Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował, że wycofano stosowane testy na obecność koronawirusa, ponieważ dały wynik dodatni przy badaniu próbek m.in. kozy i papai – podaje „Rzeczpospolita” za brytyjskim „The Guardian”.

Meinstreamowe media podają, że w Tanzanii odnotowano 480 przypadków zakażenia tak zwanym koronawirusem, z powodu którego rzekomo zmarło 16 osób.

Prezydent John Magufuli 3 maja zakwestionował statystyki dotyczące jego kraju i zlecił przeprowadzenie kontroli w laboratorium, gdzie trafiały testy.

Magufuli powiedział, że osoby, które uzyskały dodatni wynik testu na obecność wirusa, mogą nie być chore i poddał w wątpliwość wiarygodność sprzętu laboratoryjnego i techników. Przekazał, że mogło dojść do celowego sabotażu.

W ramach kontroli potajemnie testowano różne zwierzęta, owoce oraz olej silnikowy. Próbki pobrane z papai, od przepiórki i kozy dały wynik dodatni.

Prezydent po otrzymaniu raportu zlecił podjęcie odpowiednich działań. Stwierdził, że mogło dojść do przekupienia pracowników laboratorium.

No i kozie mleko się rozlało…

źródło: https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200509862-Tanzania-Testy-na-koronawirusa-wycofane-Daly-wynik-dodatni-u-kozy.html

.https://youtu.be/xJEYdYnYQK4

82 myśli w temacie “Testy na koronawirusa wycofane. Dały wynik dodatni u kozy

 1. Zdrowie duszy najważniejsze, bo ciało i tak musi umrzeć.
  „Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?” Mt 16:26
  Mt 7:21 „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”
  Pomyśl o wieczności, która nigdy się nie skończy. Masz do wyboru niebo albo piekło.
  Nie dbasz o zbawienie duszy?
  http://tradycja2012.blogspot.com/

  1. Ogólnie to jestem na etapie nie dyskutowania z PROGRAMAMI bo człekiem ciężko nazwać kogoś kto piekłem starszy 🙂 Twój bóg w Tobie bo poza Tobą go nie ma choruję na schizofrenie jednym słowem mówiąc. A do tego ma dziwne mega czarne poczucie humoru , wsadził nas na ziemię coby nas testować chyba 😛 pt ile mogę ci nakopać do dupy a Ty się nie zbuntujesz bo jak tak to grozi Piekłem . A do tego wymyślił takie techno srechno, że i iż schizofrenik przy tym to je pikuś. Czy ty Katoliku posłał byś swe dziecię do piekła w imię Boga ? Bo jeśli tak to mamy w państwie jeszcze i przez krótką chwilę , coś takiego jak psychiatryki a nóż ci dopomogą .

   1. Dziękuję pięknie, TAWie,
    chyba JAJA se doprawię. 😀
    Dłużej nie zdzierżę tego,
    siła złego, jak na jednego.

    Tyle jest dzisiaj nieprawości,
    że zaczyna mnie to złościć,
    Jako prawdziwa SłowiAnka,
    Poproszę o pomoc JANKA….

    Bo co dwoje, to już nie jedno,
    bowiem w sile wielu tkwi sedno.
    Połączmy wszyscy nasze siły,
    by się gnidy przestraszyły.

    SłowiAnka

   2. „Pewien sługa Boży mawiał: Zdaje mi się, że w Rzeczypospolitej chrześcijańskiej dwa tylko powinny być więzienia: jedno świętej inkwizycji, drugie dla obłąkanych, bo albo wierzy człowiek, że jest piekło wieczne dla tego, który ciężko grzeszy, albo nie; jeżeli nie wierzy, powinni go zaprowadzić do świętej inkwizycji, jako heretyka; jeżeli zaś wierzy, a pomimo to chce trwać w stanie grzechu śmiertelnego, powinni go wsadzić do domu obłąkanych; bo jakież głupstwo może być większe nad to?”.

   3. Dowód na istnienie Boga : Bogu dzięki, że tak mało jest takich „sług bożych” którzy mówią o rzeczpospolitej chrześcijańskiej 😉

  1. Moja córka i jej kolega z pracy odmówili zrobienia testów na koronoświrusa, i za toją kocham.
   W dzisiejszych obłędnych czasach, naprawdę trzeba mieć „jaja” by to wszystko zdzierżyć i nie dać sobie odebrać wolności przez rządzące jeszcze polityczne gnidy.

   Tak samo można odmówić przez Nas noszenia tych śmiesznych szmacianych „mordek”, ja na pewno nie założę,choćby mnie mieli za to rozstrzelać. 😀 😀

   https://www.google.com/search?q=odkrwamy+zakryte+obowiązek+zasłaniania+nosa+i+ust+jest+nielegalny&oq=odkrwamy+zakryte+obowiązek+zasłaniania+nosa+i+us

   1. Chcieli nam założyć kagańce, niedoczekanie! Dzisiaj starszy pan zwrócił mi na targu uwagę, że powinnam mieć maskę na ustach i nosie. Odpowiedziałam, że nie mogę nosić bo mam uczulenie.. (na pie*dolenie). Przepraszam za wulgaryzmy. 😉

   2. Jestem dumny, że siłą tego szLACHetnego Forum/Wiecu są tak zadzierżyste Laszki 💪😀

    Gratuluję dzielnej patriotycznej postawy. To jest przykład patriotyzmu realizowanego w praktyce 🙂

    Bracia Polachy, przechodzimy od Biadolenia do Manifestacji Wewnętrznej Prawdy! 🔆

   3. No i takich ludzi nam trzeba! Ściema zatacza kręgi, ale zauważyłem jedno. Na scenie politycznej nikt nie mówi o ściemie. Oni dostali kasę, żeby milczeć czy jak?

  2. Wywiad Live Davida Icke sprzed kilku dni oglądało na streamie 1,6 mln osób, na niezależnej wolnej platformie. Na koniec David powiedział, nie o Reptilach ani o niczym takim, tylko o Sercu/Miłości/świaomośći, wglądzie w siebie jako końcowe orędzie, głośnym echem się obiło i dało wszystkim nadzieję we własną MOC.

   1. Nie wyjdzie. Tak mi się wydaje. Gliny, bo to nie policja, ich zablokowały. Chcą tam siedzieć nawet w nocy. Jestem z nimi.

   2. Dzięki. Podawałem to już wczoraj. Pan Mateusz dał nam przykład, jak zwyciężać mamy: dzielnie wylegitymował swoich pracowników. Bo policjanci są naszymi – NaRODu – pracownikami, a my ich pracodawcami. A ci dwaj bezczelnie chcieli wylegitymować swojego pracodawcę. Więc ich stanowczo przywołał do porządku.

    Konstytucja RP z 1997 r. stanowi, że kRajem rządzi NaRÓD – bezpośrednio lub przez swoich przedstawicieli.

    Brawo, panie Mateuszu!

   3. Najwytrwalszym ptakiem w śpiewie jest jednak pleszka. Śpiewa od wieczora aż do rana. Niesamowity ptak. Wygooglujcie sobie pleszkę i posłuchajcie. Krótki trel, ale trel. Pozdrowienia!

   4. TAW pisze ” A od 21 maja – dziennikarze, listonosze, tirowcy i tirówki…”
    Dziennikarze? To byłby chyba pierwszy raz po 89 roku nie licząc małego zajścia we wproscie przy okazji próby przejęcia laptopa Latkowskiego.
    Chcę to zobaczyć…ale tu bez tuby/megafonu się nie obędzie:). Wszak trza rozsyłać wici i zwoływać pospolite ruszenie 🔆💪😀

 2. Szturm Polaków na bankomaty, jak podaje złodziejski bank prywatny Rotschilda NBP od marca tego roku Polacy wypłacili z banków 30, 6 mld złotych, jest to rekordowa suma.

  Ja mam nieszczęście mieć konto wirtualne, czyli Inteligo przy PKO BP, poszłam do okienka w w/w banku, gdzie panienka oznajmiła mi, że klienci Inteligo mogą gotówkę wybierać tylko z bankomatów.

  W moim przypadku mogę wybrać dziennie kwotę 5000,- zł , podeszłam do bankomatu, który mi oznajmił 😀 :D, że w dniu dzisiejszym limit/kwota jaką mogę wybrać to 1000,- zł, ale w tej chwili stan bankomatu wynosi „0 ” i w dniu dzisiejszym już nie będzie wypłat.

  Tak więc jak widzicie pozostaje „dupa blada, suchy chleb i marmolada”. 😀 😀 teatr komedii życia w w rozsypującym się matrixie.

  https://www.odkrywamyzakryte.com/wyplacaj-pieniadze-poki-mozesz/

  1. Aniu, ja też mam od niepamiętnych czasów konto w Inteligo i wypłaty zawsze były możliwe tylko z bankomatów.
   Chyba z ciekawości pójdę dziś jakąś kwotę wypłacić, żeby sprawdzić, czy u mnie jest tak jak u Ciebie, na drugim krańcu Polski, i czy też zobaczę informację o „pustostanie”. 😉

   1. A ja nie mam praktycznie konta w żadnym banku(choć uśpione w Aliorze mam, czyli nieczynne bo nie ma wpłat, przez moment jak pracowałam to musiałam mieć konto) – więc hm, nie ma nade mną władzy żaden Czerwony baron ha ha i niech się walą, już nie będę do żadnego banku należeć, wszak emerytury nie dostaję, ot, ja już jedną nogą w nowym świecie:))

   2. Słowianko, Iw: tez mam konto w Inteligo i jeszcze nikt nie odmówił mi wypłaty bo nie jest w stanie (to teraz cześć PKO BP). Można powiedzieć ze się nie ma karty albo chce się wypłacić większą kwotę (a chyba pow. 4 TYS. trzeba wypłacać w placówkach). W bankach trzeba być czasem upartym i stanowczym 🙂 bo tam mugole pracują do tego nie znający prawa 😉
    Powodzenia dziewczyny
    Ps. Dziś w miejscowości niedaleko Helu jakaś baba zapytała mnie i córkę „a maseczki Gdzie” a ja na to „w nosie”. I dodałam wolnego człowieka głupie prawa niezgodne z Konstytucją nie obowiązują. Baba się szybciutko oddaliła 🙂

  2. Z gotowka tez nie tak prosto. Jeszcze dwa tygodnie temu w wielu sklepach (u mnie) w ogole nie przyjmowano gotowki; rzekomo ze wzgledu na wirusa.

   1. A tu to tylko chcą gotówkę w Germanii. Ja mówię o lodziarniach, małych punktach usługowych, małych sklepach . W dużych nie wiem, bo nie chadzam. W tych małych to nawet karty są przekreślone i jest napisane „płatność kartą do odwołania niemożliwa”. Oczywiście w to mi gRAJ.

   1. Ja myślę, że wystarczy w dniu jutrzejszym wysłać do stolicy naszą energię unicestwiającą ten zbrodniczy rząd, ale nie Istoty szatańskie rządzące nami.

   2. Oto do czego doprowadza ten wymyślony koronoświrus.

    „43-letni ochroniarz Calvin Munerlyn został zastrzelony po tym, jak powiedział klientce, że nie może wejść do sklepu, jeśli nie założy maski ochronnej. Prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom.

    Calvin Munerlyn pracował jako ochroniarz w sklepie Family Dollar w mieście Flint w stanie Michigan. W piątek 1 maja zatrzymał przed drzwiami kobietę, która chciała wejść do sklepu bez maseczki ochronnej . Zdenerwowana 45-letnia Sharmel Lashe Teague zaczęła na niego krzyczeć, opluła go, po czym wsiadła do samochodu i odjechała.
    20 minut później pod sklepem pojawił się jej mąż i syn. Mężczyźni wdali się w kłótnię z ochroniarzem, podczas której młodszy z nich strzelił Calvinowi Munerlynowi w tył głowy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, w którym zmarł – relacjonuje „The Washington Post” .
    Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek
    USA. Trzy osoby oskarżone o morderstwo ochroniarza. „Po prostu wykonywał swoją pracę”
    Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. 45-letnia Sharmel Lashe Teague, jej 44-letni mąż Larry Edward Teague oraz 23-letni Ramonyea Travon Bishop zostali oskarżeni o morderstwo z premedytacją – podała Prokuratura Okręgowa w Genesee, której oświadczenie omawia CNN .

    – Pan Munerlyn po prostu wykonywał swoją pracę, chcąc utrzymać w mocy zarządzenie gubernatora dotyczące pandemii COVID-19 dla bezpieczeństwa pracowników sklepu i klientów. Po prostu nie możemy wykształcić w sobie mentalności „my kontra oni”. Musimy zobowiązać się, jako społeczność, do podjęcia niezbędnych działań, które pozwolą nam zachować zdrowie i wspólnie przezwyciężyć kryzys. Nie dla nas samych, ale dla Calvina Munerlyna, który stracił życie niepotrzebnie i bezsensownie – powiedział prokurator okręgowy w Genesee David Leyton.

    W stanie Michigan w USA ludzie muszą zakrywać nos i usta w sklepach spożywczych. Sklepy mogą odmówić świadczenia usług każdemu, kto nie nosi maski.

    43-letni Calvin Munerlyn miał żonę i ośmioro dzieci. „

   3. SlowiAnko, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Po co japę otwierał, że dziecko nie ma maseczki? Ja jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem, ale jak ktoś mnie naprawdę wk🌹rwi, to nie muszę wołać uzbrojonych znajomych, tylko sama przystępuję do akcji. Też bym się wkurzyła, gdyby ktoś kazał zakryć pyszczek mojemu dziecku jakąś szmatą.

   4. „USA. Ochroniarz poprosił klientkę o założenie dziecku maseczki. Został zastrzelony.”

   5. ,,SlowiAnko, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Po co japę otwierał, że dziecko nie ma maseczki? ”

    On nie był nadgorliwym, On ,,spał”, wykonując swój zawód, On nie oszalał.

    Kurwa, kiedy to się skończy? Nadinformacja, nadinterpretacja, fałsz?

    Już tylko na kiblu siedzą Ludzie prawdziwie, uczciwie i skutecznie!

    Miłość, Radość, Spokój …

    Nawet drzewa falują konarami, przytulając do swych pni tak ogłupiałego człowieka…
    Dajmy z naszym ludzkim zachowaniem drzewom spokój.

    Miłego! (usłyszałam od drzewa)

    PS. Przepraszam, ale wszystkich może ponieść…, i ponosi
    Dziś usłyszałam o dwóch samobójstwach…, lekarzy, w szpitalu, w mojej okolicy. Nie wytrzymali presjii. Mój znajomy.
    Albo się obudzimy, albo będzie po nas.
    Mrzonki o wysyłaniu miłości nie dają rady z rzeczywistością, która drwi, zadziewając się szybciej…

   6. Nigdy nie udawałam ze jestem aniołem,Sama pisałam już kiedyś , w innym miejscu i napisałam teraz :
    „Ja jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem, ale jak ktoś mnie naprawdę wk🌹rwi, to nie muszę wołać uzbrojonych znajomych, tylko sama przystępuję do akcji.”
    Dziękuję za insynuacje o kiblu, ale na nim nie siedzę. Załatwiam się w locie .

   1. mówiłeś, mówieś i nie tylko to, i wszystko się sprawdza. Coś czuję, że jutro się sejm posypie…. a w związku z tym rząd. Teraz miałam dejavu, odniosłam wrażenie, że już to pisałam. Ale mi w głowie teraz pulsuje… co się dzieje???

   2. Mówiłeś, jak jeszcze parę rzeczy Ci się sprawdzi, w szczególności posłanie w diabły „elyt”, szczególnie polskojęzycznych i prawda nt. szczepionek oraz świrusa pana gatesa (celowo z małej, bo ta kreatura nie zasługuje na jakikolwiek szacunek), to może Cię jednak nie zaspamuję 😛

   3. Nie chwaląc się, mam więcej trafień geopolitycznych niż pan Jackowski, który od lat wizualizuje wojny. Ktoś tu kiedyś obliczył, że mam ok. 90% trafień, a jasnowidzem siebie nie nazywam.

    Jako jedyny w Polsce konsekwentnie głoszę od sierpnia 2014, że „nowych wojen na naszej przepięknej planecie już nie będzie”. Jest specjalny dział na ten temat na blogu.

    A co do moich „wpadek”, to było tak:

    wybory we Francji wygrała Le Pen, ale zostały sfałszowane, co kiedyś zostanie udowodnione.

    Premierostwo pana Jerzego zostanie uskutecznione – w swoim czasie.

    Sprawa z islamem rozegrałaby się dużo wcześniej, ale wydarzyło się coś, o czym nie mogę powiedzieć.

    Zresztą wszystkie religie i tak od dawna już się ostro sypią, więc rok czy dwa z punktu widzenia ewolucji to śmiesznostka.

    I jeszcze jedna ważna zmienna:

    bywają brutalne ingerencje w linie czasowe, by opóźniać ewolucję, więc czasami lepiej ugryźć się w język, niż mówić publicznie o potencjałach przestrzeni.

   4. TAWie Kochany, Drogi i Szanowny: serdeczne dzięki za Twoje wglądy i za caŁokształt Twojej działalności. Jestem po prostu wdzięczna.

   5. ,, A nie mówiłem, że w maju nie będzie żadnych wyborów?…

    A nie mówiłem?… 😀😀😀😀”

    Fakt!, gratulacje!, ale to nie koniec ,,wzniesienia”(chciałam powiedzieć orgazmu, ale to byłoby przegięcie 🙂 )
    Ja twoje ,,proroctwa” przekazuję na bieżąco Mężowi.
    I co? Szczególnie z planami życiowymi…
    I wychodzę na bardzo mądrego, przewidującego prognostyka polityki 🙂
    Oczywiście, że nie wspominam o tobie, bo to ja chcę być ta, która mówi ,,a nie mówiłam?!”

    Chyba mi to wybaczysz…, 😀 😀

    Miłego! Tylko ciiiiiiii

   6. Nie musisz się tłumaczyć 🙂 A ogólnie chyba za mój zbyt emocjonalny, może nazbyt pretensjonalny wpis należą Ci się zasłużone przeprosiny z mojej strony.

   7. ,, Dziękuję za insynuacje o kiblu, ale na nim nie siedzę. Załatwiam się w locie .”

    A to żeś mi teraz, kochana Anamiko, ćwieka zabiła 😀
    Mam taką ,,przypadłość”, że ,,widzę” najbardziej wyszukane sytuacje 😀 😀
    Jednak ta sytuacja przegrzewa moją wyobraźnię 😀 😀 😀

    Miłego dnia!

    PS. Przepraszam za zbyt emocjonalno pretensjonalny ,,nocny” wpis, ale czasem człek wpada w dołek i zapomina, że nie powinien tym dołkiem ,,obdarzać” swoich Przyjaciół.
    Jeszcze raz przepraszam.

   8. Ja się nie gniewam, Kochana Krysiu z lasu.” Żadne wartości Swiata. Nie są warte dobrej przyjaźni” mawiał Wolter, a ja dodam, dobrej TAWernianej przyjaźni.
    Dla mnie jako osoby narwanej i wojowniczej z natury i od przodków, to jest wyzwanie na całe życie, by uczyć się życia w Miłości, Radości i Spokoju.
    A co do lataj i sr💩j lotem.
    Jakby nie patrzeć, to ja ciągle jestem w locie. Niektórzy to nawet nazywają mnie struś pędziwiatr. Może jak sobie usiłowałaś mnie wyobrazić w locie zamiast w slawojce z serduszkiem, to udało Ci się zobaczyć, kogo polałam prostym sikiem. Mam nadzieję, że trafiłam w mumifikatora twarzy, co się chwalił pracą u MT.
    Wiem, że teraz są takie czasy, że pora odłożyć miecze i dzidy, tudzież noże, ale ciągnie mimo wszystko wilka do lasu😘
    Pozdrawiam Wszystkich ♥️ bez wyjątku.

 3. Testy dały wynik pozytywny na kozie! No jaja w berety. Chyba ze śmiechu padnę. Szkoda, że w mediach nie zapodali – pośmialiby się ludzie przynajmniej a i może niektórzy maseczki by zdjęli. Absolutnie piękne w swej prostocie!

  1. ,, Testy dały wynik pozytywny na kozie! No jaja w berety. Chyba ze śmiechu padnę.”

   Tak, jaja jak berety, droga Z Wiatrem We Włosach.
   Może nie tyle z tego, że kozula przechodziła sobie grypę – Źwirzory, tym bardziej ssaki też infekują się i uodporniają na wirusy – ale z tego, że niebawem okaże się, iż połowa żywego świata łącznie z roślinnością ma w sobie świrusa(niejednego) lub przeciwciała na wypadek ,,następnej wizyty” !

   No i się narobiło!
   OBCYM WSTĘP WZBRONIONY!
   ZIEMIA W KWARANTANNIE!
   PRZYLOT NA ZIEMIĘ TYLKO W MASKACH!
   PRZY KASIE NIE WIĘCEJ NIŻ TRZY SZARAKI!
   MASKI I CZTEROPALCZASTE RĘKAWICE DO NABYCIA W KAŻDYM SKLEPIE.
   SZCZEPIONKI DLA OBCYCH JUŻ NIEBAWEM!
   😀 😀 😀 😀 😀

   No co? Wszystko jest możliwe, jak mawia nasz czcigodny Tawcio. Franek ma w zamiarze wszystkich szaraków ochrzcić( 😀 😀 😀 ), to Debili Gates może zechcieć sfinansować dla nich wyszczepienia 🙂 🙂

   PS. Śmiech to zdrowie!
   Miłego Kochani!

   1. Fałsz i obłuda to szumowiny szumo-zwida dzisiejsze ministerialne CUDA. 😂

    „Minister Zdrowia w odpowiedzi na pytanie redaktora o to, dlaczego nie nosi maseczki, odpowiedział, i tutaj cytujemy: „Ja nie noszę, nie mam objawów”. Jednak ten sam człowiek, ponad trzydziestu milionom Polek i Polaków nakazał nosić maseczki. Nie denerwuje was tego typu nonszalanckie podejście? A może Łukasz Szumowski doskonale rozumie, że cała ta pandemia to jedno wielkie przedstawienie i globalna manipulacja?”.

   2. „Fałsz i obłuda to szumowiny szumo-zwida dzisiejsze ministerialne CUDA. 😂”

    Jest chyba coś takiego jak Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze.
    Swego czasu ludzie pozwali przed ten sąd między innymi Milosevica, ludobójcę. Może pora, by zrobić to ze zwidem & consortes? Oni eksterminują 40 000 000 naród. Tylu prawników prawych również w Polsce. Może działać czas, mości panowie. Kupą, bo inaczej z narodu zrobią kupę.

  1. 👍
   Jakies 15-20 lat temu przylatywaly do nas kolibry (prawdziwe oczywiscie). Sasiad mial w ogrodku kwiaty, do ktorych one ciagnely jak pszczoly do miodu.

 4. Przedsiębiorcy kontynuują strajk. Zostali w nocy zatrzymani,a le wypuszczeni po 4 godzinach. A ja patrzę na to co się dzieje i myślę, ale świat zwariował. Władza myśli, że sprosta. To wszystko z boku jest śmieszne wobec śpiewu ptaka. Tylko kto teraz słucha śpiewu ptaka? Ludzie żyją ch… wie czym. Przepraszam, ale tak jest. Ja nadal się zachwycam śpiewem ptaka,a ten śmieszny świat runie jak domek z kart. Zostaną tylko ci, którzy nie ulegli panice i połączyli się ze Źródłem. Młode szpaki „krzyczą” z dziupli w śliwce za moim oknem. Bogatka śpiewa od rana non stop: „cibe cibe cibe cibe cibe cibe”. Dziś liczyłęm, ile będzie „cibe”. Teraz śpiewa: „cicibe cicibe cicibe cicibe cicibe cicibe”. Długosć jest różna. ” Cicibe” powtarzane jest nawet 7 razy, minimum 5. Ale ma krzepę. Pozdrawiam.

 5. 200 mln wpisów na Twitterze na temat pandemii. Sprawdź kto jest autorem 45%

  „Autorami 45 proc. spośród ponad 200 mln wpisów na Twitterze na temat pandemii są prawdopodobnie zautomatyzowane konta rozsiewające dezinformację – wynika z analizy amerykańskich badaczy z Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu.

  Jak podało w środę amerykańskie radio publiczne NPR, badacze z Carnegie Mellon stwierdzili, że prawie połowa z ponad 200 mln tweetów na temat Covid-19 od stycznia pochodziła z kont „zachowujących się bardziej jak skomputeryzowane roboty niż ludzie”. Badacze doszli do takich wniosków na podstawie np. podejrzanie wysokiej liczby tweetów generowanych przez te konta i ich rzekomej lokalizacji.”

  całość czytaj na:
  https://naszapolska.pl/2020/05/21/200-mln-wpisow-na-twitterze-na-temat-pandemii-sprawdz-kto-jest-autorem-45/?utm_source=newsletter&utm_medium=push&utm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s