Pobity wikary w parafii Mnichów, woj. świętokrzyskie (fot. Dorota Pietrus)
Emocje po niedzielnym nabożeństwie w miejscowości Mnichów w woj. świętokrzyskim. Grupa mieszkańców zmusiła proboszcza do opuszczenia budynku parafii. Zarzucili mu bicie wikariusza. Na miejsce wezwano policję. – Przykra sprawa – mówi rzecznik kurii.

Mocno poobijany wikary pojawił się w niedzielę rano w kościele w Mnichowie w powiecie jędrzejowskim, żeby odprawić mszę świętą. Ludzie, którzy byli na miejscu mówili, że to nie pierwszy raz, ale tym razem widok był naprawdę straszny. Podejrzewają o to proboszcza, twierdzą, że w ich obecności wyzywał wikarego.

Po popołudniowym nabożeństwie parafianie nie rozeszli się do domów, ale zgromadzili się przed plebanią. – Domagamy się, by ksiądz proboszcz opuścił parafię jeszcze dzisiaj i oddał pieniądze w wysokości 3700 złotych, które zebrał na bierzmowanie. Ma się ono odbyć w środę – mówili zbulwersowani parafianie z Mnichowa w powiecie jędrzejowskim, którzy zgromadzili się w niedzielę, 24 czerwca pod plebanią. – Tolerowaliśmy wiele rzeczy, ale teraz miarka się już przebrała – mówią.

Sprawą zajęli się sami mieszkańcy. – Byliśmy w niedzielę rano na mszy i widok był naprawdę straszny. Wikariusz miał podbite oczy i był cały podrapany. Zresztą to już nie pierwszy raz. Zaraz po tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej proboszcz przy dzieciach i rodzicach wyzywał wikarego od głupków i mówił, że zależy mu tylko na pieniądzach. Miarka się przebrała. Nie możemy już na to patrzeć – relacjonowali oburzeni sytuacją mieszkańcy.

Na miejscu była policja, ale stróże prawa o całej sprawie wypowiadali się delikatnie. – Mogę jedynie powiedzieć, że około godziny 13 w niedzielę wpłynął do nas sygnał, iż w podjędrzejowskiej miejscowości doszło do sporu między dwoma mężczyznami. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, 30-latek, który według osoby zgłaszającej miał być pokrzywdzonym, potwierdził iż doszło do konfliktu ze starszym mężczyzną. Zadeklarował jednak, że nie chce zgłaszać nam sprawy. Ma do tego prawo – przekazywała starszy sierżant Katarzyna Pierzchała z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

[…]

Czytaj więcej na:

http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wielka-awantura-w-parafii-w-mnichowie-pobity-wikary-nowe-fakty-wideo-zdjecia,13284948/

https://wiadomosci.wp.pl/awantura-w-parafii-w-mnichowie-proboszcz-pobil-wikariusza-6266578692032129a

Komentarz TAW

Ile jeszcze tragedii ludzkich musi zostać ujawnionych, zanim zahipnotyzowani watykańską hipnozą polscy Słowianie zaczną wreszcie powoli kumać, że instytucję o nazwie Kościół katolicki od dawna toczy już jakaś dziwna zaraza?…

Jak wszyscy widzimy, ewolucyjny rozpad Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie od Przesilenia Letniego 2018 znacznie przyspiesza…

Będzie się działo, gdyż każda polska plebania skrywa niejedną tajemnicę…

TAW

Reklama

19 myśli w temacie “Duchowość po watykańsku: proboszcz pobił wikarego, awantura przed kościołem

 1. RUCH WEDYJSKI to zmiecie to co na naszych ziemiach nigdy pojawić się nie powinno!
  CZAS NA DUCHOWOŚĆ PO WEDYJSKU!
  Prashant Trivedi – Harmonia Kosmosu 2018
  Panna na Lwie to będzie Wejście!
  TAW Przetłumacz Proszę dogłębniej o co chodzi mnie LAIKOWI!
  PIEKNE TE LASZKI ❤ u CIEBIE ZAWSZE PIEKNIE JEST 😀

  u mnie narzekali na księdza- przyszedł nowy i teraz się prześcigają w wchodzeniu mu w d.. Teraz już zaczynają znów narzekać, więc powiedziałam dobitnie PONAD 2000lat minęło, a w waszym mysleniu nic się nie zmieniło!

   1. Jest już pełne wystąpienie Elaszko niestety, tylko na FB. Polska w biegunie(Pole) wydarzeń. Kobieta(Panna) jadąca na Lwie. Konstelacja Uttra Phalaguni. Duma, opiekuńczość, kreatywność, pracowitość. ” PO /sylaba/dzwięk konstelacji- oznacza bycie następcą/kontynuatorem czegoś wielkiego co było przed” . Podczas Harmonii Kosmosu, w przesilenie, Księżyc wszedł w naszą konstelację. Prash świeci dobrą energią.

   2. Grzesiu ❤ Dziekuje za wytłumaczenie, ale powiem, ze mam wrażenie, ze KSIĘZYC WYSYŁA BARDZO ZŁE ENERGIE OD WCZORAJ!
    Tak trochę z innej strony, ale bardzo ciekawi mnie, gdyż moje rozbudzenie w dużej mierze było przy przesłaniach Pani Zofii Piepiórki czy Pani ANI SHARMY!

    Pani Zosia o CZARNEJ PIRAMIDZIE wypowiada się bardzo pozytywnie, natomiast Pani ANNA DANUTA PRZECIWNIE!
    No i również negatywnie o RADOMIRZE- IRAN! ZASTANAWIA MNIE DLACZEGO TAK MOCNO PILNUJA I OBAWIAJĄ SIE CIEMNI- PRZEBUDZENIE POTĘZNYCH ISTOT, które nazywają upadłymi aniołami, wiem, ze jest tu dużo wkretek plejadiańskich, ale mnie interesuje w szczególności właśnie watek słowiański zawarty w tym najnowszym przekazie PANI ANNY:
    . https://www.youtube.com/watch?v=E97LfDdXNLs
    i tak mi teraz przyszło: jeżeli obudzą się w nas SPIĄCY RYCERZE TO WTEDY PRZYJDZIE KOLEJ NA ICH PRZEBUDZENIE, KTORE JUZ SIE DOKONUJE, BO PRZYSPIESZENIE NASTEPUJE! Pozdrawiam z ❤

  1. dlatego twierdze ,ze jak maja ped do okradania siebie,wiernych i kosciolow to pozwolic im okradac ale koscioly i siebie na wzajem.Jak juz sie okradna to padna na pysk ,bo nie bedzie z czego dalej pasozytowac.Prosta rada to nie placic na ruchaczy w sukienkach i nie sie sami wypalom do konca.

 2. Pięknie się dzieje. Nie ma co komentować, trzeba czekać na wysyp następnych tego typu informacji. I pobudkę zahipnotyzowanych.

  1. Dzisiaj, 25 czerwca (17:42)
   Jedna osoba została ranna w Płocku, po tym gdy nad miastem przeszła trąba powietrzna. To stróż pracujący w płockim porcie. Skutków wichury jest więcej.
   https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-zerwane-dachy-polamane-drzewa-traba-powietrzna-przeszla-nad-,nId,2598911

   Komentarz!
   ~xx- 1 godz. 23 min temu

   UKRYWANA PRZED NAMI MODYFIKACJA KLIMATU, TAK ZWANA GEOINZYNIERIA, TO NIE BAJKI A PRAWDA PRZEZ LATA UKRYWANA PRZED OPINIĄ PUBLICZNĄ. Warto poświęcić trochę czasu i poznać temat tu jest wszystko o modyfikacji klimatu na skalę globalną:

   tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/chemtrails/

   Codziennie są robione opryski nad naszymi głowami. Zacznijmy obserwować niebo – dr Jaśkowski http://www.youtube.com/watch?v=w5wa6Yi8y1c http://www.youtube.com/watch?v=qMCFhQoQDT8&t=2012s

   Czytaj więcej na https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-zerwane-dachy-polamane-drzewa-traba-powietrzna-przeszla-nad-,nId,2598911#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

   1. Tak LASZKO KOCHANA ❤ po intensywnym sypaniu i przy uzyciu dwóch długich smug; jedna biała, druga ciemna (pył węglowy) wtedy następuje gwałtowne załamanie pogody, ale już od wczoraj pracowali nad zmianą, czyli sypali czymś co chmury w bardzo krótkim czasie rozpuszcza i to dosłownie w kilka minut! Wkleiłam, bo się pojawiło info o TAW, ALE COS SIĘ PODOKLEJAŁA W NADMIARZE- INTERIA 😀

 3. Slava bogu sława rodu .
  P s.ale heca pleban pobił swego pomocnika a patom trafił do nocnika ..takoi symbolika .boże muj co czarnobog.zło zrobi z katolika można dostać bzika PiS.rael levica i p.o ciągle to samo gówno bo ipo 89 tym wsjo jebło niższym djevno .a cieławieki pozostawione same sobie
  Przez zachód zaszczuci przez zachód otruci. I co cie cieławieku smuci cieszył.się życiem a życie cie ozłoci .Ktoś ma boską Bogów cnotę ktoś ma żonę ktoś ma męża ktoś ma dziecko ktoś nie ma nic . jeć do cioci jeć do brata jeć do papy i do dziadka powedz im jak bardzo ih kohasz .bo co masz jebane diengi .Eto ne ważne sierce jest ważne
  Nie ważne co kohasz.lubisz kobiety swają ziemie swaj rod .myśl serem nie banknotem .Slava
  Slava bogom sława rodom
  Jesteśmy jak fala co wsjo rozpierdala rozwiała gruz katody zalega na ludzkich sercach my Lahy my Laszki
  I ih dzieciaczki zmieńmy tą suke (rzecz pospolita res pispolita.dobro wszystkich czyli zahodnih korporacji) w LEHIE kraj ludzi szczeryh mądryh życzliwych silnych i dumnyh .
  Takoy mażenie może życzenie
  Pozdrawiajrt sława slawianon wsim naszym narodom i Legii za odrodzenie

 4. „Wewnątrz PiS trwa walka różnych grup, ale dopiero odejście np. Joachima Brudzińskiego można by interpretować, jako ewentualną wycinkę „zakonu PC” ” – mówi Interii prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zdaniem eksperta, to próba wybicia się Morawieckiego i chęć zachowania mocnej pozycji przez Brudzińskiego mają największy wpływ na proces ewentualnej „wycinki” w szeregach partii.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/autor/krystyna-opozda/news-wycinka-w-pis-proba-sil-miedzy-morawieckim-a-brudzinskim,nId,2599156#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 5. A niech go leje, aż rozumu nagoni z d… do głowy !
  Co ten młody chłop (wikary) tam robi ?
  Chce się lekkiego chlebusia i dobrobytu z wyłudzeń od otumanionych owiec ?
  A nie lepiej i bardziej honorowo, jak na człowieka przystało, żyć z własnej pracy ?

  1. A ile osób żyje tak naprawdę z własnej pracy?
   Polityk, urzędnik, milicjant, sędzia, komornik, prokurator, żołnierz, ksiądz, nauczyciel, handlarz, klawisz….

   U Słowian tego nie było

   Wymyśl takiego boga do którego potrzeba pośrednika w kiecce
   Stwórz system i obsadź urzędnikami od polityków po pachołków

   I każdy jeden dostanie więcej od tego który na to wszystko zapierdala

   1. W Biblii, w 2Tes 3,10 pisze: „Kto nie chce pracować, niech też nie je”.
    Więc zgodnie z tym rozkazem „świętego” Pawła ludziska pracą nazwali zarabianie, bo w cywilizacji łacińskiej nie je ten, kto nie ma forsy.
    Zarabiają na robieniu rzeczy pożytecznych i niepożytecznych (np. na zbrojeniach), oszustwem, złodziejstwem itd, – byle zarobić.

   2. „A ile osób żyje tak naprawdę z własnej pracy?
    Polityk, urzędnik, milicjant, sędzia, komornik, prokurator, żołnierz, ksiądz, nauczyciel, handlarz, klawisz….

    U Słowian tego nie było”

    Masz racje !

   3. Jasio.
    Ja bym chciała, żeby ludzie żyli nie z pracy, tylko dlatego, że są żywi. To jest jedyny powód do jedzenia, mieszkania i odzienia.
    A pracować powinni po to, żeby coś, co potrzebne było zrobione.
    Jak chwilowo nic nie jest potrzebne, to co jest złego w robieniu czegoś dla przyjemności lub się wylegiwaniu?

 6. Taw.
  „Ile jeszcze tragedii ludzkich musi zostać ujawnionych, zanim zahipnotyzowani watykańską hipnozą polscy Słowianie zaczną wreszcie powoli kumać, że instytucję o nazwie Kościół katolicki od dawna toczy już jakaś dziwna zaraza?…”
  Tej i podobnych instytucji nie toczy zaraza, tylko PRAWDA.
  Jakbyś porządnie przeczytał NT, to może byś dostrzegł o co chodzi.
  Mogę Ci to podpowiedzieć, ale w 4 oczy, bo gadanie o tym publicznie mogłoby wywołać wielką, ale niekoniecznie pozytywną zawieruchę.
  Bo dyplomacja, to nie najmocniejsza strona leniów.

 7. „Proboszcz pobił wikarego”.
  Pewnie chciał go zbawić siniakami.
  Ale to pryszcz w porównaniu ze sposobami zbawiania stosowanymi w zakonach.
  Ponoć pierwszym takim zbawiaczem był Franciszek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s