100 myśli w temacie “Nikt nie zaszczepi wam dzieci na siłę

  1. Co za bladź zamknęła dziecko w klasie, brawo tata 👍👍👍.
   Teraz zauważyłem różnice między wkurwiony… Polakiem a jakąś inną nacją.

   1. „Co za bladź zamknęła dziecko w klasie, brawo tata 👍👍👍.
    Teraz zauważyłem różnice między wkurwiony… Polakiem a jakąś inną nacją”.

    Jakiej samodzielnej analizy myślowej wymagać od środowisk nauczycielskich, jeśli to bodaj ich pierwszych odmóżdżano bezrefleksyjnym realizowaniem tzw. podstawy programowej.
    Słowo klucz „program” pojawił się w szkołach dużo wcześniej niż audycję radiową czy telewizyją nazwano programem.

    Takie sa narody, jakie ich dzieci nauczanie.
    Wróg wiedział, w jaką część tkanki społecznej uderzyć.
    Cel – zaprogramować noli – pal!
    Hybrydowo przekształcić dawną, przepiękną w swej kreacji inteligencję polską, jaką stanowili nauczyciele.
    Przekształcić w podwykonawców algorytmów planu systemu.
    Powiodło się.

    Pojedyńczy z nauczycieli to rzeczywiście ludzie z pasją, z samodzielnym myśleniem.
    Ogarniają nauczanie jako proces w powiązaniu z życiem, w jakie ma wejść młody człowiek i radzić sobie w nim nie tylko zdobytą informacją, lecz przede wszystkim wartościami człowieczeństwa.

    Ech…, dużo by mówić.

   2. Krysiu, ja chodziłem do wiejskiej podstawówki, gdzie były nauczycielki prze emeryturą, prawdziwa utopia dla dzieci, za to w liceum miałem już tylko paru takich i omijałem szkołę szerokim łukiem, młodzi nauczyciele jak mówisz próbowali wgrywać swoje programy zero edukacji.

   1. Wrzucili ten filmik wraz z ‚opisem sytuacji’ przez ‚dziennikarza’ na o2.pl, ale tam komentarze już zupełnie inne;((

 1. Chyba wszyscy weekenduja ze tak malo ludzi na blogu? I gdzie sie podziala Kalina? Reszta tez kolacyjki dla mezusiow robi? Oby ze swieczkami 😁. Skoro nam towarzystwa nie dotrzymujecie, to przynajmniej zrobcie sobie romantyczny wieczor💕

 2. Pole magnetyczne niespokojne…
  I wcale mnie to nie dziwi.. Chyba idzie pisowska czwarta fala. Wczoraj wieczorem i dzis rano gwigerami szarpala

 3. Taki Rolnik który pryska czereśnie powinien płacić odszkodowanie za zdrowie dla tej kobiety która ucierpiała z powodu pryskanych czereśni. Może wtedy by to ich czegoś nauczyło?
  Państwo które pozwala rolnikowi opryskiwać żywność wspiera jego przestępczą działalność A więc to państwo popełnia przestępstwo wspierając takiego rolnika to jest ludobójstwo i na takie państwo zmuszona jestem płacić podatki jako niewolnik a państwo Oszukuje mnie że jestem wolna, więc to państwo również popełnia Przestępstwo oszustwa dezinformacji

  1. Pamelo najwiecej trucuzny dodaja posrednicy by im sie towar nie zepsul. Np takie ziemniaki i wiele bulw czy owoce, orzechy itd sa napromieniowane radioaktywnie itd.
   Owoce ponoc suszy sie siarka.
   Winni sa Parlamentarzysci i Rzadzacy ktorzy dopuszczaja takie prawo i nie robia kontroli. To oni pograzaja uczciwych a pozwalaja budowac fortuny trucicielom.
   U nas tradycyjnie wine zwala sie na pionki na dole. I takie przekonanie buduje sie u spoleczenstwa

 4. Bardzo smutna dla mnie wiadomość:

  dziś przeszedł na inne gęstości jeden z Najbliższych Moich Przyjaciół, Piotr, zdiagnozowany ponad rok temu przez team Rockefellera na tak zwanego raka…

  Ostrzegałem Piotrka przed chemioterapią…

  1. To jest męczarnia –
   jak chwycenie się brzytwy.. wlewy z kwasu solnego?
   Rok ? mają rozmach… Błogo Sławię w trudnym czasie. ZdRawiam

  2. Wyrazy współczucia Taw, rok temu w ten sam sposób po kilku miesiącach takiego „leczenia” odeszła bliska mi młoda osoba w tzw wieku chrystusowym

   1. Mojemu mezowi kilka razy wyswietlil sie w komorce numer do niezyjacego kolegi, a zarzekal sie, ze wybral inne polaczenie.
    Juz kiedys pisalam, ze przysnil mu sie dawno juz niezyjacy przyjaciel z lat szczeniecych. Dotknal jego ramienia i powiedzial mniej wiecej: „wszyscy mysla, ze umarlem, a ja zyje”. Maz obudzil sie, bo wydawalo mu sie, ze to ja go budze, a tu nic ciemna noc. Wszyscy spia. Poczul sie nieswojo.

  1. Wirus nie grasuje tez w kosciolach. Sardynki upchniete i nikomu to nie przeszkadza. Ba, nawet ksiadz moze tryskac slina na kogo chce, mietosic jedzenie podawane do buzi i nic… Virus jest dezaktywowany. Moze przez wysokie wibracje i, kadzidla? Ktoz to wie?

  1. No powiedz, czy to nie jest prawdziwe, wredne ku..stwo ?

   Pewnie otrzymali tylko polecenie ustne.
   Nic na piśmie, jak zwykle w takich działaniach…

   1. „Błąd pilota” (najniższego poziomu w piramidalnej strukturze władzy) to podstawowa zasada matrixa. W ten sposób inżynierowie/programiści matrixa unikają skutków swoich decyzji.

    Mechanizm ten ładnie jest przedstawiony w powieści „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa, gdy Poncjusz Piłat mówi do swego geremka coś w tym stylu: Wiesz, Marcusie, śniło mi się, że nasz więzień został dziś rano znaleziony martwy w celi…

    – Jesteś prorokiem, Hegemonie – odpowiada Marcus – właśnie takim go dziś znaleźliśmy i już za godzinę będziesz mógł zobaczyć jego zwłoki…

  2. Amantadyna to najgorszy wybór, ponieważ możne dać wiele skutków ubocznych. Dużo lepszym rozwiązaniem jest Iwermektyna. W krajach ościennych stosowana, u nas zabroniona. Ale może ją wypisać weterynarz 🙂
   Oczywiście najlepiej cały czas starać się o dobrą odporność organizmu i mieć to wszystko w wielkim poważaniu 🙂

  1. Tyle, że 100% płatna. Pani w aptece powiedziała, że lekarze mogą wypisywać tylko na dwie jednostki chorobowe. Żadna z nich nie jest grypą.

 5. Kochani, weszliśmy już w energie Jesiennego Przesilenia…

  Warto codziennie palić Święty Ogień Przesileniowy, by przepalić stare treści.

  🔥🔥💃🔥🔥

  Przesilenie Jesienne jest najłagodniejsze spośród czterech rocznych Przesileń, ale jednak zawiera swój silny transformacyjny potencjał.

   1. Vinco, to sztuczne słoneczko niech sobie ucieka tam skąd go tu ciemne szatańskie siły przywlokły, bo do Nas wróci niebawem to prawdziwe SŁOŃCE ☀️ Źródła Wszechrzeczy, to którego fotony są uzdrawiajacymi radosnymi promieniami.

 6. Policjantów ruszyło?

  https://tvn24.pl/polska/protest-policjantow-zaostrza-sie-psia-grypa-dwa-5417522

  Co ciekawe, na ostatnim proteście w Poznaniu był chyba przedstawiciel grupy „Wielki Protest Mundurowych 2021”, co się okazuje, na telegramie powstała grupa o takiej nazwie, grupa zamknięta.

  „Na grupę kolejnego uczestnika może wciągnąć tylko policjant, który jest już użytkownikiem. Z pracy wiemy, że komunikator gwarantuje wystarczającą poufność, ludzie nie boją się pisać, co naprawdę myślą – tłumaczy tvn24.pl oficer policji”.

  Co ciekawe, policjanci odcięli się od swoich policyjnych związków zawodowych. Działają oddolnie, jak Kamraci. Jak my…. Dobre wiadomości.

   1. Też jestem ciekawa, o co chodzi. Słysząc przemowę przedstawiciela w Poznaniu, zdziwiłam się, że tak otwarcie mówi. Ale 6.000 to i tak niedużo. Po informacjach z tego artykułu można przypuszczać, że ta grupa na telegramie jest już infiltrowana. TVN-24 przytacza komentarze z grupy.

    Trzeba uważać, wiadomo.

    A może kasa się kończy? Tak jak w medycynie? Lekarze też teraz dziwnym zrządzeniem losu strajkują…

   2. Co ciągle powtarzam, kowid to projekt pozaziemski. I każda jego kolejna faza jest ręcznie sterowana. „Pobudka” lekarzy i esesmanów również.

    A skoro wchodzimy już w taką fazę, oznacza, że to faza schyłkowa całego projektu. Czyli zapewne na Wiosnę usuną Chazarów z Warszawy.

   3. Lekarze to wiadomo, dodatki srowidowe nie płyną od czerwca, to się domagają. Przyzwyczaili się do innych niż normalne gratyfikacji, to ciężko im wrócić do tych niższych.

    Ale po tym wystąpieniu przedstawiciela mundurowych w Poznaniu, myślałam, że powstaje jakaś mała grupa, mających dość tego, co się dzieje. Nie krawężników z mlekiem pod nosem, ale tych niewielu prawdziwych policjantów, którzy z jakichś sobie tylko znanych powodów, ciągle w służbie trwali.

    Pożyjemy – zobaczymy.

    Ostatnio Justyna Socha powiedziała, że powstaje też grupa (stowarzyszenie) muzyków przeciwnych temu, co się dzieje.

    Nieważne w sumie z jakich powodów mundurowi strajkują. Ważne, że wytrącili okupantom pałki lejące ludzi na ulicach i długopisy wypisujące mandaty z ręki. Nie będą mogli obostrzeń wprowadzić.

    A może dostali już wezwania od prokuratury za działania zeszłoroczne?

    Na marginesie, Zygfryd wstawił film z wypowiedzią amerykańskiego wojskowego do niemieckich policjantów. Przetłumaczyłam go we wpisie pod filmem. W tym co mówił, apeluje do policjantów o zaprzestanie wykonywania niezgodnych z prawem poleceń…

   4. Moze i policjanci juz zrozumieli, ze dla nich tez nie ma miejsca pod Alpami.
    Oni troche wolniej mysla, to dluzej im to trwa.

   5. „Po półtora roku znęcania się fizycznego i psychicznego na RODakach zaczęli myśleć?…

    Coś mi tu nie pasuje…”

    Słyszałam od ludzi, że gdzieś nagle zmarł bez powodu i nagle polincjant lat 38. Zostawił 2 dzieci i żonę. Ludziska zastanawiali się, czy od noszenia sraski czy od szczypawki. A skoro ludzie się zaczęli zastanawiać, to jego koledzy pewnie też.
    I może nie tylko jeden polincjant powiększył grono aniołków tudzież diabełków…

  1. Na plakacie z facjatą jakiejś cwelebrytki z napisem: „proszę, zaszczep się” ktoś napisał czarną farbą w poprzek po całości: odpierdol się.

   Grubo, ale w sam raz.

   1. W wieku 69 lat zmarł Jerzy Targalski, historyk, doktor nauk humanistycznych, politolog, orientalista, działacz partyjny a potem opozycyjny w PRL a także jedna z twarzy “dobrej zmiany”.

 7. Jacek Sieradzan
  Georgij Gurdżijew, czyli wyjście poza szaleństwo automatyzmu codzienności
  Fragment ksiażki ‚Od kultu do zbrodni. Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku’, Wyd. KOS 2006

  „Szczególny nacisk kładł na rozpoznanie trzech iluzji człowieka: iluzji jedności (przeświadczenia, że człowiek ma tylko jedno „ja”), iluzji świadomości (że jesteśmy świadomi tego, co robimy) oraz iluzji efektywności (tego, że jesteśmy panami swojej woli)→191. Negował istnienie prawdziwego „ja” w człowieku→192. Utrzymywał, że w każdym z nas znajdują się tysiące maleńkich „ja”, które kolejno działają i które należy zespolić w końcowym procesie deifikującej transformacji→193. Według Uspieńskiego Gurdżijew uważał, że ludzka maszyna posiada „kilka całkowicie niezależnych od siebie umysłów”→194, a ponieważ „nie ma stałego i niezmiennego Ja”→195, tylko „setki i tysiące małych, oddzielnych »ja«”→196, człowiek jest rozdwojony w sobie i „[n]ieustannie się zmienia”→197. W związku z tym przestrzegał, aby nie utożsamiać się z żadną z owych małych jaźni: „Wolność jest przede wszystkim wolnością od utożsamiania się”→198. Ponadto oddzielał istotę człowieka, będącą jego rzeczywistą, niezmienną naturą, odziedziczoną od przodków, od jego osobowości, tworzonej pod wpływem zewnętrznych wpływów i okoliczności, wychowania, edukacji itp. Uważał, że rozwój duchowy jest związany ze „wzrostem istoty”→199.

  W jego opinii człowiek żyje w więzieniu własnych wyobrażeń→200. Człowiek nigdy nie jest podmiotem swoich działań: „Człowiek jest maszyną. Wszystkie jego czyny, działania, słowa, myśli, uczucia, przekonania, opinie i nawyki są wynikiem zewnętrznych wpływów, zewnętrznych wrażeń. Sam z siebie człowiek nie jest w stanie wytworzyć ani jednej myśli, ani jednego działania. Wszystko, co mówi, robi, myśli, czuje – to wszystko się zdarza”→201. „By czynić, trzeba być. I konieczne jest zrozumienie najpierw tego, co to być oznacza”→202. Pracę nad sobą trzeba rozpocząć od nauczenia się prawdomówności, a wstępem do tego jest umiejętność odróżnienia prawdy i kłamstwa w sobie samym→203. Zdaniem Gurdżijewa: „W zwykłym, mechanicznym człowieku »wola« jest nieobecna, ma on tylko pragnienia;

  i to, co nazywane jest silną lub słabą wolą, oznacza jedynie większą lub mniejszą stałość tych pragnień i życzeń”→204. Człowiek-maszyna zachowuje się w sposób automatyczny, a swoje działania „wykonuje w sposób niedostrzegalny dla siebie samego”, co oznacza, że nie kieruje nimi wola, lecz instynkt→205. Automatycznie powiela swoje myśli i uczucia; poprzednie myśli i uczucia powodują powstanie następnych, które z kolei dają zaistnieć kolejnym itd. ad infinitum. Ktoś taki ,,[ź]yje w subiektywnym świecie »ja kocham”, »ja nie kocham”, »ja lubię«, »ja nie lubię«, »ja chcę«, »’ja nie chcę«, to znaczy w świecie tego, o czym myśli, że to lubi albo tego nie lubi, o czym myśli, że tego chce albo tego nie chce. Nie widzi on rzeczywistego świata. Rzeczywisty świat jest dla niego ukryty za ścianą wyobraźni.

  On żyje we śnie. Śpi”→206. Zdaniem Gurdżijewa człowiek współczesny jest anormalny, „wędruje bez celu w mechanistycznej nierzeczywistości, śniąc na jawie”→207. Ponieważ Gurdżijew uważał, że we wszechświecie panuje ład i harmonia, dlatego wewnętrzna przemiana jednego człowieka nie ma wpływu na innych. .Jeden człowiek nic nie znaczy dla ludzkości. Gdy jeden człowiek staje się lepszy, inny staje się gorszy. Zawsze jest tak samo. (…) Moralność jest względna: subiektywna, sprzeczna i mechaniczna”→208. Koncepcja prawa zachowania energii moralnej we wszechświecie wydaje się być oryginalnym tworem Gurdżijewa. Nawiązuje ona do praw fizyki (zgodnie z którymi suma energii we wszechświecie jest wartością stałą), oraz do zasad ekonomii (zgodnie z którymi zysk jednego człowieka powoduje stratę innego).

  Gurdżijew dopuszczał możliwość duchowej ewolucji człowieka i osiągnięcia przezeń takiego stopnia rozwoju, kiedy przestanie być tylko biernym obserwatorem dziejących się wydarzeń, na przebieg których nie ma żadnego wpływu→209. Z więzienia własnych wyobrażeń można się wyrwać wyłącznie dzięki samoświadomej obserwacji i pracy nad sobą. Świadomą pracę nad sobą najlepiej jest zacząć od szczerej autoanalizy i przezwyciężenia drobnych nawyków→210. Jedyną alternatywą jest „obudzić się”, czyli „zostać odhipnotyzowanym”→211. Można to osiągnąć wyłącznie poprzez samopoznanie, które należy uczynić celem i sensem życia. Najlepszą drogą do tego celu jest praca w grupie pod kierunkiem nauczyciela→212. W takiej grupie każda osoba ma jasno określone przez nauczyciela zadanie, tworzy część całości, a interes grupy jest ważniejszy niż dobro i aspiracje jednostki→213. Uważał, że zwykły człowiek, który nie stosuje żadnej dyscypliny duchowej, rozwija się tylko do pewnego stopnia, a następnie jego rozwój się zatrzymuje. Wówczas potrzebna jest interwencja kogoś, kto przekroczył własne ograniczenia. Ten ktoś ma „zapobiec, aby przeszłość stała się przyszłością”→214.”

  całość:
  http://www.taraka.pl/georgij_gurdzijew_wyjscie_poza

  1. No to ładnie się bawią. Australijczycy, jakich znam, nawet nie chcą słyszeć o powrocie do tego faszystowskiego państewka.

 8. Wyobrazcie sobie, ze dostalam wiadomosc z YT, ze ze wzgledu na prawa autorskie usuwaja z mojego kanalu video, ktore zamiescilam w 2013. Ja na kanale nic nie mam (a wlasciwie nie mialam), za wyjatkiem tej wlasnie kilkuminutowej rozsadnej wypowiedzi starszego pana na Marszu Niepodleglosci dla TV eMisja. Po tylu latach…. Jezeli sytuacja sie powtorzy, to zlikwiduja mi konto.

   1. Dlaczego tak szybko mija tydzień?
    Nie nadążam..

    ”Warto pamiętać, że wskazówki zegara to tylko mechanizm, który wcale nie oznacza, że czas tak naprawdę płynie, mija i ulega zmianom.

    W rzeczywistości czas jest trójwymiarową, abstrakcyjną dla nas formą, która być może płynie, a może stoi w miejscu, może cofa się lub zmienia naszą rzeczywistość, dosłownie przerzucając nas do innych wymiarów.”

    https://www.odkrywamyzakryte.com/czas/

  1. Ja mam kupę szali, kufajkę i grilla na środku pokoju. Ale jestem tu przejściowo. Niedługo jadę w cieplejsze rejony, tylko jeszcze nie wiem jakie🤣🤣🤣🤣

  1. Poszperałam i znalazłam parę artykułów mówiących, że rząd tego stanu potwierdził skuteczność tego leku w „zmniejszeniu” lub „spowolnieniu” ilości przypadków śmiertelnych świrusa.
   Ale czy tak faktycznie jest, to znaczy, że ten lek działa, to nie wiem. Pisać i mówić można dużo. Może i działa.

   Wiemy na pewno, że testy są zafałszowane.
   Wiemy, że w Indiach potraktowano ludzi najnowocześniejszą bronią falową, a wmówiono ludziom, że to świrus. Info było o tym, ale szybko usunięto wszelkie wzmianki z niezależnego netu.
   Wiemy, że w Indiach dużo ludzi umiera ma ulicy z biedy i głodu. I większość ma to po prostu głęboko w doopie. Bo taka karma.
   Ludzie idący chodnikiem nie zwracają na to uwagi, nawet przejdą nad kimś leżącym i nie zainteresują się, o co biega. Empatia w Indiach to słowo bardzo obce. Wielu zupełnie nieznane.

   1. Taw, mam znajomego lekarza w Polsce, który mógłby załatwić amantadyne.
    Ale do tej pory myślałem, że to grypa, a wirusa nie ma, teraz już się pogubiłem.

   2. Wirusy w przyRODzie nie istnieją. Są za to przeróżne „produkty laboratoryjne” (broń biologiczna) z tajnych laboratoriów wojskowych spuszczane na ludność cywilną kRajów z niezidentyfikowanych samolotów.

    Ja nie promuję wymienionych trzech specyfików (amantadyna, iwermektyna, hydroksychlorchina), ani ich nie zażywam. Po prostu mówimy tu tylko, że teoretycznie są to specyfiki, które czasami mogą pomóc przy pewnych objawach. Ale każdy syntetyczny specyfik ma oczywiście swoje skutki uboczne. Lepiej budować Naturalną Odporność 👣

   3. „Lepiej budować Naturalną Odporność 👣”

    Tak, po trzykroc tak.
    Oni wywołują symptomy tego gówna również przez nadawanie falowe. Kto rezonuje z tym, chwyta. Jakiś powód stawiania kupy anten jest.
    Jak ktoś siedzi z nosem przy telewizorze, czyta reżimowe gazety bzdety, poddaje się świrusowej propagandzie, to siłą rzeczy dostosowuje się do tego trendu. Do tego sfałszowane testy…

   4. „Wszyscy pracujemy. Tylko nie każdemu za pracę płacą. Na tym polega matrix”.

    100/100 czysta PraWeda!

   5. Ja już jestem emerytką, więc nie muszę pracować dla zgniłego matrixa, pracuję i robię to co kocham, wytworzone przezemnie dobra rozdaję tym, którzy potrzebują, a ja jestem przeszczęśliwa, że mogę komuś sprawić radość.

   6. „Wszyscy pracujemy. Tylko nie każdemu za pracę płacą”.

    Tak, to jest czarodziejskie hasło.
    Działa na wszystkich, którzy wiedzą lepiej, jak mam żyć.
    Zamykają się w trymiga.
    I mam spokój z mądralami 😋

   7. o hydroksychlorochina wiem od ponad roku,
    o iwermektyna i amantadyna od ok. pół roku,
    powyższe znam z bloga TAW oraz innych źródeł.

    istnieje też uniwersalny lek na wszelkie coronaświrusy:
    suramin – znam o tym od ok. 4 miesięcy🙂 a o tym kompletnie cisza

 9. Sie porobiło…

  „Niektórzy młodzi ludzie, zaczęli propagować za pośrednictwem TikToka określenie „pureblooded”, czyli „czysto-krwistych”. Ma to podkreślić ich wybór w kwestii nie przyjęcia szczepień na COVID-19. Najnowszy trend przeciwników przymusu szczepionkowego zyskuje spore zainteresowanie w mediach społecznościowych”.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowa-moda-wsrod-mlodziezy-niezaszczepieni-nazywaja-sie-czysto-krwistymi

  1. W Niemczech są portale ponoć z ogłoszeniami pracy dla ludzi, co nie przyjęli tego gówna.
   Piszę ponoć, bo tylko słyszałam i czytałam o tym. Na razie nie szukam pracy.

 10. Tacy mądrzy, a tacy głupi w tych województwach mieszkają :

  Najwięcej osób w pełni zaszczepionych – powyżej 52 proc. – jest w woj. mazowieckim, wielkopolskim oraz pomorskim;

  Miałam na myśli tych, co przyjęli eliksir.

 11. W ogóle dzieją się dziwne rzeczy.

  Przykład z niedzielnego poranka. Wybieraliśmy się do dzieci. Miałam nienaładowyny telefon, w sobotę wieczorem myślałam, że go rano podłączę, ale piekłam jeszcze chleb dla dzieci i o telefonie nie myślałam, w pewniej chwili mąż mówi do siebie: „czemu się ten telefon nie ładuje”? tym przypomniał mi, że muszę mój naładować. Były jeszcze dwie takie sytuacje tego ranka, nie pamiętam o co chodziło, ale mąż mówiąc do siebie przypominał mi o czymś, co planowałam robić. Przestrzeń działa niewiarygodnie.

  PS

  Szwagierka (siostra męża) opowiadała mi kiedyś, że jej teściowa otrzymywała na komórkę wiadomości od męża, po jego śmierci.

 12. Do mnie zadzwoniła Mama po swojej śmierci. Byłam, co tam, jestem w szoku do dziś. Ale chociaż wiem, że jest Jej dobrze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s