.https://youtu.be/O8sTd8Af27U

.https://youtu.be/o2z67fCRgh0

Z Nicole Grospierre-Słomińską, autorką książki „Supermikroby”, rozmawia Andrzej Bazgier z telewizji Efekt Setnej Małpy.

*

W książce „Super-Mikroby” Nicole Grospierre-Słomińska, po ponad 10 latach pracy z Efektywnymi Mikroorganizmami, zebrała swoje doświadczenia z ich użytkowania w Polsce. Śledziła doniesienia o osiągnięciach technologii EM w kraju i za granicą, we wszystkich dziedzinach, w których stosuje się EM.

Jest to książka osobista, w której Nicole dzieli się również tym, co przeżyła jako paryżanka osiedlona na polskiej wsi. Zapuściła korzenie we wsi Dąbrówka pod Lublinem i tam tworzy trójpokoleniową rodzinę, wśród przyjaciół, także osiedlonych w pobliżu. EMy stały się dla niej tak, jak dla wielu innych, stylem życia.

O autorce:

*Nicole Grospierre-Słomińska – aktywistka, ekolożka i edukatorka. Urodziła się w Paryżu, choć jej korzenie sięgają w głąb brazylijskiej Amazonii. W roku 1976 przyjechała do Polski, gdzie w Warszawie poznała muzyka i rzeźbiarza Jerzego „Słomę” Słomińskiego. Zafascynowana naturą słowiańskiej krainy oraz serdecznością jej mieszkańców, na stałe osiadła w Polsce. Od kilku dekad wspólnie z rodziną i zaprzyjaźnioną grupa artystów, rzemieślników oraz ekologów tworzy społeczność żyjącą poza miastem.

Nicole jest jedną z prekursorek popularyzowania w Polsce pozytywnego i zdrowego sposobu na życie w bliskości z naturalnym środowiskiem. Regularnie i z powodzeniem stosuje w domu i w ogrodzie japońską metodę tzw. Efektywnych Mikroorganizmów, które mają dobroczynne działanie na otoczenie, a ponadto wzmacniają ekosystem.

Dużo czasu poświęciła na spisanie w tym poradniku swoich obserwacji i wskazówek, przydatnych zwłaszcza tym, którzy chcą uprościć swoje życie, poczuć kojącą obecność przyrody i oddalić się od substancji chemicznych. Dziękujemy, że za miejsce do tworzenia i edukowania wybrała właśnie nasz kraj i że wszyscy, dla których ważne jest zdrowie, harmonijne życie, a także przyszłość Ziemi, mogą korzystać z jej wiedzy i doświadczenia.

autor: Rafał Chwiszczuk, Fundacja Cultus

Blog Nicole Grospierre-Słomińskiej:

https://emblognicole.emformacja.pl/author/nicoleuseradmin/

Książka „Supermikroby” do kupienia na:

https://sklep.emformacja.pl/pl/p/Ksiazka-Super-Mikroby/168

Prof. Teruo Higa:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teruo_Higa

Rewitalizacja zbiorników wodnych za pomocą Efektywnych Mikroorganizmów:

.https://youtu.be/Fd9peZqU1O8

23 myśli w temacie “EM – supertajna technologia ratowania Matki Ziemi

 1. Stosuję od 5 lat na swojej działce. Polecam, ziemia jest bardziej pulchna i ładniejsze warzywa. Swego czasu kupiłam też dla siebie, ale nie byłam w stanie tego przełknąć.

 2. Mamy takie szczęście, że na(ł)uka akademicka pozytywnie wypowiada się o „EM”, mój kolega zrobił doktorat z bakterii i dalej prowadzi badania w tym kierunku. Jest duże pole do popisu, ale raczej nikt nie rzuca kłód pod bakteryjne „nibynóżki” 😀

 3. Mam pytanko, muchomor czerwony – co o nim sądzicie i czy go używacie, nie wiem, do nalewek herbat czy czego innego? i jak go przyrządzić, żeby pozbyć się substancji trujących.

   1. Łukasz Łuczaj o żołędziach! Zbierajcie! Ja obieram, gotuję – zostawiam na dobę w tej wodzie! Następnie przez maszynkę mielę i prażę dosłownie pare minut na patelni 🙂

    Żołędzie i koronawirus, czyli uciekamy na wieś.

    .https://www.youtube.com/watch?v=4R7Ezo1ZPQs&t=10s

    KILKA SŁÓW O TESTACH DO PRZEMYŚLENIA, BO COŚ W TYM JEST! Oto komentarz:

    franula89
    17 godzin temu
    Poczytaj sobie o testach na covid.
    Ale rzetelny artykuł, bo wymazy są pobierane z kości sitowej, gdzie nie ma bariery krew-mózg. To jest bardzo ważne, bo szczepionka może być właśnie na tym patyczku i bezpośrednio podawana w układ nerwowy i mózg.

    Znalazłam to:

    https://globalna.info/2020/07/30/czy-testy-na-covid-19-niszcza-bariere-ochronna-mozgu/

    Znajoma pracuje w szpitalu i personelowi pobierano testy z GARDŁA! Więc dlaczego innym pobiera się inaczej?

    I TAKIE ZNALEZIONE CIEKAWE INFO:

    „Projekt Słowianie i templariusze zakłada nie tylko badanie historii komandorii, ale też m.in. bitwy pod Sarbinowem. To rozległa materia, dlatego jest rozłożona w czasie – mówi P. Kołosowski”.

    CHWARSZCZANY. Kaplica templariuszy sprzed 740 lat kryje wiele tajemnic. Pod posadzką odkryto krypty. Czy jest tu też podziemny tunel?

    https://gazetalubuska.pl/chwarszczany-kaplica-templariuszy-sprzed-740-lat-kryje-wiele-tajemnic-pod-posadzka-odkryto-krypty-czy-jest-tu-tez-podziemny/ar/c1-14398513

    TEMPLARIUSZE – POSZUKIWANIA ŚWIĘTEGO GRAALA W PODZIEMIACH NA TERENIE POLSKI.

    12 października 2020
    Przemysław Kołosowski, archeolog zajmujący się ochroną średniowiecznego dziedzictwa Chwarszczan, mówi, że podczas wykopalisk w 2019 r. naukowcy odkryli kolejne fortyfikacje i cmentarz za pomocą radaru penetrującego ziemię.

    „Nasz GPR zidentyfikował gotyckie krypty ze szczątkami templariuszy pod kaplicą” – powiedział Kołosowski CNN Travel. „Zgodnie z legendami i średniowiecznymi dokumentami w pobliżu kaplicy znajdowała się studnia. Według pogłosek studnia służyła jako wejście do tajnego tunelu. „To wymaga dalszych dokładnych badań archeologicznych”.

    https://globalna.info/2020/10/12/templariusze-poszukiwania-swietego-graala-w-podziemiach-na-terenie-polski/

   2. Już dawno zakumałem, że z tymi „testami” jest coś nie tak. Nie mam dowodów, ale bystry Słowianin nie pozwala sobie wkładać czegokolwiek, i to byle komu – a już zwłaszcza gadziemu systemowi.

    Wiemy na pewno, że PCR (łańcuchowa reakcja polimerazy) nie jest żadnym testem i nie służy do testowania czegokolwiek, co podkreślał sam jego twórca Kary Mullis, który najzupełniej przypadkowym przypadkiem zmarł tuż przed ogłoszeniem kowidowej ściemy…

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2020/10/07/jerzy-zieba-perfekcyjnie-demaskuje-globalne-plandemiczne-oszustwo/

    *

    Słuchałem dwa dni temu prof. ŁŁ. Bardzo cenny przekaz, polecam zwłaszcza 6. minutę.

 4. Nie wiem, czy wiecie…
  (pewnie wiecie, ale jakoś musiałem zacząć 😁).

  Każdy z nas ma w sobie 2 kg bakterii i innych żyjątek, dzięki którym nasze ciało (skafander, byt) może funkcjonować. Bez bakterii nic z tego, co zjemy, nic by się nie przedostało do komórek jako pokarm. Musimy mieć z nimi nieustanny kontakt, żeby być zdrowym i móc funkcjonować. My zależymy od nich, a one od nas, więc trzeba nawzajem o siebie dbać.

 5. Cześć,
  byłem niedawno świadkiem specyficznego zachowania ptaków.

  Niedawno spotykałem całe stada w ilości setek jednostek. Jednego dnia zastanawiające było ich zachowanie. Ptaki latały w jednym miejscu, jakby tańcząc na wietrze, były to grupy dziesiątek kruków / kawek (?) .

  Ptaki zachowywały się swobodnie, sprawiały wrażenie jakby były w trakcie zabawy, jedne pikowały, drugie wniosły się, latały bez określonego celu w jedną lub w drugą stronę. Dużo przy tym gadały 🙂

  To zachowanie wydało mi się nietypowe, zazwyczaj takie grupy albo przelatywały z punktu A do B, albo siedziały lub odpoczywały na drzewach.
  .https://i.imgur.com/nN4aWPk.jpg

  1. U mnie też dziwne zjawisko. W ostatnią sobotę – 3 października leciało z 50 bocianów nad moim domem.
   Bardzo późno jak na bociani odlot.

   1. Młodych dębów od pieruna, a jakże, są też starsze kilkunasto, może dwudziestoletnie. A wiewiórka ostatnio do drzewostanu dokłada naszego orzecha włoskiego spod domu. Po płotach i drzewkach przychodzi ponad 50 metrów z lasu.

   2. Kilka tygodni temu również spotkałem wielką Wiewiórę 🐿🐿🐿🐿 na swoim Drzewie RODowym – a Las daleko…

    Skąd się wzięła we wsi, przy głównej drodze przez wieś, w zagęszczonej zabudowie, z dala od parków, lasów czy choćby zarośli?…

    🐿🐿🔆🐿🐿

   3. Taw: jakieś 2 tygodnie temu wiewiórka się zapędziła i wpadła do mojego biura… Nie zauważyła że chwilę wcześniej ktoś zamknął drzwi. Odbiła się niemal od szyby, popatrzyła mi w oczy i uciekła zanim zdążyłam zrobić zdjęcie. Dwa dni temu po drodze do i ze szkoły wiewiórka zarzuciła mojemu dziecku orzecha włoskiego. W wczoraj rzuciła orzech mężowi. Odebrałam to jak komunikat od natury – jedzcie orzechy, zapewniają MOC. :). Serdeczności na ten deszczowy dzień

   4. Taw: zapomniałam dodać że biuro mam w centrum miasta, vis-a-vis skarpy z niezłym zadrzewieniem, a między drzewami mieści się szkoła, którą niestety chcą zlikwidować…

   5. Wiewiórki rzucają nam orzechy pod nogi po to ,żeby im je rozgnieść.To samo robią krukowate. Nauczyły mnie tego gawrony w pewnym warszawskim parku🙂

 6. Coś miłego na początek dnia:

  W Kenii działa hotel, który pełni funkcję schroniska dla żyraf – idziemy w stronę harmonii, scalenia. Widać to ponad wzbitym obecnie „kurzem”.
  https://dobrewiadomosci.net.pl/44954-w-kenii-dziala-hotel-ktory-felni-funkcje-schroniska-dla-zyraf/

  Domy z worków wypełnionych ziemią. Oto nowy ekologiczny trend budownictwa – budownictwo przechodzi ewolucje, pojawia się coraz więcej naturalnych technologii i stopniowe odchodzenie od agresywnej (szkodliwej) chemii
  https://dobrewiadomosci.net.pl/44979-domy-z-workow-wypelnionych-ziemia-oto-ekologiczny-trend-budownictwa/

  Miłego dnia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s