680 myśli w temacie “Najnowsze doniesienia naukowe! Opracowano maseczkę uniwersalną…

  1. Lee był zdecydowanie najlepszy acz w starych dobrych czasach znikłby w hufcu Lechitów maszerujących na pole bitwy. 😉 Trzymam kciuki za Twe plany rodowe. 🌿🌿🌿🌳😉

   1. Wiadomo, że Bruce Lee to Bruce Lee, ale to Scott Adkins był dla mnie większą inspiracją do treningów i do tego, że nawet w wieku 40 lat trenowałem i nadal trenuje:-) Lubię filmy Scotta. Według mnie, jest bardzo dobrym aktorem ( tak samo Van Damme umie grać ). Arnold, według mnie, nie ma talentu aktorskiego. Stallone, może też nie jest złym aktorem, ale zdecydowanie wolę aktorstwo Scotta i Van Damma.
    Podoba mi się, jak Scott zagrał w filmie „Avengement”.
    „Avengement” jest obecnie moim ulubionym filmem akcji i jest tam pokazane, jak główny bohater poradził sobie w więzieniu.
    Stał się człowiekiem ze Stali:-)

   2. Akurat dzisiaj, kiedy jeszcze to wideo z rana oglądałem, już zostało usunięte. Dziwne, że akurat po dzisiejszym moim wpisie, gdzie napisałem o mojej inspiracji tym aktorem..:-) Być może przypadek… Matrix szaleje, nawet w takich przyziemnych sprawach?…:-) Jest jeszcze takie wideo ze Scottem Adkinsem i tą samą muzyką w tle: https://www.youtube.com/watch?v=6dRzyXq0QO8

 1. Dziękuję za wyjaśnienie.

  Kwestie dot. istot pozaziemskich, które działają na Ziemi są dla mnie jeszcze bardzo trudne. W sensie, nie dojrzałam jeszcze do tego etapu. Mam chyba za mało danych, dopiero dowiedziałam się o tym w TAWernie. Moja świadomość jednocześnie wierzy i nie wierzy. Doświadczam powaznego dysonansu.

  Natomiast jeśli chodzi o Wielką Zmianę, rozumiem, że chodzi o osiągnięcie przez społeczeństwo, a właściwie przez każdego z osobna odpowiedniego stanu świadomości. I to spowoduje zewnętrzna materializacje, bo to co Wewnątrz staje się Zewnątrz? I w tym momencie będziemy mogli sami wziąć za siebie odpowiedzialność jako ludzkość i uniezaleznic się od istot pozaziemskich?

 2. Dzieje się…

  Oficjalna nota biograficzna Benjamina Fulforda w polskiej wersji Wikipedii!…

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Fulford

  *

  Są też oficjalne noty biograficzne m.in. Jerzego Zięby oraz prof. Marii Doroty Majewskiej – niestety z licznymi kłamstwami.

  Szczególnie żenujące jest zdanie dotyczące pani profesor:

  „Jest propagatorką nienaukowych tez o szkodliwości szczepień dzieci (kontrowersja szczepionkowa). M. Majewska głosi na wykładach m.in. poglądy, że szczepionki obniżają inteligencję, zaś do ich produkcji używa się metali ciężkich, a także „ścieków z odpadów przemysłowych”.

  Żenujące: uznana na całym świecie profesor „propagatorką nienaukowych tez”.

  1. Pozwól że cię poprawię, z pozostałymi notami biograficznymi to prawda, natomiast o Benjamie Fulfordzie jest już od ładnych paru miesięcy.
   https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1465672,koronawirus-bezrobocie-w-polsce.html

   Ostatnio w TVPiS zachwycano się spotem Ministerstwa Zdrowia Izraela ostrzegającego przed koronowirusem
   Opis zwiastujący gniew https://www.facebook.com/photo/?fbid=2892304687522130&set=a.703627396389881

   Bezrobocie + wyższe ceny + spadek gospodarczy to jak oliwa dolana do ognia (jak podpalony lont) gniewu naszego narodu

   https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/koronawirus-a-gospodarka-premier-mateusz-morawiecki-o-wzroscie-bezrobocia,1011028.html

   „Spełniają się negatywne scenariusze”. Premier spodziewa się wzrostu bezrobocia.

   1. Dziękuję, Rafale. Ja nie śledzę na bieżąco Wikipedii. Jeszcze dwa lata temu na przykład nie było polskiej wersji biogramu Nikoli Tesli, a dziś jest – i to z podrozdziałem „Wolna energia”! – szok.

    Jeśli kto znajdzie jakieś nowe hasło z wiedzy dotychczas zakazanej, proszę tu wrzucać. Dzięki.

   2. Z google zostały zdjęte tydzien temu algorytmy blokujące hasła: Adrenochrome lub Deep State znak czasów, że coś się dzieje..

  2. TAW, budzący się zrozumieją przekaz. A obudzeni już wiedzą, co jest klamstwem, przynajmniej jeśli chodzi o szczepienia.

 3. „Ego jest bardzo ważnym mechanizmem, o czym pisałem tu wielokrotnie. Właśnie dlatego Polska jeszcze w ogóle istnieje, że Słowianie mają zdrowe ego 💪😀”

  No właśnie. Sądzę, że myślę podobnie do Ciebie TAWie i wcale Ci nie kadzę, bo przecież my oboje czasem się „spieraliśmy”, więc nie ma mowy o kadzeniu. Gdyby ludzie z Bloga wiedzieli, jak my kiedyś „na szable ostro szliśmy”… 😀 😄 Piszę to, aby nikt mnie na Blogu nie posądził o kadzenie Tobie.😀

  1. Prawo rezonansu: podobne przyciąga podobne. Na tego bloga wchodzą Czytelnicy, którzy rezonują z prezentowanymi tu treściami. Ot, i cała tajemnica kadzenia 😀

   Portali, kanałów, profili w Polsce miliony, więc nie ma obaw, by ktoś nie znalazł swojej własnej Tawerny… 😁

   1. No właśnie TAWie, ja się tutaj tak dobrze czuję. Tyle dobrych dusz i tak zbieżne poglądy, niesamowite.

    Zatem czekam z ufnością na dalszy bieg wydarzeń, bo już zaczęłam się martwić, a to wiadomo fatalne wibracje.
    Potem się dokształcę „kosmohistorycznie”. Na razie wibruję nadzieją.

  1. Dr Jerzy Jaśkowski o „teorii zarazka”:

   „Związek pomiędzy chorobami a żywnością znany jest od dawna i naukowo potwierdzony w ostatnich dekadach. Okazało się, że to dr Antoine Bechamp miał rację, a nie szeroko nagłaśniany L. Pasteur. Jednak masowa dezinformacja przemysłu wymazała te osiągnięcia z życia codziennego. Dlaczego nie ma o tym powszechnej wiedzy? Ponieważ istnieje monopol na prace naukowe wprowadzony przez przemysł farmakologiczny, czyli przez banksterów”.

   ~ Dr Jerzy Jaśkowski

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/05/12/medycyna-naturalna-z-czym-to-sie-je-i-dlaczego-cz-2-dr-jerzy-jaskowski/

   1. W opracowaniu, które wysłałam jest opisane dużo więcej.
    Zatajanie odkryć dr Hamera, jak również tego, że nie ma naukowych dowodów na istnienie wirusa.
    „…Teoria mówiąca o tym, że mikroby powodują choroby, jest jedną z najbardziej chronionych doktryn współczesnej medycyny”.
    Na końcu odpowiedź MINISTERSTWA ZDROWIA
    Polecam przeczytać całość z uwagą.

  1. Wojna w podziemych bazach i tunelach ,,Sił Światła” z siłami Kabała w toku te tunele są na głębokości ok.10 km
   Trzęsienie ziemi niedawno w Salt Lake City ,kilka dni temu w stanie Nowy Jorku a wczoraj w Idaho
   ,,W odległym regionie górskim” wszystko jasne jak słońce
   Amerykański Serwis Geologiczny poinformował, że epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległym regionie górskim na północny wschód od stolicy stanu Boise. Wstrząs, który wystąpił na głębokości 10 kilometrów, był odczuwalny w sześciu pobliskich stanach, w tym w Nevadzie i Montanie.
   https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2020/04/01/usa-silne-trzesienie-ziemi-w-idaho/
   https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2020/03/31/earthquake-idaho-the-whole-house-rattling/5100853002/

 4. PiS wprowadza głosowanie korespondencyjne dla wszystkich, czyżby w tym przypadku i w tzw. „tarczy antykryzysowej”.

  Czy nie jest to rozkaz zza oceanu Pentagon, Trump strzelania sobie w stopy, żeby PiS poszedł w kierunku autodestrukcji?

  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25835594,pis-chce-glosowania-korespondecyjnego-dla-wszystkich-profesor.html

  Korona wycofuje wojska

  https://www.defence24.pl/redukcje-sil-miedzynarodowych-w-iraku-w-obliczu-koronawirusa

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/koronawirus-wygania-z-iraku-obce-wojska/

  Coś takiego
  TVPiS odsłania chęć płacenia przez PiS dla Izraela za rozszczenia bezspadkowe

  .https://twitter.com/jacekmiedlar/status/1244754835498577921

  Według tego, co przedstawiono, roszczenia bezspadkowe formalnie nie będą respektowane, ale do sakiewki dorzucać będziemy, finansując remonty kirkutów i żydowskich instytucji.
  Skojarzenie z przesłuchaniem J.Międlara.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/portugalia-urzednicy-zamordowali-ukrainca-na-lotnisku-wczesniej-byl-torturowany/r630vmp

  https://kresy.pl/wydarzenia/portugalia-urzednicy-imigracyjni-zatrzymani-ws-zabojstwa-ukrainca/

 5. Dzisiaj snily mi sie jajka i kury.
  Pojechalismy na farme, gdzie hodowca pokazywal nam rozne rasy kur i charakterystyczne dla danej rasy jajka. Srednie, duze, biale, brazowe, rozne wielkosci, rozne kolory, rozne odcienie brazu. Najbardziej w pamiec zapadla mi odmiana biala i czarno-biala, jak ta ze zdjecia ponizej. Po prostu akurat te dwie odmiany w danym momencie krecily sie wokol nas.
  Moze wydarzy sie CUD i tez kiedys bede hodowac swoje kury.🙂

   1. Anamiko, właśnie przeczytał na facebooku, że Indie chcą znieść nagrodę imienia „Matki Teresy” i wiele zakonnic z jej zgromadzenia zostało aresztowanych za handel dziećmi. Jest to prawda, wiedz coś o tym? A może tylko prymaaprylisowy fake news?

   2. Laszko, nie znałam osobiście MT ani jej zgromadzenia. Przyznaje jednak, że słyszałam bardzo dużo niepochlebnych opinii o niej i jej zgromadzeniu.
    Zarzucano im handel dziećmi. Slyszalam, że miały zakonnice brać od biedaków dzieci i dawać bogatym ludziom spoza Indii, oczywiście nie za darmo. Dochodziły też do mnie słuchy, że podobno nie szanowała tradycji indyjskich, np w swoich przytulkach obcinała chorym i starszym kobietom włosy, niby że względów higienicznych. W tradycji Indii dla kobiet włosy to jest coś ważnego. Mówiono, że miliony, które przekazywano jej na działalność wysyłała do Watykanu.
    Wiem, że była bardzo atakowana, wręcz z nienawiścią przez ekstremistów hinduistów. Oni chcą, by cały kraj wyznawał hinduizm i nienawidzą innych religii i atakują, również wyznawców tych religii. Nie atakują sikhow, bo sikhowie obronili wielu z nich w przeszłości przed siłowym nawróceniem na islam. Slyszalam, że ktoś z hinduistów mówił, że sikhizm jest częścią hinduizm, co jest kłamstwem, bo powstał on na przekór hinduizmowi z jego całą masą bogów i bożków.,mowiac w skrócie tylko.
    To, co wiem o MT to tylko to, co wyczytałam w prasie indyjskiej oraz, co usłyszałam od ludzi.
    Pisałam kiedyś tu nawet o polskim misjonarzu, ojcu Żelazku, który był bardzo szanowany w Indiach i o nim słychać tylko dobrze i z szacunkiem. Ja osobiście widziałam ojca Żelazka i potwierdzam, że był piękna postacią i godna szacunku. Hinduisci też bardzo go poważali a to już coś też mówi. Emanowało z niego prawdziwe Dobro i Miłość.
    Tyle mogę napisać.

   3. Czytalam kiedys ze „matka” T trzymala te nieszczesne kobiety (ofiary przemocy, chore, poparzone przez tesciowe, niektore w ciazy), w skandalicznych warunkach sanitarnych (brud, brak wody, srodkow czystosci, opatrunkow itp). Malo tego nie pozwalala osobom zaangazowanym na polepszenie ich bytu, tlumaczac polozenie w jakim sie znalazly „kara za grzechy”. Sama natomiast latala samolotami. Uznawala ponoc tylko bilety I klasy. No i kiedys pokazano ja podlaczona do respiratora w drogiej, o ile dobrze pamietam, szwajcarskiej klinice.

 6. Laszko, kiedyś pisałaś, że chciałaś sobie ćwiczyć?
  Znalazłem na YT coś z treningiem dla pań. Dzisiaj jestem już po swoim treningu i sobie odpoczywam, oglądając takie rzeczy 😀

  Mnie takie rzeczy naprawdę uspokajają i wyciszają. Lubię oglądać trenujące niewiasty, i wcale nie ma w tym żadnego podtekstu erotycznego, po prostu wypoczywam przy tym. To jest taka trochę Barbie, ale widać, że kocha ćwiczenia: https://www.youtube.com/watch?v=UItWltVZZmE

  1. No nieźle. Jeśli zrobią, jak grożą, i masowo wycofają gotówkę z banków, to banki padną, a wtedy politykierzy będą mieli przerąbane. To chyba jest niestety jedyna metoda, aby zmusić tych sprzedajnych politykierów, aby wreszcie zaczęli działać dla dobra nas Polaków i naszych firm, a nie korporacji. Lidle, Kauflandy i inne markety już się burzą i chcą rekompensat za to, że przy kasie mogą być maksymalnie trzy osoby, bo tracą zyski. Jeśli ten polskojęzyczny rząd się ugnie i im da rekompensaty to wqrw przedsiębiorców będzie jeszcze większy.

   1. Rano się wkurwiłem, bo na moim osiedlowym sklepie była kartka, że można wchodzić, ale tylko w rękawiczkach. Wszedłem w rękawiczkach, a w środku w sklepie, ludzie w maseczkach i w rękawiczkach, nawet młodzi. Jaki facet, kawał chłopa, ale straszna trzęsi dupa, bo zaczął bluzgać, słowa Ku…..a powtarzał jak w amoku i pierdolił, że ludzie nie przestrzegają kwarantanny i zarażają. Przygadałem mu na cały sklep: „Facet boi się śmierci”.
    Ludzie są tak przerażeni, że aż mnie to irytować zaczęło.

   2. Ten kto się boi ( czegokolwiek ) za każdym razem, kiedy się boi, umiera.

    Życie jest po to, by żyć pełną piersią, z pasją i Miłością. Kto nie żyje, jest już martwy.

    Ku pamięci:

    Stary człowiek

    W głębi kawiarni pełnej kolorów i krzyku
    jakiś cichy staruszek usiadł przy stoliku.
    Czyta gazetę. Nikt go do siebie nie prosi.

    Osnuty swą starością wzgardzoną i marną,
    myśli o tym, jak mało barw życia zagarnął,
    kiedy miał siłę, bystrość, urodę młodości.

    Bardzo już się postarzał — dobrze to poznaje.
    A pora, gdy był młody, tak mu się wydaje
    jakby wczoraj. O, jakże to szybko zleciało!

    Wspomina, jak niemądrze Roztropności słuchał,
    kiedy mu ta oszustka szeptała do ucha:
    „Poczekaj jeszcze jutra — czasu masz niemało”.

    Pragnienia odepchnięte, radości zniszczone,
    poświęcone rozkosze, lata utracone
    szydzą teraz okrutnie z przezorności marnej.

    …Nad samotnym stolikiem siwą głowę schylił,
    zmęczony rozmyślaniem smutnym. I po chwili
    już zasypia staruszek na środku kawiarni.

    K. Kawafis

   3. To może jeszcze ten sam niezwykły metafizyczny utwór poetycki, ale już w innym przekładzie.

    („W karczmie nad morzem”, czyli w Tawernie… 🍺🍺😉😀🍺🍺)

    *

    W karczmie nad morzem

    W karczmie nad morzem staruszek w kącie siadł

    Siwą głowę pochylił, siedzi sam

    Czyta gazetę, bo nie prosi go nikt do swojego stołu

    Patrzą ze wzgardą na jego starty płaszcz

    Wie, że bez uciech przeżył tyle lat

    Że nie wróci mu już uroda z tych dni, że czas mu zabrał zdrowie

    Wie, że stary jest, czuje to i widzi

    Łzy ma w oczach znów, bo znów o tym myśli

    Myśli, bo ma czas — czasu ma aż nadto

    Jeszcze wczoraj był młody, tak niedawno

    Jeszcze wczoraj był młody, tak niedawno

    Zawsze był rozsądny – i co z tego ma?

    Piekło starości, oszukany czas

    Każde pragnienie dusił rozsądnym zdaniem: zaczekaj, jutro też jest dzień

    Tylu radości się wyrzekł w tamte dni

    Tylu pięknych przebudzeń w jasny świt

    Tyle straconych chwil drwi z niego dziś, gdy jego ciało drąży czas

    Wie, że stary jest, dobrze to poznaje

    Wie, że stary jest, myśli o tym stale

    Myśli, bo ma czas — czasu ma aż nadto

    Jeszcze wczoraj był młody, tak niedawno

    Jeszcze wczoraj był młody, tak niedawno

    W karczmie nad morzem staruszek w kącie siadł

    Już wspomnienia i sny umknęły w dal

    Zwiesił głowę i śpi, oparty o stół, oparty o stół…

    ~ Konstandinos Kawafis

    (przekład: Filip Łobodziński)

   4. To prawda, co dzień, wychodząc na zewnątrz, wydaje mi się, że świat (czytaj: ludzie) oszaleli i że gorzej już być nie może. Na szczęście przychodzi nowy dzień i okazuje się, jak bardzo się myliłam 😅 Jednak może. Życie płynie nadal i zaskakuje każdego dnia i uczy nas, uczy, uczy… I piosenka, która nie chciała wyjść z głowy, gdy robiłam rano zakupy i mijałam tych zamaskowanych człowieków, utwierdziła mnie w przekonaniu, że przecież świat jest taki sam, bo wciąż „ale w koło jest wesoło, człowiek w pracy, małpa w zoo, puste pole za stodołą chłop zaprawia – ale jazz!”.

   5. A ja dzisiaj rano o 8-ej byłem w zieleniaku i nikt w maseczce nie był. Przed wejściem jest kartka, żeby brać rękawiczki jednorazowe (są przy wejściu do zieleniaka), więc wziąłem i założyłem. Za chwilę weszło małżeństwo po 60-ce i nie było przepisowych 2-metrów, bo choć sklep ma ze 4-5 metrów długości to przy kasie staliśmy blisko siebie a w pewnym momencie ten mężczyzna przechodziło tuż koło mnie bo chciał się dostać do warzyw i jakoś się nie bał. Tak więc to zależy jak widać od ludzi – jedno się boją a inni nie.

   6. Cholercia, te wiersze są przenikliwe i prawdziwe do szpiku kości. Jestem wrogiem zniewolenia wszelkiego, a zdegenerowanie helis DNA i przywalenie ludzkości wyniszczającymi programami to też zakucie w łańcuchy. Wszystkim tu obecnym a potrzebującym/pragnącym życzę doczekania udostępnienia medycznych kapsuł uzdrawiająco-odmładzających, co nastąpi w fazach ujawniania. 🌳

   7. „Ludzie są tak przerażeni”…

    Powiem tak: jeśli ktoś jest na tyle niekumaty, by przez 7 lat buszowania po necie nie odryć tego bloga – niech się teraz boi.”

    Dokładnie. Tawerna trzyma przy normalnym życiu!
    A jeszcze nie tak dawno śmieliśmy się, że my tu wszyscy to podopieczni psychiatryka! 😀 😀
    Coś mi się wydaje, że role się odwróciły; to świat na zewnątrz zaczyna nabywać cech instytucji psychiatrycznej 😀 😀

    Jak nigdy teraz można na własnej skórze, wręcz wprost, przekonać się o destrukcyjnej lub pozytywno stwórczej kreacji naszych myśli!

    Panika wisi w powietrzu.

    Wystarczy, że przez jakąś chwilę porozmawiasz z Ludźmi nawet z lekka zalęknionymi i…, zaczyna cię oblepiać ta wisząca panika.
    Z jaką łatwością(bo jej wokół pełno) nastawia myśli, przywołuje zwątpienie…
    I co?
    Wystarczy włączyć coś pozytywnego. Dosłownie.
    Wczoraj to spraktykowałam.
    Włączyłam Haretskiego. Prezes(czy dyrektor) Akademii Medycyny Regeneracyjnej(ma swoje instytucje w Rosji i w Polsce, jest obywatelem Białorusi i obywatelem Polski)

    Gościu w swoich filmach od samego początku tej ,,dziwnej światowej sytuacji” mówi mądrze, rzeczowo, przynajmniej dla mnie.

    Po jego wypowiedziach(nawet kilka minut) człowiek nie staje się chorym optymistą, ale też przestaje być osranym nakręcaną paniką.
    Polecam chociaż jeden z jego filmików.
    Niekoniecznie trzeba się we wszystkim z nim zgadzać, ale ten spokój, ta rozwaga no i ten miękki wschodni akcent.
    Pojawił się ktoś, kto psuje ,,nastrój światowej paniki”, więc próbują go blokować, zagłuszać, wycinać (jak większość wrogich dla systemu mediów).

    Miłego!

   8. Kochany TAWie, to jest to! Tawerna i przekład Filipa Łobodzińskiego. Sama poezja i magia: miejsca i słów 🙏💚

   9. 🥰
    „A jeszcze nie tak dawno śmieliśmy się, że my tu wszyscy to podopieczni psychiatryka! 😀😀”

    A propos psychuszek czy durdomow.
    Ich podopieczni nie umierają na żadne choroby cywilizacyjne. Pomijam tzw. inną pomoc w zejściu.
    W szaleństwie jednak jest metoda.
    Kto pomyśli, wie dlaczego.

   10. … wiem, że nie w tym miejscu i zupełnie z innej beczki ale mam pytanie do wszystkich chętnych mi odpowiedzieć – czy też, tak jak ja, macie w ostatnich dniach dziwne, straszne i całkowicie odrealnione sny?? ja o swoich nie wiem co mam myśleć, a już zupełnie nie potrafię ich zinterpretować:/ ogólnie jest w nich ciemno, brudno, czuć swego rodzaju zagrożenie albo smutek…

 7. Czuję się trochę jakbym się obudził z ręką w nocniku…
  Już dawno temu, myślałem o samowystarczalności i życiu na wsi/ w lesie, tworząc własną energię i żywność..
  Ostatnio przeczytałem ponownie książkę Artura Milickiego (Akademia Bosej Stopy) – „Człowiek na Ziemi ( możecie ją pobrać za darmo tutaj http://mamaziemia.pl/czlowiek-na-ziemi-artur-jan-milicki/) . Książka mi przypomniała, co tak naprawdę jest ważne w życiu i że po prostu dużej mierze jesteśmy niewolnikami po przez zależność od pieniądza, prądu, gazu. Człowiekowi wystarczy 1 hektar ziemi by zaspokoić większość swoich potrzeb (chociaż wydaje mi się , że nawet pół hektara wystarczy)
  I teraz w dobie śWirusa , mieszkając w mieście czuję duży brak tej naturalnej przestrzeni, domu, ogródka , odludzia. Za tym tęsknię i czuję duży wkurw, że tak nam ograniczyli sięganie po ziemię.
  Widzę , że dużo informacji na temat „koronki” jest sprzecznych ze sobą. Trudno mi to przesiać i oddzielić ziarna od plew. Dużo niepewności u mnie.

  A dzisiaj wieczorem przeglądając u rodziców kanał History zobaczyłem końcówkę jakiegos programu o zakazanej historii i były tam informacje o kosmicznym programie i o ujawnieniu , gdzie wypowiadał się corey gode. Ciekawe. Zobaczymy co dalej.
  Wiem, że nie jestem sam w tym procesie…
  Niech Nam się Darzy!

  1. Oj, Włóczykiju, Ty to cała ja, właśnie tacy jak my powinniśmy się zrzeszać razem i tworzyć wspólnoty, ale bez jakichkolwiek przywódców.

   Ja daję od Siebie trochę życiowego doświadczenia pracy z naturą, trochę wkładu, niestety jeszcze pieniężnego, dużo radosnego zapału i pracy fizycznej.

   Potrzeba tylko kogoś z hektarami. 😃😃😃

   Więc szukajmy, bo jak powiada ktoś tam, szukajcie a znajdziecie, chciejcie, a będzie Wam dane. 😃😃

   1. ,, Więc szukajmy, bo jak powiada ktoś tam, szukajcie a znajdziecie, chciejcie, a będzie Wam dane. 😃😃”

    Nie ktoś 🙂 , Kochana Aniu, tylko Jezus.
    (wiem, że tylko tak sobie napisałaś 🙂 🙂 )
    Dobrze też wiemy, że Jezus doskonale znał ,,bądź zmianą, która ma nastąpić”.
    Nie myślą i planami, lecz uczuciem (energią transmisyjną).
    Używał słów odpowiednich dla poziomu ,,odbiorców”.
    Obydwie wiemy(nie tylko my) jak ponadczasowe i głębokie są nauki Jezusa. Szczególnie te najbliższe oryginałom.

    Do dziś, za co ci bardzo dziękuję, zaglądam do tej małej książeczki-ewangelii, którą mi swego czasu podarowałaś.
    Tyle w niej mądrości i dobra dla człowieka chcącego pojąć…
    I wcale nie należy czytać ,,od dechy do dechy”, wystarczy, gdy taka potrzeba, otworzyć ,,przypadkowo”.
    A myśl, porada jest jak na zawołanie!
    (Pewne wartości życiowe nie zmieniają się od tysięcy lat)

    Dziś wiele z tych nauk zeszmacono na potrzeby instytucjonalnej propagandy; zrobiono z nich coś na wzór tefałenów, polsatów i innych ,,rządowych programów tv(tobie vrajerze)”.
    Częstokroć przekazy nauk Jezusa nie mają nic wspólnego ze ,,współczesną interpretacją”, którą manipuluje się Ludźmi.

    Dlatego sięgamy do względnie wzorcowych źródeł.
    Różnych wzorcowych źródeł, w których różni Myśliciele spisali drogowskazy dla Ludzkości.

    Miłego dnia!

  2. ,, W szaleństwie jednak jest metoda.”

   Bardzo się, droga Anamiko, opłaca wariować…, żeby nie zwariować 🙂
   Radość to cel życia.
   Czy jest taka chwila w życiu człowieka, w której nie chciałby być zadowolony?
   Nie ma takiej chwili! (nawet w ki….lu 😀 ) Oj, przepraszam!

   Poczucie humoru to siostra (brat?) dobrej myśli…

   Drzewa milczą, ale gdy tylko zawieje: jak one wariują na wietrze!
   Gdy cisza, tulimy się do nich…
   Opowiadają nam wtedy o sposobie na życie…, bo nawet stare umieją do muzyki wiatru zatańczyć konarami i gałęziami!
   Tańczą do końca!
   Są silne, gibkie, sprawne, bo całe życie Przyjaciel Wiatr prosi je do tańca…

   Drzewa, stojąc w miejscu, o wiele więcej tańczą, niż my Ludzie, którzy możemy pląsać i tu, i tam…
   To dlatego, wchodząc do Lasu, czujemy się jak na potężnej, miłej sali balowej…
   Zazwyczaj jesteśmy tam tylko wtedy, gdy orkiestra ,,ma przerwę” 🙂 🙂

   Nigdy w czasie balu!

   Miłego!

   1. Krysiu, a ja jestem dziś wkurwiony. Co robić? Lać po pyskach nie wypada człowiekowi „oświeconemu”. Walenie w worek treningowy pomaga, ale co dalej ha ha?

   2. ,, Krysiu, a ja jestem dziś wkurwiony. Co robić? Lać po pyskach nie wypada człowiekowi „oświeconemu”. Walenie w worek treningowy pomaga, ale co dalej ha ha?”

    Teraz, nagle przyszło mi do głowy!
    Usiądź na krześle, posiedź chwilę, nic nie rób.
    Przywołaj raz jeszcze powód i głośno powiedz ,,jak mnie to wkurwia!!!”

    A teraz wstań, zrób parę kroków i usiądź na innym siedzeniu.
    Spójrz na tamto krzesło, pogap się kilka sekund i spokojnie powiedz:
    ,,Na tamtym krześle siedział wkurwiony człowiek, ale nie ja. Ja tu siedzę”

    Zrób tak, Visunia, a zobaczysz jak wraca ci humor i zaczniesz się śmiać!”
    Z kogo? No przecież z samego siebie!!!

    Tam, na tamtym krześle ,,siedziały wkurwy” 🙂 , teraz ty jesteś gdzie indziej, a one niech tam siedzą do tzw. usranej śmierci 😀 😀 😀

    O!!! a może wyznaczyć sobie w chacie takie jedno krzesło dla osła 😀 (jak dla mnie, to dla oślicy 🙂 )

    Coś mi się zdaje, że w ciągu dnia nieraz bym na nim siadła! 😀 😀 😀

    Ty! ten mój pomysł chyba nie jest taki głupi?!
    Aż go sama przetestuję!

    Najpierw ty, Visunia, sprawdź, potem mnie wqrw, to też będę miała możliwość sprawdzenia 😀 😀 😀

    Napisz, czy ci pomogło.(siadanie, a nie wk…..nie mnie! 😀 😀 )
    Jeśli tak, to opatentujemy! Kasa na pół!
    Co ty na to?
    I wcale nie byłaby to mała kapucha, bo w naszym pięknym kraju nie brak ci wk…..ych… ;D 😀 😀

    Miłego dnia zatem!

  3. ,, Książka mi przypomniała, co tak naprawdę jest ważne w życiu i że po prostu dużej mierze jesteśmy niewolnikami po przez zależność od pieniądza, prądu, gazu”

   ,, Już dawno temu, myślałem o samowystarczalności i życiu na wsi/ w lesie, tworząc własną energię i żywność..”

   Dlaczego, drogi WłóczyKiju, tego nie zrobiłeś?
   O!, przepraszam, Książka ci przypomniała…, o czym od dawna wiedziałeś!
   Zdarzało mi się też ,,odkładać na półkę” – to był mój błąd 🙂

   Jeśli dobrze cię rozumiem, to:
   Wszystko przed Tobą!
   Powodzenia!

   Nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza ,,ukutych” z marzeń od dawna!
   Książka wiedziała ,,co czyni” 🙂

   Miłego!

   1. ,, Książka mi przypomniała, co tak naprawdę jest ważne w życiu i że po prostu dużej mierze jesteśmy niewolnikami po przez zależność od pieniądza, prądu, gazu”
    Ja wolny człek a raczej człekowa :p
    Mogę się bez tego obyć. Żyłam parę lat bez kasy – handel wymienny albo usługa za usługę, bez prądu – przy świetle Słońca, blasku księżyca, przy lampie naftowej i świecach, bez gazu – kominek, koza, palenisko albo wystawiona przed chatę kuchnia węglowa albo butla z gazem.
    Mam wszystko, czego mi NAPRAWDĘ potrzeba i co mnie czyni radosną. Nadmiar to balast.
    Jak mam, to mam, jak nie mam, też dobrze i mandolina gra.
    Nie mam dziś, to będę miała jutro i może ( a nawet na pewno )coś jeszcze lepszego!
    Po opustoszałych indyjskich ulicach biegają stada bezpańskich psów i dziwią się, ze tak pusto.

   2. ,, Po opustoszałych indyjskich ulicach biegają stada bezpańskich psów i dziwią się, ze tak pusto.”

    Psy biegają…, Ludzi nie ma, auta nie jeżdżą, zgiełk ustał, cisza w miastach…
    Ziemia odpoczywa…
    To chyba jedyny, a jakże przemożny, plus w tej ,,sytuacji”…

 8. Ktoś tu pisał, że bezrobocie + wzrost cen = wściekłość ludzi. Już mamy tego przedsmak. Tu jest relacja z wczorajszego strajku przedsiębiorców. Dla nich tzw. tarcza antykryzysowa wprowadzona przez rząd to nieporozumienie. https://www.youtube.com/watch?v=VaflvaAYS3w

  A co do przebudzenia się ludzi – moja 66-letnia mama parę dni temu skończyła czytać książkę Daniela Estulina pt. „Prawdziwa historia klubu Bilderberg” (dałem jej ją ze 2 lata temu). I teraz przeżywa ciężki szok, choć wiedziała że polityka jest brudna. Zrozumiała teraz, że światem rządzi mafia, a cała ta (tfu) demokracja to jedna wielka szopka dla ludu.

 9. Anamiko Droga, powtarzaj, powtarzaj na głos. Zawsze tak robię , ponieważ marzeń posiadamy mnóstwo, więc trzeba dokonać naturalnej selekcji. A więc, spełniają się tylko te, które zostaną wyartykułowane. Żeby nie było wątpliwości, chociaż…..
  W tamtym roku, w czerwcu, w czasie rzezi psów w Chinach, napisałam u TAWa, że życzę tym sadystom , by ktoś spuscił bombę i by zginęli wszyscy. Wszyscy, oszczędzając zwierzęta i przyrodę, a jeśli to niemożliwe, również i one , jako ofiara dla swoich psich i kocich braci i sióstr, by już żaden Chińczyk, nigdy nie sprawiał im bólu, cierpienia, płaczu.
  I stało się, tylko się trochę rozniosło 😔

  No więc, Anamiko Kochana, tylko głośno, wyraźnie i konkretnie, ze szczegółami, wypowiedziane marzenie ma szansę spełnić się w takiej formie, jakiej oczekujesz 😌

  1. Niemieccy lekarze też wypowiadają się na temat tej „pandemii”. Może Laszka wie więcej? Mnie coś się o uszy obiło, że kwestionują jej prawdziwość.

   1. Anamiko, ja nie śledzę ostatnio portali internetowych. A na oficjalnych oczywiście tego nie podadzą, tycz oficjalnych też nie śledzę… nie mam ochoty na te kłamstwa.

    Coś mi się obiło o „oczy” w komentarzach, ale nie szłam tym śladem.

    Ale zauważyłam coś innego, jak wczoraj pisałam Merkel się nie pojawia, wczoraj pokazywali „na żywo”w telewizji telekonferencję, w której uczestniczyła. Mnie wydał się jej głos trochę dziwny, ale cóż specjalistką od głosu nie jestem, a głos przez telefon też inaczej brzmi. Co mnie zdziwiło, to to, że w dzisiejszych wiadomościach jeden z reporterów, stojący chyba przed urzędem kanclerskim bardzo skrytykował słabą jakość wczorajszej konferenci, nówił coś w stylu, że Niemcy taki rozwinięty kraj w digitalizowaniu są bardzo daleko za innymi krajami. Mówił, że to wstyd, żeby kanclerz niemieckiego rządu nie ma możliwości przeprowadzić rozmowy telefonicznej, czy przemówienia do narodu w dobrej jakości. A od siebie dodam, że dziwne, że nie ma skypa, czy czegoś podobnego, żeby się z kwarantanny choć na chwilę pokazać..

    No cóż poczekamy, zobaczymy…

 10. Wczoraj w sklepie gdzie pracuje moja mama miała miejsce taka oto sytuacja:
  pewna starsza pani serdecznie PODZIĘKOWAŁA mamie za to, że mimo „pandemii” ona jest po drugiej stronie lady i pomaga ludziom sprzedając produkty spożywcze nie zważając możliwość zarażenia.
  Mama mówiła, że to jedna jedyna osoba, która tak zareagowała. Reszta „chomików” od blików i kart ma postawę roszczeniową, że im się wszystko należy a cała reszta nie jest ważna.

 11. Słuchałem przed chwilą trochę radia WNET i interesująca rzecz – zaprosili do studia specjalistę od medycyny chińskiej dra Tadeusza Błaszczyka z Podkowy Leśnej. Mówił o stosowaniu przez Chińczyków ziół do leczenia z koronawirusa i o tym jak zwiększyć swoją odporność w naturalny sposób. A jak go dziennikarka zapytała o szczepionkę, to powiedział, że owszem szczepienie mogłoby pomóc w walce z koronawirusem, ale szczepionki mają też skutki uboczne i nie wiadomo, co by było, czy lepiej czy gorzej. Nie chciał za wiele mówić i uciął temat mówiąc, że nie zajmuje się szczepionkami. Zachęcał do odwiedzenia jego strony internetowej.

  https://www.drtadeuszblaszczyk.pl/

   1. Nie negując twojego zmysłu powonienia, życzyłbym wszystkim aby jego wynik był bardziej pozytywny w odróżnieniu od poprzedniego… Odnoszę wrażenie, że nazewnictwo raczej odnosi się do miejsca, niż do wydarzenia historycznego? 😉
    B.

   2. Mnie to już ten cyrk coraz bardziej zaczyna wkurzać. Ile można siedzieć w domu? A jak firmy zaczną masowo upadać i parę milionów osób straci pracę, to rewolucja będzie bardzo szybko. I to chyba niestety jedyny sposób, terapia szokowa aby śpiące masy wyrwać z matriksowego snu.

   3. „Ile można siedzieć w domu?”

    Nikt nikomu nie zabrania spacerować. Ludzie są więźniami własnego umysłu.

    Ja właśnie wróciłem z 10-kilometrowego spaceru, w tym 2 km na Bosaka 👣😀

    Wszystkim polecam 🙂

 12. Drogie Panie (Panowie oczywiście też, ale może mniej)
  Trochę mnie zaniepokoił fakt, że komentarz Czcibora pozostał bez odzewu, a przecież podaje tam informację, która może wprawić w euforię. Chodzi o możliwość regeneracji naszego fizycznego ciała.
  A ponieważ już kilka ładnych wiosen mam za sobą temat żywo minie interesuje. Ostatnio wyczytałam:

  Przekaz od: Plejaden 1 (EMPOWERING PVSE NEW DEGREE)
  Ludzkość otrzyma dostęp do technologii, która pozwoli zastąpić nasze ciała całkowicie zdrową, zoptymalizowaną wersją siebie. Dzięki tej technologii można w przeciągu zaledwie kilku minut zregenerować wszystkie kończyny i organy wewnętrzne i przywrócić wszystkim komórkom i układom ciała fizycznego pierwotny, doskonały stan. 80-letni człowiek będzie mógł wejść do specjalnej kapsuły i po krótkim czasie opuścić ją wyglądając jak 30-latek, z gładką cerą i nowiutkim ciałem! Obejrzyjcie proszę film „Elysium”, gdzie można zobaczyć, jak działa takie medyczne łóżko, to was powali z nóg.

  No to ja już się cieszę na ten nowy świat ;-))

   1. Mój mąż „tylko” ćwiczy jogę, zwłaszcza Pranayamę od lat, 2 x dziennie. Jest już po 70 a wygląda na 50. Ma dużo energii, jest szczupły i zdrowy.
    Jada skromnie, ale zdrowo.
    Można obejść się bez maszyn? Można.

   2. Dzieje się! Fulford pisał że w pływających szpitalach będą więzieni matrixowcy i ciężarówkami chłodniami dowożeni

    https://www.tvp.info/47389670/wykoleil-pociag-bo-wietrzyl-spisek-rzadu-w-sprawie-koronawirusa

    Tylko raz trafia ci się taka szansa. Cały świat na to patrzy. Ja też musiałem. Ludzie nie wiedzą, co się tam dzieje. Teraz się dowiedzą – mówił niejasno podczas przesłuchania. FBI podała, że Moreno chciał, żeby ludzie „przebudzili się”.
    Eduardo Moreno tłumaczył, że podejrzewał, iż jednostka ma inne zadania niż ogłoszone przez amerykański rząd.
    Te zadania to areszt i przesłuchania elit matrixa
    USS Mercy miał – jak uważał – „alternatywny cel w związku z Covid-19 bądź też miał być przejęty przez rząd”.

    https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Koronawirus-Na-ulice-miasta-wyjada-ciezarowki-do-przechowywania-zwlok

    https://www.tvp.info/47383397/rosyjski-samolot-ze-sprzetem-medycznym-wyladowal-w-nowym-jorku

    Powody smogu są inne po prostu
    https://www.radiomaryja.pl/informacje/calkowity-zakaz-ogrzewania-paliwami-stalymi-w-krakowie-nie-przyczynil-sie-do-skutecznej-walki-ze-smogiem/

    https://www.tvp.info/47390497/internauta-zyczy-kierownictwu-pis-zakazenia-koronawirusem-senator-po-lubi-to

    Zakaz jedzenia psów i kotów dobra zmiana dla zwierząt w ChinachChinach

    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25840063,shenzhen-pierwszym-chinskim-miastem-z-zakazem-jedzenia-psow.html

    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25838902,koronawirus-na-filipinach-prezydent-do-policji-i-wojska-o-lamiacych.html

    PiS pomaga tylko wybrańcom
    https://www.tvp.info/47390178/pomoc-dla-warszawskiej-restauracji-kontrowersje-wokol-deklaracji-emilewicz

    Brawo Turkmenistan
    https://www.meczyki.pl/sportbuzz/tadzykistan_bedzie_grac%21/201271

    https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,25834658,turkmenistan-zakazal-slowa-koronawirus.html

    Władze Turkmenistanu twierdzą, że do tej pory w ich kraju nie ma przypadków koronawirusa.Hah

    https://bezprawnik.pl/turkmenistan-zakazal-slowa-koronawirus/

    https://wyborcza.pl/7,75399,25835428,turkmenistan-zabrania-slowa-koronawirus-za-rozmowy-o-epidemii.html?disableRedirects=true

    USA chcą schwytać prezydenta Wenezueli

    https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nicolas-maduro-oskarzony-usa-wyznaczaja-nagrode/241zxqv

    15 mln dol. – to stawka, jaką Stany Zjednoczone wyznaczyły za pomoc w aresztowaniu Nicolasa Maduro.

    https://www.tvp.info/47358704/wyjatkowa-propozycja-usa-dla-wenezueli-zniesienie-sankcji-ale-jest-warunek

    https://www.aljazeera.com/news/2020/03/alleged-nicolas-maduro-conspirator-custody-report-200328021011803.html

   3. TAWie, dlatego one nas, Slowian, się boją i depopulują nas od wieków. To ostateczna walka, którą sami wytoczyli ludzkosci, i mam nadzieję, że przejadą się na tym wykreowanym przez siebie gównie.

   4. Po odnalezieniu Dzieci Przeznaczonych na Rzeź w tajnych i mniej tajnych bazach świat już nie będzie nigdy taki, jaki był.

    *

    Dziękuję Ci, Drogi Weteranie, za Twoją niezłomność i wieloletnie wspieranie mojej pracy. Wsparcie zza oceanu było dla mnie niezwykle ważne przez te wojenne lata ciężkiej pracy.

    Dziękuję Wszystkim Niezłomnym 🙏💗🔆

    (Dziś czuję się tak, jakby spłynął ze mnie ewolucyjny szlam ze wszystkich moich wcieleń 🌄).

   5. I to jest najprawdziwsza z PRAWED, o czym ludzkość dowie się jeszcze w tym ciężkim dla Nas dziesięcioleciu, tego stulecia wprowadzjącego Nas w Złoty Wiek Gai.

    Starajmy się, o ile nasze ciała to wytrzymają, jak najwięcej pozytywnie myśleć, a co za tym idzie, kreować każdy swój wewnętrzny świat, taki jaki chcemy mieć, czyli radosny, wolny i sprawiedliwy.

    Na małe pocieszenie parę dobrych rozwiązań, które wspólnie zaczynają wprowadzać USA Trump i Rosja Putin w miarę, jak na razie, swoich możliwości wśród jeszcze buszującej niestety ciemności.

    http://tamar102a.blogspot.com/2020/04/ostateczna-bitwa.html

    Ja wiem, że dożyję pięknych czasów na owym przysłowiowym, przynależnym mi 1 hektarze, i tego będę się trzymać, kreując w myślach jego obsadzanie lechickimi Dębami.

    Nie smućmy się, ale tańczmy z drzewami nasz taniec wolności, jak napisała Krysia z Lasu, mieszkając w lesie, wśród tysięcy tych pięknych drzewnych postaci życia.

    Wewnętrznego spokoju i wyciszania emocji przed sobotnio-niedzielnym wypoczynkiem życzę Wam wszystkim TAWerniakom z głębi radosnego, pomimo wszystko Serca. 💗💛💚💙💜

   6. „kreując w myślach jego obsadzanie lechickimi Dębami”

    Nadleśnictwa tanio sprzedają sadzonki Drzew 🌳 i Krzewów (np. sadzonka Dębu = ok. 27 groszy).

    Projektujmy nasze prywatne słowiańskie Święte Gaje, Czcigodni Bracia i Siostry.

    🌳🌳🔆🌳🌳

   7. O co chodzi z Polską jako centrum Wszechświata, lechickim DNA i dlaczego tak bardzo komuś zależy, żeby nas zniszczyć?

    Czytałam o Łysej Górze u Bieszka, oglądałam filmik p. Kudlinskiego – dlaczego nasi krolewscy przodkowie mają kluczowe znaczenie? Czyżby byli również z innego wymiaru?

   8. Tak, Słowianie to Dzieci Gwiazd ✨♌

    Posiadamy Unikalne w całym Wszechbycie, Wzorcowe DNA, o jakim inne pozaziemskie cywilizacje mogą tylko pomarzyć 🔆

    Emitujemy Unikalne w całym Wszechbycie częstotliwości, które są nam regularnie podkradane.

   9. „Nadleśnictwa tanio sprzedają sadzonki Drzew 🌳 i Krzewów (np. sadzonka Dębu = ok. 27 groszy).

    Projektujmy nasze prywatne słowiańskie Święte Gaje, Czcigodni Bracia i Siostry.”
    Możesz się śmiać lub nie, ale od kilku miesięcy tą informację wszystkim znajomym rozsyłam i namawiam na taki sposób nabywania drzewek. Jak jeszcze miałem kontakt z byłym szefem też mu mówiłem – słuchaj to rewelacyjny sposób nie tylko na marketing ale na to co mówiłeś tyle razy że drzew jest coraz mniej. Wręczajmy klientom za każdym razem jedno drzewko za to co zlecili wyciąć bo za duże bo uschnięte.
    Heh.. odzew był taki że jego na to nie stać 😀 😀 😀 Na jednym drzewie kilka tysięcy potrafi zarobić ale tutaj nie stać go na jedną sadzonkę. Ot i to były pierwsze oznaki że trzeba się rozstać 😉 No i siedzę teraz w domku i ogarniam własną drogę drzewną którą zamierzam iść 🙂 (no i od czasu do czasu spamuje na TAWernie ;D )
    Dla ciekawych z Łódzkiego macie linka do nadleśnictwa :
    https://kolumna.lodz.lasy.gov.pl/sprzedaz-drewna-choinek-i-sadzonek
    Pytajcie też o cisy! Bo wiem, że np. w Brzezinach mają 😀 Sadźcie cisy! Niech wyplenią te toksyczne i martwe tuje… (w których kleszcze lubią siedzieć fuj).
    P.S.
    TAWie może to moje tylko widzimisię, ale tak jak by Lasy Państwowe nieco ruszyły się z betonowych posad? Energetyka tamtejszego zadziewania się zmienia szybko (i nie chodzi mi tylko o sprzedaż sadzonek bo ona była prawie zawsze – tylko niereklamowana tylko ogólne podejście i propagowanie bądź co bądź wiedzy i informacji na temat środowiska).
    Pozdro!
    B.

   10. Mam nadzieję, że to wzorcowe DNA nie zostało zmienione przez szczepionki, bo podobno takie jest m.in. ich działanie.

   11. W 14 dni pracę straciło 10 mln Amerykanów
    https://www.tvp.info/47396220/koronawirus-a-gospodarka-w-14-dni-prace-stracilo-10-mln-amerykanow
    https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/spadek-pkb-i-wzrost-bezrobocia-w-usa-wiekszy-niz-w-wielkim-kryzysie/9tse6k3
    https://www.tvp.info/47367487/recesja-juz-sie-zaczela-ekonomisci-analizuja-sytuacje-po-koronawirusie
    https://www.money.pl/gospodarka/tarcza-antykryzysowa-291-tysiecy-firm-wykluczonych-z-pomocy-6495605567760001a.html
    https://www.tvp.info/47404784/koronawirus-zabija-branze-motoryzacyjna-milion-osob-moze-stracic-prace
    Wojna frakcji w PiS rozgorzała na dobre (Wojna gowin-kaczyński-duda-ziobro-morawiecki)
    Ostateczna lub prawie ostateczna rozgrywka
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/135023/pilna-narada-w-siedzibie-pis-waza-sie-losy-obozu-rzadowego.html
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/135116/jest-decyzja-pis-popieramy-propozycje-gowina.html
    https://www.tvp.info/47409130/bez-szans-na-wiekszosc-konstytucyjna-konfederacja-lewica-i-po-przeciwko-pomyslowi-gowina
    https://www.tvp.info/47410243/wiceprezes-psl-w-bawarii-powstal-nazizm-pis-wzoruje-sie-na-bawarii-nie-od-dzis
    https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/duda-w-furii-po-decyzji-pis-mowi-ze-tego-nie-zapomni-aa-mUP4-X6Tg-t2C2.html
    Solidarność coraz dalej PiSu
    Cud techniki: gadający podnóżek
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/135128/przewodniczacy-episkopatu-apeluje-do-polskich-politykow.html
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/135107/tylko-w-taki-sposob-mozna-odsunac-pis-od-wladzy-zaskakujaca-propozycja-borusewicza.html
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/135113/budka-dziekuje-premierowi-gowinowi.html
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-2020-i-glosowanie-korespondencyjne-podzial-w-porozumieniu/jzn9jgb
    PO dziękuje Gowinowi
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/135097/wtedy-polska-musi-zaplacic-ogromne-odszkodowania-gadowski-o-strategii-opozycji.html
    https://www.tvp.info/47404802/prezes-pis-nie-ma-mozliwosci-odlozenia-wyborow-prezydenckich-na-za-rok
    Stoimy przed własnym sumieniem, przed historią, przed narodem. Wobec wyborów: życie albo śmierć – oznajmił w piatek Jarosław Gowin. Lider Porozumienia zaproponował wydłużenie kadencji Andrzeja Dudy do 7 lat, bez reelekcji.
    https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dzisiejsze-posiedzenie-sejmu-pis-moze-stracic-wiekszosc/rwrxm2e
    https://www.tvp.info/47409340/angela-merkel-zakonczyla-kwarantanne
    Corona I Covid heh
    https://www.tvp.info/47408835/corona-przegrala-z-koronawirusem-produkcja-piwa-wstrzymana
    https://www.tvp.info/47409303/corona-i-covid-matka-nazwala-blizniaki-w-holdzie-walce-z-epidemia

  1. I znowu cos nam dane z zewnatrz. Nie praca ze soba i swoim wnetrzem. Bo jak wewnatrz tak na zewnatrz. Nastepni co obiecuja. Po co mi cialo 30 latki jak doswiadczenia mam 80 latki? Pyk i cudowna tableteczka. To juz bylo. Chyba czas to zrozumiec.

   1. No właśnie, podzielam Pani zdanie. „Wszyscy” mówią, że nam coś dadzą, ale jakoś dać nie mogą 🤣 🤣 🤣

   2. Kochani, jedźcie do szkółki leśnej po sadzonki. Zobaczycie… Poczujecie, jakie tam energie wibrują, a… Jaki koloryt..
    Raj.. Przenieś ten Raj do Swojego Domostwa… Jadę po sadzonki róży pomarszczonej na Żywy Płot, a i konfitur Zapach już czuję.

    Serdecznie polecam i pozdrawiam.

  2. Nam taka technologia nie jest do niczego potrzebna, bo sami możemy się uzdrowić i naprawić nasze ciało. Potrzebna jest tylko wiedza i odpowiednia świadomość, a nawet nieświadomie można to zrobić. Pisze o tym Bruce Lipton w „Biologii Przekonań” podając że np. pewna kobieta z USA wyleczyła się z trapiącej ją ponad 20 lat depresji dzięki placebo. Testowali jakiś nowy lek i jej dali jakieś obojętne tabletki (z mąki czy z czegoś podobnego). Była przekonana że dostaje lek i wyleczyła się. Objawy zupełnie jej ustąpiły, a badanie mózgu wykazało że uległ naprawieniu. Skoro tak, to możemy sami uzdrowić się z każdej choroby. To się zgadza też z tym co mówił dziadek Anastazji. Według niego człowiek to najpotężniejsza istota we Wszechświecie, bo może sam kreować myślami swoją rzeczywistość.
   Poza tym nie podobają mi się te uzdrawiające kapsuły z jednego powodu. Nasze ja to nie tylko ciało, ale i przede wszystkim dusza. Gdy dusza nie widzi możliwości dalszego rozwoju w ciele to najpierw ciało choruje, a jeśli się nic nie zmienia to kończy się to śmiercią ciała i dusza je opuszcza. Gdyby teraz nagle miliardom śpiących na Ziemi ludzi udostępnić tą technologię, to uzdrowiliby swoje ciała, ale nic nie zmieniłoby się w ich świadomości. Tym samym dusze byłyby uwięzione w tych ciałach na bardzo długi czas i przeżywałyby mękę. Dlatego jestem sceptyczny co do takich wynalazków.

 13. Minister zdrowia Izraela i jego żona mają koronowirusa Bibi Netenjahu *(lub jego zamiennik/sobowtór/grafika komputerowa) pewnie też koronowany
  Telepascha heh
  https://www.donald.pl/artykuly/aAXvibNv/izrael-minister-zdrowia-ma-koronawirusa-naczelni-rabini-odmawiaja-telepaschy
  https://www.timesofisrael.com/health-minister-litzman-wife-test-positive-for-coronavirus/
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Minister-Zdrowia-wie-kiedy-koniec-pandemii.-Wydarzy-sie-WIELKI-CUD
  Wkrótce będziemy wolni od wszelkich trosk tego świata
  Po naszemu Wielka Pobudka Słowian i upadek matrixa
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Koronawirus-zabija-w-Polsce.-Rzad-klamie-Ofiar-COVID-19-jest-wiecej

  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Koronawirus-w-Polsce.-Polozna-zwolniona-powiedziala-ze-nie-ma-maseczek
  Upadek PiSu
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Koronawirus.-Minister-Lukasz-Szumowski-wydal-zakaz-mowienia-o-pandemii
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Koronawirus-i-wybory.-Gowin-nie-poprze-pomyslu-PiS-rzad-sie-sypie
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Szumowski-kontra-Kaczynski.-Nowy-termin-wyborow-to-koniec-ministra
  Jeśli minister Szumowski z błogosławieństwem premiera Morawieckiego ogłosi, że wyborów nie należy urządzać, to prezes zostanie dotkliwie upokorzony. I nie puści tego płazem
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Koronawirus.-PiS-zaniza-statystyki-Lekarz-pokazuje-zalecenia-WHO
  https://www.planeta.pl/Kronika-policyjna/ARESZT-DOMOWY-w-Polsce-rzad-chce-wprowadzic-zmiany-w-prawie-polskim
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Polityk-celowo-zarazil-sie-koronawirusem.-Mial-szokujacy-powod
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Rzad-wysyla-wojsko-na-ulice.-to-juz-jest-wojna-z-koronawirusem
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Morawiecki-i-wywiad-dla-CNN.-Wie-ilu-Polakow-zachoruje-na-koronawirusa
  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Tadeusz-Rydzyk-przeznaczy-milion-zlotych-na-walke-z-koronawirusem
  „Jeśli nie pomożemy, Telewizja Trwam i Radio Maryja upadną”
  https://www.planeta.pl/Kronika-policyjna/Wlochy-Lekarz-zabil-pielegniarke.-Podejrzewal-u-niej-koronawirusa

  1. PiS Nie odpuszcza. Uparli się na te wybory jak dziecko na drogą zabawkę. No cóż, ten typ tak ma. Po trupach do wladzy… a co tam, niech ludzie padają jak muchy, układ ma się zgadzać, kaa musi być, a później okażą łaskę i pocieszą wystraszony lud jakąś szczepionką… Na szczęście to ich ostatnie podrygi…. już upadają.

 14. ‚Wiesci z frontu”

  Baruch Feldheim oskarzony o celowe przetrzymywanie srodkow medycznych, w tym 80 tys masek w swojej hurtowni. Dlugo sie nie nacieszyl. FBI najechalo hurtownie. Srodki medyczne zostaly skonfiskowane, a oporny aresztowany. Cale zajscie zabawne.

  https://nypost.com/2020/03/30/brooklyn-man-arrested-for-hoarding-masks-coughing-on-fbi-agents/
  ————————————–
  W zestawach testow na obecnosc koronawirusa przeznaczonych na rynek brytyjski wykryto slady koronawirusa. Wedlug mediow alternatywnych zestawy zostaly przyslane przez fundacje Gatesa. I tak sie tworzy epidemie i pandemie. Tu cos nasaczone, tam cos nasaczone, a potem to juz sie samo rozniesie.

  https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/30/uks-attempt-ramp-coronavirus-testing-hindered-key-components/
  —————————————
  Ponadto………. trefne maseczki z Kolumbii i Chin.

  1. Wedlug mediow alternatywnych informacje jak ta ponizej, o [rzekomo] ostatnio odkrytych tunelach sluzacych do transportu narkotykow, maja pojawiac sie w glownych mediach coraz czesciej. W ktoryms momencie dojdzie rowniez informacja o dzieciach odnalezionych w takich wlasnie tunelach, ofiarach handlu zywym towarem. Zdjecia dzieci z zamazanymi twarzami maja byc pokazane we wszystkich TV. To bedzie jeden wielki szok. Kiedy to sie wydarzy? Jedni mowia, ze wkrotce, inni, ze za kilka miesiecy.

   Trump w swoim wczorajszym przemowieniu do Amerykanow:

   „Przed nami dwa bolesne tygodnie”. („Trump warns of ‚painful’ two weeks ahead as […]”).

   „10 dni ciemnosci” odnosi sie ponoc do najazdow Q na gadzie tunele i nie ma zwiazku z potencjalnym wylaczeniem internetu albo pradu.

   Gorna czesc The Empire State Building zlowieszczo „zaplonela” na czerwono. Internet spekuluje, czy to nie czasami znak do rozpoczecia operacji falszywej flagi na szeroka skale.

   .https://www.nytimes.com/2020/03/31/us/drug-tunnel-san-diego-tijuana.html

   https://www.cnn.com/2020/03/31/politics/trump-white-house-guidelines-coronavirus/index.html

   1. Kalino, śledzę te doniesienia na Facebooku, mało tego odczuwam też coś fizycznie i mentalnie… Czytałam, że dziś nad morzem północnym miało być dużo helikopterów, ponoć nad bazą Royal Navy. W tym samym czasie miałam wewnętrzne widzenie, helikoptery, dzieci, smak mięsa w ustach i dziwne uczucie w ciele. Ciężko to opisać, jakby jakaś wizja.

    Nie przenoszę tych informacji tutaj, bo po pierwsze nie wiem jak, po drugie, to wszystko to niepotwierdzone informacje. A nie chcę roznosić plotek. To jest wszystko bardzo niewiarygodne, ale chyba coś się dzieje, to co Tramp mówi, infprmacje od Q… Chciałbym, żeby to była prawda, żeby te wszystkie dzieci zostły uwolnione.

    Tu jest nagranie z dzisiaj niemieckiego piosenkarza, który łamiącym się głosem, mówi o androchtonie i o dzieciach, o zdjęciach, które właśnie oglądał. Mówi, że wiedział o tym od 1996 roku, ale mówi to tak łamiącym się głosem przerywanym łkaniem, że ciężko to zrozumieć.

    .https://www.youtube.com/watch?v=4ZObuFnAUw8

    Podobno statki wysłane przez Trumpa na zachodnie wybrzeże, to statki na które transportują uratowane dzieci. W internecie są zdjęcia ze szpitali w USA, gdzie są pokazywane kroplówki zawierające coś do odżywiania, nie pojemniki z wodną substancją.

    Wiem tylko tyle, że coś się dzieje.

   2. źle napisałam nazwę tego hormonu, który pozyskiwali zabijając dzieci, on nazywa się „adrenochrom”, o tym też jest dużo informacji w necie

   3. Laszko to by potwierdzało moje wglądy/przeczucia/odbiór, jest/była jakaś kłótnia w przestrzeni o ludzi i o ich wolność w sensie żeby im oddać wolność Prawdziwą . Jak będzie zobaczymy bo u mnie zaś był dzisiaj obstrzał technologiczny i z mojej perspektywy jest to jasne , jeśli będzie ta technologia nadal . Nie ma o czym mówić . Jak to mówią pożyjemy zobaczymy .

   4. Pozwólcie że się powtórzę
    W pływających szpitalach będą więzieni matrixowcy i ciężarówkami chłodniami dowożeni
    Maszynista wiedział o tym że coś z tymi szpitalami jest ,,grane/podejrzane”
    https://www.tvp.info/47389670/wykoleil-pociag-bo-wietrzyl-spisek-rzadu-w-sprawie-koronawirusa
    Tylko raz trafia ci się taka szansa. Cały świat na to patrzy. Ja też musiałem. Ludzie nie wiedzą, co się tam dzieje. Teraz się dowiedzą – mówił niejasno podczas przesłuchania. FBI podała, że Moreno chciał, żeby ludzie „przebudzili się”.
    Eduardo Moreno tłumaczył, że podejrzewał, iż jednostka ma inne zadania niż ogłoszone przez amerykański rząd.
    Te zadania to areszt i przesłuchania elit matrixa
    USS Mercy miał – jak uważał – „alternatywny cel w związku z Covid-19 bądź też miał być przejęty przez rząd”.

    https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Koronawirus-Na-ulice-miasta-wyjada-ciezarowki-do-przechowywania-zwlok

   5. dorzucę coś jeszcze, piosenka niemieckiej grupy westernhagen z 1994 roku:

    Nie martw się
    To będzie dalej trwało
    Otrzymamy coś
    By znów wyglądać młodo.
    Dla kilku nowych dzieci
    Jest już za późno
    I przestań pytać
    Jak kończy się ten film.

    U mnie w porządku
    U mnie w porządku
    U mnie w porządku
    U mnie w porządku

    Napisz mi kartę
    Kiedy tam będziesz
    I czy jesteś trupem
    Jedzonym ze złotych talerzy
    Chcesz o mnie zapomnieć
    Może tak jest lepiej
    Ponieważ jestem zbyt zmęczony
    I to już od wczoraj.

    U mnie w porządku (mi idzie dobrze)
    U mnie w porządku
    U mnie w porządku
    U mnie w porządku

    nie mam pojęcia,
    nie mam zdania,
    nie mam pomysłu
    Nie chce mi się wstawać
    Ginger Rogers stepował z Fredem Astairem
    Ja mogę chodzić po wodzie

    U mnie w porządku
    U mnie w porządku
    U mnie w porządku
    U mnie w porządku

    nie mam pojęcia,
    nie mam zdania,
    nie mam pomysłu
    Nie chce mi się wstawać
    Michael Jackson idzie z małymi chłopcami do łóżka
    Ja mogę chodzić po wodzie

    a na koniec wiele razy:
    U mnie w porządku (mi idzie dobrze)

    tu teledysk, jakże wymowny z trzema małpami przeplatającymi się w tle:

    .https://www.youtube.com/watch?v=TAAeVNViP3s

    i to tak dawno temu…..

 15. Wyobrazcie sobie, ze nam dzisiaj nie zabrali smieci, a konkretnie nie oproznili jednego niebieskiego pojemnika z makulatura. No wiec przydybalam ich, gdy oprozniali przeciwna strone ulicy. Przepraszali, ale….. nowe okolicznosci i nowe przepisy (nowe regulacje ponoc „wisza” na stronie internetowej). Zostawili wyjasniajaca nalepke przyklejona do pojemnika. Rzeczywiscie byla. Nie zwrocilam uwagi, bo tez niebieska.
  A jaki byl powod? Na makulaturze lezaly chusteczki higieniczne i reczniki papierowe. Ponoc musza byc w osobnej torbie.

  Wczoraj na spacerze przyuważyłam dziwne zjawisko. Niektorzy spacerowicze omijali szerokiem łukiem innych. Jak sie ktos do nich zblizal, to oni susa w bok; na dwa metry. Wygladalo to komicznie. Mnie tez to spotkalo. Dwie pancie z pieskami. N moj widok jedna nerwowo odbila w prawo na trawnik, a druga w lewo; prawie ze wyszla na ulice. Widzialam tez pare starszych ludzi idącą ulica, aby czasami nie zetknac sie z tymi, co ida po chodniku. No coz, sami prosza o wypadek! Ruch samochodowy az tak drastycznie nie zmalal.
  Cale szczescie, ze istnieja takze normalni ludzie. Tych bylo zdecydowanie wiecej.

  1. Próbuję subtelnie uswiadamiac osoby ze swojego otoczenia że idziemy ku lepszemu, że z każdym dniem będzie lepiej ale niestety nie są obudzeni zamknęli się w panice i strachu nie dociera do nich że to ostatnie podrygi niby-koronoświrusa i działań NIErządu na niekorzyść Polaków.Tylko moja Mama zaczęła się Budzić. Dziękuję za tego bloga. Bądźcie błogosławieni za Prawdę☺😚❤👍

   1. Moja mama lat 84 nigdy specjalnie w niebo nie spoglądała. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek rozmawiała ze mną o gwiazdach i kosmosie. Dzisiaj zadała mi pytanie po którym szczękę zbierałam z podłogi.
    -Słuchaj, jak wieczorem wyglądam przez okno, to widzę taki coś mocno świecącego na niebie.To satelita czy ufo jakieś?
    -Chyba na Venus patrzysz.
    -No nie wiem ,bo to tak lata i migocze.
    🙂🙂🙂
    Dzieje się😉

   2. [Radochna] Chyba na Venus patrzysz
    ————–
    Mojego twardo-stąpającego po ziemi szwagra podczas wieczornego spaceru zaintrygowal mocno swiecacy i migotajacy na niebie punkt. Wiekszy od innych „punkcikow”. No i doszukal sie. Poszukal w necie, wszedl na jakas aplikacje, czy portal. Okazuje sie, ze to Wenus tak jasno swieci.

  2. Kalinko, jak wiecie mieszkam w Mysłowicach albo w Jaworznie, w Mysłowicach na Górnym Śląsku, średniowieczne, trochę zapomniane miasto…Siedzę sobie w domu jak wszyscy, choć nie mam oporów przed wyjściem, co to to nie…Ciągnie mnie raczej do WEDY, dopóki jest czas…Ale ja o tym jak się u mnie na osiedlu zachowują ludzie, widzę, że większość raczej normalnie. Dziś zaobserwowałam z okna „akcję ziemniaczaną” Czasami przyjeżdża do nas jakiś rolnik z kartoflami czy włoszczyzną( pierwsza nazwa jak najbardziej funkcjonująca na Śląsku, druga nie hi hi) i jak wcześniej prawie żadnego odzewu, tak dziś przypomniały mi się czasy PRL – u…Ustawiła się kolejka do auta, nikt nie przestrzegał durnych 2 m, nikt nie miał durnych maseczek i rękawiczek, pan od ziemniaków pomagał worki(bo workami brały ludziska a co) do piwnicy zanieść, ktoś wyleciał z chaty w samych kapciach…O widzę tu szansę dla rolników, niech przyjeżdżają do miast ze swoimi płodami rolnymi bezpośrednio do ludzi…Po co nam obce koncerny??? My mieszczuchy jesteśmy mocno uzależnieni jak małe dzieci od dostaw zewnętrznych, czy żywności czy ogrzewania, wody, no przecież jakby co to nie przetrwamy długo. kiedyś było ogrzewanie na piece, każdy na Śląsku miał swój przydomowy ogródek, lub działkę niedaleko domu, każdy hodował kury, króliki czy świnkę, gdzieś tam jeszcze była studnia czy dość czysta woda w rzece…KTO z Was ma dziś dostęp do studni??? Nawet ten mieszkający na wsi? Na całą Dąbrowę Narodową(początek Jaworzna) jak się jedzie w kierunku Krakowa z Mysłowic jest jedna czynna studnia! Zdarzała się że pokazywano ją dzieciom w ramach lekcji w szkole…Ta studnia jest u mego męża na działce – czyli w naszym Świętym Gaju, pod 150 letnim Dębem…Może w miastach przekształcimy trawniki w ogrody? Kto wie? Wbrew temu co się myśli o Śląsku, jest on bardzo zielony i piękny, mamy wokół dużo zalesionych terenów…Zaglądają do mnie lisy, zające, kuny i mnóstwo ptactwa, a wrony siwe są przeze mnie widziane coraz częściej, sowy, no niesamowite, nie wspominając o dziku samotniku, który biegał po okolicznych osiedlach, w tym moim…

   Teraz jest czas dla nas, czas, kiedy możemy wreszcie tak na maksa zaglądnąć we własne serca, bo może zapomnieliśmy że je mamy ? A na pewno zapomnieliśmy jak MOC się tam kryje!
   Przytulam Was kochani, czytam wasze wpisy i wibracje tak mi się podnoszą, że chyba zacznę lewitować:))

 16. „Jaki facet, kawał chłopa, ale straszna trzęsi dupa, bo zaczął bluzgać, słowa Ku…..a powtarzał jak w amoku i pierdolił, że ludzie nie przestrzegają kwarantanny i zarażają. Przygadałem mu na cały sklep: „Facet boi się śmierci”.
  Ludzie są tak przerażeni, że aż mnie to irytować zaczęło.”

  Wracając do tego faceta trzęsi dupy, to ten facet mnie tak wkurwił, że nawet dzisiaj sobie go przypomniałem. Chodzi mi o to, że jeśli będzie więcej takich ludzików, to może być źle w kraju, bo to taki typ człowieka, który się zgodzi na każde obostrzenia, by go tylko „nikt nie zaraził”.
  Chce aby się skończyła ta pandemia, aby było normalnie. Jeżeli tak ma potrwać do lipca, to ja dziękuje…

  1. [ViS] taki typ człowieka, który się zgodzi na każde obostrzenia, by go tylko „nikt nie zaraził”
   —-
   w mojej rodzinie pelno takich

 17. „(Dziś czuję się tak, jakby spłynął ze mnie ewolucyjny szlam ze wszystkich moich wcieleń 🌄).”

  TAWie, a ja dziś jestem wściekły. Piszę teraz poważnie, bez żartowania.

  1. VIS, spokój najważniejszy mimo wszystko! Zamiast zbiorowo medytować, warto zrobić coś więcej PRZYTULIĆ SIĘ DO ZIEMI I POWIEDZIEĆ MATEŃCE, JAK BARDZO JĄ MIŁUJEMY 🙂

   ODDECH ZIEMII 🌳OSIĄGNIJ SPOKÓJ DZIĘKI TEJ JEDNEJ CZYNNOŚCI

   .https://www.youtube.com/watch?v=esJWc6g8H8E

   I warto posilić się Darami MATEŃKI NATURY 🙂
   Dzikie rośliny jadalne w moim ogrodzie w końcu marca
   Lukasz Luczaj https://www.youtube.com/watch?v=0km1C1KHklM&t=200s

 18. „Nic nie muszą dawać, wystarczy, by nie zabierali, a raczej nie kradli.”

  Mój Ojciec, wiele razy mi powtarzał: ” W życiu, nie ma nic za darmo, co najwyżej można za darmo w mordę dostać” 🤣 🤣 🤣
  Chyba muszę z Ojcem odbyć poważną rozmowę zatem 😄
  PS. Krysiu, już mi się poprawił humor, ale pamiętam o tym Twoim pomyśle z krzesłem 😀

  1. Co z tego, że my to wiemy, skoro większość ludzi w Polsce tego nie wie i wydziwiają w sklepach i na ulicy sporo ludzi widuje w maseczkach? Z nikim nie można normalnie pogadać. Mnie to właśnie irytuje, że ludzie ( wiadomo, że nie wszyscy ) zachowują się jak tresowani. Nawet tej dziewczyny, o której myślę na poważnie ( Czcibor mnie zainspirował, aby założyć RODzine ) od długiego czasu nie widuje na ulicy. Zależy mi na tym, aby ten obłęd się w końcu skończył. Te „białe kapelusze” coś się opierdalają, albo mało mogą…

   1. Niech się skończy ten KoronaŚwirusowy zawrót głowy, bo na moim osiedlu jest Piękna dziewczyna, którą chce zaprosić na randkę, poznać jej osobowość, ale nie ukrywam, że chce też całować każdy centymetr jej ciała. Chcę ją pieścić…O w mordę !, ale mnie naszło 🤣 🤣 🤣

 19. Hej, mam pytanie do osób uprawiających ziemię. Jak rozpoznać, że gleba jest kwaśna? Czytałam, że orzechy lubią kwaśną glebę ale nie umiem tej informacji zweryfikować. Za wszystkie porady bardzo dziękuję. 😊

  1. Ja kupiłam w Castoramie urządzenie za 24,00 zł, wbijam nóżkę do Ziemi i po jakimś czasie odczytuję na wskaźniku.

  2. Marto, znaczny procent w Polsce jest mniej lub bardziej zakwaszona i wapnowanie zaleca się jesienią praktycznie na wszystkich glebach. Ważną natomiast rzeczą jest dobranie odpowiedniego nawozu jak i dawki, żeby nie przesadzić – wiadomo. Piza tym drugą istotna rzeczą jest przestrzegać zasady, ze na glebach lekkich stosuje się nawozy węglanowe natomiast na glebach ciężkich nawozy tlenkowe. Ze szczątków wiedzy ogrodniczej przez którą dawno temu bylo mi dane zdobywać to akurat pamietam. Pozdrawiam

  3. Dziękuję za wskazówki. Działka na ten moment to tak naprawdę łąka, którą chcemy zmienić w warzywniak. 70% warzywniaków na targu już się pozamykało, jeszcze chwila i nie będzie gdzie kupić warzyw. Dlatego czas zacząć się kształcić na rolnika.

   Co do zakazu wstępu do lasów. Zakaz nie obowiązuje myśliwych! Teraz mają pole do popisu… Ostatnio znaleziono martwą wilczycę. Zmarła z głodu. Tak przetrzebili populację dzików. Dla mnie w wolnym świecie nie ma miejsca dla tych zwyrodnialców.

   1. Marto! Jeżeli tam nic nie ma – sama łąka, to polecam Ci tego pana (może tutaj nawet ktoś go wrzucał, to zdubluję 😀, a jak nie, to serio posłuchaj/poczytaj – niektóre filmy z napisami ale generalnie chodzi o ogół a nie o szczegóły 😉).

    .https://youtu.be/HATC3rG6NbQ

    Zaoszczędzisz sobie wiele pracy – ogród bez kopania 😀

    Pozdro!

   2. Marto, B.,
    ja właśnie stosuję tylko naturalne środki, kompost, wiórki, ściółki i skoszoną trawę, bo to są najzdrowsze nawozy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s