150 myśli w temacie “W przededniu upadku Watykanu… – Igor Witkowski

 1. Sumliński mi podpadł, bo u Roli próbował bronić kościoła.
  Facet jest strasznie zdewociały.
  Mówił coś o ataku na KK.
  KK, miał już dawno dawno temu szanse się oczyścić, ale tego nie zrobił.
  Sumliński, gdyby sam był ofiarą pedofili, to inaczej by śpiewał.
  Marcin Rola, też jest ciągle taki katolicki, że szok…

  1. Misją obu panów (podobnie jak misją G. Brauna) jest dotarcie z pewnym przekazem do zahipnotyzowanych fanatyków PiS-u. Jako twardzi katole są dla nich wiarygodni. I o to chodzi.

   W kwestii egregorycznej ci mili panowie obudzą się nieco później. Wszystko ma swój głębszy sens 🙂

   1. TAWie zgadzam się z tym.
    Nie należę do „twardych katoli” ale jednak to książki Sumlińskiego otworzyły mi oczy na wiele tematów. Myślę, że dzięki niemu przebudziło się wielu i jeszcze wielu się przebudzi.

  2. Też mi ciśnienie chciało rosnąć, jak słuchałam tych Panów, ale po przemyśleniu doszłam do wniosku, że to musi mieć jakoś głębszy sens. Jeszcze trochę a ochroną kościoła przed „atakami” ci „ochraniacze” będą sobie strzelać w kolana. Ja myślę, że oni naprawdę wierzą w to co mówią, wierzą w kościół. Nie potrafią dopuścić do siebie myśli, że kościół to nie to, w co wierzyli. No cóż, przebudzenie będzie bolesne. A co do Brauna, niedawno w swoich hasłach miał jeszcze słowo „kościół” teraz jest „wiara”,a to już moim zdaniem jakiś postęp.

   1. Pisałem już kiedyś, że wkrętka G. Brauna w egregor katolicki to kwestia wierności programom RODowym. Jego dziad czy pradziad zginął za Watykan (zginął, broniąc proboszcza)…

 2. Swoja droga jakim odchylem musza byc kreatorzy PIS, aby poprzez religie zdobywac elektorat i kreowac panstwo wyznaniowe dojace Lechitow. Okupantom zajelo to od 1945 roku, aby na miekko bez wazelinki sprzezyc religie z polityka i wziac pod but obywatela, jednak wpier oglupiajajc religijnie. To tylko koczownik mogl wymyslic …ale to tak idzie od wiekow, a dumny Slowianin spi. https://www.youtube.com/watch?v=2Ke9wJUOQGs

 3. Czyzby wyzsi hierarchowie nie czuli nadchodzacych zmian i nadal mysla starymi kategoriami 3d (zyski i luksus)? Miejmy nadzieje, ze ten hotel przeksztalci sie kiedys w sanatorium dla potrzebujacych!
  ———————————————
  Kościół buduje hotel pod Olsztynem. Nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni
  Ponad 350 pokoi, sale konferencyjne, basen, bar na plaży – to tylko niektóre elementy, planowane w najnowszej inwestycji Archidiecezji Warmińskiej. Hotel ma przyciągnąć turystów, a jednocześnie zwiększyć zyski Kościoła.
  Zgodę na budowę wydała Stolica Apostolska. 5-kondygnacyjny hotel ma powstać w Rybakach nad Jeziorem Łańskim w otoczeniu malowniczej przyrody. Ma pomieścić ponad 700 gości, a wśród udogodnień mają się znaleźć restauracja (o powierzchni ok 900 m kw.), bar, kawiarnia, basen, fitness oraz spa. […] Wokół mają powstać nie tylko obiekty sportowe (basen zewnętrzny, kąpielisko, bar na plaży), ale też 35 domów ze 130 apartamentami.

  Zyski z inwestycji będą zatem trafiać w 49 proc. do dewelopera, a w 51 proc. do archidiecezji, które mają być przeznaczane na działania charytatywne a także na remonty zabytków i obiektów sakralnych.

  Jednak nie wszyscy mieszkańcy zgadzają się na postawienie hotelu. Część z nich obawia się, że okolice Jeziora Łańskiego stracą swój wyjątkowy klimat. A zachwycili się nim już peerelowscy dygnitarze […]
  https://turystyka.wp.pl/kosciol-buduje-hotel-pod-olsztynem-nie-wszyscy-mieszkancy-sa-zadowoleni-6415230038165633a

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s