<https://youtu.be/MTKuPjgmLKU

Jak naprawić przeszłość esencją z Serdecznika (Leonurus cardiaca) opowiada Sebastian Szaman 21 Wieku.

Serdecznik pospolity (Leonorus cardiaca)

289 myśli w temacie “Duchowy wymiar Ziół. Kwiat Serdecznika pomaga w pracy nad traumami przeszłości – Sebastian Szaman 21 Wieku

 1. Sebastian ma dużą wiedzę i super osobowość. Szkoda tylko, że chcąc wszystkim bezinteresownie doradzić, praktycznie już nie śpi.

  1. Zrobił mocne wejście, porządnie zastymulował przestrzeń.
   Teraz, kiedy szafa już niemal sama gra, może już sobie nieco odpocząć.
   Co kilka lat pojawia się mocna postać, która ostro popycha ewolucję do przodu 😀
   W tej chwili takich postaci jest już sporo, więc dla pozostałych… nie ma odwrotu od Wielkiej Pobudki Polaków… 😀

   *

   (Generalnie młodzi Polacy są bardzo wygodniccy – miast samodzielnie szukać wiedzy, zamęczają Prometeuszy, ciągnąc ich za uszy. Mnie nigdy nie przyszłoby do głowy, by pisać mejle do „znanych ludzi”, zamęczając ich pytaniami, na które odpowiedź mogę z łatwością znaleźć sam 😀 )

   1. Większość jest wygodnicka – to prawda. Ale tez nie jest łatwo dotrzeć do tej prawdziwej wiedzy. To wymaga nie tylko głębokiej chęci poznania, samozaparcia, ale i ogromnej ilości czasu. A większość woli żyć szybko, łatwo i przyjemnie. Uzależnienie od coraz nowych gadżetów wprowadzanych na rynek też robi swoje. Dlatego myślę, że jeszcze długo będzie zapotrzebowanie na wszelkiej maści nauczycieli. To taka droga na skróty.

   2. „Większość jest wygodnicka”

    Duża część ludzi też pracuje , mają rodziny na utrzymaniu i całą masę innych obowiązków , kiedy mają szukać po obszernym necie informacji ? których jest niezliczona masa ? Trzeba spojrzeć na dwie strony medalu w tym temacie . Tym bardziej, że owszem pochłania to bardzo wiele czasu .

   3. A ja dodam do tego, ze zeby szukac, trzeba wiedziec czego szukac, ze istnieje cos, czego szukac nalezy.

    Jak ktos nigdy o czyms nie slyszal, to nie bedzie tego szukal.

    Dam przyklad z mojej mlodosci, dotyczy czegos innego, ale obrazuje to co chcialam tu powiedziec.

    W poznych klasach podatawowki bylam chora, kolezanka przynosila mi zeszyty z lekcjami, zebym mogla uzupelnic. Po moim powrocie do szkoly pkazalo sie, ze mielismy sie z rosyjskiego wiersza jakiegos na pamiec nauczyc. Ja zdumiona, bo nie wiedzialam o tym, zapytalam kolezanki ( ona nie lubila sie uczyc) dlaczego mi nie powiedziala o tym wierszu? Ona na to odparla: moglas zapytac.

    Owszem moglam, ale skad mialam wiedziec, ze mam o co pytac??
    Pytalam co jest zadane, ale o nauke wiersza nie zapytalam.

    Wybrnelam z tego,jezyk rosyjski byl na pozniejszej lekcji zawsze go lubialam, wiersz nie byl ciezki, wiec zdazylam sie na przerwach nauczyc.

   4. „Ona na to odparla: moglas zapytac”

    Laszko Kochana ale mnie teraz rozśmieszyłaś (dziękuję Ci z Serca) takie teksty to potrafią mnie na kolana rozłożyć.

 2. Nie zetknęłam się wcześniej z serdecznikiem. Tyle jeszcze wspaniałych roślin mam do odkrycia!
  Podczas pobytu w Łebie ostatnio kupiłam sobie „Atlas dzikich roślin jadalnych” opisujący 150 polskich gatunków. Ładnie wydana książka. Jestem na etapie przeglądania / czytania o niektórych roślinach. Cóż w niej jest? Jest podane miejsce występowania, działanie lecznicze (większość je posiada) oraz sposób wykorzystania w kuchni z jakimś czasami zupełnie odlotowym przepisem – np. co powiecie na zupę mleczną z żołędziami? 😀
  Moja przydomowa działka to teren w dużej mierze dziewiczy (brak czasu na jej zagospodarowywanie, przynajmniej tak było do niedawna). Pojawiają się tu więc różne rośliny: pokrzywa, skrzyp, żywokost,wrotycz, podagrycznik, trochę dziurawca, czarny bez. Z reguły jest tak, że kiedy moja uwaga koncentruje się na jakiejś roślinie, o której jest mowa na blogu TAWa, to b. szybko odkrywam ją na swoim terenie. Tak się stało z cykorią podróżnik czy dziewanną – ku mojemu zaskoczeniu znalazłam u siebie aż 3 młode dziewanny! Teraz cierpliwie czekam na ujawnienie się wierzbówki kiprzycy! 😀 😀

  1. Zioło można „przywabić” do siebie. Trzy przykłady:

   1) Od kilku lat ubolewałem, że moje tereny są tak ubogie w Skrzyp Polny. I oto w tym sezonie wyczaiłem spore dzikie kępy tego Zielska 😀

   2) W poprzednim sezonie miałem tylko dwa Dziurawce na swoim Siedlisku. W tym roku rozmnożyły się już znacznie 😀

   3) W poprzednim sezonie zacząłem zbierać w moim Świętym Gaju (2 km od mego Siedliska) Wierzbówkę Kiprzycę. W tym sezonie sama wyrosła – dokładnie w połowie mojej Bosej Ścieżki 😀 Czuję, że za rok wyrośnie już na Siedlisku 😀

   1. A jakże, „przywabiam” 😀😀
    Już wyrosła mi gdzieś wierzbówka kosmata, więc czuję, że jestem coraz bliżej kiprzycy. 😀

   2. Czasami możemy „przywabić” istne cuda do swojego życia. Na przykład pewnego pięknego dnia otrzymuję (niezamawiany przeze mnie, choć długo obmyśliwany 😀) szungit, szczotkuję go porządnie, a tam… zaklęte w nim grudki najczystszego… złota 🔆

    Po prostu szok 💰💰😀💰💰

    Ale najciekawsze w tym wszystkim jest to, że kiedy we wpisie użyłem metafory „złoto Karelii”, nie wiedziałem jeszcze, że już je mam – i to dosłownie! – we własnym szungicie… 😀

    https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2018/05/09/ogolnopolska-akcja-spoleczna-cala-polska-uzdrawia-wode/

   3. 👍 Tym samym stałeś się bezcenny dla Tawerniaków nie tylko w wymiarze duchowym … 💛 😀

   4. To chcesz powiedzieć, że ciało w złocie a dusza w miernocie czy odwrotnie, bo już się pogubiłam? 😀😁

   5. OK, rozumiem co masz na myśli. Uczucie zawodu , jak sądzę, nikomu nie jest obce. Pewnie wszyscy je dobrze „przećwiczyliśmy” i to niekoniecznie tylko wtedy, gdy było poprzedzane „zachwytem”.
    A okazać sympatię i serdecznie się pośmiać od czasu do czasu – bezcenne. 😉😀

   6. „Chcę powiedzieć mniej więcej coś takiego: uważajmy z „zachwytami”, by się czasem przypadkiem nie zawieść…”

    Ciekawe bo po mojemu wygląda to tak

    Zawodzi się oczekujący .

    Czym jest zawód z powodu innej osoby ?
    Tworzysz ? kogoś kim nie jest , gdy nie spełnia oczekiwań tworzy się tzw zawód

    Kto czego nie przerobił? zawodzący ? każdy kij ma dwa końce .

    To takie oczywiście luźno głośnie przemyślenia .

   7. Zawodzi się oczekujący. Zawodzący nie wie przecież, jakie wyobrażenia stworzyła sobie na jego temat druga strona, jakie miała oczekiwania. Jest sobą, wygląda jak wygląda. No i ma prawo do posiadania własnych upodobań. Nie widzę wielkiego zagrożenia zawodem dopóki kontakty pozostają w sferze wirtualnej. Nawet jeśli pojawi się jakiś zawód, to stosunkowo łatwo przejść nad nim do porządku dziennego.
    Przejście z wirtualu do realu to wyzwanie i każda ze stron może doznać głębokiego rozczarowania.

   8. tak Ziarno to jest świat wirtualny i każdy może sobie wyobrażać jeśli musi kogoś jak chce , napisałam to ogólnikowo , aczkolwiek owszem mam , czy też czasem z niektórych wpisów odnoszę wrażenie , że są płynące oczekiwania w stronę Autora Bloga.

    Oczekiwania da się wyczuć w świecie realnym natomiast , nikt Ci ich nawet nie musi mówić w sensie słów , po prostu czujesz co kto oczekuje , śmieszne to bo czasem dasz komuś tego co chce i nadal czuje się zawiedziony/a 🙂

    Może stąd mój brak jakichkolwiek oczekiwań od innych wiem jakie to jest ciężkie . Rozumiem tych po 2 stronie .

    Pozdrawiam Serdecznie i Miłego Dnia Życzę

   9. Może trochę rozwinę mój komentarz na temat uczucia zawodu. Wiesz MI, kiedy Autor Bloga wywołał temat, a Ty go podchwyciłaś, przypomniało mi się doświadczenie z mojego własnego życia. Jako młoda dziewczyna „bawiłam się” w korespondowanie. Wtedy nie było internetu czy telefonów komórkowych. Pisanie listów do kogoś, kogo osobiście nie poznałeś było odpowiednikiem dzisiejszych wirtualnych kontaktów. I miałam takiego korespondenta, z którym się fantastycznie rozumieliśmy. Było aż tak dobrze, że zdecydowaliśmy się poznać. Doszło do spotkania. No i co, chwilę pogadaliśmy o czymś nieistotnym i rozstaliśmy się na zawsze. Nie potrafiliśmy nawiązać tego porozumienia, które towarzyszyło nam w korespondencji. Zwyciężyło rozczarowanie wyglądem. Oczekiwania żadnego z nas nie zostały spełnione i to było dla nas oczywiste niemalże „od pierwszego wejrzenia”.
    O tym właśnie myślałam pisząc w odpowiedzi na Twój komentarz. To było takie moje przemyślenie na ten temat.
    Pozdrawiam serdecznie

   10. Ziarno , tak poruszając rożne tematy , porusza się również swój punkt widzenia , odniesienia , doświadczenia 🙂 na tym polega rozmowa.

    Listy ech w sumie piękne to jest .
    Czasem jest tak że łatwiej coś napisać , coś co jest prawdziwe , ale nie umie się czegoś wypowiedzieć .
    Czasem jest tak że pisze się coś pięknego ale nie jest to z wnętrza jakiejś osoby.

    Wizualność , tak ludzie oceniają z punktu wizualnego bardzo 🙂 Dla mnie wizualność to inność wyglądu drugiej osoby a jeśli chodzi o ten tzw łącznik no po prostu albo coś się pojawia albo nie , wizualność tu nie mam nic do rzeczy .

    Jakie to ma znaczenie czy ktoś ma niebieskie czy brązowe oczy , czy ktoś ma kaloryfer czy nie , czy jest wysoki/ka czy niski/ka jak czujesz to połączenie na zupełnie innym poziomie .

    Wizualność czy też patrzenie poprzez wizualność jest bardzo płytka to tak ogólnikowo pisze ze swojego punktu widzenia , nie że do kogoś coś .

   11. I widzisz Ziarenko tak to jest jedno czasem poruszy drugie … jest coś piękniejszego nawet niż list , taniec , umiejętność bycia w nim w połączeniu…

   12. MI, mądrze prawisz.🔆
    Zgadzam się z Tobą całkowicie.
    Pewnie, że ocenianie poprzez wizualność jest płytkie, ale ile ludzi w dalszym ciągu to robi. Opisana przeze mnie historia to był czas młodości durnej i chmurnej. Przez lata zbierasz różne doświadczenia i w końcu odkrywasz, że najważniejszy jest ten łącznik, jak to nazwałaś. Bez niego każdy związek się rozsypie albo w ogóle nie zaistnieje.

   13. TAWie, my tu na poważnie o zagmatwanych relacjach męsko-damskich, a Ty żarty sobie z nas stroisz. Typowy facet! 😀

   14. TAW pisze : „Tak, dla Kobiet „łącznik” jest oczywiście zawsze najważniejszy… ”

    Tak mój drogi TAWie , jak sama nazwa wskazuje każdy łącznik coś tam łączy , ale łącznik łącznikowi nierówny 😀 😀 i nie chodzi mi tu wcale o ten fizyczny, który miałeś na myśli 😀 😀

    Ja uważam, że żaden związek damsko-męski nie jest w pełni spełniony i udany bez łącznika duchowego.

    Dopiero porozumienie dwojga osób na poziomie duchowym, ma szansę by związek był udanym , każdy „skafander” po jakimś czasie się opatrzy, jeśli nie będzie w nim tej duchowej iskry która przyciąga i czyni go pięknym duchowo.

    „Gdyby nie piękno naszych Dusz ,nie zwrócilibyśmy uwagi na siebie.”

   15. A ja opowiem się za wirtualem łączącym ludzi. Był kiedyś polski tzw. prywatny serwer gry World of Warcraft. Gra ewidentnie służąca kabalistom. Niemniej jednak przez wiele lat istnienia tego serwera powstało wiele par, a później małżeństw, które nadal grały, a przynajmniej tak długo jak mogli. I jest wiele innych takich gier, w których poznało się wiele ludzi i pokochało.

   16. „Tak, dla Kobiet „łącznik” jest oczywiście zawsze najważniejszy…” 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    Ziarenko🔆 pewnie że tak , każdy taki etap przeszedł .

    SłowiAneczko Aniele w ziemskim skafandrze ❤

   17. O czym wy piszecie? Jestem przekonana, że na tym blogu są tak zaawansowane świadomości, że żadna nie ocenia ludzi tak powierzchownie. 🙂
    Ja napewno w swoich wyborach nie kierowałam się wyglądem zewnętrznym, zawsze był dla mnie ważny człowiek.
    Poza tym to co dla jednego piękne dla kogoś innego będzie zupełnie brzydkie i odwrotnie.

   18. Szczęśliwa Ty też przeszłaś taki etap, tylko ….. go nie pamiętasz
    😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

   19. Pamiętacie? Pisałam kiedyś już tu o wrotyczu…Jak przeczytałam o nim u TAwa tak zaczęłam go szukać w pobliżu mojego miejsca zamieszkania i NIC, a już rok później zatrzęsienie na moim osiedlu…Może postaram się bardziej „zaczarować”przestrzeń jakem wiedźma, bo mi pypeć urósł skuli tego Iwan Czaja, odkąd TAW się pochwalił,swoim uzależnieniem…

   20. O właśnie !
    Czy ktoś z Was będzie robił Iwan Czaj z Wierzbówki ?
    Chętnie wymienię na mąkę orkiszową 🙂
    Mamy ze swojej uprawy.
    Starą odmianę orkiszu.

 3. Kochani,
  Dwa dni temu rozkoszując się latem z Rodziną, zauważyliśmy ogromny Ptasi klucz.
  Zmartwiłam się, ale jednak nie do końca mnie to zdziwiło. Od tygodnia (może odrobinę dłużej) czuję nadchodzącą jesień.

  Co Wy o tym sądzicie?
  Śpiewie Ptaka, do Ciebie w szczególności jako specjalisty chciałam zwrócić się z pytaniem czy może to dla niektórych gatunków norma?

  1. Dwa dni temu nad ranem ja też widziałam przelatujący klucz ptaków. Miałam jednak wątpliwości, czy to bociany, ponieważ leciały znacznie niżej niż one to zwykle robią. Ale sierpień to jest pora odlotów bocianów – młodsze osobniki podobno odlatują w pierwszej , a starsze w drugiej połowie miesiąca. Ale nie zaobserwowałam jeszcze bocianich sejmików, kiedy krążą wysoko na niebie skrzykując się do lotów.

   1. To był w takim razie jakiś dziwny klucz, skoro Śpiew ptaka odleciał z nim na północ – nad Bałtyk, jeśli się nie mylę ?😀

   2. Chyba już pora dać trochę odpocząć Adminowi i przenieść się w Krainę Snów.😉
    Dobranoc

  2. Jak nazbieram Melissko kiprzycy, to Ci dam znać, ale ja nie fermentuję, jakoś mi to nie leży, zresztą nie umiem. W tym roku u nas tak olbrzymia susza, że trudno z czymkolwiek zielonym. Od kwietnia nie padało porządnie. Dają nam bobu pięknie. Ja chętna na orkisz, nawet proszę garść nasion, to sobie spróbuję wyhodować. Chyba że nas całkiem ususzą. Ja Kiprzycę dodaję do mieszanki z różnych ziół i tak pijemy cały rok z soczkami własnymi.

   1. Fermentacja Wierzbówki Kiprzycy jest bardzo prosta: kilkanaście liści lub całe górne pędy myjesz, strzepujesz wodę, porządnie wałkujesz pomiędzy dłońmi i wkładasz do słoika. Zakręcasz i wystawiasz na kilka godzin na strych lub na porządne Słońce. Czekasz, aż zbrązowieje. Wyjmujesz. Suszysz. Smacznego 😋

   2. TAW-ie !
    Dzięki za przepis na Iwan-czaj.
    Tak prostej metody fermentacji nie znałem.

   3. Wszystko, co wielkie, jest proste 😃

    „Im mądrzej, tym głupiej” – mawiał Gombrowicz. A pewien profesor dodawał: Jeśli nie potrafisz dziecku z podstawówki wyjaśnić, tak żeby pojęło, swego doktoratu z fizyki, jesteś do dupy naukowcem.

    Smacznego, Adrem!

    (Ja przed chwilą znalazłem „zupełnie przypadkowo” puszkę Yerby Mate z Chabrem. Skąd się wzięła? Nie ogarniam, bo wcześniej jej nie było. Yerba skończyła mi się prawie rok temu i od tego czasu jej nie piłem. Przerzuciłem się na kawę).

 4. 😉 myślę iż wszystko w przyrodzie ma swój własny nie przymuszony naturalny rytm. Wracamy do pierwotnej wzorcowości. Biosfera się odradza. Myślę, że może się pojawić wiele nieprzewidywalnych symptomów tej zmiany. Najważniejsze jest to, żebyśmy podążali za nią/ wraz z nią;)

  1. Odwiedziłam siostrę, która ma trochę ziemi i słowiański ogród z trawą do kolan. Mówili, że w szystko w tym roku suto obrodziło. Dawno nie widzieli tylu plonów, owoców, warzyw, orzechów….

   1. Dokładnie, niektórzy mówią że jest „klęska urodzaju”, bo większość ludzi nie nadąża przerobić swoich plonów, to tak, jakby przyroda chciała nam wynagrodzić poprzedni rok/ pamiętacie jak kwiaty w sadach ściął mróz i sadownicy mieli duże straty? Moja czereśnia urodziła mi jedną maleńką „owocunie”, jakby w podzięce za moje nad nią wzruszenie, kiedy straciła wszystkie kwiaty rok temu. A tego roku obrodziła przepysznie jak i wszystkie drzewa moich sąsiadów i znajomych, szkoda, że tyle owoców się zmarnowało…A może kochani powinniśmy robić zapasy na zimę??? Może PRZYRODA WIE?Może Gaja wie lepiej co nam za chwilę będzie trza? I dlatego RODZI w dwójnasób?

   2. Nadurodzaj jest przeważnie przed kataklizmami/wojnami/poważnymi problemami. Starsi ludzie mówili, ze tak było w 39 roku.

 5. Iw pisze: A może kochani powinniśmy robić zapasy na zimę??? Może PRZYRODA WIE? Może Gaja wie lepiej co nam za chwilę będzie trza? I dlatego RODZI w dwójnasób?

  Też myślę, że PRZYRODA WIE czego nam trzeba. Do mnie wiele rzeczy trafia
  jakby intuicyjnie. Zdaję się na podpowiedzi przestrzeni. I pewnie dlatego w tym sezonie „zajęłam się” papierówkami z jabłonki mojej Mamy, których nigdy przedtem nie chciałam. Zrobiłam już kilkanaście litrów octu jabłkowego ze spadów a dzisiaj mam w planie zrobienie musu, który jest pyszny sam w sobie i po prostu idealny do szarlotki.

  A i orzechów włoskich jest zatrzęsienie! To coś dla mnie, bo jestem taką wiewiórką, która uwielbia wszelkie orzeszki. 🌳😀🌳

  1. iw pisze : „A może kochani powinniśmy robić zapasy na zimę??? Może PRZYRODA WIE?Może Gaja wie lepiej co nam za chwilę będzie trza? I dlatego RODZI w dwójnasób? ”

   Drogie iw , ziarno i Raynoldzie, też do takich wniosków doszłam, a że należę do osób uważających, że wszystko co Mateńka Natura nam daje , nie śmie się zmarnować, więc w tym roku otworzyłam małą przydomową przetwórnię 😀

   Tylko cicho sza 😀 bo mnie jeszcze matrixowe hieny opodatkują, a ja przecież większość przetworów rozdaję w prezencie odwiedzającym mnie znajomym, a nawet ostatnio obdarowałam dżemem z mirabelek kuriera, który dostarczył mi przesyłkę, uśmialibyście się widząc jego zaskoczenie i okrągłe ze zdziwienia oczy 😀

   Robiąc przetwory przy tegorocznych upałach, przydałby się specjalny kurier dostarczający zimne moje ulubione piwo pszeniczne na miodzie gryczanym, oczywiście, że tylko dla ochłody 😀
   Miłego dnia i zimnego orzeźwiającego napoju życzę wszystkim TAWerniakom.

   1. Na terenie Polski żadnych „kataklizmów” nie będzie 😀 Nie będzie, bo na to nie pozwolimy. Bo my tu rządzimy 😀

    To jest nie tyle nadurodzaj, ile uRODzajowa norma. Choć i to nie do końca, bo są gatunki, które w tym roku nie obRODziły (np. Borówka Czarna (Vaccinium myrtillus).

    Przez zwiększoną w stosunku do ubiegłych lat płodność biosfera ukazuje nam jedynie swoje megamożliwości autoregeneracyjne, by nam uzmysłowić, że Wielka Zmiana jest bardziej funkcją samej biosfery jako całości przejawienia Źródła niż naszej (jako zaledwie jednego z jej gatunków) skromnej działalności… 😀

    Biosfera odradza się 🔆

    🌳🌳🔆🌳🌳

 6. „Większość jest wygodnicka”

  MI, wiadomo, ze to są uogólnienia.

  Wiem po sobie. Jeszcze kilka lat temu harowałam jak wół od rana do wieczora, praktycznie nie mając czasu na spokojne spożycie posiłku.

  A w podobnej sytuacji jest mnóstwo RODaków. Zwyczajna walka o przetrwanie, wysysająca z człowieka całą życiową energię.

  Wygodnictwem wykazują się ci, którzy mają czas i możliwości znajdowania wiedzy, ale łatwiej jest im czekać na podanie jej na tacy. To ich też zwalnia od samodzielnego myślenia.

  1. Kochane Ziarenko, ale ja wiem co Ty miałaś na myśli , to nie była uwaga w Twoją czy też czyjąś stronę Kochanie 🙂 Mi nie trzeba tłumaczyć tak prostych spraw . 🙂

   1. Ależ Kochana MI, ja WIEM, że Ty to wiesz.

    Już dawno odkryłam, że jesteś bardzo Mądrą Istotą.

    Dlatego lubię z Tobą „rozmawiać”. Jak widzisz, wykorzystuję każdą okazję, aby to zrobić 😀😀

   2. Dziękuję TAWciu 🔆

    Może kiedyś, w stosownym czasie, poproszę Cię o pośrednictwo a póki co wszyscy wiemy, że do tanga trzeba dwojga 😀😀

   3. A nawet trojga 😀 A nawet czworga 😀

    A nawet pięciorga 😀 A nawet sześciorga 😀

    W tej chwili jest ogromne parcie przestrzeni na społeczny czyn 😀

    Mnóstwo wyewoluowanych istot się łączy… 😀

   4. W tej chwili jest ogromne parcie przestrzeni na społeczny czyn 😀 Mnóstwo wyewoluowanych istot się łączy… 😀

    A czy przestrzeń wywiera też parcie na Ciebie, abyś zwołał Walne Zgromadzenie Tawerniaków? 😀

   5. Szczęśliwa ech 🙂 Ty mój Pisklaczku , spotkaj się z Anią dobrze?
    I jeszcze to RODy

    Powiem Ci jak ja rozmawiam ❤

    Rodzie mój Kochany Bądź Uszanowany , W Miłości się kłaniam , wszystko odpuszczam , wszystko wybaczam , niech wszelkie waśnie znikną , krzywdy , rany się zabliźnią , Miłość niech nastanie o takie Błogosławieństwo Proszę , takie Błogosławieństwo do Was Oddaje .

    Pamiętaj wszystko Co Z Serca Płynie jest Prawdziwe .

    Kocham Cię .

    Dobrych Snów i goń ich .

   6. Już to zrobiłam. Jeśli nie chcesz to nie, nie ma przymusu.
    Ja nie jestem nimi, nie trzeba mi powtarzać sto razy. 🙂
    Dobrej nocy Skarbie

   7. Szczęśliwa jakimi nimi ? 🙂 Przecież ja Cię Sercem widzę , przypomnij sobie kiedyś napisałam, że widzę nas w sensie spotkania , nie wiem kiedy to nastąpi ale nastąpi .

    Wszystko ma swój czas , bo nie ma dnia ani godziny i nikt nie może zajrzeć w te rozkminy.

    Kocham Cię Serce Moje

   8. Naprawdę chciałabym myśleć, że to był pojedyńczy byt ale czuję, że nie. Sama już nie wiem co się dzieje, oni sobie poszli, myślę, że ich przepędziłam 🙂 ale moje noce wcale nie są spokojniejsze, budzę się mam mnóstwo niezwiązanych ze sobą snów, coś mnie wybudza. Dziś miałam jeden ciekawy, znalazłam się w starym domu, zaczęłam się rozglądać, podeszłam do stołu, leżał na nim zeszyt a na nim naklejka z takim zdaniem: Źródło zeszło na ziemię. Tak o tym dziś myślę gdzie jest to Źródło.
    Myślałam też o tym co powiedziała mi Ania. Ucieszyłam się bardzo, że ona to Ty, taki ciężar spadł mi z serca. Będę Cię wspierać energetycznie i myśleć ciepło o Tobie, droga MI. Wszystko źle zrozumiałam ale akurat tym razem się cieszę.
    Zastanawiałam się też nad sobą. Jeśli to prawda to musiałam być nieźle walnięta aby tu sama zejść. Jeśli tak było to musiałam też wybrać rodzinę i takie a nie inne życie, doświadczenia i inne sprawy, no naprawdę jestem walnięta. Nieważne, ważne aby wszystko dobrze się skończyło.

   9. Szczęśliwa Piskalczku to, że Ty źle zrozumiałaś pewne rzeczy to już dawno zauważyłam . Mniejsza o to .

    „ona to Ty” a myślałaś że co że ja facio? 😉 😂😂😂😂😂😂😂

    Nie wiem skąd Ci się to posyłanie energii wzięło jednakże , dziękuję brak takiej potrzeby , Kochanie Ty masz pracować ze swoją energią sama , jeśli masz coś zablokowanego szukać to .
    Twoja energia jest Twoja i tylko Twoja, jest Ci potrzebna do poszerzania swojej Świadomości . Szukania swoich odpowiedzi . Tam gdzie jest Miłość czy też Przyjaźń , czy Zrozumienie zależy jakim słowem się wspomożesz przepływ jest sam , wychodzi i wraca Rozumiesz ? 🙂 znak =

    Swoje Puzzle Kochanie zachowuj dla siebie .

    PS Jakiś czas mnie nie będzie na blogu więc odp MIJA się Z CELEM.

    Śpij dobrze Słoneczko .

   10. Albo Ci to jednak dopisze ” informacje zapisane we mnie” nie chcą mnie do nich dopuścić / odwracają moją uwagę .

   1. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    Dziękuję za dawkę Zdrowia .

    Ps. Muszę troszku bicepsy chyba podpakować…..

    😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  2. Jaki jest sens tyrania bez świadomości co się wokół dzieje…
   jeść w pośpiechu bele co…wibracje energii w organizmie wariują.
   Wyliczyłam znajomym tzw.koszty uzyskania przychodu…i…
   wydatków których uniknęliby gdyby żyli jak w RAJu…
   Suma sumarru wydawali więcej niż zarabiali…
   i tak jest do dziś…i dzwonią do mnie…i sapią…aby do renciny…
   której i tak nie doczekają…

   Tutaj mamy piękny przykład Chłopaka z Roztocza który zarabia na życie … dzięki pięknym Roślinom…a koszty uzyskania zarobku…policz sam/a……..
   Mieszkaniec Gorajca na Roztoczu

   https://rzeszow.tvp.pl/45152521/rosliny-lecznicze-lokalne-dary-natury?fbclid=IwAR3ZDOskFDUk7fFOZqQlnJjHN-TBpPv1cMbkAoXO6HJyn2fYkBlc–ae0-0

 7. Od dawna interesuję się ziołami i chciałabym polecić książkę, którą kupiłam w tym tygodniu w Biedronce za 10 zł. Jest to książka O. Klimuszki ,, Wróćmy do ziół leczniczych ” , napisana w latach 70-tych . Klimuszko zaleca min. picie mieszanek ziołowych 5, 7,9 lub 11 składnikowych , które po zaparzeniu należy zostawić na 3 godz. Natomiast picie naparu z jednego zioła przez dłuższy czas uważa za szkodliwe .
  Oprócz mieszanek ziołowych na różne dolegliwości , porusza takie tematy jak: odżywianie, wodolecznictwo, hata joga, muzyka, dynamizm seksualny, czakry, czakramy Ziemi , ubiór, mieszkanie…itp . Polecam serdecznie wszystkim zainteresowanym.

  1. Dokładnie, mój obecny mąż chodził ze mną dwie klasy do technikum, zawsze spisywał ode mnie moją pracę domową z polskiego, oczywiście nie całą. Ja siedziałam nad nią 3-4 godziny w domu, bo była przeważnie na kilka stron, a ten skakał koło mnie na przerwie w szkole i jęczał:

   – Iwonka, daj odpisać, daj.
   – NIE!
   – Iwonka, no daj odpisać, no co ci zależy.
   – NIE DAM!

   I tak do skutku, czyli jego, bo wreszcie ulegałam, by nie wyjść na jakąś zołzę, a i było mi go szkoda… Asertywności uczę się dopiero na starość, ale powiem Wam, że miałam cholerne poczucie niesprawiedliwości… Na własne życzenie… Teraz widzę to inaczej, zaciągnął dług, to go teraz spłaca 😂😂😂

 8. Kochani, ruszył sezon na Serdecznika.
  Serdecznika Serdecznie polecam 💜
  Jego różowe drobniutkie kwiatki mają smak traumy, dlatego pomagają w pracy z nią.
  Codziennie medytacyjnie żuję kilkanaście kwiatków Serdecznika.

 9. W piątek miałem nietypową sytuację. Trochę na poprawę humoru chyba mi los ją przygotował. Przyjechałem autem nabrać wody oligoceńskiej. Piję taką (filtruję dodatkowo szungitem), bo ta z kranu u mnie jest ohydna, ma dużo żelaza i nie daje się jej pić.
  Parę metrów od kranów stało 4 nastolatków – tak na oko z 15 może 16 lat.
  Jak podszedłem do kranów i zacząłem nabierać wody do butelek, to jeden z nich chyba myślał, że mnie nastraszy i oszuka, że woda jest skażona i nie nadaje się do picia. Zaczął gadkę, że czy wiem, że tę wodę to trzeba filtrować i że gdzieś tam rzekomo jest napisane, że nie nadaje się do picia. Pozostałych trzech zaczęło się śmiać.
  Ja zaś jakby nigdy nic, jakby to była rzecz oczywista, odpowiedziałem mu – oczywiście, że filtruję. Używam szungitu.

  A ta woda ze studni oligoceńskiej się dużo lepiej nadaje do picia niż ta z plastikowych butelek. I powiedziałem mu: wiesz, że woda z plastikowych butelek jest zanieczyszczona alkoholem izopropylowym używanym do płukania? A taki alkohol w organizmie sprawia, że różne pasożyty jak przywry i inne paskudztwo może ci się zagnieździć w wątrobie i zacząć bruździć.
  Chłopak powiedział: nie wiedziałem. To ja mu na to: no to już wiesz.

  Życzył mi miłego dnia, ja mu odpowiedziałem tym samym. Wsiedli na rowery i pojechali.
  Chcieli mnie nastraszyć, a to ja ich nastraszyłem. Z tym, że ja ich nie oszukałem, ale powiedziałem, jak jest. Właśnie czytam książkę Huldy Clark „Kuracja życia” i tam właśnie o przywrach i innych robalach i o tym, jak różne toksyny w organizmie (głównie rozpuszczalniki) umożliwiają im zasiedlenie wątroby czy trzustki i np. wywoływanie cukrzycy, jest mnóstwo informacji.

  Tak więc kawał im się nie udał :). Ciekawe, czy da im do myślenia to, co powiedziałem. Może pomyślą, zanim znowu napiją się czegoś z plastikowej butelki. Może sprawdzą, co to takiego ten szungit i zaczną używać? Kto wie. W każdym razie jak już doszedłem z tymi butelkami do auta, to się w duchu nieco uśmiałem. Do tego zobaczyli, że gość na oko pewnie 40-45 lat, a szedł bardzo żwawo i miał dobrą sylwetkę, a nie tłuścioch jak wielu dzisiaj, więc to może też im da do myślenia. Jeśli tak, to tylko można by się cieszyć z tej sytuacji.

  1. Brawo Pawełku 👏 jesteś piękną, czystą Iskierką Źródła na tej Przepięknej Planecie Ziemi, taki jest mój wewnętrzny odbiór Ciebie i Twojej czystej energii.

   Wspieram duchowo Twoją kochaną Babcię, będzie tak, jak Jej Dusza zapragnie i postanowi.

   1. „to krzepiące, że młodzi oczy otwierają i umysł”

    Młodzi Słowianie zostali przejęci przez galaktycznego groźnego boga Smartfona i obecnie są wyznawcami dwóch żydowskich bóstw: Kpiny i Drwiny.

    Na młodych bym nie liczył w tym procesie.

   2. My też mamy pewnie w większości smartfony. Wszystko zależy od tego, jak się to wykorzysta. Można oglądać bzdury, ale można też znaleźć wiele pożytecznych rzeczy. Ciekawe, czy ci czterej sprawdzą, czy im prawdę powiedziałem, czy sobie z nich zakpiłem.

    Dzięki SłowiAnko – tak będzie, jak babci dusza zechce. Na razie przynajmniej ją nie boli, a to już i tak dużo.

   3. Dziękuję. Wparcie babci się bardzo przyda. Na razie wróciła do domu i leży. Rany na nogach nie bardzo chcą jej się goić mimo smarowania specjalną maścią od chirurga ze szpitala.

   4. Wolni Słowianie,

    może pomogłyby Babci świeże liście Babki?

    Najpierw trzeba je umyć, a potem troszkę rozwałkować. Ważny jest sok. Babka już niejedną, nawet wieloletnią ranę wyleczyła.

    Życzę Wam Wszystkim sił, i z serca Błogosławię.

   5. „Młodzi Słowianie zostali przejęci przez galaktycznego groźnego boga Smartfona”.

    Dokładnie tak !

   6. Owoc figi jest bogaty w kwasy organiczne, cukry, witaminy z grupy B, witaminę C, wapń, magnez, potas, fosfor i żelazo. Wykazuje właściwości przeciwnowotworowe, odtruwające, antybakteryjne, przyspiesza gojenie ran, wzmacnia naczynia krwioniścne.

    Wolni Słowianie, mojej babci na rany na nogach pomogły owoce figi, nic innego nie działało.

  2. „Do tego zobaczyli, że gość na oko pewnie 40-45 lat, a szedł bardzo żwawo i miał dobrą sylwetkę, a nie tłuścioch jak wielu dzisiaj”.

   Hunzow Kobiety w 65 lat dzieci rodza ❤

 10. Ma Ktoś może dobrą radę na podratowanie Hortensji? Spalone kwiaty uciełam. Czytałam, że podlewać wodą z fusami po kawie. Nie wiem czy to coś pomoże czy zaszkodzi? Próbował Ktoś? No chyba, że do kawy jeszcze Im sernik upiekę 😁☕🥧🍰

  1. To jasne, że Kawa☕ bez Sernika nie pomoże. Sernik musi być!… Chyba że Panny Hortensje są wegankami… Co jest prawdopodobne, bo Hortensje ciągle mają jakieś pretensje, więc dogodzić im raczej trudno.

   1. 😂🤣😂🤣😂🤣😂 „Panny Hortensje ciągle mają jakieś pretensje”

    Hm, może psychologa, albo jakaś terapia by pomogła? 😉😁

  2. Znasz odpowiedź – efektywne mikroorganizmy, czyli EM-y.
   Kupiliśmy 20 l dla mojej Mamy do dodawania do wody do podlewania pomidorów i reszty ogrodu.
   Ale można też bez rozcieńczania.

   1. Iwonko Serce Ty nasze Kochane, dziękuję bardzo za wartościowy link ❤️ Teściowa mnie „wkręciła” w te Hortensje. Kupiła i już. A my źle się do tego od początku zabraliśmy.

    Mellisko, Tobie też dziękuję 😘 No nic, powiedziało się A, trzeba powiedzieć B, i do roboty 😁.

    Hortensje trzeba wykopać, bo to nie były w ogóle ogrodowe!!! A że namęczyliśmy się z kopaniem dołków, to trzeba się wziąć do tematu poważnie i posadzić ogrodowe.

    Dzięki Dziewczyny jeszcze raz🙏

  1. Rybens, autor tego bloga to kolejny fiksant KK, więc TAW i jego blog będzie go uwierał jak za ciasne gacie. Ale masz rację, robi reklamę Tawernie, czego sam świadom nie jest. 🤭😉

  1. 40 tysięcy?!…

   W samej Polsce było grubo ponad 300 tysięcy tak zwanych nadmiarowych zgonów na skutek:

   – wiadomych preparatów,
   – respiratorów oraz
   – niemożności uzyskania natychmiastowej pomocy w sytuacjach krytycznych.

   1. No przeciez wiesz, że oni podają część Prawdy, o ile w ogóle…

   1. Tawciu, dla Ciebie i Miłych Tawerniaków babilion buziaków 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘 😘 😘 😘

   2. „Przy rytuale Pocałunku drastycznie (szał hormonów) zmienia się chemia mógu w kierunku Euforii 😄👍”

    A jakby tak siebie…, po rękach?!
    Też mózg zareaguje euforyczną chemią? … 🙂

    W końcu, wedle nauk, to najsampierw siebie mamy kochać, a potem resztę świata… 🙂 🙂
    Na co mózg reaguje? Na „rodzaj ciała” 😀, czy na sam cmok? 😀

    Duża Buźka!!

   3. Gdyby to tak działało, wszyscy permanentnie chodziliby w euforii i zanikłby instynkt przetrwania gatunku 😉

    Są różne stopnie euforii, w zależności od aktywizacji konkretnych hormonów. Na przykład endorfiny wydzielają się już po kwadransie wzmożonego wysiłku fizycznego, na przykład przy rąbaniu 🤣 na przykład drewna 🤣

 11. Witajcie kochani! W-wa i BRICS, Elon i Papa, portal w wodzie, dzieci wygraly, Holandia wrze, zalewaja gory, zniknely krawaty.

  .https://www.youtube.com/watch?v=snHkPFNtCul

  No, byloby nam przykro, jakby Monsanto i Visanto okazało się to samo. Też mowa o CERN-ie i wiele ciekawostek.

  Monika Rajska
  #aktualizacja #proces #cern #spokoj

  .https://www.youtube.com/watch?v=FSJpul6mAVU

  CERN-u nie trzeba lekceważyć, to potężna szatańska broń na naszej pięknej planecie.

  1. O CERN-ie pisałem już 9 lat temu, że pracują nad zaginaniem czasoprzestrzeni w kierunku tworzenia portali, manipulowania liniami czasowymi i próbami opóźniania kosmicznego procesu Wielkiej Zmiany (pisałem też – ciekawostka – że Watykan ma w CERN-ie swoje biuro przedstawicielskie).

   Ale to wszystko walka syntetycznej technologii z organiczną Naturą, więc jej wynik jest z góry oczywisty. Nie raz tu pisałem, że CERN-em nie ma się co podniecać. Już nie raz wypraktykowano, że zwykła punktowo zwektorowana zbiorowa medytacja (do której nie namawiam) potrafi na kilka miesięcy przyblokować tę „nowoczesną” technologię.

   1. Tak, o Cern nie ma się co martwić /jest unieszkodliwiony na razie/, zastanawiają się, jak wykorzystać go dla dobra ludzkości.

    A tak poza tym rozlatują się pomału rządy – na razie brytyjski i słowacki.

    Aha i w nowym rozdaniu będzie 22 federacji. Polska ma być z Czechami, Chorwacją, Łotwą, Litwą, Słowacją, Grecją, Rumunią, Białorusią, Bośnią, Finlandią, Islandią, Lichtensteinem i krajami Beneluxu.
    Także nie będziemy pod dowództwem Rosji i Putina.

   2. Z tymi „federacjami” to pomysły wiadomej Federacji…, a więc palcem na wodzie pisane, bo oni sami ze sobą nie mogą się na razie dogadać. Nie przewidzieli, że niektórzy z nas ogarną się przed nimi 🤣🤣🤣🤣

    Nie widzę możliwości federacji Słowian z Beneluxem. Gdybym ja miał ustalać sojusze, powiązałbym Unią Wspólnych Interesów Polskę z Węgrami i Chorwacją. Patrząc energetycznie, to byłby Pakt Nie Do Złamania. Niestety nie mam z kim rozmawiać w tej sprawie.

  2. Droga Babciu Marysiu!
   Ten pierwszy film za sprawą okupacyjnej cenzury jest już niedostępny.
   Żyjemy w wolnym świecie.
   A co to takiego wolny świat?

   Ale k…..a doczekaliśmy zamordyzmu.
   Komuna przy tym to pikuś.
   W komunie rządowiec wybudował se willę(dwupiętrową kostkę), kupił czarną Wołgę, zawiózł nią trzy dziwki do zakopanego i to czyniło go prominenckim bogaczem.

   Dziś każdy, bez wyjątku, Polak zadłużony jest na stan obecny na
   50 000 złoty( i zastanawia się idąc do sklepu: kupić butelkę oleju czy dwa kilo kartofli).

   Na stan obecny, bo:
   ,, Rząd spodziewa się, że w 2023 r. odsetki od długu pochłoną niemal 70 mld zł, czyli dwa razy więcej niż w roku minionym.”

   To odsetki, a dług zostawiamy dla wnuków i prawnuków.
   Ale żeśmy dobrobyt stworzyli dla przyszłych polskich pokoleń!
   Ani wolności, ani żywności.

   No nic, jedyne co pozostanie, to będziemy się tłumaczyć naszym wnukom wielką zmianą.
   Tyle, że podczas naszych tłumaczeń trzeba coś zjeść, mieć gdzie spać.
   No i zimą czymś dupę ogrzać.

   Następna survivalowa selekcja, w której brak jedzenia i głód czyni człowieka zwierzęciem.
   Czy to tylko bajki w przyzwyczajonym do dobrobytu świecie tzw. zachodu, czy przyszłość?
   Świat zachodu – jakże ciekawego znaczenia nabiera obecnie to określenie.

   Miłego!

   1. Krysiu kochana, u mnie na laptopie bez trudu się wyświetla. To jest na Zygfryd Ciupka TV. Widzę, zte jeszcze nowszą audycję z Krystianem nagrali. Na kanale Zygfryd Ciupka: Vatikan płonie, nowe złoto, podziemia rozsadzą, BRICS rośnie, brak prądu, R wrogiem, wyspa węży pusta.

   2. Potwierdzam z Madziarami i Chorwatami jest dobre połączenie ✊

   3. No, i cza iść w tę stronę, a nie dawać dupy obcym. I to jeszcze za darmochę.

    Czas, już czas, najwyższy czas obudzić w NaRODzie naszą STAROŻYTNĄ (PrzyRODoną Naszej kRasie Od Początku) LECHICKĄ GODNOŚĆ 🔆

   4. Ale jaki dług? Czyj to dług? Nasz? Nie, to dług korporacji POLAND REPUBLIC OF zaciągnięty przez zarządzających tą korporacją. My nie mamy ŻADNYCH długów. Długi są na naszych kontach powierniczych założonych na imię i nazwisko pisane wielkimi literami w akcie urodzenia bez naszej wiedzy i zgody. My jesteśmy beneficjentami tych kont, a nie powiernikami. To wszystko jest oszustwo i fikcja. Nie mamy żadnych długów. To są długi tych politykierów i korporacji POLAND REPUBLIC OF zaciągnięte bez naszej zgody. Niech więc oni to spłacają. Wystarczy, że z 10% ludzi będzie o tym wiedzieć i to wszystko walnie na pysk. Na razie niestety wie o tym może z 0,5%.

   5. Wiele tematów staje się jasnych, gdy się je weźmie na zwykłą logikę. Niestety ani logiki, ani zwykłego myślenia w gadzich (KEN/MEN) szkołach celowo nie uczą. Przeciwnie, uczą myślenia schematycznego, rubrykowego, kalkowego, sztampowego, matrycowego, sformatowanego, reglamentowego; te słynne gotowce typu „klucze interpretacyjne” do rzeczywistości – to wszystko PRZYGOTOWANIE MIEJSCOWEJ PIPULACJI POD BEZMUZGIE CHŁONIĘCIE WSZELKICH IDEOLOGII.

    Rozmawiam z różnymi dziećmi. Jeszcze rok temu były chłonne, potrafiły naturalnie drążyć tematy i naturalnie zadawać niewygodne pytania. Wystarczył rok – i stały się posłuszne, przymulone, naturalna ciekawość świata gdzieś cichaczem uleciała, nagle robaczki i pajączki zaczęły im przeszkadzać, a kiedyś naturalnie z ciekawością brały je do ręki.

    A to jest tylko fraktal umysłu Polaka.

   6. „Jak i w jakim celu powstał pruski model edukacji?

    Pruski model edukacji został opracowany na początku XIX wieku, aby edukować żołnierzy i urzędników w Prusach. Inicjatorem wprowadzenia tego modelu był król Fryderyk Wilhelm.
    Celem króla było wprowadzenie takiego sposobu kształcenia młodych ludzi, aby warunkował ich do posłuszeństwa i podporządkowania się formalnemu autorytetowi, tzn. aby byli oni bardziej posłuszni poleceniom swoich przełożonych.
    Jak model pruski trafił do szkolnictwa powszechnego?

    W wieku XIX rozpoczęła się na świecie rewolucja przemysłowa. Fabryki potrzebowały robotników i urzędników.
    Okazało się, że model stosowany w Prusach można łatwo zastosować do kształcenia dzieci i młodzieży w innych krajach.
    Szkoły zaczęły funkcjonować (i wciąż tak działają) jak linie produkcyjne fabryk.
    Jakie są główne cechy pruskiego modelu edukacji?

    System edukacji w modelu pruskim oparty jest na hierarchii i posłuszeństwie.

    HIERARCHIA
    Wyższe szczeble decydują o tym, co mają robić niższe szczeble systemu.
    POSŁUSZEŃSTWO
    Jedyną rolą dzieci i młodzieży w tym systemie jest wykonywać instrukcje i polecenia, a jedyny wybór jakiego mogą dokonać to zdecydować w jakim stopniu będą temu posłuszne.”
    Więc hej Słowiańskie Sokoły omijajcie z dala szkoły !!!

 12. „Gazeta Warszawska” opublikowała całostronicowy artykuł „Zaszczepieni mają powody do niepokoju”, w którym wyszczególniono, że szczepienia przenikną do pewnych komórek, które nie są do tego przeznaczone i trwale zmienią DNA, co do tej pory pomimo licznych ostrzeżeń i dowodów od szanowanych naukowców odrzucane było jako teoria spiskowa.

  https://iczytamy.pl/2022/1047-warszawska-gazeta-152022.html

   1. Bardzo ciekawy komentarz pod artykułem Gazety Warszawskiej:

    „Leczy się miliony chorych, a szczepiło miliardy ludzi, wiec wniosek jasny: dlaczego nie pracowano nad lekiem, tylko nad szczepionką„.

    O profesorze Zielińskim i jego zastrzeżeniach odnośnie szczepów mówiliśmy tu, na blogu, w pierwszych miesiącach zaplanowanej na ludobójstwo plandemii.

    Kiedy winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?

    Wiele już w tym kierunku się wykluwa, dowodów aż nadto zebranych.

    Pani w upale zapomniała zabrać małe dziecko z samochodu. Dziecko zmarło. Panią sąd pociągnął do odpowiedzialności.
    Ta informacja obiegła kilka dni temu Polskę.

    A kiedy Polskę obiegnie informacja, że każda pani pielęgniarka, która wbijała igłę ze „szczepionką”, zapomniała przeczytać ulotkę dot. szczepionki?
    Ulotkę, w której wszystkie firmy produkujące ludobójczą truciznę, zaasekurowały się stuprocentowo, podając wszystkie przeciwwskazania, z których większość argumentowana była brakiem przeprowadzonych badań. Łącznie z zastrzeżeniem, że to rządy państw ponoszą koszty nopów.

    Do ulotek każdy lekarz i pielęgniarka mieli dostęp. Otrzymywali je na papierze. Zapomnieli przeczytać?, czy raczej na oczy naszło im bielmo w postaci kasy?

    Wspomnę, że również zwykły „obywatel” miał dostęp do treści ulotki, wchodząc na stronę ministerstwa zdrowia.

   2. Tak, Krysiu, te wszystkie cztery ulotki były oficjalnie dostępne na stronie Ministerstwa Chorób i Przedwczesnej Śmierci. Być może są nadal dostępne, bo wraz z wejściem Słońca w medyczną fazę Panny społeczny obłęd odpali się ponownie na przestrzeni.

   3. Krysiu, pewnie czytali i wiedzieli, ale cyferki na koncie wygrały z sumieniem.

   4. Znam pielęgniarki, które świadomie zakładały respiratory, doskonale zdając sobie sprawę, że to zabójstwo. Po tym, jak osobiście wysłuchałem takiej spowiedzi, do dziś spać nie mogę.

   5. To ci medycy powinni nie spać w nocy, ale jak widać, studia medyczne potrafią odczłowieczyć ludzi.

   6. Tak, w większości to nie są ludzie. Słowian nie ciągnie do takich zawodów, Słowianie leczą się sami, bo wiedzą jak. Mój RÓD jest od zawsze nieufny wobec okupacyjnej pseudomedycyny, moja Bosa Babcia nawet swoje Dzieci RODziła w domu, nie mówiąc już o całkowitym braku potrzeby biegania po balnicach z byle powodu. A RODacy dostają lęków egzystencjalnych już przy kaszlu, katarze i sraczce.

   7. „RODacy dostają lęków egzystencjalnych już przy kaszlu, katarze i sraczce” – to samo powiedziała mi ostatnio maja córka.
    – Jak inne dzieci mają kaszel/katar/wysypkę, to matki lecą do lekarza i przynoszą całe torby leków. Ty – masz tu liścia, przyłóż se, przejdzie ci 🤣🤣🤣

   8. Za: polityka zdrowotna.com :

    „Od 1 listopada (chodzi o 2021) rząd zagwarantował wszystkim medykom pracującym przy pacjentach z COVID-19 drugą pensję, jako rekompensatę za ryzyko, jakie podejmują. Dodatki wypłaca NFZ po tym, jak szpitale przedstawiły mu listę uprawnionych medyków. Na konta placówek medycznych, na ten cel poszło już łącznie 676 mln zł”.

    Te 676 mln to jedna z wielu transz wrzuconych na organizację i działanie obozu śmierci.

    Lekarz mógł (jawnie!) zarobić miesięcznie 40 000 zł, pielęgniarka w granicach 10 000 zł i więcej.

    Ciekawe, k…..a, jakiej wysokości dodatki do pensji były przyznawane wszystkim medykom pracującym wcześniej na oddziałach zakaźnych, np. gruźlica?

    Przecież tylko debil nie zauważy celowości uruchomienia machiny ludobójstwa w czasie plandemii, w pakiecie której również celowo ograniczono dostęp do leczenia, co w Polsce „zaowocowało” największym wskaźnikiem śmiertelności w stosunku do całego eurokołchozu.
    Dwieście tysięcy naszych bliskich i znajomych straciło życie.

    Mamy o tym zapomnieć? Że nic się nie stało?
    No, a tak w ogóle, to po co sobie psuć humor jakimiś dołującymi informacjami…, przecież dzień tak pięknie się zaczął…

    Jeśli żywi o tym zapomną (co równoważne jest z dalszym przyzwoleniem), dołączą do martwych. Kwestia czasu.

    Wiedząc o ludobójczych zapędach (dla kasy) lekarzy czy pielęgniarek, jaką mamy pewność, że następna igła wbijana nam, czy naszemu dziecku, nie zawiera składu, o którym pani pielęgniarka znów TYLKO zapomniała uprzedzić pacjenta?
    Czy to pytanie podszyte jest strachem, czy racjonalną dedukcją wynikającą z wcześniejszych postaw medyków- morderców?
    Hmmm?

    Temat ludobójstwa, jakkolwiek trudny do rozmowy, musi powracać przynajmniej z dwóch powodów.
    Po pierwsze sytuacja dla zaszczepionych nie jest zamknięta, o czym DOPIERO zaczynają informować.

    [Nie wykluczam, że spóźnione informacje są celową drugą falą strachu (pierwsza fala przed kowidem, druga teraz przed zaimplantowaną szczepionką).]

    Po drugie, psychopaci zarządzający imperium kłamstwa jeszcze nadal próbują realizować kolejne punkty planu przeciwko ludzkości.

    Tu tylko czysta wiedza o faktach, wiedza zataczająca coraz szersze kręgi (w tym wypadku żadna tam górnolotna świadomość) jest w stanie powstrzymać plany psychopatów.

    Jeżeli ta wiedza nie zaskutkuje pociągnięciem do odpowiedzialności za swe czyny oddolnych wykonawców tych planów (rządowców, mundurowych i służb medycznych), nadal wśród nas przechadzać się będą bezkarni rzeźnicy modlący się o następne połowy finansowe, przy których zdrowie i życie ludzkie nie ma żadnego znaczenia.

    Miłego!

   9. Już na samym początku ludobójczego kowidowego projektu (kiedy nawet media alternatywne wierzyły w kowida, niektóre do dziś wierzą) napisałem, że istnieje spisek rządu z lekarzami przeciwko zwykłym ludziom. Wówczas jednak z oczywistych względów (brak dowodów, bo nikt nie powie, ile zarabia) nikt nie badał podniesionego przeze mnie wątku. Dziś sprawa jest oczywista, bo wypłynęły papiery. A zbrodnia ludobójstwa na szczęście nie ulega przedawnieniu.

 13. Tawciu – Benelux źle odczytałam, mają być Węgry, zresztą przesyłam moje nowe odkrycie: Ismael Perez, jest teraz wszędzie, takie „nowe objawienie you tuba”. Niektóre wywiady są fascynujące, niektórych nie rozumiem. Generalnie mówi o kosmosie i o przyszłości. To co przesyłam – od 28 minuty – to z kim my będziemy.

  .https://www.youtube.com/watch?v=HXERISbQ6eQ

  Coś chyba się będzie dziać niedługo, bo kasują konta prawdomównych.W ub.tyg.skasowali M.Jaco, dziś mojej ulubionej tarocistki i Babci Marysi, co dziś nadała.
  Jeżeli czyta Kalinka z Kanady, to niech napisze, czy też u nich zdjęli Janine ?.

   1. Tawciu w Tawernie i Twoim towarzystwie to zaszczyt 🙏🙏🙏
    Dziękujemy Gospodarzu 👩‍❤️‍💋‍👨😘

 14. „…rządy państw ponoszą koszty nopów.”

  Krysiu – to My płacimy za wszystko -”jak za zboże”

  Kochani – Jaki nałóg, taki NaRÓD.

  Wszelkie nałogi to zaburzenia –
  – zaniedbania swojego umysłu i ciała.

  Umęczenie – brak snu – wypoczynku itd.

  Brak nałogów to wolność.
  Wszelkie izmy – pracoho- lizmy – homoseksua-lizmy

  Określam to jako tzw. nerwice natręctw
  charakteryzuje się nieustępliwością .

  To jak szał-fioł ..fobia.
  Ludzie w amoku.. ale nie CzłoWIEK

  Przepowiadali Mądrzy – dożyjemy czasów, kiedy będzie trudno spotkać NORMAlnego CzłoWieka.

  Ach – już dość TŁUMaczeń …
  Jak łatwo zniszczyć CzłoWieka, że staje się luDZIKIEM ..

 15. Drodzy Tawerniacy, od niedzieli chodzi za mną temat o tym, jak my jako małe Laszątka potrafiliśmy się bronić przed złym słowem. Temat nawiązuje do tego, co kiedyś pisałam, że życzę osobie wysyłającej do mnie cokolwiek, żeby dostała to przynajmniej dziesięciokrotnie z powrotem…

  Wtedy wywiązała się mała dyskusja, czy ja komuś źle życzę i czy to jest dobre…

  zacznę od początku, w niedzielę rano wstałam, weszłam do kuchni, gdzie mój mąż coś gotował, powiedziałam mu:

  „Sześć Skarbie”

  a muszę przyznać, że my sobie nie słodzimy, nie nazywamy siŁę (się!!) jakimiś miłymi słowami.. ot proza życia po prawie czterdziestu latach bycia razem…

  on mi na to odpowiedział:

  Ty Skarb.. ja zaniemówiłam, choć nie powiem, miło mi się zrobiło i powiedzialam:

  Nie, Ty Skarb.

  On na to jeszcze raz:

  Ty Skarb.

  w tym momencie przypomniała mi się taka „przegadywanka” z dzieciństwa: „Kto się przezywa, sam się tak nazywa” i uzmysłowiłam sobie, że my właśnie coś takiego zrobiliśmy. Tyle, że wtedy było to do odpędzenia złych słów, a teraz stało się z miłymi… tzn. można i tak.

  Dla tych, co zapomnieli…

  Kto się przezywa, sam się tak nazywa… to było zaczarowane zdanie, tym zdaniem jako dzieci (bezwiednie) nie dopuszczaliśmy złych słów, energii do nas…

  Potem je zapominaliśmy i wpadaliśmy w różne sytuacje.

  A teraz wrócę do mojego wstępu.. czy powiedzenie komuś, życzącemu nam źle, mówiącemu do nas brzydkie słowa, tego zdania, to coś złego? Z pewnością NIE..

  A szczególnie jeśli się do tego doda Miłuję Cię.

  Miłuję, nie „kocham”, bo czuję, że „kocham” nie jest nasze, wepchęli nam je z nienaszą religią, żebyśmy naszych słów mocy nie używali.

  Pieczmy dwie pieczenie na jednym ogniu:

  Kto się przezywa, sam się tak nazywa. Miłuję cię…

  To broń niezwyciężona.

  1. Nie zdążyłam sprawdzić, czy nie ma błędów i chciałam napisać:

   Zdrawiam was.

   A chochlik nacisnął na „wyślij”

 16. Dzień dobry Kochani Tawerniacy, dziś Święto Żaby. Rerekumkum 😉😘

  .https://vibracje.pl/zwierze_mocy_zaba

  Miłego dnia 🌞 🌹

  .https://youtube.com/watch?v=e_0Tgqbdy6Y&feature=share

  „Żaba”

  Jan Brzechwa

  Pewna żaba
  Była słaba,
  Więc przychodzi do doktora
  I powiada, że jest chora.

  Doktor włożył okulary,
  Bo już był cokolwiek stary,
  Potem ją dokładnie zbadał,
  No, i wreszcie tak powiada:

  „Pani zanadto się poci,
  Niech pani unika wilgoci,
  Niech pani się czasem nie kąpię,
  Niech pani nie siada przy pompie,
  Niech pani deszczu unika,
  Niech pani nie pływa w strumykach,
  Niech pani wody nie pija,
  Niech pani kałuże omija,
  Niech pani nie myję się z rana,
  Niech pani, pani kochana,
  Na siebie chucha i dmucha,
  Bo pani musi być sucha!”

  Wraca żaba od doktora,
  Myśli sobie : „Jestem chora,
  A doktora chora słucha,
  Mam być sucha – będę sucha!”

  Leczyła się żaba, leczyła,
  Suszyła się długo, suszyła,
  Aż wyschła tak, że po troszku
  Została z niej garstka proszku.

  A doktor drapie się w ucho:
  „Nie uszło jej to na sucho!”

  1. RiS, dziękuję za info. Ale się wstrzeliłem w Żabie algorytmy dnia! Od rana uczę młodych szamanów generowania Żabich Alikwotów za pomocą technologii wsysu i wysysu spężonego powietrza pomiędzy policzkiem, dziąsłem (niektórzy mają zęby 🤣🤣🤣🤣) i ozorem (ozor w tej technologii pełni rolę tłoka).

   Technologia jest perfekcyjna, laik nie odróżniłby obu nagrań.

  1. Nie słuchałam, dopiero teraz doszłam do Twojego wpisu, a chwilę wcześniej (maksymalnie 20 minut temu) przyszła myśl do głowy, że Polacy zostaną obudzeni przez media „rydzykowe” z Torunia. Bardzo mocna myśl…

   1. Jeśli pamiętasz, już kilka lat temu napisałem, że widzę przyszły sojusz premiera Zięby z Ojcem Dyrektorem. Wówczas brzmiało to jak bredzenie potłuczonego. A dziś obaj panowie są już „po słowie”… 😃👍

    Prawdziwe yaya się zadziewają teraz na przestrzeni… 😉

    💃💃🔥💃💃

   2. Tak, oczywiście, że pamiętam. Nie jestem pewna, bo nie słuchałam wszystkiego – „casu nie staje” – z ostatniej Harmonii Kosmosu, ale ponoć tam Pan Jerzy coś o tym miał wspominać… Ludzie na Telegramie piszą, że tegoroczna Harmonia była wyjątkowa. Znajomy, który tam był, mówił mi, że jest pozytywnie zaskoczony, ilu ludzi było i jak Polacy się budzą, jak to szybko idzie, że w Niemczech do ludzi takie rzeczy nie docierają.

   3. „Prawdziwe yaya się zadziewają na przestrzeni”…

    Pracujemy nad tym, od lutego naprawdę inensywnie…

    Oczyszczamy kanały, traumy Polaków, np. KZ Warschau, obóz dla dzieci w Łodzi, Zamojszczyznę, Wołyń… ale też inne sprawy. Np. mordowanie żołnierzy w Modlinie przez powieszenie… Oczyściłyśmy te (i inne) energie (najgorzej było na Zamojszczyźnie – nie chciały puścić), uwolniłyśmy je i na przykładzie żołnierzy z Twierdzy Modlin wiemy, że nam na poziomie energetycznym pomagają, nie chcieli wrócić „do nieba”, stanęli do walki. To była ich wola. Efekty zaczynają być widoczne.

    Bez pracy nie ma kołacy… przynosi efekty?

    Czuję teraz MIŁOŚĆ do wszystkich stworzen na Ziemi i nie tylko. Taka fala mnie ogarnęła, ale miło na sercu, jakby ciało w mięciutką, cieplutką chmurę było owinięte.

    Miłuję WAS. Miłej niedzieli. Buziaki.

  2. może źle się wyraziłam… nie obudzeni, media rydzykowe zaczną najpierw pomału, a potem coraz mocniej prawdę przemycać.

   Zresztą te matrixowe też pomaleńku to robią, na razie niby krytykując to, co dobre, ale informacje idą w eter, coraz bardziej prawdziwe… choć myślę, że mogłoby to iść szybciej.

   A zarządcy zaczynają gryźć własny ogon. Boją się, świadczy o tym między innymi aresztowanie głównego niemieckiego prowodyra „teorii spiskowych”, nie dopuszczając jego adwokatów (ma 12) do akt.

   Czy „odwiedziny” policji kryminalnej u osoby prowadzącej „fuf media” w piątek o świcie i zabranie mu wszystkich nośników danych…

 17. Miałam przyjemność opiekowania się w piątek psim małżeństwem. Wiek 8 lat. On Pablo – Ona Margerita. Dosłownie jak ludzka para z 40 letnim stażem małżeńskim. Margerita zaczepiała Pabla, ciągnęła Go za ucho, po plecach Mu skakała, a to nadepnęła na ogon. Mina psa bezcenna. „Jeszcze trochę i da mi spokój”, „Muszę tylko jeszcze chwilę przeczekać”, no i faktycznie, chwilę później Ona się uspokajała, a On był szczęśliwy, że w końcu Mu dała spokój🤣
  Jak Ludzie, jak Ludzie…

  Radku, a tu coś dla Ciebie 😁

  https://dobrewiadomosci.net.pl/60776-glupie-pozy-i-miny-psa/

   1. Ja gdybym był Kobietą, rozpocząłbym od praktyki chodzenia Boso, tańca przy Świętym Ogniu i regularnych pielgrzymek do Świętego Gaju przy Ruczaju…

    💃💃🔥💃💃
    💃💃🔥💃💃
    💃💃🔥💃💃
    💃💃🔥💃💃

    🌳🌳🏞🌳🌳
    🌳🌳🏞🌳🌳
    🌳🌳🏞🌳🌳
    🌳🌳🏞🌳🌳

  1. Ja polecam jogę i olej z wiesiołka. Nie wiem, czy wyleczy, ale mi pomogło przy objawach. Jednak stwierdzonej żadnej choroby oficjalnie nie miałam, bo unikam lekarzy 😉 ale pewne schorzenia (szczególnie te kobiece) da się wyczuć intuicyjnie, by do lekarza nie chodzić, a jakoś sobie pomóc 🪷🌺🌷

   1. Piszę ten komentarz po raz trzeci, bo SI mi go kasuje:

    Warto też czysto intuicyjnie przelecieć po nazwach Ziół, bo w nich często jest ukryta Weda. Na przykład Macierzanka – Macierz – Macierzyństwo. Poza tym Macierzanka jest antyseptyczna.

   2. I rezygnacja z jedzenia mięsa. Co do ziół to są mieszanki Klimuszki na poszczególne dolegliwości.

   3. Z tą rezygnacją z mięsa to już sama nie wiem. Ostatnio na wielu kanałach o diecie keto piszą właśnie, że dzięki tej diecie można pozbyć się sporej liczby chorób. W kilku filmikach było, że nawet kobiety zaszły w ciążę na tej diecie, a ona jednak opiera się na mięsie.

  2. Aniu, ja nie o leczeniu, ale o powodach. Kilka lat temu moja Ciocia (pielęgniarka) mówiła, że przyczyną mogą być wybielane chlorem tampony i podpaski. Żeby zwracać uwagę, co się kupuje i stosuje.

  3. Okropna choroba, wykańcza psychicznie i fizycznie, ale można sobie szybko pomóc. Ja parę lat temu pomogłam sobie sama, bo na lekarzy nie mogłam liczyć, było coraz gorzej. Dieta przeciwzapalna, zero cukru i pszenicy, zioła: wrotycz, krwawnik, piołun, czyściec leśny, pokrzywa, skrzyp, nagietek. Do tego kurkuma z odrobiną pieprzu, cynamon, imbir. Okłady z oleju rycynowego, jod, aspargin, srebro koloidalne. No i życie znów jest piękne, życzę zdrowia.

   1. Kochani dziękuję Wam bardzo za pomoc. To na szczęście nie moja przypadłość, ale kogoś bliskiego, więc mnie również bezpośrednio dotyczy.

   2. Luizo, gwoli sprostowania, bo też używałam asparganinu magnezu, dopóki gdzieś nie przeczytałam, że to neurotoksyna, lepiej używać cytrynianu lub mleczanu magnezu, zawsze w aptece sprawdzam, co mi polecają w tym zakresie, te dwa związki magnezowe są najlepiej przyswajalne przez ludzki organizm. Zdrawiam

  4. przestałam jeść mięso i ograniczyłam mocno picie piwa zaczełam chodzić boso i przytulam się do drzew

   1. Iw, a ta neurotoksyna to nie jest czasami aspartam? Aspargin, który kupuję, ma taki skład: 1 tabl. zawiera: 250 mg asparaginianu potasu (54 mg jonów potasu), 250 mg asparaginianu magnezu (17 mg jonów magnezu); 50 tabl. Ja słyszałam znowu, że to magnez w postaci jonów jest najlepiej przyswajalny, ale jaka jest prawda, kto to wie 😊

   2. Luizo – aspartam to chyba słodzik, zresztą wszystko jedno, najlepiej przyswajalny związek magnezu to młeczan i cytrynian, jest jeszcze węglan a i on jest przed asparginianem, warto więc zmienić…Zdrawim

  1. ,, … który metal jest bardziej trwały na mrozy – żeliwo czy mosiądz?…

   Interesują mnie opinie Praktyków, nie teoretyków.”

   No i se wymyślił w upale mrozy i praktyków!

   Praktycznie to ja wiem, że żeliwo ma kolor żeliwny i jest wytopem.
   A mosiądz to ma kolor…, no tego…, nosz kurde wiedziałam…, a! mosiądzu! No i to jest stop, czyli metal zatrzymany.
   Oprócz wytopów i stopów są jeszcze metale wtopy, ale to wiedza z górnej półki tajników hutnictwa.

   W mrozie to myślę, że żeliwo lepiej wytrzymuje: żeliwo jest kruche, lód też, więc dlaczego nie miałyby lubić swojego towarzystwa…
   Mosiądz ma o wiele wyższą granicę sprężystości, dlatego woli towarzystwo złomiarzy, którzy go wyciągają na ile się da!
   Bo mosiądz jest w cynie…, znaczy sie w cenie.

   No to tyle praktycznej teorii…

   PS. Pani pyta na lekcji chemii:
   – Co można wyprodukować z cyny?
   Nikt nie wie oprócz Andrzejka, więc pani prosi go o odpowiedź.
   – Scyny to moja mama wylewa za okno.

   1. Krysiu stawiam na mosiądz o żeliwo trzeba bardzo dbać popsuje się nawet nie wiesz kiedy. Z tego, co pamiętam kiedyś klamki w szpitalach były mosiężne neutralizował zarazki. Nawet w skupie lepiej stoi mosiądz Krysiu. 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s