fot. PAP
Z kronikarskiego obowiązku (Tajne Archiwum Watykańskie na bieżąco, sukcesywnie dokumentuje skomplikowany, galaktyczny w swej istocie, proces wielkiej pobudki Polaków) muszę odnotować bardzo ważną zmianę w energetyce Narodu polskiego. Z góry zaznaczam, że zupełnie nie wchodzę w temat motywacji inicjatora pojednaniowego listu otwartego do Jarosława Kaczyńskiego – interesuje mnie SAM FAKT JEGO ZAISTNIENIA w polskiej przestrzeni publicznej.

1 sierpnia 2018 r. Lech Wałęsa na swoim fejsbukowym profilu wystosował list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego, w którym deklaruje, że „jest w stanie wybaczyć wszystko” swojemu dawnemu współpracownikowi, a obecnie prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, oraz sam „prosi o wybaczenie”.

Oto pełna treść listu otwartego Lecha Wałęsy:

Bracie Kaczyński,

Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności.

Chciałbym po sobie pozostawić porządek.

Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi.

Nawet udało mi się pojednać z Gen. Jaruzelskim, a z Kiszczakiem nie zdążyłem.

Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie, proszę o wybaczenie. I ja jestem w stanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu Lechowi wybaczyć wszystko, a nawet największą podłość, jaką mi uczyniliście, zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka.

Lech Wałęsa

https://pl-pl.facebook.com/lechwalesa/posts/1874133235966146

Zupełnie nie wchodzę w temat motywacji inicjatora pojednaniowego listu otwartego do Jarosława Kaczyńskiego, zupełnie nie wchodzę w temat analizy i oceny historycznej obu wymienionych postaci, zupełnie nie wchodzę w temat zagadnień moralnych snutych wokół tych postaci – NIE TO jest przedmiotem tego artykułu. Interesuje mnie SAM FAKT ZAISTNIENIA tego typu listu otwartego w polskiej przestrzeni publicznej. Interesuje mnie strona duchowa tej inicjatywy – jej wpływ na poziomy subtelne ogólnej energetyki Narodu.

Jeśli tak ważna dla życia Narodu postać historyczna wysuwa tak ważną deklarację, zmienia to zasadniczo energetykę całego Narodu. Zarówno bowiem Lech Wałęsa, jak i Jarosław Kaczyński są bardzo ważnymi – obecnie (dopóki obaj żyją) wręcz kluczowymi – fraktalami całego Narodu, soczewkującymi jego energię witalną oraz ogólny stan ducha Narodu.

Tak ważna zmiana w energetyce którejkolwiek z wymienionych postaci historycznych przekłada się bezpośrednio na zmianę energetyki całego Narodu w kluczowym dla jego przyszłości momencie dziejów. Są to oczywiście zmiany na poziomach subtelnych – zupełnie niezauważalne dla większości Czytelników tego artykułu. Kieruję go do tej mniejszości, która kuma czaczę 😀

TAW

ps. Zastanawiam się, czy nie założyć nowego bloga z bardziej zaawansowanymi informacjami, zbieranymi z pól bardziej subtelnych…

Reklama

95 myśli w temacie “Ważna zmiana w energetyce Narodu. Lech Wałęsa wybacza i prosi o wybaczenie Jarosława Kaczyńskiego

 1. nic to nie znaczy dla Polakow a ich rozgrywki przebaczania sobie prania brudow to kolejne uwodzenia Polakow . Kazda pookraglowa partia ,lider,polityk,uczestnik tej hucpy powinien siedziec i nie pierdziec w stolek ale po uprzedniej degradacji praw obywatelskich skierowanie do kamienilomu Strzelin.

  Owi politycy i urzednicy nie maja praw nad Polakami a za zawracanie sobie dupy ich zalami na koszt podatnika musza byc rozliczeni i tak sie stanie .Nie bedziecie nami pomiatac pasozyty pookraglowostolowe rodem z nemrodycznego NKWD.
  Panstwo ,ktore stworzyli to zapis ,luka prawna ,korporacja do dymania Polakow.Energetyka jest taka ze bedziecie wylapani i wyluskani oraz rozliczeni.Prawo mechaniki przestrzeni drogi TAW ie jest bezlitosne i sam o tym wiesz.

  Pamietam TAW ie zmiany po 90 roku i moglby ktos powiedziec ze dzieje sie dobrze w energetyce dla Polakow.Chodzilo o pojednanie Walesy z Kwasniewskim -Stolzmanem w obecnosci JP2.Moglbym sie poplakac z tego wzruszajacego obrazka gdzie w uscisku 3 dloni Wojtyly,Stolzmana i elektryka planowano kolejny udoj Lechitow.
  Co to energetycznie oznaczalo dla Polakow?ano to ,ze zostali wyruchani poraz kolejny ,iz uwierzyli w cud ,ktory byl niczym innym jak technologia hipnotyzowania Polakow w udoju energetycznym przez nemrodystow babilonskich metodami rozdawaczy macznej hosti z watykanu,bylych KGBowcow i gorali ze wzgorz Golan.

  1. „Jest zło – widziałem je pod słońcem,
   to błąd ze strony władcy:
   wynosi się głupotę na stanowiska wysokie,
   podczas gdy zdolni siedzą nisko.” (Koh 10:5-6).
   Zło „zmienia (i) to zasadniczo energetykę całego Narodu”.

  2. 100/100
   Kolejna kpina i duraczenie ludzi.

   Kiedy, i czy wogole wszyscy i w tym samym czasie przejrza na oczy?

   Dzis ardanowski (fizjonomia duzo dajaca do myslenia) stwierdzil, ze ci ktorzy drecza zwierzeta sa lajdakami. Jednoczesnie powiedzial, ze (satanistyczny) uboj rytualny nie zniknie z Polski, bo jest zapotrzebowanie(1mld muzulmanow do nakarmienia zwlokami zamordowanych ze szczegolnym okrucienstwem zwierzat) i Polska na tym zarabia.

   Straszne jest rowniez to, ze tzw ruch narodowy rowniez to bestialstwo popieraja, takze hodowle zwierzat tzw futerkowych etc, etc.
   Porazka ludzkosci jest to, ze wiekszosc ludzi zna cene wszystkiego, wartosc niczego.

  3. Witajcie Kochani,
   oświadczenie Wałęsy potraktowałam obojętnie. Jest to osobnik, który liczy na zbiorową amnezję Polaków, którym można od czasu do czasu ” dorzucić coś do pieca”, ale z innej strony.
   Być może spowodowało to lekkie zawirowanie przestrzeni, ale pobrzmiewa w tym obłuda .
   TAW, pomysł przedni, popieram.
   Miłego dnia.

   1. Jasa, i właśnie o to „lekkie zawirowanie przestrzeni” chodzi 😀

    Wstrzymywałem się z odpowiedzią Kalinie wczoraj, bo czułem, że ktoś to zrobi znacznie lepiej ode mnie 😀

    Tak więc, Kalinko, odpowiedziała Ci Jasa 😀 Chodzi właśnie o to „lekkie zawirowanie przestrzeni”…

    Bo dalej już wiemy, o co chodzi… Trzepot skrzydeł motyla w Kalkucie może po kilku dniach spowodować trzęsienie ziemi na giełdzie w Nowym Jorku;
    ziewnięcie jednego Dziecka Perłowego, np. w Jekaterynburgu, po kilku dniach może spowodować wypadanie bloków skalnych w Świątyni Jerozolimskiej; i tak dalej, i tak dalej…

    Nazywa się to oczywiście efektem motyla (butterfly effect).

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Efekt_motyla

    ZMIANA STANU ŚWIADOMOŚCI POSTACI HISTORYCZNEJ MA BEZPOŚREDNIE PRZEŁOŻENIE NA ZMIANĘ HISTORII.

    Dla mnie są to oczywiste oczywistości.

   2. Każdy z Nas ma pewne sprawy do uporządkowania i przyznanie się do błędów przed samym sobą ,a zarazem prosić o wybaczenie za krzywdy wyrządzone w stosunku do Nas jest bardzo ważną i potrzebną sprawą ,aby pozwolić zamknąć pewną ciągnącą się sprawę. Ta czynność pozwala jednostce pozwolić na otworzenie się nowych energii i przyjęcie ciekawszych i lepszych doświadczeń. W tym wypadku mam pewne obiekcje czy to jest z serca czy przebiegłość lisa przed rozliczeniem. Dla Nas jest to bardzo ważne i potrzebne. O ile szczerość przeważała to prawda Nasza się okaże. Dobry pomysł na założenie duchowego profilu jestem za. Pozdrawiam Agnieszka

 2. Wszystko na pokaz fałszywe. Nic a nic mu nie wierzę. Jego retoryka jest taka :

  ” Bardzo mnie skrzywdziliście gnidy i szmaciarze no ale ja jestem święty WAŁĘSA dlatego wam wybaczam”. He he co za obłuda. Takie wypominanie przy wybaczaniu jest najwyższą oznaką hipokryzji i obłudy.

  Zwykły bufon z ego wywalonym w kosmos.

 3. „Jest zło – widziałem je pod słońcem,
  to błąd ze strony władcy:
  wynosi się głupotę na stanowiska wysokie,
  podczas gdy zdolni siedzą nisko.” (koh 10:5-6).
  Zło „zmienia (i) to zasadniczo energetykę całego Narodu”.

 4. [TAW] Są to oczywiście zmiany na poziomach subtelnych
  ————————–
  Czy mozesz poszerzyc temat?

  1. Wydaje mi się, że wszystko zawarłem już w tekście. Oczywiście skrótowo, szkicowo, w zarysie – jak to w moim stylu. Czasami „badam teren”, wrzucając pewne szkice – i patrzę, czy Czytelnicy są już gotowi na głębszą rozkminę. Po dzisiejszym dniu widzę, że jeszcze nie jest tak dobrze, jak myślałem… 😀

   Wydawało mi się, że po Przesileniu, Lwieniu, Kamieniu i Zaćmieniu pójdziemy z kopyta z pewnymi tematami, ale widzę, że większość woli nadal pozostać w swojej złudnej „strefie komfortu” i nie zauważa pewnych ważnych zmian na polach subtelnych naszej swojskiej macierzy 😀

   A w ostatnim tygodniu miały miejsce epokowe zmiany.

   1. Ja zauważam zmianę w sobie – moje ciało nie nadąża za myślą? Mam wrażenie,że momentami Marix mi się „zaciera”

   2. TAW – proszę załóż tego bloga, mimo naszego „zaćmienia” bez możliwości komentowania.

   3. Czasem Ci co sa gotowi wola sie nie odzywac jak widza inne komentarze bo lepiej odpuscic niz wdawac sie w nic nie popychajace do przodu polemiki.

   4. TAWie, zaloz tego bloga dla tych GOTOWYCH. Z pewnoscia skorzystaja z twojej wiedzy.

 5. TAW pisze : „ps. Zastanawiam się, czy nie założyć nowego bloga z bardziej zaawansowanymi informacjami, zbieranymi z pól bardziej subtelnych…”

  TAW jeśli mogę tu wyrazić swoje zdanie, 😀 to ja jestem jak najbardziej „ZA”.

  Pewne tematy na Twoim blogu zostały już tak przemielone 😀 przedyskutowane, że dobrze by było „rozkminiać” 😀 coś z wyższych zagadnień którymi częściowo, już żyje świat a co na daną chwilę historii tej Przepięknej Planety jest jak najbardziej wskazane.

  Przecież niemal wszyscy wiedzą, że mowa tu o wybudzeniu globalnym świadomości , poczynając od jednostki, czyli każdego z nas z osobna.

  Powrót każdego z nas do pełnej pierwotnej wersji świadomości ŹRÓDŁA, jest punktem zwrotnym do powrotu do EDENU ŹRÓDŁA.

   1. Ja też jestem za. Nadrabiam zaległości w czytaniu i z całego serducha popieram poprzednie prośby.

 6. Pozdrawiam serdecznie .

  Nie uwierzycie -o TYM dzisiaj pomyślałam ewentualnie o rozdziale ”Wolne Tematy bla,bla…

 7. ” jej wpływ na poziomy subtelne ogólnej energetyki Narodu”

  pojednanie , które zapomina co było

  Ktoś napisał ale Ego ….

  Ja zacytuje
  ” oraz sam „prosi o wybaczenie”. Reszta mało istotna

  Obrzucać Gnojem za przeproszeniem to każdy umie

  Może i książka nie jest godna polecenia
  Jednakże cytat aktualny

  ” a kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień”

   1. 🙂 💛 owszem ale to powoduje też olbrzymią samotność .

    Czasu nie czuje więc strzelam niech bydzie ,że było to około lat 4 temu

    Siedziałam w tej swojej kuchni i pytałam , pytałam , pytałam czy moje oczy doczekają czasu gdy zobaczę dzień , w którym każdy sobie wybacza jeśli musi , zapomina co było , zrozumie i pojmie i nastąpi czas zgody , pojednania, obrazy tego wskakiwały same do głowy .

    Zapytałam też czy poznam , poznam kogoś , kto pojmuje świat tak jak ja , w którym jest tylko zrozumienie , głębsze i głębsze… kto nie ma pretensji i gniewu , żalu w sercu …. z kim będę mogła rozmawiać tak po prostu o wszystkim i niczym w zrozumieniu tego co jest.

   2. NA POZIOMIE DUCHOWYM TO piekna przemiana, a na poziomie ziemskim – sprytne badanie gruntu:
    BADANIA GRUNTU Nie WCHODZI W RACHUBĘ, ALE WARTO MIEC GO NA UWADZE, no chwilowe ,,ego pod kontrolą”- warte podkreślenia, bo zwiastuje powolną ,ale jednak przemianę gadziej mentalności- wcześniej to były tylko mrzonki- teraz stają się faktem!

    „Najprawdziwszy Lech Wałęsa. Nie wiem, czy sam to wymyślił, czy ktoś mu to podpowiedział, ale to jest strzał w dziesiątkę. Każde słowo, każda fraza ma swoją wagę i swoje ewangeliczne umocowanie” – napisał na Facebooku ks. Wojciech Lemański

    czym ten wpis Wałęsy był dyktowany:

    https://dorzeczy.pl/kraj/72103/Walesa-zrobil-sonde-o-Kaczynskim-Potem-ja-usunal.html

    NO, ALE JEST JESZCZE TEN PIEKNY GEST:
    https://dorzeczy.pl/kraj/72859/Jestesmy-dumni-Premier-Morawiecki-odwiedzil-sklep-Red-is-Bad.html
    W odzieży Rad is Bad ostatnio pojawiła się publicznie Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. W koszulce tej marki kibicowała polskim piłkarzom w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Wcześniej kilkukrotnie widywano w ciuchach RiB prezydenta Andrzeja Dudę.

   3. No cóż, mnie się pierwsze rzuciły mocno w oczy te słowa „Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności.”

   4. Faktycznie Miliard lat świetlnych w tyle … co zrobić z tym gdy ktoś jest ponad wszystko … a ciągle myślę, że ja , jako ja tak nisko jestem ….
    Co zrobić gdy słyszysz niewypowiedziane modlitwy , które tkwią w miedzy słowach …

   5. Myśląca inaczej pisze : „Zapytałam też czy poznam , poznam kogoś , kto pojmuje świat tak jak ja , w którym jest tylko zrozumienie , głębsze i głębsze… kto nie ma pretensji i gniewu , żalu w sercu …. z kim będę mogła rozmawiać tak po prostu o wszystkim i niczym w zrozumieniu tego co jest.”

    Cóż mogę powiedzieć, życzę nie tylko Tobie ale wszystkim tak myślącym by spotykali na swoich drogach właśnie takie PIĘKNE ISTOTY, a wierz mi Iskierko, że jest ich już wiele błąkających się 😀 już wśród nas i to też jest PIĘKNE. ❤

 8. MYSLĘ, ZE ROZDIELANIE TEMATÓW DUCHOWYCH OD ,,ZIEMSKICH” to będzie ,,diagnoza nie w pełni oddajaca stan chorego” oto przykład: OPERACJA KONICZYNA!

  ,,Poza tym rzekoma ochrona przed promieniami słonecznymi i rozsiewanie w tym celu toksycznych cząstek metali w stratosferze, ma za zadanie zablokować aktywację naszego DNA.

  Otóż, wielkie zmiany, które odbywają się w Układzie Słonecznym i galaktyce potrafią uaktywniać ludzkie DNA, czyli przyspieszać proces ewolucji człowieka oraz uwalniać potencjał intelektualny i duchowy zakodowany w genach.

  A jak wiadomo założeniom procesów depopulacji jest to zupełnie nie na rękę, dlatego też robią co mogą, aby takie działania zahamować.

  Nie ulega wątpliwości, że chemtrails i wszystkie rozprzestrzeniane włókna stanowią realne zagrożenie dla środowiska i zdrowia publicznego.”

  PROJEKT KONICZYNA, CZYLI JAK ZNISZCZYĆ ŚRODOWISKO I POPULACJĘ
  https://www.tajemnice-swiata.pl/projekt-koniczyna/

 9. TAW, co do stworzenia nowego bloga. Jedni idą, prą do przodu, a inni zostają w tyle, a ty, z którymi będziesz szedł?

  Widzisz, mnie korci bardzo, może od roku, może od nawet dwóch, aby dzielić się własną wiedzą (o wędrówkach ludów głównie) i przemyśleniami w wielu sprawach, bardziej w formie video na Youtube, ale zawsze za każdym razem hamuje mnie smutna prawda, która łączy się mocno z moimi egoistycznymi cechami, z którymi się nie rozstanę, że nic tak naprawdę nie odkrywam, że oni już to wszystko wiedzą od dawna, a jeśli nie wiedzą, to już bardzo, bardzo niedługo zacznie się o tym mówić, że nieodpowiedni czas i ludzie (choć praktycznie nikogo i tak by nie było) muszą się teraz skupić na czymś innym, i wiele innych powodów, które na pierwszy rzut oka są wymówkami, a często tak naprawdę, moimi skrywanymi od lat pragnieniami. Dzisiaj natknąłem się na potwierdzenie, tych „wymówek”, oraz na coś co niby miało mnie zmotywować. Nie mniej jednak nadal jestem utwierdzony w tym, że moje podzielenie się tą „wiedzą”, nie ma żadnego znaczenia.

  Ty sam dobrze wiesz co da ta twoja wiedza, zależnie na kogo trafi, a ja co by zdziałała moja, jeśli na kogokolwiek by trafiła.

   1. DOKŁADNIE Random Unstable u mnie to samo! ❤
    A ogólnie tak od trzech dni- 33,3 stopnie, silne Słońce i nagle DESZCZ- AZ ŚPIEWAĆ SIĘ CHCE 😀

   2. U nas dzisiaj to samo : 34 st. i od 15.45 do 15.51 równiutki, szumiący deszczyk, aż miło. 11 minut, ale polało z góry – pięknie.

   3. Tak,niedawno też tak miałam….Siedzę sobie pod Dębem i „deszczyk pada, słońce świeci”…Wprawdzie masła wiedźma Iw nie kleciła, bo czytał książkę, ale się poczuła tak jakoś wyjątkowo, tak jak wtedy kiedy w pełnym słońcu padał deszcz tylko nad jej blokiem i nad jej balkonem a do tego złoty…hm…:)

   4. Wiesz TAW, dużo myślałem nad tym co napisałeś, ale ani mnie to nie zmotywowało, ani nie zmieniło mojego zdania (…)
    Jakiś lipny wydaje mi się ten znak. 😛

 10. Myślę że wzięli go na” bok” i wytłumaczyli…
  Ta wypowiedż wybrzmiała jak onegdaj –
  cyt.”…nie chcem ale muszem…..

 11. P.S do osoby , która przegląda mój profil , brak zaufania jest odczuwalny na kilometr , powtórzę często i gęsto JA JESTEM ROZWIĄZANIEM …..

 12. bolek i kaczorek to znów żydowska hucpa
  żeby odwrócić uwagę od eksterminacji Polaków
  i najazdu dziczy chazarskiej i azjatyckiej
  dostaną tym po głowie jak swoją polityką historyczną
  obudzili Polaków. 1 sierpnia ach jakie mega święto „państwowe” choć 20 lat temu to kibole na stadionach pamiętali a oficjalnie tylko mruczenie.

  Zachować Naród to jest ważne.

 13. Uważajcie dzisiaj, bo przy takim upale i rozsiewanych truciznach, przez niedobitki chazarskie, można sobie bardzo zaszkodzić.

  Nad Bielskiem od rana chazarskie samoloty i pewnie nie tylko one trucizny sieją.

  Pięknie błękitne niebo zasłane szerokimi smugami chemtrails.

  1. Nad Mazowszem, nad Kurpiami sypią aż furczy. Zakręcajmy im mocą naszą te cysterny, stwarzajmy czyste niebo. Niech Moc jest z nami!

   1. A ja jakoś mam czyste niebo od paru dni nad Jaworznem i Mysłowicami,Katowicami…Może dlatego że kolarze „pendalujom”? Ale niebo jest piękne bez tego świństwa, mówię Wam…

   1. A u nas nad Bielskiem dzisiaj 12 sierpnia sypią od rana , po prostu katastrofa, jak długo oglądam te szelmowsko-chazarskie wybryki z sypaniem, to dzisiaj padł rekord szerokości i gęstości tych trujących smug.

    Czy na te diabelskie pomioty nie może wreszcie przyjść ich wymyślony sąd ostateczny ?

    Przecież oni zasługują na pożarcie własnych ogonów. 😀
    TAK SIĘ STAŁO.!!!!!!!

 14. Tylko małe sekrety muszą być strzeżone.
  Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej , i w tym tkwi ogłupianie NAS/MAS. 😀
  Dałam uśmiechniętą buźkę, ale wcale mi nie do śmiechu.

   1. Marie Curie (nie żadna Skłodowska) jest francuską uczoną, tak jak Joseph Conrad jest brytyjskim pisarzem. Nie wiem, na jakiej podstawie Polacy przypisują sobie do niej prawa. Fakt, że ktoś urodził się w Polsce o niczym jeszcze nie świadczy.

    (Nie pobijcie się tylko, Kochani, to taka mała prowokacja intelektualna na rozruszanie sennego sezonu ogórkowego… 😉).

   2. Ale takie komentarze rzeczywiście się zdarzają, pewnie też wielu na zachodzie nie wie, że Maria Curie była Polką. Jest więcej takich Polaków, o których inni nawet nie domyślają się, że byli Polakami. Chopin (Szopen) jest jednym z nich.

   3. TAW ja z całą stanowczością będę twierdzić, że Maria wpierw Skłodowska była i jest POLKĄ, a to ,że kształciła się we Francji to powinni się Francuzi cieszyć, że do nich zjechała tak zdolna i mądra POLKA.

    Geny miała jednak Słowiańskie i tyle w tym temacie, bądźmy dumni z nas samych i nie umniejszajmy sobie wartości.

    Ja jestem bardzo dumna z tego, że jestem Słowianką, jak to dzisiaj się mówi „polskiego pochodzenia.

    To, że inne narody nas oczerniają i źle osądzają, to tylko znaczy ,że w głębi siebie mają o nas dobre mniemanie i czegoś nam jednak zazdroszczą, tak ja to czuję.

    My POLACY trzymajmy i kochajmy się wspólnie, to nas nikt nie
    ………. góralu czy ci nie żal tralalalala. 😀

   4. A ja myślę, że Przestrzeń?, Świat? zaczynają działać na naszą słowiańską korzyść. Po tym co się dzisiaj obwieściło, Skłodowska najpotężniejszą kobietą, bratanek brytyjskiego kryptologa Alana Turinga, o tych, którzy rozszyfrowali Enigmę……

    myślę, że to początek……

    Ci zza mura na Wiejskiej, robią wszytyko, żeby Polska i Polacy się nie podnieśli, atakują nawet Polaków na Litwie bo ci świetnie działają, krzewią polskość, a tu, sami zagraniczni dostrzegają ktośmy.

    Za kilka dni czeka nas kolejna odsłona, do kin wejdzie „Dywizjon 303” chyba nie tak zaklamany jak „Enigma” Świat się dowie o kolejnej rzeczy zrobionej przez Polaków. Obronie Anglii.

    A na naszym polskim podwórku niedługo premiera filmu „Kler”
    Będzie się działo.

    TAW, wsadziłeś kij w mrowisko.

    Odzew na prowokację bojowy.

    To jest rzecz, która łączy Polaków ponad podziałami, obrona swoich, których inni chcą sobie przypisać.

    Bo tych parę wyjątków, którym się nie podoba, że my nie zapominamy o naszych wsłaniałych przodkach, pbojętnie gdzie los kch zawiódł, można wygumować.

   5. Rozumując w sposób zapodany przez tego naszego „prowokatora” można by się zastanawiać, czy Adam Mickiewicz był polskim poetą skoro Dziady cz. III napisał w Dreźnie a Pana Tadeusza w Paryżu. Przykłady można by mnożyć.

    Zgadzam się ze SłowiAnką. To jest polska krew, nasze geny, nasz potencjał intelektualny i nie pozwalajmy sobie tego odbierać!

   6. W porządku, język jest kryterium różnicującym, ale w przypadku Józefa Korzeniowskiego / Joseph Conrad nawet Wikipedia podaje, ze był „a Polish-British writer”. I o to chyba generalnie chodzi, aby zawsze dodać informację o pochodzeniu pisarza czy uczonej, a nie sobie ich zawłaszczać.

   7. I dodam jeszcze coś. Sprawdziłam w wiki Mikołaja Kopernika. I tak jak w przypadku innych osób, o których tu mówimy, jest podane ich polskie pochodzenie, tak w przypadku Kopernika nie. Tłumacząc z angielskiego: Nicolaus Copernicus (nazwisko po polsku, potem po niemiecku) był matematykiem i astronomem epoki Renesansu, który ..itd. Nawet się nie zająknęli na temat jego pochodzenia. Jak widać to dyplomatyczne wyjście – i Polska
    i Niemcy będą mogły go sobie przypisać jako, że urodził się
    na ówczesnym terenie Prus Królewskich należących do Królestwa Polskiego.

 15. Oj, wsadzasz kij w mrowisko. Chyba Ty zostaniesz pobity, jeśli nie przez innych, to przeze mnie. 😀😀

  Maria Skłodowska wyjechała z Królestwa Polskiego mając już 24 lata, czyli jako dorosła kobieta, bo w tamtych czasach kobiety nie mogły studiować na ziemiach polskich. To prawda, że prace badawcze wykonywała jako naturalizowana Francuzka, ale przecież nie przestała być Polką z tego powodu.

  Józef Korzeniowski dotarł do Anglii mając już 37 lat. Dojrzały mężczyzna. Przyjął pseudonim Joseph Conrad, bo angole nie byliby w stanie wymówić jego nazwiska. Pisał po angielsku, zgadza się, a w jakim języku miał pisać, tam mieszkając?

 16. Krótko zwięźle i w temacie do dziś kradną „naszych” oraz ich mądrość , którą przypisują sobie , no ale „Polska” im to umożliwia a wręcz dyplomatycznie wskazuje palcem kierunek : Sprzedaj Mądrość gdzie indziej …..

  1. „Polska” im to umożliwia, a wręcz dyplomatycznie wskazuje palcem kierunek: Sprzedaj Mądrość gdzie indziej…

   Już niedługo pojawią się pierwsi polscy wynalazcy o słowiańskiej etyce, którzy nie sprzedadzą swoich patentów do illuminackiego sejfu. Patenty te zostaną uwolnione i będą służyły ludzkości 🔆

   1. Ziarno pisze:”Zgadzam się ze SłowiAnką. To jest polska krew, nasze geny, nasz potencjał intelektualny i nie pozwalajmy sobie tego odbierać!”

    😀 😀 😀 a Ty TAWuś nie prowokuj, bo na blogu w przeważającej sile komentują słowiańsko-polskie patriotki, i jak Cię dorwą pewnego dnia to Ty będziesz się miał z pyszna. 😀 ja nie żartuję. ( tu proszę sobie wkleić groźną emotkę , ja takiej nie mam). 😀

    Dziękuję Ci moja kochana SIOSTRO Słowianko patriotko, nie dajmy się zepchnąć w kąt historii przez chazarstwo gnieżdżące się i rządzące dziś we wszystkich krajach na świecie i robiące nam złą opinie, ale my przecież wiemy w jakim celu to robią gnidy jedne. 😀

    Słowianie są i po wsze czasy będą pierwszą ISKRĄ ŹRÓDŁA, takie jest moje przekonanie i zdanie, mogę za to oddać to co mam najcenniejszego na Ziemi, czyli ziemskie życie / tylko skafander/ reszta mnie czyli ja DUSZA jest nieśmiertelna i to jest NAJPIĘKNIEJSZE, i do TEGO te gnidy nie mają dostępu bez mojej/naszej zgody.

    Pozdrawiam z >3 wszystkich TAWerniaków z potwornie gorącego południa kRAJu.
    UF jak gorąco 😀

   2. Ale z drugiej strony, nuczono nas zasłaniać się Kopernikiem, Skłodowską i Janem Pawłem. A dajmy też coś od siebie… Oczywiście nie muszą to być od razu „dzieła wiekopomne”, ale sami też dajmy coś Ojczyźnie, sami też dołóżmy coś bezinteresownie do Duchowego Skarbca Narodu… 🔆

   3. Każdy z nas ma przecież jakiś tam mały lub duży wkład w Duchowym Skarbcu Narodu, przecież Ty swój blog prowadzisz, tak myślę i odczuwam, nie dla siebie 😀 chyba?

    Może podaj jakieś przykłady, wzory , co konkretnie chciałbyś byśmy robili dla globalnego dobra świata, ale przede wszystkim dla dobra naszego kRAJu.

    By MÓC coś zrobić, trzeba wpierw CHCIEĆ, no i oczywiście WIEDZIEĆ co trzeba zrobić i w jakiej formie. 😀

    TAWie podpowiedz coś, ja czekam na konkretne propozycje ?

   4. SłowiAnko Droga, czy ja wyglądam na dyrektora kołchozu? Czy moją rolą jest mówić, co kto ma robić? Ja tu tylko pozwalam sobie na głośne myślenie… 😀

    (A jedyne, co możemy tak naprawdę zrobić dla Narodu, to najpierw dokonać Wielkiej Zmiany w sobie samych) 😀🔆

   5. SłowiAnko,

    Dzięki za miłe słowa.

    Cieszę się, że wreszcie będę miała SIOSTRĘ 😀

    TAW lubi nas prowokować, ale doskonale wie, że nie ma najmniejszych szans w konfrontacji z nami, dzielnymi wojowniczkami. Przecież my to wiemy i on też, kiedy kobieta zamienia się w lwicę – kiedy broni własnych dzieci albo jak ją facet wkurzy!😀😀

   6. Już są- czekają i się mobilizują!
    CALY CZAS CHODZI TYLKO O JEDNO: O ZASOBY ZIEMI!
    Skłócić Ludzi i robic swoje – drenować Ziemię! Sługusy wiadomej nacji sa tu by pilnować- odważne słowa Pana Kozłowskiego o amerykańcach w POLSCE!
    Opublikowany 27 mar 2018

    Wystąpienie Prof. zw. dr hab. inż. Ryszarda Henryka Kozłowskiego pt. „Polskie zasoby naturalne” na Narodowym Forum Patriotów Polskich w Krakowie 17 marca 2018r

    Wsłuchajcie się PROSZĘ, bo tutaj wiele wiadomości jest wypowiedzianych obrazujących przemianę ,,PATRIOTÓW POLSKICH”- ja to widziałam, ale jeszcze teraz- widać wiele się zmieniło, że dociera! Pan kozłowski dowiaduje się o WIELKIEJ LECHII i wyjaśnia o co chodzi z Potockim!
    Wielka Lechia (w Biblii), Watykan — prof. dr hab. inż. Ryszard Kozłowski [link w opisie

    O POTOCKIM, zdrajcach Polski I KONSTYTUCJI Z 1935 r., gdzie KWASNIEWSKI ZMIENIŁ 2 PUNTY właśnie o ZASOBACH POLSKI- ZIEMI! Czyli wszystko łącznie z Wodą POSZŁO W RĘCE OBCE! Tak od 45 minuty od Pana Janusza!
    można PODZIWIAC NA WŁASNE OCZY I SŁYSZEC NA WŁASNE USZY-jak zmienia się energetyka NARODU ❤

 17. Kochana „Ziarenko” cieszę się ,że jest nas już dwie w klubie, bo widzisz, ja tez bardzo lubię się tak żartobliwie z Panami czubić 😀
  Czasem można w takim żartobliwym czubieniu coś ugrać dla innych, dla siebie, a sielanka trwa nadal, i obaj oponenci czują się „fajnie” po prostu jak w niebie.

  A przecież o to chodzi, by miło pogawędzić w jakimś temacie, a jak przy tym coś dobrego z tego gawędzenia wyniknie , to już jest duży plus, a i energie miłe w świat płyną, i cieszy się gawędzący chłopak z dziewczyną 😀 😀

  Czyż nie jest tak Panowie i Panie , że każda rozmowa może być piękna, tylko trzeba zadbać o jej wesołe wyrafinowanie 😀

  Miłego dnia i gawędzenia życzę wszystkim TAWerniaczkom i TAWerniakom , a jest wreszcie ku temu okazja bo deszczyk upragniony się właśnie rozpadał, to Mateńkę Ziemię spragnioną wody napoi, a i nas trochę orzeźwi i do pięknych rzeczowych dyskusji nastroi. 😀 ❤

  1. Myślę SłowiAneczko, że w razie potrzeby inne wojowniczki-patriotki tu komentujące chętnie do nas dołączą i wesprą nasze działania. 😀😀

   Ale zauważyłaś jak Admin dyplomatycznie milczy w tym temacie? Chyba
   jednak nie traktuje nas / naszych gróźb zbyt poważnie 😀😀

   1. Sama widzisz „ziarno” że to my kobiety w przeważającej sile jesteśmy solą tej Ziemi, TAWuś chyba stchórzył przed naszą „siłą” 😀 😀 😀

   2. Tak, teraz jest Czas Kobiet 😀

    Patrząc uczciwie i obiektywnie, jasno widać, że mężczyźni się nie sprawdzili… Doprowadzili planetę na sam skraj zagłady. Niewiele brakowało, a obecny obieg ewolucyjny zakończyłby się, jak poprzednie…

   3. TAW pisze: „Patrząc uczciwie i obiektywnie, jasno widać, że mężczyźni się nie sprawdzili…”

    Tak więc kochany TAWie zakasuj rękawy i do zmywaka myć naczynia. 😀 😀 😀

   4. Cieszę się TAWusiu że trafiłam w Twoje ulubione czynności, nie będziesz się więc frustrował przy tych czynnościach, nadmienię, że ja też lubię owe czynności. 😀 😀

   5. Tawie, doskonale wiem o czym piszesz:) Przez 10 lat trenowałam łucznictwo.Mogłam godzinami strzelać dla samej przyjemności strzelania.Jeśli kiedyś będziesz tworzył drużynę łuczników to chętnie się przyłączę:)Pozdrawiam serdecznie wszystkich Tawerniaków.

 18. Co za bzdury… Zmiana rzekomej „świadomości” pozbawionego duszy (biorobota) członka plemienia żmijowego – Lejbe Kohne aka Bolek – nie ma żadnego związku z narodem polskim. To nawet nie jest człowiek.

 19. Jestem w pozytywnym szoku. Piszę to całkiem poważnie. No bo chciał nie chciał, nie ma Lechów, Jarków, Wojtków tylko jesteśmy jedno. PO prostu. Spory, kłótnie nie prowadzą do niczego. A dziś nowy dzień i nowa szansa. Pozdrowionka. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s