Kiedy rozpoczną się wreszcie w Polsce realne zmiany na lepsze? To proste: realne zmiany na lepsze rozpoczną się wtedy, kiedy suweren dowie się, że jest suwerenem – i zacznie suwerennie stanowić.

Kiedy rozpoczną się wreszcie w Polsce realne zmiany na lepsze? To proste: realne zmiany na lepsze rozpoczną się wtedy, kiedy suweren dowie się, że jest suwerenem – i zacznie suwerennie stanowić. Ale żeby suweren poczuł, że jest suwerenem, musi odzyskać własną przyRODzoną Moc. A Moc jest bezpośrednim skutkiem INTEGRACJI istoty ludzkiej na wszystkich poziomach jej przeJAWIenia:

ciało/umysł (w tym umysł podświadomy, czyli podświadomość) → jaźń (wyższe ja, energia Chrystusowa w nas) → dusza → duch.

Dopóki w istocie ludzkiej nie nastąpi połączenie przynajmniej z poziomem jaźni, realne zmiany w kRaju będą tylko pozorne.


Giewont jest symbolem przebudzenia, czyli integracji istoty ludzkiej na wszystkich poziomach jej przeJAWIenia.

Na co więc Giewont czeka?…

Na integrację istoty ludzkiej na wszystkich poziomach jej przeJAWIenia.

Dopiero wtedy, gdy to się stanie, możliwa będzie realna integracja NaRODu.

Czyli najpierw integracja istoty ludzkiej na wszystkich jej poziomach (dzięki czemu Polak osiągnie Moc), dopiero później realna integracja NaRODu.

Istoty nieprzebudzone (niezintegrowane na wszystkich poziomach/fraktalach swego przeJAWIenia), choćby nie wiem jak się napinały, nie mają Mocy sprawczej, nie mają realnego wpływu na przestrzeń.

Wielka szkoda, że RODacy nie rozumieją tak prostych mechanizmów. No, ale tego nie uczą ani w szkołach, ani na ambonach, ani tym bardziej w polskojęzyczmych mediach.

TAW

447 myśli w temacie “Kiedy rozpoczną się wreszcie w Polsce realne zmiany na lepsze?

 1. Może to nie jest na temat treści zawartej w artykule, ale nie mogę czegoś takiego nie zapodać, bo szlag mnie trafia, a pistolet sam się mi w rękę wciska. 😀

  Wklejam linka i proszę o nagłaśnianie, gdzie się da, bo tego nie wolno nam odpuścić tym przebrzydłym rządzącym.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/komornik-zajął-renciście-700-zł-tuż-przed-świętami-za-niepłacony-abonament-błędy-się-zdarzają/ar-

  Pytam, czy jest wśród Was ktoś, z kim Poczta Polska czy Telewizja Polska SA podpisały jakąkolwiek umowę dwustronną na płacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego?

  Jakim więc prawem, do kaduka, te hieny, których już chyba nikt nie słucha i nie ogląda, ściągają ów haracz?

  Najwyższy czas powiedzieć zgodnym chórem „NIE”.

 2. AKTUALNOŚCI ENERGETYCZNE – STYCZEŃ I NOWY ROK 2019 – Lee Harris

  2019 będzie Rokiem Początków.

  2012-2019 był 7-letnim okresem oczyszczania energetycznego.

  2019-2026 to okres wzrastania, rozpoczynania na nowo, stawiania kroków w przód, korzystania z własnych potencjałów.

  Jak to się będzie przejawiać? Biorąc pod uwagę intensywność energetycznych zmian, przez które przechodziliśmy razem przez ostatnie kilka lat, większość z was przeżyła domykanie wielu spraw w waszym życiu – spraw, które od dawna wam nie służyły, z którymi się zmagaliście, które chcieliście ratować, choć daremnie.
  Jeśli należysz do tej grupy, ten nowy rok będzie dla ciebie dobrym czasem, aby w końcu pójść naprzód, zostawić to co stare za sobą na dobre. Ból i niewygoda zostaną z tyłu. Masz wystarczająco siły, aby pójść do przodu i stworzyć dla siebie coś nowego z mocą i z celem.

  całość:
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2019/01/aktualnosci-energetyczne-styczen-i-nowy.html

  „Całkowita populacja Ziemi wynosi 7,7 miliarda. Według Plejadan około 1/3 obecnej populacji Ziemi to ludzie sztucznie stworzeni w strukturze klonowania. Oznacza to, że wokół jest około 2,5 miliarda ludzi, którzy dosłownie nie mają duszy. NPC.
  Klony produkowane są we Włoszech, Chinach, Antarktyce i wielu podziemnych bazach, takich jak Dulce w Stanach Zjednoczonych. Różne klonowania są realizowane w różnych strukturach. Konstrukcje są legalizowane za pomocą naukowych wyjaśnień i są oddzielone od innych struktur. Być może badania i rozwój są stosowane w takich podstawach”.

  całość
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2019/01/klony-na-ziemi-31-grudnia-2018.html

  1. Witam; Interesująca informacja. Nie spotkałem się, z tą tematyką.
   Pozostaje tylko ją sprawdzić , czym się na pewno zajmę. Jeśli znajdę coś ciekawego? to na pewno opublikuję. To że ja nic nie wiem, to nie znaczy że tego niema. Zabieram się do weryfikacji.
   Zobaczę co się da wyszperać na ten temat. W zasadzie, już nic nie może mnie zdziwić. Pozdrawiam; i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

  2. Wg Sławian w 2012 zakończyła się Epoka Lisa, a rozpoczęła Epoka Wilka. A wszystko ma związek z ruchem precesyjnym Ziemi, na który żadna istota żyjąca na naszej Planecie nie ma wpływu. Staje się więc, co miało się stać: nastąpił koniec świata dla Ciemnych i koniec Mroku dla Jasnych 🙂

   „Podobnie jak w kulturze zachodniej, tak i w tradycji Sławian istnieją epoki (Ery), które związane są z precesją Ziemi. Epoka trwa 1620 lat, gdyż co taki okres czasu Ziemi przechodzi do kolejnego gmachu na Swarożym Kręgu.

   Pełny cykl precesji nosi miano Doby Swaroga i trwa 25 920 lat, co równa się 180 Kręgom Życia (180*144=25 920)

   Poprzednia Epoka Lisa będąca pod wpływem Bogini Marzanny, która rządziła poprzez kłamstwo, obłudę, chytrość, gniew, chciwość, zachłanność i mściwość (co symbolizuje lis) trwała od 392 do 2012 roku n.e. i obecnie przeszła w Erę Wilka/Białego Psa będącą pod wpływem Boga Welesa, który wprowadzi własne rządy trwające do 3632 roku n.e. po czym nastanie Era Bociana a władzę przejmie Bóg Rod.

   Wraz z wejściem w nową Erę dobiega końca okres ciemności i ucisku symbolizowany przez Noc Swaroga przechodząc w Świt Swaroga czyli okres, w którym nasi Bogowie ponownie zaczną odwiedzać Ziemię „Midgard” i swe dzieci człowiecze, a słudzy Sił Mroku zostaną zmuszeni przez Wilka będącego sanitariuszem przyrody odejść z podkulonymi ogonami, co odbierają jako Koniec Świata – ich świata”.

   Całość na stronie: https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/category/era-wilka/

   1. „A wszystko ma związek z ruchem precesyjnym Ziemi, na który żadna istota żyjąca na naszej Planecie nie ma wpływu”.

    Kochani zdradzę Wam Wielką Tajemnicę… Mamy wpływ na ruch precesyjny Ziemi… 🙂

    (Nie chcę dziś rozwijać tego tematu, po prostu – dla dopełnienia – musiałem to napisać 🙂)

   2. Hmm, bardzo jestem ciekawa, w jaki sposób możemy wpłynąć na ruch precesyjny Ziemi, oczywiście w korzystny dla nas sposób … 🙂

   3. ZIEMIA?! JAKA JEST PRAWDA?!
    Песня: «Сотовая Земля» Автор-исполнитель Наталья Рахимова. https://www.youtube.com/watch?v=gbof-gL3EVs

    KIEDY ZOBACZYŁAM LOGO ONZ, zrozumiałam, że ktoś nami manipuluje!

    Zapytani odpowiadają tak:
    „PRAWO USTANOWIONE PRZEZ ŹRÓDŁO OBLIGUJE DO INFORMACJI!”

    „KAŻDY CZŁOWIEK MUSI BYĆ POINFORMOWANY O TYM, CO SIĘ DZIEJE, CO ISTNIEJE!”

    My przecież informujemy, ale to nie od nas zależy, czy człowiek przyswoi, wszak pokazujemy to np. w filmach – FORMA PRZEKAZU MOŻE BYĆ DOBROWOLNA – może to być film, żart, śmieszna teoria zwana TEORIĄ SPISKOWĄ, itp. https://www.youtube.com/watch?v=A8ClzXCAD4U

    „Całkowita populacja Ziemi wynosi 7,7 miliarda. Według Plejadan około 1/3 obecnej populacji Ziemi to ludzie sztucznie stworzeni w strukturze klonowania. Oznacza to, że wokół jest około 2,5 miliarda ludzi, którzy dosłownie nie mają duszy. NPC.
    Klony produkowane są we Włoszech, Chinach, Antarktyce i wielu podziemnych bazach, takich jak Dulce w Stanach Zjednoczonych. Różne klonowania są realizowane w różnych strukturach. Konstrukcje są legalizowane za pomocą naukowych wyjaśnień i są oddzielone od innych struktur. Być może badania i rozwój są stosowane w takich podstawach”.

    ALE PRZECIEŻ „HIPNOZY te SĄ PŁYTKIE”

    „No właśnie wielka mądrość to jest:
    GDY W PŁYTKOŚCI ZNAJDZIESZ GŁĘBIE,
    A W CISZY DŹWIĘK!”

    „Kanalizować będziemy także mężczyznę imieniem Carson, wysokiego rangą wojskowego, hybrydę: #człowieka i #reptylianina, który opowie nam m.in. o #SmugachChemicznych, o prawdziwym kształcie #Ziemi, o planecie #Wenus, o #Marsie, o #Jowiszu, #Saturnie i #Nibiru. Powie nam też o #HOXA (#HighOperationXAvengers), o tym, co wydarzy się w roku 2150 i o tym, JAK UTRUDNIAMY!

    „Kochani, zdradzę Wam Wielką Tajemnicę… Mamy wpływ na ruch precesyjny Ziemi… 🙂”

    Projekt zanieczyszczania i robotyzacji istot ludzkich za pomocą białych smug (także tych niewidzialnych) na naszym niebie”.

    Nina, Prawdziwy kształt Ziemi https://www.youtube.com/watch?v=ccec8zqVgdk&t=1910s

   4. Witam; Interesujące, sam nie wiem co o tym myśleć. Pewne fakty znam i są one prawdziwe. A inne? Chyba są do sprawdzenia, Trzeba to zrobić koniecznie. „Im dalej w las, tym więcej drzew”. Żeby tylko się nie zgubić. Pozdrawiam.

   5. Słowiański wiec 9 02 2019 Łódź

    Edward Słowianin Leh
    Opublikowany 1 lut 2019
    ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA SŁOWIAŃSKI WIEC W DNIU 9.02.2019 W ŁODZI WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ SIĘ WŁĄCZYĆ W NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ I WESPRZEĆ NAS PRACĄ WŁASNĄ INICJATYWY, KTÓRE PROWADZIMY WSPÓLNIE POD SKRZYDŁAMI FUNDACJI POLACY SŁOWIANIE PATRIOCI , W REDAKCJI GAZETY SŁOWIAŃSKIEGO ŚWITU I NASZEJ TELEWIZJI SŁOWIAŃSKI ŚWIT.

    Zmiany dzieją się przed naszymi oczyma, zmiany które zmierzają zupełnie w przeciwnym kierunku niż wolność człowieka jako jednostki, nas jako rodziny, nas jako społeczności. Cały czas postępuje eskalacja podziałów NaRodu w każdej dziedzinie życia, w każdej ludzkiej inicjatywie. Nawet pod hasłami wolności również pojawiają się uzurpatorzy przyszłej władzy. Każdy mówi o wolności, równości, szacunku, ale prawie nikt nie stosuje ich na codzień ulegając powielaniu schematów władzy, ulegajac pokusom bożka „pieniądza”, bożka „władzy”. Wielu chce być na czele tzw. odradzającej się wolności jako wyrocznie, jako „magowie”. nawet jako „królowie” co przeczy całkowicie wolnej woli jaką te osoby wyrażają. Toteż jeśli uważasz, że zmiana tkwi w nas samych, że możemy dawać przykład zamiast nakazywać, że możemy coś wspólnie na równi bez pokusy wyższości nad innymi osiągać, wspólnie kształcić się, wspólnie uczyć szacunku dla przodków, rodziny, bliźnich zamiast tracić energię w walce o pozycje, o to kto jest lepszy TO POŁĄCZ SIĘ Z NAMI WE WSPÓLNYM CELU NA NAJBLIŻSZYM SŁOWIAŃSKIM WIECU, który odbędzie się w Łodzi, w centrum dzisiejszej Polski byś przynajmniej poczuł energię sprzyjaciół, którzy jak Ty biorą życie we własne ręce i wspólnym trudem chcą wspólnie podnieść nasz ukochany RÓD Słowiański, by ukazać jego wspaniałe serce i umysł jako przykład dla świata , na pochybel przeciwnościom.

    A TYMCZASEM PROTEST ROLNIKÓW ZAPLANOWANY NA 6.02 ROZSZERZA SIĘ!
    06.02.2019 – spotykamy się w Warszawie godz. 10.00

    Polaku bądź gotów

    Kiedy światu się zdawało,
    Że na zawsze starta z map,
    Że nie złoży nikt jej w całość,
    Że nie wydrze z wrażych łap,
    Polski żołnierz w obcej stronie,
    Na Europy krańcu gdzieś
    Bijąc wroga tęsknił do niej
    I układał taką pieśń.

    Póki Polska żyje w nas,
    Póty nie zginie.
    Orzeł Biały jeszcze raz
    Skrzydła rozwinie.
    Jeszcze zerwie pęta z nóg Gotów do lotu.
    Jeszcze zabrzmi złoty róg.

    Piosenki patriotyczne – Póki Polska żyje w nas

    JESZCZE ZABRZMI ZŁOTY RÓG!

   6. Witam; Jakie zmiany następują? chyba na gorsze, ( tak delikatnie żeby nikogo nie urazić ). Ten statek tonie, jeszcze komin tylko wystaje. I tak od Mieszka-1-go. Historia nie kłamie, trzeba ją tylko uważnie czytać. Pytanie? Czy znowu szukacie mięsa armatniego? Nie oczekuję odpowiedzi, jestem już dostatecznie stary, i widziałem wiele. Znam odpowiedź. A co do naszego rozwoju, to uwaga jak najbardziej słuszna. Nasz rozwój wewnętrzny , tylko się liczy, i on pozwala wspiąć się po szczeblach tej drabiny. Im wyżej, tym więcej i lepiej widać. Pozdrawiam.

   7. Kochana Esencjo, wiem, że cenisz Daniela Cankowa – czy słuchałaś jego wypowiedzi na temat roku 2019?

    „W niniejszym materiale nie skupiłem się na jakichkolwiek wydarzeniach mogących nastąpić w roku 2019 w Polsce, lecz skoncentrowałem się na jego głównej cesze, na dużym poziomie emocjonalności u ludzi i ewentualnych tego konsekwencjach. Panowanie nad umysłem, nad emocjami jest tym, co jak się wydaje, w najbliższych latach będzie bardzo potrzebne, aby mogły zachodzić dalsze procesy kolektywnej zmiany świadomości 🙂 „.

    D. Cankow określa rok 2019 rokiem intensywnych emocji na wszystkich poziomach. Aby przetrwać ten burzliwy dla ludzi i planety rok, radzi nie wchodzić w emocje. tłumaczy jak nie utożsamiać się z nimi i jak sobie z nimi radzić. Jak dla mnie, kolejny mądry, pomocny przekaz!

    Daniel Cankow – Rok 2019 rokiem wzburzonych emocji?
    .https://www.youtube.com/watch?v=pQLpkLjH0zw

    Ten rok będą cechowało dużo emocji na skalę masową – tak jak w przywołanej przez D.C. piosence Lady Pank – Raport z miasta N.:
    „Zerwałem się nad ranem
    W mieście dajmy na to N.
    Pośród tysiąca takich samych miast
    Donośny łoskot na ulicy
    Nagle obudził mnie, jakby ktoś z nieba
    Strącił worek gwiazd
    Za oknem w dole co minutę
    Wielki przebiegał tłum
    Gonili jedni drugich z całych sil
    Proporce lśniły, bębny biły
    Ludzie wzniecali szum
    A każdy ile pary w płucach wył:

    Hip, hip i hura, hura
    My tak, cala reszta zła
    Hip, hip i hura, hura
    Bóg wie, kto tu rację ma

    Najpierw mańkutom praworęczni
    Przysolili że hej
    A potem tłum brunetów rudych lał
    Fani muzyki zwarli szyki
    Przeciw głuchym jak pień
    A każdy z nich się opętańczo darł
    [ref]
    Wyszedłem, żeby kupić na śniadanie
    Jajko i chleb
    I nie zdążyłem nawet zmęczyć nóg
    Pamiętam tylko ze dostałem
    Nagle od tylu w łeb
    Ktoś krzyczał kiedy całowałem bruk.
    [ref]

   8. „Poprzednia Epoka Lisa będąca pod wpływem Bogini Marzanny, która rządziła poprzez kłamstwo, obłudę, chytrość, gniew, chciwość, zachłanność i mściwość (co symbolizuje lis) trwała od 392 do 2012 roku n.e. i”

    Nic podobnego !
    Ktoz to o MATCE SWIATLA tak pisze ?
    MARANA – MARA – MATKA RA – MAR ZENA – MATKA KOBIETA ( ZENA)

    MAR ZANA A – Matka – Kobieta – Anna (BOGINI, Pani Nieba )
    To wlasnie dlatego, ze MATKE odsunieto od WLADANIA, bylo to, co bylo !
    A teraz probuja wciskac, ze to byla „epoka Mary” !
    Kolejne falszerstwo !

    Boska Kobiecosc i Kobiete Boginie wyparto ze struktur spolecznych w tej mijajacej Epoce !
    A tysiace ludzi powtarza bezmyslnie !
    Atena o Iskrzacym Wzroku WIDZI !

    …i z WIATREM polecialo 🙂

    .https://www.youtube.com/watch?v=AcknHjngetE

   9. „Ktoz to o MATCE SWIATLA tak pisze ?”

    Arkono, cytat pochodzi z blogu Wiara Przyrodzona (link wyżej).
    Masz wiedzę, której ja nie posiadam, więc nie będę się na ten temat wypowiadać, ale jeśli nie zgadzasz się z informacją tam podaną, to może po prostu odnieś się do niej w komentarzu do w/w artykułu.

   10. „ale jeśli nie zgadzasz się z informacją tam podaną, to może po prostu odnieś się do niej w komentarzu do w/w artykułu.”

    Owi, ktorzy pisali czy raczej cytowali ow wspomniany artykul, jesli zechca, znajda PRAW DE.
    Zgadzanie sie czy tez nie „prywatnej osoby” nie ma wiele do tej RZECZY 😉 w tej chwili.
    Nie tyle tu chodzi o „informacje”, a o gotowosc Serca i Umyslu do jej przyjecia.
    Gdy ich serce i umysl beda gotowe, informacja SAMA SPLYNIE jako oczywistosc : Ma Rz Anna
    Oczewidno : Oczyma Widno – Oczyma Widac… moze tez byc : Oczyma Duszy widac 🙂

  1. Dobre, w ogóle „Ucho Prezesa” to świetny kabaret.

   A co do kabaretów w realu… Dziś w Faktach TVN znów mówili o zabijanych chorych krowach… krytykowali kontrolę sanitarną, która po emisji reportażu, sprawdzając mięso w rzeczonej ubojni, nie znalazła zepsutego mięsa, bo chorego mięsa z pewnością już tam nie było(pani Pochanke to powiedziała), ponieważ reportaż był kręcony w POŁOWIE LISTOPADA. Nasuwa się pytanie dlaczego znowu czekali z emisją? O co chodzi? Dobić polskie rolnictwo?

   Ale ja przyjmuję to ze spokojem, mam nadzieję, że więcej narodu naszego jeszcze zaćmionego dojrzy matactwa i prowokacje tej szydowskiej telewizorni.

   O krowach (temat owszem ważny, ale maglowany od kilku dni staje się nudny) po raz kolejny mówili, ale o zgłoszeniu przez Pana Brauna nieprawidłowości w nazwie komitetu wyborczego Pani, która już wybory w Gdańsku wygrała, nie wspomnieli ani słowa, ważniejsza była wiadomość, że we Wrocławiu na dworcu autobusowym zostawił ktoś kota, któryym się prezydent zaopiekował. Kot dostał imię Wrocek. Prania mózgów ciąg dalszy.

 3. Dogłębna diagnoza… https://youtu.be/6gfbf9wevR0

  „PYTASZ MNIE, CO TO JEST PATRIOTYZM?
  NA CO KOMU POTRZEBNA OJCZYZNA?
  ROZTAPIAMY SIĘ W TYGLU EUROPY,
  A JA TYLKO O RANACH I BLIZNACH.

  DZIWISZ SIĘ PO CO TEN CAŁY BAGAŻ,
  HYMN, SZTANDARY, HISTORIA I WIERSZE?
  JAK OBJAŚNIĆ TO KOMUŚ, KTO CZASEM
  CZYTA TYLKO INSTRUKCJĘ PLAYSTATION?

  WIEM, TAK DŁUGO NIE BYŁO TU WOJEN,
  JEST INTERNET, McDONALD’S I STRINGI,
  MĄDRYCH LUDZI OBRZUCA SIĘ BŁOTEM,
  NA PRZYWÓDCÓW OGŁASZA CASTINGI.

  RZĄDZĄ CHŁOPCY W PRZYKRÓTKICH SPODENKACH,
  CHLEB DROŻEJE, TANIEJĄ IGRZYSKA,
  ROZSZCZEKAŁA SIĘ W MEDIACH NAGONKA,
  LEPKIE KŁAMSTWO WYLEWA SIĘ Z PYSKÓW.

  ZŁODZIEJ DZIERŻY DZIŚ KLUCZE DO BANKU,
  BŁAZEN MIENI SIĘ DUMNIE STAŃCZYKIEM,
  AUTORYTET WYSTAWIA NA SPRZEDAŻ,
  SWE POPARCIE ZA EURO-SREBRNIKI.

  MÓWISZ MI: TO JEST CHYBA NORMALNE,
  CAŁY ŚWIAT PRZECIEŻ JEDZIE PO BANDZIE,
  DLA NAS, WIESZ LICZY SIĘ TU I TERAZ,
  TAKI CZAS BAWMY SIĘ W EUROLANDZIE!

  WOLNOŚĆ MAMY WIĘC RÓBTA CO CHCETA!
  KTO NIE UMIE SIĘ BAWIĆ – NIECH SPADA!
  JA COŚ MÓWIĘ O TAŃCU CHOCHOŁA,
  TY NIE KUMASZ NIC Z TEGO, CO GADAM.

  MASZ LICENCJAT, BRAK ZASAD I POWER.
  CHAMSKI PI-AR, CO DAJE WYJŚĆ Z CIENIA,
  NAUCZYLI CIĘ PRAWIE WSZYSTKIEGO,
  ODEBRALI ZAŚ ZDOLNOŚĆ MYŚLENIA!

  MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG,
  OSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR.
  A MURY ROSNĄ, ROSNĄ ROSNĄ,
  I DOSIĘGAJĄ PRAWIE CHMUR.

  A MURY ROSNĄ, NIEWIDZIALNIE,
  OTACZA WSZYSTKO SZKLANY MUR!
  PYTASZ MNIE CO TO JEST PATRIOTYZM?
  WIELU MĘDRKÓW WCIĄŻ NAD TYM SIĘ TRUDZI.

  PATRIOTYZM NA DZIŚ, TO MIEĆ DZIECI,
  I WYCHOWAĆ JE NA DOBRYCH LUDZI”.

  1. „Cud , piękno i MIŁOŚĆ w jednym.”
   Tak SlowiAnko…
   A kto zobaczy straszliwa rozpacz, cierpienie bez granic i pustke, ktorej nic nie umie zapelnic…dla tych, ktorym to dane nie jest, te piekne zdjecia SlowiAnko ?
   Kto znajdzie w sobie tyle dobra i milosci, aby widziec rozpacz i mimo tego umiec kochac zrozpaczonych ?

   Kto umie PIEKNIE ZYC, mimo rozpaczy ?
   Trudne pytania !
   Prawda ?

   To jest „dopiero” misja…
   I jakos trzeba umiec…

   1. ,, Kto umie PIEKNIE ZYC, mimo rozpaczy ?”

    Ty, a ja się tego jeszcze uczę…

    Dziękuję za pytania o normalność. O życie piękne i z kolcami.
    Takim jest życie róży.

    My, Polacy, pomimo tworzonych nam więziennych kolców, nie jesteśmy ptakami ciernistych krzewów, w których skrzydlaci spędzają całe życie.
    My umiemy zakwitać i wydawać owoce.
    By te owoce(jak ty i ja) rozsiały się na polu rozpaczy życiem godnym.

    Miłego!

   2. „I jak Ziarenko opowiada o swym synu(bo oni są mądrzejsi od nas; naszą i ich zdobytą mądrością).
    Każdej matce, jak Ziarenku, Tobie i mnie, życzę doczekania decyzji naszych dzieci, które wiedzą co to DOM – ”

    Ja tez, z Serca zycze Kazdej Matce ❤

    I zycze Kazdej Kobiecie, ktora pragnie dostapic Godnosci Macierzynstwa, aby Blogoslawienstwa Przestrzeni spelnily to pragnienie i ta Misje Czlowieczenstwa !

    Te miliony lez, te miliony zlamanych przeznaczen!

    Te miliony nocy w samotnosci ze lzami w poduszke !

    Te miliony kochajacych kobiet …na darmo !
    I te miliony kochajacych mezczyzn…na darmo !
    Na darmo kochali…na darmo kochaja !
    Kiedy ten koszmar zmarnowanych Przeznaczen sie skonczy ?
    Kiedy wreszcie Ludzkie Anioly czy chociazby zwyczajni ludzie dostapia zycia jakiego sa godni ?

    Ptaki sie chowaja, kiedy maja umierac.

   3. „,, Kto umie PIEKNIE ZYC, mimo rozpaczy ?”

    Ty, a ja się tego jeszcze uczę…

    Dziękuję za pytania o normalność”

    To ja TOBIE Krysiu z Lasu dziekuje za rozpoznanie i za zrozumienie ❤

    "ZYC, mimo rozpaczy ?”

    Ty,"

    Zyc tak jest coraz trudniej…

    Niech Ciebie Bogowie i Dobrzy i Ci Drudzy Blogoslawia.
    Bogowie Swiatla ❤ Bogowie Ciemnosci
    I Ciebie i Ich Blogoslawie

  2. ,, PATRIOTYZM NA DZIŚ, TO MIEĆ DZIECI,
   I WYCHOWAĆ JE NA DOBRYCH LUDZI”.

   Tak!, Aniu.

   Dziękuję, że całą życiową przygodę z dziećmi też nazywasz patriotyzmem.
   Och serducho mi zabiło dźwiękiem dzwonu w brzmieniu swym najczystrzym 🙂

   Wczoraj spotkanie naszych dzieci, rozwiniętych już przecież we własne Rody. Wszystko dla mnie.
   I ten śpiew toastu, rozłożony na głosy tenorów i basów mężczyzn, splecione w akord z kobiecymi brzmieniami…
   Tak mi się to spodobało, że chwila ta (potem już na moje życzenie 🙂 🙂 ) czyniła wieczór bardzo śpiewny (oczywiście, nie mogło się obyć- czy to komuś odpowiada, czy nie 🙂 , znasz klimaty 🙂 bez mojego Lermontowa i gitary)

   Tak, Aniu, masz kochana pełną słuszność – to od dobrze wychowanych dzieci(teraz to dopiero widać) zaczyna się bicie serca NaRODu.

   I jak Ziarenko opowiada o swym synu(bo oni są mądrzejsi od nas; naszą i ich zdobytą mądrością).
   Każdej matce, jak Ziarenku, Tobie i mnie, życzę doczekania decyzji naszych dzieci, które wiedzą co to DOM – PRZYNALEŻNA KAŻDEMU NaRODowi NIEZBYWALNA POŁAĆ NA ZIEMI I PRZESTRZEŃ.

   Jakże miło sobie teraz westchnęłam…, dziękuję Aniu.
   W poruszaniu serc ludzkich jesteś mistrzem świata!
   I o to chodzi!

   1. Kochana Krysiu Ziemski Aniele,
    Na głowie ostatnio mam wiele,
    Przepraszam zapomniałam,
    Jeszcze pierwszego pamiętałam☺

    Wszystkiego co najwspanialsze ,
    Z serca 💗 Cię obdarowywuję,
    Z okazji święta Twoich urodzin,
    Pięknego wieku (11) winszuję.☺

    Wiem że Ziemskie Anioły,
    Nie mają życia usłanego różami,
    Borykać się czasem muszą,
    Z ziemskimi innych problemami.

    Za Dobro szpilki im wbijają,
    Ale Anioły czynią dobro dalej,
    Smutkom się nie poddają,
    Bo serca ich miłością pałają.

    Żyj w swoim pięknym Lesie,
    Piękny Ziemski Aniele,
    Czyń dalej swoją powinność,
    A radości otrzymasz wiele.

    SłowiAnka

   2. Kochana Krysiu, jak na Małolatę (co ujawniła Ania) masz bardzo głębokie przemyślenia. 😉
    Niech Cię Twój Las wciąż tak inspiruje
    a Miłość i Radość ku Tobie kieruje! 💗

   3. ,, Kochana Krysiu, jak na Małolatę (co ujawniła Ania) masz bardzo głębokie przemyślenia. 😉”

    Dzięki, Ziarenko!
    To Ania odkryła prawdę starą jak świat,
    by wyjść na mądrego, ująć trzeba se lat!
    Mieć kilkanaście i dziecięcą duszę,
    czuć, że wszystko mogę, niczego nie muszę…
    😀 😀

    Serdecznie pozdrawiam!

   4. Krysiu Droga -pozwól że dołączę się do życzeń z głębi serca płynących w dniu TwoichUrodzin..serdeczności,obfitości,miłości,
    dobrodziejstwa ,spełnienia .Justyna

   5. Krysiu z lasu, Zacna Jubilatko
    Niech życie Twe toczy się zawsze gładko
    Obdarzaj nas swymi przemyśleniami
    I jak najczęściej bywaj tu z nami
    Bo jak już wrzucisz komenta swego
    Mózg poruszony jest do żywego 😉
    Życzenia przyjmij nieco spóźnione
    Od czytelniczki zauroczonej ❤

   6. Kochana Krysiu, szukajac tych ROZ dla Ciebie, oto co sie odkrylo !
    Magiczny Krag !

    Autor : John William Waterhouse

    https://historia-arte.com/obras/el-circulo-magico

    Jest cos niezwyklego w tym przeslaniu…


    A zaraz obok w artykule to jest Kirke :
    Z Woda Zycia

    Ja tak to odczytuje : wyszla z Lasu (madrosc Lasu i opieka Lasu w sukni w pawie piora zielonej (Paw, ptak wazny, symbol milosci i pojawia sie w roznych kulturach przy Boginiach i Bogach, m.in. pawie piora ma Kryszna )
    Zielone suknie nosza Kobiety sprawujace Godnosc Kaplanek Matki Natury.
    Laczy Wode i Ziemie.
    A w wazie ? Czyzby wyciagi z ziol,

   7. ,, Krysiu z lasu, Zacna Jubilatko
    Niech życie Twe toczy się zawsze gładko
    Obdarzaj nas swymi przemyśleniami
    I jak najczęściej bywaj tu z nami
    Bo jak już wrzucisz komenta swego
    Mózg poruszony jest do żywego 😉
    Życzenia przyjmij nieco spóźnione
    Od czytelniczki zauroczonej ❤”

    Bardzo dziękuję za serdeczne życzenia!

    ,, Nie trzeba w drukach poezji,
    zbędnie piękna szukać…
    Przecie można je znaleźć
    w tym, co pisze Nukka!

    Lotnym piórem Tawerna
    świat strofą maluje
    ileż tu dzieci Kalliope
    słowem serce raduje! ”

    … a ja dziękuję…

   8. No i proszę…Ja to się dopiero zagapiłam…:) W stylu Arkonowym z okazji urodzin – Krysiu – wiersz Jana Stanisława Kiczora, którego bardzo lubię,,,

    Poszukiwania

    Może ktoś przyjdzie, jeśli nie zabłądzi,

    Do wrót tajemnych zarośniętych rdestem

    I szyfr do zamków odczyta na wodzie,

    W chwili gdy ważki będą miały sjestę.

    Potrzeba czasu, by nieco ogarnąć,

    Ślad pogmatwany przez drapieżność chwili

    I wgryźć w tę jedną okruszynę marną,

    Którą się wcześniej niejeden posilił.

    Lecz dojść niełatwo – zaplątany w siebie,

    W pamięć obietnic z nadwyżką nadziei,

    Błądzi szukając nieznanych rozkrzewień,

    Wśród których można cokolwiek odmienić.

    Jednak gdy przyjdzie (choć tylko odwiedzić),

    Zrozumie sensy – znajdzie odpowiedzi.

  3. Witam; Dobry ten tekst. Niema co, a między wierszami jest jeszcze więcej. Tak długo jak są tacy co piszą, takie teksty to nie jest jeszcze tak źle. To znaczy, że są i myślą. Czasami mam takie wrażenie, że nas już za dużo nie zostało. Pozdrawiam.

   1. Dziękuję, Kochani!
    Ale czym że ja sobie zasłużyłam, by w poematach ram złotych malować moją skromną osobę??!! (no, grawitacją to taka skromna żem nie za bardzo jest! 😀 😀 )
    A już pisać o mnie ,,Ziemski Aniele”,
    to na moje pojmowanie trochę za wiele,
    Sam wiersz dowodzi, pisany u TAWa.
    że rymem, Aniu, sypiesz- niczym z rękawa 🙂
    ile ja mam przywar i grzeszków w sobie,
    to tylko my(cicho sza) wiemy o nich obie

    A Słonko promieniami dulary ślące! 🙂
    Kto ich nie lubi? – ,,kochane pieniądze” ! 🙂
    Kupię za nie suknię na plecach z dziurami,
    bym swobodnie mogła machać skrzydłami 😀
    wszak w zwiewnych tiulach fruwają Anioły
    człek też nie może być ,,bosy i goły” 🙂

    Raz hrabina leciwa na myśl wpadła z goła,
    by na balu urodzinowym przebiec całkiem goła
    Baron rzecze, widząc zjawisko dlań niepojęte:
    ,,Widziałeś tę damę?!…, w sukni zbyt pomiętej?!”

    😀 😀 😀 😀

    Miłego!

   2. Najlepsza ta dama w sukni pomiętej; ubawiłem się naprawdę.Pozdrawiam.

   3. Oj, Niewierny Tomaszu 🙂 ,
    zostało, zostało, a i wciąż przybywa,
    tylko jeszcze „ciemne zło”
    te nasze Ziemskie Anioły zakrywa.

    Wiem żeś Ty też Anioł,
    Co się skrył w Przestrzeni,
    Czaisz się gdzieś w pobliżu,
    By ciemność w dobro zamienić. ❤

   4. Dzięki; Dobrze to zostało ujęte, „niewierny Tomasz”. Tak matka zawsze do mnie mówiła. Ale dzięki temu, jest mnie trudno wmówić różne głupoty. Byłem, jestem, i zostanę niezależny, tylko dlatego ze nikomu nie dowierzam. A świat też chciałbym naprawić, ale to jest trudna sprawa. Ręce opadają. Bardzo trudno jest dotrzeć do ludzi, młodych – to normalne. Średni wiek – nie mają czasu na nic. Starszych – im to jest już wszystko jedno. Ich motto – i tak do piachu. Pytanie z kim tu jeszcze można rozmawiać? Wiek mam słuszny, trochę pisałem na pewnym forum, napisałem 250 -art. dużo ludzi czytało, rekord-12.000-wejść. Tematy zdrowie, technika, historia, własne przemyślenia, itp. Cenzura, zablokowała mnie za – przecinki i spacje. To jest oficjalna wersja. To tylko spowodowało, że teraz obracam się w niezależnym internecie, gdzie niema cenzury i niema serwerów. Stałem się niezależny, w przenośni i rzeczywistości. Mam swój -ą, stronę-kanał. Tam są filmy, które cenzura wycięła z -j-tuby. Tak sobie teraz myślę, ja chyba też jestem Słowianinem. Jestem uparty. Pozdrawiam upartych Słowian.

   5. Dziękuję, kochane dziewczyny za serdeczne słowa, życzenia, piękne obrazy.
    Czemu obchodzi się urodziny?
    By zliczały lata do wytęsknionej osiemnastki. 🙂
    Potem, by rodzić się na nowo co roku w objęciach sympatii, serdeczności, bliskości ludzi, z którymi żyjemy, spotykamy się, rozmawiamy…, jak tu, w Tawernie.
    Raz jeszcze serdeczne dzięki i Wam, Kochani, wszystkiego co dobre i piękne!

 4. A ja kocham całym sercem takich młodych PATRIOTÓW jak Lech Makowiecki, który śpiewem rozsyła mądre słowa i piękną energię. ❤ ❤ https://www.youtube.com/watch?v=0V_qfY5F3Xc&index=26&list=RDeS-1muAfYko.

  Tu wszędzie jest moja Ojczyzna..

  Gdzie w niebie lśni gwiazda,
  gdzie ptaki żyją w gniazdach,
  gdzie słońce zachodzi i wschodzi,
  gdzie kwiaty na łące,
  gdzie sady kwitnące,
  samotna ławeczka w ogrodzie.

  ref. Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,
  tu każdy kwiat do niej się przyzna,
  źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze.
  Tu wszędzie jest moja ojczyzna. / x2

  2. Gdzie Wisła z Księżycem,
  w Bałtyku kotwice,
  gdzie wieża i dzwon Zygmuntowski,
  gdzie kamień, murawa,
  gdzie rośnie Warszawa,
  gdzie miłość i radość, i troski.

  ref. Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,
  tu każdy kwiat do niej się przyzna,
  źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze.

  .https://www.youtube.com/watch?v=eS-1muAfYko

  Ja tu zostaję

  Choć wszyscy kumple wyjechali…
  Ja tu zostaję!

  Obchodzi mnie, co będzie dalej…
  Ja tu zostaję!

  Nie dam wypędzić się nikomu…
  Ja tu zostaję!

  Bo tylko Polska jest mym domem…
  Ja tu zostaję!

  By dać świadectwo pokoleniom…
  Ja tu zostaję

  Z tymi, co Polskę chcą odmieniać dziś…
  Ja tu zostaję!

  Nie chcę taniego dobrobytu…
  Ja tu zostaję!

  Nie dla pieniędzy i zaszczytów…
  Ja tu zostaję!

  Najlepsi ponoć wyjechali…
  Ja tu zostaję!

  Wytrwam, gdy inni się poddali…
  Ja tu zostaję!

  Po co mi w sercu taka blizna?
  Ja tu zostaję!

  Tu gdzie Bóg, Honor i Ojczyzna wciąż…
  Ja tu zostaję!

  Na stół wykładam dzisiaj karty…
  Ja tu zostaję!

  Pora zakończyć czas pogardy…
  Ja tu zostaję!

  Spadają z nieba samoloty…
  Ja tu zostaję!

  Świat musi poznać prawdę o tym…
  Ja tu zostaję!

  Pomiędzy dżumą a cholerą…
  Przyjaciół sobie sam wybieram już…

  Tak, tak, tak! Ja tu zostaję!
  Nie sprzedam swojej hardej duszy…
  Ja tu zostaję!

  By w waszych sercach lody skruszyć…
  Ja tu zostaję!

  Tam sierp dżihadu gardła skroi…
  Ja tu zostaję!

  Krzyż półksiężyca się nie boi…
  Ja tu zostaję!

  Gdy Zachód przed islamem klęka…
  Ja mam swą Wiarę… Ja się nie lękam, nie… Nie, nie, nie!
  Ja tu zostaję!

  Choć wszyscy kumple wyjechali…
  Ja tu zostaję!

  Wytrwam gdy inni się poddali…
  Ja tu zostaję!

  Wrócicie, gdy już wysprzątamy…
  Ja tu zostaję!

  Ktoś musi wam otworzyć bramy…
  Ja tu zostaję!

  A gdy Jutrzenka nam zaświta –
  Ja tutaj będę i was powitam!

  Chlebem i solą was powitam…
  Chlebem i solą was powitam…
  Chlebem i solą was powitam…

  1. Wiesz, Aniu, pamiętam jak może z 7-8 lat temu patrząc na pogarszającą się sytuację w kraju sama myślałam, że mój syn powinien wyjechać za granicę, znaleźć tam dobrą pracę i lepsze warunki życia. Jego reakcja była jednoznaczna – nie ma mowy! Nigdzie nie pojadę. Tu mieszkam i tu będę żyć. Koniec tematu!
   Wtedy byłam tym zaskoczona, ale wtedy jeszcze chyba nie za bardzo docierało do mnie, że był już dorosłym człowiekiem, który ma własne przemyślenia na temat swojego życia i otaczającej nas rzeczywistości. W tamtym czasie miał już za sobą kilka wyjazdów zagranicznych, w tym kilkutygodniowy pobyt w Irlandii. To mu wystarczyło, aby utwierdzić się, że nie chce opuszczać Polski, bez względu na sytuację.
   To budujące, że coraz więcej młodych ludzi czuje i okazuje, jak ten wspaniały Patriota u góry, gdzie jest ich DOM … 🙂

   1. Ziarenko ja gratuluję Ci tak wspaniałego mądrego syna, patrioty.
    Uściskaj GO ode mnie bardzo czule, kocham takich wspaniałych rodaków całym sercem.

    Oby Nas takich było coraz więcej, wiem, że są gdzieś wśród nas, ale jeszcze nam się nie pokazali.

    Wiem jednak, że już w niedługim czasie piękna energia słowiańskich dusz rozbłyśnie na cały nasz kRAJ.

   2. Ziarno, gratuluję syna, no ale jak ma taką Zacną Mamę, to nie ma co się dziwić 🙂

   3. Aniu, Vikingu – dziękuję Wam bardzo. 🙂
    Mój Syn jest mądrym, rozsądnym człowiekiem, ale gdyby wiedział, co ta jego Zacna Mama 😉 wypisuje na tym blogu, to by się chyba mocno zdziwił. Póki co, nie na każdą wiedzę jest otwarty, ale ważne, że te wartości bazowe ma właściwe. Zrozumienie tego, co dla mnie jest oczywistością, a dla niego wciąż tylko teoriami spiskowymi przyjdzie, mam nadzieję, w odpowiednim dla niego czasie.

   4. Ziarno pisze: „Zrozumienie tego, co dla mnie jest oczywistością, a dla niego wciąż tylko teoriami spiskowymi, przyjdzie, mam nadzieję, w odpowiednim dla niego czasie”.

    Ziarenko, ja Ciebie i Twojego syna rozumiem, mam jedną córkę, kiedyś też buńczuczną 🙂 i wiele na „NIE” u niej bywało, ale geny Słowiańskie i u niej znać o sobie dały.

    Dziś o Niej powiedzieć dumnie mogę: moja krew i moje serce wzięła na swoją dalszą ziemską drogę.

    Mam czasem taką „przypadłość” 🙂 , że dalej coś widzę, wiem, że naszą przyszłość szyć nam będzie nasza Słowiańska piękna, zdolna młodzież.

    My im tylko dajmy dobre z siebie przykłady, a wtedy żadna „okrutna ciemność” naszej Ojczyźnie nie da rady. 🙂

    I tego, RODACY, się trzymajmy, naszych pięknych Lechickich CNÓT szubrawcom ciemnych sił nie oddajmy.

   5. Polska jest już NIE DO RUSZENIA 🙂

    Przestrzeń W TEMPIE ZAWROTNYM (fraktalnie to widać choćby po tejnocnych wichurach) się rekonfiguruje w kierunku WZORCOWOŚCI…

    Krótko mówiąc…

    Wywiewa stare, przywiewa nowe:
    czyste, radosne i kolorowe…
    🌈🌻

   6. TAW pisze:
    „Wywiewa stare, przywiewa nowe:
    czyste, radosne i kolorowe…”.

    Właśnie dziś w nocy to wyczuwałam,
    Rwanie w mych kościach odczuwałam,
    Wiatr halny wiał noc całą, aż do rana,
    A rankiem niebo w ciemnych bałwanach 🙂

    Tak jak pogoda, tak i do nas idzie NOWE,
    Czy na początku będzie czyste i kolorowe,
    Tego niebawem się pewno dowiemy,
    Gdy tylko to, co od nas zależy, zrobimy. 🙂

    Choć pochmurnie, wietrznie i deszczowo,
    Starajmy się żyć radośnie i kolorowo,
    Co się ma zadziać, to się i tak zadzieje,
    Wiatr ODNOWY zaczął wiać i niech wieje.

    Samych radości, smutków ani trochu,
    Życzę Wam tego, co mam w serduchu,
    A że radość mnie dzisiaj w górę unosi,
    Więc przesłać się ją Wam, aż serce prosi.

   7. Dołączam się.Życzę wszystkim samych radości. Mi jakoś tak dziwnie. Oddaliłem się od tego g…, jakim są technologie itd. Trzymajmy się. Zatrzymajmy się i patrzmy na ptaki, gadajmy z nimi. Matrix sięgnął zenitu. MNie juz to nie kręci. SZukam pełni gdzie indziej, np.na dnie serca, w powiewie wiatru i odłosach natury.Świat dąży do zagłady. Ci, co nas chcą zgładzić, nie biorą pod uwagę,że gładza też siebie…..TU ITERAZ! HOWGH!Sława!

   8. Witam; ktoś kiedyś powiedział, „każdy kij ma dwa końce”. Dotyczy tych co chcą nas zniszczyć, mam cichą nadzieję, że to im się nie uda. Pozdrawiam.

 5. „Ziarenko, ja Ciebie i Twojego syna rozumiem, mam jedną córkę, kiedyś też buńczuczną 🙂 i wiele na „NIE” u niej bywało, ale geny Słowiańskie i u niej znać o sobie dały. ”

  Mój syn od samego początku był bardzo silną osobowością i teraz sobie myślę, że zawsze posiadał poczucie wolności i niezależności, które ja, dorastająca w zgoła innych warunkach i przez lata programowana na posłuszeństwo musiałam ciężką, wewnętrzną pracą odzyskać. Co ja wtedy wiedziałam na temat Duszy ? Nic, a chciałam jego – Wolną Istotę – wtłoczyć w ramy ziemskiego systemu zniewolenia, tak jak czyniono to ze mną. Bunty były więc nieuniknione. 😉
  Teraz, nawet jeśli nie wszystko postrzega tak jak ja, to i tak jestem spokojna. Widzę, że ma to, co nazwałabym prawością, a Ty, Aniu, nazywasz Słowiańskimi genami – i to jest najważniejsze.
  Słusznie zauważasz, że nasza przyszłość jako NaRODu będzie kształtowana przez młodzież, więc wspierajmy ją w tym dziele jak tylko się da. 🙂

  1. „Wywiewa stare, przywiewa nowe:
   czyste, radosne i kolorowe… ” – i tego się trzymajmy!
   Dziękuję za te ważne słowa. Ostatnio mniej komentuję, ale czytam i wypatruję zwłaszcza dobre wieści od Was kochani.
   Krysiu i Droga TAWerno, z całego serca Wam życzę wszystkiego dobrego. Ach moi mili, jak to dobrze, że jesteście!

  1. Prywatne pierdle sa w rekach korpo haliburton czyli pociotkow rodzin kongresu i senatu. Koszty opieki nad jednym wiezniem sa 4 razy wieksze niz powinny a budzet czyli rzad zaplaci co nalezy .Placa sami sobie tyle, ze z kieszeni podatnika,takie perprtummobile.Podatnik nie bedzie dociekal tylko ma sie bac i utrzymywac w pionie aby sam za swoja dele nie musial placic.

   1. W kRaju wolnych Słowian nie będzie więzień. Bo nie będzie takiej potrzeby. W kRaju wolnych Słowian nie będzie przestępstw.

    (Jest na to prosty sposób, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie).

   2. „(Jest na to prosty sposób, ale na szczegóły jeszcze za wcześnie).”

    Oto szczegoly : niektore !
    System RODOWY, wiece, DZIADY (obrzedy) itp.

  2. A czy wiecie co znaczy TULSI 🙂 ?

   Swieta Bazylia !
   Ziolo Kryszny !

   Przywraca harmonie, rownowage, oczyszcza organizm, pomaga w chorobach ukladu oddechowego (i nie tylko )

   „Jest to zioło o pięknych, intensywnie pachnących, fioletowych kwiatach. W Indiach jego właściwości zdrowotne są wykorzystywane od ponad pięciu tysięcy lat i można je znaleźć praktycznie w każdym domu. Stosuje się je również w rytuałach religijnych – medytacyjne korale (dżapas) są produkowane z drewna pochodzącego z korzeni tej rośliny, która jest czczona przez hindusów.”

   „Układ nerwowy

   Tulsi wspomaga regenerację i wzmacnia komórki nerwowe mózgu i centralnego układu nerwowego, co przekłada się na poprawę pamięci, koncentracji i zdolności kojarzenia. Mówiąc prościej, następuje poprawa przepływu informacji w głowie.”

   Jesli imie tej Pani znaczy tyle co imie ROSLINY TULSI TO , oho, ho !

   https://dobreziele.pl/blog/tulsi-bazylia-azjatycka-dzialanie

   http://www.gymfood.pl/blog/artykuly/jacek-feldman-kompendium-tulsi

   „13 grudnia 2018 r.

   Tulsi (Tulasi lub święta bazylia) jest bardzo cenionym kulinarnym i leczniczym ziołem wykorzystywanym w Ajurwedzie od ponad 3000 lat. W medycynie ajurwedyjskiej często mówi się o tulsi „eliksir życia” i korzysta się z jej właściwości w leczeniu wielu powszechnych schorzeń m. in. zapalenia oskrzeli, reumatyzmu i gorączki. Inne tradycyjne zastosowania terapeutyczne obejmują wsparcie leczenia epilepsji, astmy, duszności, kaszlu, chorób skóry, chorób hematologicznych, infekcji pasożytniczych, nerwobóli, bóli głowy i stanów zapalnych. Sok z liści jest stosowany jako krople na ból ucha, herbata znajduje zastosowanie w poprawie kondycji żołądka i wątroby. Korzenie i łodygi również były tradycyjnie używane do terapii ukąszeń komarów i węży oraz malarii (1).”

  3. http://ogrodwgumowie.pl/produkt/bazylia-swieta-tulsi-tulasi-ocimum-sanctum-ocimum-tenuiflorum-sadzonka/

   Bazylia święta, tulsi, tulasi (Ocimum sanctum, ocimum tenuiflorum)

   „Opis

   Bazylia święta, tulsi, tulasi (Ocimum sanctum, ocimum tenuiflorum) odmiana bazylii pochodząca z Indii, uprawiana tam do celów religijnych i leczniczych. Jest jedną z najświętszych roślin w Indiach. W mitologii hinduskiej Tulsi jest symbolem bogini Lakszmi żony Wisznu jednego z największych bóstw w Indiach. Lakszmi jest boginią piękna, szczęścia i bogactwa. Tulsi ze względu na korzyści jakie niosła dla ciała, umysłu i ducha ceniona była już od wieków. Hindusi przed swoimi domami w specjalnych donicach sadzą tulsi, które ma im zapewnić wszelakie powodzenie. Są dwa morfotypy tulsi jeden o zielonych liściach(Lakshmi tulsi) i drugi o czerwonych liściach(Kryszna tulsi). W Indiach użycie do celów kulinarnych Świętej Bazyli jest niewskazane. W Ajurwedzie systemie medycyny indyjskiej, której początki sięgają starożytności równoważy ona różne procesy w organizmie i pomaga poprawić reakcję organizmu na stres i zwalczać jego negatywne skutki, jest adaptogenem. W swoim składzie zawiera: olejek eteryczny (linalol, metylochawikol, cyneol, eugenol, cytral), flawonoidy, saponiny, garbniki i sole mineralne. Jest ona silnym przeciwutleniaczem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym. Pomaga w przeziębieniach, podwyższonej gorączce, grypie, bólu głowy, zapaleniu oskrzeli, łagodzi ból gardła i kaszel. Chroni zdrowe komórki przed promieniowaniem w czasie kuracji przeciwnowotworowej. Wzmacnia pracę nerek i wątroby, obniża poziom cholesterolu, ma korzystny wpływ na pracę serca, zmniejsza poziom glukozy we krwi. Święta bazylia może spowolnić krzepliwość krwi. Jest bardzo dobrym źródłem witaminy A i K, zawiera również sporo magnezu, potasu, wapnia i żelaza. Można ją suszyć , mrozić bądź przechowywać posiekane w oleju z oliwek. Zastosowania kulinarne jak innych bazy”

   1. https://perlanegra.pl/files/large/837

    https://perlanegra.pl/blog/2014/10/pyszny-dar-od-natury-herbaty-tulsi

    Dla kogo przeznaczone są herbaty tulsi?

    Na pewno dla tych, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnych herbat i lubią zdrowo się odżywiać. Herbaty tulsi dostępne są u nas w wielu smakach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza ulubiona to Tulsi Cleanse – wspaniale oczyszcza, nadając poczucie lekkości oraz zdrowej energii.

    Lecznicze właściwości herbat tulsi:

    Tulsi to silny adaptogen, czyli naturalny środek podnoszący odporność na stres. Regulując poziom kortyzolu (hormonu stresu) umożliwia organizmowi odprężenie. Osobom pracującym w wyjątkowo stresujących warunkach zaleca się spożywanie od trzech do czterech filiżanek tulsi dziennie.

    Tulsi to naturalny lek nasenny – pod warunkiem, że się unika mieszanek herbat, które zawierają kofeinę.

    Tulsi wzmacnia system odpornościowy. Osoby regularnie pijące herbaty tulsi znacznie rzadziej się przeziębiają. Ponadto, będąc naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym obniża gorączkę i zwalcza infekcje.

    Tulsi korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Znajdująca się w roślinie potężna dawka przeciwutleniaczy i polifenoli hamuje procesy starzenia, wygładza istniejące już zmarszczki i przywraca skórze elastyczność.

    Zwiększa przemianę materii, uwalnia organizm od toksyn i ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów.

    Rozpuszcza kamienie nerkowe. Znajdujący się w tulsi kwas octowy nie tylko pomaga usunąć kamienie, ale też zmniejsza powodowany przez nie ból.

    Posiada właściwości przeciwzapalne, co sprawia, że zaleca się ją osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego, chorobę Leśniowskiego – Crohna i zaburzenia trawienia.

    Zwiększa wytrzymałość organizmu.

    Zwalcza nieświeży oddech i utrzymuje dziąsła w dobrej kondycji.

    O zdrowotnym działaniu tulsi można by długo jeszcze pisać a powyższa lista nie wyczerpuje jej wszechstronnych zastosowań. Dzięki Organic India niepowtarzalny smak i lecznicze właściwości tej rośliny dostępne są teraz również w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

    I tak oto zaczelo sie od Nazwiska Milej Pani…a poszlo Droga, gdzie wielu znajdzie odpowiedz na rozne pytania.. :TULSI wszelakoz jest m. in. roslina pomagajaca przetrwac w trudnych warunkach spolecznopsychicznych !
    Czyli „adaptogenna”.
    A swoja droga czy to przypadek, ze ta Pani ma nazwisko jakie ma ???

   2. Arkono, dzieki za informacje o indyjskiej odmianie bazylii. Sprobuje ja zdobyc. Oboje uwielbiamy bazylie. Latem zawsze trzymam w doniczkach przynajmniej dwie rozne odmiany: jedna lagodna, druga ostra.

   3. „Arkono, dzieki za informacje o indyjskiej odmianie bazylii.”
    ❤ na zdrowie Kalino !
    W Grecji, tak jak w Indiach rosnie ona przy wielu domach. Podaja Ja (galazki) znajacy sie na rzeczy jako amulet ochronny.

 6. ..szczegol taki aby nie slowianin nie mogl piastowac spolecznie (nieodplatnie) zadnej funkcji zaufania publicznego narzecz obywateli .Wtedy nie bedzie przestepstw i korupcji ani wiezien.To kwestia pamieci genetycznej,konstrukcji slowianskiego DNA,sposcizny po naszych przodkach zakodowanego w naszym DNA.
  . Ponad 1000 lat judochrzescijanskich religi oraz kastowych zaleznosci wasali watykanu utarlo w spoleczenstwie opinie o tym aby przec na wladze, bo tam kasa a to blad. Pozniej rodza sie patologie typu Amber Gold,OFE,FOZ,ZUS,PKWN,spolki typu srebrna i inne gadzie programy do okradania slowian.

  1. „To kwestia pamieci genetycznej,konstrukcji slowianskiego DNA,sposcizny po naszych przodkach zakodowanego w naszym DNA.”
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Oj TAWie kochany, dlaczego wstawiłeś na czoło bloga mój wymarzony domek u podnóża gór.

  Jak się o nim wszyscy zwiedzą, to mi go zabiorą i znów muszę szukać nowego miejsca do osiedlenia. 🙂 🙂 🙂 🙂

  A ja myślałam, że wreszcie znalazłam ustronne, zaciszne miejsce do zamieszkania, a Ty mi to zepsułeś. :(:( jesteś łobuz. 🙂

  1. Nie widzę problemu, Aniu.😋 Na zdjęciu jest kilka domków – nie zawadzi mieć paru sąsiadów. Będziesz
   mogła „kosić” bez komórki, albo i co innego robić. 🙂

   Miejsce jest urocze. I te łany wierzbówki kiprzycy (jeśli dobrze rozpoznaję) dookoła – marzenie.

   1. Ten komentarz tytułem próby pisałam z komórki, gdzie jeszcze były moje namiary, ale myślałam, że nie poszedł, bo po chwili mój przydomek i mail zniknęły.
    Kurczę, chyba usunęli moją subskrypcję, bo za każdym razem muszę wpisywać swoje namiary!

   2. ,, Kurczę, chyba usunęli moją subskrypcję, bo za każdym razem muszę wpisywać swoje namiary!”

    No właśnie! Ja też!
    A niebieskie kółeczko zamienia się dopiero w ,,mój” zielony wianuszek, gdy pod mailem wpiszę ,,Krysia z lasu” 🙂
    Pewnie łeb mój czegoś nie ogarynowywuje 🙂 🙂

    ,,Ciemno w lesie,
    jeszcze ciemniej
    w mchu pod krzakiem,
    ja żem Krysia z lasu
    przez to se mogie
    zwać się ciemniakiem 😀 😀 😀

    Jak se przypomnę nasze pierwsze z Anią ,,blogowych tajemnic nałuki jynternetowe”, to łzy mi same ze śmiechu lecą, a resztkami sił powstrzymuję nadgorliwą drożność kanałów moczowych!
    A jak mnie dzieci wyposażyły w komóre full, wypas, mega i jeszcze Bóg wie co i na jaką cholerę, i gdy przypomnę se Anię uczącą mnie zdalnie obsługi tego narzędzia, to nie jeden kret zazdrości mi takiego rycia ze śmiechu! 😀

    Swego czasu Ania tłumaczy, gada i gada, i gada… Ja ni chu, chu nie jarzę i przerywam jej: ,,Kuźwa! ja dopiero obczaiłam zielone i czerwone! ” 😀 😀
    Ania ze śmiechu nie była w stanie dalej tłumaczyć… 😀 😀
    I o to chodziło! Bo i po co?!

 8. „Sztuczny Matrix – królestwo szatana.”

  http://ohsisi.pl/751-2/?fbclid=IwAR0cHzGeAJgJ8LPcYGYb95fm-1vRuFDK8CSpJNOTYul4mtpr8WytcYV13vc

  Od siebie dodam tylko, bądź sobą i zechciej się z tego uwolnić Człowieku, masz taką MOC. !!!!!!!!!!!!!!

  Masz MOC kreacji tworzenia piękna taką samą jak Główny Kreator, ŹRÓDŁO naszego życia, Esencja naszej Miłości.

  To co widzisz wokoło to wszystko hologram, prawdziwy jesteś TY sam, ale tylko wówczas, gdy poznasz sam Siebie , swoje BOSKIE JA i na tej płaszczyźnie zbudujesz SWÓJ ŚWIAT.

  Miłego tworzenia nowego życia w Nowym Boskim Świecie. ❤

  1. SlowiAnko, tak …
   Ale widzisz sa takie proste rzeczy jak : czynsz, jedzenie, ubranie, energia, bilety (trzeba dojechac tu i tam), nawet ten internet…
   to wszystko jest w rekach maksiowych…
   zasoby ziemi tez w duzym stopniu !
   To dobrze, ze przypominamy, iz jest MOC w NAS, ale… samemu ani rusz.
   Jestesmy we wspolakcjach, wspoluzaleznieniach…nie jestesmy samotna wyspa…

   A tak przy okazji czesto jestesmy wlasnie SAMOTNI w zmaganiach sie z przeciwnosciami…i jescze mamy odpowiedzialnosc za Bliskich…
   SlowiAnko, popatrz wokol siebie !
   I co widzisz : szlachetnych, dobrych ludzi poniewieranych, smutnych, oszukanych przez los i zycie…
   Rozejrzyj sie dobrze …
   Ptaszki duzo widza…
   Zwlaszcza te bez Gniazda.

 9. Warto przeczytać.

  „Polski naukowiec, doktor Michał Kosiński opracował algorytm, który na podstawie aktywności w mediach społecznościowych tworzy kompletny obraz naszej osoby.

  Jak pisze szwajcarski tygodnik „Das Magazin”, 34-letni dr Kosiński, obecnie psycholog na Uniwersytecie Stanforda, kilka lat temu opracował metodę tworzenia profili psychologicznych na podstawie zachowań na Facebooku.

  Chciał ostrzec świat przed zagrożeniem polegającym na tym, że według jego obliczeń wystarczy 10 zamieszczonych na Facebooku lajków, aby stworzyć dokładniejszy profil osobowości, niż ten który wysyła się w CV przy poszukiwaniu pracy.
  100 lajków wystarczy, aby poznać człowieka lepiej, niż jego znajomi przy 300 lajkach komputer będzie wiedział o badanym więcej niż jego partner życiowy.

  Do tego dochodzą tysiące „mikrośladów”, które pozostawiamy po sobie w sieci, płacąc kartą kredytową, logując się na różne portale czy odpowiadając na sieciowe ankiety. Te wszystkie dane są gromadzone, wiele z nich jest sprzedawanych wyspecjalizowanym firmom, zajmujących się ich analizą.”

  całość

  https://nczas.com/2019/02/10/polski-psycholog-rozwala-system-facebook-grozil-mu-procesem-a-trump-wykorzystal-jego-metode-w-wyborach/

   1. Matrix, czyli Opresyjny System Galaktycznej Kontroli, powoli się deaktywuje…

    Jako ludzkość powoli (bardzo powoli) będziemy wchodzić na wyższy fraktal ewolucyjnych procesów.

    Zarządzający FB już czują oddech Wolnego Człowieka na swoim karku… Już w tym roku będą zmuszeni zmodyfikować nieco swoją opresyjną dotąd politykę…

   2. To musi być blokowane gdzieś na wyższym poziomie, bo nie wierzę, że w Polsce nie ma zdolnych informatyków potrafiących stworzyć podobną rodzimą platformę ani firm mogących zarobić przecież krocie na tego typu projekcie.

   3. To bardzo ciekawy pomysł. Ja ogólnie uważam, że net oddala nas od ISTOTY, od Źródła. Tu trzeba być bardzo, bardzo świadomym i ostrożnym, uważnym. Fejs-pejs zjadł mi dużo czasu i nerwów. Pozdrowionka. 🙂

   4. Witam; Zapraszam do „ZeroNet” – bez cenzury i serwerów. Są tam nasze strony, i jest „YouTubePL” . Można wrzucać, pisać, co się żywnie podoba. Nikt tego nie usunie.

  1. „Do tego dochodzą tysiące „mikrośladów”, które pozostawiamy po sobie w sieci, płacąc kartą kredytową, logując się na różne portale czy odpowiadając na sieciowe ankiety. Te wszystkie dane są gromadzone, wiele z nich jest sprzedawanych wyspecjalizowanym firmom, zajmujących się ich analizą.”
   Nigdy zakupow przez neta !

   Nigdy zadnych odpowiedzi na ankiety w sieci …ha, ha „w sieci zlapali „!

   Zmieniac kompiki (mozna korzystac z domow kultury, kafejek internetowych, bibliotek, itp; tam sa kompiki ) !
   Tam tez podgladaja, ale wymazywac historie ile sie da,

   Nie podawac DATY URODZENIA lub, jesli jest „konieczna rubryka”, podawac zmieniona.
   to proste, a wprowadza troche ruchu w skostnialy system…chcialem napisac : wprowadza ZIARNKO PIASKU w naoliwiny mechanizm 😉

   Ps. za kazdym razem teraz znika Przydomek ?
   Czy to nowa funkcja „presska ” ?

  2. prosciej bylo by wykrasc DNA kazdego osobnika i zlamac kod, straszac chorobami gentycznymi.Najczescie w obliczu choroby kazdy chetnie splunie w buteleczke i odda firmie genetycznej swoje DNA i jeszcze sami za to zaplaca .Co prawda profilowanie obywateli na podstawie wpisow w media spolecznosciowe i ich zachowan w internecie pozwoli na ustalenie profilu i w opowiednim momencie usuniecu z planety niepotrzebnego narybku dla globalistow .
   Te taktyki pozyskiwania informacji o spoleczenstwie nie sa nowe bo przeciez pierwszy spis powszechny wykonany w Niemczech hitlerowskich zostal dokonany w 1937 roku i to rekoma podobno kapitalistycznych korporacji z usa przez glowna siedzibe IBM w Berlinie. Dzieki temu Niemcy hitlerowskie w imie korporacji Wall Street i Ciy of London 1 wrzesnia 1939 roku z dokladnosci co do cwierc czlowieka i jednego metra mogly namierzyc w swoim mieszkaniu kazdego Polaka odstajacego od porzadnego profilu i rozstrzelac na rynku lub w innych egzekucjach .Dzieki profilowaniu w imie spisu powszechnego z 37 roku w Polsce przez IBM przeprowadzanego z zgoda polskiego rzadu ,nie tylko Niemcy ale i Sowieci ze swoim NKWD mogly dokonywac czystek na Polakach po uderzeniu 17 wrzesnia.Te kataklizmy jak pokazuje zycie ciagna sie dla Polakow do dzis i to wlasnie dzieki profilowaniu i pozyskiwaniu informacji o obywatelach .Taktyki stare jak swiat i powszechne jak spowiedz swieta. Kiedys za starych czasow sami dokonowalismy samokrytyki podczas spowiedzi i tam nam sporzadzano profile badz decydowano o likwidacji.Dzis jak wiadomo spowiedz juz potrzebna nie jest bo w dobie powszechnie samo denuncjowania sie do telefoni komorkowej dajemy sie namierzac osobiscie a jako oltarz sluzy nam plazma tv powieszona na scianie.

   1. Gdy tak spoglądam ostatnio na Polskę z półki Wielkiej Zmiany Już Dokonanej, nie mogę wyjść z zadziwienia, że w roku 2019 większości RODakom Słowianom zupełnie nie przeszkadzało życie W AŻ TAK zniewolonym kRaju… 🔆

    Z mojej perespektywy jest to szok.

    Aż tak wielki stopień dehumanizacji istoty ludzkiej zupełnie śpiącym Słowianom nie przeszkadza. Przyzwyczaili się do życia w niewoli i nazywają to demokracją…

    Każdy polityk, który mówi o demokracji, jest hipnotyzerem.

   2. Często piszesz Tawie, że zmiany będą powolne i tak sobie myślę, że masz rację i że tak musi być… Nikt ze śpiących Słowian nie wstanie rano i nie stwierdzi, że świat „jest inny”. Większość ludzi, którzy żyją, w ogóle się nie zastanawia nad tym, że świat stoi na głowie i nie pyta dlaczego? Kiedy czytam wpisy stałych bywalców Tawerny, widzę że to nie są „zwykli Kowalscy”. Każdy z Was, kochani, na jakimś etapie swego życia czuł, że coś jest nie tak z tym światem. Są wśród nas samotnicy, są osoby, które nie lubiły się uczyć albo chodzić do kościoła, są tacy, którzy myślą, że nie pasują do tego świata. Nie ma tu ludzi „zwyczajnych”. I tak sobie myślę, że ta zmiana, która następuje, od nas i nam podobnych będzie zależała właśnie, od naszego życia, które inni będą obserwować. Myślę, że nasze życie będzie lepszym świadectwem niż słowa. Wtedy taki Kowalski zastanowi się nad tym, jak to się dzieje, że ten „Nowak”, który jeździ starym gruchotem, grzebie w ziemi i którego dzieciaki całe lato biegają na boso, jest zawsze uśmiechnięty i szczęśliwy, a ja, który mam trzy samochody, willę i stać mnie na zagraniczne wakacje, ciągle czuję, że czegoś mi brak….

   3. Brawo 🙂 Tak, to nikt inny, ale TO WŁAŚNIE MY jesteśmy tą Zmianą… 🙂

    Nie zobaczymy Zmiany na zewnątrz, nim nie dokonamy jej pierwej w sobie 🙂

    Dlatego nie ma sensu pytać o Zmianę wróżek, jasnowidzów czy blogerów 🙂

   4. „Nowak”, który jeździ starym gruchotem, grzebie w ziemi i którego dzieciaki całe lato biegają na boso, jest zawsze uśmiechnięty i szczęśliwy, ”
    Tak, jesli sa dzieciaki ❤ …
    Bo jak nie ma dzieciakow, to ni grzebanie w ziemi, ni bycie z natura, ni spiew ptakow…nie dadza ani usmiechu, ani szczescia…
    Przebudzony, wolny… a smutny…cos tu jest nie tak…
    Cos tu nie gra …

 10. https://www.eska.pl/news/gif-popularne-leki-dla-dzieci-wycofane-z-obrotu-o-ktore-chodzi-co-zawieraja-aa-MAj4-c8qC-bB6V.html
  https://www.newsweek.pl/swiat/usa-i-izrael-beda-w-warszawie-biczowac-iran-my-z-tego-wiele-miec-nie-bedziemy/n1ll6e9
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1396920,iran-o-konferencji-bliskowschodniej-w-warszawie.html
  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/591138,szwecja-stefan-michnik-ekstradycji.html
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/591127,jakubiak-tusk-biedron-kaczynski-srebrna-andruszkiewicz.html
  https://www.tvp.info/41263592/grzegorz-braun-zarejestrowany-jako-kandydat-na-prezydenta-gdanska
  https://www.tvp.info/41275192/kazimierz-kujda-odwolany-ze-stanowiska-prezesa-nfos
  https://www.tvp.info/41273915/nowy-ambasador-bialorusi-w-polsce
  https://www.tvp.info/40374987/
  Zatarg z Norwegią
  https://www.tvp.info/41263826/
  https://www.tvp.info/41273944/premierzy-polski-i-izraela-spotkaja-sie-w-warszawie
  Nieplanowane uświadamianie przez TVP INFO
  ,,Liczne były również fotografie uczestników manifestacji „żółtych kamizelek” z napisami oskarżającymi prezydenta Francji Emmanuela Macrona o to, że jest na usługach Rothschildów i rzekomego żydowskiego lobby.”Tylko nie rzekomego i chazarskiego lobby nie żydowskiego
  ,,Według uczestniczącego w tej debacie Patrice’a Moyona, komentatora największej francuskiej gazety „Ouest-France”, „celem ataków są elity, do których równie automatycznie, co bezpodstawnie, zalicza się Żydów”.”
  https://www.tvp.info/41273870/fala-przemocy-i-antysemityzmu-we-francji
  https://www.tvp.info/41225583/
  https://www.tvp.info/41271576/
  https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/590921,grafen-strupinski-technologia-nano-carbon-karpinski-komputer-osobisty.html
  https://feitoffake.wordpress.com/2019/02/10/factcheck-did-president-maduro-block-a-bridge-to-prevent-humanitarian-aid-from-entering-venezuela/

  1. TVP Info o zoltych kamizelkach „…. z napisami oskarżającymi prezydenta Francji Emmanuela Macrona o to, że jest na usługach Rothschildów i rzekomego żydowskiego lobby.”
   ——————————-
   Rafale, ta informacja mnie rozbawila. Swietne! Pomocnicy zarzadcow Naszego Kraju funkcjonujacy w przestrzeni publicznej jako rzekomy rzad polski wykladaja sie na oczach spoleczenstwa albo…… w zaowalowany sposob podaja Polakom informacje.

 11. „Gdy tak spoglądam ostatnio na Polskę z półki Wielkiej Zmiany Już Dokonanej, nie mogę wyjść z zadziwienia, że w roku 2019 większości RODakom Słowianom zupełnie nie przeszkadzało życie W AŻ TAK zniewolonym kRaju… 🔆” Też myślałem o tym i doszedłem do wniosku, że może to wynikać z braku wiedzy tych ludzi. Podejrzewam, że większość ludzi jeszcze nie wie o zasadach fizyki kwantowej. Z drugiej strony, ludzie mogą być tak zapracowani, zwłaszcza Ci co mają dzieci na utrzymaniu, że nie mają czasu „szperać w necie ” aby odnaleźć o co w tym wszystkim chodzi…o co chodzi w życiu. Ja nie mam dzieci i jestem takim wolnym ptakiem, więc mi jest łatwo „kozaczyć”.
  Sądzę, że są też jednak ludzie, którzy są ignorantami i nawet jak mają możliwości poznania alternatywnej wiedzy, to „zatykają uszy i oczy”.

  1. Sądzę, że są też jednak ludzie, którzy są ignorantami i nawet jak mają możliwości poznania alternatywnej wiedzy, to „zatykają uszy i oczy”.

   A do tego ci ludzie o których piszesz uważają siebie za lepszych, wartościowszych, mądrzejszych. A takich jak my ha oszołomów turbosłowiańskich.

   Mam koleżankę, wydawałoby się inteligentną osobę, po studiach, teraz około 40. Ma kilkuletnie dziecko u którego został stwierdzony autyzm, teraz jest lepiej, choroba w jakimś stopniu ustąpiła, ale był czas, kiedy miała bardzo ciężko, ona jest zwolenniczką wszystkiego co „akademickie”, ja tego nie krytykuję, każdy ma prawo wierzyć w co chce, żyć jak chce, dopóki innym nie robi krzywdy. Ja, gdy się dowiedziałam o kłopotach z dzieckiem, powiedziałam jej, bardzo oględnie o tym co wiem o szczepionkach, o powikłaniach poszczepiennych. Ona nie wierzy, że choroba jej syna może być tym spowodowana, bo lekarze mówią coś innego, i następuje poprawa. Metody stosowane przez medycynę akademicką, psychologów przynoszą jakieś efekty. Ja po kilku rozmowach na te tematy, bardzo delikatnych z mojej strony, bo wiem sama, że nie można zbyt naciskać, bo to wywołuje odruch odwrotny od zamierzonego, powiedziałam jej wprost, że na jej miejscu zrobiłabym dziecku badania na obecność metali ciężkich, i wprowadziłabym chlorellę z kolendrą, żeby je usuwać, ale oczywiście pod okiem specjalisty. Ona nawet tego nie chce sprawdzić, bo nie chce dziecka jeszcze bardziej stresować wizytami i badaniami. No cóż, nie każdego można przekonać. Dla niektórych wizyta u naturoterapeuty to średniowiecze, a wizyty u ignorantów w białych kitlach, szczyt osiągnięć ludzkości.

   1. Tak, Laszko. Czasem jest tak, że trafia się na mur. W moim domu złożonym z 5 osób jestem jedynym antyszczepionkowcem.I cóż mogę? Jestem. Reszta niech myśli co chce.

   2. W kwestii rodziców jest bardzo różnie. Są tacy, którzy są mocno zapracowani i rzeczywiście zaczynają szukać dopiero kiedy coś / ktoś „rąbnie pięścią między oczy” – w takim sensie, że doświadczą czegoś czego nie da się nie widzieć. Są też tacy, którzy są otwarci na nowe perspektywy, a są i tacy, których nawet „pięść między oczy” nie obudzi.
    Na pewno przy dzieciach czasu jest mniej – bez wątpienia. Ja (jako rodzic) staram się delikatnie zasiać ziarno zwątpienia jeśli tylko widzę, że jest szansa na przebudzenie. I powiem Wam, że nawet u zatwardziałych czasami coś wykiełkuje 🙂

    Chciałabym Wam tu przypomnieć słowa E.Stachury
    „Obłędem jest przymykać powieki na to, co skacze do oczu żeby być zobaczone.”
    Będąc w matrixowym obłędzie, gdzie od kilku pokoleń mamy pranie mózgu o tym, że medycyna akademicka to samo dobro i że tylko ona może nas uzdrowić, uchronić przed chorobą, itd… bardzo ciężko jest przyjąć jakąkolwiek informację, która ten obraz burzy. Myślę jednak, że Ci, którzy nam to pranie mózgu serwują, sami się odkrywają przekonując nas rozwiązaniami „siłowymi” i zaciekle broniąc czegoś, co rzekomo jest „samym dobrem” i jako takie nie powinno potrzebować obrony.

    W tym wszystkim czasami samemu ciężko wytrwać. I tu chcę bardzo mocno podkreślić, że dzięki WAM, dzięki TAWERNIE jest łatwiej!!!!

   3. Laszko, moim zdaniem to nie jest takie oczywiste że autyzm to szczepionki i należy się odtruć i będzie ok. Co z dziećmi obecnie nieszczepionymi a ze zdiagnozowanym autyzmem? Co w przypadku osób 80-letnich z autyzmem które szczepionek nie miały i żyły sobie na wsi, bez oprysków z nieba i z czystszą żywnością niż obecnie?

   4. Wiedźmo, ale ja nie o tym. Nigdzie nie napisałam, że autyzm to tylko szczepionki i minerały, czy witaminy pomogą.
    Ja o tym, że jest możliwość sprawdzić czy w organiźmie jest to czego nie powinno być. Jeśli są metale ciężkie, można je usunąć, choć to żmudna praca.
    I o tym, że ktoś nawet nie dopuszcza do siebie myśli, żeby to sprawdzić. Woli nie wiedzieć.
    I temu się dziwię. Nie chodzi o wiarę, czy coś pomoże, albo, że pomóc nie może, bo lekarz tak powiedział.

    Ludzie wykształceni nie dopuszczają do siebie odchyłek od wyuczonych norm.

    Niedawno dowiedziałam się, że jeden z lekarzy kilku osobom odmówił badania poziomu 25(OH)D3, jego argument to to, że on takich badań nie przeprowadza bo jest nieważne, niepotrzebne. Dodam, że badanie za które pacjent u lekarza domowego w Niemczech sam musi zapłacić.

    Ja te osoby zachęcałam do przeprowadzenia tego badania, po tym co mi powiedziały, co je u tego lekarza spotkało, powiedziałam im ,żeby zmieniły lekarza. Tylko nie jest to takie proste, bo polskojęzycznych lekarzy nie jest aż tak dużo, a ostatnio wszyscy przeżywają oblężenie. A jeśli chodzi o „normalne” leczenie, ten lekarz nie jest w sumie zły.

   5. Laszko to nie od wykształcenia zależy czy dopuszczasz odchyłki od „norm” tylko od umysłu – jak masz umysł zamknięty to nic do Ciebie nie dotrze. Ja mam dwie magiczne literki dr przed nazwiskiem, więc powinienem być „Heil Hitler” i nie dopuszczać żadnych herezji niematriksowych, a jest zupełnie inaczej.

  1. Dziękuję kochany Vikingu i Scyto!
   Tak bym chciała walnąć ci jakąś miłą rymowankę, ale wiesz co?
   Wróciłam od dentysty. Wiem, że też ich wszystkich kochasz ponad życie! świata za nimi nie widzisz, kuźwa.
   Niby mała dziurka do zaklajstrowania.
   Ale chyba tym wiertłem – wiesz, te udarowe do kruszenia komunistycznych przypegierowskich, betonowych chodników 😀 😀 😀 (o ja pierdzielę!) – więc te wiertło chyba do mózgu mi się dowierciło i cała wena uszła niczym woda ze spłuczki…

   Żartuję, pan dentysta piękny, czuły, delikatny, tylko ja jestem wariat i małą dziurkę w zębie widzę jako krater wygasłego wulkanu, nad którym zaczyna pracować ciężki sprzęt 🙂

   Ty to co innego…, ty se idziesz do dentysty spoko.
   Nie to co ja, cykor jakich mało.
   Pomyślałam sobie, że gdyby tak mnie całą lodówkę obwieszono karteczkami z terminami wizyt u stomatologa, to moja wyobraźnia, spisana na kartkach stałaby się kanwą dla co najmniej kilku pełnometrażowych horrorów lub filmów fantastycznych z wojnami galaktycznymi w tle 🙂
   Lem przy mnie okazał by się zwykłym, cienkim pisarzyną :)…

   Ale temat zapodałam!!
   A jak się miło i przytulnie zrobiło… 😀 😀 😀
   Tylko czemu niektórzy wodzą koniuszkiem języka po ząbeczkach i se sprawdzają, czy czasem nie ma gdzieś maciupunieczkiej, takiej zupełnie malutkiej … 😀 😀 😀

   Oj, przepraszam, ale teraz to przeginam…

   Miłego!
   PS. Tak, wiem, teraz to ,,miłego!” to se w dupę mogę wsadzić.

   1. A przy okazji zauwazylam, ze u stop Kirke jest cos jak gdyby Smok w Wodzie ? A moze duza Ryba ?

 12. „A przy okazji zauwazylam, ze u stop Kirke jest cos jak gdyby Smok w Wodzie ? A moze duza Ryba ?”
  Mi to wygląda na Smoka.

  1. Teraz Go widze 🙂
   Dzisiaj pojawil sie w wyobrazni(wlasciwie to byly dwa…), prawie Jawi… i myslalam duzo o Kwan Yin…i o takom filmie „Zaklety w Smoka”.

   Podobno pod latarnia najciemniej…
   Przestrzen cos podpowiada, ale co ?

   1. Nie wiem co na powyższym obrazie symbolizuje wąż(smok), ale podejrzewam, że jest to coś, co ma być unicestwione, zwalczone, wirem wody wciągnięte w ciemną czeluść, przed którą stwór wyraźnie się wzbrania, prężąc i wijąc swoje ciało.
    Ponadto zaciekawiły mnie te ognie, które chcąc wspomóc dzieło, jakiego dokonuje piękna kobieta uosabiająca moc magii, nadlatują z zewnątrz, z jednego kierunku.
    Przypominają ogniste ptaki, zwłaszcza ten z prawej strony, wylatujący, no właśnie z czego?

    Woda-symbol życia i życie, wypływające z błękitnej butelki pokazuje coś jeszcze.
    Naczynie zdaje się być symbolem niewyczerpanego źródła energii, rozlewającej się morzem(proszę zwrócić uwagę na wielkość fal).
    Człowiek ma w sobie moc rozlewania pozytywnej, życiowej energii, która bez bezpośredniego kontaktu człowieka ze złem jest w stanie je niwelować.
    Nie walcząc wprost ze złem, ale rozsiewając wokół wibracje życia tym samym tylko dla niego poświęcać swą energie.

    Symbolika obrazu może równie dobrze traktować o wewnętrznych transformacjach i przepracowaniach, jakie dokonują się w człowieku świadomym stawania się coraz lepszym pod każdym względem.

    Taki ogląd teraz mi się nasunął, lecz każdy z nas zapewne ma swój, indywidualny odczyt.
    Na tym polega wielowymiarowość obrazu i zawartej w nim symboliki.

   2. Parę zdań na temat Bogini Kwan Yin, jakie wyszukałam w angielskojęzycznym opisie:

    W Sanskrycie jej imię to Padma-pani, co oznacza „Narodzona z Lotosu”. 🙂
    Kwan Yin to skrócona forma imienia, które oznacza Ta Która Widzi i Słyszy Krzyk Świata Ludzi. Jej chiński tytuł znaczy „Ta która zwraca uwagę na dźwięki”, tj. ta, która wysłuchuje modlitw.

    Jest boginią płodności i miłosierdzia. Cześć jej oddają szczególnie kobiety. Może „przynieść” dzieci – zwykle synów, ale jeśli matka poprosi o córkę, to będzie ona piękna.

    Przynosi pociechę zatroskanym, zagubionym, staszym i nieszczęśliwym.

    Troszczy się też o dusze zmarłych, uwalniając je z męki czyśćca, stąd jest często przywoływana w rytuałach pogrzebowych.

    Bywa też uznawana za opiekunkę rolników i podróżników.

    Kwan Yin uosabia też boską moc ujarzmiania sił natury, więc jest uważana za opiekunkę żeglarzy, marynarzy i rybaków – stąd jest często portretowana jako bogini przemierzająca fale.
    *
    Czyli na tym obrazie widzimy ją pewnie jako opiekunkę ludzi morza.
    Piszesz Krysiu o niebieskiej butelce i falach – może czarodziejskim płynem z butelki polewa wzburzone morze, aby je uspokoić i uczynić je bezpiecznym dla żeglarzy czy rybaków.
    Nie mam natomiast zielonego pojęcia, czym mogą być te „ogniste ptaki” i skąd wylatują.
    Może to jakiś mini portal międzywymiarowy, przez który przybywają jej pomocnicy? 😋😀

   3. „ale podejrzewam, że jest to coś, co ma być unicestwione, zwalczone, wirem wody wciągnięte w ciemną czeluść, przed którą stwór wyraźnie się wzbrania, prężąc i wijąc swoje ciało.”
    Krysiu Skarbie 🙂
    SMOK jest najlepszym przyjacielem Kwan Yin…to On JA niesie 🙂
    To dzieki Niemu Kwan Yin stoi na WODZIE.

    „Ponadto zaciekawiły mnie te ognie, które chcąc wspomóc dzieło, jakiego dokonuje piękna kobieta uosabiająca moc magii, nadlatują z zewnątrz, z jednego kierunku.”
    Ognie, to wlasnie OGIEN SMOKA !
    W moimù widzeniu Smok, ten pierwszy, tez najpierw dychal Ogniem… A ja Mu powiedzialam : „No i co Ty myslisz, ze ja sie tego ognia boje ? Zobacz ile lez plynie z moich oczu. One moga ugasic najwiekszy nawet ogien ! Smok zlagodnial…”
    W pewnym sensie to Smok „otarl lzy”…

    SMOK to najlepszy Przyjaciel KWAN YIN ❤
    Twoj wywod przypomnial oczywistosc : MOC Kobiety.
    Woda Zycia i OGIEN TWORZA ZYCIE !
    Kirke i Kwan Yin podaja Wode Zycia do ust Smoka : wlewaja ta Wode blisko Jego ust.
    To w tym jest MAGIA : Potezne Moce Wody i Ognia zjednoczone. Osobno a jednak razem.
    A zalezy to od : KOBIETY.

   4. ” wirem wody wciągnięte w ciemną czeluść, ”
    TO SMOK Niesie Kwan Yin nad czeluscia…
    Co by bylo, gdyby nie bylo Smoka ?
    Czy Kwan Yin by mogla byc na tych Wodach ?
    Odpowiedz jes jednoznaczna !

   5. Dziekuje Ziarno, za komentarz o Kwan Yin. Juz kilkakrotnie o NIEJ tu pisalam na Blogu 🙂 i teraz slowa o Niej sa waznym przypomnieniem. One dodaja MOCY przeslaniu…
    Mam wrazenie, ze to Kwan Yin przypomina.

    I teraz JEJ pojawienie sie „takim naturalnym ciagiem”… jest bardzo waznym przeslaniem ❤
    Ona przychodzi w bardzo okreslonych chwilach.

    A zaczelo sie od zyczen dla Krysi z lasu :), Kobiety z rozami, Kirke, Kwan Yin, Rusy kosy…

    "Ta Która Widzi i Słyszy Krzyk Świata Ludzi"
    A kto krzyczy ?
    Czy raczej kto po cichutku… nie krzyczy, ale ta cisza jest taka, ze caly Kosmos slyszy ?

 13. „Taka pani prezydent usa na stanowisku to byłaby rewolucja”
  I do tego atrakcyjna kobieta, podoba mi się 🙂

  1. Ta pani jest z partii demokratycznej, czyli z tej samej co Hilaria. Ma lewoskrętne poglądy. Popiera aborcję i tęczowe związki, więc gdzie tu ta rewolucja??

   1. Być może tak chodziło mi bardziej o sprzeciw wobec wszechwładzy korporacji, agencji wywiadowczych, firm zbrojeniowych i siania chaosu i wojny przez USA.
    Poglądy nie wiadomo jakie są do końca żeby dostać nominację z ramienia partii elit trzeba być/udawać że jest się podobnym do nich.

   2. Co zmienią w świadomości Polaków konferencja w Warszawie i szczyt w Soczi,oskarżenia wyjaśnione że nie jednego nie było a drugie przeproszone że przez pomyłkę oraz sprawa Gerarda Birgfellnera ?
    https://meditation539.com/?p=8893
    https://benjaminfulford.net/2019/02/08/whats-happening-with-george-soros/
    https://benjaminfulford.net/2019/02/12/looking-forward-to-when-all-will-be-revealed/
    https://benjaminfulford.net/2019/02/12/does-this-really-reflect-the-current-situation/
    https://benjaminfulford.net/2019/02/12/who-is-negotiating-these-treaties/
    https://benjaminfulford.net/2019/02/11/special-letter-to-the-editor-from-member-of-founding-family-of-federal-reserve-board/
    Ciekawe info choć od początku gdy natrafiłem na informacje o tzw.Q i artykuły Fulforda osobiście jestem ostrożny i sceptyczny wobec tych rewelacji.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24460400,donald-trump-oglosi-stan-wyjatkowy-aby-sfinansowac-mur-na-granicy.html
    https://www.wprost.pl/kraj/10191327/kim-jest-rafal-sawicz-ktory-pojawia-sie-w-zeznaniach-birgfellnera.html
    https://www.wprost.pl/kraj/10191310/ziobro-o-kaczynskim-nie-jest-mozliwe-aby-pomijac-czlowieka-ktorego-slowo-jest-kluczowe.html
    https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/burza-po-spotkaniu-ziobro-kaczynski/87cpxyr
    https://www.wprost.pl/kraj/10191320/gw-ujawnia-zeznania-geralda-birgfellnera-o-co-chodzi-z-koperta-kaczynskiego.html
    https://natemat.pl/264073,tasmy-kaczynskiego-prezes-pis-naklonil-birgfellnera-do-wreczenia-koperty
    https://fakty.interia.pl/polska/news-warszawa-trwa-zaloba-po-smierci-b-premiera-jana-olszewskiego,nId,2837698
    https://pl.sputniknews.com/swiat/201902149827758-Sputnik-soczi-rozmowy-putin-erdogan-rouhani-syria/
    https://pl.sputniknews.com/polityka/201902149823392-Sputnik-Soczi-szczyt-Erdogan-Putin/
    https://pl.sputniknews.com/swiat/201902159831298-Harald-Kujat-zdrada-USA-NATO-traktat-INF-Sputnik-Polska/
    http://wyborcza.pl/7,75399,24456704,wielki-atak-samobojczy-w-iranie-w-zwiazku-z-warszawska-konferencja.html?disableRedirects=true
    https://oko.press/bajka-o-zlym-iranie-i-dobrych-stanach-pis-dal-sie-wciagnac-w-brudna-gre-trumpa/
    https://www.tvp.info/41327612/wiceszef-msz-oczekujemy-ze-izrael-jednoznacznie-odniesie-sie-do-tego-co-mial-na-mysli-premier-netanjahu
    https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-burza-po-slowach-dziennikarki-z-usa-zakonczenie-konferencji-,nId,2835987
    https://www.tvp.info/41295614/warszawa-wrocily-tablice-ku-czci-stalinowskiej-formacji-zbrojnej
    https://fakty.interia.pl/swiat/news-polska-i-izrael-zapowiadaja-scislejsza-wspolprace,nId,2836116
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24462050,msz-polska-nie-jest-zadowolona-z-wyjasnien-strony-izraelskiej.html
    https://natemat.pl/264089,warszawa-jacek-sasin-o-konferencji-bliskowschodniej
    https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Iran.-Prezydent-Rowhani-za-zamach-wini-USA-i-Izrael-i-zapowiada-odwet
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24460262,andrea-mitchell-przeprasza-za-slowa-o-polskim-rezimie-i-powstaniu.html
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24460122,przewodniczacy-wjc-chce-wycofania-sie-telewizji-msnbc-ze-slow.html
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24457832,wiceprezydent-usa-mike-pence-na-konferencji-w-warszawie-iranski.html
    https://kresy.pl/wydarzenia/pompeo-wzywa-polske-do-opracowania-ustawy-ws-restytucji-mienia-zydowskiego-stawia-za-wzor-funkcjonariusza-ub/
    https://www.o2.pl/artykul/pieniadze-na-samochod-i-mieszkanie-od-orbana-najwazniejsze-dzieci-6348097513568385a
    https://www.wprost.pl/swiat/10191416/utrudniali-jej-karmienie-piersia-w-kfc-otrzyma-ogromne-odszkodowanie.html
    https://www.wprost.pl/kraj/10191438/potracil-labedzia-i-wlokl-go-zywego-pod-autem-wroclawska-ekostraz-zawiadomila-prokurature.html
    https://www.wprost.pl/polityka/10191345/pawel-kukiz-zawiadomil-abw-ws-partii-biedronia-anaszewicz-tonacy-abw-sie-chwyta.html
    https://www.wprost.pl/prime-time/10191428/rezyser-podarowal-13-latce-niesamowite-protezy-rak-alita-battle-angel-rozpocznie-nowy-trend.html

   3. Rafał, a ja myślę, że to „postawienie się” nagonce na Polskę naszych polityków, jak i ” niefortunne” wyrażenia o polskich „mordercach i okupantach” to gra na osłabienie Netanyahu przed wyborami w Izraelu. Politykom zarządzającym naszym krajem dano pozwolenie na poszczekanie. Oni zresztą też już są w modusie wyborczym. Reakcja na wydalenia ambasadora z Norwegii, reakcja na odzywki wiadomo kogo w czasie dwóch ostatnich dni. Muszę przyznać, że byłam w szoku jak prezydent napisał o zmianie miejsca spotkania grupy wyszechradzkiej. Jak ambasador Izraela (której notabene od przynajmniej roku nie powinno w Polsce być) została wezwana na dywanik, bo jej lakoniczne odpowiedzi tłumaczące słowa ichniego premiera nie wystarczyły. Zarządcy zaczynają się bać, że goje im się mogą wymksnąć?

   4. „O ile o dwóch pierwszych boginiach mówi sie, że są przyjaźnie nastawione do smoka(węża), o tyle Matka Boska w KK niszczy, depcze, zwycięża węża, jako kusiciela. Kobieta stoi na kuli ziemskiej(religia globalna?, z resztą każda religia – jako instytucja – nosi w sobie marzenia o globalizmie), pod stopami wije się wąż.”

    Nieprawda…kiedys Waz z szacunkiem i zaufaniem OPLATAL stopy Maryji Krolowej Nieba, na bardzo starych rzezbach jeszcze tak jest…
    „potem” zmienili…
    Wyjasnia to Paulo Coelho w ktorejs ksiazce… chyba ” Na brzegu rzeki Piedra…”, ale moze gdzies indziej…

  2. Kochane Dziewczyny; Arkono i Ziarno,
   Kiedy tylko człowiek w dzieciństwie zaczynał coś pojmować, wpajano mu, że smoki są be.
   Że nie wspomnę o Babach Jagach, Wiedźmach, Wilkach, a Duchach w szczególności. Całkiem zmieniony, wypaczony filtr postrzegania!, który miał również za zadanie inicjowanie lęków.

   Kirke, Kwan Yin, Matka Boska- mają wspólny mianownik: przedstawiane są w bliskości smoka, węża, lub na nim.

   O ile o dwóch pierwszych boginiach mówi sie, że są przyjaźnie nastawione do smoka(węża), o tyle Matka Boska w KK niszczy, depcze, zwycięża węża, jako kusiciela. Kobieta stoi na kuli ziemskiej(religia globalna?, z resztą każda religia – jako instytucja – nosi w sobie marzenia o globalizmie), pod stopami wije się wąż.
   Wierzenie KK uznaje węża za kusiciela do złego. Se Ewka jabłko zerwała, co było zabronione pod groźbą banicji z raju.
   Ale z czego se zerwała?
   Z drzewa poznania dobra i zła (???), zatem wiedzy.
   Coś nie poszło z tą symboliką z Adasiem i Ewką.

   A gdzie był raj? Czy rosły tam jabłonie?
   I niech by sobie mit był mitem, ale zastanawiające jest, że DZIŚ uczy się dzieci tego samego ,,faktu”. Już ta,,wiedza” zawitała nawet pod strzechy przedszkoli.

   Pięcioletni wnuk je tam coś sobie przy stole, ja stoję przy zlewie.
   ,,Babciu, ja jestem grzeczny” – odzywa się chłopczyk.
   ,,Wiem, skarbie, jesteś bardzo kochany i bardzo grzeczny”
   ,,Nie Babciu! Ja nie jestem grzeczny tylko grzeszny…”
   ,,Kto ci tak powiedział?!” – wybałuszyłam oczy.
   ,,W przedszkolu, taka pani w czarnej, długiej sukience”

   Czasem sobie człowiek w duchu zaklnie. U mnie trwało to dobre pół minuty, po czym posadziłam dziecko przed sobą i spokojnie nauczyłam wnuka zdania, jakie miał tej pani przekazać; ,,Babcia Krysia powiedziała, że nie jestem grzeszny tylko grzeczny”

   Całe wychowanie przez rodzinę, podkreślanie w dziecku jego wspaniałości, dobroci, mądrości, grzeczności nagle szlak ma trafić, bo jakiś babsztyl z piekła rodem(uwierzyłam wtedy w piekło) rozpoczyna dzieło niszczenia w człowieku jego wyjątkowości, wartości, odwagi i radości życia.

   Może to i mono temat w kółko Macieju, ale przestaje to być śmieszne, jak pomyślę sobie, że w XXI wieku chce się skrzywdzić młodego człowieka w taki sam sposób, jak mnie to uczyniono i potrzebowałam wielu lat pracy nad sobą, aby wyzbyć się świadomości bycia zastraszonym ślepym gównem.

  1. „mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”

   Hmm, uważaj Vikingu z tymi chwileczkami zapomnienia – nie jednemu przyszło pamiętać o konsekwencjach chwileczki zapomnienia przez długie lata, a nie jednej nawet przez całe życie … 😉 😀

   1. „Hmm, uważaj Vikingu z tymi chwileczkami zapomnienia – nie jednemu przyszło pamiętać o konsekwencjach chwileczki zapomnienia przez długie lata, a nie jednej nawet przez całe życie … 😉 😀”
    Dziękuje za ostrzeżenie 😀. Jednak jeszcze trochę sobie czasem marzę o tym, aby mnie jakaś niewiasta zaciągnęła do bramy, albo gdzie indziej…😜 🤣 🤣 Co prawda dzisiaj jestem nieogolony, ale ponoć niektóre właśnie takich „zwierzów prosto z lasu” lubią 😀

   2. Marzenia trzeba mieć, marzeniami tworzymy naszą przyszłość. 🙂

    Życzę Ci, aby w Twoim życiu pojawiła się jakaś super niewiasta, która zaciągnie Cię tam gdzie miło i przyjemnie (niekoniecznie do bramy 😉), dla której będziesz często miewał ochotę na chwileczki zapomnienia i oszalejesz ze szczęścia, gdy któregoś dnia usłyszysz od niej: „Wiesz kochanie, zostaniesz wkrótce tatusiem.” 😜 🤣 🤣

    ” Co prawda dzisiaj jestem nieogolony, ponoć niektóre właśnie takich „zwierzów prosto z lasu” lubią 😀”

    Potwierdzam, niektóre właśnie takich lubią … 😜

 14. Właśnie obejrzałem interesującą według mnie, rozmowę pani Joanny Teglund w telewizji w Realu24. Też uważam, że pewne „siły” ( My na tym blogu wiemy jakie to siły ) próbowały skłócić kobietę z mężczyzną. Ktoś może uznać mnie za niepoprawnego romantyka, ale marzy mi się Świat, gdzie nie będzie poranionych kobiet i mężczyzn i gdzie nikt nie będzie samotny. Medytowałem kiedyś o ludziach, których trochę znałem, aby każdy z nich spotkał swoją drugą połówkę. Akurat wczoraj były Walentynki i pomyślałem o pewnym chłopaku, którego bardzo lubię i z całego serca chce aby On znalazł swoją ukochaną kobietę. To jest wartościowy człowiek. Jeśli słyszę o ludziach samotnych, to wtedy jest mi bardzo smutno. Podaje linka do rozmowy z panią Joanny Teglund:https://www.youtube.com/watch?v=xA9D9_iSGgY

 15. Kolejne dziecko umiera po szczepieniu https://wolnislowianie.wordpress.com/2019/02/13/szymek-umiera-po-szczepieniu/
  A parę dni temu ktoś pod innym moim wpisem odnośnie szczepień napisał, że jego dziecko jest szczepione i nie choruje, a dziecko kuzynki nie jest szczepione i choruje i że jak ludzie przestaną szczepić dzieci to będzie jak w Afryce. Boże kiedy ci ludzie zmądrzeją? Na podstawie dwóch przypadków wyciągać wniosek dla całej populacji to przecież absurd. Każdy statystyk to ci powie.

  1. Witam; Ludzka głupota jest potężniejsza od Chińskiego muru. Żeby ją przeskoczyć potrzeba dekady. A wtedy nikt nie zostanie przy zdrowych zmysłach. Sami się unicestwią. Pozdrawiam.

 16. Komentarz ,,nie mój”ze zmiany na ziemi
  Dziwna zbieżność wydarzeń. Prezydent ussa ma ogłosić i wprowadzić Stan Wyjątkowy :
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-prezydent-usa-oglosi-stan-wyjatkowy,nId,2836225
  Cabal straszy go wprawdzie prawnikami, ale raczej nie zdążą. Stan Wyjątkowy może być ( i pewnie będzie !!! ) wprowadzony w czyn dziś w nocy. Czystki ! Nachujachu może być aresztowany u nas :
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wylot-benjamina-netanjahu-z-warszawy-opozniony-powodem-uszkodzenie-samolotu/wcde3le
  A przynajmniej zatrzymany na jakiś czas. Tylko to dobrze, czy źle? Spieprza do ” Last Stronghold ” of jews? Czy jest internowany poza israelem? Zabłysnąć też nie zabłysnął falstartem zapowiedzi, że konferencja w Warszawie dotyczy przede wszystkim wojny z Iranem. Podsumowania są inne :
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/konferencja-bliskowschodnia-co-ustalono,909628.html
  No i oczywiście parchata bezczelność, która najbardziej oburzyła chyba wszystkich :
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-polacy-kolaborowali-z-nazistami-takie-slowa-mialy-pasc-z-ust,nId,2836196
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/warszawska-konferencja-poswiecona-bezpieczenstwu-na-bliskim-wschodzie/f4kf267
  W związku z czym „nasza wierchużka” (chyba już przekabacona) obraziła się na israel, jako gospodarza spotkania Grupy Wyszechradzkiej V4:
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-o-szczycie-v4-izrael-nie-jest-dobrym-miejscem-by-sie-spotykac/vbf8byp
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-morawiecki-powaznie-rozwaza-odwolanie-wizyty-w-izraelu-po-slowach-netanjahu/hvcjbl3
  W samym israhellu też jakieś ruchy muszą być i on panikuje.
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1397721,izrael-na-szczycie-bliskowschodnim-w-polsce.html
  No i dziwna sprawa, że w Haaretz cytują słowa doradcy przywódcy Autonomii Palestyńskiej Nabila Szaata :
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/doradca-abbasa-usa-chca-znormalizowac-okupacje-palestyny/hd0pkvz
  Jakby israhell też się gotował i wewnętrznie zmieniał? A co my powinniśmy zrobić? A na przykład takie cuś :
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wegry-informuja-brytyjska-grupe-zydowska-aby-zajela-sie-swoimi-sprawami-w-zw-z/9ffvxle
  A i brytole mają konkretny problem, który też może doprowadzić do Stanu Wyjątkowego :
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-ue-przed-wyborami-europejskimi/artykuly/news-brexit-prestizowa-porazka-rzadu-w-izbie-gmin,nId,2836170
  Oprócz tego Chiny obraziły się na nich :
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-the-sun-chiny-odwolaly-negocjacje-handlowe-z-wielka-brytania,nId,2836232
  I wszystko zbiega się w czasie 14-15 luty. Coś mi się wydaje, że w weekend będzie miało miejsce kilka ważnych wydarzeń, a w poniedziałek w kilku miejscach na świecie może nie być „Teleranka”.
  A no pożyjemy, zobaczymy. Na naszym podwórku też raczej będą jakieś weekendowe ruchy. Jakieś „nagłe narady”, zwłaszcza, że naetanjachu „zostanie jeszcze” : https://fakty.interia.pl/polska/news-premier-izraela-nie-mogl-odleciec-z-powodu-uszkodzenia-samol,nId,2837563
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/dotychczasowy-porzadek-swiata-ulegnie-zmianie-wielka-debata-w-monachium/dypfrcb
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wlosi-przedstawili-donaldatrumpa-jako-boga-cesarza-ludzkosci
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-i-izrael-upokorzyly-polske-w-trakcie-konferencji-bliskowschodniej-nazwano-nas
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/6-069-823-zl-dla-kazdego-polaka-z-procesowania-wegla
  Stan wyjątkowy w USA jest już rzeczywistością
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/trump-wprowadzil-stan-wyjatkowy-chce-obejsc-porozumienie-budzetowe,910125.html
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1782578,1,stan-wyjatkowy-w-usa-trump-na-drodze-do-prezydentury-imperialnej.read
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Stan-wyjatkowy-w-USA.-Donald-Trump-chce-zatrzymac-inwazje
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/usa-donald-trump-wprowadza-stan-wyjatkowy-chce-muru-z-meksykiem/vk8cnsk
  https://www.rp.pl/Prezydent–USA/190219537-Donald-Trump-wprowadza-stan-wyjatkowy-w-USA.html
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-konferencja-w-monachium-spiecie-ws-nord-stream-2,nId,2839455
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/byly-ksiadz-rafal-sawicz-pracuje-w-urzedzie-w-gdansku/s6wwzcv?utm_source=detal_viasg_wiadomosci&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne&srcc=ucs&utm_v=2

  1. Tak, rok 2019 to będzie ostra yazda… 😀

   Mam insajderskie info z lichwiarskich firm typu Provident, że zmieniają profil działalności i konwertują się na sprzedaż… ubezpieczeń…

   Kochani, w naszym słowiańskim kRaju UPADA W KOŃCU LICHWA❗… 😀👍

   1. TAWcio, ostra jazda POWIADASZ ?!

    .https://www.youtube.com/watch?v=LIfkKkPNeWM

    Może to i stare, ale WARTE PRZYPOMNIENIA!
    Kasia i Igor Górewicz, swadźba, Pytanie na śniadanie https://www.youtube.com/watch?v=uPuQ63-8-sU

    No i: Bogowie Słowian. Spotkanie z Igorem Górewiczem
    Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
    Opublikowany 9 lut 2017
    Nagranie ze spotkania z Igorem Górewiczem z okazji premiery audiobooka „Borek i bogowie Słowian”, która odbyła się 7 lutego 2017, o godz. 18.00 w salonie literackim ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. https://www.youtube.com/watch?v=DcazppxDqqM

    CO ŁĄCZY POLSKĘ I IRAN:
    The Real Aryans https://www.youtube.com/watch?v=URqN0Iu64D4&feature=youtu.be

   2. Witaj Elaszko! Kupe lat….
    Czy widzieliscie juz dzisiejszy wykres rezonansu Szumana?

  2. Już raz próbowałam, ale komentarz nie poszedł, wczoraj też dwa wcięło, ale spróbuję jeszcze raz:

   Po raz kolejny sprawdzają się słowa TAW, kolejne lekarstwo jest wycofywane:

   https://fakty.interia.pl/polska/news-gis-ostrzega-przed-popularnymi-pastylkami-do-ssania,nId,2839483

   a co mnie zadziwiło, na pierwszym miejscu w wiadomościach na interii informacja o tym, że „Braun pyta Dulkiewicz o audyt dotyczący wydarzeń z 13 stycznia”

   https://fakty.interia.pl/polska/news-braun-pyta-dulkiewicz-o-audyt-dotyczacy-wydarzen-z-13-styczn,nId,2839489

   1. David Wilcock PROSIŁ O ROZPOWSZECHNIANIE!
    i od razu zablokowali – to dziwne!

    Kosmiczne Ujawnienie
    Opublikowany 17 lut 2019
    David Wilcock – Doniesienia z Sojuszu

   2. Witam; Jest coś takiego, jak „ZeroNet”. Jest to internet bez cenzury, bez serwerów. Nie mogą nic zrobić, ani zablokować, ani wyciąć. Jest za darmo, są tam filmy, które zostały ocenzurowane, są artykuły na różne tematy. Za darmo możesz mieć tam swoją stronę. Jest w tym szyfrowana poczta. I wiele, wiele więcej. Jak masz pytanie to zapytaj. Pozdrawiam.

   3. ,, Czy widzieliscie juz dzisiejszy wykres rezonansu Szumana?”

    Możesz mi, Elaszko, ten wykres bliżej zinterpretować?
    Chciałabym nieco więcej wiedzieć o tym zapisie wyładowań elektrycznych między atmosferą a powierzchnią Ziemi bez których, szczerze mówiąc, nie istniałby świat jaki istnieje.
    Dzięki i pozdrawiam.

   1. David to jest sztos, czuję, że będzie jedną z kluczowych postaci Ujawnienia/Apokalipsy, tak samo jak i Corey Goode. Tego drugiego mam nawet „połączonego” na LinkedIn 🙂 Sławek Lernaciński, prowadzący portal KU też robi niesamowitą pracę, dokonując samodzielnie polskich tłumaczeń odcinków z GaiaTV. Może by tak połączyć siły?

   2. ,, Możesz mi, Elaszko, ten wykres bliżej zinterpretować?
    Chciałabym nieco więcej wiedzieć o tym zapisie wyładowań elektrycznych między atmosferą a powierzchnią Ziemi bez których, szczerze mówiąc, nie istniałby świat jaki istnieje.
    Dzięki i pozdrawiam.”

    Przepraszam, powyższa prośba skierowana jest do Kalinki.
    Pomyliłam przydomki 🙂

    Miłego dnia!

  3. Musicie kliknac na zamieszczone przeze mnie zdjecie rezonansu; dopiero wtedy otwiera sie wlasciwe zdjecie. Bialo, bialo, bialo.

   1. Krysiu. Na gorze data, na dole godziny (czas w Tomsku), po lewej czestotliwosc w Hz. Bialy kolor oznacza drgania pulsu Ziemi. Wedlug wykresu 17.02.2019 puls Ziemi osiagnal czestotliwosc co najmniej 40 Hz. To jest tylko fragment zdjecia. Inne zrodla podaja, ze rezonans skoczyl do 144 Hz. Najciekawsze jest to, ze taka czestotliwosc utrzymywala sie przez 24 godziny. Stad zle samopoczucie i fizyczne dolegliwosci. Zmiana czestotliwosci pulsu oznacza rowniez kolejna fale wzrostu swiadomosci.
    Na wahania rezonansu wplyw maja m.in. wyladowania atmosferyczne.
    Acha! Wlasciwe zdjecie otwiera sie po kliknieciu na zdjecie zamieszczone w poprzednim komentarzu.
    ***
    Jezeli sie myle, poprawcie.

   1. Wiem, że nic na to nie poradzę, co nie zmienia faktu, że każda taka wiadomość porusza mnie do głębi.

    Gdyby rodzice od pięciu lat nas czytali … Tak, ale patrząc na to z drugiej strony, nie oceniam ich tak surowo. Oni też są ofiarami tego systemu i doświadczają rzeczy najboleśniejszej – utraty dziecka.

    Wiem to po sobie. Jeszcze trzy lata temu byłam tak zajęta pracą od rana do wieczora, że nie było możliwości, abym miała jeszcze siły szukać informacji w internecie. A co dopiero mówić o sytuacji ludzi, którzy oprócz tego mają małe dzieci …

   2. Znam takich, którzy mają dzieci i pracują na pięciu etatach, a mają czas nie tylko czytać media alternatywne, ale nawet komentować w Tawernie 🙂
    Kwestia umiejętności zarządzania swoją energią – a tego się można po prostu nauczyć.

   3. Argument dobry, przy założeniu, że świadomość wszystkich ludzi jest na takim samym etapie rozwoju – a wiemy, że tak nie jest.

    Jeden nauczy się zarządzać własną energią nawet przy nawale pracy i obowiązków rodzinnych i znajdzie czas na poszukiwanie wiedzy i komentowanie w Tawernie 😉 , ponieważ zdołał już odkryć, że jest przede wszystkim istotą duchową uwięzioną w matriksie – ziemskim systemie zniewolenia, a inni potrzebuje jeszcze dużo, dużo czasu, aby do tego dojść.

    A tak w ogóle, gratuluję wszystkim, czytelnikom i komentatorom TAWa, którzy osiągnęli już tak wysoki poziom rozwoju świadomości. 🙂

   4. Witam; Człowiek powinien pracować z miłością. Tak to popieram. Ludzie się dziwili, że ja pracując, lubię to robić; Po prostu ja sobie nie wyobrażam, że mógłbym pracować i nienawidzić to, co robię.
    Natychmiastowa zmiana pracy. Pozdrawiam.

   5. Tak, dla wielu osób praca stała się jedynym sensem życia. Pracuj, pracuj, a jak się bardzo postarasz to może zbliżysz się trochę do swojego bożka – mamony i zaspokoisz swoje konsumpcyjne zachcianki, bezustannie umiejętnie stymulowane i podsycane przez matrix albo zapewnisz rodzinie wyższy standard życia i odłożysz trochę na starość.

    .

   6. Drogi TAWIE, u Ciebie na stronie wyświetla mi się reklama o spotkaniu w Starym olesnie w Anpolu. A dzisiaj surfujac po Youtube natknelam się na najnowszy film Etera tv o Janie Zagorskim, Robercie Majce, Braunie ( ten to.wiem.że farbowany, czy jakoś tak się mówi) i słuchając go aż nie chce się wierzyć że ci ludzie ktorych uwazalam za tych dobrych, należą do m.in.masonów.jak np.Majka (Cieszyłam się że zainteresował.się handlem dziecmi). Lubiłam sobie posłuchać co opowiadają na tych spotkaniach szczególnie Aleksa Bedrowicza bo ciekawie gada a tu zaraz się okaże że i on jest agentem. Ehhh komu tu ufać…. tak chciałam się wygadać tylko… pozdrawiam

  1. Dzisiaj przechodząc koło kościoła widziałem chłopca na oko ze 13-14 lat z dużą tekturową tabliczką z tekstem i zdjęciem. Zbierał na leczenie swojego młodszego brata, który zachorował na autyzm po szczepieniu. Dałem mu 5 zł. Strasznie dużo jest przypadków dzieci chorych po szczepieniu. A ludzie dalej wierzą w kłamstwa łże mediów i pseudoekspertów.

 17. ,,Benjamin Netanjahu nie jest już ministrem spraw zagranicznych Izraela.”

  ,,Jak podaje agencja Reuters, decyzja Benjamina Netanjahu, by przekazać Kacowi kierownictwo nad izraelską dyplomacją była efektem nacisków ze strony Ruchu na rzecz Dobrego Rządzenia – jednego z czołowych podmiotów pod względem ilości petycji składanych do Sądu Najwyższego Izraela. Organizacja, która cieszy się dużymi wpływami w izraelskim społeczeństwie, ma na koncie wiele korzystnych orzeczeń sądowych, z których niektóre miały decydujący wpływ na politykę Izraela.”

  ,,Konferencja w Warszawie. Premier Morawiecki czekał na Netanjahu, jak w kolejce po płaszcz.”

  ,,O planowanym spotkaniu Morawieckiego i Netanjahu mówiło się od kilku dni. Premierzy mieli rozmawiać w ramach konferencji bliskowschodniej, a możliwość takiego spotkania potwierdzał dla PAP rzecznik prasowy izraelskiej ambasady Michał Sobelman. Z oficjalnych informacji wynikało, że Morawiecki i Netanjahu spotkają się 14 lutego o godz. 12:00.

  Okazuje się jednak, że szef polskiego rządu na swojego rozmówcę musiał czekać ponad godzinę. Według korespondentki „Haaretz”, Morawiecki cały czas liczył, że rozmowa jednak dojdzie do skutku.”

  https://www.salon24.pl/u/marcin-tyc/935525,benjamin-netanjahu-nie-jest-juz-ministrem-spraw-zagranicznych-izraela

   1. Super się czyta takie info, chociaż mój brat jest sceptyczny co do takich newsów bo oficjalnie żadnego potwierdzenia nie ma. A ja mu mówię że w tv tak tego nie powiedzą 🙂
    P.s u was też taka szachownica na niebie? Aż złość człowieka bierze bo nawet pięknych chmurek.sobie nie można poogladac… mąż by mnie znowu wysmial jakbym kazała mu spojrzeć do góry i zobaczyć co dzisiaj tam wyprawiają te „brzydkie” samoloty 😀 pozdrawiam

 18. Mośki przeczołgały Morawieckiego w czasie konferencji a teraz pozwalają mu poprawić swój wizerunek przed zbliżającymi się wyborami?

  *

  Morawiecki o restytucji mienia: Nie ma tematu, Polska jest ofiarą, nie katem

  Szef rządu Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej zapewnił, że „sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana”.

  Premier podkreślił również, że „oczekiwania, aby Polska zadośćuczyniła za niemieckie zbrodnie, oparte są na fundamentalnym nieporozumieniu” — podaje TVP.

  Chcę to jasno podkreślić: nie ma obecnie tego tematu. Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna. Polska była ofiarą, a nie katem. I przede wszystkim to Niemcy nigdy nie zrekompensowały Polsce strat, które spowodowała zbrodnicza polityka III Rzeszy — dodał szef rządu.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201902179844410-morawiecki-wywiad-restytucja-mienia-polska-sputnik/

  *

  „nie ma obecnie tego tematu” – obecnie, a nie w ogóle? A po wyborach temat powróci? Czy tak to należy odczytywać?

  1. W czasie tej nieszczęsnej „konferencji” nasi umiłowani bracia zza oceanu przekazali nowe rozkazy swoim nadwiślańskim pachołkom. Poinformowali MM, że Nachujahu jest już na wylocie (przegra wybory, a po wyborach…) i że można go już oficjalnie olać. MM może więc przed ofiarami Jacka Kurskiego nieudolnie odegrać, choćby przez chwilę, rolę „męża stanu”… 😉

  2. „nasi umiłowani bracia zza oceanu”

   Gratuluję Tawie, te słowa świadczą, że osiągnąłeś już poziom Miłości Uniwersalnej … 😉 😀

 19. Być może jest to jedno z miejsc sądu nad elitami
  https://dod.defense.gov/News/Press-Advisories/Press-Advisory-View/Article/1752920/military-commissions-media-invitation-announced-for-united-states-v-khalid-shai/
  https://www.dvidshub.net/image/1710402/expeditionary-legal-complex-guantanamo-bay-cuba
  https://en.wikipedia.org/wiki/Guantanamo_Bay_Naval_Base
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%99zienie_Guantanamo
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Diego_Garcia_NSF_Airport
  https://benjaminfulford.net/2019/02/
  https://en.wikipedia.org/wiki/Assassins
  https://en.wikipedia.org/wiki/Rudkhan_Castle
  https://en.wikipedia.org/wiki/Alamut_Castle
  Norwegia
  https://www.tvp.info/41357585/uciekala-z-dzieckiem-z-norwegii-do-polski-by-poprosic-o-azyl-zatrzymali-ja-niemcy

  https://www.mojanorwegia.pl/komunikat-prasowy/polacy-beda-protestowac-pod-norweska-ambasada-sprzeciwiaja-sie-wydaleniu-konsula-15450.html

  https://wiadomosci.wp.pl/polska-i-norwegia-eskaluja-spor-gore-wziely-interesy-polityczne-6348450859198593a

  https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczna-relacja-z-norwegii-konsul-kowalski-walczy-o-jeszcze-jedna-rodzine-6348755840599681a

  https://natemat.pl/264009,czy-barnevernet-naprawde-odbiera-dzieci-odpowiadaja-polki-z-norwegii

  https://pl.sputniknews.com/polska/201902149825567-norwegia-wydalenie-konsul-kowalski-barnevernet-sputnik/

  https://www.tvp.info/41311435/polskie-msz-zaden-kraj-nie-moze-zadac-bysmy-nie-bronili-swoich-obywateli

  .https://www.youtube.com/watch?v=FVsHH_JuVMg

  https://www.tvp.info/41294690/polska-udzielila-azylu-silje-garmo-norwezka-uciekla-z-kraju-przed-urzedem-ds-dzieci

  https://www.pch24.pl/to-juz-oficjalne–polska-udzielila-azylu-silje-garmo-i-jej-coreczce-,66109,i.html

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-norweskie-media-polska-chce-nas-uczyc-opieki-nad-dziecmi,nId,2834231

  https://www.tvp.info/41275801/norweska-organizacja-pozarzadowa-uhonorowala-polskiego-konsula

  http://www.niedziela.pl/artykul/40783/Kosciol-zaniepokojony-kolejnymi

  https://www.abcnyheter.no/nyheter/politikk/2019/02/14/195551712/polakker-planlegger-protest-mot-ambassaden

  https://www.tvp.info/40394205/uciekla-do-polski-przed-urzedem-ds-dzieci-msz-daje-azyl-silje-garmo

  https://wpolityce.pl/swiat/434300-francja-kontra-wlochy-czyli-bitwa-o-dusze-europy

  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/591573,zolte-kamizelki-francja-protest-macron-alain-finkielkraut.html

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-dochodzenie-ws-antysemickich-inwektyw-pod-adresem-znanego-filozofa/z4h4zeh

  https://rmf24.pl/fakty/swiat/news-francja-kosciol-przyznal-sie-do-zaniedban-ws-naduzyc-seksual,nId,2841022

  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190219570-Japonczyk-zaginiony-40-lat-temu-odnalazl-sie-w-Korei-Pln.html

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201902189850085-sputnik-usa-rosja-krld-trump-fbi/

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/korea-polnocna-szef-msz-wietnamu-przylecial-do-pjongjangu,908936.html

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wenezuela-delegacja-unii-europejskiej-wyrzucona-z-caracas,910714.html

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/srodowiska-zydowskie-po-slowach-izraelskiego-ministra-o-polakach,910684.html

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/partia-pracy-podzielona-siedmiu-poslow-odchodzi,910599.html

  https://www.rt.com/news/451235-venezuela-bridge-fake-news/

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wenezuela-pierwszy-transport-pomocy-humanitarnej-dotarl-przez-granice,908777.html

  https://nczas.com/2019/02/17/tajna-policja-maduro-morduje-przeciwnikow-socjalistycznego-rezimu-faes-mialo-zamordowac-juz-40-opozycjonistow/

  https://www.defence24.pl/bialorus-konsultacje-z-polska-ws-fortu-trump

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nominacja-do-pokojowego-nobla-dla-trumpa-od-premiera-japonii/0f4d14q

  https://niezalezna.pl/259297-nowe-tasmy-co-prezes-nik-k-kwiatkowski-mowil-o-sedziach-w-duch-im-sie-poprzewracalo

  https://nczas.com/2019/02/18/niesamowity-widok-latajacego-spodka-australijska-policja-ujawnia-nagranie-z-ufo-podczas-burzy-video/

  https://nczas.com/2019/02/18/konflikt-o-gibraltar-hiszpanski-okret-wojenny-grozil-brytyjskiemu-statkowi-na-wodach-wokol-enklawy/

  https://nczas.com/2019/02/18/tak-trump-oswaja-kim-dzong-una-usa-i-korea-polnocna-wykonaja-milowy-krok-w-kierunku-nawiazania-stosunkow-dyplomatycznych/

  Panika PiSiorów. To początek szybkiego końca pisu

  https://nczas.com/2019/02/18/nawet-izraelskie-media-krytykuja-netanjahu-on-robi-wszystko-sam-i-to-jest-przerazajace-to-najslabszy-rzad-w-historii-izraela/

  https://nczas.com/2019/02/18/winnicki-przypomina-ze-ostrzegal-pis-w-sprawie-polityki-wobec-izraela-wybrali-hanbe-a-wojne-i-tak-maja/

  https://wiadomosci.wp.pl/nyt-netanjahu-uwodzil-grupe-wyszehradzka-teraz-mamy-ambaras-6350891322341505a

  https://nczas.com/2019/02/18/panika-w-pis-pilna-narada-kaczynskiego-z-wierchuszka-partii-na-nowogrodzkiej-bez-morawieckiego/

  https://wiadomosci.wp.pl/klan-posla-cymanskiego-zapuszcza-korzenie-ojciec-w-sejmie-syn-radnym-corka-w-sejmiku-6350895451699329a

  https://nczas.com/2019/02/18/jerzy-buzek-podkulilby-ogon-i-polecial-do-izraela-na-szczyt-grupy-wyszehradzkiej-byly-premier-krytykuje-decyzje-morawieckiego/

  https://nczas.com/2019/02/18/zydzi-nie-chca-zakonczenia-awantury-teraz-glos-zabral-minister-oswiaty-izraela-wielu-polakow-mialo-swoj-udzial-w-antysemityzmie-i-zbrodniach-na-zydach/

  http://www.niedziela.pl/artykul/40851/Czy-narod-zydowski-wspolpracowal-z

  Jeszcze to

  https://nczas.com/2019/02/18/wystawili-nas-premier-czech-ujawnia-co-panstwa-v4-planuja-zamiast-szczytu-w-izraelu-orban-i-pellegrini-sa-juz-w-jerozolimie/

  https://dorzeczy.pl/kraj/93944/Polacy-wyssali-antysemityzm-z-mlekiem-matki-Skandaliczne-slowa-szefa-izraelskiego-MSZ.html

  „Shamir claimed his father was killed just outside his birthplace in Ruzhany by villagers who had been his childhood friends, after he had escaped from a German train transporting Jews to the death camp”.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Yitzhak_Shamir
  https://wpolityce.pl/polityka/434353-szczerski-politycy-izraelscy-nadszarpneli-rzecz-cenna

  https://wpolityce.pl/polityka/434451-szczerski-srodowiska-zydowskie-nie-sa-zadowolone-z-sytuacji

  https://wiadomosci.wp.pl/szczerski-o-konflikcie-polsko-izraelskim-mowi-o-dobrych-i-zlych-zydach-6350766494606977a

  https://natemat.pl/264309,krzysztof-szczerski-w-rmf-fm-powiedzial-o-glupich-zydach

  https://www.rp.pl/Dyplomacja/190219427-Szczerski-Szlachetni-Zydzi-powinni-usiasc-ze-szlachetnymi-Polakami.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/93990/Antysemityzm-byl-wrodzony-u-Polakow-Kolejne-skandaliczne-slowa-szefa-MSZ-Izraela.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/94021/PSL-chce-zwolania-Rady-Bezpieczenstwa-Narodowego-Powod-moze-zaskakiwac.html

  https://dorzeczy.pl/93695/Forum-Zydow-Polskich-inaczej-o-slowach-Netanjahu-Ciekawa-interpretacja.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/94016/Szef-Jerusalem-Post-Przyzwyczajam-sie-do-antysemickich-Tweetow-z-Polski-ale.html

  https://dorzeczy.pl/93668/Morawiecki-rozwaza-odwolanie-wizyty-w-Izraelu-Duda-sklada-propozycje.html

  https://dorzeczy.pl/swiat/93895/Gorzkie-slowa-Kukiza-My-nawet-nie-mamy-statusu-kelnera.html

  https://dorzeczy.pl/swiat/94004/Czaputowicz-Na-nasza-prosbe-szczyt-zostal-odwolany-decyzje-podjela-cala-Grupa-Wyszehradzka.html

  https://dorzeczy.pl/93881/Czy-Ameryka-jest-slepa.html

  https://dorzeczy.pl/kraj/94024/Polscy-Zydzi-Stawianie-zarzutu-antysemityzmu-wszystkim-Polakom-zniewaza-tez-nas.html

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/polska-ma-zaplacic-zydom-gigantyczne-odszkodowanie-chodzi-o-setki-miliardow-dolarow

  https://www.tvp.info/41315790/swiatowy-kongres-zydow-reaguje-na-slowa-o-polskim-i-nazistowskim-rezimie

  https://nczas.com/2019/02/18/azari-opuscila-siedzibe-msz-naiwny-czaputowicz-oczekujemy-ze-izrael-przeprosi/

  https://wpolityce.pl/swiat/434362-katz-nie-tylko-nie-przeprasza-ale-dorzuca-kolejne-lgarstwa

  https://www.tvp.info/41364116/minister-spraw-zagranicznych-slowacji-o-slowach-katza-nie-wolno-obrazac-narodu

  https://www.tvp.info/41363609/polacy-niech-przeprosza-katz-mogl-mowic-o-ryzykujacych-zycie-izraelskie-reakcje-na-kryzys

  https://www.tvp.info/41362728/koniec-kadencji-dyrektora-muzeum-polin-decyzja-o-konkursie-uzgodniona-rowniez-z-trzaskowskim

  https://wolnislowianie.wordpress.com/2017/11/26/dr-francoise-bertoux-szwajcaria-najzdrowsze-dzieci-to-dzieci-nieszczepione/comment-page-1/#comment-5134

  https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/harish-natarajan-wygral-debate-ze-sztuczna-inteligencja-miss-debater/ypchj7v

  https://www.tvp.info/41365039/rodzina-najwazniejsza-wolnosc-slowa-duzo-mniej

  https://www.tvp.info/41364031/aplikacja-do-tlumaczen-kradla-dane-do-logowania-w-bankach-takze-polskich

  https://dorzeczy.pl/kraj/93988/Tomasz-Lis-doradza-polskiej-dyplomacji-Pozycja-Polski-bylaby-o-niebo-lepsza.html

  https://www.tvp.info/41364799/straz-graniczna-zatrzymala-obywatela-iranu-probowal-udawac-wlocha

  https://www.tvp.info/41364231/chiny-zagraniczne-mapy-pod-szczegolnym-nadzorem

  https://dorzeczy.pl/kraj/94028/Prezes-Izby-Karnej-SN-przechodzi-w-stan-spoczynku-Sad-byl-obok-rodziny-calym-moim-zyciem.html

  Koniec i PO-KO

  https://dorzeczy.pl/kraj/94039/Nie-czas-na-podzialy-Teraz-dolacza-do-Koalicji-Europejskiej.html

  https://dorzeczy.pl/swiat/93897/Nieoficjalnie-Magdalena-Adamowicz-dwojka-na-liscie-Koalicji-Europejskiej.htm

  https://www.tvp.info/41363875/koalicjanci-jednego-dnia-opinia

  https://www.tvp.info/41351572/kulczyk-spotkal-sie-z-grasiem-ws-otrzymywanych-pogrozek-nieznane-nagranie-z-miliarderem

  https://www.tvp.info/41365581/petru-dolacza-do-koalicji-europejskiej-wczesniej-nie-chcial-sojuszu-ze-schetyna

 20. .https://twitter.com/sahouraxo/status/1099083826289143808
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201902189855966-poroszenko-ucieczka-sputnik/

  https://belsat.eu/pl/news/tymoszenko-oskarza-sbu-o-prowokacje-czy-na-nia-mieli-glosowac-kupieni-wyborcy/

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wybory-prezydenckie-na-ukrainie-tymoszenko-oskarza-sbu,912083.html

  http://sadeczanin.info/wiadomosci/amerykanskie-czolgi-noca-wjechaly-do-muszyny-zdjecia

  http://grzeskowiak.art.pl/utwory/oni.html
  .https://pbs.twimg.com/media/D0Bn2QTX4AIqGAn.jpg
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201902239894814-sputnik-czechy-usa-zeman/

  Warto zwrócić uwagę – od wielu dni trwają potężne protesty w Albanii przeciwko do cna skorumpowanemu rządowi mającemu jawne kontakty ze światem przestępczym, ale dobremu, bo pro-zachodniemu

  https://balkaninsight.com/2019/02/16/protesters-attack-the-prime-minister-office-in-albania/

  Naturalnie według UE, jak i USA są to protesty nielegalne – Billed by the opposition leaders as “the protest that will bring down the government of thugs”, it also stirred condemnation from EU and US embassies in Tirana and as well as fear for future instability in the country.

 21. Dziś była konwencja PiS. Te ich obietnice to typowa kiełbasa wyborcza i socjalizm rozbuchany do granic absurdu. Po komentarzach pod artykułem na temat kosztów realizacji obietnic widać, że ludzie już się na to tak jak 4 lata temu nie nabierają. Większość komentarzy jest krytycznych https://wpolityce.pl/forum/polityka/128-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-polityka/tematy/1392159-tylko-u-nas-znamy-wstepny-koszt-nowych-propozycji-pis-co-najmniej-315-miliarda-damy-rade-to-zrobic-komentarze-publikacji?strona=8

 22. … realne zmiany na lepsze rozpoczęły się w Polsce już….kiedy nawet tzw. „autorytety naukowe” nie wytrzymują; z pewnością zdają sobie sprawę z konsekwencji swoich wypowiedzi na „forumnie publicznym” , dając odpór pewnym siłom z iście słowiańską brawurą i fantazją…
  Wykładowca SWPS żąda ukarania prof. Bartyzela. Chodzi o „antysemicki” wpis
  Do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika trafiło pismo z żądaniem ukarania prof. Jacka Bartyzela – informuje serwis wyborcza.pl. Sprawa ma związek z wpisem jaki profesor zamieścił na Facebooku.

  We wpisie tym prof. Bartyzel, wykładowa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, odniósł się do konfliktu na linii Polska – Izrael spowodowanego wypowiedziami izraelskich polityków

  „To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają, jestem w stanie przyjąć ze spokojem – w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego pełnego pychy, jadu i złości? Trzeba po prostu trzymać ich na dystans, tak wielki, jak tylko możliwe. W ogóle nawet inne próbować dyskutować czy przekonywać, bo to daremne; oni nie są zdolni do okazywania wdzięczności, uważają natomiast, że wszystko im się należy” – napisał. „I w nosie mam też ile polskich drzewek „sprawiedliwych” będzie w Yad Vashem, może nie być nawet żadnego. Ale nie mogę mieć innego poczucia, jak bezbrzeżnej pogardy dla tych Polaków (z metryki), którzy kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień. Dla tych renegatów nie może być żadnego wybaczenia ani litości. Gdyby to ode mnie zależało, karałbym ich – nie więzieniem, bo po co obciążać podatników kosztami ich utrzymania w tych wygodnych pensjonatach, jakimi są dzisiaj zakłady penitencjarne – ale dożywotnią infamią narodową oraz cieleśnie: publiczną chłostą w sempiternę” – dodał profesor
  Jego wpis opublikował portal Wyborcza.pl, który określił go jako „antysemicki”. Serwis poinformował również, że m.in. Adam Leszczyński, publicysta i wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie żąda ukarania prof. Bartyzela. „Jako pracownik naukowy – profesor Uniwersytetu SWPS w Warszawie – domagam się wszczęcia w tej sprawie postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Jacka Bartyzela” – cytuje jego wpis z Facebooka wyborcza.pl

  …mam nadzieję, że TAW wybaczy mi tę wstawkę, gdyż uważam
  ją za bardzo ważną z uwagi na jej nietypowy jak na środowisko naukowe wydzwięk jak i treść…Pozdrawiam serdecznie

  https://miziaforum.com/2019/02/25/czy-profesor-zostanie-ukarany/

  1. Super ten profesor, prawdziwy patriota, bo tamci, co go oskarżają o „antysemityzm”, to z pewnością pochodzą z innego plemienia… Jak byłem dzieckiem, to lubiłem plemię, ale to Indiańskie, z którego pochodził Winnetou 😀 😀 Tamtych dwóch to można oskarżyć o antypolonizm.

   1. I co? Starozakonni się znowu wkurzą? A niech się wkurzają. Niech do nich wreszcie coś dotrze. Dosyć panowania jednej rasy na tej Ziemi. Pozdrowionka. 🙂 )

 23. „Nasz naród jak lawa,
  Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
  Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
  Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi”.

  Adam Mickiewicz

  „Jestem dumna z Polaków.
  Pod naszymi pyskówkami kryje się coś dobrego, tylko głęboko”.

  Janina Ochojska


  1. „Polacy są z żelaza. Trzeba ich uderzyć młotem, aby się rozgrzali”.

   Aleksander Świętochowski

   Młot uderza, jeszcze chwila, a rozbije twardą lawę, a wtedy nic nie powstrzyma oczyszczającej Mocy naszego wewnętrznego ognia …

  2. Ciekawa postać, ta pani Janka…Silna niesamowicie osobowość, mająca MOC…Poznałam ją na spotkaniu u ks. Mirka Toszy w „Betlejem” w jaworznickiej Dąbrowie Narodowej…Podziwiam ją, choć w paru kwestiach się z nią nie zgadzam, ale w sumie…SZACUN…
   Akcja humanitarna buduje np. studnie w Sudanie…Jaworzno ma swoją, już jest…Dostęp do wody jest bardzo ważny, wiadomo, ale tez sprawia, że ludzie nie migrują, tylko zostają na swoich ziemiach.
   http://jaworzno.naszemiasto.pl/artykul/studnia-dla-sudanu-jaworzno-jaworznianie-zbuduja-studnie-w,4022350,artgal,t,id,tm.html

  1. Witam;Włochy to są Włochy; a my, to my. Na jesieni coś tam mają zrobić, coś dodać? a ilu do tego momentu nie dożyje? Są tacy co potrzebują pomocy na wczoraj. Długo żyję i słyszałem w tym kraju wiele obiecywane-k. Dzisiejsi możni, to chętnie biorą, ale już z dawaniem to mają problemy, są olbrzymie problemy. Ja to wiem, ja to znam, ja to wypróbowałem. Pożyjemy, zobaczymy. Jest takie powiedzenie; mądry obiecuje, a głupi się raduje. Pozdrawiam.

 24. Robert Winnicki ma informacje, ze jednak doszlo do spotkania przedstawicieli PiSu i delegacji izraelskiej. Padaja takie nazwiska jak Sellin, Bielan, Pawluszkiewicz, Daniels. Wystosowano juz interpelacje do premiera MateuszaM z żadaniem wyjasnienia.

  Chyba nikt nie jest zdziwiony. A tak z drugiej strony…. Odkad wyszla na jaw „notatka Michalkiewicza” i chryja z nia zwiazana, PiS jest pod stala „obserwacja” mediow alternatywnych i wyborcow, ktorym lezy na sercu dobro Polski. Dlaczego popelnia az tak kardynalne bledy? Arogancja (i tak wygramy)? Obawa (mozemy przegrac)? W panice zatracil instynkt? A moze naciski ze strony „miedzynarodowych” sa bardzo silne? Zdaje im sie, ze sie nie wyda? Dziwna postawa.

  https://nczas.com/2019/05/24/pis-ukrywa-prawde-przed-polakami-rzad-potajemnie-spotkal-sie-z-izraelska-delegacja-w-spotkaniu-uczestniczyl-johny-daniels-konfederacja-sklada-interpelacje-w-tej-sprawie-video/

 25. Myślę ostatnio o tych realnych zmianach w Polsce-Kiedy one nastąpią?
  O siebie jestem spokojny, ale sytuacja w Polsce za fajna nie jest.
  Mam paru znajomych przedsiębiorców, którzy twierdzą, że za PiSu mają gorzej w prowadzeniu działalności gospodarczej. Są wściekli na PiS, że im przeszkadza, zamiast wspierać. Ator, nagrał o tym film, jak Nasi przedsiębiorcy mają „rzucane kłody pod nogi”. Panuje też ohydny antypolonizm, więc zadaje Teraz Przestrzeni pytanie. Kiedy w końcu nastąpi ten Słynny „Efekt Setnej Małpy” ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s