<https://youtu.be/N9Asxqvr2m8

Przypuszczam, że zwiastun filmu „Kler” (w wersji z większą ekspozycją osobistych zakątków pani Joanny Kulig albo z ekspozycją mniejszą) widzieli już prawie wszyscy. Dzisiaj na porannej mszy w otwockim kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus jeden z księży nawiązał do tematu tuż przed rozesłaniem.

Oho, pomyślałem, zaraz będzie jazda, że atak na Kościół, że „kamienują kapłanów”! A tu – psikus – nie. Młody ksiądz powiedział, że też widział zwiastun (przysłał mu antyklerykalny kolega), w którym Kościół instytucjonalny jawi się jako maszynka do tłuczenia hajsu na milion sposobów (przyznam, że ja te wszystkie teksty znam od lat na pamięć, ale ten: „złote, a skromne” jednak ciut mnie ubawił). I że on chciał, jako ksiądz, uderzyć się we własne piersi, przeprosić za siebie i przeprosić wszystkich, którzy w naszym Kościele z księżmi prezentującymi takie podejście się zetknęli. I że ma nadzieję, że w tej parafii z pazernością czy cennikami nikt się nigdy nie spotkał.

Nawiązał też do patrona dzisiejszego dnia, świętego Wawrzyńca, od którego zażądano, żeby oddał cesarzowi kościelną kasę, której był kustoszem, a on rozdał ją biednym, zgromadził ich i powiedział władcy: „To są skarby Kościoła”. Po czym oczywiście go zamordowano. Przypomniał też nasze stare kościelne określenie: „co łaska”.

To dwie naprawdę fundamentalne sprawy. Dopóki nie zrozumiemy, że Kościół traci realne zasoby, że traci coś, za co „kupuje się” życie za każdym razem, gdy – na przykład, tak jak wczoraj – u wybrzeży chrześcijańskiej Europy tonie łódź z siedmiorgiem dzieci i ich matkami, którzy chcieli szukać u nas gościny i ratunku (możemy tu wpisywać dowolne przykłady: z Grecji, z Polski, z USA, z Chin, z Irlandii), a nie wtedy, gdy mu nie dadzą dotacji na jakieś tam muzeum czy spróbują obciąć Fundusz Kościelny, nic nie zrozumiemy i możemy sobie pitolić, ile chcemy, o tym, że nam spadają powołania i pustoszeją parafie.

Druga rzecz: „co łaska”. Dziś sobie uświadomiłem, że przecież to jest prośba (w tym wypadku księdza) o zmiłowanie, o hojny dar, to jest prośba żebraka! Oczywiście, że ludzie obejdą każdy przepis (gdy w Rosji jestem w sklepach z ikonami, tam zawsze obok ceny jest nie napis „cena”, a „ofiara”; nasze taryfikatory z gatunku „co łaska, ale nie mniej niż” to ta sama choroba), ale może chociaż dziś warto przypomnieć sobie, że wezwani jesteśmy nie do takich przedszkolackich kombinacji, a do dojrzałości. Jest przykazanie kościelne: troszczyć się o potrzeby Kościoła. O troskę tu chodzi. Gdy się o kogoś troszczę, nie wyznaczam kwot, gdy ktoś potrzebuje troski ode mnie – też nie musi ich wyznaczać, sam wiem, co mam robić. Tylko żeby tak się stało, znów musielibyśmy zobaczyć w sobie rodzinę, nie tłum, dom, nie punkt dystrybucji usług religijnych.

A kiedy to staje się faktem, rzeczy dzieją się same. Ja wiem, że temu młodemu księdzu po tym, co dziś usłyszałem, gdyby potrzebował, dałbym wszystko, co tylko bym mógł. Ludzie patrząc na papieża Franciszka, na to, jak żyje, jak myśli o Kościele, wysyłają mu oszczędności życia, w ogóle o nic nie pytając (parę tygodni temu słyszałem, że ktoś wysyła do Watykanu, z przeznaczeniem na biednych, przelewy po 50 tys. euro dziennie od wielu dni, zastrzegając anonimowość, nic w zamian nie oczekując). Szalona jest ta ekonomia daru, ale jedynie ona może nas dziś uratować przed nami samymi.

autor: Szymon Hołownia

źródło: https://pl-pl.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/posts/1013301378794653

10 sierpnia 2018 r.

*

Komentarz:

Co łaska – „to jest prośba żebraka!”. Panie Szymonie, bez yay, bo obraża Pan prawdziwych żebraków.

Dlaczego nie zająknął się Pan w sprawie poruszonego w filmie wątku życia seksualnego (w tym zboczeń) księży? Dlaczego nie zająknął się Pan w sprawie poruszonego w filmie wątku alkoholizmu księży?

„Spadają powołania i pustoszeją parafie”. Spadają. I pustoszeją…

TAW

fotografie: Bartosz Mrozowski, „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski, 2018
Reklama

49 myśli w temacie “„Kler” – demaskatorski film Wojciecha Smarzowskiego

 1. Nie zająknął się, bo to byłoby zbyt politycznie niepoprawne.

  Bezpieczniej jest zawsze mówić o tym, o czym już całe społeczeństwo wie. Przeogromny majątek zgromadzony przez kk , cenniki usług religijnych dla zachowania pozorów określane słowami „co łaska” – to fakty znane każdemu katolikowi.

  Czyli p. Hołownia wie o hajsie, wie o „co łaska”, ale i tak podsumowuje wezwaniem do „dbania o potrzeby kościoła”.

  I chyba najbardziej idiotyczne stwierdzenie, jak dla mnie, to zdanie ostatnie:

  „Szalona jest ta ekonomia daru, ale jedynie ona może nas dziś uratować przed nami samymi”.

  Pana wybór, p. Hołownia. Może Pan oddać kościołowi, co tylko Pan zechce, ale nigdy Pan mnie nie przekona , że to jest droga do mojego zbawienia!

  1. Ziarno: a kto każe ludziom odwiedzać kościółkowych? Przecież oni są nam zbędni. My ich nie potrzebujemy, tylko oni nas.
   Nie bardzo rozumiem narodowego zaćmienia umysłu… Czas najwyższy włączyć myślenie.
   Sława Słowianom

   1. Chwila nieuwagi Emuszko i energia nasza idzie…………………
    Brama niedomknięta iiii atak-”przybieżeli do ……w grudniu …
    wielu zacnych i świadomych znam i nie potrafią powiedzieć NIE ..

   2. Emuszko: My to wiemy, ale Naród w swojej masie, programowany od wieków, potrzebuje pewnie jeszcze dużo czasu, aby zrozumieć, że religia nie jest mu potrzebna do kontaktu ze Stwórcą.
    Zastanawiam się tylko, co takiego musiałoby się wydarzyć, żeby przyspieszyć ten proces otwierania oczu i umysłu w skali kraju.

  2. Aż trudno mi uwierzyć – szok – taki film! w naszym kraju.
   Brawo dla wszystkich aktorów w nim występujących.
   Film W. Smarzowskiego – już samo nazwisko mówi za siebie, to (będzie) jest mocny, oj bardzo mocny film.
   „Oto wielka tajemnica wiary – złoto i dolary”.
   Ale to jest ‚początek’ końca – mam nadzieję, że dożyję tych czasów…
   „Ci modlący się co rano i chodzący do kościoła chętnie by zabili ciebie tylko za kształt twojego nosa” – Kazik tak mi się przypomniał ze swoim u-tworem muzycznym, równie mocnym.

   1. Tak, Smarzowski jako pierwszy polski artysta odważył się aż na taką skalę przełamać społeczne tabu wobec „świętości” wielowiekowego okupanta naszej Macierzy…

    Jako pierwszy polski artysta tak donośnie ryknął: „król jest nagi!”…

    Fakt, że „epidiaskop polski” nie był w stanie zablokować produkcji, dobitnie ukazuje, że babilońska bestia… wreszcie słabnie!… 😀

    W diecezjach częstochowskiej i podlaskiej – po raz pierwszy w ich historii! – nie ma od tego sezonu ANI JEDNEGO NOWEGO „POWOŁANIA”!… Młodzi Lechici mądrzeją.

    Wkrótce seminaria „duchowne” będą masowo zamykane… Po ich opuszczeniu do lokali tych zaprosimy słowiańskich Bezdomnych braci – wolnemu Słowianinowi „ciepła woda w kranie” należy się jak psu buda ❤

    Sława Słowianom!

    Słowianom sława!

   2. TAW pisze : „Wkrótce seminaria „duchowne” będą masowo zamykane… Po ich opuszczeniu do lokali tych zaprosimy słowiańskich Bezdomnych braci – wolnemu Słowianinowi „ciepła woda w kranie” należy się jak psu buda ”

    TAW ❤ tak się stanie , tak się stać musi, bo sprawiedliwości ŹRÓDŁA nadszedł CZAS.

    Nadszedł czas ostateczny dla "księżycowej diabelskiej nacji" jak mówi GMOś Nasz blogowy specjalista w księżycowej tematyce. 😀

 2. Warto byłoby stworzyć film historyczny o Postaniu ludowym -1038r-47r.,
  gdy: „było zaburzenie wielkie na ziemiach polskich i powstawszy ludzie pozabijali biskupów i kapłanów, i panów swoich,(…)” jak polscy słowianie wystąpili przeciwko terrorowi kleru i jak nasi władcy dbając o interesy okupanta rzymskiego, wezwali na pomoc obce wojska do Polski. I tak, na kolanach przed tymi pasożytami, pozostajemy nadal…

   1. Mój śp. Dziadek legionista i hallerczyk zwykł mawiać :
    ksiądz za pieniądze przy ołtarzu śpiewa.
    Żołnierz za Ojczyznę swoją krew przelewa.

  1. Jarosławie – piszę tutaj wiele razy że dlatego zamykają kościoły !

   Za ten przekręt boją się naRODu !

   Nikt nie kuma dlaczego zamykają kościoły!

 3. Ten rezolutny Szymonek to typowy dezinformator syjonistycznej agendy 21 ,promujacej inna religijnosc na fundamentach starej religji KKowej.Jego polityka uprawiana we wypowiedziach na temat religi to nic innego jak kontynuacja przejmowania dusz Polakow na nowy tor religijny z rak KK a jaki to zapewne nowe panstwo wyznaniowe budowane przez MM z agentami mosadu.

  To tak religijnosc resortowych dzieci ,bo przeciez Polakow nalezy przeprogramowac inaczej aby wladza sie nie wymcknela. TO projekt programowania Polakow gdzie religia bedzie wladza rzadowa trzymajaca obywatela przy pomocy religi krotko i za ryj. Z religijnych planow i wynurzen Holowni wynika jasno o potrzebie przyjmowania migrantow ,przy pmocy ktorych bedzie rozbijac sie stare fundamenty KK na nowe a przy okazji demolowac narodowa swiadomosc Polakow .
  Szymonek na pytanie innego redaktora dlaczego nie przyjmie u siebie w domu kilku migrantow odpowiedzial ,ze nie ma warunkow ale zorientuje sie w kuri co robi sie w kierunku przyjmowania migrantow.

  Nie ma nic gorszego jak nemrodysci stalinowscy manipulujacy Polakami i wmawiajacym im o potrzebie reformacji kosciola i religi ,ktora i tak juz przejeli NKWD-owcy w latach 50 tych ubieglego wieku.Ich nastpenym projektem jest przejcie swiadomosci Polakow na lono swojego kosciola szatanistycznego jako nowej religi dla Polakow.Kiedy widzialem Holownie juz 10 lat tem ,jako naczelnego katechete 3 RP pod patronatem TVN mozna bylo sie domyslec w ktorym kierunku to zmierza.Dlatego film o zdemoralizowanych ksiezach i kosciele jest jak balsam dla ich niespokojnych nemrodystycznych dusz ,ktory ma przekonac Polakow w odroceniu sie od i tak gnijacej instutucji KK i przejeciu dusz na lono jakiejs nowej blizej nieokreslonej instytucji byle nie w duchu slowianskim.

  Polacy Slowianie maja swoje WEDY i spuscizne po praprzodkach panie Holownia i projekt oglupiania Polakow na nowa zreformowana religie pod sztandarem szatana w sluzbie syjonistow sie nie uda.

 4. Cześć,
  Coś się stało tysiąc lat temu pomiędzy latami 950-1200, i bardzo wiele narodów i systemów politycznych wtedy upadło, a bardzo mało o tym wiemy, bo dużo materiałów poginęło. Nie tylko w Europie centralnej ale również, a może przede wszystkim na wschodzie i w Azji. Upadek konfederacji Lechii (i zmiana nazwy przez uzurpatorską dynastię Piastow), upadek Tartarii Rosjan (i również zmiana nazwy przez uzurpackie dynastie kniaziów
  Kijowa i Moskwy) . Działo się to od Renu do Amura i prawdopodobnie było to związane z infiltracją Euro-Azjatyckich plemion Indo-europejskich i Ałtajskich przez religie Blisko-Wschodnie które zastąpiły wcześniejszy system edukacji szamańskiej przez gusła i zabobony totalitarnych religii monoteistych. Pozdrawiam, Heretyk

 5. TAW pisze : „Wtedy jeszcze jako Naród mieliśmy yaya, dziś jesteśmy Narodem kastratów-frustratów.

  Rok 2018 dane statystyczne ?
  Populacja 37 858 000
  Zmiana roczna Migracja -50 000 ( 0,1%)
  Średnia wieku 41,6
  Dzietność 1,30
  Gęstość (osób/km2) 124
  Populacja miejska 22 934 000 (60,6%)

  A teraz zgadnij kochany TAWie ile z tych prawie 38 milionów , (o ile te dane są prawdziwe ?) obywateli jest prawdziwymi Polakami, zdecydowanymi oddać ostatnią kroplę krwi za swój/nieswój kraj ?

  Ja śmiem twierdzić , że tylko garstka, bo większość w powyższej statystycznej liczbie to chazarskie przechrzty lub sprzedawczyki.

  Proszę Cię kochany TAWie nie nazywaj nas Prawdziwych Polaków kastratami-frustratami, 😀 bo dobrze sam wiesz jak wygląda rzeczywistość i kto nią steruje.

  Zakładając, że 70% Obywateli tego pięknego kRAJu to przechrzty i sprzedawczyki, więc jak ta pozostała garstka 30% w chwili obecnej polityki światowej ma poradzić sobie z problemem , który ogarnął wszystkie kraje Tej Przepięknej Planety.

  Sam zresztą wiesz, że ohydnej ciemności zostały tylko co najwyżej miesiące ich podłej działalności na Ziemi, o czym oni już dobrze wiedzą, więc My te 30% prawdziwych Polaków możemy im życzyć tylko szybkiego odlotu do swoich czarnych dziur skąd do nas przybyli jako dzieci ich stwórcy jak mawia GMOś „księżycowego jahwe” 😀

  1. „…… że tylko garstka…..”
   W proteście finansowym wzięło udział wg pola Lechickiego
   ok. 83 tys. Polaków. Tylko. Dlaczego?

   1. Jaso, a ja mysle, ze na poczatek 83.000 to duzo. Ta akcja byla tylko w internecie oglaszana, a mimo calej tej „nowoczesnosci” nie kazdy siedzi w internecie.

    Jak ruszy nastepna, bedzie nas z pewnoscia wiecej.

    A mnie sie marzy inna akcja, ktora juz trwa, ale, zeby to bylo na wieksza skale:

    Kupuj tylko u Polaka, najlepiej bezposrednio od producenta.

    Wiem, ze wielu tak robi, wielu nie ma za bardzo jak, ale tylko brakiem finansowania, mozemy obcy kapital, wysysajacy soki Polakow, z Polski wygonic.

 6. nasz kosciol to zydowska odnoga religi dostosowana do robienia z gojow bezsilnych ofiar tzw owieczek zadaniem jego jest stale psychiczne niszczenie i otwieranie nas na azjatyckich arabskich barbazyncow ktorych kosciol chce sprowadzac nam na glowe

  1. Beda nam sciagali na leb roznych przybyszow aby tylko genetycznie wymerdac i zdlawic R1A,to taka genetyczna ubojnia trwajaca od wiekow .Wszystkie odnogi WASP-owskich agnetur jak i tych z czasow 52 stan usa zwanego ZSRR mialy za zadanie depopulacje rodowitych mieszkancow tych ziem wszystkimi mozliwymi sposobami ,ktore stosuje sie do dzis dnia.

   Wystarczy spojrzec na Warszawe,Gdansk ,Wroclaw czy inne wieksze miasta a po stosunku wladz do Polakow mozna bedzie wywnioskowac ,ze PKWNowska okupacja majaca za zadanie grabic,wydajac energertycznie i depopulowac Lechitow trwac bedzie poki sie nie zbudzimy.

 7. Tak pod tematem filmowym…Dziś w niedzielę zmarł Bernard Krawczyk, wspaniały człowiek i aktor, piewca Śląska i jego tradycji…Mój krajan…Spotykałam go na cmentarzu mysłowickim, groby naszych przodków sąsiadują ze sobą. Świetnie się trzymał, był czynny zawodowo, bo posiadał do końca fenomenalną pamięć i tak pięknie, czarująco uśmiechnięty…Takim Go zapamiętam…

 8. Tego nie wiedzialam, powstala rowniez powiesc „Kler”, ktora dobitniej pokazuje to, co robia z dziecmi zboczency w sutannach.

  https://ksiazki.wp.pl/pedofile-w-sutannach-sa-bezkarni-fragmenty-szokujacej-ksiazki-kler-6283640277874305a

  Powieść „Kler”. Autor Piotr Głuchowski na podstawie scenariusza Wojtka Smarzowskiego i Wojciecha Rzehaka. Wyd. Agora. Premiera: 26.09.2018.

  Piotr Głuchowski: dziennikarz, redaktor „Gazety Wyborczej”, autor kryminałów (m.in. „Umarli tańczą”) oraz słynnych książek reporterskich, m.in. „Zatoka świń” oraz „Karbala”.

  A co ciekawe, to wydawca: wydawnictwo „Agora”.

  Pewnie chca „wiernych” od kosciola do siebie przyciagnac, a mimochodem robia Slowianom przysluge w procesie POBUDKI.

  1. Tu widac intencje wydacy ( moze autora tez?)

   W ostatnich zdaniach w tym artykule sa slowa:

   „– Gdzie jest haczyk? – Ludmiła przygląda się słowiańskiej twarzy księdza szantażysty. Krótki nos, małe uszy, gumowata, plastyczna tkanka.”

   Opis slowianskiej twarzy…….

   I dlaczego podkreslone, ze to SLOWIANSKA twarz??

   Mozna sie tylko domyslac…

   AGORA.

   1. Laszko – nazywa się ta intencja wydawcy ”kreowanie wizerunku”
    -”prezencja”
    – zdaniem ”ich” MY- z Ładnym – Słowiańskim obliczem z wypisaną dobrocią na twarzy z mimiką uśmiechu wRODzoną
    jesteśmy wg.ich mózgu brzydcy….ot i cała filozofia..

  2. Pewnie chca „wiernych” od kosciola do siebie przyciagnac, a mimochodem robia Slowianom przysluge w procesie POBUDKI.

   Sztucznie utrzymujący Agorę przy życiu, Soros jest przedstawicielem rasy Draco, która współrządzi Watykanem, więc kółko różańcowe się zamyka… 😀

   I właśnie po to powstał ten blog, by takie zawiłości polskim katolikom-Słowianom tłumaczyć 😀

 9. Oj będzie kwik sukienkowych i moherowych babć po tym filmie. To przecież zamach na kościół:). Wróciłem właśnie z urlopu na Mazurach. We wsi Spychowo byłem w niedzielę na mszy i popatrzyłem – na około 120-130 osób było ze 30 osób młodych, reszta 50+ i starzy ludzie. Poza tym były chrzciny, więc pewni z 10 osób należy odliczyć od tego. A więc wyraźnie widać, że młodzi do kościołów w większości nie chodzą. A z tych młodych co byli to gdzieś połowa to były dzieci i nastolatki z rodzicami.
  Co się zaś tyczy populacji w Polsce – ja nie sądzę, aby chazarskie przechrzty stanowiły duży procent całej populacji. Według mnie ludzie po prostu w większość śpią i nie widzą co się naprawdę dzieje. Przykładem jest mój wujek co ma 62 lata. Chazarem na pewno nie jest. On jest kompletnie otumaniony i nadal jest na etapie, że za PO było wspaniale, a PiS mu demokrację zabrał. Nie widzi zaś tego jak naprawdę PO niszczyło Polskę i jak to teraz robi PiS. On żyje w oparciu o slogany z TVN i GW i nakręca się tak od 3 lat. W czerwcu miał zawał, ale jak widzę nic to nie zmieniło. I takich jak otumanionych przez TVN czy TVP są w Polsce miliony. I dlatego jest jak jest.

   1. Jakoś nie, ale może tam był tylko nie chciał się ujawnić. Puszcza Piska to co prawda nie Białowieża, ale też są tam piękne lasy polecam. Byłem też w Rucianem i trafiłem na piękną ścieżkę przez las wyglądający blisko naturalnego i było tam wiele pięknych dębów. Z opisu wynikało, że niektóre mają po ponad 300 lat. Miały tabliczki z napisami pomnik przyrody.

  1. Wolni Słowianie ja mam rodzinę w Rucianym. Przynajmniej do nich ze dwa razy do roku przyjezdzam. Z Podlasia nie dalekoPieknie dzikie lasy i wspaniałe stare drzewa!! W tym roku bylem na poczatku czerwca poniewaz moja Zona byla pod koniec c ciazy! Od 10 sierpnia mamy 3 dzieko. Drugiego syna!!Patrzę ze bardzo wazna data!!

   1. Ja pochodzę z Podlasia, chociaż to granica mazur prawie 😉 a teraz bliżej mi do Juranda 😉 Więc jestem otwarty aby się spotkać i poszerzyć horyzonty 🙂

   2. Mowiłem ze data urodzenia Syna to wazna data!! Slawoj ja blizej Bialegostoku. Bardzo blisko. Musze zaczekac ze 2 miesiace zeby dojechac do Ciebie i poszerzać choryzonty:)

 10. Obie światowe wojny miliony zabitych i Holokaust Słowian, Żydów, Romów został zaplanowany przez potężne grupy kapitałowe w celu zmiany porządku polityczno-gospodarczego krajów na których terenach odbywały się działania wojenne. Do tego celu dwukrotnie użyto zgermanizowanych ludów Cesarstwa Watykańskiego pod politycznym i zbrojnym ramieniem nazistowskiej mafii w zdecydowanej większości o wiadomych korzeniach.
  Zaplanowane, globalistyczne cele NWO zostały zrealizowane kolejnymi traktatami powojennymi przy powołaniu międzynarodowych organizacji będących w zdecydowanej większości ramieniem tych karteli działających pod czujnym okiem piramidalnej władzy.
  I tak zamiast narodowych państw powstały dyskretnie powołane na ich terytoriach TRUST-y..

  Trust to umowa pomiędzy osobą, która chce przekazać swój majątek na określony cel (donator), a osobą, która będzie zarządzać środkami – trustee, w sposób określony w umowie trustu (ang. deed of trust). Umowa trustu stanowi, że donator przekazuje określone mienie na rzecz trustee, a trustee będzie zarządzał tym mieniem na korzyść określonych beneficjentów. Trust Każdy trust posiada więc jednego lub więcej trustee, którzy są odpowiedzialni za administrowanie trustem i wykonywanie warunków umowy trustu. Natomiast beneficjentami są ci, którzy są uprawnieni do otrzymywania zysków z działalności trustu (w danym momencie lub w przyszłości). Do beneficjentów tych może należeć również sam donator.

  TRUST –>

  https://kancelaria-skarbiec.pl/raje-podatkowe/trusty.html?gclid=CjwKCAjw2MTbBRASEiwAdYIpsTcM-O50OW6FbEIFLAUireTLcKcWI5KGa_HWE5jGHEae7MTGxPxVOxoCaBYQAvD_BwE

  Zgodnie z tym planem zagubione na morzu prawa, cyfr, liczb i kolorów narody stały się donatorami na rzecz zawiadującymi ich majątkiem służbami tzw. trustee. Oczywiście każda taka umowa zawarta była na czas określony np 50 czy 25 lat.
  Zgodnie z tym Rzeczypospolita Polska – czytaj II RP, która dzięki staraniom ( przewrotowi majowemu ) przysłanego tu agenta odzyskała rzekomo niepodległość blisko 100 lat temu, a faktycznie powstał TRUST pod nazwą Rzeczypospolita Polska w którym utraciliśmy możliwość emisji złotówki na rzez FED-u. Umowę trustu sporządzono na 25 lat.
  Dziwacznie po jej upływie nastąpiły ogromne zmiany, które wymagały wojennego chaosu i depopulacji społeczności ( elit, mieszczaństwa i mniejszości ), które żywo przeszkadzały rozwojowi globalizacji.
  Kolejny TRUST zawarto o Jałcie tym razem śmiało na 50 lat, gdzie całą Europę Wschodnią oddano w ręce komunistycznych czytaj bolszewickich najemników – tajnych służb z trójkąta lucyferiańskiej władzy, aby ci dokończyli wojennego dzieła całkowicie niszcząc narodowe, elity europejskich krajów będące poza piramidalna władzą
  Po tym czasie nastąpiła nadal dziwacznie nierozumiana przez PLEBS odwilż tak w państwach Europy wschodniej jak i w Rosji. Nastąpiły przygotowania do stworzenia nowego TRUST-u w którym dotychczasowi trustee oddały część władzy swojej tajnej agenturze i tak po Magdalence i OS powstał w 1989r 25 letni nowy TRUST poparty specjalnie w tym celu napisaną konstytucją stolzmana w której zabroniono rządowi zaciągać kredyty w NBP.
  Jak widzimy mija już 100 lat oddawania Polski agenturalnej władzy trustee i jak widać rodzime OWCE nadal są kompletnie oczadziałe !
  Kim zatem są główni i skryci beneficjenci…
  W ręce Beneficjentów został przekazany przez trustee prawie cały majątek narodowy Polski. Jeśli się dobrze poszuka to ten majątek jest prawie w całości w rękach City of, distrct Columbia, Watykan i naturalnie rodzin i służb dotychczasowych trustee…
  Czyj więc jest dług Polski ?
  ODP: Dług Polski jak i innych krajów obciąża donatora czyli każdego obywatela Polski.
  Czy będę musiał spłacać ten dług jeśli wyemigruje z Polski?
  W kolejnej odsłonie NWO, kiedy zostanie zlikwidowana gotówka, a na czoło lub rękę otrzymasz numer – Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ TAK I NIE WIADOMO CZY TEN DŁUG NIE BĘDZIE DZIEDZICZNY…
  Jeśli majątek jest prawie całkowicie wyprzedany, to pod co tak naprawdę zaciągane są kolejne kredyty ?
  ODP: Zabezpieczeniem kolejnych kredytów jest ziemia, lasy, woda, zasoby naturalne i obywatele – czytaj dzieci, które ochoczo mają rodzić się z ciążącym na nich długiem ! ( wodę i zasoby już PiSowską ustawą zostały Polakom zabrane i opodatkowane ).
  Co w takiej sytuacji powinien zrobi donator – czytaj nieświadomy swych kolejnych wyborczych głosowań, od blisko 100 lat okłamywany suweren – czytaj OWCA?
  ODP: Przywrócić jedynie prawomocną KONSTYTUCJE KWIETNIOWĄ z 1935 roku czyli wrócić do rządów II RP z obecnie sprawującym władzę ( z braku traktatu pokojowego z Niemcami )prezydentem Janem hrabią Zbigniewem Potockim, co pozwoli unieważnić WSZYSTKIE zaciągnięte przez OBCE POLSCE trustee kredyty, długi i umowy sprzedaży !

  INNEJ DROGI NIE MA ! BEZ WZGLĘDU ILE JESZCZE OWCE dostana 300, 500 czy 1000 plus lub o jeszcze obiecają im kolejni trustee…

  wężykiem, wężykiem
  PODAJ DALEJ…

 11. Slawoju, mieszkam bardzo blisko Bialegostoku. To tak całkiem niedaleko mieszkamy, ale musze troche dziecię ogarnąć (troche nie bardzo takiemu maluszkowi jezdzic w foteliku tyle czasu), to pewnie 2-3 miesiace:) A Juranda to w Brazyli?

  1. Heh, nie nie, Jurand pochodził, ze Spychowa 😉 chodziło mi o tereny okolic Szczytna. Natomiast okolice Pisza , Kolna to moje rodzinne strony 🙂

 12. Dzień Dobry – Kochani-pomóżcie

  Od kilkunastu dni mam natrętne myśli i obrazy gwizdka i ślimaka
  a dzisiejszej nocy przyśniły mi się te obrazy-szczegółów nie pamiętam…

  ”Wzory spiralne spotyka się też na terenie Europy Zachodniej i Północnej w ramach wykopalisk z okresu neolitu, przy czym są to najczęściej obiekty związane z rytuałami pogrzebowymi. Wzory spiralne zdobią ściany wejść do megalitycznych komór grobowych. Odczytuje się to jako oznaczenie drogi duszy do komory grobowej, która z kolei symbolizuje łono bogini-matki, w którym dusza się odradza i ponownie przychodzi na świat.
  Ornamenty spiralne spotykamy jednak nie tylko w europejskiej sztuce prehistorycznej. Występowały też na chińskich wazach grobowych również pochodzących z okresu neolitu.
  Spirala ma często wymienne znaczenie z labiryntem, czyli drogą dla wtajemniczonych, rytuałem przejścia, symbolicznym powrotem do łona matki – śmiercią i odrodzeniem. Wtedy spirala jest symbolem dążenia do samopoznania i przejścia na wyższy poziom świadomości.
  Na terenie Azji Mniejszej ornament spiralny mógł też symbolizować wodę, którą kojarzono z urodzajem, co z kolei miało wielkie znaczenie do podtrzymywania życia. Wzory spiralne wykorzystywane były często w sztuce kreteńskiej do ozdabiania dzbanów na wodę. ” cytat…

 13. Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o wsparcie bądź udostępnienie na stronie mojej zrzutki. Szukam wszędzie wsparcia lecz jest bardzo ciężko. Jak najbardziej mam wsparcie w swojej parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach lecz szukam wszędzie. Link do strony poniżej. Nie liczę na wsparcie lecz proszę o udostępnienie. Z poważaniem Marek Wiaterek.

  https://zrzutka.pl/6xpjrx?arid=6xpjrx-6i5C8hCNBm89EJuM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s