Protest rolników organizowany przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną (fot. Mateusz Włodarczyk/Forum)
W zeszły piątek niemal wjechałem w środek chłopskiej demonstracji w Warszawie. Pomyślałem, że to bardzo ciekawe – bo przecież rolnicy to najtwardsze zaplecze rządu. Dalej było jeszcze ciekawej – zezłoszczeni chłopi wybuczeli Mateusza Morawieckiego, który w Kraśniku odsłaniał pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Wiadomości TVP miały zgryz. Nie pokazać premiera? Strach! Pokazać premiera w takich okolicznościach? Też strach! Zwyciężyła opcja: „Dajemy, tylko mi tych chłopów wyciszcie!”.

Chciałem przekonać się co we wsi piszczy. We wtorek pojechałem do Dawidów w powiecie parczewskim. Trafiłem na dramatyczną scenę. Policja, widły, krzyki, syreny. O co chodzi?

[…]

Całość czytaj na:

http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/rolnicy-protestuja-przeciw-pis-a-to-zelazny-elektorat-partii-kaczynskiego,artykuly,430377,1.html

61 myśli w temacie “Polska wieś murem przeciw chazarskiemu nierządowi Morawieckiego!

 1. Weteryniarze na uslugach administracji Polin zostali po prostu zaaresztowani na przesluchanie przez suwerena i wyspowiadani. Nastepnie podwineli kity, czy tam swoje ogony, i czmychneli w sina dal bez ubijania swinek. Przeciez oni powiedza, ze robili tylko swoje, czyli swoja robote (za pieniadze podatnika), a polski chlop sie podporzadkowac nie dal.

  Mowiac krotko, to jeden z pierwszych lepszych buntow i skutecznych przeciwko administracji pracujacych dla korporacji, a udajacej rzad Polski w walce z Polakami. Brawo rolnicy.

  1. Devingo, a to dopiero początek! Tych na których mieli haki próbują przesiać na swoja stronę, ale UWZ TO CZYSTY KRYSZTAŁ Z WIELKIM LECHICKIM SERCEM ❤
   TAW DZIEKUJĘ ZA INFO O NIEKORZYSTNYM CHWILOWYM CZASIE DLA PRZEDSIĘWZIĘĆ I RADYKALNYCH POSUNIĘĆ! TO WAŻNE INFO
   BYŁO I W ODPOWIEDNIEJ CHWILI TRAFIŁO!
   DZIEKUJE I POZDRAWIAM 🙂

   1. TAW, przyłączam się do podziękowań. Informacja zapodana ” za 5 dwunasta”.
    Moi śp. RODzice też o tym wiedzieli. Mnie umknęło.
    Serdeczności.

 2. Dzisiaj w jednym z miast wojewódzkich odbyło się spotkanie na którym ustalono, że oddolnie będziemy starować do sejmiku. Poddano też do dyskusji sprawę powołania jednej listy ogólnopolskiej. Jest na to szansa, pomimo, że czasu jest już mało. Gdyby wspomniani rolnicy się dołączyli, to szansa na to zwiększyła by się wielokrotnie.

   1. Rolnicy to ostatnia realna sila i szansa na obudzenie Polakow o byc lub nie byc. Ostatnia szansa na szanse zycia u siebie, na swojej ziemi, gospodarzenie Polakow w Polsce.

   2. [dreaming daddy] Rolnicy to ostatnia realna sila i szansa na obudzenie Polakow o byc lub nie byc
    ——————
    Nie tylko rolnicy, media rowniez, w tym przypadku alternatywne, czy niszowe. To wlasnie media internetowe naglasniaja protesty rolnikow. Bez nich nawet bysmy nie wiedzieli, ze protesty maja miejsce.

   3. W Miłości siła.
    Dobre samopoczucie obserwatora organizuje dla niego czasoprzestrzeń.

    Jeśli zbiorą się w kupę ludzie niezadowoleni, to zrobią najwyżej dużą kupę.

    Jednoczenie to mnożenie MOCY
    albo mnożenie niemocy.

    Kluczem do sukcesu jest ŚWIADOMOŚĆ mocy dobrego samopoczucia!!!

   4. Dziękuję 😀

    Tak,

    tak zwany świat zewnętrzny jest zaledwie prostym odbiciem

    naszego wnętrza 😀

    Dlatego nie ma i nie będzie żadnej Wielkiej Zmiany

    dla tych,

    którzy nie dokonali jej najpierw w sobie… 😀

  1. Stanowisko ROLNIKÓW wynika z ostrożności. Już nie raz „sparzyli się”, bo zostali wykorzystani udzielając poparcia, a póżniej – wystawieni do wiatru.
   Do wyborów potrzebne jest ZJEDNOCZENIE WSZYSTKICH SIŁ LECHICKICH.
   Nasi przodkowie mawiali : „kupą mości panowie, kupy nikt nie ruszy”.

 3. „Nowy Lepper” blokuje drogi Lubelszczyzny z powodu ASF. We wtorek 17 lipca, we wsi Dawidy w gminie Jabłoń w powiecie parczewskim, rolnicy zablokowali skrzyżowanie w proteście przeciwko wybijaniu zdrowych świń.

  1. To sukces WYNIKAJACY Z POŁACZENIA SIŁ WIELU BRANZ ROLNICTWA! Jak budzą się ROLNICY POKAZUJE TEN FILM SPOD AMBASADY AMERYKAŃSKIEJ!
   Amerykanie robią z nas bydło a Polacy pokazuja Ameryce „fuck you”

   Morawiecki jak żałosny w styczności z prawdziwym obliczem naszego NARODU, który już się nie cofnie, bo zobaczył to co było dotychczas niewidzialne, A TA NIEWIDZIALNOŚC BYŁA GWARANTEM ICH OPASANIA- NASZYM ZNIWOLENIEM- teraz widzimy dokładnie- kim są i komu służą!

   Naród zobaczył, że Morawiecki- pis- przestał być gwarantem zapowiadanego przez nich samych dobrobytu i wolności naszego kRAJU!

   Morawiecki-( NARZĘDZIE, MARIONETKA, PRACOWNIK KORPORACJI- WCZESNIEJSZY DORADCA Tuska- KAMELEON KOLEJNY, KTÓRY PRZYBIERA RÓZNE BARWY I FORMY, aby dokonać podboju określonego NARODU- w naszym przypadku POLSKI- DLA KORZYŚCI JEDNEJ PONADNARODOWEJ KRWIOZERCZEJ PIJAWKI!)
   – po raz kolejny rozkłada ręce z bezczynności, mówiąc, ze nie da się już nic zrobić, bo POLSKA ZOSTAŁA PRZEJETA PRZEZ KORPORACJE, ZE ZOSTAŁY SPRZEDANE, PRZEJĘTE WSZYSTKIE POLSKIE WŁOŚCI! POTULNIE oddane w ręce ciemiężycieli NARODU SŁOWIAŃSKIEGO!

   Brak Wzorcowości W JEGO OSOBOWOŚCI I MOZLIWOŚCI na które na ten czas posiadał i nie wykorzystał tego dla dobra NARODU POLSKIEGO- WIĘC naturalnym trybem ODDECHEM ZIEMI zostanie w sposób delikatny, pokojowo usunięty, ALE PARADOKSALNIE DOKONA TO SIE POPRZEZ JEGO PANÓW, gdyż jest teraz mało przekonywujący i działa na wizerunkowy spadek PIS I JAK Jurgiel zostanie wymieniony na ,,inny sprawniejszy model”!
   Zobaczcie sami jak: ,,panie premierze ,, NIC NIE MOGĘ MORAWIECKI” MORAWIECKI ZOSTAŁ PRZEZ LUD ZDEPTANY! : 1:55 O KORPORACJACH I PRZEJĘCIACH!
   Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego i protest rolników w Kraśniku

   Tu w końcówce otrzymuje od Rolników zaproszenie do Wsi DAWIDY NA ,,MORD 2000 ZDROWYCH SWIŃ”!
   (Ja już dziś wiemy, ŻE MORD TEN SIE NIE DOKONAŁ, DZIĘKI ZDECYDOWANEJ POSTAWIE POŁACZONYCH SIŁ ROLNIKÓW!)
   Protest rolników w Kraśniku. Premier obiecał spotkanie

   panie premierze ,, NIC NIE MOGĘ MORAWIECKI”

   1. Video nr 2. Zauwazyliscie pewna nerwowosc w szeregach WADZY, kiedy zaczely sie gwizdy i buczenie? A kogo tam nie bylo! I tzw. warszafka z „gorylami”, i prezydent miasta z urzedasami, i komendant policji z ochrona, i ksiadz (pewnie z koscielnym). „Swieccy” co troche z niepokojem zerkali na tlum…. Wyczuwam, iz WADZA powoli zaczyna sie bac.

 4. wspaniały ,mały wzrostem WIELKI CZŁOWIEK przywodca rolnikow,on jest lepszy od Leppera
  jestem murem za rolnikami—–sola polskiej ziemi
  kiedy nastepna manifestacja ? piszcie prosze na maila w tej sprawie,bo od stowarzyszen slowianksich chcemy dołaczyc
  wiedara33@wp.pl

 5. Postanowiłam się z wami czymś podzielić mianowicie moimi przemyśleniami na temat jutrzejszego zaćmienia księżyca i planety mars która ponoć bardzo blisko niego będzie oprałam się o czytane przeze mnie przepowiednie indian Hopi i zajawki z innych mitologi greckiej i Słowian.

  Płanetę mars i księżyc interpretuje jako dwóch braci którzy byli na początku stworzenia to jest słowiańskiego Peruna i Welesa, Perun jako opiekun wojowników spokojnie mógłby być odpowiednikiem rzymskiego marsa księżyc natomiast nawiązuje do śmierci a dokładniej do etapu przechodzenia z jednego świata do drugiego jego władnie nad nocą i słowiańskie imię choros nie przypomina wam to czegoś przejścia w ciemnej krainie hadesu i przewoźnika dusz. Jeszcze jedna rzecz pamiętajcie że każda wojna może być resetem a tym który oczyszcza miała być czerwona kachina czyżby mars planeta która przy okazji sprawdzi jak ludzie odrobili lekcje z życia. Pozdrawiam i przepraszam za chaos.

  1. Pomijając rasę okupującą naszą przepiękną planetę, jutrzejsze Zaćmienie jest szczególnie ważne również i dla Polski…
   W relacji z planetą Wielkiej Zmiany, Uranem, utworzy ono na niebie nieharmonijny półkrzyż, który docelowo znacząco zaktywizuje dynamikę społecznych procesów przebudzeniowych w naszym kRaju.
   Jak to zapowiedziałem tuż po dojściu PiS-u do władzy, nic, co zostanie odgórnie wdrożone w Polsce w latach 2015-2019, docelowo się nie ostanie…
   Bądźmy więc spokojni – wszystko, co niewzorcowe, zostanie bezlitośnie zdmuchnięte przez wiry najnowszych dynamik.

   (Politycy kompletnie tego wszystkiego nie ogarniają, bo zarządzający nimi rabini tajną wiedzę trzymają tylko dla siebie. Polityków interesuje tylko otrzymanie przelewu na Kajmany za skrupulatnie wykonane przez siebie konkretne zadania).

   1. MAsz racje TAW ,rabini maja swoich innych madrali kabalistow ,ktorzy siedza z nosem w „swoich pismach” .Twierdza ze musza szybko wszystko odszyfrowac a szyfr jest pisany CYFRAMI jak i czesc ich TORY .Skad im zatem przelecialy CYFRY z WED do TORY?

   2. Niestety na ten moment mafiozi polityczni maja pełnie władzy zarówno fizycznej, ekonomicznej, sądowej i medialnej. Dodatkowo wspiera ich jeszcze mafia religijna.
    Ludzie budzą się w coraz większym stopniu, jednak nadal nie mogą uzmysłowić sobie tego, że mogą decydować sami o sobie a mają robić to za nich właśnie politycy i duchowni.
    Obecnie ludziom budzącym się, krecią robotę w głowie robią tzw. niezależni eksperci od naprawy Polski a więc Michalkiewicze, Brauny, Cejrowskie, poruszający tematy ważne, ale drugoplanowe. W dodatku przy okazji mówienia prawdy, wtrącający niedomówienia a nawet kłamstwa.
    Ciekawe podsumowanie sytuacji przedstawiła Izabela Litwin w rozmowie z Wojciechem Dobrzyńskim. Moim zdaniem konkretnym rozwiązaniem dla Polski i nie tylko: https://www.youtube.com/watch?v=V3oxCk5yWbY

   3. TAWie, a kto zostanie prezydentem w 2020? Ktos przychylny Narodowi? Ktos spoza polityki?

 6. Tak dlugo jak dlugo Polacy beda naiwnie wierzyc w to, ze „rzad” – wszystko jedno pod jaka etykietka partyjna pracuje dla dobra panstwa i narodu – nie zmieni sie nic.
  Propaganda mowi jedno, a rzeczywistosc krzyczy.
  Kochani.
  Obudzmy sie. Na naszych oczach dokonuje sie kolejny etap wykanczania panstwa i narodu.
  Jerzy Ulicki-Rek

  1. Raynold-zie,
   świetny filmik. „Alternatywa dla partiokracji”. Obejrzyjcie – proszę – koniecznie.
   Tu się prosi o zastosowanie ” wariant islandzki” przed 10 laty.

 7. Piękny protest
  Myslę jednak że należy wszystkim [rządzącym] po kolei zadać jedno proste pytanie – Komu służą? Od odpowiedzi zależy wtedy – czy fora ze dwora, latarnia czy też rób swoje.
  Dla mnie dosyć jasno widać że [rządzący] za nasze pieniądze służą komuś zupełnie innemu – a za to [latarenka] i cześć

 8. Ten APEL jest skierowany do całej TAWerny !
  Czy wiecie jak rozpoznać prawdziwego Polaka od nasłanej w to miejsce bezpaństwowej hybrydy?
  Drodzy moi prawdziwy Polak i Jego potomstwo w przeciwieństwie do V nasłanej w to miejsce kolumny zna przed katolicką historię Polski i czytał w oryginale kroniki Długosza, Kadłubka, Boguchwała, Dzierżwy, Prokosza, ect.
  Wszyscy pozostali pożal się boże POPiS-owe dudusie, nasłani tu funkcjonariusze, profesory i duplo-mowani agenci nie mają bladego pojęcia o biblijnej historii Polaków, potomków wielkiej Lechii.
  Rozsyłajcie więc i stale zadawajcie pytania o tę powszechnie dostępną ( NAWET W SIECI ) iluminowaną wiedzę swoich w szkółkach i na uniwersytetach nauczycieli, psorków, polityków, sąsiadów, posłów, preziów, dudusiów, biskupów, kapłanów.
  CAŁA POLSKA CZYTA historyczne kroniki i WZAJEMNIE sprawdza z kim to właściwie ma doczynienia i na KOGO bezkrytycznie oddaje swój GŁOS w wyborach? Strzeżcie się WILKÓW w OWCZEJ SKÓRZE !
  Kto nie zna historii własnego kraju jest parweniuszem lub obcym agentem i zasługuje na powszechny OSTRACYZM ! Historia starożytnej Lechii musi wrócić do dotychczasowych programów szkolnictwa-szkodnictwa…

  wężykiem, wężykiem
  PODAJCIE DALEJ !

  1. Pięknie powiedziane, Qrde Blade, a propozycję czytania kronik nazwałabym oczywistym nakazem.

   Okręt nie pamiętający drogi do swojego portu macierzystego, będzie wiecznie walczył ze wzburzonymi falami, by te, udając żywioły natury, zmuszały statek do zawijania w coraz to inne, obce miejsca, gdzie nikomu nie zależy na naprawie okrętu a cóż dopiero na mądrości i sile jego załogi.

   Polska jest od tysiąca lat takim dryfującym okrętem, ale na szczęście coraz więcej płynących na nim ludzi patrzy w jednym kierunku – w jedną dal, gdzie za horyzontem czeka na nich port macierzysty z prawdziwą PoLachów historią, gdzie zakorzenione w Pradziadach serca biją jednym NaRodu rytmem…

   Zobaczyłam tę Macierz, Ojców naszych z brzegu oczekiwane tyle lat witanie…
   Łzom radości i wzruszenia nie ma końca…

   Nareszcie u siebie, w DOMU…
   Warto żyć dla uczucia tej chwili, w której wczorajsze dzieje i dziś jednym są ze sobą, a NaRód mój nie obawia się jutra…

   Oczy mi zwilgotniały…, serca wołaniem,
   lawą gorącą wystrzeliła energia,
   by odbiwszy się od krańców Kosmosu,
   powrócić szczęściem mojego wolnego NaRodu…
   Gaja zaprasza mnie do westchnień,
   czyżby pomóc chciała?
   Nie. Ona już to czyni…
   Ponad wszystkie życia piękne
   najpiękniejszym jest ŻYCIE RAZEM…

   1. „Nareszcie u siebie, w DOMU…”

    Witaj, Krysiu 🙂

    Cieszymy się wszyscy, że wypoczęłaś, ale nie wiem, kiedy nadrobisz teraz swoje dwumiesięczne zaległości na blogu…

    To gdzieś mniej więcej siedem-osiem komentarzy dziennie… 😀 😀 😀 😀

   2. ,, Cieszymy się wszyscy, że wypoczęłaś, ale nie wiem, kiedy nadrobisz teraz swoje dwumiesięczne zaległości na blogu…”

    Jakby tu powiedzieć…
    najdelikatniej jak się da … 🙂
    Cieszę się, że się wszyscy cieszymy 🙂 , ale przyjechałam do chaty wypielić, … wyplewić, nooo, zielsko z ogródka wyrwać…
    I jak zdążę, z dwadzieścia kilo(?, kilo dosłownie oznacza tysiąc 🙂 ) ogórasów na zimę zawekować.

    Tam, gdzie jeżdżę(,,kudlińskie” łąki darłowskie i tyle nieba, że szok!) nie ma prądu, ale to żaden problem.
    Chyba jedyny to ten, że internetu nie ma, a konkretnie kontaktu z moimi Tawerniakami 🙂 , więc piszę jak wpadam na chatę.
    Rano hektolitr kawy i Wy Kochani.

    Przyjdzie jesień to wszystko nadrobimy 🙂 , tyle będzie komentarzy dziennie, ile ukopanych kartofli w worku 🙂 , a długie jak cholera 🙂
    Żartuję oczywiście, bo wiem, że niektóre dotychczasowe moje tasiemce doprowadzały ludzi z anielską cierpliwością do szewskiej pasji 😀

    Gniję w chacie z małymi przerwami od października do maja, więc przez lato wypada się wywietrzyć 😀 , nieprawdaż?

    Miłego wieczoru po upalnym dniu!
    PS. Klima mi się w chacie zj…..ła; w piwnicy tak samo ciepło jak wyżej 😀
    Macie jakiś sposób na ochłodzenie?
    Tylko nie ten, mojej Babci:
    ,,Jak ci gorąco,
    to wleź w dupę zająco.
    Zając szybko chodzi,
    to cie ochłodzi” 😀

   3. Hektolitry kawy – wspólny nałóg 😀

    Na ochłodzenie – spacer po Lesie lub wystarczy stopy do miski z lodowatą wodą 😀

    Miłego wekowania. Ja dziś suszę sfermentowaną Wierzbówkę Kiprzycę. Produkcja Iwan-czaja to sztuka indywidualna, bo każdy kolejny ferment to zupełnie inny smak 😀

   4. Z tą kawą to chyba wielu wspólnych nałogowców (a się teraz uśmiałam) a ciekawą rzecz usłyszałam aczkolwiek nie wiem czy prawdziwa choć …. kawa składa się z dwóch żywiołów wody i ognia.

   5. To samo pomyślałam, że tak samo jest z wódką hehehehe aczkolwiek ciekawa analiza(zasłyszana) myślę że tak coś w tym jest , wódka żywioł wody i ognia ,” źle” przejawiana miłość rodziców, która objawia się nałogiem u dziecka .

    A u mnie z kawą jest różnie , nie wypiję każdej od niektórych mam jakiś dziwny odrzut . I żadna siła mnie do tego nie zmusi .
    Są dni że nie muszę pić a są takie jak ost że pije po 3 kubki (norma wynosiła 2) .

    Zrównoważę się gdy poukładam puzzle … i znajdę sposób a znajdę bo jestem uparty Osioł .

   6. Wiesz, Tawcio, co wczoraj wymyśliłam?
    Z pewnością ,,wyjęłam” to ze zbiorowego banku danych 🙂
    Trzy 1,5 litrowe butle kranówy włożyłam do zamrażary.
    Teraz zamarznięte na kość wstawiłam do miski pod stół, przy którym siedzę.
    Wiesz, jaki fajny chłód płynie spod stołu?
    Nawet psiurek wyczaił to chłodne miejsce.

    Tawcio, powiedz mi jak wygląda Wierzbówka Kiprzyca, bo nimum bladego pojęcia. Może fotkę.
    O ile dobrze gdzieś zauważyłam, masz na jej punkcie fioła 🙂

    No to do czego służy to zioło?
    Wywołuje fioła czy łagodzi 😀
    Też bym chciała zrobić użytek z tej rośliny…

    Z nadzieją chociaż chwilowej ulgi w tym upale pozdrawiam bardzo, bardzo chłodno, ozięble, lodowato 😀

  2. O tym samym pomyślałam kurdeblade i w tym samym momencie co TY… i o Tobie pomyślałam że trzeba spamiętać, wyuczyć bo jak to wszystko p……..ie to będzie co odkopać…

   Patrz babcie w Tarnowskiem pisały runami jeszcze po 1900 roku.
   http://koniczynablog.blogspot.com/2015/01/runy-sowianskie-tarnow-1902-rok.html

   Ja widziałam Tam nagrobki z napisami – rysunkami – dla mnie

   wówczas siedemnastoletniej dziewczyny to było zastanawiające
   CO TO JEST. To były RUNY właśnie…Człowiek chce się całe życie uczyć… Pojechałam w Świętokrzyskie i Tarnowskie z Babcią bo nie mogła sama bidna pojechać/80 l/

   https://www.google.pl/search?q=runy+s%C5%82owianskie&rlz=1C1AOHY_plPL749PL767&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjR6vWwib_cAhXS26QKHYZOD9cQsAR6BAgFEAE#imgrc=Uicai3it9E3FTM:

   Nie mówmy co ONI robią-nie zakręcać tylko spamiętać swoje i spisać… Zobaczcie ile tego jest w necie ale jak to wszystko p…….ie to coś będzie…Ja chcę umieć czytać runy …. spróbuje się nauczyć..

  3. Kroniki przeczytałam Qurde… wiele razy Qurde
   Specjalnie zeszłam z pola żeby Tobie i Wam o tym napisać..i się napić…

   Od 2006 czytam też Tajemnice Kabały Ouaknina –wyd CYKLADY .Czytam ,zaglądam często ….
   Rysunek z księgi stworzenia przedstawiające –
   ””drzewo mądrości ”’ kojarzy mi się z runami…/str 87/

   TAWIE proszę podaj nam co mamy przeczytać wartościowego z tej TAJEMNicy KABAŁY żebyśmy zrozumieli tę mądrość..

   Drzewo światła

   Dwoje oczu
   Dwoje uszu
   Dwoje nozdrzy
   Jedne usta
   Twarz
   Siedem świateł aby rozjaśnić świat
   Siedem światów aby przyjąć światłość

   ZOHAR

   1. Drzewo światła

    Dwoje oczu
    Dwoje uszu
    Dwoje nozdrzy
    Jedne usta
    Twarz
    Siedem świateł aby rozjaśnić świat
    Siedem światów aby przyjąć światłość

    ZOHAR
    Te słowa opisują nasz wewnętrzny WSZECHŚWIAT ZASILANY – PUSTY W ŚRODKU FRAKTALNY KONDENSATOR ENERGII. BĘDĄCA ŹRÓDŁEM WSZYSTKIEGO ENERGIA ŚWIATŁOŚCI i składający się z siedmiu światów, zamieszkałych przez istoty powstałe z uporządkowanej implozji tej energii wewnętrzny WSZECHŚWIAT. WSZYSTKIE ISTOTY posiadają twarz, dwoje oczu, dwoje uszu, jedyne usta. Zamysł stwórcy to z siedmiu tych światów stworzyć dzieło, aby przyjmujące światło ISTOTY tzw. WSZECHOBECNĄ ENERGIĘ, mogły same TWORZYĆ, ABY wspólnie rozjaśniać swoje światy i całość będącą holograficznym obrazem na który składają się:
    Dwoje oczu
    Dwoje uszu
    Dwoje nozdrzy
    Jedne usta
    Twarz
    Siedem świateł aby rozjaśnić świat
    Siedem światów aby przyjąć światłość
    ZOHAR

  4. Wszyscy tu narzekają na cywilizację łacińską i równocześnie chcą realizować to, co polecił jeden z przywódców tej cywilizacji: sięganie do korzeni.
   A ja myślę, że Słowian stać na zorganizowanie podstaw dla przyszłości nie powtarzającej historycznych słowiańskich, czy łacińskich błędów, w której każdy człowiek będzie mógł normalnie żyć, a nie wedle historycznych wytycznych.
   Wystarczy do tego dobrowolna lub jakoś wymuszana akceptacja 10 przykazań i trochę dla każdego własnej forsy od urodzenia do śmierci oraz z 10 mądrych organizatorów tego, z czym pojedynczy człowiek i rodziny sobie nie poradzą.

  5. Qrde Blade, prawie csałkowicie się z Tobą zgodzę. Prawie dlatego, że ja nie potrafiłabym być taka radykalna. Ja dałabym szansę tym, którzy nie wiedzą na zapoznanie się z historią przedkatolicką Lehii, a potem osądzała w zależności od reakcji.

   Nie wiem jak inni bywalcy Tawerny, ale ja od zawsze wiedziałam, że przed chrztem coś było. Legendy nie były dla mnie legendami, tylko opisem historii.

   Justyno mnie też zaświeciła myśl, żeby się run nauczyć, żeby je zrozumieć. Na razie z niedoboru czasu się tym nie zajęłam, ale głowa coraz silniej się tych lekcji domaga.

   1. Najwyższy już czas aby samemu sobie i zgnuśniałej władzy funkcjonariuszy POdnieść mentalną i moralną POprzeczkę, której jeśli nie przekroczą, nie zmienią MORALNYCH STANDARDÓW, to zwyczajnie przekształcą się z bezużyteczną GAWIEDŹ.
    WYMAGAJMY najpierw od siebie, by móc WSPÓLNIE wymagać od WŁADZY !

   2. Laszka pisze : „Legendy nie były dla mnie legendami, tylko opisem historii.”

    Masz racje Laszko uwielbiałam czytać nasze legendy, coś, ktoś mnie do nich ciągnęło, wchodziłam w ich przestrzeń i przeżywałam osobiście dole ich bohaterów.

    W każdej legendzie jest ukryta prawda na nasz Słowiański Temat, trzeba tylko chcieć to odkryć.

    Bo tak mało nam potrzeba, by poznać ich tajemnice i dotknąć czasem nieba . 😀

    Nigdy nie jest za wcześnie, nigdy nie jest za późno, zawsze jest w sam raz, TU i TERAZ.

   3. Laszko, podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Ja nie czytałam tych kronik. Więc teraz mam zagwozdkę. Kim ja jestem? Prawdziwą Polką, za którą się zawsze uważałam czy też tylko bezpaństwową hybrydą?

   4. Ziarno, ja też kronik w całości nie czytałam, jedynie w internecie części, dopiero zaczynam gromadzić wydawnictwa dotyczące tamtych czasów. Jedyne co mam, to pewność, że to prawda. To jest we mnie, od kiedy sięgam pamięcią, zawsze.

    Dlatego napisałam, że nie można tych co nie czytali od razu skreślać, jeszcze niedawno nie było internetu, informacje na temat tych kronik jeśli były, to dla wybranych i bardzo szczątkowe, a same kroniki bardzo ciężko dostępne. Ważne, łe jest nas coraz więcej, ludzi, którzy chcą poznać, dowiedzieć się.

    Ja też powinnam być hybrydą, bo RH-, bo oczy jasnobrązowe, ale ja wiem, że jestem Laszką, bo Polka jakoś do mnie nie przemawia. Oczywiście, jak komuś z zagranicy mówię kim jestem, to używam tej nazwy, bo tej knnej nie znają, ale dla mnie choć bycie Polką to zawsze był powód do dumy, to samo słowo jakieś takie pustawe, bez wyrazu było. Teraz wiem dlaczego.

    Już niedługo podpiszę się moim imieniem, ale do tego też trzeba dojrzeć. Głos w głowie suszy mi o to głowę, bo też nie ma czego ukrywać. Bo Laszka to przynależność, a moje imię to ja, choć mam problem w jakiej formie go używać, przedstawiając się.

   5. Ziarno, się nie przejmuj
    Qrde blade to hybryda i specjalnie obraża Słowian, nazywając owcami i hybrydami.

   6. Ziarno pisze: „Więc teraz mam zagwozdkę. Kim ja jestem? Prawdziwą Polką, za którą się zawsze uważałam czy też tylko bezpaństwową hybrydą?”

    Ziarenko na pewno jesteś pięknym przejawem ŹRÓDŁA i tego się trzymaj. 😀

    Przecież wszystkie grupy krwi to tylko wymysł i manipulacje ciemnych mocy naszym DNA i naszymi ciałami, które są tylko przewoźnikami Pięknych Dusz. ❤

   7. https://www.google.pl/search?q=runy+podr%C4%99cznik+do+nauki&rlz=1C1AOHY_plPL749PL767&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiC7MiXssHcAhVIyxoKHfU5DwoQsAR6BAgKEAE&biw=1280&bih=681

    Laszko – książki zamówione – miałam wstyd jak zorientowałam się że SŁOWIANKI ARTYSTKI MAJĄ TAAAKĄ WEDE o RUNACH i SŁOWIANACH.. Znają -podpisują , BŁOGOSŁAWIĄ.

    NAD LADĄ taka sentencja wyrażająca PRAWDĘ i MĄDROŚĆ

    „”Kiedy kupujesz od Artysty ,Rękodzielnika czy TWÓRCY,
    kupujesz więcej niż tylko przedmiot.
    Kupujesz tysiące godzin porażek i eksperymentów
    Kupujesz dni,tygodnie i miesiące frustracji oraz momenty
    radości.
    Nie kupujesz tylko rzeczy!

    KUPUJESZ KAWAŁ SERCA – CZĘŚĆ DUSZY
    i MOMENT CZYJEGOŚ ŻYCIA

    Kupując u ARTYSTY dajesz mu więcej czasu aby mógł TWORZYĆ z PASJI..

   8. Mateuszu, ja się tym nie przejmuję. To była tylko ironia. Wygłaszanie tak uogólniających opinii, jak ta w wydaniu Qrde Blade jest dla mnie po prostu absurdalne. Mnie również drażni obrażanie Polaków/ Słowian, niezależnie od tego, kto to robi.

   9. Lszko, SłowiAnko, dzięki za wsparcie duchowe. Gwoli wyjaśnienia – ja jestem RH+ i mam zielone / zielono-szare oczy. I wiem, że jestem przejawem ŹRÓDŁA 🙂

   10. Justyna pisze: „KUPUJESZ KAWAŁ SERCA – CZĘŚĆ DUSZY
    i MOMENT CZYJEGOŚ ŻYCIA ”

    Kochana Justynko z moich ust i duszy to wyjęłaś i w pięknych słowach ujęłaś.

    Ja sama w ciężkich matrixowych czasach mojego życia dorabiałam sobie , by utrzymać rodzinę i mieć co do garnka włożyć, haftując serwetki systemem Richielie i sprzedając do niemiec za ówczesne marki, nie dosypiając wielokrotnie.

    Wkładałam w tą pracę całe swoje serce, bo wiedziałam, że tym sposobem utrzymuję swoją rodzinę.
    Gdybym o tym dzisiaj opowiedziała, to pewnie została bym wyśmiana.
    Tak ciężko dzisiaj jednemu człowiekowi któremu się uzewnętrzniasz zrozumieć drugiego i nie podejrzewać go o konszachty z innymi bytami.

    Zauważyłam, że lepiej dzisiaj nie mówić nic o sobie , bo nie jest się zrozumianym, nawet będąc w euforii ,że coś chce się zrobić dla innych, jest się pojmowanym jako wariat lub istota nie z tego świata.

    Przykre to i bardzo boli, bo człowiek pozostaje sam, odtrącony przez tych których uważało się , że cię rozumieją i kochają.

    To bardzo, bardzo boli, gdy cię oskarżają, że masz doła, gdy Ty w tym czasie płoniesz miłością do świata i unosisz się w przestworzach Wszechświata.

    Czasem zastanawiam się, czy ja przyszłam w odpowiednim czasie na ten skądinąd Przepiękny Świat, a może przyszła pora by stąd już odejść ? jakże ta prawda jest odległa i niezgłębiona.

    Miłego popołudnia Tobie Iskierko i wszystkim TAWerniakom życzę. ❤

   11. Wydaje mi się, że miałam trochę łatwiej.
    Wiedzę o naszych praprzodkach przekazał RODzinie śp.Dziadek. Uciekł z dalekosyberyjskiego zesłania jeszcze dalej na wschód – do Mandżurii, z niej do Chin, które „przechodził” przez 2 lata.
    Razem ze swoim o 2 lata młodszym bratem i 2-ką przyjaciół byli goszczeni i z wielką atencją podejmowani na dworze chińskiego cesarza. Tam dowiedzieli się o praprzodkach – Lechitach, ludziach prawych, sprawiedliwych i walecznych, którzy ze swoim władcą dotarli aż do Chin – przed wieloma wiekami.
    Raz w szkole- przy okazji tematu o chrzcie Polski zadałam niewygodne pytanie dotyczące okresu wcześniejszego.
    Zostałam potraktowana w bardzo niesympatyczny sposób, więc posiadane informacje na wiele lat zatrzymałam dla siebie.

   12. Jaso, jeśli masz takie informacje od Dziadka, to może mogłabyś je spisać i wydać, a może Dziadek już spisał. Chętnie poczytałabym o tym.

 9. Dobre wiadomości. Wczoraj informacje o spadku wartości akcji fejsbuka, a dzisiaj przestrzeń się za tfitera wzięła. 😊

  1. Droga Aniu .
   W dobrym przyszłaś czasie na TEN Świat !-
   PrzyszłyśMY z MIsją !
   ZOBACZ -CÓRA -ZIĘĆ – RODzina w ORSZAKU SŁOWIAN ?
   KTO IM UDZIELIŁ -ZASZCZEPIŁ – ZAGNIEŻDZIŁ w ICH GŁOWACH?
   Brawo ANIU!.

   BYŁ -JEST ZASIEW ? JEST ZBIÓR..!

   1. https://literat.ug.edu.pl/amwiersz/0019.htm

    …Bom wszędzie cząstkę Mej DUSZY zostawił…

    zawsze było tak że zakręceni nie rozumieli
    TEJ MNIEJSZOŚCI…
    …na WYższym POZIOMIE ŚWIADOMOŚCI…

    Świecimy PRZYKŁADEM ANIU
    i to jest w młodych..
    Kiedy trzeba -uzewnętrznia się i już. Jest dobrze ..

 10. Dopiero co zaczelam ogladac, a juz padly wazne slowa o rolnikach. Pierwsze kilka minut o Sorosu i finansowaniu przez niego Solidarnosci. Wedlug dziennikarza GS jest oficerem GRU.

  [Rafal Orlowski u Roli]
  [8:40]

  – [Orlowski] My juz nie mamy nic. Nie mamy stoczni, nie mamy kopalni. Ostatnie OGNIWO POLSKOSCI, to ROLNICTWO. Jezeli padnie rolnictwo, jak zjednoczysz Polakow? Przez Facebooka??
  – [Rola] Nie, bo tam jest cenzura.
  – [Orlowski] Rolnictwo, to ostatni bastion nadziei dla Polski.
  ———————————————-
  „Polska jest pralnią pieniędzy!” O GetBeck, aferze FOZZ, jedwabnym szlaku i sądach!
  .https://www.youtube.com/watch?v=4PgzM4yq0DI

 11. Ardanowski. Z jednej strony ponoc „z bolem serca” niszczy pszczoly, z drugiej pozwala rolnikom uprawiac ziola.
  ————————–
  To ma być nowy hit eksportowy. Polskie zioła mogą podbić świat

  „Ministerstwo rolnictwa będzie zachęcać do inwestowania w zielarstwo. – To może być polska specjalność, wielka nisza dająca dochody rolnikom – przekonuje szef resortu Krzysztof Ardanowski. Plany są ambitne.

  Uprawą ziół od wielu lat zajmuje się Michał Dewódzki spod Wrocławia. Na ponad 20 arach ma przeszło 400 gatunków roślin. Samej mięty ma ponad 100 rodzajów. Prowadzi firmę Ogrody Ziołowe i specjalizuje się w sprzedaży świeżych ziół w doniczkach – rocznie kilkadziesiąt tysięcy.

  – Pakiet podstawowych 15 ziół jest coraz bardziej powszechny. Ludzie już wiedzą, jak ich używać i używają ich coraz więcej – zauważa mężczyzna.

  Dewódzki obserwuje, że od roku-dwóch, zielarstwem zaczynają się interesować nie tylko konsumenci, ale także rolnicy i ogrodnicy.

  – Ludzie, którzy sprzedawali kwiaty ogrodowe, zaczęli zauważać, że jest popyt. Widzą, że nie opłaca się robić odmian pelargonii, bo klienci pytają o bazylię, tymianek, czy oregano. Znam także rolników, którzy przerzucają się z warzyw na zioła – podkreśla”.

  – Zamiast siać pszenicę, czy kukurydzę, rolnicy będą się przekwalifikowywać i siać np. miętę. To na pewno będzie boom, bo jest na to zapotrzebowanie”.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to-ma-byc-nowy-hit-eksportowy-polskie-ziola,13,0,2411789.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s