8 myśli w temacie “Barbara Borowiecka – ofiara ks. Henryka Jankowskiego

  1. Koło Dziwisza robi się gęsto, Franciszek zwany papieżem powiedział, że JPII nie otrzymywał informacji o molestowaniach, że były one blokowane przez jego najbliższych współpracowników. Dziwisz mówi: „byliśmy tylko sekretarzami, nie my podejmowaliśmy decyzje”, niby broni papieża Polaka, ale stosuje spychologię. Ciekawe, co jeszcze wyjdzie na jaw i czy Dziwiszowi zostaną postawione zarzuty.

   Tu troszkę informacji o Dziwiszu:

   https://wiadomosci.wp.pl/sugestie-pod-adresem-jana-pawla-ii-franciszek-i-dziwisz-bronia-papieza-6385907139946625a

   J. Międlar też o tym mówił i zdaje się, że w swojej książce to opisał.

 1. „Dziwisz mówi: „byliśmy tylko sekretarzami, nie my podejmowaliśmy decyzje”, niby broni papieża Polaka, ale stosuje spychologię. Ciekawe, co jeszcze wyjdzie na jaw i czy Dziwiszowi zostaną postawione zarzuty.”
  Co tak się Dziwisz teraz dziwi ? 🤣

 2. Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego nikt nie zareagował? Wszyscy wiedzieli i wszyscy milczeli. Rozumiem dzieci, mogły się bać i na pewno się wstydziły, ale wielu dorosłych wiedziało, słyszało lub widziało coś, a może i więcej niż coś. Krzywdzenie dzieci, i to w taki sposób, to niszczenie ich dusz. Ci dorośli, co coś lub dużo wiedzieli i nie zrobili NIC, są na równi odpowiedzialni z krzywdzicielem.

  1. Anamiko, tak silnego okupanta jak Watykan nie można było tknąć właściwie aż do 11 maja 2019, a więc do dnia premiery filmu Sekielskich. DOPIERO TERAZ przestrzeń jest już gotowa do składania pozwów sądowych na kardynałów, biskupów, prałatów i pomniejszy plankton.

   Do 11 maja 2019 Kościół katolicki w Polsce był nie do ruszenia: zmowa pomiędzy państwem a Kościołem była tak silna, że nie dało się nic zrobić. A lata 60. w Polsce to było po prostu samo Jądro Ciemności…

   1. TAWIE, to bardzo dobrze, ze w końcu pękły te okowy. Dla mnie jest to wręcz nie do uwierzenia, by milczeć w sprawie krzywd ludzkich, a zwłaszcza krzywd dzieci. Niech zatem oczyszcza się dalej Przestrzeń ❤ Z Miłością dla wszystkich bez wyjątku ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s