Pedofilia to odrażające przestępstwo i grzech. By nie dochodziło do niej więcej w Kościele, trzeba wreszcie zwalczyć lobby homoseksualne wśród duchownych.

Pedofilia to odrażające przestępstwo i grzech. By nie dochodziło do niej więcej w Kościele, trzeba wreszcie zwalczyć lobby homoseksualne wśród duchownych. [25.08.2018]

Moim wczorajszym tweetem wyraziłem tylko to, co zauważył wcześniej jeden z biskupów szwajcarskich. Kocham Boga i Kościół, dlatego też widzę potrzebę oczyszczenia się Kościoła. [26.08.2018]

Nie napisałem, że wszyscy pedofile to homoseksualiści. Wiele aktów pedofilskich dzieje się niestety także w rodzinach i to jest problem, którym społeczeństwo powinno się zająć. Jednak to, co się stało w Kościele w USA, pokazuje, że istnieje związek między homoseksualizmem a pedofilią. [26.08.2018]

autor: ks. Tomasz Brussy

źródło: https://mobile.twitter.com/TomaszBrussy/status/1033360525890125824

Czytaj również:

43 myśli w temacie “Ks. Tomasz Brussy: „Trzeba wreszcie zwalczyć lobby homoseksualne wśród duchownych”

 1. W latach 90. ub. stulecia pojawił się na rynku tygodnik antyklerykalny, później nieklerykalny – „Fakty i Mity”.
  W każdym numerze podawano fakty pedofilii kleru. Redaktorzy tygodnika niejednokrotnie poszukiwali sprawców, schowanych w klasztorach lub przenoszonych przez biskupów do innych parafii. Czasem za granicę. Sprawcy ci byli skutecznie namierzani i „podawani niejako na talerzyku”, też – ale mało skutecznie- poszukującym organom ścigania.
  W tamtym czasie też tygodnik ten jako pierwszy zajął się homoseksualizmem wśród tego środowiska i ujawnił znanego arcy-, czy może tylko biskupa ulokowanego w swoim pałacu, a molestującego kleryków z pobliskiego – połączonego przejściem seminarium duchownego.
  Podawano fakty mające też miejsce poza granicami.
  Temat – można rzec – stary, jak sama religia. Przyczyny – też różne.
  Czy ktoś policzył ofiary? Wyrządzoną im straszną krzywdę?
  Czy zadośćuczynieniem wystarczającym są pieniądze?
  Parę tygodni temu usłyszałam o „kosztach pedofilii w USA od 1950 r. To około 4 bilionów dolarów.

 2. tu nie da się (niestety?) nic zrobić oprócz wyburzenia
  bo na palenie na stosie albo rozstrzelania za późno, drogi/tani/podrobiony KK

 3. Ksiądz Brussy atakuje niewłaściwy cel. Homoseksualiści są pozornym „problemem”, a wskazania Pisma „Świętego”, aby homoseksualistów kamienować, są ludobójczym barbarzyństwem i przejawem psychopatii umysłów fałszywych bogów Biblijnych, którzy swego czasu inspirowali Bliskowschodnie religie i traktowali ludzi jak bydło. Nie dajcie się na to nabrać. Pozdrawiam, Heretyk

 4. Tego co się dzieje w KK, jeśli chodzi o te sprawy, nie da się już zamieśc pod dywan. Ja jednak winię za tę sytuację istnienie celibatu i oddzielanie zakonników tudzież księży diecezjalnych od ludzi. Nie wszyscy są w stanie zapanować nad popędem seksualnym. No i coś takiego, jak sie stłumi, to potem może dojść do np. aktów pedofilskich. Tak mi sie wydaje.

  1. Celibat, to nie zakaz seksu, tylko ślubu.

   Pewnie nikt nie potrafi zapanować nad emocjami jeśli jest zmuszany do seksu tam, gdzie się go nie spodziewa.
   Atakowany na początek musi zapanować nad obrzydzeniem, po czym musi uruchomić popęd seksualny, nad którym panują władcy.
   A czym skorupka za młodu … , a może też odwet za spaprane życie.

   1. Wiem, wiem, ale tak napisałem odruchowo, bo większość ludzi nie odróżnia przyrzeczenia bezżeństwa od ślubu czystości u zakonników (ci mogą sobie o seksie pomarzyć). Jak mam rozumieć Twoje wywody? Pedofile mają spaprane dzieciństwo czy jak?

  2. Śpiew ptaka.
   Wszyscy gwałceni w dzieciństwie mają spaprane życie; i ci, którzy w dorosłym życiu naśladują swoich katów, i ci, którzy usiłują zapomnieć.
   Gwarancja tylko marzeń o seksie u tych, co wzięli ślub z czystością jest taka sama jak gwarancja tylko marzeń o innych partnerach u tych, co wzięli normalny ślub.
   Sądzę, że Bóg nie lubi ludzkich przyrzeczeń oraz różnego rodzaju ślubów, prócz tego, który podzielonego na 2 płcie łączy w jedno ciało.

 5. Bóg po to podzielił człowieka na płcie, żeby zaludniał ziemię.
  Wiele razy błogosławił małżeństwa mówiąc: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię …”.
  Ani raz nie pobłogosławił dziewic i bezżenności.

  Natomiast Paweł w 1Kor 7 bez uzasadnienia zapewnia, że dla Boga małżonkowie są bezużyteczni, że służyć Mu potrafią (nie napisał jak) tylko kawalerowie i panny.
  Ale łaskawie pozwolił się żenić i za mąż wychodzić tym, którzy nie potrafią zapanować nad sobą, bo wg niego lepiej jest żyć w małżeństwie, niż płonąć.
  Oczywiście lobby homoseksualne nie płonie, więc z tego pozwolenia korzystać nie potrzebuje.

  1. idzcie i rozmnażajcie się tyczy sie nowo zrobionej 6000 lat temu przez szarakow rasy azjatow, cory zlowiecze tj slowianie i heleni juz byli na planecie jak niecny bandyta pan bog yahwe tu przyleciał swoim księżycem, trzeba zdelegalizować wszelkie religie im szybciej to zrobimy tym lepiej dla ducha, pedofilia wynika z brzydoty doroslej plci pięknej zbrzydzonej przez lata gwałtow i mezaliansów z b-zydalami barbarzyńskimi zydoarabomongolskimi, twarz e slowianek powinny wygladac cale zycie plus minus nawet ze zmarszczkami jak nastolatek jak nie wygladaja znaczy geny barbazynskie

   1. gmozabija !!!
    Pieprzenie, to zawód kucharzy. Mieścisz się w nim, czy jakoś wystajesz, co nie jest bezpieczne, bo w końcu ktoś Cię nawet nieopieprzonego na swoim ruszcie przypali.

 6. Przypuszczony ,wczesniej sprowokowany atak islamistow na Watykan jest nie unikniony,tudziez zapewne alternatywnie sami wysadza czesc watykanu aby ukazac swoja tragedie lub rzczywisty rozpad tej instytucji.
  Jak zawsze elity watykanskie po sprywatyzowaniu watykanskich dobr zmienia nazwe korporacji ,kontrolujac spoleczenstwa nowa religia lub inna zastepcza .
  Patrzac z daleka na rodzimy rynek ,ktory produkuje wiernych KK w szkolach na przymusowych lekcjach religi w panstwie wyznaniowym ,zastanawiam sie czy jest szansa na zbudzenie sie polskich slowian?

  1. Czy muszą się budzić jako Słowianie starożytni?
   Jeśli tak, to nie ma się co dziwić, że zwlekają oczekując lepszych propozycji.

   1. Krystyno alez lepsze opcje juz byly pobudzone.Feminizm zdal egzamin? inna opcja to komunizm przewijany na przemian z katolicyzmem i co z tego wyszlo to mamy na ulicach i polskich rynkach czyli poslusznych wiernych obywateli od 50 roku w zwyz. Nowego czlowieka high tech pozal sie boze z prawami demokratycznymi tez mamy ,operujacego na kredytach wirtualnych ale materialnie nic nie posiadajacego ..nawet duszy ,zreszta skoro bez wiedzy jakiejkolwiek to jaka dusza?Jaka lepsza opcje proponujesz?bo wiadomo ze starozytni slowianie nie powstana ale gdyby nawet to ciagle lepsza opcja niz czlowiek z naukami biblijnymi sterowany z tylnego siedzenia przez eskimosow ze wzgorz golan.

   2. „Krystyno alez lepsze opcje juz byly”
    Dreamingdady

    Przebudzenie nie ma opcji.
    Czy można się obudzić do czegoś innego niż tego czym się jest?
    Byłby to kolejny sen.

    A gdy człowiek się przebudzi to zacznie stwarzać świadomie na własne podobieństwo.

    Ten świat stworzyliśmy w nieświadomości.

    Jako świadomi stwórcy, nie wyobraża sobie, byśmy stworzyli coś podobnego do tego co było na Ziemi i co znamy z historii.

    Może zaczniemy używać nowych określeń, bo stare słowa będą pasować do starego świata a nowy może potrzebować nowych nazw.
    A ile w tym zostanie słowiańskości to sie okaże.

  1. Tawcio, mam pytanie.
   Mimo ,,uchem” usłyszałam w radio, że w Hiszpanii przeprowadzane jest co roku referendum w temacie ,,być albo nie być” dla tamtejszego kościoła.
   Czy to prawda? Bo ciekawe.
   Wciąż pozytywne wyniki mogą pytać o rzetelność przeprowadzanego referendum. I przez kogo.

   Ciekawe jakie wnioski nasunęłyby się, gdyby i u nas taki pomysł zaistniał.
   Oczywiście cały czas w grę wchodzi prawdziwość tego zamysłu i jego rezultatów.

   A gdyby taką ,,opinię społeczną” poszerzono o dokończenie prostych zdań:
   ,,Chodzę do kościoła, ponieważ ….
   Nie chodzę do kościoła, ponieważ… ”

   Czy ,,nasi”, bez względu nawet na jakość zliczonych głosów, odważyli by się chociaż zadać takowe pytania?

   Tak rozmyślam, z ciekawości…

   Miłego!

   1. O Hiszpanii nie słyszałem, ale Watykan jeszcze w ogóle istnieje TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIĘKI POLSKIM SŁOWIAŃSKIM NIEWOLNIKOM, którzy są pod babilońską hipnozą…

    Ale już za kilka tygodni rozpocznie się bardzo powolne, ale za to zdecydowane wybudzanie Narodu z tej przyjemnej śpiączki… 😉

   2. Re: „Ale już za kilka tygodni rozpocznie się bardzo powolne, ale za to zdecydowane wybudzanie Narodu z tej przyjemnej śpiączki…” – mam nadzieję. Lepiej późno niż wcale! Heretyk

 7. Kolejny znak nadchodzącego końca świata – świata, jaki znamy?
  *
  O krok od apokalipsy! Dąb Abrahama przewrócił się. To znak nadchodzącego końca świata

  5000 lat historii kończy się na naszych oczach. Dąb Abrahama znajdujący się w Palestynie, przy którym Abraham miał przyjmował Boga przewrócił się. Według legendy śmierć dębu jest oznaką końca świata!

  https://nczas.com/2019/02/11/o-krok-od-apokalipsy-dab-abrahama-przewrocil-sie-to-znak-nadchodzacego-konca-swiata/

 8. Ludzie wiedzą – zapodają sobie na fejs…buku…
  …zdumiona byłam rozmawiając z kilkoma osobami wczoraj…
  przekazują dalej …kto chce zapozna się z ukrywaną prawdą…
  a kto nie …trudno….
  Trzy lata mi zajęło studiowanie biblii ….a tutaj w 20 minut kwintesencja zapodana na „talerzu…” https://www.youtube.com/watch?v=Pt3WoWOLwBc

  1. Ta kwintesencja(też tak to za pierwszym razem odebrałam, wybałuszając oczy) jest bardzo nagiętą tendencją.
   Gościu preparujący ten film przytacza starożytne obrazki, chcąc ukazać chrześcijaństwo jako spuściznę minionych wierzeń. I w samej rzeczy tak w wielu aspektach się dzieje. Historia żyje płynnie.

   Nasze słowiańskie tradycje przeniknęły(zostały zachowane) w obecnych kultowych obrzędach.
   Każda narzucona religia(a w Lehii wielonarodowościowej nie miało to miejsca?) ,,zezwala na wniesienie” swoich tradycji, by z czasem stać się dominantą.

   Gdyby odkryć wierzenia słowiańskie, byłoby oczywiste, że kult Słońca-gwiazdy życia, był równie dominujący i nie widzę w tym niczego złego.
   Lehia ( rdzenna, nie narodów zcalonych w unię lehicką) odczytywana jest w aspekcie religii jako kult wielobóstwa, co wcale nie dziwi.
   Zastanawia mnie dlaczego nie mówimy o kulcie Słońca w Lehii, jakoby to miało z nas, Słowian czynić co najmniej odrębność.

   Tak nie jest, bo chociażby:
   Zobaczmy! Ile my tu, w Tawernie poświęcamy myśli ku Słońcu…
   Bardzo wiele, bo bez Słońca NIKT I NIC na świecie nie zaistnieje i nie przetrwa.
   A kto i jak nazywa se w XXI wieku żródło życia i kto jest kreatorem tego źródła, to dociekania w innej bajce 🙂

   Miłego!
   PS. Fajnie, że poruszasz ten temat, Justynko.
   Nie studiowałam Biblii, ,,na sucho” w kontekście treści.
   Pozwoliłam mojej duszy(przez jej istotę) interpretować wersety.
   Jak Edgar Ceyce, Ainstein…, a jeszcze przez pryzmat nauk Mistrzów Dalekiego Wschodu…, choćby Bo Yin Ra
   Znałam myśli ludzkie, wiedziałam co się wydarzy…
   Zrezygnowałam z tych doznań, bo górę wzięła swiadomość bycia z czwórką dzieci (wtedy byłam z nimi sama, mąż za granicą)
   Czy żałuję?
   Chyba nie, wybór padł na dzieci(o czym Ania pisze, dlatego tak mnie słowa Ani poruszyły).
   Gdy ,,teraz” stoję przy stole, w ,,lesie” dużo większych ode mnie ludzi, w których oczach widzę miłość i szacunek, a usta to śpiewają…
   Dokonałam właściwego wyboru…

   No ja pierdzielę! Jeszcze chyba nikt nie napisał takiego tasiemsa w peesie!
   I czym tu się chwalić?
   Przepraszam, ale czułam potrzebę…

   1. Tawcio! A co to za nowe, nie nasze polskie teksty?
    Możesz mi to przetłumaczyć?
    Wiem, wszyscy inglisz…, przetłumacz dla mnie 🙂 , a kilku się ucieszy 😀 😀

    Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

   2. „Twój komentarz czeka na moderację. To jest podgląd, twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu”.

    WordPress wprowadził ostatnio nowe funkcje. Mnie bardziej by ucieszył, gdyby wreszcie przestał fałszować statystyki…
    Regularnie zaniża mi np. ilość subskrybentów. Podobnie jak pejsbuk zresztą.

    A wiecie, moi mili, że pan Premier Jerzy Zięba ma już 2,5 mln folołersów na FB?… 🌈😀👍

   3. A mnie te innowacje WordPressu wczoraj kompletnie wyrzuciły z listy zalogowanych komentatorów.
    Chyba mnie technologia uznała za personę non grata na tym forum. 😉
    Ale dzisiaj widzę, że zostałam przywrócona do łask, co mnie cieszy, bo tęskniłabym za Wami. 🙂

   4. Nie ma czegoś takiego jak zalogowany komentator. Po prostu wpisuje się w odnośną rubrykę swego mejla i nicka. To nie jest logowanie się, bo nie trzeba wpisywać żadnych haseł 🙂

   5. Tam masz ”biznesplan…” i tzw mowę……..z którą teraz walczą…
    …polecam i pozdrawiam ..
    Słoneczka na miły dzień

   6. Musiałam ponownie potwierdzić moją subskrypcję. Może właśnie w ten sposób udaje im się zaniżyć liczbę subskrybentów!

   7. Oj tam, oj tam. 😉 Dla mnie to jest jak logowanie, bo przedtem nie musiałam tego robić.

   8. Nie, nie czyściłam historii przeglądania na żadnym z tych urządzeń. Tylko ja z nich korzystam, więc właściwie rzadko to robię.
    Czyli, do wczoraj system operacyjny mnie rozpoznawał, a teraz nie. Ciekawe, czy to się z czasem zmieni.

   9. I o to nam generalnie chodzi – niech się tym własnym ogonem jak najszybciej udławi! 😉 🙂

   10. „WordPress wprowadził ostatnio nowe funkcje.”
    A nie dalo by sie po polsku przetlumaczyc tych „funkcji”
    Co to za wymysly tego” pressa” ?
    mowi sie tu i owdzie o kolonializmie jezykowym..
    A moze to jakas teoria zmowy 😉

   11. roznica miedzy koscielnym bozkiem tj jaszczurka yahwe i kultem heliosa tj slonca jest taka ze pierwszego mozna prosic do usr smierci i nic sie nie doprosic a heliosa mozna poprosic i sie zisci podajemy imie nazwisko planete kraj planety dane gps i prosto w slonce w sloneczny dzien mowimy co chcemy

   12. U mnie tez tak jest. Za kazdym razem musze wpisywac adres emajlowy i nicka. Jeszcze kilka dni temu nie bylo z tym problemow.

  1. ,, Chyba mnie technologia uznała za personę non grata na tym forum. 😉”

   Do dupy z taką technologią. Czy to nie może być ,,twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie”?
   Tu chyba Polska jest, a nie Angole.
   A teraz, gdy to piszę, pod spodem w rubrykach już czeka na mnie wpisywanie E-maila i przydomka!
   I już się zmienił! z zielonego wianuszka na niebieskie coś!

   Niby drobiazg, ale względnie stałe kolory ułatwiają odszukiwanie komentów.
   To co? Ja za każdym razem, przed publikacją mam wprowadzać swoje dane?
   W tej ,,łordpresji” to nie innowacje, lecz ino-wariacje 🙂

   No to sobie ponarzekałam…, 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s