jadem. Okażcie empatię. Wątpicie w to czy ta wojna jest, to jedźcie do Kijowa. Jeśli natomiast uważacie, że car Wladymir to taka dobra dla świata opcja to przeprowadzcie się do Rosji i zbudujcie tam Wasze szczęście.

   Szanowny Pan TAW wspominał o medytacji… Polecam Wam się tym zająć i oczyścić umysł, może wtedy przestaniecie w życiu kierować się nienawiścią. Przestrzeń się oczyści to prawda, patrząc jednak na niektóre komentarze wziąłbym się na waszym miejscu do roboty i tej fizycznej i tej dla ducha.

   1. Przemysławie, widzisz to co chcesz widzieć. Tutaj nie ma nienawiści. Są analizy i wymiany myśli. Dla ciebie mogę być nawet pseudointelektualistką, nie ruszają mnie osobiste przytyki, to oznaką ludzi słabych. Jeśli nie podoba ci się tutejsza atmosfera to szukaj innych blogów. Powodzenia!

   2. Przemysław to, że ktoś mówi głośno co myśli nie znaczy, że pluje jadem, a mówiąc o Marcie pseudo inteligentka to czym ty plujesz kwiatami?

   3. ,, I nie zdziwię sie, jeśli będą usiłowali prosić osoby samotne o przygarniecie uciekinierów. … ”

    W Niemczech podczas naporu uchodźców sprzed kilku lat, aby zapewnić im mieszkania, wysiedlano swoich z mieszkań, w których na osobę przypadało więcej niż 40 metrów kwadratowych. Relokowano w mniejszych pomieszczeniach.
    Znam rzecz z opowiadań tamtejszych ludzi.

    ,, I tak będzie.
    Pracodawca dostanie dopłatę od zatrudnionego obcokrajowca.”

    Jakie będzie?
    Przecież to już funkcjonuje ładnych kilka lat.
    I nie znam tego z czytania ustaw, ale z własnych doświadczeń.
    Po przejęciu Krymu przez Rosję, chyba 2014(nie będę tu wchodzić w powody) wojna nadal trwała. Mobilizacje do ukraińskiego wojska były cały czas.
    Pięć lat temu przez prawie rok ,,trzymałam” u siebie młodego chłopaka z Ukrainy, obcy ale polecony przez ludzi zaufanych.
    Najpierw myślałam, że normalka: nasi za chlebem na zachód, on tu do nas. Główna prawda okazała się inna.
    Uciekał przed ,,mobilizacją”, a nie było żadnych stanów wojennych tak jak teraz, wchodzili do chaty i zabierali.
    Uciekał, bo widział trzy, cztery trumny przywożone tygodniowo(jego koledzy) do wsi.
    Nie było oficjalnej wojny(w Polsce, w mediach cicho sza), a młodych chłopaków zabierano z chat, albo z jakiejś knajpki, gdzie się spotykali.

    Od innych ludzi z Ukrainy wiem, że np. w dzień przyszło do wsi tzw. normalne wojsko, a w nocy o drugiej uzbrojeni banderowcy zrywali ludzi ze wsi do cerkwii, by sie za nich modlili.

    Poznałam trochę prawdy o tamtym czasie; i o Krymie, i o majdanie i o…
    Gdybym teraz przytoczyła to, co wiedzieli Ukraińcy i o Krymie i o tym, co się naprawdę tam działo, zostałabym okrzyknięta nie ruskim agentem, ale kosmicznym ruskim agentem.

    Jedno tylko powiem, a w zasadzie zacytuję. Rosjanie i Ukraińcy wymieszani w rodzinach żyli w zgodzie(na Krym na wakacje co roku do ruskich ciotek jeździłem). Przyszli z zachodu i namieszali.
    Co mnie zaciekawiło, to przekonanie wtedy ludzi z Ukrainy, że gdyby nie zapad, Putin nie wszedł by na Krym.

    Dziś narracja jest o 180 st. inna.
    Logiczne, że jest wojna, którą w moim zakutym łbie mogę sobie tylko wyobrazić, giną ludzie.
    Ale, kurwa wtedy też ginęli, niby wojny nie było na Ukrainie , a pięć milionów do nas uciekło. Tylko za chlebem?
    Czemu zachód tego nie nagłaśniał, bo kurwa nie miał w tym interesu?
    Przepraszam, ale to mnie ponosi.
    Jak składam tamte i te fakty, to dnoszę wrażenie, że wojna od 24 lutego to nie tylko agresor Putin, ale wielki interes(albo wizja jego utraty) jebanego zachodu z usami w roli głównej.
    Wystarczy tylko np. zapytać kto był finansjerą(interesantem) wielkich kopalń i zakładów metalurgii w rejonie Doniecka albo Ługańska. No nie kto inny jak WB.

    Kurcze, miałam o pracy…
    No więc poproszony mój znajomy(przedsiębiorca) zatrudnił tego chłopaka(swoja drogą bardzo mądry i dobry dzieciak).
    Znajomy zatrudnił go z wielkim entuzjazmem…, bo, jak się okazało od państwa dostawał na niego miesięcznie 2 tys. subwencji(pięć lat temu).
    ZUS 1100, na rękę dał 1200, więc pracownika miał za 300 zł.
    Polacy nie byli chętnie zatrudniani. W całym naszym kraju.
    Pisaliśmy kiedyś o tym.

    Dziś, gdy słyszę o preferowaniu Ukraińców przez rząd, dostrzegam jeszcze wyraźniej to, o czym mówi nasz Adrem; w Polsce trwa wymiana populacji.
    I trwa od wielu lat.
    Obcokrajowiec będzie się asymilował i pracował za granicą, ale miejsca w którym przebywa nigdy nie uzna za swoją ojczyznę, której trzeba bronić.
    Osłabianie narodów wielkimi migracjami to cel psychopatów obecnie zarządzających ludzkością.

    ,, Oburzacie się na to, że uchodźcy będą mieszkać razem z nami.”

    Ja się nie oburzam, powinnością człowieka jest pomaganie (dziś oni, jutro my), ale niech to od strony polskojęzycznego rządu ma ręce i nogi.
    Każdemu normalnemu rządowi winno w pierwszej kolejności zależeć na dobrostanie i bezpieczeństwie swoich ludzi, a potem na trosce o cały świat.
    No tak, tylko czy dziś jakiś rząd jest normalny?
    Plandemia wyzbyła wszelkich złudzeń.
    Wojny nie znam, ale wiem, co to oznacza strata członka rodziny bez możliwości odwiedzenia go w szpitalu-rakarni podczas plandemii.
    Bezsensowna strata.
    Wszyscy wiemy.

    Miłego!

   4. „Karyna” ma swoje mieszkanie, zapewniła już dach nad głową swojej rodzinie, nie jest ubezwlasnowolniona, ma prawo wyrażać własne zdanie bez narażania się na inwektywy i zniewagę. Już dawno zerwała z mentalnością niewolnika, który nie może o niczym wspoldecydowac, interesuje ją czy są pieniądze, jak są wydawane i komu rozdawane, myśli nie tylko o własnej „misce ryżu” ale też o Rodakach, którzy powinni mieć we własnym kRaju normalne warunki egzystencji, ci, którzy z różnych przyczyn nie są tak zaradni jak Ty Przemysławie, co nie stanowi o tym, że to nieudacznicy, lenie i nieroby oraz bezwartościowi ludzie.
    „Karyna” zna też warunki w jakich przebywali Rodacy w obozie dla uchodźców po stanie wojennym w Ysper w Austrii.

   5. Witaj Przemku 🙋‍♀️. Mam do Ciebie prośbę. Szukam prawdy. Mógłbyś napisać co tak naprawdę skłoniło Cię do napisania Twojego komentarza? Gdzie jest źródło? Co tak naprawdę Cię zdenerwowało? Czego się boisz? Na co tak naprawdę jesteś zły? Chciał nie chciał trochę Ci się „ulało”, Dziewczyny oberwały rykoszetem, chociaż nie One były celem ani początkiem, wyrzyłeś się? – to teraz napisz prawdę. Spokojnie będzie już tylko lepiej. Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twoich bliskich. No i przede wszystkim witaj w Tawernie 🌹

   6. Przemysławie. Zgodziłbym się z Tobą całkowicie, gdyby nie jeden szczegół, który Ci umknął. PODATKI. To my płacimy ogromne podatki i z racji tego mamy prawo wymagać aby z tych pieniędzy najpierw były zaspokojone potrzeby naszych potrzebujących rodzin.

   7. Przemysław tak Nas Oceniłeś a może spró..buj opisać Siebie –
    Swoją postawę i swoje zachowania . Co ?

   8. „Oburzacie się na to, że uchodźcy będą mieszkać razem z nami. Zapominacie jednak, że i my polacy byliśmy kiedyś uchodźcami”

    Twoja romantyczna wizja „Polacy z sercem na dloni do uchodzcow” w ogole do mnie nie przemawia. Ci, ktorzy wkraczaja na teren Polski, to mieszkancy terenow polozonych przy granicy z Polska, ktorym nic sie nie dzieje. O wedrujacych Arabach i Afganczykach z drogimi iphonami „w ręku” nie wspomne.
    Prawda jest taka. Polskojezyczny chazarski nie-rzad warszawski na polecenie okupantow naszego kraju pod pretekstem konfliktu na Ukrainie rozpoczal ostatnia faze destabilizacji dogorywajacego panstwa polskiego: chaos, naplyw wrogich nam nacji, wymiana ludnosci, inflacja, zalamanie gospodarcze, bankructwo. W innych krajach oczywiscie tez kryzysy, ale teraz mowimy o Polsce. Zgadzam sie rowniez z Monika Rajska, ze dopoki Polacy i Ukraincy nie przerobia traumy Wolynia (ujawnienie, przyznanie sie, przepracowanie), nie ma mowy o uzdrowieniu jakichkolwiek relacji. Napiecie bedzie roslo. No, ale jak widac po stronie ukrainskiej nie ma z kim rozmawiac.

    „my polacy byliśmy kiedyś uchodźcami”
    Nie slyszalam, aby do jakiegos kraju w ciagu 2 -3 tygodni wtargnelo kilkuset tysiecy Polakow bez dokumentow i badan lekarskich. A za Polakow wyprowadzonych z ZSRR przez Iran zaplacil Brytyjczykom londynski rzad na uchodztwie. Straumatyzowani ludzie cieszyli sie, ze maja odziez, jedzenie i dach nad glowa.

    Sluchalam wczoraj jednego Kanadyjczyka. Mowi wprost, ze Ukraincy, to potomkowie Chazarow (do tej grupy naleza tez Rotszyldowie). A wiec mialam nosa. Zawsze mi sie tak wydawalo. Dodal, ze w starozytnej Chazarii ulokowalo sie w tamtym czasie zlo wszelkiego zla. Mordy rytualne i okrutne praktyki byly na porzadku dziennym. Czasy sie zmienily, ale ta ciemna energia nadal jest tam obecna. Teraz w tzw. czasach ostatecznych wroci do nich wszelkie zlo, ktore wyrzadzili innym.

   9. „(Polecam wziąć się wreszcie do roboty), a co jak co ale ukraińcom i ukrainkom robotności odmówić nie można”

    Chcesz, to zapierd*laj. A kto ci broni! Ja okres zapierd*lania za granica mam juz za soba i nie tęsknie za nim. A lokum tez mam.

   10. Przemku możesz być kilometr, 500 albo i 5 tysięcy a czuć od Ciebie strach na odległość . Czego tak naprawdę się boisz? Co wydarzyło się przed tym jak zasiadłeś do komputera/telefonu/tebletu i napisałeś komentarz? Pokłóciłeś się z Żoną? Dzieci Tobą pomiatają? Kochanka rzuciła ? Czy w pracy problemy? Kim jesteś, w jakim celu „od czasu do czasu” zaglądałeś na blog? Nie uwierzę w bajeczkę, że nomen omen przecież „odpowiedzialny Przemysław” nagle wzburzył się na wpis komentatorek.- Obcych kobiet.

    Chcesz żeby Polacy wyjeżdżali za chlebem do innych krajów? Naprawdę? Wśród mojej Rodziny, Przyjaciół i Znajomych są ludzie, którzy wyjechali za pracą do Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Holandii i Belgii. Podkreślam Wszyscy wyjechali za pracą! Czy są szczęśliwi na obczyźnie? Może mówić tylko Ktoś kto nie ma pojęcia czym jest tęsknota i rozłąka za Rodziną, za domem i ukochanymi miejscami. Obyś nigdy nie musiał tego doświadczyć. Swojego czasu dużo chłopaków co „nawywijało” w Polsce uciekali do Anglii poznałam kilku, ale nawet Oni tęsknili za Polską i za Rodzinnym Domem. Rodzinnego domu się nigdy nie zapomina🏡🏞️🗻🌄🌌🔥. Więc nie polecaj Polakom szukać szczęścia za granicą, Polaków miejsce do życia powinno być w Polsce. Chyba że Ktoś nie czuję przywiązania do Polski to może sobie jechać i do Honolulu małpy straszyć.

    Co do pracy mój Ś.p. Tato pracował od 16 roku życia (ZUS mu doliczył pracę na roli) 46 lat pracy. Ile pożył na emeryturze? 4 lata. Nie muszę chyba pisać o chorobach, które się nabawił w pracy i które napewno skróciły Mu życie. Albo jednak napiszę żebyś nie musiał się domyślać. Operacja kręgosłupa 8 godzinna, (jelcze i stary nie miały takiego zawieszenia jak dzisiejsze ciężarówki-poprzestawiane kręgi, wypadnięty dysk, na końcu guz ból nie do zniesienia, obniżony żołądek) przepuklina od dźwigania w młodości, nabyta pylica od pracy na kombajnie….

    Przemku czy jesteś kierownikiem, a może masz firmę, że tak ochoczo polecasz wziąć się do pracy? A może już się cieszysz, że zatrudnisz jakichś pracowników z Ukrainy i będzie dodatek? W 2018 roku jako kierowca mój Mąż pracując u Polaka zarobił za miesiąc pracy 4500zł w tym samym czasie w tej samej firmie pracownik z Ukrainy również kierowca zarobił 1850euro diet plus 2200zł podstawy. Było go stać żeby na Ukrainę latać samolotem i jeszcze dużo mu zostało.

    ” ( Dodam, że sami deklarujemy chęć przyjęcia ludzi uciekających przed wojną i śmiercią)” – no chyba Ty deklarujesz. U mnie na kawalerce ledwo ja się mieszczę z moimi torbami🧳i gałganami🏺. Odpowiedz Sobie
    dlaczego nie można wysłać do Ukrainy pomocy potrzebującym, datki, dary? Po co są sprowadzani do Polski i kiedy wyjadą? Przemku gdzie jeszcze w tym samym czasie na świecie jest wojna? Ty nie jesteś hipokrytą napewno Syryjczyka i Palestyńczyka też przyjmiesz pod swój dach prawda, czy jednak tych ludzi masz gdzieś?
    Jak obce kobiety z bloga na którego wchodziłeś od czasu do czasu mogły sprawić, że napisałeś z pretensjami swoje gorzkie żale? Gdzie Byłeś wcześniej, dlaczego wcześniej nie komentowałeś? Po co tu wchodziłeś nie przypadkiem po to żeby lepiej się poczuć? Żeby się pośmiać, albo wzruszyć albo czegoś dowiedzieć. Nie no czegoś dowiedzieć raczej nie, informacji jest pełno w necie, a Ty jesteś odpowiedzialny, czyli jednak poprawiałeś sobie humor i podnosiłeś wibracje? Jak okulary mogą być mądre? Gdybyś był odpowiedzialnym człowiekiem tak jak o sobie myślisz przeprosiłbyś wszystkich za swój wpis i napisał prawdę. Przymysławie jak raz ją poznasz to już nigdy nie zadowolą Cię czyjeś kłamstwa i kłamstewka.

    „Chociaż serce ludzkie tęskni za Prawdą, pierwszą reakcją istot ludzkich na Prawdę jest wrogość i strach”-Anthony de Mello.

    Przemku otwórz oczy bo lulasz głębokim snem. I nie bój się bo nie ma czego się bać. Strach zabija Życie.

  1. „obcokrajowiec musi zarabiać 3050PLN” …. czy jest przymus zatrudniania obcokrajowców? kto go przyjmie za 3050 zeta jak może Polaka za pół stawki……jak na razie to chroni nasz rynek …. chyba że wprowadzą przymus zatrudniania obcokrajowców…..

   1. Zapewne pracodawcy dostaną dofinansowanie do takiego pracownika, żeby bardziej im się opłacało zatrudnić Ukraińca niż Polaka.

   2. I tak będzie.
    Pracodawca dostanie dopłatę od zatrudnionego obcokrajowca.

    W Polsce trwa wymiana populacji, jakbyście nie wiedziały.
    Teraz już to wyraźnie widać.

   3. Dobra (tajna) wiadomość jest taka:

    Istnieje coś takiego jak naturalne algorytmy przestrzeni lokalnych (tzw. genius loci).

    Kto nie jest kompatybilny z daną przestrzenią, odejdzie.

   4. Ale prawda jest taka, że robią to, na co im pozwalamy. Trochę wysiłku i możnaby takich „pracodawców” usadzić. W sklepach nie kupować, tylko prosto od producenta, kupować tylko to, co potrzebne. Jak ktoś umie techniczne sprawy, to może sam firmę otworzyć albo na czarno ludziom coś robić. Wiem, że to niełatwe, i nie wszędzie się da. Ale jak siądziemy i będziemy narzekać, to będzie tylko gorzej. A my mamy tworzyć, kreować. A nie czekać, aż nam ktoś da. Póki sami Polacy będą takie firmy, które biorą dopłaty brać, zatrudniać.. no cóż. Jakby nie było zleceń, to szybko by papłynęli. Ale z drugiej strony widziałam filmik, w którym jakiś Ukrainiec opowiadał, że ma firmę, zaczynał od 3 ludzi, teraz ma 15, dostaje do remontu szkoły, urzędy… z takimi będzie ciężko, dlatego należy odbić samorządy, jak to kamraci zaczęli robić. Za dwa-trzy lata Polska może znowu być nasza. To zależy tylko od nas.

   5. Tak. Trzeba działać. Tylko bez zbędnych eMOCji 💪😃👍

    *

    Ja od listopada swoim skromnym polem stabilizuję Kraińską granicę 😃

    Kosztuje mnie to dużo, bo często przypindalają technologią.

   6. Pinokio chce dopłacać 1200 zł miesięcznie dla przyjmujących u siebie Ukraińców pewnie zostaną z nami na trochę dłużej.

   1. Nie no jeszcze się nie załamuje Kalina 😛, ale jestem wkurwio… y na maksa na to co robią z naszym krajem.

   1. Czasem mnie ponosi dzięki Ci Grgur za te słowa niedługo wracam do macierzy bracie. 👍

 2. A tymczasem w Kanadzie marsze ukraińskie. Powiewają flagi niebiesko-żółte i czerwono-czarne. Kanadyjczycy wnerwieni. Ironicznie pytają, czy Trudeau zamierza blokować konta uczestnikom protestu.

   1. Na CBC zalozylam konto, aby dodac fragment o Wolyniu. Komentarz zostal odrzucony. Ponowilam probe jeszcze trzy razy. Tekst zmienialam i skracalam za kazdym razem. Dalej to samo. Komentarze zostaly odrzucone. Tak wiec konto zlikwidowalam.

   2. Ja na youtube napisałam kilka dni temu komentarz pod jakimś rosyjskim filmem. Wspomniałam o banderze i się nie ukazał Próbowałam dwukrotnie.

  1. Doprecyzuje. Kanadyjczycy dają upust swojej frustracji w mediach alternatywnych, a nie na portalach… dajmy na to… np. takiego CBC, czy CTV.

 3. Inny temat: ratunek nadchodzi?

  ❗️Nowy prom samochodowo-kolejowy Marszałek Rokossowski będzie kursował pomiędzy Ust-Ługą (port w obwodzie leningradzkim) a Bałtijskiem (w obwodzie kaliningradzkim).

  🇷🇺W piątek prezydent Rosji Władimir Putin w formacie wideokonferencji wziął udział w ceremonii podniesienia flagi państwowej, która odbyła się w porcie Ust-Ługa.

  🗣„Posiadanie transportu morskiego tej klasy pozwoli nam zagwarantować stałe, niezawodne połączenie między zachodnią forpocztą Rosji z całym krajem. Oznacza to, że w przypadku każdego rozwoju wydarzeń zapewnimy ludziom godziwe warunki do życia, możliwości dalszego wzmocnienia infrastruktury przemysłowej, społecznej i turystycznej obwodu kaliningradzkiego, nieprzerwanych dostaw produkcji i zrównoważonego funkcjonowania firm i przedsiębiorstw w regionie” – cytuje Putina Ria Novosti.

  📌Obecnie na linii Ust-Ługa – Bałtijsk kursują już promy Baltijsk i Ambal.

  📸Depositphotos/ Bzyxx

  Dołącz do nas @sputnikpolska

   1. „NaRÓD jest przygnieciony”.

    Też są przestraszeni i rozprawiają o wojnie „z wypiekami na twarzy”. Moja Siostra mieszka w Warszawie, ale często „podniecona” dzwoni i gada o Putinie, o wojnie, o Ukraińcach, tak jakby nie miała innych tematów.

   2. Taaa,..wczoraj pokazałam na szarym niebie chemiczne smugi..
    znajomemu mówiąc gdzie się podziały naturalne…
    cumulusy na niebie niebieskim?

    Odpowiedż ”jak to – przecież są chmury wskazał palcem do góry.;”’

   3. to strefa podchodzenia do lądowania na Okęcie, latają też nade mną jak wieje z zachodu. Normalnie to śladu po nich nie ma (wypuszczone podwozie, prędkość ok 300 km/h) a w piątek było tak zafajdolone, że kotłowali ten syf w kółko.

 4. A mąż się uparł i spisał nas 5 minut przed końcem spisu uch.
  Od razu mówiłam, że to inwentaryzacja pod nadchodzące potrzeby.
  Z innej beczki -MO mnie dziś zaczepiło w galerii cichutko, prawie szeptem, żeby zakrywać 🤣
  Spławiłam słownie, nawet nie próbowali protestować.
  Przetrawiłam ten stres wcześniej i dziś poszło leciutko i bez emocji.
  Przytulam Was wszystkich hurtowo, dobrego życząc :)💞

  1. Dwa razy próbowali mnie spisać, raz powszechnie, raz rolnie. Straszyli karami, podziękowałem i olałem temat.

  2. Ja mam w kieszeni kurtki wydrukowane postanowienie sądu w Mińsku Mazowieckim z kwietnia 2021 r. w sprawie szmat gdzie uzasadniają dokładnie dlaczego to jest bezprawne. Na razie nie było potrzebne, ale jakby jakiś MOwiec czy inny się czepiał to wyjmę i mu przeczytam.

 5. Bardzo długi tekst, ale w punkt opisujący globalizm i podsumujący obecną sytuacje.:
  CO SIĘ DZIEJE NA UKRAINIE? Przyjaciele, globalizm jest martwy i gotowy do kremacji! MOI PRZYJACIELE, GLO_BALIZM JEST DEA_D I GOTOWY DO KREMACJI! Zabroniono mi mówienia prawdy – pokazałem zdjęcia z Ukrainy faszystowskich gangów pustoszących kraj, wymachujących ukraińską flagą z nadrukowanym złamanym krzyżem, symbolem Hitlera. Jesteśmy winni prezydentowi Władimirowi Putinowi przeprosiny i wielkie podziękowania. Ludzie, którzy przeciwstawili się prezydentowi Putinowi, jutro będą zawstydzeni, gdy dowiedzą się prawdy. Jesteśmy w wielkim finale! Nigdy nie wierz zachodniej propagandzie o Rosji Putina. „Telewizja okłamuje cię poprzez programy informacyjne, abyś uwierzył w przeciwieństwo tego, co dzieje się na świecie!” Rządzi całym naszym życiem ”- Sylvain Laforest, reżyser, dokumentalista, dziennikarz, światowej sławy analityk polityczny. „Skorumpowane media mogą prowadzić do wojny i dewastacji. Prawie każda wojna, która wybuchła w ciągu ostatnich 50 lat, jest wynikiem kłamstw medialnych” – Julian Assange Dominuje opowieść, że rosyjski przywódca postradał zmysły. Jest „największym złoczyńcą” i innymi podobnymi przedśmiertnymi wybuchami mijającego globalizmu. Nagle ludzie z srovidu w telewizji przestali umierać. Tutaj, w Grecji, każdego dnia „umierała” duża liczba ludzi. Zapomnieli o śmiertelnej pandemii. Jednym ruchem rosyjski prezydent wysłał w zaświaty „podstępnego” wirusa, który od dwóch lat trzyma nas jako zakładników i niszczy gospodarki krajów. Co się naprawdę dzieje? Operacja specjalna prezydenta Władimira Putina na Ukrainie jest częścią finałowej bitwy Sił Światła z siłami ciemności, o której piszę od ponad dwóch lat. To największa wojna w historii ludzkości – bitwa o planetę Ziemię. W 1994 160 narodów Nowego Porządku Świata zgodziło się na rok 2030. zmniejszenie światowej populacji do 800 milionów. Głębokie państwo, tzw. globaliści, wykorzystują Ukrainę jako centrum międzynarodowej sfery prania pieniędzy, handlu dziećmi i ludźmi, laboratoriów biologicznych dla broni biologicznej, laboratoriów do produkcji adrenochromu i importu broni jądrowej z Bliskiego Wschodu. Dopóki prezydent Trump nie pojawił się na scenie politycznej, sam prezydent Władimir Putin walczył z Głębokim Państwem, globalizmem. Byliśmy na skraju zniszczenia. Gdyby Hillary Clinton została prezydentem, w 2017 roku. już by nas tam nie było. Prezydent Putin przygotowywał się do stawienia czoła nuklearnemu uderzeniu gangu globalistów. Zaczął wypędzać Rosjan z Rosji. Fundacja Rockefellera, DAVOS (Klaus Schwab), nazistowska rodzina w Trzeciej Rzeszy i Rotszyldowie byli częścią reżimu Czwartej Rzeszy, który stworzył wirusa i szczepionki pod kontrolą rządów, Światowej Organizacji Zdrowia, wielkiej technologii i wielkiej głoska bezdźwięczna. Putin walczy z nimi, aby ocalić nas – zarówno nas, jak i całą ludzkość. Kiedy prezydent Donald Trump pojawił się na scenie politycznej, była to wielka szansa dla ludzkości! Połączyli siły z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i premierem Indii Narendrą Modim, aby zniszczyć Głębokie Państwo. Tym, którzy dołączyli później, powiem jeszcze raz, że przez ostatnie pięć lat na całym świecie odbywała się tajna operacja wojskowa mająca na celu ratowanie dzieci z tuneli wykorzystywanych w satanistycznych rytuałach przez elity polityczne, bankowe, farmaceutyczne, technologiczne, sportowe i show-biznes. Niemowlęta i dzieci były gwałcone seksualnie, torturowane i składane w ofierze szatanowi w potwornych rytuałach, zjadane i pijane ich krwią, wzbogaconą już najsilniejszym narkotykiem adrenochromu. Osiem milionów dzieci znikało każdego roku, aż do przybycia prezydenta Trumpa i rozpoczęcia tej operacji wojskowej. Ostatnim schronieniem szatana była Ukraina. 32 000 mil podziemnego systemu tuneli rodziny Biden do handlu dziećmi, narkotykami, organami ludzkimi, bronią. Jedenaście laboratoriów biologicznych tego samego gangu, które rozwijają wirusy i produkują adrenochrom z małych dzieci w bezpośrednim kontakcie z laboratorium w Wuhan. W dwóch laboratoriach opracowano wirusa, który może przeniknąć do DNA Słowian i zniszczyć je wszystkie, od Polski po Rosję i Europę Południowo-Wschodnią. Te narody były najbardziej niebezpieczne dla Nowego Porządku Świata. Osobno opublikuję protokół ze spotkania syjonistów, na którym dyskutują oni na temat wykorzenienia narodów słowiańskich. Te laboratoria opracowały specjalny śmiertelny wirus wścieklizny, który można rozpylić w powietrze i uwolnić z nieba tej jesieni. Ci, którzy za mną podążają, wiedzą, że najwyższym dowódcą nowego światowego sojuszu militarnego, znanego również jako Białe Kapelusze, jest prezydent Donald Trump. Prezydent Władimir Putin jest z nim w stałym kontakcie telefonicznym i składa raporty z operacji. Ani prezydent Trump, ani prezydent j.
  podobnymi przedśmiertnymi wybuchami mijającego globalizmu. Trumpa za jego wysiłki na rzecz zniszczenia sponsorowanych przez Zachód biolabów na Ukrainie, które nazwał „wrzodem oka” w niegdyś pięknym krajobrazie. Według prezydenta Putina, który w ciągu siedmiu dni stał się największym złoczyńcą na świecie, rosyjska armia zniszczyła 11 obiektów broni biologicznej finansowanych przez Departament Obrony USA, cztery niemieckie ośrodki badań nad toksycznymi chemikaliami i trzy szwajcarskie firmy technologiczne. konsorcjum i 3 izraelskie laboratoria, które gorączkowo pracowały nad rozwojem wścieklizny. Ponadto Putin poinformował Trumpa, że ​​jego siły przeprowadziły precyzyjne ataki na mobilne biolaboratoria – 18 transporterów kołowych, które zamieniono w prowizoryczne laboratoria próbujące przetransportować śmiercionośne patogeny przez granicę Ukrainy z Polską. Powiedział Trumpowi, że rosyjskie samoloty SU-35 używały amunicji naprowadzanej laserowo do eliminowania bezpańskich laboratoriów. Ponadto samoloty wojskowe Putina zniszczyły 200-hektarową willę należącą do Bidena, 35 km na zachód od Kijowa. Twierdzi, że Biden jest głęboko zaangażowany w przestępczą działalność Deep State na Ukrainie i obiecał Trumpowi, że wkrótce dostarczy światu wszystkich niezbędnych dowodów. Co więcej, Putin twierdzi, że „wielu ludzi w demonicznej kryjówce Bidena” skorzystało z „płomienia zła”, który ogarnął ukraińską ziemię. Podczas ataku zginęło dwudziestu cudzoziemców Bidena. Prezydent Putin scharakteryzował historie swojego szaleństwa jako propagandę zachodnich mediów i obalił fabrykowanie masowych dezercji lub jego konwojów, na których kończyło się paliwo i żywność. Odrzucił także zachodnie twierdzenia, że ​​jego żołnierze popełniali zbrodnie wojenne poprzez masowe bombardowanie i ostrzeliwanie niewinnych cywilów. Ponadto należy zauważyć, że na Ukrainie od 2014 roku. Anarchia szerzyła się, faszystowskie gangi, z których najpotężniejszy nazywa się Azow, szerzyły się i w ciągu ostatnich ośmiu lat gangi te zabiły 14 000 niewinnych ludzi i wyemigrowały z Ukrainy, głównie do Rosji, 7 milionów. To te faszystowskie gangi strzelały i bombardowały budynki mieszkalne i zabijały niewinnych ludzi. Gdyby prezydent Putin prowadził wojnę z Ukrainą, skończyłaby się ona w ciągu zaledwie kilku godzin. Ale właśnie dlatego, że rosyjscy żołnierze robią wszystko, co w ich mocy, aby chronić niewinną populację przed tymi faszystowskimi gangami, operacja została opóźniona wystarczająco długo. Pamiętaj, że telewizory pokazują nawet nagrania z filmów fabularnych, aby wzmocnić swoją propagandową historię. Te media są własnością mafii chazarskiej / Mossadu, przeciwko której Sojusz / Białe Kapelusze toczy wojnę, by ocalić naszą planetę. Nawet skądinąd powściągliwy Simon Parks nie powstrzymał się wczoraj i krzyknął w cyberprzestrzeni: „Przestań piekło! Putin to Biały Kapelusz!”Https://www.simonparkes.org/ Przywódcy państw marionetkowych Nowego Porządku Świata są pionkami systemu. Czy nazywają się Macron, Trudeau czy Zelensky. Wykonują rozkazy. Nie wspominając o tym, że są zakładnikami i są do tego zmuszeni. Pytanie brzmi, kto za nimi stoi. Oczywiście ludzie nie powinni umierać. Ani Ukraińcy, ani Rosjanie, ani Turcy, ani Żydzi, ani Afgańczycy. Każde ludzkie życie ma znaczenie. Więc zanim wyjdziesz z żółtą i niebieską flagą, spróbuj dowiedzieć się, jaki jest tego powód, dla którego tak się dzieje na Ukrainie. Od teraz czytaj i dowiedz się, jakie brudy dzieją się w naszym świecie. Dowiedz się, co chcą nam zrobić i jaki jest powód tej wojny. Moja ojczyzna Bułgaria miała wczoraj święto narodowe. Spędziła 500 lat pod panowaniem tureckim. Została zwolniona 3 marca 1878 r. z Rosji w wojnie z Turcją, która trwała ponad rok. Gdyby Rosja go nie wyzwoliła, nie istniałaby teraz jako państwo. A pod wpływem propagandy i przywódców globalistów ludzie wstydzili się mówić prawdę i czcić pamięć o wojnach rosyjskich poległych w tej wojnie. Co więcej, globalistyczni liderzy pod Kabalem zwrócili kraj przeciwko Rosji, którą Bułgarzy zawsze uważali za kraj braterski. Co więcej, były zniewalacz Bułgarii, Turcja, stanął po stronie Rosji. Ludzie boją się otwarcie wyrażać swoje zdanie i szacunek dla tego aktu wyzwolenia. Większość ludzi się chowa. Pojawiły się także wezwania Bułgarii do zachowania neutralności w tym konflikcie. Najbardziej szokującą rzeczą, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem w życiu, jest obserwowanie, jak „dobrzy ludzie” widzą prawdę i zamykają oczy, jakby nic się nie działo. Świat nie zostanie zniszczony przez tych, którzy czynią zło, ale przez tych, którzy na nich patrzą, nic nie robią. Jesteśmy winni prezydentowi Władimirowi Putinowi przeprosiny i wielkie podziękowania. Obecnie ratuje ludzkość! Na zdjęciu poniżej Klaus Schwab, przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego, z którym walczy prezydent Władimir Putin. Chcę wierzyć, że moja ojczyzna, podobnie jak wszystkie inne narody na świecie, nie może solidaryzować się z tym człowiekiem przeciwko Rosjanom
  Prezydent. Pochodzi również z rodziny Rotszyldów, z której prezydent Władimir Putin ogłosił wczoraj, że ostatecznie zrezygnował. „Cieszę się, że przyszłe pokolenia będą żyć bez łańcuchów Rotszylda” – powiedział wczoraj prezydent Władimir Putin. https://realrawnews.com/…/putin-bombs-biden-owned…

  1. Maryna, bardzo ciekawe, ale link mi nie chce się otworzyć, czy to link do tego, co napisałaś?

   1. Słowianinie, a bo już skasowali jej. Dobrze,że Tawciowi nie kasują.

  2. Tak bardzo chciałabym aby to, o czym piszesz, przebiło się do świadomości wielu.. codziennie staram się trafiać do niedowiarków.. z rożnym skutkiem.. propaganda medialna robi swoje niestety..

  3. Maryna, jest jak mówisz.
   Inne źródła to potwierdzają.
   Rzeczywiście Putin ratuje świat.

   Polacy się boją, ze wejdzie do Polski.
   Jasnowidze-czarnowidze grzeją atmosferę. Zwłaszcza jeden taki, nazar czy hazar szaleje.

   Ja też się boję, bo dużo obcych wojsk u nas, więc to by była walka na naszym terenie.
   Skutki-wiadome.

   Ale u nas odszczurzanie też jest potrzebne…
   Sami nie odejdą, co najwyżej wlezą do bunkrów albo uciekną na jakiś czas.
   Więc moje uczucia są ambiwalentne w sprawie tego wejścia.

  1. Radku, przecież ma być światowy stan wojenny przez jakiś czas, w związku ze zmianami globalnego systemu finansowego, upadek gospodarek jest nieunikniony przed tak dużymi zmianami.

   1. „Radku, przecież ma być światowy stan wojenny przez jakiś czas”

    Jezus Maria, w takim razie chyba muszę do Ciebie przyjechać i pod kocem przeczekać tę zawieruchę 😁 Maryno, jaja sobie robię 😀

  2. Prośba zbiorcza .
   Kochani nie piszcie ”uchodżcy wo..jenni bo zakrzywiacie przes..trzeń – trzon – sedno-sens..
   Wiemy że to ustawka .
   Brykami wypasionymi – uchodżcy .. wybaczcie
   ale słowa mają znaczenie..
   Zapowiedzi były w 90 roku o dzisiejszych waria/n/tach…
   Pożyjecie -uwidzicie..
   PRAWdziwy Polak dba na pierwszym miejscu o swoją RODzinę

 6. A Polaków zaprogramowano na żertwę, przez ile wieków KK tak nas programował? Bo to jego sprawka, a no czyjaż? Po ostatnim resecie zrobiono z nas wszak Chrystusem narodów, wykrwawiano systematycznie, poddawano torturom, wykorzystywano, a my tak jak ten symboliczny Jezusik…
  Wiecie co obserwuje w necie?. Jestem od niedawna na FB i mam wgląd do ludzkich odruchów serca i nie tylko. Prócz tego, że tak szeroki wśród Polaków jest odzew na potrzebę pomagania ofiarom „wojny”, to w tym wszystkim Polacy mają niesamowite poczucie uniżenia i wyrzutów sumienia. My się kajamy przez Ukraińcami za te wojnę, jeszcze chwila a przestaniemy jeść bo tamci mają źle. Nie rozumiem tego co sie dzieje, KTO nam tak zrył berety? KTO NAS TAK UNIŻYŁ??? Hymn ukraiński zagrali na wieży mariackiej, zapytałam, czy kiedykolwiek był grany polski? No i hajda na mnie – bo to przecież po to by tym ukraińskim kobietom i dzieciom w Polsce było raźniej…

  1. „Hymn ukraiński zagrali na wieży mariackiej”

   Jak tak dalej pójdzie, to może o ludobójstwie na Wołyniu nie będzie można mówić, bo to będzie obrażało Ukraińców?

  2. IW kochana ja też tego nie rozumie .
   Ludzie w zupełnym amoku,tak jakby chcieli tą pomocą coś sobie udowodnić,poczuć się lepiej?
   Normalnie owczy pęd.
   Niestety to pęd w stronę przepaści.

   Pamiętacie pomarańczową rewolucję?
   Ja wtedy nie szukałam jeszcze prawdy,więc siłą rzeczy nie wiedziałam o co tak naprawdę chodziło i co naprawdę wydarzyło się w Odessie.
   I wczoraj obejrzłam to:

   .https://www.youtube.com/watch?v=F1Igbm4LwEA

   Nie miałam pojęcia że w 21 wieku takie rzeczy mogą jeszcze mieć miejsce.I tak sobie myślę że Monika miała rację mówiąc że nieważne kto jest bardziej winien obecnej sytuacji i w jakim stopniu, tylko ważne jest to, dlaczego my ludzie pozwalamy na to aby takie rzeczy w ogóle miały miejsce?
   Nie ważne jest to że politycy wymyślają jeden idiotyzm za drugim tylko to dlaczego do jasnej anielki my się na to godzimy?

   Ciąg zdarzeń jakie teraz mają miejsce odkrył wg mnie prawdę o rzeczywistym poziomie świadomości Polaków.
   Okazuje się że nie wystarczy mienić się wg własnego uznania „świadomym”,trzeba przy tym wszystkim włączyć myślenie i stosować zasadę ograniczonego zaufania zwłaszcza w stosunku do mediów.

  3. „to w tym wszystkim Polacy mają niesamowite poczucie uniżenia i wyrzutów sumienia. My się kajamy przez Ukraińcami za te wojnę, jeszcze chwila a przestaniemy jeść bo tamci mają źle. ”

   Chore to! Polacy powinni mieć swoją dumę, zwłaszcza, że nic nie jesteśmy Ukraińcom winni.

   Moja Siostra bardzo zatroskana losem Ukrainców i ma koleżanki Ukrainki, ale przesadza.
   Pomagać można (to ludzki odruch i szlachetność), ale bez czołobitności.

   Nie może tak być, aby trwał kult Bandery. Pewnie są różni Ukraińcy, ale są też tacy, którzy nie kryją swojej miłości do Bandery.

   1. Piłem kiedyś piwo z Uroczą Ukrainką, ale tematów politycznych nie poruszaliśmy. Widać nie było potrzeby na takie tematy, więc nie wiem, czy była od banderowców.

    Piłem kiedyś też piwo z miłą Niemką (nawet ładna jak na Niemkę, ewenement), z którą akurat poruszaliśmy tematy 2 Wojny Światowej. Niemka broniła niemieckich żołnierzy, że oni tylko wykonywali rozkazy. Chore.

    Jeszcze nie piłem piwa z Rosjanką, ale mam w planach 🤣🤣🤣🤣

   2. W tym muzycznym wideo jest Wyjątkowo Piękna Rosjanka w zielonej sukni. Fabuła tego wideo jest ciekawa. Chłopak robi do Dziewczyny zaloty, a ta go lekceważy. Okazuje się, że jest smutna, bo jakiś bogaty dupek złamał jej serce i bawi się na jej oczach w klubie z inną panną. Dziewczyna to zobaczyła i miała łzy w oczach. Chłopak się za Dziewczyną wstawia i na końcu wychodzą z klubu razem, trzymając się za ręce. Romantyczne. Dzisiaj się krytykuje Rosjan ( normalnych Ludzi ), ale ja się wyłamię i podam to wideo z uRODziwą Rosjanką:-):

    .https://www.youtube.com/watch?v=Fft846n0s68

 7. Mnie nie zastali w domu, ale moja koleżanka miała mniej szczęścia. Nie straciła jednak przytomności umysłu i powiedziała, że właściciele są na wczasach, a ona przyszła nakarmić kota. 😀
  Tak się zastanawiam, skąd oni wzięli te 95% spisanych, skoro tylko wśród moich bliższych znajomych jakieś 30% nie wzięło w tym udziału. Jestem pewna, że każdy ma w swoim otoczeniu sporo takich ludzi.
  Od początku czułam, że szukają pustostanów i miejsc o dużej powierzchni przypadających na jednego mieszkańca, ale sądziłam, że to dla osób pewnej innej narodowości.
  Niedawno znajoma mi mówiła, że w kilku blokach na jej ulicy, w mieszkaniach, które od kilku lat stały puste, od pewnego czasu mieszkają ukraińskie rodziny. Rozmawiałam z nią na początku lutego.

  1. Ciebie nie zastali, do mnie nikt nie przyszedł ani nie dzwonił. Zastanawiam się czasem czy nie zostałam „spisana” bez mojej wiedzy i obecności czy jak

   1. Tak sobie myślę, że nie zastali, bo do kuzynki i kilku znajomych przyszli, więc może byli i u mnie. I bardzo dobrze się stało, przynajmniej nie musiałam kombinować, co zrobić, żeby się wykręcić. 🙂 Czytałam gdzieś, że kto nie wziął udziału w spisie, to ściągną potrzebne dane z urzędów. Mogli tak zrobić ze wszystkimi, a nie zawracać ludziom głowę i niepotrzebnie wydawać nasze pieniądze.

   2. Do mnie też nikt nie przyszedł, nie dzwonił ani potem nie dostałem żadnej kary którą straszyli. Oni przecież mają wszystko co istotne na nasz temat w swoich rejestrach. Przecież jak masz mieszkanie to jest to w księgach wieczystych. Jak masz samochód to też jest zarejestrowany. Wiedzą więc kto ma jakie mieszkanie i jakie auto. Jak ma się oszczędności w banku to też mogą od banków wziąć dane. Oficjalnie niby to zakazane, ale nieoficjalnie na pewno mają te dane. Nie bądźmy naiwni. Ten spis był po prostu po to, aby sprawdzić ilu ludzi to niewolnicy wykonujący ślepo wszystkie rozkazy reżimu, a ilu to buntownicy. Reżim chce wiedzieć jak wygląda sytuacja. Tak mi się zdaje.

   3. „Do mnie też nikt nie przyszedł”

    Ponieważ masz siekierę, Pawle 🤣 Może chcieli przyjść, ale na samą myśl o tej siekierze zmieniali trasę i szli w inną stronę 🤣

 8. „Pinokio chce dopłacać 1200 zł miesięcznie dla przyjmujących u siebie Ukraińców pewnie zostaną z nami na trochę dłużej.”

  Bajka przerosła kuźwa rzeczywistość, ponieważ wystrugany na szybko przez finansjerę, niepozorny ludzik z drewna, Pinokio, ma realny wpływ na Nasz kraj. Czytając kiedyś Pinokia nie przyszło mi do pały (widać miałem wówczas ograniczone horyzonty), że Pinokio będzie dysponował finansami w Polsce i będzie miał orędzia w tv. Niby ludzik z drewna, jakiś sztywniak, gość z bajki, a zabiera głos w sprawach kraju:-)

  1. Radek wojowniku ten co go strugał powinien mieć dożywotni zakaz zbliżania się do drzew. 😉

 9. Wynajmowałam Ukraińcom ponad 10 lat dom w Polsce.Spawacze,sprzątaczki,itp zawody wykonywali u nas.Praktycznie nie sprzątali!!! Pety rzucali gdzie popadło . Te sprzątaczki za kasę w domach …w tym co mieszkały same miały syf,że tragedia ! Tylko pościel czasami zmieniali ..i o siebie dbali,gdy mieli wyjść do pracy! Na niczym nie oszczędzali ..ale rachunkami za to był wieczny problem,jedna rodzina mnie po prostu okradła na koniec,a potem się dowiedziałam,że w pracy też kradła ! Odzież że stoisk w Galerii bałtyckiej w Gdańsku ! Tyle w temacie panie naiwny!

   1. Brytyjskie media już przebąkują o potencjalnych „niepokojach” w Turcji. Pewnie szykuje się jakaś rewolta. Kilka dni temu Erdogan zablokował okręt rosyjski płynący do bazy na Morzu Czarnym, ale dalej nie śledziłam, nie wiem jak to się skończyło.

   2. ,, Mnie zastanawia: jakim ch*jem Chiny stoją za Putinem, a Turcja nie?”

    Dolar, rubel, juan – pokrycie tych walut w złocie.
    Resztę dopowiedz, a nie trudno się domyślić.
    Nawet ,,nasze” chwaliły sie skupywaniem złota, tyle tylko, czy dla nas.
    Był sobie świat ludzki, w którym pojawił się pieniądz…, był sobie świat…

    Miłego!

  1. Czytałam, uśmiałam się do łez. Ktokolwiek to pisze, ma świetne „pióro” tudzież „klawiaturę”. Komentarze też wartościowe. Oby to była prawda. A jeśli Putin też się okaże z tej bandy, to ja już nie wiem, kto nas uratuje. Bo ma pewno nie ta garstka swiadomych ludzi takich jak my.

   1. W pełni się zgadzam.
    Jeszcze jakiś czas temu wierzyłem, że może kosmici mają dobre zamiary, ale też straciłem już w to wiarę.
    Prawda jest taka, że nic nas nie uchroni. Ani pleje, ani kosmiczna struna od Źródła, ani odwrócenie Torusa, ani czytanie przestrzeni, że nie ma potencjału na wojny (co jak widać wyraźnie – dzieje się i to bardzo blisko)
    Na pewno przestałem wierzyć, że ludzie się obudzą. Z każdym dniem wojny szansa na to, że ludzie zaczną myśleć inaczej jest naiwna.
    Mi też już się nie chce ludziom tłumaczyć jak naprawdę wygląda rzeczywistość. Dosyć mam bycia postrzeganym jako nieszkodliwy wariat
    Może jednak warto w pełni zatracić się w tym matrixie, bo w sumie nie mam źle 🙂

  1. To by wyjaśniało, dlaczego rodzinom nie pozwalano zmarłych oglądać, tylko w worek i do pieca…

  2. pytanie dlaczego ktoś pozwolił to nagrac i upublicznić. Prędzej bym pomyślał, że to łapanka jakaś, ale te chudzielce na to by nie wskazywały. Chyba, że bezdomni.

  1. Rosja powraca do standardu złota – rząd usunie VAT (podatek) od złota. Ustawa ta trafi do Dumy Państwowej 4 marca. . .

   Za jednym zamachem Rosja uczyniła rubla rosyjskiego najbardziej stabilną walutą na całym świecie.

   https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/boom-russia-returns-to-the-gold-standard-for-its-currency

   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/03/pozegnanie-putin-rozpoczyna-masowa-nacjonalizacje/ , tak strasznie spieprzyli dolara amerykańskiego i euro, że żadna waluta nie przetrwa.

  2. ciekawe
   piszesz że wasz kRaj po tej stronie lustra jest nie do ruszenia
   a ja ci mówię że jest i właśnie mam zamiar go …
   gdzie pójdziesz wtedy?

   1. „ciekawe
    piszesz że wasz kRaj po tej stronie lustra jest nie do ruszenia
    a ja ci mówię że jest i właśnie mam zamiar go …
    gdzie pójdziesz wtedy?” Jaki jest powód, że pytasz?
    Slawo Mirze a słyszałeś by kiedykolwiek ciemność wygrała ze światłem?

  3. Ciekawi mnie czy Putin i u nas przyjdzie posprzątać chazarskie śmieci czy zostawi to dla nas do zrobienia. Jak zostawi dla nas to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim naród zakuma kto jest okupantem i go pogoni.

  4. Dodzia która rzekomo mówiła o srovidzie pół roku wcześniej niż nasz rząd i dziwila się że żadne z mass mediów nie zapytało jej skąd to wiedziała, teraz twierdzi że po U-krainie my jesteśmy. Ciekawe to ciekawe. Z kimze ona trzyma i co ma na myśli. Może przeczyszcza nasze pseudo władze tylko po czyjej stronie będzie pol-icja jak w połowie ona nie słowiańska?
   Mnie denerwuje ten koń trojański, ktoś tu pisał że one na Berlin jada, może ale nie wszyscy. Od cholery ich już było w Pl a teraz instalują się tu (zachodniopomorskie) na potęgę, w czym pomagają im mający zbyt dużo czasu urzędnicy(urzędy wszak wciąż zamknięte dla petentów w imię c….ida).
   Już myślałam że Lachy wstali z kolan, doprawdy tak myślałam. A tak nas mało, tak nas mało!

   1. Doda nie mówiła nic o wirusie wcześniej ( nic a nic) . Ona poprostu zrobiła sobie przerwę w koncertach przed plan….mią. Pozniej się śmiała , ze ma wtyki.

  1. Tak, też o tym słyszałam. Czyli są 2 możliwości, albo Putin czyści właśnie Uk pod Niebiańska Jerozolime, albo probuje im w tym przeszkodzić. Obstawiam to pierwsze, niestety. Jeszcze odpalą jakąś symulację ze skazeniem radioaktywnym, żeby resztę wykurzyć i już mają wyczyszczone. Nie ma co, jesteśmy w czarnej d.

   1. Niech mnie ktoś pocieszy 😥 co my teraz zrobimy. Już po Polsce.

   2. Helenko TEZ TAK MYSLAŁAM, ale ostatnio wypłynęły informacje o konflikcie rasy KOJOT ( PUTIN) Z GADAMI! Walka o wpływy i tereny, bo mieć pod swiom nosem braci marsjan to juz nie przelewki! A JEST JESZCE INNA WERSJA – mają broń biologiczna na uk, która na 100 zarazonych spowoduje 100% zgon, wiec warto obejrzeć:
    Ukraina – laboratoria biologiczne. Putin do Trampa „zniszczyliśmy laboratoria”
    Kedyw Poznań
    .https://www.youtube.com/watch?v=AY9jP_Zv9yo

   3. ,, Tak, też o tym słyszałam. Czyli są 2 możliwości, albo Putin czyści właśnie Uk pod Niebiańska Jerozolime, albo probuje im w tym przeszkodzić. Obstawiam to pierwsze, niestety.”

    Gdyby czyścił, zachodni świat pod panowaniem diaspory nie wszczynałby takiego larum i propagandowego jazgotu stawiającego ,,czyściciela” w negatywnym świetle.
    Taka, droga Heleno, jawi mi się prosta logika.
    Napewno czyści, ale w innym obszarze…
    No, ale obecnie w złym tonie jest mieć inne przypuszczenia mijające sie z ,,prawdą” zachodu.

    Miłego!

   4. Dzisiaj na bacologii przeczytałem że hakerzy z Rosji wykradli maile Rothschilda do Borisa Johnsona. Wynika z nich, że Putin to najbardziej niebezpieczny (dla nich) człowiek świata a drugi to Xi Jin Ping. Było tam też powiedziane, że Ukraina to bardzo ważny obszar na geopolitycznej szachownicy i nie wolno jej stracić, bo wtedy ich liberalno-demokratyczny porządek jak to określili może się zawalić. Właśnie stracili Ukrainę (to kwestia niezbyt długiego czasu wyciekł dokument rządu ukraińskiego że do 4.03 Rosja zajęła już 40% terytorium i zniszczyła ponad 75% wojsk ukraińskich), więc rządy Rothschildów na świecie się kończą. https://bacologia.wordpress.com/2022/03/09/szybkie-wiesci-4/#more-1739

   5. ,, … Wynika z nich, że Putin to najbardziej niebezpieczny (dla nich) człowiek świata a drugi to Xi Jin Ping. … ”

    Śledzę ,szybkie wieści”.
    Tyle razy już w życiu oszukana(pewnie nie tylko ja) dezinformacją, propagandą, słodkim pierdzeniem kampanii wyborczych, a w szczególności ostatnio fałszem świrusowym wykształciłam w sobie wielki sceptycyzm co do wszelkiego info.
    Założyłam sobie, że tylko te informacje mogą mieć znamiona prawdy, które przystają do rzeczywistych wydarzeń i ich widocznych skutków.

    W,,szybkich wieściach”(tu ukłon w stronę Bacy nie tylko za lekkość pióra, ale przede wszystkim za ogromną wiedzę) opisywane wydarzenia – spotkania, rozmowy, decyzje polityków – sprzed kilku lat w sposób bardzo logiczny wiążą się z aktualną sytuacją i obecnym rozgrywaniem.

    Wiadomości przekazywane przez Bacę ( i nie tylko) układają się w logiczną całość, przy czym propaganda zachodu, w której w samym środku siedzimy, okazuje się być jednym wielkim kotłem zakłamania żerującym na emocjach głupiutkich, bezrefleksyjnych mózgów.
    I to mózgów, którym wystarczą słowa do mikrofonu i obrazki, często z dupy wzięte np. z gier komputerowych lub z przeszłości.

    Baca i jemu podobni odkrywają info, które tylko potwierdza to, co nasz Tawcio powiedział na samym początku; że to nie jest wojna, a sprzątanie.
    Ja dodam, że sprzątanie burdelu (bardzo groźnego dla świata” ), jaki zachód ,,zbudował” na Ukrainie.
    Drzwi tego burdelu otworzyły się i smród niecnych planów zachodu zaczyna powoli rozchodzić się po świecie.

    Teraz zaczyna być zrozumiałe, że przez ostatnie lata wiele milionów Ukraińców nie wyjeżdżało od siebie tylko za chlebem, ale uciekali z piekła, w którym jutrzejszy dzień był wielką niewiadomą.

    U nas w ostatnich latach znalazło się 5 mln(tylko zarejestrowanych), do Rosji ponoć wyjechało 7 mln i wielu rozproszyło się po świecie.

    Nasi polskojęzyczni wykorzystywali tą migrację i nadal wykorzystują do bezpardonowego zniszczenia Polaków na ich ziemi.
    Sankcje zachodu na Rosję to kula, która już rykoszetem odbija się na zachodzie, tworząc widmo głodu dla ludzi.

    Zastanawiam się czy te sankcje nie są celowym posunięciem psychopatów zachodniego świata, dla których depopulacja jest jednym z chorych założeń.

    Tylko głupiec pomyśli, o ile ma funkcję myślenia, że Putin nie przewidział sankcji i nie miał na nie gotowych odpowiedzi.
    Odpowiedzi już są, a ich skutki będą bardzo dotkliwe, zwłaszcza, że nałożą się na kryzys poplandemiczny, o którym wcześniej wieszczył niejeden mądry ekonomista.

    Miłego!

  1. Dzien dobry!Tak Krysiu, tez to tak rozkminiam,tylko z tylu glowy siedzi mi ta Niebianska Jerozolima,Izrael nie przyjmuje swoich,a dogaduje sie z Moskwa.Wiec cos jest na rzeczy.U nas tez pelno „uchodzcow”ludzie dobroduszni przyjeli,jakze byly pierwsze szoki,jak zajechali furami z gadzetami drozszymi jak cale domostwa nasze,jakos narazie nie widac po nich zmartwien,wytaczaja sie calymi grupami z restauracji.Luz, blus.

 10. Skoro są „ludzie”, którzy dla pieniędzy zabijają i tworzą nowe bronie, to jest to psychoza. Pracowanie w fabryce gdzie się produkuje broń musi zmieniać psychikę. Tak jak w tym filmie Polskim „Symetria”, gdzie główny bohater trafił do celi grypsujących i z czasem się do nich upodobnił. Jest tam taka scena gdzie rozmawia na kolejnym widzeniu z matką i jest nieobecny, zimny. Psychika wykrzywiona i coś bredzi. Film „Symetria”, to trochę taki ponury film, ale grają tam tacy aktorzy, jak chociażby Andrzej Chyra, a jego lubię. Andrzej zagrał też jednego z grypsujących, ale takiego oczytanego, tzw. inteligenta.

  Miałem kolegę, który siedział w więzieniu. Fajny Gość. To w sumie dobry chłopak. Trochę brutalny w obyciu, ale w porządku, konkretny.

 11. Niestety czy stety, ale Scott Adkins też się zaangażował w tzw.politykę Ukraina vs Rosja. Scotta szanuję jako mistrza sztuk walki i człowieka, który mnie parę lat temu zainspirował do treningów. Nadal lubię Scotta Adkinsa, ale może zbyt bardzo się zaangażował w konflikt Ukraińsko Rosyjski, o którym wszystkiego nie wiemy, a jedynie głównie z mediów. Scott zachowuję się tak samo jak moja Siostra, bo ona też mówiła o bohaterstwie Ukraińców. Przeczytajcie, co Scott Adkins napisał na twiterze:

  .https://twitter.com/TheScottAdkins/status/1498706775876546563?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet%7Ctwtr%5Etrue

  1. Na końcu komentarza jednak ładnie Scott Adkins napisał do swoich Rosyjskich fanów, że to nie jest ich wojna. Scott ma fanów na całym świecie, na Ukrainie i w Rosji też. Scott kiedyś kręcił film na Ukrainie, gdzie był podobno bardzo ciepło przyjęty przez Ludzi. Dlatego trochę rozumiem Scotta. Scott tak samo jak moja Siostra, która ma koleżanki Ukrainki, bo Siostrzyczka też się emocjonalnie zaangażowała na linii „Ukraina vs Putin Rosja”

   Z tego co widziałem na Facebooku, to kolejny mój ulubiony twardziel kina akcji, Gary Daniels, jest bardziej powściągliwy od Scotta, ponieważ nie widziałem postów Garego Danielsa na temat Ukraina vs Rosja.

   Jakie jest stanowisko Dolpha Lundgrena to nie wiem. To dorośli faceci i mają prawo żyć po swojemu, haha:-)

   1. Dokładnie Justyna, gdyby nas zastąpili to nowej ludności można wgrać wszystko jak czysta kartka.

  1. Tak . Jak Ktoś chce wWiEDzieć to sie dowie.
   Kto czyta Prawe Wieści tam znajdzie..
   Prośba – Kochani jak zapoda jecie Film prosze o podpis ad.tematu.

   1. Podmienili Lachów na Polachów, teraz podmieniają na w sumie nie wiedzieć kogo, może cały czas na tych samych aż do skutku?

  1. Dodam do w.w. ręcznie sterowane gospodarki i Ludzie ..
   Podczepy działają jak człoWieki są w strachu..

   Nie widzicie jak we strachu gadają do Was.. Bujanie –
   Giełdy drukowanej kasy ,giełdy zbożowe , giełdy czyli regu..lacje
   cen .
   Won z takim sterowaniem,…

   Sterowanie i spadanie śpiewała ŚP. Kora . Zdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s