<https://youtu.be/HRU8JdRuqDo

Mój film opowiada o ciemnych stronach Kościoła. Nie mam wątpliwości, że jest bardzo dużo księży, którzy rzeczywiście mają powołanie i chcą pomagać ubogim i pokrzywdzonym. Do nich mam jedno pytanie: jak oni się czują, firmując swoimi twarzami instytucję, która ukrywa tyle zła? – pyta Wojciech Smarzowski, reżyser filmu „Kler”.

Płacę podatki. Potężna część z nich idzie na Kościół, którego system finansowania jest nieprzejrzysty – to jest pierwsza rzecz, która mnie do tego [krytyki kleru] uprawnia. Zresztą w pierwszej wersji „Kler” miał się nazywać „Głęboka taca”.

Druga, bardziej bolesna sprawa wiąże się z zamiataniem pod dywan pedofilii i przerzuceniem księży, którzy się jej dopuścili, z parafii na parafię. Kościół w ogóle nie poczuwa się do wzięcia odpowiedzialności za ofiary. To o nie chciałem się upomnieć.

Kościół ma 2000 lat i jeden film nic nie zmieni. Ale będzie kroplą, która drąży skałę. Mam nadzieję, że wreszcie zaczniemy patrzeć na księży jak na ludzi, a nie na świętych. Jestem za tym, żeby rozwiązać konkordat i wyprowadzić Kościół ze szkół, w których ma dominować nauka, a nie doktryny. Kościół nie kojarzy mi się z walką o rozwój nauki, tylko przeciwnie – jako jej hamulec. Podsumowując – chciałbym, żeby nasze społeczeństwo było mądrzejsze.

Mój film opowiada o ciemnych stronach Kościoła. Nie mam wątpliwości, że nie wszyscy księża są pedofilami, nie wszyscy żerują na krzywdzie wiernych, kiedy negocjują stawki za pogrzeby, chrzty i śluby, że jest bardzo dużo księży, którzy rzeczywiście mają powołanie i chcą pomagać ubogim i pokrzywdzonym. Do nich natomiast mam jedno pytanie: jak oni się czują, firmując swoimi twarzami instytucję, która ukrywa tyle zła?

Kościół mieści w sobie i cyników, i takich, którzy w to wierzą. Gdybym miał adresować „Kler” do jakiejś części księży, to do tych, którzy mają powołanie i chcą pomagać ludziom. Nie mogą udawać, że nie wiedzą o winach instytucji. Ci, którzy uważają, że pedofilia to działanie szatana, to jest margines. Oni mnie nie interesują, bo oni się nie zmienią. To jest beton. Natomiast jest spora grupa księży, która odczuwa, że dzieje się źle w Kościele. Spośród nich miałem konsultantów do filmu. Oni wiedzą, że Kościół wymaga zmian. Dlatego zgodzili się pomóc.

autor: Wojciech Smarzowski

całość czytaj na: https://magazyn.wp.pl/artykul/smarzowski-moj-film-opowiada-o-ciemnych-stronach-kosciola

178 myśli w temacie “Nie jestem ochrzczony, jestem ateistą. Zerkam w kierunku kosmosu, nauki i natury – Wojciech Smarzowski

 1. Tymczasem nam na tel. ślą sms-y o sztormie. Zalecenia – nie wychodzić z domu – pochować rzeczy z ogrodu.. Alert RCB.
  Już porywy wiatru są.. Zaczyna się – i cofka z morza spora..
  Wichura zawija nad Oslo – zahacza o Pn Polskę..

  http://www.windy.com

  1. Ja też wczoraj dostałam ostrzeżenie przed nawałnicą, ale póki co, nic się takiego nie działo. Trochę deszczowo, ale wiatr nie odbiega od nadbałtyckiej normy.

 2. Nie wiem, czy to prawda, ale autor artykułu przedstawia rozmowę z Wojciechem Smarzowskim o jego następnym filmie, który ma być o Polakach, którzy wymordowali miliony żydów. Scenariusz ma być autorstwa Tomasza Grossa:

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/414841-smarzowski-nad-przepascia

  Jeśli to prawda, to bardzo się na reżyserze zawiodę. To, co stworzył do tej pory, to było ostre, szorstkie, dobitne jego spojrzenie na rzeczywistość, pokazujące wyostrzone przykłady niewygodnej prawdy, ale ten temat to wierutne kłamstwa. Może wiedział, z kim rozmawia i celowo tak powiedział?? Zobaczymy.
  Z poprzednich wywiadów wiadomo, że film ma być gotowy w przyszłym roku, bo w kolejce czeka serial o Słowianach.

  1. Laszka, To faktycznie jeżeli Smarzowski taki film nakręci na podstawie kłamstw Grossa, to będzie dla mnie Smarzowski łajdakiem. Obawiam się, że skoro tak powiedział, to taki film nakręci. Pewnie ma to być film na zamówienie, aby Polska jakieś bezpodstawne odszkodowania zapłaciła tzw. „narodowi wybranemu”. Wkurzyłem się!

   1. Ja myślę, że to podpucha, choć poszukałam w necie i proszę, wstęłny tytuł: ” Jedwabne wesele”
    https://naekranie.pl/aktualnosci/wiemy-o-czym-bedzie-kolejny-film-smarzowskiego-3471415

    Nie wiem, zobaczymy co nakręci, mam nadzieję, że prawdę nie tylko tę od Grossa, ale też od ludzi, którzy byli rzeczywistymi świadkami tamtych wydarzeń?? Może ten wywiad to tylko zmyłka, żeby mógł w spokoju film kręcić, bo gdyby powiedział, że nakręci prawdę, to nie mógłby tego kręcić, już z „Wołyniem” miał problemy, z „Klerem także, musiał go kręcić w Czechach, bo w Polsce się nie dało. Do tej pory, tematy przez niego poruszane, wkomponowywały się w „wiatr historii” filmy wchodziły na ekrany w ważnych momentach, związanych z tematami filmu. Może ten nowy też taki będzie?? Musimy poczekać.

 3. Tak w temacie KLERU…Wielka, ciekawa i zapomniana przez Polaków postać – August Hlond, mój krajan i przyjaciel mojego pradziada, wielki patriota polski.
  https://www.pch24.pl/prymas-niepoprawny-politycznie–komu-przeszkadza-kardynal-hlond-,61275,i.html
  Jutro idę do muzeum w moim mieście na prelekcje o nim w związku z 70 rocznicą Jego śmierci…
  Wyobraźcie sobie 3 małych chłopców z biednych rodzin, z mysłowickiej Brzezinki, biegających boso po łąkach, pasących razem gęsi, chodzących razem do szkoły…Ta przyjaźń przetrwała lata…Dwóch z nich zostało Salezjanami,ostatni dał życie m.in. mnie:) Bo Jego krew w moich żyłach po polsku płynie w imię umiłowania Polski przez tych chłopaczków i ich RODZINY w czasie, gdy na ich ziemiach panoszył się pruski zaborca. Jakież było moje zaskoczenie i podziw dla odwagi małego Augusta,gdy wyruszył z niewiele starszym bratem do Włoch, mając zaledwie 12 lat…Wrócił do Polski już jako dorosły i wykształcony człowiek, by budować POLSKI Kościół na odzyskanym Górnym Śląsku…Ciekawe są Jego tzw. przepowiednie…
  y, kiedy Bóg w ręce swej Matki na pewien czas złoży atrybut

  swej wszechpotęgi”.

  2. „Obecne czasy oddał Bóg w opiekę Matce Najświętszej”.

  3. ,,Dzięki wstawiennictwu Maryi zlituje się Bóg nad nieszczęśliwą ludzkością

  i zwiąże rozpętaną na ziemi moc szatańską”.

  4. „Polska jest Narodem wybranym Najświętszej Maryi Panny”.

  5. „Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba — spełni swe zadania, będzie

  znowu Matką świętych”.

  6. „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego

  i różańcem”.

  7. „POLSKA MA STANĄĆ NA CZELE MARYJNEGO ZJEDNOCZENIA

  NARODÓW”.

  8. „Polska będzie Przewodniczką Narodów”.

  9. „Zachód oczyszczając się ze zgnilizny, z podziwem na nas patrzeć będzie”.

  10. „Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której Polska używając odniesie

  zwycięstwo — jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych

  chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga.

  Polska będzie pierwsza, która dozna opieki MATKI BOŻEJ. Maryja obroni

  świat od zagłady zupełnej. Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba.

  Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o

  pomoc i opiekę pod Jej płaszczem”.

  11. „Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje

  Zbawiciel nad światem przez Polskę”.

  12. „Szliśmy z różańcem, bo z Matką Boską idziemy w przyszłość”.

  (Jest to ostatnie zdanie Ks. Kardynała — napisane i pozostawione na biurku z

  przemówienia z okazji przeniesienia relikwi Bł. Władysława z Gielniowa).

  DNIA 20 X 1948 r.

  1. „Badania naukowe nad pierwiastkowym bytem ludzkim stwierdzają,
   że jako wspólnota ojca, matki i dziecka, rodzina jest tak stara jak rodzaj
   ludzki i że już na stopniu najpierwotniejszym kultury istniały etyczne zasady rodzinne.
   W przedhistorycznej dali przyrodzone instynkty społeczne i psychologiczne
   skłoniły człowieka do zakładania rodziny, która od samego początku występuje
   jako instytucja biologiczna, gospodarcza i moralna a ponadto jako pierwsza grupa
   związana z myślą religijną i religijnym obrzędem. Rodzina nie powstała więc ani
   sztucznie ani przypadkowo, nie jest tworem spowodowanym koniunkturą i zewnętrznymi
   warunkami, lecz wywiązała się jako organizm naturalny w normalnym
   i koniecznym następstwie przyrodzonych wartości człowieka. Rodzina jest
   najdawniejszą społecznością, starszą od państwa. Swą ideę i swój ustrój zasadniczy
   i swą etykę ma rodzina wprost z prawa natury, z woli Ojca wszelkiego bytu.
   Przy kolebce rodziny stał nie kto inny jak Opatrzność, która przez rodzinę postanowiła
   odmładniać własne dzieło stworzenia człowieka” A.Hlond

 4. Widzę, że Wojtek Smarzowski idzie ostro po bandzie. Rozkręca się chłop. 😉 Po filmie Kler notabene bardzo kontrowersyjnym po prawej stronie polityki, Panu Smarzowskiemu widocznie mało i zapowiedział powstanie serialu o Słowianach. Wystarczyła tylko zapowiedź a już jest wielki ból dupy na prawicy.

  Właśnie trwa wygaszanie KK. Dlatego wiele osób wychowanych na niepełnej i fałszywej historii Polski będzie miało ogromny ból dupy związany z serialem o Słowianach.

  A jak znam Smarzowskiego to będzie to mocny serial. Może coś na wzór Gry o Tron ? Kto wie. 🙂 Wczoraj oglądałem Wrealu24 i Karoń już ma ból dupy. Bo już nie wspomnę o reszcie prawicowych szurów.

   1. Faktem jest, że Germanie i Wikingowie, polowali na Słowian a potem sprzedawali Żydom. A nie jak to mówi Karoń, że inni Słowianie. Wszystko to ku aprobacie Watykanu. Smarzowski jest od dawna sławnym i cenionym reżyserem. Przynajmniej od czasów słynnego Wesela. Filmem Kler wszedł w powszechny dyskurs polityczny. A serialem o Słowianach może zapoczatkować zapalenie tej iskry w świadomości Polaków. To początek końca korporacji KK w Polsce. Najpierw padnie korporacja, a potem stare wzorce pod postacią dogmatów i „praw wiary”.

  1. Petros ❤ czyli Pan Smarzowski jest częścią kontrolowanej apokalipsy i teraz kolejna produkcja będzie odpowiedzią, po której stronie ,,barykady'' stoi – czy budzi, bo chce władzy i dobra wybrańców czy chce DOBRA SZERZEJ POJĘTEGO – DOBRA LUDZI, DOBRA ZIEMI, a co za tym idzie jeszcze głębiej DOBRA WSZECHŚWIATA!

   Teraz jest trudny czas dla LUDZI Z SERCEM PO WŁAŚCIWEJ STRONIE czyli kochających, odczuwających SERCA INNYCH LUDZI to działa jak neurony w mózgu, jak geometryczna siatka Ziemi – połączeni dla wspólnego dobra – dla dobra całego skomplikowanego i przejętego przez złe cienie – WSZECHŚWIATA!
   Musimy taplać się w szambie, a jednocześnie chwytać SŁOŃCE, KTÓREGO PROMIENIE I Z TEJ STRONY SĄ NAM ODCINANE!

   Moc kryształowej planety

   Ziemia opleciona jest siecią energetycznych linii –
   czymś w rodzaju działającego na zasadzie telepatii Internetu
   W 1974 r. trzej rosyjscy uczeni: Gonczarow, Makarow i Morozow wysunęli hipotezę, że struktura kuli ziemskiej przypomina strukturę kryształu, oraz że, podobnie jak w krysztale, istnieje na naszej planecie rodzaj symetrycznej sieci z aktywnymi węzłami. Gonczarow połączył liniami na mapie świata miejsca, gdzie zrodziły się najstarsze cywilizacje. Okazało się, że linie utworzyły sieć regularnych pięciokątów. Tak więc na przykład piramidy w Gizie, Mohendżo Daro w Indiach, Wyspa Wielkanocna, centrum kultowe Inków Machu Picchu w Peru i inne święte miejsca znalazły się na wierzchołkach pięciokątów bądź w ich geometrycznym środku.

   Koncepcję tę potwierdzają także wyniki badań amerykańskich geofizyków, Ronalda E. Cohena i Larsa Stixrude, świadczące o tym, że żelazne jądro naszej planety ma strukturę kryształu (jądro jest w stanie stałym, gdyż panujące we wnętrzu Ziemi potężne ciśnienie nie pozwala żelazu – mimo panującej tam wysokiej temperatury – przejść w stan płynny). Czyżby ogromny kryształ tworzący jądro Ziemi w jakiś sposób wpływał na to, co się dzieje na jej powierzchni?

   CZERWONA RÓŻA ZAKWITŁA PONOWNIE W TYM ROKU!
   ABY PRZYPOMNIEĆ, ŻE PŁYNNY KRYSZTAŁ ZIEMI JAKIM JEST JĄDRO ZIEMI DZIĘKI BUDZENIU SIĘ LUDZI- DZIECI ZIEMI ROZPOCZYNA SWÓJ ROZKWIT!

   i TE TONY ŻELAZA, które tŁoczą do wód: mórz i oceanów i do atmosfery w postaci aluminium czy organizmów ludzkich poprzez szczepionki i zatruta żywność i wodę JUŻ NIE SĄ GROŹNE BO POJELIŚMY JAKO ZDOLNOŚĆ JAKO LUDZKOŚĆ MAMY! JESTESMY CZĘŚCIĄ KRYSZTAŁOWEJ SIATKI ZIEMI I MAMY STAŁE POŁĄCZENIE Z JEJ KRYSZTAŁOWYM PŁYNNYM JĄDREM! ZASILAMY SIEBIE NAWZAJEM! HARMONIA! POTĘGA ZIEMI I LUDZI, ABY ZAPANOWAC NAD ziemią trzeba mieć w garści JEJ kryształki czyli Ludzi! ❤

   Zagubiona wiedza naszych przodków
   subtelna energia linii geomantycznych wykorzystywana jest nawet do napędzania silników UFO

   SZKOŁY KEN SĄ ZBĘDNE, BO:
   Ley lines to jak gdyby sieć Internetu powstała przed tysiącami lat. Tą drogą odbywał się bezpośredni przekaz wiedzy i inspiracji twórczej nawet do najodleglejszych rejonów kuli ziemskiej.

   WYSTARCZYŁO!!!!!, aby ludzie będący na odpowiednim poziomie rozwoju wewnętrznego osiedlili się w miejscach mocy znajdujących się na liniach geomantycznych. Przebywając tam, byli niejako SAMOISTNIE!!! inicjowani w wiedzę natury, nagle doznawali olśnień, dokonywali genialnych i wiekopomnych odkryć służących dobru ludzkości.

   Powszechna sieć mocy
   To właśnie druga linia geomantyczna wychodząca z piramidy w Gizie przechodzi przez nasz kraj. Leszek Matela nazywa ją linią BANTU-SŁOWIAŃSKĄ ze względu na to, że łączy ona narody słowiańskie i afrykańskie z Wielką Piramidą. Biegnąc z Gizy w kierunku południowo-wschodnim, strumień energii przechodzi przez monumentalny kompleks świątynny w Karnaku w Egipcie. Na swojej drodze napotyka też m.in. Merowe w Sudanie (gdzie również budowano piramidy) oraz Kerenyagę w Kenii (święta góra plemienia Bantu) i zmierza dalej w stronę miejsc kultu na Madagaskarze. Zdążając w kierunku północno-zachodnim, ogarnia swoim wpływem starożytne miasta w obecnej Turcji: Xanthos i Hierapolis, Madarę i Bołgarską Poljanę (zespół budowli neolitycznych) w Bułgarii, Monastrica Voronet i inne klasztory w rumuńskich Karpatach, Jabłeczną nad Bugiem (najstarszy klasztor prawosławny na ziemiach polskich) Grabarkę koło Siemiatycz (największe centrum pielgrzymkowe polskiego prawosławia), Tykocin koło Białegostoku, Rapę niedaleko Gołdapi (grobowiec w kształcie piramidy) i Birkę w Szwecji (centrum Wikingów).

   Polska w energetycznej sieci

   Także Polska opleciona jest siecią linii geomantycznych. Siedem takich linii krzyżuje się na Wawelu, miejscu największej mocy w naszym kraju. Jedna z tych linii, nazwana przez Leszka Matelę linią jerozolimską, ma szczególnie dużą moc. Przebiega ona w kierunku północno-zachodnim przez Częstochowę (Jasna Góra), Gniezno (katedra), duńską wyspę Bornholm (obiekty kultowe Burgundów i Normanów) i dalej przez tereny Szwecji. Z kolei w kierunku południowo-wschodnim przez Starą Zagorę w Bułgarii (dawny tracki ośrodek kultowy) aż do Jerozolimy. Inne ley lines łączą Wawel m.in. z Rzymem, Wilnem, Wadowicami, Mariazell, Lourdes czy Stonehenge. Wawel połączony jest również liniami promieniowania z innymi miejscami mocy na terenie Krakowa, takimi jak na przykład Kopiec Krakusa czy Kościół Mariacki.
   Ważne miejsca mocy znajdują się zawsze na skrzyżowaniu kilku linii geomantycznych i tak np. w Kamiennych Kręgach w Odrach koło Czerska krzyżuje się 5 takich linii, podobnie jak na górze Ślęża. Miejsca mocy o mniejszym znaczeniu leżą, jeśli nie na skrzyżowaniu dwóch ley lines, to przynajmniej na pojedynczej linii. Leszek Matela opisuje je szczegółowo w swojej książce "Geomancja".
   Z pewnością przebieg linii promieniowania geomantycznego ma znaczenie nie tylko dla badania przeszłości, ale i przyszłości. Subtelna energia duchowa generowana wzdłuż ley lines powinna być wykorzystana dla dobra ludzkości.

   http://www.swietageometria.info/geometryczne-siatki-ziemi?showall=&start=1

   JAK DALEKO MY JAKO GATUNEK LUDZKI JESTEŚMY POZA ZIEMIĄ – jak jesteśmy oszukiwani wystarczy krótki przekaz
   Cywilizacja Ludzka a Niezidentyfikowane Obiekty Latające – Sławomir Lernaciński
   .https://www.youtube.com/watch?v=yaoxq0rizW0
   temat baz na Księżycu (znak swastyki juz został zabudowany) i jak juz daleko jesteśmy poza systemem naszym słonecznym!

   DUDA ZWANY PREZYDENTEM dostał informacje od Przestrzeni- krzywdzisz DZIECI to łaczy się z tematem szczepionek w jednym dniu- SEJM TEMAT SZCZEPIEŃ I W TYM CZASIE W KOLUMNĘ PREZYDENTA WJEŻDŻA DZIECKO NA HULAJNODZE!

   Do tego- do prywatnego domu wchodzi policja i szuka produktów PANA JERZEGO VISANTO o czym informuje Pan Zięba na swoim blogu!

   CZUJĄ JUZ ODDECH ZIEMI I ZMIAN I SIĘ ZACZYNAJĄ BAĆ! Nawet zrozumieli, ze strzelili sobie w stopę i:

   https://dziennikbaltycki.pl/ten-kto-daje-i-odbiera-smarzowski-musi-oddac-panstwowa-dotacje-na-kler-dlaczego/ar/13547609

   ,,Tylko w premierowy weekend obejrzało go niemal milion osób

   w ciągu pierwszych trzech dni zarobiło aż 19 milionów złotych.

   Zdaniem portalu Money.pl, premiera „Kleru” przyniosła jego twórcom dokładnie 18 707 140 złotych zysku brutto, dzięki czemu konta reżysera i jego współpracowników zostały zasilone łącznie kwotą 9 353 570 złotych netto.''

   POZDRAWIAM WAS KOCHANE KRYSZTAŁKI ZIEMI ❤

   1. Przepraszam i Dziękuję ❤ tylko Osoba tak dogłębnie mysląca moze wyłapać ten błąd! TAKI TEST NA LOGICZNE MYSLENIE! 😉 Muszę sprostować JĄDRO ZIEMI JEST:
    ,, żelazne jądro naszej planety ma strukturę kryształu (jądro jest w stanie STAŁYM, gdyż panujące we wnętrzu Ziemi potężne CIŚNIENIE NIE POZWALA ŻELAZU – mimo panującej tam wysokiej temperatury – przejść w stan PŁYNNY). Czyżby ogromny kryształ tworzący jądro Ziemi w jakiś sposób wpływał na to, co się dzieje na jej powierzchni?''

    ,,Wspomniani badacze skonstruowali model kuli ziemskiej w postaci bryły składającej się z 12 pięciobocznych płaszczyzn (dodekaedru), a później także wielościanu zbudowanego z 20 trójkątów (ikosaedru). Kolejnego niezwykłego odkrycia dokonali po przyłożeniu obu modeli do mapy Ziemi. Stwierdzono bowiem, że krawędzie dodekaedru pokrywają się z pasmami gór i rozpadlin oceanicznych na mapie. Te natomiast grzbiety górskie i uskoki, które się z krawędziami dodekaedru nie pokrywają, przylegają do krawędzi ikosaedru.
    Mało tego, z węzłami obu sieci pokrywają się miejsca, gdzie jest największe i najmniejsze ciśnienie atmosferyczne na Ziemi, gdzie zrywają się huragany i gdzie występują anomalie pogodowe, pasy złóż rudonośnych i roponośnych. Okazało się też, że stałe wiatry na Ziemi wieją najczęściej wzdłuż linii tych sieci. Współczesne zdjęcia satelitarne zdają się potwierdzać odważną koncepcję Gonczarowa, Makarowa i Morozowa, dzięki której można wytłumaczyć również zjawisko istnienia centrów energetycznych Ziemi. Koncepcję tę potwierdzają także wyniki badań amerykańskich geofizyków, Ronalda E. Cohena i Larsa Stixrude..''

    PRZEPRASZAM ZA PRZEJĘZYCZENIE!

 5. Petros, to ja teraz się trochę dziwnie czuję tu na blogu, jako ktoś kto ma duńskie korzenie:-) Zgadzam się jednak z tym co napisałeś o Karoniu.

  1. Dlaczego dziwnie ? Aha zapomniałbym. Muszę doprecyzować. Z katolikami to było wtedy tak samo jak z ZSRR podczas powstania Warszawskeigo czy Wołynia. Stalin z armią czerwoną doskonale wiedzieli co się dzieje w Polsce i mógł wtedy wkroczyć aby Polakom pomóc. Ale nie o to chodziło. Chodziło o to aby przeczekać aż Polacy się wyrżną a potem wejść jako ten „wyzwoliciel” okupowanej i osłabionej Polski. I wprowadzić swoje rządy.

   Tak samo było z katolikami i Watykanem. Oni doskonale wiedzieli, że plemiona germańskie i Wikingowie łapią Słowian i sprzedają jak bydło. Też gdyby klechy chciały pomóc Słowianom to by wkroczyli i pomogli w wyzwoleniu. Ale nie o to chodziło. Chodziło tak samo jak u ZSRR. A mianowicie wejść już po wszystkim jako „wyzwoliciel” okupowanych ziem. Wtedy taki „oswobodziciel” może wzbudzać zaufanie bo zakończył ten precedens. Oczywiście Słowianie dopiero po jakimś czasie tak samo jak Polacy w PRL uświadomili sobie czym było tak naprawdę te wyzwolenie.

   1. Petros, Urodziłem się w Polsce i czuję się Polakiem i to najważniejsze:-) Słyszałem od ojca, że moi Duńscy pradziadowie osiedlili się w Polsce, więc sądzę że im się tu podobało. Pozdrawiam Ciebie

 6. to ze nie ochrzczony nie znaczy ze nie ma oficera prowadzącego system na takie swawole nie pozwala bez zysku .. następny będzie kult tzw.ufoli.. który na nwo uwiedzioną ludzkość zniewoli systemy religijne nie lubią próżni ważne żeby niewolnik trafił do sieci

 7. Byłam wczoraj na filmie „Kler” i zanim napiszę swoją opinię i odczucia po jego obejrzeniu, wkleję linka z oceną tego filmu przez księdza, z którą zresztą się zgadzam. https://www.youtube.com/watch?v=wdFWjnY9wno

  Polecam też wszystkim, by zanim rozgorzeje jeszcze bardziej gorąca dyskusja na temat prawdziwości faktów i treści w nim zawartych, po prostu GO obejrzeli.

  Mogę od siebie dodać, że film ten mówi o wielu przykrych dla mnie osobiście faktach, które znam z autopsji.

  To tyle ode mnie, do każdego z was należy wasza własna opinia, ale zaznaczam, dopiero po obejrzeniu GO.

  1. Nie znoszę kina, ale może obejrzę. Nie chcę się wypowiadać. Zastanawiam się tylko, czy Smarzo nie bawi się tu w sędziego. Trzeba będzie to zobaczyć. Od gówniarza byłem związany z KK. W jakiś sposób jestem nadal, tylko to już jest raczej pro forma. Kościół to dla mnie cały świat, wszyscy ludzie. Dzieje się jednak też coś takiego, że czy to kapłani, czy inni, nie będą mogli nawet się zbliżyć do dziecka. To trochę paranoja. Dochodzi do jakiejś parodii. Mam swoje zdanie na ten temat. Pedofilia w KK wzięła się z celibatu. Celibat to parodia nikomu nie potrzebna. Po prostu.

   1. Celibat został wprowadzony w celu generowania energii frustracji, którą żywią się gadziory z innych gęstości. Energia frustracji generuje z kolei katalog zboczeń.

    „Dam przykład najnowszy z diecezji tarnowskiej, gdzie pewien diakon na cztery dni przed święceniami został aresztowany za udział w grupie pedofilskiej i zoofilskiej. Moje pytanie brzmi: jak to się dzieje, że przez sześć lat życia w seminarium diecezjalnym i zakonnym, pewnym rygorze, gdzie są ojcowie duchowni i wychowawcy – nikt nic nie wie, dopiero władze państwowe reagują. Co więcej, biskup dopuścił wszystkich do święceń, jakby nic się nie stało. Informację o tym aresztowaniu kuria opublikowała dopiero po trzech miesiącach. W mojej ocenie nie ma obrony na taką postawę. To jest jednoznaczne pokazanie, że w strukturach kościelnych nie ma pomysłu, a może nawet chęci na rozwiązanie problemu” – ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

    https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5937-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-kosciol-jezeli-nie-rozwiaze-swoich-wewnetrznych-problemow-to-bedzie-atakowany-z-zewnatrz-nasz-wywiad

   2. No właśnie. Gdyby nie celibat, kto wie, czy ktoś słyszałby o pedofilii u duchownych. Z drugiej strony pedofile są wszędzie. Nie tylko w KK. Ciężki temat jak cholera.

   3. [Spiew ptaka] Pedofilia w KK wzięła się z celibatu.
    ————————–
    Nie sadze. To dewiacja. Dlaczego taki ksiadz bierze sie za dzieci, a nie za osobe dorosla? I tu nie wnikam, czy to mezczyzna, czy kobieta, czy stala kochanka, czy przygodna, czy po prostu prostytutka.

   4. Śpiewie ptaka, nie tylko księża bywają pedofilami. A jak wytłumaczysz amerykańską Pizzagate, czy czyny aktorów typu Bill Cosby?

   5. Śpiewie ptaka, dla mnie pedofilia jest dewiacją.
    Normalny mężczyzna patrząc na dziecko, widzi przed sobą dziecko, a nie obiekt seksualnego pożądania czy podniety.
    Celibat nie ma tu nic do rzeczy – Kalina to dobrze uzasadniła.
    Czy kult ciała może być za to odpowiedzialny? Na pewno ukierunkowuje na myślenie o seksie jako takim, bo takie jest jego zadanie. Ale przecież nie każdy temu ulega, więc znowu dochodzimy do tego, że musi to trafić na podatny grunt.

   6. Z perspektywy 3d……
    Dewiant stara sie przebywac w srodowiskach, ktore zapewniaja bliskosc obiektu pozadania.
    I tak pedofil, wybierze zawod i zajecie, ktore umozliwi mu dostep do dzieci. I tu na mysl przychodzi mi zawod nauczyciela, wychowawcy w osrodkach dla maloletnich, instruktora na obozie dla nieletnich, opiekuna socjalnego dzieci z rodzin biednych badz patologicznych, ksiedza, lekarza-pediatry, pielegniarza etc Nie znaczy to, ze kazdy nauczyciel, czy ksiadz, to pedofil, ale tego typu zawody/zajecia sa dla pedofilow atrakcyjne.

    Zboczencow polujacych na przypadkowe ofiary w ciemnym zaulku pomijam. To inna kategoria.

   1. .https://www.youtube.com/watch?v=uJQ9xBTbm40
    Dzisiaj siedziba Wspólnoty wygląda o wiele piękniej, no i jest zwierzyniec przydomowy… Wspaniale to wszystko wygląda, wspólna praca ludzi tam mieszkających, no i samego księdza, bo ten się w najcięższej robocie nie opiernicza, takich kapłanów mieć powinien KK

   2. Iw, nie KK, ale polski kościół narodowy. Niezależny od Watykanu, podległy narodowi PoLachów.

    Taki kościół powinien w Polsce powstać, z kapłanami służącymi wiernym, nie tylko w hasłach, ale w czynach

   3. Oczywiście Laszko, niezależnie od Watykanu, ale my to wiemy a oni jeszcze nie, tzn. CI cudowni Kapłani, których paru znam osobiście…Oby dotknęli SERCA PRAWDY! Choć w sumie intuicyjnie….SĄ BLISKO…:) A ks.Tosza to chyba z naszych świętych gajów Dąbrowiańskich siłę czerpie, tylko o tym jeszcze nie wie:)

   4. Laszko: a ja uważam, że kościół jaki by nie był nie jest nam do niczego potrzebny. Wystarczy zwykła sąsiedzka, ludzka, nasza polasza życzliwość i dobroć. Starajmy się więc być tacy uśmiechajmy się…nawet jak czasem spadnie na nas grad batów … jak na mnie dziś.
    Nic to, jutro jest nowy dzień poproszę Słonko, najbliższych, Was też – pomyślcie o mnie pozytywnie. Mam pewne podejrzenia z czym to może być spowodowane…ale o tym póki co … cicho….sza..
    Jak tak trochę jak MI jestem Zosia-Samosia więc dam radę….z pozytywną energią w zanadrzu oczywiście 😁
    Sława Kochani! Śnijcie spokojne sny!

   5. Emuszko, Siostro 🙂 przesyłam Ci MOC pozytywnych myśli.
    Czasem spada na nas grad batów albo ktoś, po kim się tego nie spodziewasz, daje ci nieoczekiwanie po łapach. Może to się dzieje po to, aby przetestować siłę naszego ducha. Ale nas nie można złamać, prawda?
    Co do kościoła, nie był mi potrzebny tyle lat, więc tym bardziej teraz nie widzę dla niego zastosowania. Przecież nie potrzebujemy pośredników w naszych kontaktach ze Stwórcą. Wystarczy kierować się w życiu swoim wewnętrznym kompasem … i tyle.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s