Zaufajmy naturze i własnemu organizmowi – Nina Grella (fot. Arkadiusz Ławrywianiec)
Z ogromnym smutkiem zawiadamiam, że zmarła IKONA polskiego ruchu naturopatycznego, Pani Redaktor Nina Grella, twórczyni trwających trzy dni Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury”. To właśnie Ona, pomimo ogromnych problemów formalnych, zorganizowała 47 takich wydarzeń!

Była niezwykłą propagatorka zdrowego żywienia, terapii naturalnych, które również wiele lat temu pozwoliły jej pokonać raka.

Była fontanną energii, pomysłów i przykładem otwartego umysłu, autorką książek i niezliczonych wręcz artykułów dotyczących medycyny naturalnej.

Nina Grella była założycielką i redaktorem naczelnym miesięcznika „Szaman”, gdzie żadnego, nawet najbardziej kontrowersyjnego tematu się nie bała.

To właśnie Ona sprowadzała z całego świata wspaniałych „szamanów”, propagując otwartość umysłu na coś, czego być może jeszcze nie rozumiemy.

A kiedy miałem już przyjemność osobistego poznania jej i stania się jej przyjacielem, okazało się, że jest osobą, o której bez wahania można powiedzieć: „Piękny umysł, piękny CZŁOWIEK”.

To właśnie dzięki Niej mogłem po raz pierwszy wystąpić publicznie na Targach, które zainicjowały i zainspirowały mnie do mojej dalszej działalności publicznej i społecznej. To właśnie od Niej usłyszałem: „Napisz książkę”…

Co nastąpiło potem, to już historia….

Panią Redaktor Ninę Grellę pożegnamy w poniedziałek 25.06.2018 r. o godz. 14:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej w Katowicach.

Mój świat bez Niej będzie inny, ale już nigdy nie będzie ten sam 😦

Pozdrawiam
Jerzy Zięba

12 myśli w temacie “Odeszła ikona polskiego ruchu naturopatycznego, Pani Redaktor Nina Grella, twórczyni Targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” – Jerzy Zięba

  1. „Mój świat bez Niej będzie inny, ale już nigdy nie będzie ten sam 😦

   Pozdrawiam
   Jerzy Zięba”

   Gdzies pod ktoryms z wpisow tez duzo o „odchodzeniu”…
   Gdy odchodzi ktos Bliski, swiat juz nigdy nie jest ten sam…dlatego tak WAZNE, by NASI BLISCY TU BYLI Z NAMI…i gdy potrzeba, to poprosimy o to Zrodlo Samo…a i Kogo Innego, gdyby bylo trzeba…

   1. ARKONO to jest bardzo ważne, by nasi bliscy, którzy odeszli od Nas , zresztą tylko na jakiś „ziemski” dla nas czas,
    są zawsze blisko , obok Nas, tylko chciejmy to zauważać i z nimi rozmawiać , Oni nas słyszą, lecz czy my ich chcemy słyszeć ? chyba nie zawsze, a szkoda.

    Tej ciągłości nie da się zapomnieć i zabić , ona TRWA w nas wszystkich.

   2. „Oni nas słyszą, ”

    Slowianko mila, przeciez to oczywiste 🙂 ..Oni nas slysza, czasami moga odwiedzic…POMAGAC…

    Tylko widzisz, czego sie nie dokonalo; nie zostanie dokonane; To dlatego „tamci” przeszkadzaja…bo tu chodzi o ENERGIE ! I o spelnienie…

    „Tej ciągłości nie da się zapomnieć” tak mila Slowianko, to CIAGLOSC RODOWA !

    Ale sie zdarza, niestety, ze ta ciaglosc zostaje przerwana. I wtedy jest juz tylko WIEZ RODOWA…kiedys kazdy z nas stanie przed RODEM…
    Tym bardziej jest WITALNE, wazne jek SAMO ZYCIE , obecnosc tutaj BLISKICH jak najdluzej… jesli ciaglosc zostala przerwana.

    Mila Slowianko, dla wielu Ludzi nie ma juz nic „po nich”…jest tylko to, co bylo „przed nimi” : ROD ❤

   3. ARKONO Ziemski Aniele pozdrawiam, dziękuję że jesteś i Błogosławię z głębi mojego ŹRÓDLANEGO serca. ❤

   4. Dziekuje Tobie za Twoje Blogoslawienstwo SlowiAnko .

    Niech sie stanie TO CO SIE STAC POWINNO ❤

    Przed RODem do samych stop sie klaniam i przed Boskimi Przodkami.

    Badzcie pozdrowieni w kazdym tchnieniu Zycia Przejawionego ❤
    W kazdym Zaczynie ZywiiMatki

 1. Dla PANI NINY ❤
  Somewhere over the Rainbow – Israel "IZ" Kamakawiwoʻole – AKARI ARYACA 432 Hz

  ,,Pewnego dnia poproszę gwiazdę aby
  Obudzić się daleko ponad chmurami
  Gdzie problemy rozpływają się jak cytrynowe cukierki
  Wysoko ponad kominami
  Tam właśnie mnie znajdziesz''

  ,,To właśnie Ona sprowadzała z całego świata wspaniałych „szamanów”, propagując otwartość umysłu na coś, czego być może jeszcze nie rozumiemy''

  POCIĄG DO MUZYKI- TAK BRZMI NAJNOWSZY PRZEKAZ PANA TADEUSZA

  i choć to zaczynałam rozumieć dopiera dzisiaj zostało mi to uzmysłowione;

  Częstotliwość 432 Hz jest pierwotna i naturalna, stąd też nazywa się ją również częstotliwością kosmiczną. Jest dźwiękiem uzdrawiającym.

  Wszystkie naturalne dźwięki występujące w przyrodzie, np. : szum drzew, śpiew ptaków, szum płynącej wody, brzęczenie owadów, są to dźwięki o tej właśnie częstotliwości. Często określana jest też jako częstotliwość pitagorejska, bowiem to Pitagoras opracował pierwsze jej zasady. Według tego uczonego w strojeniu dźwięków używano stosunku 3:2 i według tego stroju uzyskano dźwięk A równy 432 Hz.

  Goebbels wiedział, że częstotliwość 432 ma doskonałą równowagę harmoniczną i jest „boską energią” – „boską częstotliwością”. Jest to jedyna częstotliwość, która powoduje pitagorejską spiralę muzyczną, która zawiera słynny i nierozwiązany KOD PLATONA. To prawda, że ​​niedawno amerykański matematyk i historyk nauki Jay Kennedy, który pracuje na Uniwersytecie w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, ogłosił, że złamał tajny kod ukryty w dziełach greckiego filozofa Platona.

  Według Kennedy’ego, Platon podzielił się pitagorejskimi pomysłami na temat muzyki sfer – niesłyszalną muzyczną harmonią wszechświata – i zbudowanie swoich utworów zgodnie z prawami harmonii muzycznej:

  Jaka jest starożytna częstotliwość solfeggio?

  Te oryginalne częstotliwości dźwiękowe są używane w starożytnych pieśniach gregoriańskich, na przykład takich jak wielki hymn św. Jana Chrzciciela.
  Wielu z nich, według władz kościelnych, zginęło wiele wieków temu, a podobno są przechowywane w archiwach Watykanu .

  Te potężne częstotliwości zostały odkryte przez dr Josepha Puleo, jak opisano w książce The Healing Codes for Biological Apocalypse dra Leonarda Horowitza.

  Oto one:

  Do – 396 Hz – Ulga od poczucia winy i strachu
  Re – 417 Hz – Neutralizacja sytuacji i promocja zmian
  Mi – 528 Hz – Transformacja i cuda (naprawa DNA)
  Ph – 639 Hz – Połączenie i relacje
  SOL – 741 Hz – Intuicja przebudzenia
  La – 852 Hz – Powrót do porządku duchowego

  Konspiracyjne wyjaśnienie tematu zakłada jednak, że dzięki przestrojeniu z 432 Hz na 440 Hz staliśmy się więźniami pewnej świadomości, w której działamy, myślimy i czujemy w określony, zamierzony sposób. Sposób taki, jaki ktoś nam wyznaczył i z góry narzucił. Czysty Matrix.

  A dokładnie chodzi o generowanie stałego stresu i uczucia presji, nacisku… w konsekwencji, których stajemy się agresywni, nerwowi, mniej odporni na chwiejności emocjonalne, skłonni do psychoz i depresji oraz bardziej podatni na wszystkie choroby somatyczne z nowotworem włącznie.

  W ogóle nie zwracamy uwagi na coś takiego jak ton dźwięku, nie zauważamy różnicy w nim i w naszym zachowaniu.

  JK Digen- specjalista w dziedzinie astronomii, geologii, chemii, studiował wiele gałęzi fizyki, zwłaszcza teorię światła i dźwięku, a jego opinia była fundamentalna dla studiów nad akustyką muzyczną, zaprojektował wojskowy gong na 440 Hertz, który był używany do propagandowych wiadomości podczas II wojny światowej.

  Inna teoria szuka początków zamiany częstotliwości w 1917 roku. Inicjatywa ta miała wyjść od rodziny Rockefellerów (swoją drogą należącej do rodów Illuminati), ale została odrzucona przez świat muzyczny.

  Krótko przed II wojną światową, w 1936 roku, minister ruchu nazistowskiego i mastermind w zarządzaniu masami P.Y.Gebbels zaktualizował standard na 440 Hz- częstotliwość, która wpływa przede wszystkim na ludzki mózg i może być używana do kontrolowania dużej liczby ludzi i propagowania nazizmu.

  Wynikało to z faktu, że jeśli pozbędziesz ludzkie ciało naturalnego dostosowania i podniesiesz naturalny ton nieco wyżej, wtedy mózg będzie się regularnie denerwował. Ponadto ludzie przestaną się rozwijać, pojawi się wiele psychicznych odchyleń, osoba zacznie się zamykać w sobie, a zarządzanie takimi osobami będzie o wiele łatwiejsze. To był główny powód, dla którego naziści przyjęli nową częstotliwość.

  Około 1940 roku władze USA wprowadziły 440 Hz na całym świecie, a ostatecznie, w 1953 r., stały się standardem ISO (International Standards Organization) 16. Zastąpienie częstotliwości 432 Hz przez 440 Hz jest wyjaśnione przez Kult Kontroli Muzycznej: działania kontrolujące świadomość Fundacji Rockefellera poprzez zastąpienie i nałożenie częstotliwości 440 Hz zamiast standardowego ustawienia.
  https://zdrowie831.wordpress.com/2018/06/15/zakazane-432-hz/

  Mi – 528 Hz – Transformacja i cuda (naprawa DNA
  Akari Aryaca 528 Hz The XX ANGELS remix AVATAR
  .https://www.youtube.com/watch?v=mc1jmJAbLpw

  1. Dziękuję Ci serdecznie, Elaszko, za tę wiadomość, bo teraz już wiem skąd u mnie takie zauroczenie słuchaniem śpiewu chórów gregoriańskich wykonujących śpiewanie owych psalmów.

   Wklejam, Elaszko, cytat z Twojego powyższego wpisu.

   „Pewnego dnia poproszę gwiazdę, aby
   Obudzić się daleko ponad chmurami,
   Gdzie problemy rozpływają się jak cytrynowe cukierki
   Wysoko ponad kominami
   ======================
   Tam właśnie mnie znajdziesz”.
   ======================
   I odpowiem na to moim wierszem dedykacją dla……..?

   Gdybyś chciał wiedzieć…..

   Gdybyś chciał wiedzieć, która to JA,
   Zapytaj serca, bo ONO wie, bo ONO zna,
   Że ta co stąpa mocno po ziemi to nie JA,
   Że ta co pierze, smaży, gotuje, to też nie JA.

   Bo TĄ MNIE znajdziesz w przestworzach,
   W wirujących na wietrze liściach,
   Znajdziesz w rwącym szumie strumyka,
   W polnej myszy co szybko zmyka,

   W pszczole co nektar z kwiatu wypija,
   W szczęśliwym psie, co Ciebie mija,
   W płaczącej zadeptanej trawie zielonej,
   We łzach dziecinki bardzo skrzywdzonej,

   W radosnym porannym Kosa śpiewie,
   Kiedy go słucham, to jestem w niebie,
   To tam mnie zawsze szukaj z rana,
   Bo tam uciekam, gdy jestem smutna i sama,

   Gdy tkliwość w mym sercu zaczyna płonąć,
   Energię miłości z kosmosu chcę wchłonąć,
   By przyszłość nie raniła już mnie,
   Bo co może mi przynieść, któż to wie ?.

   SŁOWIANKA

 2. ” Robert Snopkiewicz
  rok temu :
  Chyba masz racje. Najlepsza z wszystkich…jakie „los” nam dal . I nadzieje i falszywy klejnot…tak chcial. 12 lat w the f..UK >> mape zycia w sercu mam … i jak mlody ptak 🙂 Do gory uszy!! ”

  .https://www.youtube.com/watch?v=fX_rpjz2o5w

  „Los Cię w drogę pchnął
  i ukradkiem drwiąc się śmiał,
  bo nadzieję dając Ci,
  fałszywy klejnot dał.
  A Ty idąc w świat
  patrzysz w klejnot ten co dnia,
  chociaż rozpacz już od lat
  wyziera z jego dna (co dnia),
  Na rozstaju dróg,
  gdzie przydrożny Chrystus stał
  zapytałeś: dokąd iść?
  frasobliwą minę miał.
  Przystanąłeś więc,
  z płaczem brzóz sprzymierzyć się
  i uronić pierwszy raz
  w czerwone wino łzę (w wino łzę).

  Szczęśliwej drogi już czas
  mapę życia w sercu masz,
  jesteś jak młody ptak.
  Głuchy jest los, nadaremnie wzywasz go, bo twój głos..”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s