Leśnicy protestują przeciwko utworzeniu spółki na bazie Lasów Państwowych. Przewiduje to rządowy projekt ustawy, którym wczoraj zajmowały się sejmowe komisje. To zagrożenie dla Lasów Państwowych i złamanie obietnicy wyborczej – mówią leśnicy.

Obawy leśników skupiają się na jednym.

– Dzisiaj spółka, jutro lasów rozbiórka –skandowali leśnicy.

To jedno z haseł wznoszonych podczas wczorajszej manifestacji leśników. Jak mówili, budowa domów z drewna jest szlachetnym pomysłem. Istnieje obawa, że utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane na bazie Lasów Państwowych doprowadzi do ich upadku.

[…]

Całość czytaj na:

http://www.radiomaryja.pl/informacje/zamach-na-lasy-panstwowe/

Reklama

28 myśli w temacie “Zamach za-rządu Morawieckiego na polskie Lasy Państwowe. Leśnicy protestują

 1. Nie rozumie jak mozna zaufac komus takiemu jak Morawiecki ,ktory zainstalowal polskich obywateli we franka szwajcarskiego czyli zrobil z czesci Polako niewolnikow a pozniej wyslal na emigracje. Manipulacje PIS tak jak PO prowadza tylko do wysysu energetycznego Polakow ,wchloniecia ich wyrobionego kapitalu tak aby generacja rodzicow nie miala co przekazac swoim pociechom i tak co pokolenie,a wszystko przy zorganizowanym rabunku z watykanskimi slugusami. Religia katolicak jak i wiekszosc jej pochodnych jest tak destruktywan dla rodzin ze juz nasi przodkowie Slowianscy wiedzieli iz nalezy ja zwalczac. Niestety hipnoza w panstwie wyznaniowym doprowadzi polskie rodziny na krawedz egzystencjonalnom bez mozliwosci zabezpieczenia nowym pokoleniom fundamentow do zycia w kraju.

  1. To jest raczej MAOwiecki a nie Morawiecki. Cały ten Pis to pobożni socjaliści o mentalności komunisty. Wyciskają z Polaków ostatnie soki za sprawą nowych podatków.

  1. Tak to skomentuję, TAW. Ci, dla których zwierzęta są nikim wściekaja się pewnie. To jest jednak nauczka świadomościowa. Nie jesteśmy sami , żyjemy z braćmi mniejszymi: ptakami, ssakami, gadami, płazami. Do wielu ludzi to dociera, ale jeszczenie do wszystkich. Z czasem, mam nadzieję, dotrze do wszystkich. Pozdro! Sława! Howgh!

   1. ” żyjemy z braćmi mniejszymi: ptakami, ssakami, gadami, płazami.”
    TO BRACIA…zadni „mniejsi”
    Dla Zywii sa jednakowo waznymi DZIECMI, bo w drodze wcielen tez beda Ludzmi, jak i My bylismy NIMI 🙂

  2. No dobra, to o co chodzi z tym wypadkiem?

   TAW, mam dla ciebie wiadomość. Co roku gniazduje u mnie jakaś para kopciuszków. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopciuszek_zwyczajny <- Jakby ktoś nie znał. W tym roku zrobiły gniazdo w zgnitym koźle w stodole. Dziwna rzecz się dzieje. jakiś tydzień temu z gniazda wypadło im pisklę, jeszcze pióra mu się nie rozwinęły, złamało chyba sobie skrzydło i zmarło z wyziębienia, znalazłem je na "ścieżce". Dzisiaj wypadło drugie pisklę, całe upierzone, całkiem ładnie frugało, ale zdecydowanie za młode było jeszcze na loty. Nie było co z nim zrobić więc dałem kotu. Dwoje piskląt wypadło z gniazda, chyba nawet w ten sam dzień tygodnia. Niecodzienna rzecz, nieprawdaż drogi TAW-ie?

   1. Trzeba się skonsultować ze Śpiewem Ptaka, bo ja nie nam tak głębokiej wiedzy o ptasim życiu i zasadach nim rządzących. Nie wiem, czy to „inicjatywa” samych młodzików, czy – jak u Bocianów – „okrutna” decyzja rodziców.

    Podumaj nad tematem Wypadu-z-Gniazda-RODzinnego… 😀

   2. Z tym wypadkiem chodziło mi o to, że jako Słowianie ocaliliśmy piękną wzorcową postawę szacunku do naszych braci Ptaków, a już Bocian otaczany jest wprost kultem w naszym kRaju 🔆

    Kiedy to piszę, przeurocza Bociania parka pod miom oknem rozpoczęła właśnie miłosny klekot…

    Bociany pięknie ekstrahują przestrzeń istot ludzkich z ciężkich energii…
    Ich klekot roztrzaskuje ciężkie energie. Bociany są niesamowitymi terapeutami 🔆

   3. Młode ptaki często wypadają z gniazd. Trudno powiedzieć, tak naprawdę, co jest powodem. Tylko temu drugiemu nie trzeba było pomagać. Rodzice potrafią dokarmiać poza gniazdem. Wkładanie do gniazda jest ryzykowne. Rodzice mogą wtedy rzucić cały lęg. Myślę,że lęgi ptaków dobrze pobłogosławić już na początku, kiedy rodzice wysiadują jaja. Pozdrawiam.

   4. „Podumaj nad tematem Wypadu-z-Gniazda-RODzinnego… ”

    RODacy za granicami OJCZYZNY…

   5. ” Myślę,że lęgi ptaków dobrze pobłogosławić już na początku, kiedy rodzice wysiadują jaja. ”

    piekne ❤

   6. Śpiew ptaka pisze:
    „My i ptaki oraz inne zwierzaki to jedno.”
    Aha ! To dlatego kwitnie handel dziećmi tak jak baranami, papugami, końmi itd ???

   7. Krystyno
    Handel dziećmi kwitnie, bo człowieka zrównano ze zwierzęciem, z którego uczyniono towar.
    Śpiew ptaka nie umniejsza ludzi, lecz podnosi zwierzęta.

  3. „Zacytuję fragment eseju: „Opiszę wydarzenie, które miało miejsce trzy lata temu w niewielkiej podlaskiej wsi Kalinówka, położonej wśród lasów. Na jednej ze stodół jest duże bocianie gniazdo, do którego od dawna przylatuje para bocianów. Jeden z nich zaplątał tam nogę i skrzydło w plastikowy sznurek używany obecnie do wiązania słomy i siana. Niestety, ten „wytwór cywilizacji” zaśmieca nie tylko morza i oceany, ale i nasze rodzinne pola i łąki. Bociany corocznie robią remonty i kawałki sznurka użyły do naprawy gniazda. Trzech mężczyzn z Kalinówki przez wiele godzin, z narażeniem życia, ratowało bociana z groźnej pułapki. Mężczyźni zainstalowali drabiny i liny. Najbardziej odważny i zwinny pan Tadeusz Falkowski wielokrotnie wspinał się blisko gniazda, aby uwolnić bociana. Było to bardzo niebezpieczne nie tylko dlatego, że na dachu blisko szczytu trudno jest utrzymać równowagę, ale przy tym przestraszone ptaszysko broniło się jak mogło, rozdając na prawo i lewo ciosy mocnym dziobem. Po wielu podejściach bocian zaczął się uspokajać. Może był już wycieńczony brakiem po- żywienia i szamotaniem, a może zrozumiał, że ludzie chcą mu pomóc. Wreszcie udało się wyswobodzić nogę i skrzydło ptaka z plątaniny sznurka i bocian dostojnie wzbił się, zataczając koło nad zmęczonymi, ale radosnymi ludźmi. Koło, kołacz… mandala… aureola, święty krąg – nasuwają się skojarzenia. Mężczyźni poskładali drabiny, liny, chwilę pogawędzili i rozeszli się do prac przy gospodarstwach. Dokonali przecież bohaterskiego czynu, a nie czuło się w nich jakiejś szczególnej dumy. Zwyczajne zadowolenie z dobrze wypełnionej powinności porządnego człowieka. To wydarzenie ma w sobie głęboką symbolikę. U Słowian bocian to prawdziwy przyjaciel domu i według tradycji po śmierci zasługuje na uroczysty pochówek. Gdy zakołuje nad domem, wywołuje radość ogromną, jest symbolem przymierza ze światem przyrody. „W pojęciach staropolskich „sprowadzić bociana” […] znaczyło sprowadzić szczęście do domu” (Zygmunt Gloger, Dolinami rzek, Warszawa 1903). Wartości duchowe Słowian przejawiają się w poczuciu kosmologicznej jedności z całą przyrodą, z Kosmosem, w budowaniu i utrwalaniu więzi międzyludzkich na bazie wspólnych tradycji. Kosmos dla Słowianina jawi się jako zrozumiały i przyjazny.”

   Ciechanowskie Zeszyty Literackie” wydane przez Związek Literatów na Mazowszu i Ciechanowskie Centrum Kultury esej : ” Słowianska Kosmogonia w twórczosci Bolesława Biegalskiego (Biegasa)” Autor: Mirosława Niewińska . s.21- 34

   Za:”Sanktuarium Matki Natury” (z: Kosmologia dawnych Słowian) ~ Artur Kowalik. Część I
   http://minos-minal-omfalos.blogspot.com/2015/01/sanktuarium-matki-natury-z-kosmologia.html

 2. Kurka wodna. NIby cos się zmieniło , jednak nic się nie zmieniło. Drzewo i kasa z drzewa pachnie co niektórym. Jestem oczywiście po stronie leśników.

 3. Lasy, woda, bogactwa naturalne należą do całego NaRODU. Łapy precz , kradzieje! Leśnicy mają rację.

  1. Rządzący nami CHAZARSCY MORDERCY, specjalnie piszę dużymi literami, by było dla wszystkich widoczne, nie mogąc nas Słowian w jawny sposób wymordować, zaczęli od niszczenia tego, co jest naszym być albo nie być.

   https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/chłopi-się-wkurzyli-czy-wieś-zbuntuje-się-przeciw-pis/ar-BBKWCsX?ocid=spartandhp

   Niszczą lasy, ziemię oddają do dysponowania nią czarnosukienkowcom, wycinają nasz Święty Narodowy Gaj, zatruwają wodę, stosują na nas mind control, mieszają w pogodzie, a wszystko to starają się wykonywać w białych rękawiczkach, używając do tego kupionych sprzedajnych obywateli naszego kraju.

   Dlaczego do tego tematu wracam o poranku w poniedziałek, ano dlatego, że otwierając dzisiaj laptop, w oczy rzucił mi się artykuł (link powyżej), który tak mnie, osobę raczej spokojną, wk…ił, że ręce mi zaświerzbiły, by to, co te przechrzty wyprawiają w naszym kraju, odwrócić w ICH STRONĘ.

   Jestem spokojem, jestem miłością, ale nie mogę patrzeć na przyspieszony ubój NAS Słowian przez te kreatury z „piekła rodem”.

   Nie będę siedzieć cicho, nie będę już grzeczną kobietką, muszę powiedzieć i wykrzyczeć ..dość, dość, dość tego wszystkiego, niech wreszcie stanie się SPRAWIEDLIWOŚĆ ŹRÓDŁA, tu i teraz, natychmiast.

   Mój powyższy wkurw pozostaje nadal aktualny, ale WAS kochani TAWerniacy i wszystkich prawdziwych POLAKÓW serdecznie z miłością pozdrawiam i życzę wspaniałego dnia dzisiejszego i całego nowego tygodnia. ❤

 4. To już zdaje się nieaktualne. Na portalu wpolityce.pl czytałem, że po protestach leśników rząd się wycofał i Lasy Państwowe nie wejdą do spółki Domy Drewniane. Jednak trzeba cały czas monitorować sytuację i wywierać presję, aby znowu czegoś z lasami nie knuli. Łapy precz od lasów!

  1. Dzięki, Pawle, to dobra wiadomość. To pokazuje, że sprawdza się moja „przepowiednia”, że od Letniego Przesilenia 2018 Bestia będzie już tylko słabnąć… 😀

   Ale masz rację, czujność wskazana. I natychmiast społecznie walić po łapach, gdy sięgają po nie swoje…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s