48 myśli w temacie “Nowoczesna metoda zbioru Dziurawca – prosto do butelki

   1. Dziękuję Mimoza, uwielbiam ten utwór. Nabożnie noszę w portfelu Liść Dębu z Żelazowej Woli, pod którym medytowałem.

    Wszystkim, którzy chcą odpocząć od kowidowego obłędu serdecznie polecam pielgrzymkę do Żelazowej i medytację pod wiekowym Dębem Mocy 🔆

    🌳🌳🔆🌳🌳

   2. Jeżeli trafiłam w Twój gust muzyczny to chyba już dziś nic mnie bardziej nie uszczęśliwi. Sprawianie radości innym jest radością samą w sobie 🌷

   3. To Francuz Paul Marie André de Senneville urodzony w 1933 skomponował utwór Mariage D Amour, który często podawany jest, że skomponował go F. Chopin jako Spring Waltz.

   4. Dziękuję Anamiko za sprostowanie. To ważne, żeby znać Źródło. Cudownego dnia życzę Wszystkim bez wyjątku ❀

 1. Taw, ostatnio popijam dziurawiec, ale wyczytałem w kilku miejscach, że jak ktoś ma plamy na twarzy od słońca, jak ja, to nie powinno się pić dziurawca, a co ty o tym sądzisz?

  1. Tak, Dziurawiec lepiej przyswajać po zachodzie Słońca.

   Ja jestem ewenement i zajadam nawet w największe upały. Ale mam swoje szamańskie sztuczki: po pierwsze, proszę Słońce i Zioło, by były łagodne dla mnie. Po drugie bardzo długo nabożnie żuję przed przyswojeniem, nasączając Zioło intencjami.

   Mój organizm jest specyficzny, więc nie biorę odpowiedzialności za stosowanie przez innych moich prywatnych metod. Każdy sam może zabawić się w naukowca i weryfikować na sobie naukowe mity.

   1. Ok spróbuję, ale muszę go poszukać, co w moim przypadku nie będzie łatwe, na razie mam tylko dostęp do takiego z Herbapolu, który pewnie kija daje.

   2. Zależy gdzie zbierany i jak suszony. Jeśli suszony w mikrofali, to rzeczywiście kija wart. Za czasów moich studiów lubelski Herbapol był oazą wzorcowości, dziś nie wiem, co się tam dzieje, ale kilka lat temu dobiegały niepokojące głosy z wewnątrz. A w sokach Herbapolu niestety nie wyczuwam już energii Życia.

   3. A taki zebrany w mieście coś da ?
    O widzę, że mamy coś wspólnego (Spring Waltz)

   4. Pamiętam, jak za dzieciaka chodziłem z wujkiem koso kosić rzekę, jestem ciekaw, jak teraz wygląda, skoro nie koszą.

   1. Ha! Butla szklana ewidentnie po Białej 🐂 🤫😉
    Produkt regionalny na pewno zdrowszy, ale jak jak się trafi złej jakości, to niedobre to 😝😝😝

   2. Koło mnie jest destylatornia domowego łyskacza. Można pójść i samemu popędzić alkohol. Odpłatnie. Można tam też zjeść obiad.
    Niedaleko mnie mieszka też chłopska rodzina, co chodzi boso. Cały czas. Seniorka Rodu, starsza kobieta, to nawet jak na rowerze jeździ, to na bosaka. I oczywiście w tradycyjnym regionalnym stroju alpejskim.
    Ja też śmigam boso albo w łaczkach. I w ozdobionym lusterkami stroju rajastańskim i wyglądam jak diabeł, bo mam od wiatru potargane włosy i od słońca jeszcze bardziej ciemny pysk 🌞🌞😛

 2. Taw, gdzie Ty jesteś, że u Ciebie dziś Słonce? U mnie leje cały dzień bez chwili przerwy… Szum deszczu też piękny, ale dziurawca nie mogę iść zbierać, choć ten, który rośnie u mnie, to akurat w miejscach skażonych spalinami aut, dziwne nie?

  1. Iwonko, odpowiadając na pytanie Słowianina na Uchodźstwie, dzieliłem się z nim swoim dotychczasowym doświadczeniem z pracy z Dziurawcem, nie tylko w dniu dzisiejszym. Dziś rzeczywistoście u mnie ponuro, a teraz nawet deszczowo.

 3. Mój, zalany olejem stoi już dobry miesiąc. Ale nie miałam zbyt dużo kwiatów, dlatego nie jest mocno czerwony. Niestety w mieście nie jest łatwo rośliny, które można zbierać. Przy drogach, budynkach, chodnikach wprawdzie rosną różne, ale są pewnie zanieczyszczone. Mój zebrałam na łące przy domu w którym mieszka syn, nie było jeszcze zbyt dużo, a gdy byłam 2 tygodnie później to łąka była już skoszona. Zalałam olejem z konopii.

  Mam też nalewkę i sok z kwiatów mniszka, malinówka się robi a także propolis zeka na odlanie. 🙂

  Ususzyłam też przytulię, własnoręcznie zebraną. Popijam czasami. Ostatnio, przy źródełku, do którego po wodę jeździmy znalazłam trochę czarciego ziela, suszy się…

 4. Wklejam artykuł o kontrowersyjnej wypowiedzi ministra Niedzielskiego dotyczącej 3 dawki eliksiru – SZOK – minister został zhejtowany przez środowisko lekarskie – eliksirowe rzecz jasna… Czytajcie – ciekawa jestem, czy pan Niedzielski się budzi, czy to zaplanowana akcja ocieplenia jego wizerunku?

  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,szokujaca-wypowiedz-ministra-zdrowia–lekarz–niedzielski-do-dymisji,artykul,26924118.html

  1. Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział coś bezprecedensowego. Informując, że Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim zarekomendowała podawanie trzeciej dawki szczepionki osobom z obniżoną odpornością, stwierdził, że próbuje on wyważyć, na ile jest to interes firm farmaceutycznych.

   „Staram się wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej”.

   „Nie ma cały czas badań, które by pokazywały przyrost skuteczności, czyli pewną wartość dodaną wynikającą ze zderzenia się z nowymi mutacjami wirusa. Dopóki badania nie wykażą, że trzecia dawka, która prawdopodobnie musiałaby być zmodyfikowana, nie będąc prostym powtórzeniem, będzie w lepszy sposób niż w tej chwili zabezpieczała przed nowymi mutacjami – to można powiedzieć, że wartość dodana takiej operacji jest bardzo niewielka”.

   1. Ta, która była, to też pic. Będą sobie mieszkać jak komunistyczni dygnitarze w podwarszawskich lasach, też im nic nie zrobili.

   2. Norymberga to była ściema.
    Zobaczcie sami: główni oskarżeni zachowują się jak widzowie kabaretu [kliknij na fotę, by powiększyć]:

    A że rzeczywistość jest fraktalna, to ewentualna Norymberga_2 mogłaby być tylko i wyłącznie fraktalem Norymbergi_1.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s