Arcybiskup San Francisco Salvatore Joseph Cordileone (ur. 1956)
Arcybiskup San Francisco Salvatore J. Cordileone w opublikowanym w środę oświadczeniu w sprawie dokumentu arcybiskupa Viganò o nadużyciach w Kościele przestrzegł przed jego bagatelizowaniem. Podkreślił też swą dobrą opinię o autorze „Świadectwa”.

Arcybiskup Cordileone podkreśla, że dobrze poznał arcybiskupa Viganò podczas jego służby w nuncjaturze apostolskiej w Stanach Zjednoczonych. Dodał, że jest to człowiek służący bezinteresownie, gotów do osobistych poświęceń i niedbający o własną „karierę”. Podkreślił, że to wszystko przemawia na jego korzyść.

Arcybiskup San Francisco stwierdził, że nie ma „uprzywilejowanej” wiedzy o sytuacji kardynała McCaricka. Jednak z „informacji, jakie posiadam o bardzo nielicznych innych twierdzeniach arcybiskupa Viganò, mogę potwierdzić, że są prawdziwe”.

Podkreślił, że w związku z tym „Świadectwo należy traktować poważnie”, a odrzucanie dokumentu z góry stanowiłoby utrwalanie kultury przemilczenia.

„Wierzę, że Bóg rozpoczął bolesny proces oczyszczenia Kościoła, jednak aby on zadziałał, musimy współpracować. Bóg zawsze powoływał wielkich świętych w podobnych czasach zamieszania w Kościele. Wzywam wszystkich do poświęcenia się modlitwie, pokucie i adoracji Najświętszego Sakramentu, tak, aby Bóg mógł nas pobłogosławić Swą łaską”.

„Niech Bóg da nam i wszystkim łaskę stania się sprawcami zmiany i oczyszczenia, do jakich nas powołuje w tym czasie” – zakończył dokument arcybiskup Salvatore J. Cordileone.

autor: mjend
źródło: https://www.pch24.pl/arcybiskup-san-francisco–dokument-abpa-vigano-nalezy-traktowac-powaznie,62478,i.html
za: sfarchdiocese.org

Reklama

16 myśli w temacie “Arcybiskup San Francisco: dokument abp. Viganò należy traktować poważnie

 1. „Wierzę, że Bóg rozpoczął bolesny proces oczyszczenia Kościoła, jednak aby on zadziałał, musimy współpracować. Bóg zawsze powoływał wielkich świętych w podobnych czasach zamieszania w Kościele. Wzywam wszystkich do poświęcenia się modlitwie, pokucie i adoracji Najświętszego Sakramentu, tak, aby Bóg mógł nas pobłogosławić Swą łaską”.

  Taaak… Dla „prawdziwego katolika”, jak to też było napisane w artykule skopiowanym przez Elaszkę, to, co się teraz dzieje, jest procesem oczyszczania się kościoła i Kościoła. Według zbyt prędko się cieszycie „upadkiem kościoła”. To jeszcze nie jest upadek. Takie coś nie wstrząśnie tymi głęboko, ale nie ślepo, lecz świadomie wierzącymi, bo oni wierzą w boga, trójcę świętą, a nie w kościół. Trzeba tu czegoś o wiele mocniejszego. Trzeba tu dowodów. To jeszcze nie jest upadek. Nie nazywaj wybuchem wulkanu trzęsień ziemi i kwasu siarkowego wydobywającym się z góry. Opiszę to metaforycznie: oni zobaczyli tylko, że tu są jakieś drzwi.

  1. Bardzo dobrze. Stworzył się Apokaliptyczny Wir Wzajemnych Ujawnień, który jest już w tej chwili nie do zatrzymania…

   Z czasem owa Torsyjna Ssawa pochłonie cały Babilon…

   Finał tej gry jest od dawna zaprogramowany:

   „Upadł, upadł wielki Babilon,

   co winem zapalczywości nierządu swego

   napoił wszystkie narody…

   (Apokalipsa 14, 8)

   *

   Dziękuję, Ziarno 😀

   Przy okazji proszę wszystkich o podsyłanie ważnych linków w temacie, gdy kto przypadkiem natrafi na jakie ciekawe info. Dziękuję.

   1. „Finał tej gry jest od dawna zaprogramowany”

    Żyjemy w naprawdę ciekawym okresie dziejów.

    Często się zastanawiałam, w jaki sposób ta gra będzie rozgrywana. Ale ludzka wyobraźnia jest jednak zbyt ograniczona, aby rozpoznać wszystkie mechanizmy i ogarnąć całość.

    Jakże często to, co dzisiaj wydaje się zjawiskiem niekorzystnym, okazuje się być tylko elementem służącym realizacji Wielkiego Planu.

   2. Tu link na powyższy temat:

    Prof. Arkadiusz Stempin. Politolog, historyk, prof. WSE w Krakowie im. Księdza Józefa Tischnera i Uniwersytetu we Freiburgu pisze:

    https://opinie.wp.pl/jan-pawel-ii-wiedzial-o-pedofilii-w-kosciele-mogl-ukrecic-leb-tej-hydrze-dlaczego-tego-nie-zrobil-6290324431546497a

    dotyczy „naszego” papieża.

    Ciekawa jestem, czy rzeczywiście mógł o tym wszystkim niewiedzieć, czy w pokrętny sposób myślał, że broniąc zboków, bandytów, chroni KK. Bo gdyby sprawa wyszła na światło słoneczne dużo ludzi odwróciłoby się od KK?

 2. Znalezione na stronie Alexa Jones

  – Już trzech biskupów am. wezwało papieża do zwołania Nadzwyczajnego Synodu dotyczącego życia i duszpasterstwa duchowieństwa. Te kwestie wymagają pilnego rozwiązania w związku z narastającym skandalem w Kościele.
  Jako pierwszy biskup Philip Egan z diecezji w Portsmouth zasugerował, by Nadzwyczajny Synod zajął się takimi sprawami, jak: „tożsamość bycia księdzem lub biskupem”, opracowanie wytycznych dotyczących „stylu życia i wsparcia dla celibatu”, propozycją „zasad życia dla kapłanów i biskupów”, a także ustanowieniem „odpowiednich form kapłańskiej i biskupiej odpowiedzialności i nadzoru”.

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/135770-juz-trzech-biskupow-wezwalo-papieza-do-zwolania-nadzwyczajnego-synodu-do-spraw-duchowienstwa

  – duchowni amerykańscy wzywają Franciszka do odpowiedzi na zarzuty postawione przez abp. Vigano.

  Ordynariusz amerykańskiej diecezji Cincinnati wezwał do otwarcia dossier Watykanu na temat kardynała McCarricka. Według arcybiskupa Dennisa Schnurra, to jedyny sposób by wyjść ponad dyskusję „słowo przeciwko słowu” i sięgnąć po dowody zawarte w dokumentach.

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/136007-arcybiskup-cinncinati-watykan-musi-otworzyc-plik-mccarrick

  1. Dziękuję, Droga Ziarno. To już jest Apokaliptyczny Wir, który wessie (kosmiczna implozja) cały Wielki Babilon…

   Jesteśmy naocznymi świadkami upadku starego świata…

   Fakt chowania głowy w piasek przez Franciszka odbiera mu resztki „autorytetu” nawet w oczach naiwnych wiernych. Ten człowiek nie ma już jakiegokolwiek moralnego prawa do nauczania kogokolwiek. Król jest nagi, a młodzi księża niech jak najszybciej robią jakieś studia zaoczne, bo księżowskiej emerytury na pewno nie doczekają…

   Watykan wkrótce przestanie istnieć…

   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/06/20/watykan-przestanie-istniec/

  2. Mam na ten temat informacje z Niemiec:

   były mnich Anselm Bilgri stawia żądanie w książce „Bei aller Liebe”, żeby zlikwidować celibat, bo to on ma odstraszać młodych mężczyzn od zostania księdzem czy mnichem. W dużym skrócie, w Niemczech drastycznie maleje liczba powołań, kilka dni temu w radio było na ten temat mówione, w klasztorach gdzie jeszcze niedawno było 50 chętnych co roku, w tym roku zgłosiło się tylko 3 młodych mężczyzn. Liczba księży dochowujących (chyba oficjalnie) celibatu to 60%.

   Liczba księży w Niemczech, wynosiła w 2017 roku 13.560 około 4.000 mniej niż w 1997.

   Tu dla znających język niemiecki, artykuł:

   https://www.t-online.de/nachrichten/panorama/id_84392296/zoelibat-ist-luege-der-kirche-warum-ex-moench-das-eheverbot-fuer-priester-abschaffen-will-.html

   celibat jest kłamstwem kościoła, dlaczego były mnich chce jego zniesienia. (To tłumaczenie tytułu)
   A ludziom ma być obojętne, czy ksiądz jest żonaty czy nie, ważne, żeby w kościołach miał kto służyć…..

   A do tego postawa mieszkańców Krosna, którzy nie zgodzili się na budowę nowego kościoła…..

   https://wiadomosci.wp.pl/krosno-radni-posluchali-mieszkancow-nie-bedzie-kosciola-6293733197592193a

 3. Ciekawe, kiedy wyjdzie sprawa podziemi KS, może przy oczyszczaniu Deep State przez Trumpa? No i co z islamem…Kiedyś czytałem jakieś proroctwa gościa, którego nazywa się potocznie brytyjskim Jackowskim, mówiące o tym, że w 2018 roku zacznie się masowe porzucanie wiary przez muzułmanów. Czyżby coś wielkiego wyszło na jaw?

 4. To nic, tylko się cieszyć, jak jedna religia upadnie, to potem będzie efekt domina 🙂 A i z innymi tematami będzie łatwiej ruszyć, bo teraz każdy jest nadal traktowany jak „teoria spiskowa”. Choć czuję też z drugiej strony „fajerwerki” na pożegnanie, związane z nawpuszczanymi nachodźcami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s