Abp Carlo Maria Viganò (ur. 1941) – ambasador Watykanu (nuncjusz apostolski) w Stanach Zjednoczonych w latach 2011-2016
Arcybiskup Carlo Maria Viganò, który w latach 2011-2016 był nuncjuszem apostolskim w Waszyngtonie, stawia papieżowi Franciszkowi niesamowicie mocne zarzuty. W 11-stronicowym oświadczeniu opublikowanym 25 sierpnia 2018 r. arcybiskup oskarża Franciszka o posiadanie wiedzy o przestępstwach seksualnych kardynała Theodore’a McCarricka.

Według abp. Viganò już papież Benedykt XVI przed 2010 rokiem nałożył na kard. McCarricka sankcje podobne do tych, jakie teraz nałożył papież Franciszek. Według abp. Viganò obecny Ojciec Święty miał zostać w roku 2013 osobiście poinformowany o tychże sankcjach. A jednak Franciszek sankcje zniósł. Co więcej, uczynił z MCarricka swojego zaufanego doradcę.

Franciszek i kard. Theodore McCarrick (ur. 1930) – główny szef (arcybiskup metropolita) diecezji Washington (USA) w latach 2000–2006

To właśnie McCarrick miał doradzać Ojcu Świętemu w mianowaniu biskupów w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, abp Viganò podaje konkretne nazwiska dwóch kardynałów: Blase Cupicha z Chicago i Josepha Tobina z Newark.

Włoski arcybiskup pisze w swoim oświadczeniu dosłownie: „Franciszek odrzuca władzę, którą Chrystus nadał Piotrowi do wzmocnienia swoich braci. Zamiast tego [Franciszek] podzielił swoich braci własnych zachowaniem, poprowadził do błędu i zaprosił wilki, by dalej rozrywały owce z trzody Chrystusa. W tej ekstremalnie dramatycznej chwili dla Kościoła powszechnego musi uznać swoje błędy. Aby podtrzymać ogłoszoną przez siebie podstawową zasadę zerowej tolerancji, papież Franciszek musi dać dobry przykład kardynałom i biskupom, którzy ukrywali nadużycia McCarrica – i ustąpić razem z nimi”.

Według Viganò już papież Benedykt XVI nakazał McCarrickowi odejść z seminarium, zabronił mu sprawować publicznie mszę świętą, uczestniczyć w publicznych spotkaniach, dawać wykładu, podróżować. Nakazał mu oddać się życiu modlitwy i pokuty. Viganò nie podaje dokładnej daty, ale sankcje miały zostać zastosowane w roku 2009 lub 2010. Według Viganò już jego poprzednik w nuncjaturze apostolskiej w USA informował Stolicę Apostolską o „poważnie niemoralnym zachowaniu [McCarricka] z seminarzystami i księżmi”.

Pierwsze informacje miały napłynąć do Watykanu już w 2000 roku. Sam Viganò zgłaszał problem następnie w roku 2006, jako delegat Sekretariatu Stanu. Wszystko to jednak przez lata ignorowano, według arcybiskupa ze względu na skomplikowanie samego Sekretariatu kierowanego przez kardynałów Angelo Sodano oraz Tarcisio Bertone.

Kard. Tarcisio Bertone (ur. 1934) – premier Watykanu (sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej) w latach 2006-2013

Jak pisze hierarcha, „kardynał Tarcisio Bertone notorycznie faworyzował promowanie homoseksualistów na odpowiedzialne pozycje”.

Wreszcie w roku 2008 Viganò pisał do Watykanu raz jeszcze; w efekcie papież Benedykt XVI podjął stosowne decyzje, ale te nie zostały wypełnione tak, jak należy, a to ze względu na opory w Sekretariacie Stanu.

„[Papież Franciszek] przynajmniej od 23 czerwca 2013 roku wiedział, że McCarrick był regularnym drapieżnikiem [ang. predator] […], wiedział, że był zepsutym człowiekiem, ale chronił go aż do końca”, stwierdza arcybiskup.

„Wreszcie został zmuszony przez raport o wykorzystywaniu nieletnich, na bazie ustaleń medialnych, do podjęcia działań [odnośnie McCarricka], by chronić swój obraz medialny” – pisze Viganò.

W oświadczeniu pada wiele nazwisk. Arcybiskup wymienia między innymi obecnego Sekretarza Stanu kard. Pietro Parolina jako osobę, która miała świadomość zbrodni McCarricka.

Kard. Pietro Parolin (ur. 1955) – od 15 października 2013 r. premier Watykanu (sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej)

Wymienia też nazwiska kard. Francesco Coccopalmerio oraz abp. Vinenzo Paglia, których nazywa członkami „homoseksualnego prądu celującego w wywróceniu katolickiej doktryny o homoseksualizmie”. Hierarcha wymienia jeszcze wiele innych nazwisk. „Kolejni przynależący do tego prądu przebywają nawet w Domu Świętej Marty” – pisze.

„W przerażeniu i smutku nad ogromem tego, co się dzieje, nie traćmy nadziei! Wiemy dobrze, że większość naszych pasterzy żyje kapłańskim powołaniem wiernie i z oddaniem” – podsumowuje arcybiskup i prosi o modlitwę za Kościół i papieża, błagając o wstawiennictwo Matkę Bożą.

Sam papież Franciszek ma być bardzo negatywnie nastawiony do homoseksualistów w Kurii Rzymskiej. Podczas osobistej rozmowy z abp. Viganò w 2013 roku powiedział mu, że biskupi w Stanach Zjednoczonych ,”nie mogą być ani z prawego skrzydła […], ani z lewego, to znaczy nie mogą być homoseksualistami”.

Całe oświadczenie zostało w języku angielskim opublikowane na stronie „National Catholic Register” – TUTAJ

autor: mod/ncregister

źródło: http://www.fronda.pl/a/abp-vigano-papiez-musi-ustapic-wiedzial-o-mccarricku,114409.html

Czytaj również:

13 myśli w temacie “Rozłam w Kościele katolickim! Włoski arcybiskup Carlo Maria Viganò wzywa papieża Franciszka do abdykacji

 1. Akcja, ktora rozpoczela sie w Irlandii, dotarla do Polski „Baby Shoes Remember”

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Baby-Shoes-Remember.-Na-koscielnych-plotach-zawisly-dzieciece-buciki

  Akcja „Baby Shoes Remember” zagościła w Polsce pierwszy raz. W ponad 20 polskich miastach na kościelnych ogrodzeniach zawisły tysiące dziecięcych bucików. Mają przypominać o nieletnich ofiarach pedofilii w kościele.

  Akcja ma na celu uwrażliwienie opinii publicznej w Polsce i uświadomienie jej, by stanąć po stronie ofiar. Uważamy, że nie tylko w Irlandii jest ten problem – powiedziała w rozmowie z Polsat News Nina Sankari z fundacji im. Kazimierza Łyszczyńskiego.

  – Kościół katolicki jest organizacją, która ukrywa pedofilię i powiedzmy to sobie wreszcie wprost. Robi to w sposób systematyczny i zorganizowany – kryje i chroni zbrodniarzy. Ludzi, którzy powinni znaleźć się w więzieniach, powinni zostać oddzieleni od dostępu do dzieci. Ludzi, którzy dopuszczają się czynów strasznych – dodała Bożena Przyłuska (Warszawski Strajk Kobiet).

  Duzo o tym pisze tez „wyborcza”

  Moja wypowiedz do tego:

  znowu wrogowie Lechii strzelaja dla nas Lechitow bramke.
  Pewnie nie o to im chodzilo, ale wynik sie liczy, im wiecej ludzi zobaczy co KK robi, tym lepiej.

 2. Bo ostatnim Papieżem według wielu proroctw był Benedykt XVI. A teraz jest człowiek, fałszywy papież, który współpracuje ze zdegenerowanymi elitami i przygotowuje świat do przyjęcia Antychrysta. Potem według planów zdegenerowanych elit w naturalny sposób zapanuje jedna religia, jeden rząd, jedno państwo. Ale Pan Bóg nie dopuści do tego. A w jaki sposób, to trzeba obserwować 🙂

 3. Re: „„W przerażeniu i smutku nad ogromem tego, co się dzieje, nie traćmy nadziei! Wiemy dobrze, że większość naszych pasterzy żyje kapłańskim powołaniem wiernie i z oddaniem” – podsumowuje arcybiskup i prosi o modlitwę za Kościół i papieża, błagając o wstawiennictwo Matkę Bożą.”

  Nic im to nie pomoże bo wierzą i modlą się do idoli zewnętrznych takich jak „Bóg Ojciec”, „Syn Boży”, „Duch Święty”, „Matka Boska” itp – a to są trucizny dla duszy i umysłu! Prawdziwa siła duchowa i miłość jest w nas samych. Apeluję do księży Katolickich, jeżeli ten tekst czytają (?) aby przestali zwalać winę na tzw złych kapłanów lub homoseksualistów a przyjrzeli się dokładnie samej doktrynie i samej teologii którą są programowani a która jest kombinacja wybitnie toksyczna choć powolnie działającą! Pozdrawiam, Heretyk

 4. Ot wojenki wewnetrzne w kosciele. Przy okazji dobre do otwierania oczu tzw wiernym. Niech sie klócą ile wlezie o zaszczyty i stołki. Przy okazji-w naszej podstawówce podręcznik do religi ma tytuł miejsca pełne bogactw. Napisane co prawda Boga ctw ale i tak wyszło że będą pokazywać gdzie zgromadzili najwięcej kasy i złota☺. Aż człek nie nadąża z przyswajaniem info tyle tego się ujawnia. Pozdrawiam☺

 5. Jeszcze zapomniałam dodać. Byłam wczoraj na Ślęży. U stóp kościoła caritas handluje z garkuchni kapuchą, kiełbasą i innymi tego typu potrawami. Przyjeżdża stary ksiądz z 3 młodymi księżmi i jakimś cywilnym młodym z laptopem i idą na inspekscje wyszynku a potem na msze. W trakcie mszy za cegiełkę po 5 zł można wejść na wieże kościoła i do piwnic. Na mszy niedużo ludzi z tłumu na szczycie. Za to dużo słychać śmiechów i krytyki księży. Kościół tak jak nasze kochane po i Komorowski przed wyborami nawet już nie udaje przed wiernymi niczego. I potem zdziwią się tak samo, że to bydło za jakie mają ludzi jednak coś myśli i niekoniecznie po ich linii.

 6. Alu – zawdzięczamy rodzicom prowadzenie jak na musztrze do zimnych murów albo do przyszpitalnej kaplicy – czyt.prosektorium…na modlitwy….do….???

  Tak pod _ pręgierzem byliśmy tresowani aż pękły kajdany….

  http://www.szczecinpomorze.pl/kamien.html

  Pręgierze zaczęto ustawiać w rynkach ,przy zamkach – kiedy?-
  ano wtedy kiedy zaczęło nam miłościwie panować chrześcijaństwo i kk…
  Pręgierze i szubienice!!!

  Nie znalazłam w tekstach o Słowianach wzmianki o szubienicach, pręgierzach… wystawianiu osób na publiczny lincz..

  Nie stosowano takich wynalazków ? Ktoś wie?

 7. Prawdopodobnie jednak pierwszy szczeciński pręgierz stał już wcześniej od północno-wschodniej strony prezbiterium kościoła św. Mikołaja.

 8. A mi przychodzi oto taka myśl- TAK SEN BIO dokładnie o tym mówił:
  CZARNY KOT NA STARYM FOTELU ZALICZYŁ WYWROTKĘ, bo dziwnym trafem, po śnie BIO nastapił wysyp INFO O CZARNYCH! Po każdym takim doniesieniu mam rosnący wstręt do facetów w sukienkach w czarnym zabarwieniu, gdy widzę jak WIĘŹNIOWIE WATYKANU- CHRZEŚCIJANIE wciąż trwają przy KK to płakać mi się chce! https://www.youtube.com/watch?v=RlJjMi-e3I8&t=2s

  I JESZCE jedno o tym mówiły tylko dobrze poinformowane Jaskółki, a w mediach cisza trwa, a ustalili oczywiście samobójstwo!
  NOWE FAKTY! TAJEMNICZA ŚMIERĆ LESZKA MILLERA JR | 90 SEKUND https://www.youtube.com/watch?v=zQ5apRv_-oU

  I także cisza o tym:
  Tajny szczyt w Marrakeszu. Polski rząd w tajemnicy podpisał deklarację wspierającą imigrację. Węgry odmówiły

  „Najważniejsze jest to, co wydarzyło się przed dwoma miesiącami w Marrakeszu. Otóż 2 maja odbyła się tam konferencja na temat migracji i rozwoju, zorganizowana pod patronatem Komisji Europejskiej (KE). Wzięli w niej udział przedstawiciele rządów państw Unii Europejskiej oraz Afryki. Pierwsza taka konferencja miała miejsce w lipcu 2006 r. w marokańskim Rabacie. Jej uczestnicy przyjęli wówczas plan działania w sprawie imigrantów. Jego istotą miało być powstrzymanie napływu imigrantów z Afryki do Europy. Jednak w trakcie kolejnych konferencji cel ten uległ całkowitemu wypaczeniu. Okazało się bowiem, że państwa afrykańskie traktują migracje jako coś, co stymuluje ich wzrost gospodarczy, a w konsekwencji zmniejsza gospodarczą przepaść dzielącą je od państw Europy. To przekonanie zaczęły podzielać w ostatnich latach także państwa unijne, nie bacząc nawet na rosnące zagrożenia ze strony imigracji. Podczas ostatniej konferencji w Marrakeszu podpisały deklarację, która imigrację jako taką gloryfikuje. Biorący w niej udział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó nazwał ją „ekstremalnie proimigracyjną deklaracją”, która ma jedynie na celu „dalsze inspirowanie imigracji” i tworzenie nowych tras imigracji, zamiast koncentrować się na tym, jak można ją powstrzymać. W ocenie szefa węgierskiego MSZ ugruntowano w ten sposób stanowisko, że migracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu. Jak podkreślił Szijjártó, teraz chodziło będzie wyłącznie o to, aby imigracja była procesem lepiej zarządzanym. Same Węgry oczywiście uznały deklarację za sprzeczną z ich interesami i jej nie podpisały. Polska jednak zachowała się w Marrakeszu zupełnie inaczej niż Węgry.Czyny inne niż słowa

  Polska bez najmniejszych zastrzeżeń podpisała deklarację końcową konferencji imigracyjnej w Marrakeszu. Cała sprawa została okryta wielką tajemnicą przez nasz rząd. Informacji o tym, że tak właśnie się stało, nie można znaleźć ani na stronach internetowych polskiego MSZ, ani nawet w polskiej prasie. Gdyby nie to, że tekst deklaracji z Marrakeszu został opublikowany w sieci wraz z listą jej sygnatariuszy, nie mielibyśmy szansy, aby się o tym dowiedzieć. Polski rząd, polski MSZ nadal milczą w tej kwestii, a jest ona bardzo interesująca z jednego zasadniczego powodu. Oficjalnie bowiem słyszymy, że Polska przeciwstawia się unijnej polityce odnośnie do imigracji. Nasze stanowisko w tej sprawie zawsze jest rzekomo takie samo jak Węgier. Jednak niewiele ma to wspólnego z prawdą.

  Ale to niejedyny przejaw tego, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego okłamuje Polaków odnośnie do naszej polityki imigracyjnej. Takich sprzeczności pomiędzy deklaracjami premiera a tym, co w rzeczywistości robi nasz rząd w sprawie imigrantów, jest znacznie więcej. Warto jedynie wspomnieć o kilku z nich. Otóż kilka tygodni temu do Polski przybyła delegacja Agencji do spraw Migracji Zewnętrznych i Stosunków Pracowniczych Ministerstwa Pracy i Stosunków Pracy Uzbekistanu. Efektem polsko-uzbeckiego spotkania było podpisanie porozumienia, na mocy którego przybędzie do naszego kraju około 3 tys. uzbeckich imigrantów, mających dostać u nas zatrudnienie. Jak można nieoficjalnie usłyszeć, podobnego rodzaju porozumienia miały zostać zawarte przez nasz MSZ także z kilkoma innymi krajami azjatyckimi. Od kilku miesięcy nasz rząd pracuje nad dalszym zliberalizowaniem przepisów prawa, które dotyczą imigrantów. Chce m.in., aby imigranci mogli otrzymywać kartę pobytu nie na trzy lata jak do tej pory, ale na lat pięć. Co ciekawe, w innych unijnych krajach taką kartę pobytu imigranci otrzymują jedynie na rok. Ale nasz rząd chce również, aby imigranci mieli możliwość sprowadzania swoich rodzin do Polski. Planuje także wprowadzić zapisy, które będą pozwalały imigrantom na pobieranie wszystkich świadczeń socjalnych, włącznie z programem 500+. Jednak kwestią niepokojącą najbardziej jest to, że w naszym kraju działa dzisiaj co najmniej kilkaset wyspecjalizowanych agencji, które zajmują się legalizowaniem pobytu imigrantów w Polsce. Wykorzystują one luki w polskim prawie i czerpią z tego procederu spore zyski. Dlatego właśnie imigranci tak chętnie przybywają do Polski.

  Politycy PiS się buntują

  Dotychczasowe działania rządu w sprawie imigrantów, a jeszcze bardziej plany w tym zakresie budzą coraz większy niepokój wśród polityków PiS. Wielu z nich uważa, że to, co robi Mateusz Morawiecki, jest sprzeczne z tym, co partia Jarosława Kaczyńskiego głosiła już w czasie kampanii wyborczej 2015 r., kiedy zdołała przyciągnąć swoim programem znaczącą część Polaków i wygrać wybory. Wskazują również na to, że działania rządu w kwestii imigrantów są nieuczciwe wobec tych, którzy popierają PiS. Politycy podkreślają, że może to w przyszłości doprowadzić partię do przegranej w wyborach.
  https://ndie.pl/tajny-szczyt-marrakeszu-polski-rzad-w-tajemnicy-podpisal-deklaracje-wspierajaca-imigracje-wegry-odmowily/

  1. [Elaszka] Pierwsza taka konferencja miała miejsce w lipcu 2006 r.
   ———————
   1. W 2006 rzadzil PiS z Marcinkiewiczem jako premierem.
   2. Jest to program na lata 2018-2020, co oznacza, ze do listopada 2019 PiS duzo jeszcze namiesza w tej kwestii zanim straci wladze.
   —————————–
   Strona nr 2 Deklaracji
   3. Skupienie uwagi na walce z ksenofobia, rasizmem i dyskryminacja: partnerzy podejma wysilki w celu zwalczania tych zjawisk i PROMOWANIA ZROWNOWAZONEJ NARRACJI na temat migracji i diaspor, opartej na faktach i podkreslajacej ich pozytywny wkład w rozwoj spoleczenstw w krajach pochodzenia, tranzytu i przeznaczenia

   [3. Increased attention to the fight against xenophobia, racism and discrimination […]]
   —————————–
   Strona nr 5.
   Cel 3: Promowanie regularnej migracji i mobilnosci, zwlaszcza mlodych ludzi i kobiet miedzy Europa a Afryka Północna, Zachodnia i Srodkową, a także w ramach tych regionow

   [Objective 3: Promote regular migration and mobility, especially of young people and women, between Europe and North, West and Central Africa, and within these regions]

   Ciekawe jak sie z tego wytlumaczy PiS. Co ma Polska do Afryki Srodkowej?

   Click to access 20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

   1. Deklaracji ciag dalszy…. Strona 2-3.
    [An inclusive and multi-stakeholder approach […]]
    ——————————————————
    Promowanie oraz zarzadzanie ruchem imigracyjnym. Kolejny dowod na sterowanie z zewnatrz. Dokument nakazuje koordynacje wladz krajowych z ODPOWIEDNIMI organizacjami miedzynarodowymi. Sugestie, aby „zaprzac do roboty” media, srodowisko akademickie, V kolumne zwana potocznie srodowiskiem imigranckim, wladze lokalne, przydatne organizacje, oraz wszelkiej masci „autorytety” roznych szczebli.

    […] w swoich interwencjach [wszyscy] partnerzy beda dazyc do zaangazowania wszystkich podmiotow w koordynacji z wladzami krajowymi [organizacjami regionalnymi, wladzami lokalnymi, tradycyjnymi, przedstawicielami spoleczenstwa obywatelskiego, spolecznosciami migrantow i uchodzcow, partnerami spolecznymi, sektorem prywatnym, mediami i srodowiskiem akademickim], a takze stosownymi organizacjami miedzynarodowymi, w celu zapewnienia skoordynowanego i uporzadkowanego zarzadzania wszystkimi aspektami zjawiska migracji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s