.https://youtu.be/AHM5PbYV590

„Każdy
jest
na
innym
etapie”.

~ Kosmitka Klaudia

1 215 myśli w temacie “Każdy jest na innym etapie

 1. Jak nie pomagać, ciąg dalszy.

  Jak ja to robiłem a co pomocą nie było.
  Kiedy widzisz w drugim człowieku problem, problem jest w tobie. Widzisz w drugim bo projektujesz a gdy to robisz, pojawia się chęć zmiany drugiego człowieka.
  Po pierwsze nikogo innego zmienić nie możemy. Ale wierzymy, że to nie my mamy się zmienić lecz ktoś. Powstaje potrzeba zmiany tego człowieka. Manipulacji nim, kontroli.
  Pojawiają się różne techniki, narzędzia, którymi próbujemy, bo na próbach się kończy, zmienić drugiego człowieka. Kij i marchewka, argumentacje, pochlebstwa i krytyka, używanie różnych duchowych zwrotów typu: wypierasz się, albo że rzucam perły przed wieprze. Gdy brakuje argumentów zaczyna się ośmieszanie, obrzucanie obelgami, zastraszanie, aż do użycia siły fizycznej.
  Wszystkie techniki są mi znane. Wszystko to robiłem, wszystkiego gdy powracało doświadczyłem.
  Z jednymi się po tym pobratałem, inni mają za to do mnie żal, a jeszcze inni są obrażeni bo próbując mnie zmieniać, ujrzeli znak stop i zderzyli się z nim.
  Kiedy człowiek jest świadomy, nie trzeba mu mówić NIE, nie wchodzi w cudze/moje pole, nie próbuje mnie poprawiać. Ale kiedy lunatykuje, to nie nie widzi stopu. Nie słyszy cichego nie. Nie słyszy głośniejszego nie. Może usłyszy wrzask NIE. Wtedy staje oburzony mówiąc: chm, ja ci chciałem tylko pomóc a ty do mnie z zębami. A siedź sobie dalej w tym bagnie, i odchodzi obrażony.

  Każdy jest na innym etapie.
  Jedni budzą się w jednej chwili, krótkim czasie.
  Podobno większość potrzebuje na to czasu i budzi się etapami.
  Kiedy człowiek jest gotów się obudzić, zrzucić brudny ciuch, to zrobi to bezboleśnie a nawet z ulgą w pośpiechu zdejmując stare brudne i przegniłe szmaty. Domyśla się już, kim naprawdę jest i nie może ścierpieć na sobie tych łachmanów.
  Ale kiedy człowiek nie jest gotów, jest na takim etapie gdzie ceni swoje szmatki, utożsamia się z nimi, wtedy próby ściągnięcia ich lub chociażby wskazywanie na nie, przynoszą ból.
  Wytykanie palcem, ośmieszanie, szarpanie za nie, przekonywanie a może nawet głośne mówienie o tym jak człowiek powinien wyglądać, bez przyodziewku w te szmaty.

  Przypomniało mi się zdanie o:
  Problem nigdy nie jest w pacjencie lecz w lekarzu, jeśli lekarz widzi problem.
  Podobnie mawiał Jezus:
  Wyjmij najpierw belkę ze swego oka, byś mógł dojrzeć drzazgę w oku brata swego.

  A kiedy się tego nie zrobi, np. poprzez wybaczenie lub inną technikę, następuje projekcja i atak. Atak który możemy nawet nazywać pomocą.
  I tak pomagając, wciąż kręcić się w kółko na tym etapie.

  Jeszcze coś mi przyszło na koniec ale nie chciałem zakłócać szyku komentarza.
  Gdy przestaję lunatykować i nie mylę ataku z pomocą, gdy staję się świadomy po pozbyciu się swojego brudnego ciucha, wtedy problem w drugim człowieku znika. Zmienia się widzenie. Widzę to ale już jako nie problem, który starałem się naprawić. Widzę coś innego i dopiero wtedy mogę być naprawdę pomocny.
  Zwróćcie uwagę, że nie napisałem: mogę pomóc ale mogę być naprawdę pomocny.
  A to ogromna różnica.
  Pomagać chcę ja w szmatkach by móc się później taką pomocą chełpić.
  Być pomocnym chętnie zgadza się ten bez szmatek, widząc że staje się narzędziem w doskonałym Planie Stwórcy.

  Lekarzu, ulecz najpierw siebie.
  Oj byłem ślepy. Bez tego uleczenia nawet nie wiedziałem że biję zamiast kochać.

  1. A wczoraj na tapecie telefonu ujrzałem mnóstwo siódemek.
   7°C, 77% baterii, 17:17, 17000,
   Zajrzałem do netu i wszędzie pisało podobnie o siódemkach. Byłem pozytywnie zaskoczony ale dzisiejszym przebudzeniem o wiele bardziej.
   Tak, w moim świecie liczby nie rządzą moim życiem ale Jaźń, Duch, Anioły, Bóg, z pewnością komunikują się poprzez liczby.
   Bardzo długo (względna ocena) widywałem czwórki. Czasem jakbym robił krok wstecz, trójki. Urodziłem się pod piątką ale siódemek nigdy nie widziałem aż do wczoraj.
   Po tym jak Myśląca Inaczej napisałaś mi że kręcę się w kółko. Pomyślałem: pewnie tak i nie w jednym miejscu.
   I zrobiłem co zrobić trzeba
   A teraz pora wstać bo tak ładnie słonko dziś świeci ☀️

   Pozdrawiam Was

  1. Dobre ! i jakże właściwe podejście . Przebudzenie to nic innego jak METAMORFOZA WŁASNEGO JA (ŚWIAT)

   Powodzenia Wielka Duszo wszystko w sobie masz Obudzić się czas po co sen czyjś śnic? tam ciągle koszmaru ciągnie się nić . Zacznij swoje Światło „budować” -zobacz- nic nie trzeba robić by dobro obrazować 🙂 Samotność to najcudowniejsza rzecz przecież tam PRAWDZIWA WOLNOŚĆ JEST . 🙂

   1. „Samotność to najcudowniejsza rzecz przecież tam PRAWDZIWA WOLNOŚĆ JEST .”

    Toz to Nwo chce Ludzi zamienic w istoty bez serc i Duszy, takie maszyny zyjace w malych klitkach bez zadnych polaczen duchowych czy uczuciowych.
    Tak Turcy wychowywali Janczarow. Takie, ot, samotne machiny wojenne.

    ps; TY, MI, niewiele o samotnosci prawdziwej wiesz, bo masz meza i corke.

 2. Cel i Sens Życia Mojego , Twojego, Waszego, Ludzkości Najważniejszy.
  Nie ogarniam chaosu i treści tzw ”wypełniaczy” jak tzw …….
  ”wypełniacze w ”karmie” …przypominam ”’Jesteś Tym Co Jesz”
  Chcę Ogarniać Moje Życie i nie łykam tego co Chaos wprowadza do Serca Mojego…..Słoneczka ☀

 3. Piszę z mojego ukochanego Sado ogrodu w fazie przyjmującej się, więc większą część zajmuje w wyobraźni. O a tam widzę domek a tam domki gościnne 🙂 i sauna jest też dla gości.
  Naszła mnie taka myśl, że kiedyś jak słyszałem by wybaczyć 77 razy 7 to znaczy pozwolić sobie tyle razy wchodzić na głowę.
  Bzdura
  Ale skoro ja tak myślałem to może i ktoś mógł tak odebrać moje propozycje.
  Wybaczam by nie chować urazy która mnie zeżre od środka i fizycznie dosłownie może wywołać raka. Więc kiedy mnie nachodzi złość na kogoś to wybaczam i jak za tydzień znów mnie najdzie myśl z tą osobą to znów wybaczam i aż do skutku aż poczuję ulgę i uwolnienie, z możliwością zmian na zewnątrz.
  Jeśli chodzi o pozwolenie sobie wchodzenia na głowę, czyli nie pilnowania swojej granicy to jest inny temat.
  Jak stanę autem prawidłowo a ktoś mi zablokuje wyjazd to nie będę stał i wybaczał i czekał aż odjedzie, tylko telefon w dłoń, holownik i dziękuję.
  A jeśli mnie po tym będą jeszcze nachodzić myśli i agresja na tego kogoś co mnie zablokował, to będzie dla mnie znak że mam sobie coś wybaczyć a o czym przypomina mi ten człowiek z tym autem.
  Już nie jednemu na progu swego domu powiedziałem wypier… i czuję się z tym dobrze i uraz nie chowam. Ale jak trzeba to trzeba, zwłaszcza gdy obracamy się wśród lunatyków co nie widzą i nie słyszą.
  A jak mnie ktoś powiedział wypier… to trzeba było wziąć na klatę i też wybaczyć.
  Milego

 4. Styl życia stanowi zagrożenie..ponad 80 p proc. Ludzi żyje w miastach…w oderwaniu od Natury…

  Świadomość rozwijają Ludzie o Osobowości Ukształtowanej
  którą potrafią ciągle rozwijać..

  ”Osobowość rozwija się nieustannie już od naszych narodzin poprzez całe nasze życie do śmierci. Przez ten czas wymaga prawdziwej troski i uwagi, gdyż wiele czynników może zaburzyć jej prawidłowy rozwój, prowadząc w ten sposób do zaburzeń, a niekiedy nawet do rozpadu struktury osobowości.”

  http://www.sp1.ndworgd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=55:rozwoj-i-ksztatowanie-osobowoci-a-jej-zaburzenia&catid=36:publikacje&Itemid=63

  Ktoś …RODzic … powinien czuwać nad rozwojem osobowości dziecka i wtedy ukształtuje się Człowiek Świadomy.

  1. W środę od rana pod siedzibą Narodowego Funduszu Zdrowia „Solidarność” prowadzić będzie akcję protestacyjną „w związku z sytuacją w tej instytucji”. Jednocześnie związek zawiesza trwająca od lat współpracę z PiS w regionie.
   https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25731193,solidarnosc-oglasza-separacje-z-pis-na-pomorzu-zachodnim-i.html?disableRedirects=true  
   „Solidarność” Pomorza Zachodniego ogłasza separację z PiS i domaga się przyjazdu Jarosława Kaczyńskiego
   https://www.tvp.info/46846093/nielegalne-zakupy-w-bagazu-podrecznym-zatrzymano-obywatela-izraela  
   Przemyt broni do Polski przez Izraelitęhttps://www.dorzeczy.pl/kraj/130767/ekspert-ds-wizerunku-koronawirus-moze-wplynac-na-kampanie.html  
   https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/6444669,atak-na-dzialaczy-konfederacji-poznan.html  
   https://www.dorzeczy.pl/kraj/130551/jeden-dostal-piescia-po-glowie-drugi-gazem-po-oczach-dzialacze-konfederacji-zaatakowani-podczas-zbierania-podpisow.html  
   Ataki na działaczy Konfederacji w przeciwieństwie od ataku jednego na działacza PiS media w tym TV milczą (praktycznie cisza w eterze)
   https://www.tvp.info/46839633/bosak-popelnil-wieksze-i-grozniejsze-przestepstwo-niz-pochwalanie-rabunku-i-kradziezy-mocne-slowa-korwinmikkego

   https://www.dorzeczy.pl/obserwator-mediow/130794/biolodzy-dla-wsj-sa-tylko-dwie-plcie-meska-i-zenska.html  
   https://www.tvp.info/46799918/amerykanin-wystrzelil-sie-w-powietrze-zginal-kilka-sekund-po-starcie-wideo  
   https://www.dorzeczy.pl/kraj/130572/grodzki-boi-sie-odwolania-zmiany-w-senacie.html  
   https://www.tvp.info/46846944/ruszyl-proces-przeciwko-kierwinskiemu-z-powodztwa-pis  

 5. Majk, super, że jesteś na Blogu, bo mam z kim pogadać o syntezatorach. Zobacz muzeum syntezatorów. Ten chłopak na tym filmie jest podekscytowany i ja go rozumiem 😃 Gdyby mnie tam wpuszczono, to pewnie bym się posikał, bo tak byłbym zajęty „macaniem” tych vintage instrumentów, że nawet bym zlekceważył sobie pójście „za potrzebą” 😁😁😁: https://www.youtube.com/watch?v=0XrPLBSlopQ

 6. Witajcie wracając na chwilę do wątku koronawirusa – ktoś wcześniej umieścił tu link do tego filmu

  Była też dyskusja o tym, że można przebadać swoje geny (nie pamiętam, ale chyba za darmo)…..

  Łącząc te 2 wątki mam wrażenie, że to, co mówi Ewa Pawela o spersonalizowanej broni biologicznej i bombach etnicznych nie jest przypadkowe.

  Dodaję też link do artykułu (po francusku), gdzie jeden ze znanych francuskich polityków wypowiedział się o koronawirusie „dla” do osób powyżej 70 lat:
  https://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2020/01/27/un-depute-lrm-a-t-il-souhaite-un-coronavirus-chez-les-plus-de-70-ans_6027377_4355770.html

 7. Ostatnio zamieściłam post o etymologii słowa druid – wrzucam jeszcze raz ponieważ nie widzę go tu:
  dru – drzewa
  uid – wiedzieć, widzieć
  Czyli druid to ten, który ma wiedzę o drzewach.
  Najciekawsze jest jednak dla mnie podobieństwo poszczególnych składowych tego słowa do słów w języku polskim 🙂

  1. Z Wiatrem we Włosach,

   to jest dziwne, bo Twój komentarz z 25 lutego z 23:16 jest zatwierdzony i powinien się wyświetlać, a w praktyce się nie otwiera…
   Nie ogarniam tego.

   Coś czuję, że WordPress przechodzi na „bardziej subtelne” (bo niewidoczne) formy cenzury niewygodnych Systemowi treści…

   1. A to ciekawe……
    Pytanie, czy druidzi są tacy ważni, czy widoczne „gołym okiem” podobieństwo do słów polskich?

 8. Benjamin Fulford
  https://meditation539.com/?p=12286

  Koronawirus to teatrzyk dla mas
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_A/H1N1_w_latach_2009%E2%80%932010

  Epidemia świńskiej grypy z 2009/2010 roku pochłonęła kilkanaście razy więcej istnień, a nie uderzyła tak mocno w gospodarkę.
  Bezpośrednio na skutek pandemii zmarło 100–400 tys. osób, a za sprawą powikłań dalsze 50–180 tys.
  Trochę może być ciężej, ale to tylko chwila do upadku światowej ekonomii.
  Jednak Chińczycy wydają się dokonywać najbardziej rozsądnej inwestycji ze wszystkich – żywność. Przypomnijcie sobie, jak historia króla Midasa jasno dała do zrozumienia, że nie można jeść złota (lub srebra). Według źródeł rosyjskiego FSB, Chiny zakupiły ogromne zapasy orzechów, suszonych owoców, mięsa i konserw rybnych. Są to produkty spożywcze, które nie wymagają chłodzenia ani gotowania i są wykorzystywane do kampanii wojskowych i do udzielania pomocy podczas katastrof.

  Chińczycy mogą mieć rację, teraz może być dobry czas, aby upewnić się, że macie swój osobisty zapas żywności (ryż i fasola są tanie i praktycznie nie psują się).

  Po drugie, słyszymy, że prezydent Turcji Recep Erdogan wkrótce zostanie obalony z powodu planów ekspansji neoosmańskiej. „Erdogan jest tymczasowy. Zostanie on obalony, gdy tylko przekroczy ustaloną przez Putina granicę”, poinformowało źródło w FSB. Próbował uciec do USA, aby uzyskać pomoc, ale już spalił te mosty.

  Na koniec, zarówno rosyjskie jak i tajwańskie źródła podają, że przewodniczący ChRL Xi Jinping został zabity i zastąpiony przez sobowtóra. Dlatego niedawno zniknął z widoku publicznego na 12 dni podczas epidemii koronawirusa. Nie udało nam się jednak uzyskać potwierdzenia tego ze źródeł chińskiego rządu.

  Warszawska giełda w 7 dni spadła z 2100 pkt. do ok. 1800 WIG20.
  Cofnęła się już 10 lat (całą dekadę) w tył, a to dopiero wstęp, giełdy całego globu idą w dół (swojskie złoto najdroższe od dekady, a paliwa płynne, w tym benzyna, lecą w dół).
  Również rod (pierwiastek z grupy metali platynowców), który trzyma się z dala od radaru, również zamknął się na poziomie 12300 USD za uncję. Sześć miesięcy temu kosztował 3500 dolarów za uncję.
  Rok temu cena wynosiła 2500 dolarów za uncję. „Jest używany poza światem w tajnym programie kosmicznym. Mam bezpośrednią informację na ten temat”, wyjaśnia źródło w CIA.

 9. „RODY – bezcenne, dają Siłę i MOC!”

  Kobieta uRODziwa, też mi się kojarzy z RODem.
  Wolę mówić o kobietach, że są urodziwe, zamiast, że są piękne czy śliczne.
  RODak
  RODowód
  RODzic

  1. Ciemni mają swoje kody,
   A My mamy SWOJE RODY
   Ich kody to szatańskie zniewolenie,
   A nasze RODY to nasze korzenie.
   I choćby się ciemni zesrali to by naszym korzeniom i rady nie dali . 😃😃

 10. „Wyższy Poziom”

  Żyjmy w zgodzie i w Miłości, bez kaźni, lania po pyskach i łamania kości.
  Wilk z baranem, łoś z dzikiem, lew z myszą, a krowa z bykiem.
  Wilk z baranem niech sobie pójdą na piwo i zapiekanki, a zimą proponuję im wspólny wypad na narty, czy jakie tam sanki.
  Kot z psem niech wezmą w końcu ślub, a będzie very good.
  Niech nikt się nie gniewa i nie boczy, nawet jak był w pracy w nocy.
  Krowa niech popatrzy z miłością na swego byka, który pręży muskuły, pieprzy dyrdymały i coś ostatnio fika.
  Niech mu ugotuje pomidorowej zupy, a później, trzymając się „za ręce” niech wejdą do swej chałupy.
  Niech dadzą tam upust swej miłości i niech się płodzą w dużej ilości.

  ViS

 11. „Bo chyyyyba jestem człowiekiem… 😀 😀 😀 😀 😀”

  Trochę z innej beczki, bo kiedyś jako mały chłopczyk to byłem parę razy wzięty za dziewczynkę 😱 😁 Jak kiedyś stałem w kolejce po warzywa, to dorośli ludzie- ludziska, którzy tam stali, śmiali się ze mnie, że jestem jak dziewczynka. Innym razem jak chodziłem na basen, to trener pływania też mnie wziął za dziewczynkę 😀 Pewnie dlatego, że miałem delikatny głosik i czepek w kwiatki 😂 Matula mi taki czepek kupiła, bo nie przewidziała tego, że z tego powodu chłopacy na basenie się ze mnie śmiali. Dziękuje Mamusiu za tamto doświadczenie ha ha 🤣 🤣 🤣. Powiedziałem wtedy Mamie, że trener pływania wziął mnie za dziewczynkę i kupiła mi nowy czepek, bez kwiatków 😁
  Idę zaraz do lustra, bo chce sprawdzić, czy aby na pewno jestem facet 🤔 🤔 🤔 🤣

 12. https://www.tvp.info/46829262/tajne-archiwum-watykanskie-opublikowane-to-efekt-czterech-lat-badan-dokumentow
  https://www.tvp.info/46886780/papiez-nieliczni-wiedza-o-nas-wszystko-my-o-nich-nic-to-niebezpieczne
  https://www.tvp.info/46883385/choc-duzo-wieksza-od-ziemi-to-moze-istniec-na-niej-zycie-zaskakujace-odkrycie-naukowcow
  https://www.tvp.info/46865821/w-belgii-obroncy-zycia-moga-trafic-do-wiezienia-trwa-debata
  https://www.tvp.info/46884937/chaos-polityczny-i-koronawirus-z-iranu-w-iraku
  https://www.tvp.info/46885131/odwolano-obrady-komisji-weneckiej-powodem-koronawirus
  https://www.tvp.info/46876393/harry-i-meghan-nie-beda-juz-mieli-ochrony
  https://www.tvp.info/46882470/informator-czuchnowskiego-zmyslal-ws-papaly-byl-takze-zrodlem-do-tekstu-uderzajacego-w-zone-ministra-ziobry
  https://www.tvp.info/46842465/rosja-impeachment-i-znow-rosja-demokraci-nadal-strzelaja-w-trumpa-slepakami
  https://www.tvp.info/46889233/pompeo-zaoferowalismy-iranowi-pomoc-w-walce-z-koronawirusem
  https://www.tvp.info/46477425/goraca-whisky-zamiast-antybiotykow-brytyjczyk-twierdzi-ze-pokonal-koronawirusa
  Konstytucja 1935
  https://wolnislowianie.wordpress.com/2020/02/27/iii-rp-jest-nielegalna-i-przyznaje-to-choc-nie-wprost-nawet-mainstreamowa-gazeta/
  http://courtesa.eu/wp-content/uploads/2019/05/WYROK-IA-18_2019_.pdf
  https://www.money.pl/podatki/akty_prawne/uchwala;senatu;rzeczypospolitej;polskiej;z,monitor,polski,1998,012,200.html
  https://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/MP/1998/12/MP19980120200.pdf
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Grze%C5%9Bkowiak
  https://gwiazdy.wp.pl/pawel-krolikowski-byl-przygotowany-na-wszystko-przed-smiercia-zalatwil-najwazniejsze-sprawy-6483473366533761a
  https://www.tvp.info/46888235/biedron-na-razie-nie-poleci-do-chin-wyglada-to-jak-druga-madera-wideo
  https://www.tvp.info/46883009/pirat-zdobyl-259-punktow-karnych

 13. „W tym miejscu pragnę uwagę zwrócić na jeden bardzo ważny aspekt . Otóż zstąpienie Energii Chrystusowej – ucieleśnione w osobie Jezusa -mogło zapisać inną kartę w historii. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych inkarnacji wysokich Świetlanych Istot , tak samo wtedy -przed 2000 lat -otwarte zostało KOSMICZNE OKNO MIŁOŚCI . Akt ten dotyczył nie tylko ludzi . Był to DAR MIŁOŚCI dla całej planety , ze wszystkimi jej królestwami. Kosmiczny Chrystus -niezauważalnie dla ludzkiego oka – zakotwiczył w świecie materii aspekt zespołowego Wyższego JA – uzdrawiającą Energię , której ziarna rozkwitną pełnym kwieciem już niebawem . Historyczne posłanie Miłości , które miało pobudzić proces uzdrowienia w bardzo krótkim czasie zostało skorumpowane przez ówczesne Negatywne Energie, znajdujące się w pełnym rozkwicie. Być może zaczniesz zdawać sobie teraz sprawę jaką ucieleśniamy siłę i wielkość skoro zdołaliśmy przeciwstawić się NAJCZYSTSZEJ ENERGI MIŁOŚCI , PŁYNĄCEJ PROSTO OD ŹRÓDŁA . Udało nam się zablokować nie tylko samą Energię Chrystusowego Posłania ale nawet użyć jej do niewyobrażalnych okrucieństw . Okazaliśmy się bardziej brutalni niż można by przypuszczać (…) Odrzuciliśmy Energię która mogła i potrafiła bezboleśnie rozwiązać oddziaływanie prastarej karmy . Czy nie przypominasz sobie sobie powtarzanego wciąż wezwania PRZEBACZ ! PRZEBACZ! PRZEBACZ! Przede wszystkim sobie , a dopiero potem bratu.”

  Jakieś pytania jeszcze odnośnie Jezusa ? i czy w tej chwili nie robimy tego samego ? Gramy wszystkimi kartami ego odrzucając dobrą nowinę ?

  „SEKTY próbują zasiać wielki chaos w budzącej się nowej świadomości o możliwościach wejścia do Królestwa Światła . Samozwańczy guru bazując na cząstkowych rozpoznaniach , sami wręczają sobie legitymacje najwyższej władzy i z ich pomocą zbudują NOWE WIĘZIENIA . Wykorzystując coraz to nowsze możliwości prześwietlenia Nowego Bytu , prowadzą tysiące niewinnych poszukujących ludzi w nowe uzależnienie , narażając ich na straty Wszyscy ci psudoprorocy są nosicielami niskich wibracji . (…) W chwili obecnej jest to dość poważny problem. ”

  A dopiero co to niedawno moja Mądrze Prowadząca mnie Dusza napisała . Idę czytać dalej tak to chyba bywa między tymi co szukają Prawdy i sobą ją czytają a między tymi co swoje własne prawdy tworzą a miedzy tymi co je nie wiadomo skąd głoszą ambona . Idu czytać dalej przy tym coraz głośniej się śmiać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s