Jestem właśnie w przychodni szpitalnej z moją niepełnosprawną mamą jako opieka (najwyższy stopień niepełnosprawności). Przy wejściu nagabywała nas o maski zastępczyni kierownika przychodni. Mojej mamie nakładała wiszącą na brodzie maskę na nos (sic!), choć mama jest po zawale i ogólnie w opłakanym stanie zdrowia.

Ode mnie w swej nadgorliwości wymusiła papier zwalniający mnie z noszenia maski, choć ją poinformowałam, że to moje dane wrażliwe i że nie jest uprawniona do sprawdzania takich dokumentów. No ale… Zrobiłam zdjęcie jej ID, które załączam.

Jeszcze istotna chyba rzecz – mama ledwo chodzi, o dwóch kulach. To było widać. No i naruszenie nietykalności, moim zdaniem, z tym naciąganiem maski – tego nie miała prawa robić.


Zdrawiam

autor: Cicha Wielbicielka

*

Edycja 1.10.2021

Jestem też czasem z powodu braku maski atakowana „ni z gruchy, ni z pietruchy” przez klientów sklepów, pacjentów, pasażerów, etc. Ludzie po prostu nie wiedzą, że mogą istnieć wyjątki od reguły, że nie wszyscy „muszą” (zgodnie z bezprawnymi „przepisami”) nosić szmatkę na nosie. Zostało to celowo i skutecznie ukryte, nigdzie nie spotkałam info, że mogę wejść bez namordnika, jeśli jestem z tego „obowiązku” zwolniona. Zdaje się, gdzieś za granicą umieszczają taką uwagę (widziałam zdjęcie, ale nie pamiętam, gdzie – w Anglii może?), ale u nas nigdzie tego nie spotkałam. Tak więc ludzie ślepo wykonujący polecenia „władz” napadają na „niesubordynowanych” Rodaków, nie biorąc pod uwagę tychże wyjątków od (bezprawnej) reguły.

Utworzyłam listę z konkretnymi przepisami (co prawda prawa gadziego, ale jednak prawa), które według mnie złamała pani zastępca kierownika, bo ludzie niekiedy nie wiedzą, jakie są te przepisy i dają się „robić w konia”.

1) Art. 41 Konstytucji: Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą.

https://bip.brpo.gov.pl/index.php/pl/kategoria-konstytucyjna/art-41-nietykalnosc-i-wolnosc-osobista-prawa-zatrzymanych

2) Kto może sprawdzać dokumenty z danymi wrażliwymi:

„Zgodnie z art. 25 pkt. 6 rozporządzenia, osoby zwolnione z noszenia maseczek na żądanie Policji, straży gminnej, Straży Granicznej w lotniczych przejściach granicznych, a na obszarze kolejowym, w pociągach oraz w pomieszczeniach przeznaczonych do obsługi podróżnych korzystających z transportu kolejowego na dworcach kolejowych, również na żądanie straży ochrony kolei”.

https://www.prawo.pl/zdrowie/zaswiadczenie-o-zwolnieniu-z-noszenia-maseczki-czy-lekarz-ma,503638.html
(W ogóle to ciekawy artykuł…)

3) Po raz drugi Konstytucja – gdyż cała afera kowidowa została rozpętana rozporządzeniem, a nie ustawą, obowiązuje więc tutaj nadrzędność zapisów Konstytucji.

Art. 31 Konstytucji: Wolność i przesłanki jej ograniczenia

(Dz.U. 1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.)

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

4) Naruszenie nietykalności cielesnej człowieka.
Ustawodawca w art. 217 § 1 kodeksu karnego przewidział odpowiedzialność karną za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej człowieka. Istotą tej instytucji jest zagwarantowanie człowiekowi wolności od fizycznych oddziaływań na jego ciało.

https://adwokat-sobolewski.pl/naruszenie-nietykalnosci-cielesnej/

5) Przestępstwo bezprawnego (nielegalnego) przetwarzania danych – odpowiedzialność karna.

Zgodnie z art. 107 u.o.d.o.:

 1. Kto przetwarza dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do ich przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.
 1. Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych, danych genetycznych, danych biometrycznych przetwarzanych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej, danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.

https://gdpr.pl/niedopuszczalne-przetwarzanie-danych-odpowiedzialnosc-karna

Może jeszcze by się coś znalazło?…
A na koniec taka maksyma prawa rzymskiego (żymiańskiego 😜):
„Kto nie dochodzi swoich praw, nie ma ich wcale”.

autor: Cicha Wielbicielka

73 myśli w temacie “Łamanie prawa oraz prześladowanie niepełnosprawnych pacjentów w placówkach tzw. służby zdrowia na przykładzie krakowskiego szpitala

 1. Współczuję. W tak trudnej chwili być tak gnębionym. Dramat.
  Zachęcam jednak, by zgłosić naruszenie. Bezkarność trzeba ukrócić. Ostatnio czytałam ustawę o RODO — przetwarzanie danych medycznych (wrażliwych) bez zgody zainteresowanego podlega odpowiedzialności nie cywilnej, lecz KARNEJ. Nie pamiętam tylko w tej chwili, który artykuł.
  Przeczołgają delikwentkę, to następnym razem się zastanowi, nim komuś się bezzasadnie przyczepi.
  Ja za każdym razem, gdy mi próbują wymusić okazanie dokumentu, to mówię, że to tajemnica medyczna i zawsze się w porę reflektują i ustępują. A gdyby się upierali, to proszę uprzejmie, niech wzywają policję. Policji można okazać dokument. Jeszcze mi się nie zdarzyło, by ktoś wezwał.

 2. Personel „bez serca” jeszcze bardziej sie rozzuchwalił, bo mu sie zdaje, ze jest nietykalny.

  Mama opowiada mi czasami o doświadczeniach znajomych; ma tylko tych wierzących w „pandemie”. W „służbie chorób” panuje powszechna znieczulica, arogancja, długie kolejki, łapówkarstwo, wyłudzanie pieniędzy. Ogolnie, wszyscy (i personel, i pacjenci) rozdrażnieni, wszyscy podenerwowani.

  Myslicie, ze w Kanadzie czeka sie krocej w szpitalu? Na SORze czekalam 8 godzin. Po 8 godzinach zrobili badania i stwierdzili zapalenie wyrostka robaczkowego.

  1. Należałoby służby medyczne do każdej leżącej szmaty wzywać. Albo zbierać i niedzielskiemu wysyłać, do utylizacji.

  2. Potwierdzam. W Ontario również zostawiają brudne maski w lasach i parkach. My je oczywiście zbieramy. Przeważnie zbieramy plastikowe butelki, psie kupy w kolorowych woreczkach i maski; w tej kolejności.
   Gdzie tu sens? Zebrać kupę do woreczka, a woreczek wyrzucić w krzaki, choc kubeł przy wyjściu!

 3. Krótka informacja, dziś ok godziny 13 w całych Niemczech była awaria numeru ratunkowego 112, w niektórych regionach także 110. Trwało to ponad godzinę.

  1. Rzecz dla wielu nieistotna, ale zapodam. W Kanadzie byly wybory i wygrała ta sama opcja, choc nowy-stary rzad bedzie mniejszościowy. Moze sie wiec szybciej rozleci.

  2. Dzis o 1 w nocy w Piereslawju na polnoc od Moskwy namierzono 18 000 000 jednostek (dla porownania, w Krakowie widze 20, a we Frankfurcie ponad 1000). Ciekawe, czy w nasz region, czyli i Niemcy tez, milionami z kosmosu nie strzelalo i nie wylaczylo tych numerów. Ale tego nam nie powiedza, bo przeciez to kilkuletnie dawki promieniowania!!!

  1. Komentarz od mieszkanki Barcelony:

   „Dzialo sie, kochanie!!! To swieto patronki Barcelony, ale to sa sytuacje przypadkowe, cale swieto wygladalo inaczej, bez tej wandalki”.

 4. Już jak ubierali ich jak kosmitów w kombinezony i hełmy, to wiedziałam po co..
  Ludzie zatracili umiejętność łączenia faktów – po Naszemu Jarzenia.

  CzłoWIEk ma Nogi po to,
  aby chodził po Ziemi Gai – uziemiał się, pływał .

  Diabelskie wynalazki każą mu latać .

  Cały Świat staje w obliczu zagrożenia dzięki diabelskim wynalazkom/.. Zdrawiam

 5. Trafiłem dzisiaj na coś takiego:

  https://medical-lies.blogspot.com/2021/03/lista-niejadalnych-produktow-spozywczych.html

  Kompletne bzdury przemieszane niekiedy z prawdą. Jakaś agentka przemysłu spożywczego? Pisze np. że braki są szkodliwe, miód nie ma właściwości leczniczych (??), ocet jest szkodliwy (choć właściwości lecznicze octu jabłkowego czy winnego są znane od dawna) albo chyba największy hit – cukier buraczany jest nieszkodliwy (wystarczy popatrzeć, jak wyglądają ci, co litrami piją Coca Colę i jedzą słodycze, żeby zobaczyć tę „nieszkodliwość” cukru).

  1. Od lat nie pije Coca Coli, Pepsi itd. Wolę soki owocowe wyciskane. Staram się jeść dużo owoców, orzechów i miód. Od czasu do czasu zjem czekoladę, ale muszę jednak uważać przede wszystkim na piwo. Ostatnio pracuję mentalnie nad tym, aby uwolnić się od piwa, bo lubię piwo do jasnej cholerki, ale jest ryzyko, że można się uzależnić i wpaść „w wir”. Druga sprawa, że przecież trenuję, więc tym bardziej nie jest to dla mnie wskazane. Paweł, na piwo możemy iść, ale napić się symbolicznie, do mojego ulubionego lokalu, gdzie jest miła i atrakcyjna pani właściciel i miłe rozmowne kelnerki 👍👍😀

   Ten jegomość, którego bardzo lubię i cenię, ponoć nie pije alkoholu, jest przeciwnikiem narkotyków (super sprawa i ma u mnie plusa) 👍👍👍 i nawet nie je słodyczy 😮.
   Jak on się uchował w tym zepsutym Hollywood, to ja nie wiem 😁:

   .https://www.youtube.com/watch?v=-TvoW96PK3U

  2. Pawle, w tych produktach nie ma cukru. Jest syrop glukozowo-fruktozowy i chemiczne slodziki.
   Cukier zdrowy nie jest, ale prawdziwego cukru duzo nie zjesz. Blokada sytosci nam sie wlaczy w mozgu. Natomiast syrop i slodziki blokade wylaczja i mozesz jesc bez ograniczen.
   A co do sokow owocowych, to ponoc wcale nie takie zdrowe. Z glutenem robia ponoc masakre w naszym organizmie.

   1. Tak, syrop glukozowo-fruktozowy ładują do wielu rzeczy, ale o ile pamięć mnie nie myli, to w Coca Coli, Fancie czy Spricie akurat jest cukier, a nie syrop. Syrop jest np. w lodach.

  1. Pamiętajcie o hipohondrii….
   Symulowaliście nie jeden raz hipochondrycznie objawy aby się wymigać w szkole , na studiach ect…erra

   ”Hipochondrycy są powszechnym obiektem żartów.
   Zupełnie niesłusznie.
   To zaburzenie może skutecznie uprzykrzyć życie, a co gorsza, spowodować rzeczywistą utratę zdrowia.

   Główny problem polega na tym, że oprócz oczywistych, absurdalnych przypadków, lekarze mają często problem z rozpoznaniem hipochondryków, bo skąd mają wiedzieć, czy pacjenta rzeczywiście coś boli i jak bardzo?”

   https://www.medonet.pl/psyche/choroby-psychiczne,hipochondria—falszywe-objawy–prawdziwa-choroba,artykul,1689437.html

   1. Ziemia jest wielkim kosmicznym laboratorium, w którym na przeróżne sposoby testuje się miejscowych kosmicznych Zesłańców. Głównym eksperymentem na cielesnej strukturze wolnych niegdyś istot kosmicznych jest eksperyment z interakcją bardzo ciężkiej chemii rodem z KL Auschwitz (Bayer AG był częścią IG Farben) z biologicznym skafandrem Zesłańców.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/IG_Farben

    Stąd kreacja tak zwanych chorób.

    A choroby nie istnieją.

    Istnieją tylko mniej lub bardziej chwilowe dysfunkcje.

    *

    Teraz ludzkość jest przeprogramowywana w kierunku przejścia z okupacyjnej pseudomedycyny rockefellerowskiej w stronę medycyn naturalnych. To wielki kosmiczny proces, w którym uczestniczymy zarówno my sami, jak i nasze RODziny.

   2. Znałam jedną kobietę, która miała każdą „chorobę” o której się w towarzystwie czasem rozmawiało, kiedyś szwagier zapytał ja czy co z prostatą, oczywiście potwierdziła, i umiejscowiła ją u siebie w kręgosłupie dolnym.
    😂😂😂😂😂
    Ja myślę, że hipochondria jest jedyną prawdziwą chorobą, 😀 wszystkie inne dolegliwości to tylko dysfunkcje wynikające z zaburzeń psychiczno- myślowych.

   1. …ale biskup Janiak odszedł był…

    Pamiętacie czterdziestolatka jak działkę kupili i przywiozła wdówka
    wozem głaz bo był zszedł ongiś jej ślubny i ten głaz będzie tamoj…
    Kojarzyłam z mety aluzję….

 6. Powiedziano mi w …taje…mnicy, że najważniejsze dane, jakie chcą pozyskać w spisie jest zawód wyuczony i wykonywany. Zdrawiam

   1. W punkt, TAWie.
    Dodam też samotnych staruszków oraz bezdzietne małżeństwa.
    Zamożnym bezdzietnym parom wmawia się świrusa, potem namawia na eliksir śmierci, a po faktycznym zgonie, cały majątek idzie na skarb państwa na p.

 7. Rozporządzenie podpisane. Gubernator stanu NY zwalnia 70 tys. niezaszczepionych pracowników służby zdrowia, głownie pielęgniarek. Na ich miejsce ściąga zaszczepionych emerytowanych pracowników i….. gwardie narodowa.

  1. Kalinko, i takich idiotów jak ów gubernator ta Święta Ziemia znosi na swoim łonie, a społeczeństwo śpi i wierzy takim łotrom.

   ROZSTĄP SIĘ ŁONO MATKI ZIEMI I POCHŁOŃ TĘ PLEMIENNĄ ZARAZĘ, BO ZŁA.

   1. Zwolnienia z pracy… z innej perspektywy. Pielęgniarki nie wiedza, jaki dostały „prezent od losu”: możliwość ewakuacji. Gdy aglomeracja zostanie objęta kordonem sanitarnym, to kolejna okazja szybko sie nie powtórzy. A w NY ma byc ponoć ciężko.

  1. A co ma zrobić bidne żymianisko !

   Rozkaz nie gazeta, a tu ludziska mało chorują i nie chcą się szczypać.
   Robi co może, żeby plan demia dobrze wyglądała w liczbach.

   Inna sprawa, że chyba u rozkazodawców jakoś coś się zaczyna kiepścić i rozkazy zaczynają sprzeczne przychodzić !
   A u trzeba jakoś przygotować grunt przed ogłoszeniem 1449, żeby się autochtony nie połapały za wcześnie.
   Bo autochtony jakoś też się i chwilowo nie boją, coraz mniej zaszmaconych chodzi.
   No skandal po prostu !

   Podobno dochtory dostały ustne polecenie, żeby jak się sezon grypowy zacznie, to niezaszczypanych testować tym fałszywiedodatnim testem, to będą mieli srowid.
   A zaszczypanych nie testować, tylko diagnozować grypę.

   I wtedy wyjdzie jak na dłoni, że szczypawki zapobiegają zakażeniu srowidem.

   No, byle do wiosny !

   1. W mojej miejscowości zmarła w zeszłym tygodniu młoda 36-letnia kobieta. Zabolał ją brzuch, trafiła do szpitala. Tam zanim udzielono jej pomocy, zrobiono jej test na srowida. Nim przyszedł wynik, dziewczyna zmarła.

   2. Dalej ciągną te best ialskie metody? Tak jak TAW pisze, należy gromadzić dowody. Czas rozliczenia nadchodzi. Szkoda młodej osoby.

   3. Ja mam nadzieję, że dla tych gadzich mord nie będzie sądu tylko od razu wyroki jeden po drugim do wora do wora 🤣🤣🤣.

  1. Wróż wie, ilu zarazonych Ukraincow wpuscil. Przeciez trabia, ze na Ukrainie pelno chorych. Po tygodniu wszyscy w akademikach i okolicy sie zaraza. Oczywiscie szczepieni grypa, a nieszczepieni covidem… Wirusy to madre bestie, politykow i ich rodziny np omijaja.

 8. „W przypadku piwa nie chodzi o alkohol, tylko o dodawane do niego uzależniacze. Podobnie jest z papierosami, w których wcale nie chodzi o tytoń”.

  Być może, TAWie, ale i tak teraz unikam piwa. Ostatnio znowu intensywnie trenuję. Nie chodzi mi tylko o trening fizyczny, ale przede wszystkim o zmiany wewnątrz duchowe (trening mentalny i duchowy), jakie u mnie zachodzą w tym czasie. Z tego względu właśnie unikam piwa i nawet przestało mnie ciągnąc do niego.

  Co do Garego Danielsa, to nie wnikam, czemu on nie pije alkoholu i nie je słodyczy (może też ma swoje procesy duchowe i filozofię 🙂).
  Podoba mi się, że jest przeciwnikiem narkotyków, a wiadomo, że w zepsutym Hollywood dostęp do takich rzeczy jest łatwy. Nawet Jean Claude Van Damme miał ponoć kiedyś problem z narkotykami, ale udało mu się wyjść z tego szamba.

 9. „Gdy patrzę, jak ten cały proces apokalipsy jest ręcznie sterowany przez Pozaziemskich, to odechciewa mi się prowadzenia tego bloga. Bawią się nami jak dziećmi”.

  Nie dziwię się Tobie. Tym bardziej, że według Moniki Rajskiej (powiedziała o tym w nowym filmie) spokój będzie dopiero w 2024 czy 2025 roku. Jeśli covidionizm ma być tak długo na Naszej Planecie, to trzeba być „ze stali”, bo można ześwirować, zacząć chlać, palić papierochy, jeść fast foody i szlajać się po burdelach.

 10. Życie przerasta kabaret.
  Chociaż to nie jest śmieszne. Ale czego spodziewać się po Ukraince?

  „Władze Gdańska zaprosiły na sesję Rady Miasta prezydenta parlamentu Bremy. Frank Imhoff stwierdził w swoim wystąpieniu, że Polska nie przestrzega prawa i lekceważy europejskie wartości. Czy w sprawie należy się spodziewać ostrej reakcji prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz? – Jestem obecnie na obradach Sejmu, ale radni poinformowali mnie już, że pani prezydent zareagowała. Gdy niemiecki polityk pouczał polski rząd, klaskała i szeroko się uśmiechała – mówi portalowi tvp.info poseł PiS z Gdańska Kacper Płażyński”.

 11. GB czyli gburostwo brytyjski schodzi na psy.

  „Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany przez służby Wielkiej Brytanii na lotnisku Heathrow. Publicysta Rafał Ziemkiewicz pojechał towarzyszyć córce, która rozpoczyna naukę na Uniwersytecie Oksfordzkim.
  Informacja o zatrzymaniu polskiego dziennikarza oburzyła wielu Polaków. Znamy już oficjalny powód zatrzymania.
  „Otrzymał pan dwudniowe pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość. Uważam jednak, że w pana wypadku zakaz wstępu będzie sprzyjał dobru publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania i poglądów, które są obrazoburcze i sprzeczne z brytyjskimi wartościami, co skutkuje brakiem zgody na wjazd” – czytamy w piśmie, które cytuje portal „Do Rzeczy”.
  – Myślę, że mało kto ma na bagażu tak bajerancki klips z londyńskiego pierdla. Na dodatek więźniowie polityczni wchodzą nawet przed biznesklasą. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wyrazy wsparcia. Niestety ledwie mi oddali telefon, muszę go wyłączyć z powodu, że samolot rusza – napisał na gorąco Ziemkiewicz”.

  „Na dodatek więźniowie polityczni wchodzą nawet przed biznesklasą”.
  Niektórzy nawet dostają asystę dwumetrowych antyterrorystów, chociaż mają 1,60 w kapeluszu i są drobnymi paniami 🤣🤣🤣🤣 ale widać o siłę Ducha tu chodzi i Moc, której uny się boją 🤣🤣🤣🤣

 12. Ze świata sportu.

  „Od momentu, gdy dostałem szczepionkę, nagle mam problem, mam wiele problemów – mówi francuski tenisista Jeremy Chardy, który ogłosił zawieszenie kariery sportowej.
  Jak informują francuskie media sportowe, decyzja 34-letniego sportowca spowodowana jest powikłaniami po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Sam sportowiec przyznaje, że żałuje przyjęcia preparatu”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s