Moim zdaniem ten wirus jest dosyć mało groźnym wirusem, który tylko wstrzelił się w taką sytuację, gdzie system babiloński może wykorzystać i stestować cały magazyn instrumentów kontroli człowieka.

Ludzie ze strachu dają sobie odbierać bardzo ogromne połacie wolności.

autor: Kazik Staszewski

źródło: https://youtu.be/Ka1HhN8ciLk [słuchaj od: 26:23]

*

Komentarz TAW:

Na matrycy sztucznego świata, jaki zafundowano mieszkańcom naszej przepięknej planety, zostały zamontowane pewne hipnotyczne kody werbalne mające zadanie usypiania populacji w momentach sprzyjających wybudzeniu z matrixa, a powyższa rozmowa szansą na takie właśnie wybudzenie niewątpliwie jest.

Zwróćcie, proszę, uwagę na prowadzącego wywiad, który jawnie przyznaje, że „się zgubił”…

Po prostu go „wycięło” od momentu usłyszenia przez niego kodu: „system babiloński”.

W momencie kontynuacji przez gościa w studiu jego wywodu zakończonego dosyć prostą metaforą, ofiara programowania była już na tyle przesunięta w fazie percepcji (przesunięcie fazowe), że nie była w stanie jej przyswoić.

Symptomatyczny przykład „z życia wzięty” na opisanie pewnych mechanizmów kontroli umysłu zbiorowego populacji na fraktalu funkcjonowania umysłu pojedynczego człowieka.

Oczywiście są to mechanizmy działające automatycznie, całkowicie poza świadomością ofiary hipnozy babilońskiej.

autor: TAW

*

„Twój ból jest lepszy niż mój” – utwór promujący najnowszą płytę Kazika – „Zaraza”.

.https://youtu.be/-YSE87c5LoY

*

Czytaj również:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2018/10/28/system-sie-pali-i-wali-przepowiednia-kazika-staszewskiego-z-1983-r/

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2018/10/29/system-sie-wali-i-pali-upada-kolejny-egregor-religijny-mlodzi-judaisci-nie-chca-juz-chodzic-do-boznic/

341 myśli w temacie “System babiloński za pomocą niegroźnego wirusa zacieśnia kontrolę człowieka – Kazik Staszewski

 1. Odnośnie Kazika – mam inne ewentualne wyjaśnienie. Pewnie bardziej systemowe – matriksowe. Jednak jest to technika wpływu społecznego – podstawowa w komunikowaniu, a oparta na obserwacji naturalnego zachowania ludzi. Udaję, że kompletnie nie rozumiem, choć dobrze rozumiem, aby nie kontynuować niewygodnego tematu. Jako że zazwyczaj, jeśli czegoś nie rozumiemy, to prosimy o wyjaśnienie, a tu ewidentnie chodziło o ucięcie tematu 😊. Pytanie, czyja to stacja radiowa?

  Myślę, że dziennikarz po prostu zdębiał, bo pewnych treści w oficjalnych mediach się po prostu nie porusza. Mogliby zostać prestiżowo zdyskwalifikowani albo skazani na oficjalny niebyt. Pytanie, czyj to kapitał??

  I pozdrawiam wszystkich słonecznie, jako że jestem tu pierwszy raz, ale z Tawem znamy się oooohooohoo i jeszcze dłużej. Mieliśmy radość spotkać się w czasach studenckich 🙂

  1. Serdecznie Cię witam na starych deskach Tawerny, Kochana Piękna, Żywiole Słońca ☀

   Na fraktalach jest to dla nas dowód, że przestrzeń realnie się rozświetla 🔆

   Gdy to piszę, zerwał się i tańczy wielki piękny rój owadów (których niestety nie znam, bom mugol z entomologii…) 😉

   Wzruszyłaś mnie do głębi. Nigdy bym się nie spodziewał takiego spotkania w tym miejscu po latach wielu…

   Chyba z tej okazji walnę dziesięciokilometrową bosęgę 👣, by nieco osuszyć łzę, co w oku się zabłąkała…

   *

   I jaki piękny Kołowrót Słowiański w awatarze…

 2. Pięknie się dzieje… coraz piękniej…

  Odwaga i Suwerenność otwierają Ci Drzwi do Wolności – 25.05.2020

  1. Wysluchalam z przyjemnością bardzo potrzebne byly mi te słowa dziękuję i pozdrawiam że Szwecji. Róża

  1. Robi się coraz ciekawiej. Wystarczy spojrzeć na facjatę. Nadaje się na list gończy.
   The most wanted. Dead or alive.

 3. Tak sobie siedząc przy oknie i patrząc na padający upragniony deszcz, rozmyślając i patrząc na to co dzieje się za kulisami, a dzieje się o wiele więcej niż widzimy i nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje.

  Ale wszystko może być takie, jakie MY wykreujemy i stworzymy aby było.
  Wiecie, że MY mamy zdolności twórcze, zawsze je mieliśmy, więc twórzmy życie, takie jakie chcemy by było, nie jutro, nie w przyszłym roku, ale Tu i Teraz.

  Teraz nadszedł czas, by wznieść się ponad iluzję, którą nam serwują ciemne siły.
  Stworzyli ją przecież celowo po to, żebyśmy zawsze borykali się z wyborami, między dobrem i złem, czyli światłem i ciemnością.

  Ci z Nas którzy jeszcze wybierają ciemność, nadal będą trzymać się wszystkiego, co znali, z czym czuli się komfortowo, i pozostaną tam gdzie przystanęli.

  Tak więc w momencie, w którym uderzy Słoneczny Błysk, czyli nastąpi to co ma nastąpić, wszyscy ci, którzy są przygotowani w sobie do wyrażania się w wyższej wibracji, zrobią to.
  A ci, którzy nie są przygotowani, ci, którzy jeszcze śpią, pozostaną na tym poziomie do którego zakotwiczyli.
  Czyli nastąpi oddzielenie pszenicy od plew, jak to napisano w Biblii.

  Będzie to czas rozłąki, w którym jedna linia czasu pójdzie w jednym kierunku, a druga w innym kierunku, i to wtedy nastąpi realizacja naszych wyborów, na której linii zdecydowaliśmy się swoim życiem być.

  Patrząc na to, co dzieje się obecnie na świecie, większość z Nas, jeśli nie wszyscy, zdajemy sobie sprawę, że jest to fałszywe wyrażenie, nie jest prawdziwe, jest tylko tak realne, jak na to pozwalamy.

  Są wśród Nas ci którzy są tu posłani po to, aby pomóc śpiącym się obudzić, i robią to po prostu pokazując to innym, nie trzeba im nic mówić, tylko być przykładem .

  Jest jeszcze na to czas, ale śpiący powinni się pośpieszyć z przebudzeniem, wiem, że jest to trudne, ale nie niemożliwe.

  1. Droga Aniu, pięknie to napisałaś, nic dodać, nic ująć.
   Wczoraj prosiłam Źródło o znak potwierdzający trafność mojego postępowania i wyboru.
   A tu dosłownie przed 2 godz. pojawiła się na niebie podwójna szeroka tęcza.

   1. 🌈Tęcza jest promocją do następnej klasy, potwierdzeniem wskoku na wyższy fraktal świadomości. Gratuluję 🙂

    Doceniajmy wagę takich chwil w życiu.

    Zawsze warto robić wtedy foty na tapetę do smartfona – jako amulet.

   2. Tęcza to też pełne Duchowe Przebudzenie, Ziemska Tęcza to kilka kolorów z palety Źródła, prawdziwa niebiańska Tęcza Źródła to kolorowy szok dla Nas, dany oglądać nielicznym.

  2. „Ale wszystko może być takie, jakie MY wykreujemy i stworzymy aby było.”
   Już jest
   I nikt nie może tego zrobić za kogoś
   Na tym polega doskonałość stworzenia

  1. Dziękuję. Dawno nie wczytawałam sie w sensacje Bena Fulforda. Nieprawdopodone historie. Szkoda tylko, że brak potwierdzenia. Kiedy te kryminalne media zostaną wyłączone z obiegu? Asteroida czy rozbłysk słoneczny? Śmieję się.
   Najcenniejsze dla mnie są zawsze komentarze pod publikacją. To przekrój rzeczywistych wydarzeń na świecie.

   1. Na załączonym przez TAWa filmie Benjamin mówi m.in. że kabaliści tracą albo już stracili w większości kontrolę nad armiami na świecie. Wciąż jednak jeszcze kontrolują media i banki centralne. Jak całkiem stracą kontrolę nad armiami, to te zmuszą media do mówienia prawdy. A jak ludzie poznają prawdę to banki centralne padną szybko.

 4. Jeśli o tęczach mowa, to chciałabym się podzielić moim niedawnym doświadczeniem. W pierwszych dniach maja widzieliśmy całą rodziną przepiękną podwójną tęczę. Staliśmy najpierw w deszczu, potem pod daszkiem i podziwialiśmy ze znajomymi jak tęcza „rozkwitała” nad naszym domem. Ach cóż to był za widok!!!

  1. Kochani, wracam do tęczy. Taki artykuł znalazłam:
   https://dobrewiadomosci.net.pl/41538-niezwykle-zjawisko-nad-polska-teczowy-pierscien-wokol-slonca/
   Cytuję:
   Niezwykłe zjawisko nad Polską. Tęczowy pierścień wokół słońca
   Halo to zjawisko optyczne zachodzące w atmosferze ziemskiej obserwowane wokół tarczy słonecznej lub księżycowej. Jest to świetlisty, biały lub zawierający kolory tęczy, pierścień widoczny wokół słońca lub księżyca. Zjawisko wywołane jest załamaniem na kryształach lodu i odbiciem wewnątrz kryształów lodu znajdujących się w chmurach pierzastych piętra wysokiego (cirrostratus) lub we mgle lodowej. Różne rodzaje kryształów lodowych, możliwych ustawień w powietrzu i dróg optycznych w kryształach sprawia, że występuje wiele efektów halo.
   W sobotę nietypowym spektaklem na niebie mogliśmy się zachwycać w Polsce w różnych rejonach kraju.

 5. ” Bez bomb , bez przestępstw, bez zanieczyszczeń, bez kredytów,
  bez śmieciowego jedzenia, bez ucisku, bez więzień,bez bezdomności, a niektórzy ludzie myślą o nich że są PRYMITYWNI ”

  Oni nas tak postrzegają jako PRYMITYWNY Gatunek . Skąd wiem ? Wiem.
  Jak bardzo oddaliliśmy się od domu czyli siebie ? Oj bardzo. Nie jestem w stanie oddać słowami tego co poczułam, odczułam . Słowa tu na nic . Nie wszystko da się oddać słowami . Nasunął mi się film Awatar , ten gatunek niszczący życie to MY gatunek nazywany człowiekiem ONI to Ludzie. Ich świat kontra nasza Cywilizacja ? Dwa tak sobie dalekie światy . Tak odległe . Totalana przepaść. Wiem że nie to zapewne ludzie chcieli by usłyszeć , jednakże nie jestem od tego aby mówić innym to co oczekują słyszeć . Jeśli przeciwstawność dwóch gatunków z filmu Awatar kim byliśmy a kim się staliśmy nie przemawia do ludzkiej Duszy, to już chyba nic jej nie poruszy . Oni się nie modlą, nie tworzą z tyłka Duchowości itp . Jeśli mają jakikolwiek problem to chyba nas w postaci tworzonej poprzez nas CYWILIZACJI która jest ANTYCYWILIZACJĄ. Tak wiem temat jest głębszy , temat jest szerszy , bo to bo tamto . A jakie to ma znaczenie na dany moment . Cokolwiek się stało to się stało i się nie odstanie. Pretensje, obwinianie jaki to ma cel, jaki to ma sens? Czy to nas zmieni ? W momencie w którym najbardziej tego potrzeba. ŚWIAT PRZE-RZYGAŁ SIĘ BOGAMI. Kto jak widzi świat i jak narzuca go innym wedle siebie , ŚWIAT JUŻ RZYGA. ŚWIAT POTRZEBUJE NA POWRÓT PRAWDZIWYCH LUDZI OT I CAŁA DUCHOWOŚĆ .

  Dobrego Dnia Wszystkim Słoneczka , Śpiewu Ptaszków i wszystkiego Naj Naj Naj .

  1. Dziękuję, Myśląca Inaczej. Tak, Matka Ziemia potrzebuje Prawdziwych Ludzi, tutaj jest o nich:

   To znaczy było. Bo ich już prawie nie ma – podjęli dramatyczną, ale w pełni świadomą decyzję bezpowrotnego odejścia z naszej przepięknej planety…

   *

   W tym miejscu składam głębokie podziękowanie 🙏 Światłoczułej Melissie za danie mi szansy zapoznania się z tą wstrząsającą lekturą. Dziękuję, Melissko.

   1. A i do Pana Tawa 😛 „dopóki mamy czakry to se możemy czy jakoś tak pisajesz Pan 😛 😛 ” Tak mam tego świadomość oraz co to za (….) technologia , dlatego zamierzam ją ściągnąć bo samo się nic nie zrobi . 😛 😛 :P, takiego wała jak się dam tu wciągnąć po raz kolejny i na pohybel wszelkim Grobalom dwa środkowe palce i idę medytować Zen 😀 😀 😀 😂 😂 😂

   2. „Już dziś mogłabym bez żalu zostawić to wszystko, co mam (materializm), i odejść, by żyć jak oni, czy też, jak żyło się kiedyś.
    Prostota życia i nic więcej nie potrzeba”.

    Myśląca Inaczej – zapewniam Cię, że nie byłabyś w stanie żyć tak jak „oni”.
    Jest to nawet niemożliwe do wykonania.
    Poza tym zdziwiłabyś się, jak do wielu rzeczy i osób jesteś przywiązana. I jak nie możesz bez nich żyć.

    Nie trzeba niczego zostawiać.
    Nawet będąc bogaczem, można żyć w prostocie. Można być radosnym i szczęśliwym, niezależnie od stanu posiadania.

    Plemię opisane w książce „Wołanie z końca świata” to ludzie, którzy nie są od nas lepsi – oni są po prostu prawdziwi, niezakłamani, przezroczyści, a przede wszystkim SZCZĘŚLIWI.

  2. Prawdziwy Człowiek to ten który poznał, naprawił sam Siebie, ale od wewnątrz.
   Bo tylko stamtąd emanuje dobrocią Źródła dla każdego bliźniego i dla Świata.

   1. I ja dziękuję Mellissce !całuski całuski całuski , choć jeszcze nie przeczytała ale przeczyta ! Moja Dusza też podjęła taką decyzję o niepowrocie , mało tego rozumiem co próbowała mi przekazać i czym jest moja tęsknota . Już dziś mogłabym bez żalu zostawić to wszystko co mam ( materializm) i odejść by żyć jak oni czy też jak żyło się kiedyś . Prostota życia i nic więcej nie potrzeba.

    Aneczko z całym Szacunkiem i wdzięcznością za twe Serce . Człowiek nie ma czego w sobie naprawiać . Dziś już wiem jak to słowo napędza kolejny obłęd i wprowadza innym kody w podświadomość że im czegoś brak i musi siebie naprawić . Świat nie potrzebuje naprawy świat potrzebuje umiejętnego korzystania z jego dobrodziejstw. Bycie człowiekiem to coś więcej niż” Bo tylko stamtąd emanuje dobrocią Źródła dla każdego bliźniego i dla Świata” ale niestety nie jestem w stanie opisać tego czego nie jestem . Tulinki Aniu .

  3. Masz rację. Tak właśnie jest.
   Tylko mam takie sprostowanie : To nie jest NASZA cywilizacja, ani nie jest przez nas tworzona.
   Zostaliśmy w nią uplątani jakeś 16,5 tysiąca lat temu.
   Zręby tej cywilizacji nie-naszej tworzą obce istoty i ich stwory.
   My jesteśmy na samym dole tej bardzo stromej piramidy społecznej. Tyle, że jakiś procent ludzi zasmakował w sposobie życia, jakim żyją stwory, to znaczy w pasożytowaniu na innych ludziach. Ja nazywam tych sługusów po prostu pasożytami ludzkimi.

   Dla jasności : ogromna większość pasożytów to nie-ludzie.
   Ale ludzie sa przez nich demoralizowani i też w pasożytnictwo wciągani. Choćby po to, żeby zatrzeć różnice.

   Pandora to Ziemia sprzed tysięcy lat. Tylko u nas Jack Sully nie wygrał.

   1. ,, Człowiek nie ma czego w sobie naprawiać . Dziś już wiem jak to słowo napędza kolejny obłęd i wprowadza innym kody w podświadomość że im czegoś brak i musi siebie naprawić ”

    Tak, to bardzo cenna uwaga.
    Choć wiem, że Ania pod słowem ,,naprawiać” ma na myśli m.in. ,,stań się sercem i patrz poprzez nie”, to warto zwrócić uwagę na to, z czym wiąże się naprawa.

    Naprawia się nie działające, dysfunkcyjne, wadliwe, zepsute.
    To może rodzić zaniżone poczucie wartości, a na pochyłe drzewo kozy wchodzą…

    ,,Świat nie potrzebuje naprawy świat potrzebuje umiejętnego korzystania z jego dobrodziejstw.”

    Umieć, mieć wiedzę o dostosowaniu się do życia, które zaistniało w swym arcy misternym kształcie na długo przed tym, nim pojawiła się istota ludzka.
    Człowiek urodził się doskonały, z wszelkim potencjałem zdobywania tej wiedzy.

    Zastanawia mnie jedna rzecz; dzisiejsi Ludzie tyle wiedzący, ucywilizowani milionami przekazów, na wszystko i o wszystkim znajdujący gotowe informacje(media, literatura), a gdy przychodzi moment, w którym jakaś grupka psychopatów ma ochotę ziścić swój chory sen, cały ludzki świat pada na kolana, pozwala ze swoim życiem uczynić totalną rozpierduchę.

    To na co ta cała wiedza?
    Może pomaga machać nóżkami zwieszonymi z obłoczka, ale w sytuacji praktycznej, dotyczącej prawdziwego, realnego życia jest całkowicie bezużyteczna.
    I pewnie dlatego Ludzie powymyślali nieba dla siebie, a piekła dla gorszych od siebie.
    A! jeszcze od jedenastego wieku czyściec dla kasy.
    Iluzja nadziei, nadzieja iluzji.

    Pomniejszanie znaczenia, wartości życia realnego, namacalnego tu i teraz na rzecz tzw. wieczności, o której mówią tylko słowa – na ile prawdziwe, a na ile wymyślone zwłaszcza przez instytucje religijne.

    Wierzenia religijne zapodawane dla ludu zawsze pomagały go uśpić, uczynić ślepym na realne działania rządzących w realnym życiu.
    Dziś, kiedy wierzenia religijne poddawane są weryfikacji, pusta po nich przestrzeń wypełniana jest …, również wierzeniami w połączeniu z odkryciami naukowymi, a całość nie nazywana jest religią, a rozwojem duchowym.

    Może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że nadmierne, dysonujące z realnym życiem uduchowianie się czyni nas równie ślepymi i bezbronnymi wobec rzeczywistości, jaką mogą tworzyć ,,rzondzoncy”.

    Mówi się o średniowiecznym ciemnogrodzie.
    A jak nazwać XXI wiek, w którym 99% ludzkości umie czytać, pisać, słuchać, oglądać, a jednocześnie pozwala garstce psychopatów pomiatać sobą, manipulować i traktować przedmiotowo?

    Miłego!

  1. No tak , chłop mówi to, co wszyscy czujemy.

   Ale obawiam się, że samo WY…….lać nie wystarczy na kleszcze, które się dobrze wessały.

   1. Adremie, i na kleszcze są sposoby, damy radę, jeżeli tylko zechcemy połączyć nasze piękne energie serca, bo te NASZE RZĄDZĄCE KLESZCZE tylko tego się boją.

 6. TAW, pisałeś kiedyś, że aktualnie wpływ na zmianę naszej polskiej rzeczywistości mają Braun, Zięba, Jabłonowski i jeszcze ktoś.

  Samoświadomi, Ula i Sebastian, przygotowali dobry materiał. Chcą aby kandydatem civitas, suwerenów był Braun i że trzeba mu przygotować kampanię:

  .https://www.youtube.com/watch?v=wB2-a5EvV50

  1. Liczyłem też na Tanajnę, ale sam się spalił, mówiąc, że chce sprzedać głosy Dudzie…

   Warto też uważnie obserwować działania Kołodziejczaka, bo ma chłop yaya, byle go również nie kupili…

   *

   Dzielnych Lechitów w Lechii pełno, tylko czy warto kopać się ze szkapą na „tydzień” przed jej padnięciem?…

   1. TAWie, właśnie mi wpadło, nie wiem z kiedy nagranie oryginalne, to jest poucinane, ale poseł Winnicki wzywa biskupów do ustąpienia ze stanowisk, bo jak nie, to katolicy im pomogą…

    .https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/2324493944520322/

    Winnicki to nie moja bajka, ale to, co mówi, idzie w eter, do wyborców Konfederacji, a wśród nich wielu katolików. Następny krok ku pobudce. 😊

   2. Kołodziejczak ma yaya, ale na postronku papy RYDZIA I PIS- współpracuje z nimi- szkoda, bo ma potencjał, ale chce za wszelka cenę gwiazdorzyć ( gdy zje Snickersa- moze mu przejdzie) Jak nazywa go Marcin BUSTOWSKI- GWIAZDECZKA! Niestety SPRZEDAJNA GWIAZDECZKA!

    Ale tak wracajac do tematu NAUCZYCIELI- to ARDANOWSKI nieźle namieszał!
    Nauczyciele do truskawek? ZNP żąda przeprosin od ministra Ardanowskiego

    „Jesteśmy oburzeni skandaliczną wypowiedzią ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który w rozmowie z RMF FM wysłał nauczycieli na truskawki i do pracy na roli” – czytamy w oświadczeniu Związku Nauczycielstwa Polskiego.
    https://wyborcza.pl/7,75398,25975252,znp-zada-przeprosin-od-ministra-ardanowskiego-jestesmy-oburzeni.html

    BRONIARZ w odpowiedzi obraził Rolników:
    ,,- Jeżeli uznajemy, że może dojść do wymiany zawodów, to rozumiem, że 2 września rolnicy zastąpią nauczycieli. To oczywiście mało śmieszny żart z mojej strony – dodał prezes ZNP. Wytłumaczył też, że raczej należałoby budować „prestiż zawodu, autorytet nauczyciela”, a takie wypowiedzi na pewno temu nie sprzyjają.”

   3. Tak, na proteście tydzień temu Kołodziejczak zachowywał się trochę, jakby był w amoku albo pod hopnozą…

    No i ciekawy jest ten gość, który go filmował i zza kamery wydawał mu rozkazy…

   4. Żadna praca nie hańbi, ale każda męczy.
    Nauczycielom nic bynie ubyło, gdyby trochę w polu popracowali. A rolnicy jako nauczyciele na pewno więcej nauczyliby dzieci, niz wielu obecnych uczycieli. Rolnicy to mądrzy i dobrze ogarnięci ludzie.

   5. Dobre wyczucie TAW – ten drugi dokładnie:

    „ten gość, który go filmował i zza kamery wydawał mu rozkazy…”. Nawet go poznałam osobiscie – miły, ale bardzo przebiegły – bardzo szybko postarali się o legitymację prasową – legitymacja stwierdzająca fakt wykonywania pracy dziennikarza.

    Obserwowałam Michała i jest on zaprogramowany – to jest szokujace, jak on się zachowuje – gdy przemawia – odtwarza jakiś program, a odezwij się w trakcie, to nie jest zbyt miłe wrażenie – byłam zaszokowana, jak potraktował Panią Jadzię i P. Knurowskiego!

    U nas glifosat nawet nie ma prawa przekroczyć progu bramy 🙂

   6. Dzisiaj wpadlo mi to w „oczy” biskup idący w zaparte, mówiący o milczeniu dla dobra wszystkich (hallo???), o tym, że ten kto atakuje (??) księży, atakuje kościół, a do tego z jego chorej gadki wynika, że zruwnuje „duchowieństwo” z Chrystusem…

    https://fakty.interia.pl/polska/news-bp-stanislaw-napierala-komu-zalezy-na-kosciele-nie-mowi-zle-,nId,4517828

    ciekawe kiedy PARAFIANIE wreszcie otworzą oczy. Ale skoro narodowcy, tak kurczowo trzymający się kościoła wystosowali ultimatum, to chyby długo nie potrwa. Zastanawia mnie butność tego biskupa, po jego zachowaniu widać, że albo ma wiele za skórą i boi się konsekwencji, albo ma taką zrytą głowę, a może myśli, że ludzie tacy głupi i jak przed wiekami tak teraz bez zastanowienia będą bezkrytycznie słuchać, jedno co jest pewne, to Boga on się nie boi, nie pamięta słów Chrystusa o tym, że kto skrzywdzi tych maluczkich….

   7. Księża już od seminarium są w sposób specjalny programowani programem: „DLA DOBRA KOŚCIOŁA lepiej o pewnych sprawach głośno nie mówić”…

    Ofiara takiego programowania idzie w zaparte i nie ma wyrzutów sumienia.

    To jest bardzo mocny program, którym był zakodowany nawet Wojtyła, który milczał o pedofilii w Kościele, choć o pewnych sprawach (nie o wszystkich) wiedział.

   8. Anamiko
    Piszesz, że każda praca męczy.
    Mnie męczy tylko niewolnicza praca. Gdy robię coś co lubię, to mnie nie męczy, nawet jeśli ciało się zmęczy.
    ——————–
    Piszecie o zamianie ról nauczyciela i rolnika.
    Ciekawe.
    Szanuję ludzi którzy tu wchodzą i trudnią się zawodem nauczyciela. Pragnąłbym jednak by każdy posmakował takiego życia chociaż przez jakiś czas. Takiego czy innego, które jest na dole tej niewolniczej piramidy i utrzymuje wiele zawodów, niektórych o wątpliwych korzyściach dla społeczeństwa. Jest wiele takich które uważa się za pracę, bo kręcą jakiś trybik machiny systemowej. Bez systemu by ich nie było. Bez dolnych trybów by nie przetrwały za to te dolne bez nich jak najbardziej i odzyskały by większą wolność. Jednakże są i są nadmiernie rozdmuchane obciążając dolne tryby do granic niemożności uciągnięcia tej machiny. I każdy z tych zawodów, które po części pasożytuje na tych oddolnych a niedocenionych ma lepsze zarobki, lepszą pozycję społeczną itd.
    Ech, świat stoi na głowie. Może trzeba go więc odwrócić?
    Może dlatego kasa przestała zasilać budżet?
    Od dawna to przeczuwałem.
    Wielu ludziom fotel zostanie wyrwany spod tyłka i stracą swoją strefę komfortu. Może ja też. To nic przyjemnego ale pobudki chyba rzadko bywają przyjemne.
    Życzę takim ludziom dobrze.
    Tak dalej być nie może a Źródło spełnia nasze prośby.
    Niektórzy widzą w obecnej sytuacji przekleństwo, jadąc na furmance, a inni wybawienie, gdy ciągną tą furmankę.

    No to idę sobie poplewić.

   9. Sławku, mówiąc o męczeniu miałam na myśli zwykle zmęczenie po wykonaniu pracy a nie męczenie od męki. Jednaj litery zabrakło i zmienił się sens.
    Po pracy w ogrodzie przez 8h czuje się zmęczenie, dzięki któremu szybko i smacznie się zasypia. Po tylogodzinnej pracy w corpsesracji jest się jak po mękach Piekarskiego 😋😋😋😋

   10. Anamiko, no jak się cieszę z Twojego wyjaśnienia. Co też jedna literka może zmienić. Na przyszłość warto zapamiętać, czy ja dobrze słyszę, a czy na pewno rozumiem co chciał mój rozmówca przekazać?

    Podobnie miałem z dochodem gwarantowanym, bezwarunkowym, podstawowym czy jak go tam nazywano. Po takiej 8 godzinnej pracy w ogrodzie człowiek chciałby mieć przynajmniej ten podstawowy zagwarantowany.
    Ale na początku gdy usłyszałem bezwarunkowy to przypominało mi się stare komunistyczne powiedzenie „czy się stoi czy się leży, tyle i tyle się należy”. A to już nie jest fajne zapierdzielać na tego co się położy i dostanie tyle samo a mógłby pracować.
    No cóż, komunikacja widać jest sztuką.

   11. Tak, Sławku, jedna litera, a jaka różnica w treści! Jak cały alfabet!

  2. Najlepiej byłoby, aby Potocki przejął władzę prezydencką po 6.08, ale obawiam się że się to nie uda, bo zbyt mało ludzi o nim wie i nie będzie tłumów pod pałacem prezydenckim 6.08. Obym się mylił.

 7. Paweł Bednarz, a nie Braun – w materiale Samoświadomi jw.
  Sami obejrzyjcie!
  Sorki, sorki za wprowadzenie w błąd eh

  1. Lela 🙂 Pani Ula (Urszula Klimko) ciekawe materiały ukazuje:

   ,,Dlatego ostatnio USA powiadomiły opinię publiczną o utworzeniu Sił Kosmicznych (tak samo w Polsce: Mariusz BŁASZCZAK utworzył w MON stanowisko pełnomocnika ds. przestrzeni kosmicznej- przyp. tłum.) Opinia publiczna nie jest świadoma, że trwa wyścig kosmiczny o takim kształcie.”

   ,,Drużyna ta udała się m.in. do Pragi (Czechosłowacja) gdzie przejęła tajne bazy z ich technologią (budowano tam m.in. latające spodki).”

   Wg wiedzy Kerry, na ten moment Marynarka Wojenna ma teraz większy zasięg i większą kontrolę niż Siły Powietrzne. To także Marynarka Wojenna powołała Donalda Trumpa na stanowisko Prezydenta (kilku generałów z Marynarki Wojennej; ten plan sięga administracji Eisenhowera- ustalono wtedy plan działania na wypadek, gdyby Majestic-12 zaczęło działać wbrew ustalonemu scenariuszowi, do czego doszło od momentu zabójstwa JF Kennediego). MJ-12/Deep State miało plan by osłabić Stany Zjednoczone poprzez prowadzenie wojen, które wyniszczą ten kraj. Chiny zastąpiłyby USA jako globalny hegemon. Teraz Deep State stara się za wszelka cenę osłabić Donalda Trumpa. Najbliższe sześć miesięcy to bardzo ważny czas- dosłownie zdeterminuje losy całej planety i jej przyszłość. Deep State zrobi wszystko, by Donald Trump nie został wybrany w reelekcji 2020. Pandemia koronawirusa była operacją fałszywej flagi wymierzoną m.in. w Trumpa i tę część establishmentu, która go wspiera.

   Deep State zapowiedział wiele wydarzeń typu false flag oraz „EMP event” (użycie broni elektromagnetycznej).

   Według dr. Salla, Q jest połączeniem trzech rzeczy (na początku myślał, że to tylko dzieło wywiadu):

   1. Wywiad militarny (Białe Kapelusze);
   2. Ludzie z Przyszłości;
   3. Pozytywne rasy pozaziemskie.

   Gdyby to nie była taka mieszanka, do tej pory Q już by nie było.

   Osobiście Dr. Salla jest dobrej myśli- pomijając wszystkie niebezpieczeństwa, zauważa, że QAnon obudził i cały czas budzi bardzo dużo ludzi na planecie. Do wyborów w listopadzie może dziać się dużo niepokojących rzeczy, włączając rozruchy uliczne i nawet wojnę domową. Ale zbliża się też ujawnianie tych wszystkich technologii i prawdziwej historii Ludzkości.

   P.S. Kerry otrzymała informację, że faktycznie całe CIA jest zarządzane przez Szaraka płci żeńskiej. Informacja ta wymaga potwierdzenia z innych źródeł.

   Wywiad streściła: Urszula Klimko

   http://samoświadomi.pl/dr-michael-salla-na-temat-czerwonego-smoka-i-tajnego-programu-kosmicznego-chin/

   i teraz warto rozpoznać kto jest kim w tej kosmicznej ukłdance, bo jakoś w dobrych kosmitów nie chce mi sie wierzyc, ale przecież jak jest zło to musi byc harmonia i ta druga strona moze w końcu się ujawni, bo warto wiedzieć kto PRZYJACIEL 🙂
   Warto te informacje zweryfikować swoim SERCEM 🙂
   cz1 Czy Znasz już Księgę Obcych Ras? polski lektor

   W części 2 przedstawia 20 ras Istot Poza Ziemskich! Kim są, jak Wyglądają, po co tutaj są itd. To wszystko na bazie dokumentów, raportów zbieranych latami …

   3cz KSIĘGA OBCYCH RAS Kosmici stworzyli wierzenia świata!

 8. Z okazji Dnia Matki warto sobie przypomnieć , zobrazować i nawet uśmiechnąć patrząc na galerię memów na temat „MACIERZYŃSTWA”

  Wszystkim byłym, teraźniejszym i przyszłym MAMOM z okazji Ich Święta wszystkiego co się „świętym spokojem” zwie, a więc radości i………? życzę z głębi serca.💗 💛 💚 💙 💜

  https://gazetakrakowska.pl/jestes-mama-zrozumiesz-te-memy-bycie-matka-to-nie-bulka-z-maslem-wiesz-cos-o-tym-dzien-matki-na-wesolo/ga/c6-14487181/zd/39241497

  1. Dziekuje SłowiAnka. Zycze Wszystkim Matka samych wspanialosci. Warto dzis tez pomyslec o wszystkich kobietach z Rodu. Choc znam tylko babcie to czuje ze mnie wspieraja wszystkie. No i pomyslmy o Mamie Ziemi mojej ukochanej najwspanialszej.

  1. On ma rację!!!!
   Nie, zebym był bardzo strachliwy.
   Ale spójrzcie, rządy zachowują się tak, jakby nic już nie było ważne. Nasi też. Ani gospodarka, ani rolnictwo, ani służba zdrowia.
   Tylko dla policji nowy sprzęt kupili, podobno z bronią elektromagnetyczną.
   Na nas się szykują ? Od miesiąca czuję jakieś napięcie w powietrzu . Nieokreslone bliżej.
   Prześladuje mnie obraz wojska w beżowych mundurach w naszych miastach…

   Zapasy na 2 tygodnie to minimum.
   Zwłaszcza tłuszczów.
   Zielone , a potem i owoce można znaleźć w naturze, posiać w ogródku.
   Ale tłuszczów,naszego podstawowego materiału energetycznego nie, dopiero jak orzechy będa.

   Masło choć drogie można sklarować, to dłużej wytrzyma.
   Olej z glifosatem, chyba nie warto.
   Dla mięsożernych to najlepszy będzie smaluszek i słonina.

   Potem to już jakoś znajdziemy źródła zaopatrzenia w żywność, ale pierwszy miesiąc to może być dramat.
   Zwłaszcza jak są w domu małe dzieci.

   1. morawitzki przecież otwarcie powiedział w senacie, że dla nich liczy się wyłącznie utrzymanie dochodów budżetu nie dobro obywateli.

   2. Majk
    Jakich dochodów ?
    Z czego ?
    Wszyscy płatnicy ( małe zakłady) stoją.
    Duzi i tak nie płacili.

   3. Majku, nie myśl, że będzie tak źle.
    Tak może być tylko dla onych, którzy to zapowiadają, by Nas wystraszyć, bowiem brakuje im naszej energii strachu, by mogli nadal czuć się panami zwycięzcami.
    Bo to My jesteśmy Dziećmi Źródła i wszystkiego, co z Miłości Źródła się rodzi. 😘

   4. Ale jak nadrukują masę pustych papierków, to przecież mocno wzrośnie inflacja. Do tego ceny mieszkań idą ostro w górę od jakiegoś czasu, bo stopy procentowe są bardzo niskie i są tanie kredyty a ludzie bezmyślnie je biorą na potęgę i kupują. Jak ta bańka pęknie to będzie katastrofa.

   5. Z tymi starymi „zasadami ekonomocznymi” to nie jest do końca tak, jak głoszą teoretycy…

    Im przez 107 lat wolno było drukować, ile tylko chcieli, i jakoś świat od tego nie implodował…

    Nie imploduje i teraz. Będzie BDP dla każdego mieszkańca naszej przepięknej planety.

 9. To czego się boimy przyciągamy do siebie.
  Odwrotnie jeżeli jesteśmy spokojni,pogodni,szczęśliwy przyciągamy wszystko to co jest dla nas najbardziej korzystne.
  Podam na swoim przykładzie,bałam się,że coś mi zostanie skradzione /rzecz materialna/ i tak się stało.To była super nauczka,bo niby już wszystko wiedziałam jak działa prawo przyciągania.
  Fizyka kwantowa mówi o tym,że nasza uwaga,myśl,energia,informacja /obserwator/ stwarza rzeczywistość czyli materię.
  Więc nie zasilajmy Matriksa negatywnymi myślami i emocjami.

  1. Nie zawsze dostawałem to czego się bałem. A jak często umierałem przed tym ze strachu? A gdy to przyszło, okazywało się nie być tym czego się bałem a sam strach bywał tysiące razy gorszy.

   Szukałem sposobu na kontrolowanie procesu stwarzania. Tu nie ma guzików jak w bezdusznej maszynie. Źródło jest Inteligencją, Miłością. Jednemu daje takie doświadczenie a drugiemu inne, bo wie co dla kogo najlepsze. Wie jaka droga do wybudzenia jest dla każdego najlepsza. Prowadzi Jedyną Drogą w swoim rodzaju każdą osobę.
   Dlatego próżno szukać wzorców działania Miłości.

   Ego chciało by to kontrolować.
   Rozwiązaniem jest poddanie się temu prowadzeniu bo to poddanie się Sobie. Śpiącego Przebudzonemu. Przyjęcie i ukochanie tej drogi.
   Jest to najprostsze a zarazem trudne, bo wiąże się ze śmiercią ego, małego ja.

   Wszystkie inne drogi zawodzą, bo pochodzą od ego a ono nie szuka swego unicestwienia, trzymając jednocześnie Syna Boga w niewoli.
   Lecz kochający Ojciec nie chce by Jego Dzieci żyły w niewoli i dlatego ciągle ustawia człowieka na najlepszej dla niego drodze.

   Nienawiścią do ego, też nic wskórać nie mogłem.
   I za pomoc w zrozumieniu tego, Komuś z tego forum dziękuję.

   1. Kalinko, stań przed lustrem zamknij oczy i zapytaj : jaką ja mam MOC, a to co do Ciebie przyjdzie zwali Cię z nóg.
    Masz taką MOC jak Źródło naszego życia, tylko zaniżasz ją swoimi obawami, że nie , to niemożliwe żebym ja miała moc stwórczą, a masz ją tylko spróbuj, a wnet się przekonasz, a mówię Ci to z własnego doświadczenia. 🙂

 10. Zobaczcie sami ten wpis (SOK Z BURAKA) daje wiele do myslenia- chcą MAJDANU!
  co daje do myslenia to bardzo podobne logo STRAJKU PRZEDSIĘBIORCÓW I TEGO OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU!

  ,,Ogólnopolski Strajk Generalny !!! Przeciw Rządom PiS !

  20 CZERWCA WARSZAWA ✌️✌️✌️

  UDOSTĘPNIJ TO WYDARZENIE ❕❗ 📢📢📢

  Pierwsze starcie za nami. 16 MAJA nie pozwolono nam zrealizować STRAJK GENERALNY !!! PRZECIW RZĄDOM PIS !!! zgodnie z naszymi założeniami. Uniemożliwił nam to PIS oraz Polska Policja, która skutecznie spacyfikowała Polaków biorących udział w demonstracji. Potraktowano nas gazem, niewinni ludzie zostali aresztowani, wystawiono mandaty a zachowanie Policji było niedopuszczalne. Nigdy więcej nie może się to powtórzyć ⛔❗

  Właśnie w obliczu tych wydarzeń nie pozostaje nam nic innego jak walczyć nadal z nierządem i brakiem kompetencji ludzi, którzy rządzą naszym krajem. Walczyć o wolność i normalność.
  Strajk jest dla każdego , apolityczny i ponad podziałami. Potraktujmy to jak mecz reprezentacji , kiedy dopingujemy swoją kochaną ojczyznę i nie ma miejsca na podziały. Gramy do jednej bramki i tak samo mus być 6 czerwca w Warszawie ❕❗❕❗

  POSTULATY 📢📢📢
  NATYCHMIASTOWA DYMISJA RZĄDU ❌
  POSTAWIENIE PRZED SĄDEM LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH ZA WYDARZENIA z dnia 16 maja 2020 roku ❌

  PAMIĘTAJMY, ŻE TO NARÓD STRAJKUJE 🙋‍♀️🙋‍♂️

  Budzimy się i wychodzimy wszyscy razem 📢 ✌️✌️✌️

  RODAKU !! POLAKU !! Musisz być z nami jeżeli zależy Ci na Polsce ✌️✌️✌️ BEZ PARTII – nieważne czy lewa czy prawa, czy Legia czy Lech – CHODŹCIE Z NAMI skończyć to co zaczęliśmy. Ludzie się jednoczą, mamy jeden wspólny cel i drugie starcie wygramy MY POLACY, ponieważ pokażemy jedność i siłę jakiej jeszcze w Polsce nie było – wierzymy , że jest to możliwe ❕❗❕❗❕❗

  POMOŻECIE ❔❓❕❗📢 ✌️”

  a tu Tanajno:
  ,,Paweł Jan Tanajno udostępnił link.
  Administrator · 42 min
  Chciałem serdecznie podziękować mecenasowi Jacek Wilk. Jacek odpłatnie i sumiennie wykonuje prace adwokata, zarówno mojego, jak i ludzi, którzy uczestniczą w strajku przedsiębiorców. Wyrażam sprzeciw wobec rosnącego hejtu co do jego pracy i wykonywanych czynność zawodowych, szczególnie ze strony środowisk faszystowskich i narodowo socjalistycznych, zwanych w Polsce dla niepoznaki „narodowymi”.

  Wzywam Bosaka, aby odwołał internetowe bojówki swoich faszystowskich trolii, oficjalnie potwierdził, że nie akceptuje zachowań swoich fanatycznych działaczy narodowców, którzy zieją nienawiścią wobec Jacka Wilka. Domagam się poszanowania prawa do swobodnego wykonania zawodu adwokata, oderwanego od polityki.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ZDwW2tfSKLY

  no i MEDIA NARODOWE – DO KTÓRYCH ODWOŁUJE SIĘ TANAJNO! link na górze!
  Tanajno to więzień POLITYCZNY? „TOTALNE bezprawie trwa, a ludzie śpią!” | J. Wilk

  TERAZ WIDAĆ JAK NA DŁONI – KTO KIM I JAK KAŻDA NITKA WIEDZIE DO JEDNEGO KŁĘBKA! Apokalipsa trwa w najlepsze.

  Paweł Jan Tanajno udostępnił transmisję wideo na żywo.
  Administrator · 4 godz.
  Dziękuje Radio ZET i Pani Redaktor Beata Lubecka za dobry wywiad.
  (udostępniajcie na maksa, żeby radio Zet było zadowolone z zasięgów pod tym postem, tak się możemy odwdzięczyć za nagłaśnianie naszego oporu).

  TERAZ WYWOŁANI NA RING: TANAJNO I BOSAK! Ciekawe, jak NARODOWCY W TYM WSZYSTKIM SIĘ ZACHOWAJĄ!

  media narodowe ORGANIZATORZY MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI – RZYGAĆ SIĘ CHCE NA TO ZAKŁAMANIE!

  szkoda, że T-łajno nie udostępni tego przez RADIO ZET BĄDŹ POLSAT (LUBECKA to Polsat przecie jest).

  NIE WIERZĘ IM JUŻ ANI SŁOWA!!!! (DNI ŚFIRUSA 5)
  Niemiecki Lekarz prosi o UDOSTĘPNIANIE I SZUKA MEDIÓW GOTOWYCH, BY NAGŁASNIAĆ PRAWDĘ – tanajno szansę masz!
  .https://www.youtube.com/watch?v=TdfGieu-N44

   1. „Wszystko się zaczyna i kończy o właściwym czasie”.

    Piknik pod Wiszącą Skałą

  1. Pogonić PiS ok, a kto zamiast nich? Komuchy z SLD i złodzieje i degeneraci z PO? Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Sok z buraka to portal prowadzony przez jakiegoś POwca. Nie ufam takim podżegaczom.

   1. Jest już nowy premier i skompletowany nowy patriotyczny rząd. Tylko przestrzeń musi dojrzeć.

    Największą przeszkodą dla sprawnego wdrażania Wielkiej Zmiany jest stare myślenie ludzi typu: jeśli nie PiS, to PO. Moi znajomi też tak myślą, a mnie już się nie chce z nimi dyskutować.

   2. „jeśli nie PiS, to PO. Moi znajomi też tak myślą, a mnie już się nie chce z nimi dyskutować.”
    Dokładnie. W moim gronie znajomych w Polsce jest podobnie, chociaż są też chlubne wyjątki.
    To mi się podoba i wspieram enwrgerycznie:
    „Jest już nowy premier i skompletowany nowy patriotyczny rząd.” Nowy i patriotyczny – 🙏♥️

   3. ,, Największą przeszkodą dla sprawnego wdrażania Wielkiej Zmiany jest stare myślenie ludzi typu: jeśli nie PiS, to PO. Moi znajomi też tak myślą, a mnie już się nie chce z nimi dyskutować.”

    Ja jeszcze mam trochę siły na takie dyskusje, choć jadę już na rezerwie 🙂
    Tak, to jest właśnie stary szablon wskazywania na szczury z tego samego worka; raz z wierzchu, raz z dna, podczas gdy szczury ciągle się mieszają.

    W Belgii bardzo długo, bodaj dwa lata kraj istniał bez rządu centralnego i o dziwo dochód narodowy zaczął stawać się większy w porównaniu z czasami rządowymi.
    Od małej wioski do dużych skupisk miejskich Naród wziął odpowiedzialność za życie w swoje ręce.

    Chciałabym doczekać dnia, w którym otworzę okno, spojrzę na mój Kraj i powiem: ,, To mój Dom i ode mnie zależy moje życie w nim”
    Ode mnie, nie od polintyków(tak się napisało!).

    Miłego!

   4. Wszyscy fanatycy PiS-u są identycznie sformatowani. Mówisz do nich:

    – PiS to zbrodniarze, dowody ich zbrodni są następujące…

    I w tym momencie wchodzą ci w słowo swoim rytualnym:

    – A PO było lepsze?…

    *

    I koniec dyskusji.

    *

    Oni nawet nie mają operacyjnej mocy na wysłuchanie argumentów.

    Fanatyków PiS-u argumenty po prostu nie interesują.

    A „jeśli fakty nie pasują do teorii, tym gorzej dla faktów”… 🙃

   5. A ja na to: ani PiS, ani PO, ani SLD. Musi przyjsc sila oddolna spoza UKLADU. Oni wtedy po chwili namyslu: no dobrze, ale gdzie ona jest, bo ja jej nie widze.

   6. Oj TAWie, jaka ja sile oddolna reprezentuje?!😂 Ja tylko uprawiam swoje male poletko.😁

 11. Wiecie, moi drodzy, ja to sobie myślę, że nie trzeba będzie nikogo gonić. Mam wrażenie, że nierząd z Wiejskiej (jakże sugestywna nazwa) po cichu pakuje walizy i niedługo sam zacznie czmychać z naszego pięknego kraju. Jedni zrobią to ze strachu o własną skórę, inni z braku możliwości prowadzenia dalej swojej zbrodniczej działalności, a jeszcze inni nie będą mogli znieść pozytywnych energii towarzyszących zmianom świadomości Polaków, którzy wreszcie zaczną się jednoczyć:)

   1. 😂😂😂 nagranie 7-minutowe; Sebastian Minor; sami musicie to obejrzec

    Apel do policji
    ” Zwazcie, po ktorej jestescie stronie[…] W Nowym Swiecie nie bedzie miejsca dla tajnych sluzb, nie bedzie miejsca na tajemnice, nie bedzie miejsca na opresyjne organizacje wojskowe[…] Powstanie cos takiego jak Gwardia Narodowa.[…]Zalatwimy was Mahatmą Gandhi[…] Wszystkich was rozliczymy[…] Wiemy, kto psikał gazem”

    Do rządzących
    „Wasze nagrobki beda zbeszczeszczone. Nasze psy beda sikaly na wasze nagrobki. To nie jest grozba karalna, to jest wizja jaka mialem”.

    Do Jaroslawa Kaczynskiego i rzadzacych
    „Nie bedzie pan lezal na Wawelu.[…] Was nie ma, nie bedzie i nigdy nie bylo. Historia was wymaże […] Bedziemy mowic o bohaterach, ktorzy zlamali blokade informacji. Nie ma dla was miejsca w historii Polski.[…]
    I tu jest nasze haslo wyborcze: W Y P I E R D A L A Ć z Naszego Kraju, wypierdalac z historii.”
    —————————–
    POLSKI RZĄD i POLICJA ZMIECIONE POD DYWAN W 6 MINUT ! HASŁO WYBORCZE 2020 „WYP…….Ć”

    fragment
    .https://www.youtube.com/watch?v=NG3uIQ1P-SY

    a tu calosc
    .https://www.youtube.com/watch?v=wB2-a5EvV50

   2. TAW – „Powiem przewrotnie: nawet gdyby sam Soros organizował ten majdan, to pisiorów zawsze warto pogonić, a przyszli „włatcy móch” i tak będą tylko przejściowi”.

    Zawsze gadostwo stało za kazda forma przemocy bądź pozornego dobra (BOLEK), a okresy przejsciowe są zbyt długie i zbyt męczące!

    WDS – White Dragon Society. Może to dziwne, ale jakoś te dragon czy to białe, czy zielone, czy jak SOROS – CZERWONE to jednak GADOSTWO – MNIE NIE PRZEKONUJE!

    SZWAJCARIA – „niemiecki rząd powoli ewakuuje sie do Szwajcarii, skąd będzie prowadził politykę, ale oficjalnie będzie to ukrywane..”.
    Co czeka Polskę i Świat w 2018 – 2030 [Jasnowidz Łukasz]

    TRUMP wie juz wszystko, jest wściekły i wytoczył wojnę zakulisowym rządom, Było już kilka prób jego zabójstwa…
    TRUMP będzię ściągał po cichu uduchowione osoby ze świata, planowane jest utworzenie jakieś grupy do odbudowy ducha Ameryki”.

    Zestrzelenie chińskiego odrzutowca przez MARYNARKĘ WATYKANU i więcej, Raport 26 maja, cz. I
    .https://www.youtube.com/watch?v=m3jivHJ2NCA
    (kolejna próba zabicia Trumpa i rozpętania 3 WS – Benjamin Fulford).

    KTOŚ POWIE ZE ZDZIWIENIEM: MARYNARKA WATYKANU?!
    „6 maja w Watykanie obchodzone jest Święto Gwardii Szwajcarskiej.

    Każdy z nich jest Szwajcarem, katolikiem, ma przynajmniej 174 cm wzrostu, przebytą w ojczyźnie służbę wojskową, nie mniej niż 19 i nie więcej niż 30 lat. Ich zadaniem jest ochranianie głowy Kościoła katolickiego.

    Dlaczego armia Watykanu składa się właśnie ze Szwajcarów? I czy w legendzie o zaprojektowaniu mundurów gwardzistów przez Michała Anioła kryje się ziarno prawdy?”

    SZWAJCARIA – PAŃSTWO NEUTRALNE!! A DLACZEGO – bo to oni wywoływali wszystkie wojny, a złoto gromadzili własnie tam, w SZWAJCARII!

    Warto posłuchać – dlaczego SZWAJCARIA I ZIEMIA JEST TAK WAŻNA!
    SZWAJCARIA DLA ZIEMI JEST JAK SZYSZYNKA DLA CZŁOWIEKA – dlatego ciemni tam bytują – stworzyli sobie złote eldorado – takze energetyczne!
    Ziemia jest pępkiem Wszechświata 🙂

    Ile złota należy do każdego z nas, gdy przychodzimy na świat?
    Co ze #ZłotemJednoatomowym?
    Czym jest #pępek #Stworzenia?
    .https://www.youtube.com/watch?v=pZ43gTEZ4VQ

   3. „…okresy przejściowe są zbyt długie i zbyt męczące!”

    Bez okresu przejściowego się nie obędzie, gdyż zdecydowana większość populacji nie jest gotowa na Wielką Zmianę. Na siłę nikt nikogo nie będzie uszczęśliwiać.

    A gadziorskie pisiorstwo z wielu względów trzeba pogonić jak najszybciej – nie będę wybrzydzać, gdy zrobi to Soros czy inny diabeł. A ktoś to w końcu zrobi, bo to nie jest tak, że oni są wieczni i nietykalni. Ich jedyną realną siłą w tej chwili jest wspierająca ich energetycznie energia niewolników 500+.

    [celowo takie niepoprawne stylistycznie sformułowanie]

    Gdyby nie mentalne niewolnictwo wolnych niegdyś Słowian, już od dawna żylibyśmy w kRaju 🔆

  1. Jak nie beda mieli z czego odessac to pojada na uchodztwo ,poki co w FOZ maja kiladziesiat miliardow i aby to odessac nalezy zatrzymac handel czyli gospodarke …powoli,po cichu …planuja druga fale …to jest globalny odssy z reszty co moga ukras ludzkosci a pozniej ten bajzel zresetuja i na nowo ..

   1. Devingo, to se im uż ne wrati 😂 już dość robienia z ludzi miewolników i wariatów.

    I niewolniy potrafili się już w przeszłości sami postawić i z niewoli wyzwolić.
    Nadszedł czas zbioru tego, co posiali. Nie ma we Wszechświecie dziury dla nich, gdzieby się schowali, i one łajzy, że ich tylko tak oględnie nazwę, dobrze o tym wiedzą.

    A ja im na pożegnanie powiem:
    Won z mojej przepięknej Planety,
    łajzy, kreatury i hybrydowe miernoty.😃

   2. Devingo: Kasę z foz dawno przeputali na różne bardziej lub mniej wystawne imprezy… Teraz nie mają już zasilania więc zostaje im odejść… Ale św spokoju nie zaznają. Zbiorą co im się należy Prawem Naturalnym. Walczą do końca bo co im zostało? Wiem że niebawem pójdą sobie do czarnej dziury gdzie ich miejsce. I życzę im dobrej podróży w jedną stronę 😉

   3. Tez czuje ze to juz sie nie uda tym niemilym. Nic w przyRodzie nie ginie i nie dzieje sie bez sensu. Po co by byla taka wielka pobudka ludzi? Po co tyle energii zewszad tu dostarczano? Tak sobie? Po co jasnowidze dostawali wizje ze iskra wyjdzie od nas? Czuje sie bardzo mocno zwiazana z Mama Ziemia i Ona tez przechodzi zmiane. Bedzie dobrze☺

 12. Prawda nie o wszystkich oczywiście ludzikach z 3D 😂

  ” Planeta Ziemia zatrzymała rozwój części Wszechświata, zamiast rozwijać się jak powinna, aby stać się jednym, to wiele z dusz, które tu żyją, kiedy umrą, zostaną schwytane w pułapkę atmosfery tej planety i będą musiały rodzić się wciąż od nowa w tym samym świecie, i będzie im się zdawało, że podążają donikąd.
  Pierwotnie planeta ta została stworzona, aby nauczać równowagi pomiędzy światem duchowym a fizycznym.
  Ale w świecie fizycznym pochłonął ich materializm i dlatego dusze te nigdy nie rozwinęły się poza granice tej planety.

  Umysły ich i uczucia wciąż zajęte są ich pragnieniami, które zatrzymują ich na tej planecie i dlatego mamy tu taką mnogość, która będzie trwać póki planeta ta nie pogrąży się.
  Dusze nie potrafią poza nią wyjść, bo trzyma je tu żądza, chciwość, nienawiść, ponieważ kochają fizyczne przyjemności tej planety.

  Nie można mieć nic przeciwko ich fizycznym zajęciom, ale kiedy stają się one dla nich sprawą najważniejszą i nie zajmują się już rozwojem tej planety, swoimi bliźnimi ani odnajdywaniem swej boskości, to już nie jest prawidłowość ani rozwój.”

  1. EMUSZKO zatem sama widzisz ze doskrobali sie do dna wiec pandemia w skali globalnej to jedyne rozwiazanie na przezycie dla nich. Poki sa resztki z podatkow i innych danin to nic tylko na telewizje dotowac aby lud siedzial na dupie i sie nie ogarnal.Za 2 mld mozna duzo programow edukacyjnych dla nierozgarnietych ponagrawac ,zorganizowac koncertow kilka i kabaretow aby podtrzymywac wyimaginowana rzeczywystosc kontroli i porzadku.
   Za kase przepirdolona przez rzady kazdego roku mozna niezle by urzadzic ludzkosc.Dac kazdemu 1 hektar ,wybudowac dom ,darmowe szpitale i stworzyc poprawny system edukacji tez darmowy.

   1. Drogi Devingo: „Za kase przepirdolona przez rzady kazdego roku mozna niezle by urzadzic ludzkosc”.
    Nierządy żadnej kasy nie wytwarzają, a więc wystarczy, że my przestaniemy dawać daniny – zasilać system.
    Świrus był potrzebny części populacji do obudzenia się. W innym wypadku doznaliby szoku poznawczego, co mogłoby się zakończyć szaleństwem. Tak czy inaczej scenariusz świrusowy został wpisany w linię czasową….Nie przewidzieli tylko jednego, że każdy kij ma dwa końce, a nas jest więcej i jesteśmy od nich mądrzejsi….więc wykorzystamy ichnie narzędzia do informowania siebie nawzajem. Reszta już zależy od nas samych. W tej chwili nawet 2 mld na tv nic nie wniosą, bo zaczadzeni już nie mają zaufania do szklanego ekranu, jak jeszcze kilka m-cy temu. I o to właśnie chodzi:).

    „Dac kazdemu 1 hektar ,wybudowac dom ,darmowe szpitale i stworzyc poprawny system edukacji tez darmowy.”
    1 ha ziemi dla każdego to żadna łaska. Należy nam się jak psu zupa. Co do dwóch pozostałych mam poważne wątpliwości. System choroby w jakiejkolwiek formie nie jest mi potrzebny, a na edukację swoich pociech wolę mieć sama relatywny wpływ.
    Czasem warto porzucić utarte schematy, żeby zobaczyć więcej możliwości… a mamy ich ogrom. Więc cóż … do roboty … każdy na własnym poletku :).
    Wszystkiego dobrego 💚💗💛

 13. TAW, Tawerniacy,

  Dobra mowimy caly czas, ze juz ich los policzony itd. Nie widze poki co konkretow. Kto tak naprawde juz dostal za swoje chociaz troche?
  Ma ktos wglad jak to ma przebiec? Rozumiem, ze nie w jeden dzien. Ale chcialbym tak – wizualizuje jeden dzien, gdzie wszystko sie dzieje. Tylko chyba za slabo wizualizuje…
  To ile lat to bedzie sie czyscilo?
  Nie mam wgladu ostatnio w nic, troche trace wiare w siebie i to, co o sobie wiem, ze jest dobre. Zachowuje spokoj, jednak nie podoba mi sie ta faza w ogole. Brak mi osob w otoczeniu, ktore moga rozmawiac, jakos przestrzen mi ostatnio nikogo nie podsyla. Trafiam na mur prawie wszedzie. Moze czas pomyslec nad moimi znajomymi?…

  Czy wiedza to zawsze samotnosc???

  1. Tak było do tej pory, że „wiedza to samotność”. Ale teraz jest już tak wielka armia istot budzących się, że dzięki panu Cukerbergerowi możemy się łączyć w Kupę. A Kupy, jak wiadomo, nikt nie ruszy 😀

   *

   Los grobali jest „policzony” w sensie ewolucyjnym: oni są „odpadami ewolucyjnymi”, „istotami dążącymi do rozkładu”, więc… wkrótce (jeszcze w tym roku) odpadną.

   Na przykład pana JK czeka w najbliższym czasie „wielka zmiana”…

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2019/09/06/15-procent-ludzkosci-to-gady-odpady-ewolucyjne-istoty-dazace-do-rozkladu-joanna-rajska-monika-rajska/

  2. Jasność pocieszę Cię, bo według moich przeczuć, oczyszczające dotąd Nas i naszą Planetę energie, w najbliższym czasie nagle dadzą swój potężny IMPULS.

   Nastąpi podział na dwie równoległe Ziemie, a kto z nas na której się znajdzie, to każdy powinien wiedzieć, co wypracował Tu swoim postępowaniem – życiem.
   Jak byś chciał porozmawiac, poproś TAWa o mój nr.tel.
   A tak na marginesie, samotność też może być piękna, jest czas na medytacyjne przemyślenia, a i czasem przeniesienia w inne wymiary.

  3. „Czy wiedza to zawsze samotnosc???”
   Myślę że nie tyle wiedza co pewien stopień świadomości powoduje samotność.Kiedy już czujesz że nie chcesz rozmawiać na banalne tematy i nie jesteś w stanie pojąć ignorancji innych ,znajomi,czasem nawet członkowie rodziny zaczynaja się wykruszać.To chyba naturalna kolej rzeczy.Nie bój się samotności tylko spróbuj się z nią zaprzyjaźnić,wiem że to trudne i nie zawsze się uda ale warto spróbować.Dla mnie każdy człowiek jest w pewien sposób samotny i nie chodzi mi o samotność w tłumie.Chodzi mi o postrzeganie drugiego człowieka przez pryzmat jego wnętrza.Po prostu, spotykasz kogoś i od razu wiesz kim jest,nie wiedząc o nim niczego i jesteś pewien że ta osoba też wie o tobie wszystko :)Tylko komu z nas się to trafia i jak często?Jak pisał Joseph Conrad „Żyjemy tak jak śnimy-samotnie” serdeczności:)

   1. KLEJTO, trafia się, a w ostatnim czasie takie Dusze spotykają się często, bo taka jest potrzeba czasu.
    Abyśmy mogli wstąpić, wspiąć się na wyższy wymiar, jest potrzeba kumulacji pięknej stwórczej energii tych Pięknych Dusz, i to następuje, i zadziewa się na naszych oczach i w naszych sercach.

   2. Tak.
    Wiedza to zawsze samotność.
    Ale najpierw jest etap, kiedy próbujesz się swoją wiedzą dzielić…
    Próbujesz prostować ludziom w głowach telewizyjne ( i inne) łgarstwa.
    I napotykasz na opór. Nikogo to nie interesuje, a wielu stresuje.

    W końcu głupota i prymitywizm innych zaczyna cię nudzić.
    A co dziwniejsze, przestaje ci też i przeszkadzać.
    Tych, których kochałeś, kochasz nadal, ale rzadko ich już edukujesz.

    Intelektualnie zostajesz sam. Z własnego wyboru.
    I dobrze ci z tym….

    Tak jak mnie.

   3. Adrem pisze:”Intelektualnie zostajesz sam. Z własnego wyboru.I dobrze ci z tym….”

    Tak masz rację Adrem, nie ma sensu tłumaczyć komukolwiek swoich wywodów w jakiejkolwiek sprawie,
    Lepiej dawać przykład swoim życiem, wtedy szybciej zrozumieją to co chciało się im przekazać, doświadczyłam tego osobiście i nic na siłę.

    Ludzie lgną do ciebie, chociaż nic im słownie nie przekazujesz, widać tak ma być, mądrość wszak zdobywa się przez doświadczenia życiowe.

    A wiedzę, wiedzę można wyczytać z mądrych ksiąg, a te dostępne są dla każdego kto tylko zechce z niej skorzystać i zastosować w swoim życiu.

 14. SłowiAnka
  Bardzo Ci dziekuje. Jesli TAW sie zgodzi przeslac to bede zaszczycony numerem od Ciebie 🙂
  Odkad uzyskalem swoja swiadomosc w wieku ciala 13 lat, niestety, czuje sie rdzennie samotny. Po prostu. Ostatnio pisalem gdzies w komentarzach, ze w koncu przestalem sie rzucac sam ze soba i zrozumialem, ze wiele osob ode mnie odpadnie. Przestalo mnie to martwic i niepokoic, wyrzutow sumienia tez juz sobie nie sprawiam w tej kwesti nieuniknionej (i zdrowej!) redukcji w moim otoczeniu. Moj Ulubiony Czlowiek sie dziwi, ze ja nie potrzebuje zadnych „kolegow” i tak naprawde wiekszosc przyjazni i znajomosci naszych zaistniala za jej przyczyna. Wlasnie o to chodzi – no nie potrzebuje „kolegow” ale czasem potrzebuje spotkac kogos i telepatycznie z nim sie komunikowac.
  Otrzymuje takie okazje dosc czesto – ostatnio jednak dluzej nie… Moze mi jest to potrzebne, zebym powypalal jeszcze sam ze soba odpady. Jednak chwilowo czuje sie odciety od rdzenia swiadomosci.

 15. Musze sie z Wami podzielic pewna historyjka. Sama jestem zaskoczona. Wstep przydlugi, ale zakonczenie dobre.

  Co ma wspolnego bankowiec z kalafiorem?
  Mezczyzna lat…… 30-35, Polak z Ontario. Wysportowany, gra w tenisa, raz w tygodniu chodzi na silownie, regularnie jezdzi na rowerze. Studia ekonomiczne, kursy bankowe. Od 2-ch lat pracuje jako doradca finansowy w duzym banku, a wiec dopiero na dorobku.😁 Ambitny, zorientowany na kariere, tudziez biznes, robienie pieniedzy. Bezdzietny. Od niedawna w separacji (albo juz rozwiedziony). Oczywiscie nie wiem jak tam miedzy nimi bylo, ale ona, rowniez zorientowana na kariere, tak jak on pracuje w banku, tyle ze w innym. Niestety, nigdy nie dalo sie z nimi porozmawiac na zaden temat; nawet…… za przeproszeniem…. o g… psa albo d… Maryni. Zawsze sprawiali wrazenie znudzonych. Ozywiali sie jedynie na dwa slowa: biznes i pieniadze; glownie ona. Jego ojciec sie obawial, ze po rozwodzie synowi „odbije palma”, ze zacznie odwiedzac nocne kluby, „jezdzic po pijaku”, brac koke albo wda sie w zle towarzystwo. Syn zazwyczaj utrzymywal z ojcem kontakt telefoniczny albo odwiedzal osobiscie (ojciec tez po rozwodzie; mieszka w innym miescie). No i teraz bomba. Po roku czasu od separacji syn zaprosil ojca do swojego domu (dom starszy, sporo ziemi…. jak na warunki ontaryjskie). Ojciec pojechal i zdebial. Z tylu domu pelno podwyzszonych grzadek (boksow), a nich sadzonki kalafiora, pora, kabaczka, ogorki, pomidory, arbuz, marchewka, ziola itp. Ojca zatkalo. Nas tez.😉😁 Bankowiec pielacy grzadki.😁Widzial ktos cos takiego?😉

  1. I to się nazywa TRAFNOŚĆ wyboru na dzisiejsze CZASY odnowy i powrotu do normalności, czyli NATURY, mądry chłopak.

   Jak ja się cieszę, że mnie nigdy nie odrzucało od Natury, uwielbiam wszystko co Nią związane, a najbardziej grzebanie w ziemi gołymi rękami, to po prostu rozkosz.

   Właśnie poruszałam ziemię w czosnku, cebuli selerach. fasoli, buraczkach, ziemniakach i koło porów. 😃

  2. Z natura byli za pan brat. Cala rodzina. Jak nie piknik w parku, to spacery, wycieczki piesze po szlakach turystycznych w parkach narodowych, camping, splywy kajakowe (my wolimy canoe, mniej wywrotne). W Kanadzie pól namiotowych w parkach prowincjonalnych i narodowych w bród; no, ale na niedźwiedzie (w Kolumbii Brytyjskiej grizli) i łosie trzeba uwazac.
   My z nimi tez zesmy jezdzili „pod namioty”. Dawne czasy.🌞 Kiedys na szlaku poznalismy rodzine ukrainska z Alberty. Starsze malzenstwo, na emeryturze. Kupili sobie rozkladana przyczepe, zamkneli chalupe i podrozowali po parkach przez 2-3 miesiace.

 16. Jako że wszystko jest inne, niż na to wygląda, warto (bardzo warto) posłuchać, jak AI atakuje istoty ludzkie poprzez Covid-19, i jaka może być geneza rozpoczynająca atak na nasz Dom.

  Paczuszka Quantotum Tunneling Nano Particles, celowana na grupy genów, wspierana 5G, to kierunkowa diaboliczna broń biologiczna. Izolowanie się i noszenie tych śmiesznych maseczek to rodzaj gry i maskarada.

  Nie lękajcie się, jednoczcie się, wychodżcie pokojowo na zewnątrz, manifestujcie swoje człowieczeństwo. Nie izolujcie się i nie chowajcie się!!

  Cenię Panią, która prowadzi stronę SAMOŚWIADOMI Książki i Edukacja.

  Tu strona na YouTube .https://youtu.be/As2Z02WPQAU
  Tworzenie BORG’ów i UMYSŁU ROJNEGO podłączonego pod Sztuczną Inteligencję, Raport 14 maja 2020

  1. „Nie lękajcie się, jednoczcie się, wychodżcie pokojowo na zewnątrz, manifestujcie swoje człowieczeństwo. Nie izolujcie się i nie chowajcie się!!”

   Tak, Tak, Tak !!!!

  2. Mam też pewność, że nasze rebelianckie „śmieciowe” geny się obudzą, a Ziemia Nam pomoże, i nie dopuści do przejęcia naszego ciała i zrobienia z nas częściowego borg-a.

  3. Dziekuję Ci moja Piękna Duszo, za udostępnienie cennych i budzących wiadomości poprzez ten film.
   Oby jak najwięcej śpiących to usłyszało.
   Linka przekazałam dalej. 😘 😘

 17. Rozpisałam sie dzisiaj, ale pragnę Was poinformować , że
  wszyscy wolni informatorzy i komentatorzy, których doceniam i jestem wdzięczna za ich pracę, przechodzą z YouTuba – zwalczajacego prawdę, na platformę Brighteon.
  Platforma BiTt Schute się wiesza.
  Pozdrawiam.

 18. Próżno szukać człowiekowi zmian w nadchodzących wydarzeniach jeśli nie akceptuje tego co go otacza, bo świat wokół niego jest nim i nie ucieknie przed sobą w przyszłość ani nie przegoni jej na inny kontynent. Jest zmianą której szuka.

  Stawiając światu opór, uciekając – zapętla się.
  Przyjmując, wybaczając, akceptując – zmienia swój świat i wewnętrzny i zewnętrzny – wznosi się a świat z nim.

  Dokąd chce człowiek uciec przed sobą? W przyszłość? Tam też znajdzie siebie.

   1. Tomaszu pięknie dziękuję, już sobie zapisałam do mojego archiwum. 💗 💛 💚
    Wieczorem odsłucham.

  1. Pozostawię osobę kolegi Tanajno bez komentarza chociaż to już jest jakiś komentarz.
   Jednakże, pieląc wczoraj grządki kalarepy miałem takie swoje przemyślenia na temat dodrukowywanych pieniędzy przez rząd.
   No i tak sobie myślę, co z tego że będzie kupa pieniędzy jeśli nie będą mieć pokrycia w towarze? I jaki mądry człowiek odda wtedy dobro wyprodukowane własnymi rękoma za nic nie warte wtedy papierki? Ja bym wolał się wymienić za inny towar. Nie neguję pieniądza. Zamiast targać worek ziemniaków na wymianę, mógłbym dźwigać papierek w kieszeni, tylko że w obecnym systemie, pieniądz służy głównie oszustwu.
   Bo czy wymieniłby ktoś miesiąc swojej pracy na 15 minut pracy drugiego? Nie bardzo bo dysproporcja i oszustwo byłoby oczywiste i nie do przełknięcia. A stówka w kieszeni równa się stówce innej.
   I to tak w wielkim skrócie bo i elektroniczne pieniądze nie będą lepsze. Myślę że likwidacja gotówki problemu niewolnictwa nie rozwiąże i że to nie istnienie gotówki tworzy problem a to co w nas. Czy będę chciał za 15 minut swej pracy kupić miesiąc cudzej, czy waląc chemię w jedzenie by było go więcej a więc więcej pracy brata w pieniądzu, to samo. Nierówna wymiana.
   Świadomość, świadomość, świadomość, ona nas wyzwoli.
   Zmień siebie a świat zmieni się sam. Czasem trzeba to sobie głośno powiedzieć by lepiej dotarło.

  1. Staram się jeść głównie to co mi Ziemia urodzi. Po sklepowym, nawet niewielkich ilościach, swędzą mnie ręce i drapię się aż skórę o mało nie zedrę. Dlatego w tym roku nasadziłem dużo różnego rodzaju warzyw a o niektórych nawet wcześniej nie słyszałem.
   Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  1. Czytam w Waszych komentarzach o Waszych ogrodach.. Od niedawna interesuję się permakulturą. Do niedawna też pieliłam swoje grządki. Teraz, jak rośliny już są wystarczająco duże, zamierzam je ściółkować dwuletnią słomą (taką mam). Słoma pomoże roślinom zatrzymać wilgoć w ziemi i ograniczy ilość tzw chwastów (które można wyrywać i zostawiać obok, żeby zasiliły ziemię). Są różne typy ściółki, różne typy permakulturowych grządek 🙂 Ogród to system dążący do równowagi. Postanowiłam nie truć mrówek czy mszyc (w zasadzie tylko z ostatnimi się rozprawialam), a obserwować relacje między roślinami i zwierzętami w ogrodzie. Czy wiecie, że w przypadku braku pożytku w ogrodzie pszczoły mogą żywić się „sokiem”, produkowanym przez mszyce? Że krety zjadają ślimaki bez skorupek (slugs) ? Że jeśli są u Was krety, to zmniejsza się ilość nornic? Że każdy utracony kret oznacza, że w ich korytarzach pojawią się karczowniki lub nornice? więc warto wesprzeć krety 🙂 Że jeże jedzą między innymi ślimaki, więc dobrze im zostawiać miski z kamieniami i wodą, sterty gałęzi i liści, żeby przychodziły do ogrodu? Że wodą, która jest w misce z kamieniami można też poić pszczoły? 🙂 Że ogród może być miejscem równowagi, w którym nasza obecność nie jest dominująca, że to miejsce samoregulujace się, które pomaga nam i innym zbierać „pożytki”? 🙂 Dla mnie to wszystko było odkryciem. Może znacie więcej takich nowin? 🙂 🙂 🙂

   1. „Czy wiecie, że w przypadku braku pożytku w ogrodzie pszczoły mogą żywić się „sokiem”, produkowanym przez mszyce?”

    No tak, najsmaczniejszy na tej przepięknej planecie miód spadziowy pochodzi m.in. z odchodów mszyc.

    *

    Rolę Kretów od zawsze doceniałem, choć wtedy jeszcze nie czaiłem, o co konkretnie chodzi.

    *

    Dwa ciekawe linki:

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/05/26/rajskie-ogrody-naszej-ukochanej-slowianki-cz-1/

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/06/14/rajskie-ogrody-naszej-ukochanej-slowianki-cz-2/

   2. Ogród z linków jest przepiękny 🙂 ale ja o czymś innym jednak piszę… Jeśli ktoś z Was znajdzie czas, niech zerknie np na poniższy link. Chodzi tu o prowadzenie ogrodu ostatecznie bez ingerencji człowieka (np bez przekopywania) i wykorzystywanie potencjału ziemi w optymalny sposób 🙂 sama dopiero się tego uczę 🙂
    https://ogrodolandia.pl/permakultura-czym-jest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s