<https://youtu.be/F_aap25ACBY?t=44m47s

[Oglądaj od 44:47] Z Krzysztofem Karoniem, autorem książki „Historia antykultury”, rozmawia Marcin Rola z telewizji wRealu24.

Reklama

94 myśli w temacie “Europa Zachodnia od II wojny światowej znajduje się pod militarną okupacją Stanów Zjednoczonych – Krzysztof Karoń

  1. „W sumie nic nowego”

   ??????

   – Śpiewie Ptaka, dzieje się wielka rzecz, której większość luda nie widzi!

   Telewizja wRealu24 startowała jako tuba PiSu i zapraszani goście na początku jej działalności twierdzili w niej, że dla wiodącej roli „partii przewodniej” nie ma alternatywy, a jakakolwiek krytyka USA była tam nie do pomyślenia.
   W przeciągu kilku dosłownie miesięcy telewizja ta wyewoluowała jednak na czołowego krytyka obecnego korporządu nierządu – zaczęli poruszać niepopularne tematy: szczepionki, GMO, żydowska okupacja Polski, lobby korpobanksterskie w rządzie itd.

   Teraz do tej listy dochodzi pierwsza w historii tej telewizji KRYTYKA STANÓW ZJEDNOCZONYCH JAKO ŚWIATOWEGO OKUPANTA!

   Wydarzyła się rzecz niebagatelna! Trzeba to docenić. A mało kto jest w stanie uchwycić tak diametralne zmiany w prawicowej narracji. Bo do czasu Mundialu to głównie Putin był chłopcem do bicia dla polskiej prawicy. A teraz rozszerzają się ludziom horyzonty i zaczynają wreszcie dostrzegać to, co na naszym blogu było mówione już pięć lat temu.

   Po Mundialu żydowskie ataki na Rosję w polskich mediach wreszcie ustaną, a uwaga społeczna powoli zacznie się kierować na korporację USA/Izrael/Watykan jako głównego okupanta naszej przepięknej planety.

   1. TAW pisze: „Po Mundialu żydowskie ataki na Rosję w polskich mediach wreszcie ustaną, a uwaga społeczna powoli zacznie się kierować na korporację USA/Izrael/Watykan jako głównego okupanta naszej przepięknej planety”.

    Kochany TAWie, TAK SIĘ STANIE, jak piszesz, i korporacja zła upadnie, a ja od siebie dodam, że widzę również piękne połączenie się NAS SŁOWIAN na razie na dolnym poziomie, tj. mieszkańcy naszego kRAJu i Rosji na pewno zechcą wrócić do słowiańskich korzeni i wspólnych realizacji celów NAS SŁOWIAN.

    TAK się STANIE po tylu wiekach niewoli i odcinania NAS od PRAWdy RODowych korzeni, zaświeciło wreszcie ŚWIATŁO PRAWdy, i to mnie wzrusza i bardzo cieszy.

   2. TAW nie wiem czy pamietasz, ja juz kilka tygodni temu pisalam, ze Marcinowi Roli oczy sie otwieraja, on nawet zaczyna niekture posuniecia w KK krytykowac.

   3. TAW, ja myślę, że Śpiewowi Ptaka o samą informację chodziło. Nie o sposób i miejsce jej przekazania.

    Bo to wiadomo, moja szczęk aopadła po proteście rolników, wtedy zobaczyłam po raz pierwszy, że taki wspieracz PISu jak Pan Rola zmienił zdanie na temat tej partii, wtedy jeszcze ostrożnie, ale teraz przypuszczam, łe zobaczył, jaki odgłos wywołał swoją dziennikarską robotą i postanowił iść na całość. Jak już wcześniej pisałam musi jeszcze na KK oczy otworzyć. Ale jak ma otwarty umysł, przyjdzie mu to z czysem, bo niektóre rzeczy już krytykuje.

  2. pan Karon z calym szacunkiem buduje troche nowe fundamenty ale tylko z kosciolem KK, bo jakze mogloby sie obyc bez tego i w sumie ,ze nie da sie rady bez calej tej kultury chrzescijanskiej. Lubie to co mowi na temat nemoarksistow ale to taki ich program jak KKowej kultury czyli glowna kultura wytwarzajaca podkultury dezinformacji. Nigdy nie wspomina o korzeniach Lechickich .Poki pojedziemy na KKowych wspominkach i ideologi to nic z tego wszystkiego nie bedzie.Nie drgniemy. Watykanska korporacja uzywa zaslon w dezinformacji.
   Obserwuje taki przyklad w USA w pewnej czesci wschodniego wybrzeza z widokiem na Manhattan ,buduje sie najbardziej ekskluzywna dzielnice tej czesci usa. Piekne,nowe wiezowce,z basenami na dachach,szerokie nowoczesne drogi ,restauracjami oraz dostepem do zatoki Long Islanda a wszystko z mozliwoscia zacumowania pieknych jachtow i pasazerskich statkow.Wszystko powstalo na miejscu dawnej polskiej dzielnicy wybudowanej przez Polakow pod koniec 19 i na poczatku 20 wieku. Obserwuje tam istne eldorado i bum budowniczy ale budynkow komercyjnych ,natomiast w innych czesciach miasta stagnacja ,bieda i upadek klasy sredniej jak zreszta w calym kraju. Cala inwestycja oczywsicie pod nosem wielkich gmachow i siedziby Banku Szkockiego. Nikt nigdy jednak nie dodal ,ze te inwestycje przeprowadza sie z funduszy tegoz banku szkockiego.Nikt nigdy nie wspomina gawiedzi ,ze 90% udzialow tego banku nalezy do Watykanu.Kto to zatem buduje tam tak preznie i to za pieniadze okradzionych sredniakow amerykanskich ,ktorzy pokrywaja przez podatki tzw ratowanie bankow . Nie powiedzial tez nikt ,ze swego czasu papa Benedict mial pozyczone od Kadfiego wiele miliardow dolarow ..ciekawe po co?Nie istotne w sumie ,bo nie musial oddac..Kadafiego podobno zabili ,wiec wierzyciela nie ma. Tak ograbia sie spoleczenstwa wojnami,najczesciej ekonomicznymi ale i nie tylko.
   Obywatelska wartosc jednostki dzis okresla juz nie stan konta tylko stan zdolnosci kredytowej i zadluzenia.Czlowiek jest wart tyle ile ma dlugu i ile moze splacac co miesiac. Nikt jednak juz nad tym sie nie zastanawia ,ze jestesmy takimi bateryjkami do zasilania zlodziei przez oddawanie im naszych plonow pracy -energia realna .
   No i zasilami to zlodziejstwo w imie nadzieji,lepszego jutra ,wielu to robi w imie pojscia do nieba czy tam Allaha .
   Jestesmy w 21 wieku a tu ciagle ludzie daja sie w bajki wkrecac o miliarderach i snie o sukcesie ,ktory jest tylko bajaka, bo z reguly zarabiaja zawsze banki i korporacje wysysajac wyrobione aktywa z obyweateli…wyciskajac nas jak sok z cytryny..bezlitosnie a my wierzymy w cuda o sukcesach.Te same techniki od wiekow ,uzywane przez religijny watykan i ich przyjacieli podkorporacje banku,farmaceutyki i producentow gmo.

  3. Wspomóż bliżniego swego czynami , a nie tylko słowami.

   Widzisz świat fałszywy,
   Ludzie to zrobili.
   Ludzie, którzy swych braci,
   W niewolnych zmienili.

   To jest mafia cała,
   Co światem steruje.
   To jest bankierów kupa,
   Co nam rozum truje.

   Kto zwalczy syjonistów mafię?
   Co ludźmi steruje.
   Kto zwalczy masonerię?
   Co nam rozum truje.

   Patrzysz Ty na niebo,
   Modlisz się do Pana.
   By sam zwalczyć przyszedł,
   Podłego Szatana.

   Los Cię zapyta,
   Zapyta Cię przecie.
   Co zrobiłeś zaprawdę,
   Dla prawdy na Świecie.

   W kościele się modlisz,
   Do Boga Pana.
   Wychodzisz z kościoła,
   Wpadasz w sieć Szatana.

   Gazety, telewizja,
   Kłamstwa wypluwają.
   To Szatańską sieć,
   Na Ciebie stawiają.

   Szatan prawdy się boi,
   Przed prawdą ucieka.
   Prawda jest dziś orężem.
   Mądrego człowieka.

   Nie bój się prawdy,
   Nie bój się Szatana.
   Wspomagasz w ten sposób,
   Tu naszego Pana.

   Czy będziesz jak baran w stadzie,
   Kłamstwem tylko zwodzony?
   Czy chcesz głosić prawdę?
   I być z niewolni wybawiony…

   POLITYCY w nietylko Polin to psychop..ci , osz..ści, zło…ieje i sługusy bankstero syjonisto ba.. dytów.
   Pasoż..tów tych należy niezwłocznie wyłuskać , rozliczyć i przemieścić do obozów dożywotniej pracy fizycznej na izolowanej w tym celu wyspie.
   Najpierw ukradną nam pieniądze za które przeprowadzą kampanie wyborczą w czasie której będą nas przekonywać, abyśmy ich znów wybrali to okradną nas jeszcze bardziej. Zadziwiające, że ten mechanizm od lat działa tak samo ,a my wierzymy w te wszystkie brednie tych pseudo polityków.
   Pytam co pomoże medialne ujadanie na V kolumnę wiadomego pasożytniczo złodzie..skiego pomiotu bez wdrożenia patentu mającego na celu rozliczenie i wydalenie tego ścier.. z terytorium R.P. Pomiot Chazarskich WSI-owych -Kiejkutowych zdraj..ów uwłaszczył się na ukradzionym majątku Polaków i dla utrzymania szabru i intratnych koryt prze werbował się na podwójnych agentów do Mossadu ,CIA ,BND i FSB. Za sprowadzenie wojsk syjonistycznych ban..ytów z USA i uchwalenie ustawy 1066 ,1226 , 346 ,Dz. U 2157/2018 poz. 529 należy niezwłocznie powołać Polowy Trybunał Stanu i Polowe Plutony Egzekucyjne do wykonania orzeczonych wyroków. Sprzedajne sługusy dawniej jeździli po instrukcje do Moskwy, a teraz idą po instrukcie do Namiestnika Republiki Bananowej Polin J. Danielsa. Media syjonistyczne i IV Rzeszy sieją dezinformację , czyli fałsz i obłudę. Maciar, Kaczor ,Morawie i Obłuda są wiadomego pochodzenia i agentami syjonisto bandytów.
   Judzący z piątej kolumny pomiot wiadomych pasożytniczych nacji i kleru działających na szkodę rodowitych obywateli i państwa R.P. należy niezwłocznie wyłuskać. i dopiero po rozliczeniu bezwzględnie wydalić z R.P. Aby wdrożone działania były skuteczne należy zorganizować ściepę narodową na wyszkolenie specjalistów od samo … ,
   Zamiast czytać nacisnąłem Ctrl+F i wyszukałem kolejno: 1066 ,”447″, „roszczenia”, „miliardów”, „mienie”, „bezspadkowe”. Żadnego z tych ciągów znaków nie znaleziono. No to już wiem bez czytania, że to bajki dla głupich polskich gojów. Mnóstwo słów mających ukryć to, co ważne. Oczywiście Pan Śpiewak doskonale wie, po co uchwalono w końcu tę ustawę o IPN. No właśnie z powodu rozpoczęcia finalizacji wielkiego skoku organizacji przemysłu holokaustu na polską kasę. Jak ulegniemy, to będziemy sobie do końca (niedługiego) istnienia naszego państwa pluć sobie w brodę.
   PiS to WSI-owa agentura na smyczy CIA ,Mossadu i FSB. Po to wymyślili ustawę by to prężenie muskułów i moment koncesjonowanej „odwagi” mialy odwrócić uwagę od ataku roszczeniowców. „Konsultowali” po cichu ustawę uwlaszczeniową z „panią ambasador” ale Żydzi, robiąc w konia polskich „sojuszników”. postanowili uderzyć by jeszcze bardziej zwasalizować reżym. J. Kaczor natychmiat zadeklarował że on nie jest antysemitą „a wprost przeciwnie” .Co znaczy „wprost przeciwnie” właśnie widzimy.
   Żydek , czyli cwaniaczek Morawiec.. nie chce potwierdzić ,że Bartoszewski nie podpisał deklaracji Teresińskiej ,a tym samym przedsiębiorstwo Holocaust z ustawą 447 podpisaną przez Trampka mogą sobie litery podetrzeć.

   1. Ej nie farbowani Polacy .
    Zorganizujmy narodową ściepę na ,,Dywizję Gromu,,
    aby zrobić porządek w naszym Polskim domu.
    Nowy Zawisza wdroży ,, kryszt.…we noce,,
    Wtedy trutnie i szuje stracą urojone moce.

    Ten jeden zmierzch ,powstańców zew i świt,
    a po samozwańcach pozostanie tylko fałszywy mit.
    Sen o narodzie wybra..ym to wciskany od wieków kit.
    W chocholim tańcu paso..yty uchwalają lennicze PIT-y

    To korytowe knu..y i posłowie z mafii czworga ,
    głosują za Polin i ziemi dla Polaka morga.
    Nowa Polska władza mafii i zdrajcom procesy wytoczy.
    Obozy pracy i emigracja dla pomiotu Chazar…kiej swoło…

    Nie tylko w Warszawie na Wiejskiej ulicy ,
    siedzą przy korytach WSI-owi złodzie..e i obłudnicy.
    W każdym swoł..czy pałacu i kamienicy ,
    Za zdradę Polski powie..imy ich na szubie…
    Wzywam Polaków do zorganizowania ściepy narodowej na wyszkolenie kilku tysięcy komandosów specjalistów …..
    Paso..ytniczy pomiot piątej kolumny wiadomych nacji i ich sługusów należy niezwłocznie po rozliczeniu usunąć z terytorium R.P W. Zawisza
    Witam .W koloni Chazarskiej Republice Bananowej Polin, aby dowiedzieć się prawdy należy stosować maksymę t.j ,,a kto miał w tym intres,, aby medialnie siać dezinformację w postaci fałszu i obłudy dla osiągnięcia swoich celów.
    https://www.youtube.com/watch?v=9fb2XVCqXpI https://www.youtube.com/watch?v=Xx8k9PCOSpQ
    https://www.youtube.com/watch?v=_lB1tsZjEgI https://www.youtube.com/watch?v=mmHjs_XCYnc&t=51s
    https://www.youtube.com/watch?v=BSvTTfdZH1k https://www.youtube.com/watch?v=5QOadXVoG3g
    https://www.youtube.com/watch?v=ynx5FcVo0ME https://www.youtube.com/watch?v=PO52D-57HVc
    https://wolna-polska.pl/wiadomosci/protokoly-medrcow-syjonu-z-1919-roku-w-formacie-pdf-2012-06 http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/jakub-zawadzki-bierutowskie-odszkodowania-dla-zydow-niemieckich/

 1. Kochani, czy ktoś z Was zapoznał się dokładnie z projektem ustawy o dobrowolności szczepień stowarzyszenia STOP NOP? Bo wchodząc głębiej w temat nie jestem przekonana czy ta ustawa to na pewno dobra zmiana.
  Według mnie projekt jest niebezpieczny. Szczególnie art. 36, z którego wykreślono konieczność przeprowadzania badania kwalifikacyjnego w razie nałożenia obowiązku poddania się szczepieniom w przypadku ogłoszenia wystąpienia epidemii (jest to niezgodne a art. 39 konstytucji). To znaczy, że w przypadku ogłoszenia epiedmii państwo ma prawo przymusić do szczepień nie tylko grzywną ale też siłą.
  Podzielcie się swoimi przemyśleniami.

  1. Spokojnie, do Wyborów 2019 ta sprawa i tak nie drgnie (korpozamrażarka sejmowa), a po Wyborach znajdziemy się wszyscy w zupełnie nowej już rzeczywistości, w której będzie można jeszcze ostrzej spojrzeć na niezbyt jasne, a nawet wątpliwe dziś kwestie.

  2. Marto Kochana ❤ moja uwaga tez na ten zapis została przyciągnięta, ale pomyślałam, że to jest jakieś ustępstwo na ten moment, żeby to zostało przyjęte, a zanim cos tam wystapi w większej skali to ten syftem się obali 😀

   TAWcio u Ciebie ORZEŁ, a dziś "Narodowa mobilizacja" z ORŁEM W TLE, ALE Z JEDNYM ODMIENNYM AKCENTEM, Orzeł ma odwróconą glowę w druga stronę!
   Transmisja z kongresu "Ruchu Narodowego"! LIVE! NA wRealu24.pl
   i jeszcze jedno; A jednak! Za kazanie i miłość do Ojczyzny mam pójść do WIĘZIENIA | J. Międlar

   jozef pioro11 godzin temu
   ,,Widac ze ksiazka musi byc bardzo informatywna, skoro organizuja dla Ciebie " wczasy".

   1. Elaszko czasami w tym gąszczu dezinformacji ciężko mi się odnaleźć, ale jesteście Wy, moje drogowskazy. 💗😘

  3. Witajcie Kochani,
   nie w temacie, ale w temacie zdrowia.
   Natknęłam się na ” zdrowotny coctail” Nieumywakina /lekarza sowieckich kosmonautów/, który skrytykował bieganie od apteki do apteki – zamiast rozejrzeć się , co rośnie w naszym ogródku.
   Składniki:
   cały czerwony buraczek, marchew , kawałek selera , cebula, 2 ząbki czosnku, pokrzywa, mniszek, babka , po 2 liście porzeczek, agrestu, wiśni, gałązka lubczyku, kurdybanka i pozostałych ziół, które mamy „pod ręką”.
   Wszystko opłukane, rozdrobnione – do blendera , szczypta soli i do 2 szkl. wody. Zblenderować. Wypijać pół szklanki rano i wieczorem. To ilość na 2 dni . Nadwyżka – do lodówki.
   Coctail wykwintnym smakiem – nie poraża, ale biorąc pod uwagę, że jest bombą mineralno – witaminową – da się zjeść łyżeczką.
   Zdrówka Kochani i miłego dnia.

   1. Nieumywakin pisał też o wodzie utlenionej, soli i nawadnianiu organizmu. Warto poczytać jego książki. 🙂

   2. Zgadza się, Marto. Wg Nieumywakina – natleniam organizm tlenem atomowym z wody utlenionej – w lipcu.
    W czerwcu odtruwam się MMS-em.

   3. „agrestu”
    O agrest coraz trudniej…gdzies poznikal, bo „Horteks” przestal skupowac…a to skarbnica witamin…

 2. Zastanawia mnie stosunek K. Karonia do J.Zieby. Z tego co zauwazyłem, to pomiedzy wierszami wylewa sie niechec, a moze nawet oznaki wrogosci do J.Zieby. Nie zdołał go zdyskredytowac
  przy temacie marihuany, gdzie Jerzy przytomnie pozostał przy jej medycznym aspekcie, nie dajac sie wciagnąc w jej „ideologiczny” aspekt . Teraz, J. Karon pod koniec programu rzucił hasła, celowosc programowa, anarchia, ideologia w kontekscie przyszłej, potencjalnej rozmowy. Odniosłem to jako przytyk do szerszej działalnosci J. Zieby.
  Nie wiem, czy to jest jakas osobista niechec, czy cos wiecej w próbie podwazenia intencji i działalnosci J. Zieby.
  Oczywiscie, ma wiele racji w tym co mówi, ale…
  Ogolnie K. Karon jest dosc tajemnicza postacią, w necie ciezko cos znalezc o jego przeszlosci . ( ” watykanski szpieg”? )
  Jesli ktos ma watpliwosci co do szczerosci intencji, to wystarczy porównac te dwie postacie ; ich otwartosc, sposób bycia, zyczliwosc ( lub jej brak) wewnetrzna emanacja itd.

  Z innej beczki. Padło pytanie, co robi morgan w Polsce.
  Jesli pojawia sie tak duzy bank, to znaczy, ze szykuje sie potezny transfer gotówki… (odszkodowania?) lub/i eskimosi szykuja sobie baze pod trzymanie swojego kapitału w nowym miejscu zamieszkania.

  1. Karoń jest konserwatystą, który ruch Wolnych Ludzi postrzega jako ruch anarchistyczny (w medialnym, popkulturowym sensie tego słowa, bo rzeczywisty anarchizm to zupełnie co innego). Karoń zdaje się mylić anarchizm z nihilizmem, dla niego ruch Wolnych Ludzi jawi się jako nihilistyczny. Karoń nie wyobraża sobie funkcjonowania społeczeństwa poza systemem, czyli poza matrixem.

   Obecne Przesilenie to doskonały czas na starcie konserwatystów z ruchem Wielkiej Zmiany w Polsce 🙂

   Ewolucyjnie musiało w końcu do tego dojść…

   Oj, będzie się działo… 😀

   1. No własnie, watykanska konserwa, której termin przydatnosci do spozycia juz dawno sie skonczył – w sumie, to tej przydatnosci
    nigdy nie było.
    Watpie zeby sie mylił, jemu po prostu smakuje taki model funkcjonowania, gdzie on (jako „inteligent”) usadowił sie pomiedzy panem a niewolnikiem.

    Ludzie mówia o wolnosci, ale nie chca, nie widza, boja sie puscic to, co im tą wolnosc zabiera.

   2. ..rozmawialem z jedna merykanka wczoraj,ktora wrecz nie dopuszcza sytuacji utraty swoich standartow.Nigdy zreszta nie doznali przez ostatnie dekady zadnych zawirowan na swoim gruncie..oprocz 9/11,ktore sobie sami wypordukowali aby klasa bogatych korpow mogla okrasc swoja srednia klase oraz zarobic na broni i amunicji atakujac inne narody. Powiedziala mi owa merykanka ,ze tak musi byc ze korporacje amrykanskie z senackiego haliburton maja w Chinach i Indiach fabryki broni ,bo moga przynajmniej obronic sie w usa aby utrzymac swoje standarty zycia. Szczerze to mi czasami a nawet czesciej juz rece opadaja na swiadomosc niektorych narodow ,ktore sa mentalnie prowadzone na sznurku korporacji i religi i zyja z zasysu energetycznego innych spoleczenstw.Czasami mam migotania i widze zachodnia cywilizacje jako jeden organizm przejadania sie i zjadania na wzajem silniejszy -slabszego.Wszystko sie opiera do sytuacji aby zrec,jezdzic i zwiedzac,nie robic ,naklaniac innych do oddawania swoich osiagniec do oddawania aby ci mogli skorzystac jeszcze rok dwa ,bo nie musza robic nic tylko lezec przy basenach.Liczy sie tylko ich przyszlosc ,przyszlosc ich dzieci ,kosztem slabszych i nie ogranietych w kwesti relacji polityczno-religijnych projekcji merykanow.
    To wszystko nie mozna ciagnac tak dalej a watykanizm oczywiscie jest scisle polaczony ze owa kultura judochrzescijanizmu zachodniej kultry zasysania wytworzonej energi nie tylko Azji czy Bliskiego Wschodu ale i Europy przez ostatnie 70 lat.

   3. „i zyja z zasysu energetycznego innych spoleczenstw.Czasami mam migotania i widze zachodnia cywilizacje jako jeden organizm przejadania sie i zjadania na wzajem silniejszy -slabszego.”
    tak to jest wlasnie;;;

  2. Bio to bedzie transfer gotowkowy w strone na zachod z Polski za Ocean ale po resecie finansowym w Polsce tzn wyczyszczeniu aktywow z kazdej firmy i kazdego Polaka.Maja takie sposoby jak to zrobic przetestowane w meryce po 2008 roku gdzie zalatwili tak cala klase srednia a teraz ddobijaja wiekszosc firm mniejszych i wiekszych w imie korporacji.

   1. „Bio to bedzie transfer gotowkowy w strone na zachod z Polski za Ocean ale po resecie finansowym w Polsce ”

    Jak zaradzic ?
    Jak przeciwdzialac?
    Papierki w ponczoche ? Czy jakos inaczej ?

    Czy dlatego ograniczaja dostep do ZIEMI ?
    A propos ? Mial tu bysc wpis z poradami…ktos gdzies o tym pisal ???

 3. Zaczyna się dziać na zachodzie, Seehofer hyba musiał słabość Merkel wyczuć, bo atakuje i grozi, tu jest to dobrze opksane:

  http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-komentarz-ostatnie-dni-merkel,nId,2594705

  dodam tylko do tego artykułu, że Merkel napotyka na sprzeciw w szeregach własnej partii, wielu wspiera Seehofera,
  było na tyle ostro, że Sekretarz generalna CDU Annegret Kramp-Karrenbauer napisała list do członków partii o wsparcie dla Merkel, krytykując jednicześnie CSU. Merkel na informację że członkowie partii chcą Seehofera (CSU) poprzeć, poprosiła ich o dwa tygodnie zwłoki, bo do tamtej pory ma zapaść jakaś ogólnoeuropejska decyzja w sprawie „uchodźców”. Merkel ma nadzieję, że na następnym szczycie EU zostanie jednogłośnie uzgodnione rozmieszczenie tych ludzi we wszystkich krajach UE.
  Dlatego pewnie taki atak na Polskę w tej chwili, żeby osłabić stanowisko władz polskojęzycznych.

  Może będzie propozycja, przyjmijcie a my zapomnimy o sądach?

  1. Tak Laszko ❤ cos się dzieje- chwilę temu przeleciały do Niemiec 3 TOMAHAWKI Helikoptery i 2 szturmowe! Dosłownie jak u siebie sobie latają, No po ZASKAKUJACYCH słowach Premiera to chyba nawet są U SIEBIE!

   AMERYKA JAKO ZBAWCA, STRAŻNIK POKOJU jest u młodzieży wkomponowana przez przemysł filmowy jak mantra w umysł- słowa premiera zaczynają swoje robić i młodzi bardzo na ten temat zaczynają dyskutować i to mocno, szczególnie te KARTELE są na topie!

   FAJNY WYWIAD troszkę w odmiennej formie, bo tym razem Pan Janusz jest ,, przesłuchiwany''

   Ważny wątek; rola JASNO Widzących, którzy mogą odwrócić przepowiednie i przebiegunowania nie będzie!
   4 NOSTREDAME – AUTENTYCZNOŚĆ W I Z J I – Janusz Zagórski – 12.06.2018 r. © VTV

   Przepowiednie: PLANY, SCENARIUSZE PISANE Z WYZSZYCH WYMIARÓW W JEDNYM OD WIEKU SPÓJNYM CELU DLA WSZYSTKICH PASOŻYTÓW- WYSYSU ENERGII!

   TEMAT: Franciszek- ostatnim papieżem! No słyszałam, że plany są takie, że Franciszek złozy rezygnację!

   1. Tak to wydaje się wyglądać,że ten matrixowy świat pada. Franciszek może być ostatni. No, ale dajmy szansę PRZESTRZENI czyli BOGu, twórcy świata…..Zobaczymy. Transformacja i tak się już zaczęła. Będzie dobrze.

   2. „Zobaczymy. Transformacja i tak się już zaczęła. Będzie dobrze”

    „tamci” tez przyspieszyli…cyfryzacja czyli „znak niewolnika na czlowieku” postepuje…prawie sila zmuszaja do robienia przez internet roznych czynnosci „urzedowych”…

    Dekrety o szczepionkach prawie w kazdym kraju „ewropy”

    Niebezpieczenstwo jest w „cyfryzacji” !!!

   3. Duch Terenu pisze: „Niebezpieczenstwo jest w „cyfryzacji” !!! ”

    Tak właśnie jest, Duchu Terenu, zgadzam się z Tobą całkowicie. Jeżeli będziemy się godzić na to, jak potulne owieczki, to w bardzo krótkim czasie owe rządzące nami kreatury będą wiedziały nawet, jaki kolor ma nasze g…o rankiem wys…e.

    To co obecnie oglądamy w tym temacie, po prostu mnie przeraża, zauroczenie niektórych niby praktycznością w życiu codziennym, w dalszej konsekwencji uczyni z ludzkości sterowalne bioroboty.

    Niech każdy z nas myślących jeszcze trzeźwo, przyjrzy się i oceni sytuację krytycznym okiem.
    Nie wolno nam być OSŁAMI pędzącymi za marchewką na kiju.

   4. „To co obecnie oglądamy w tym temacie, po prostu mnie przeraża, zauroczenie niektórych niby praktycznością w życiu codziennym, w dalszej konsekwencji uczyni z ludzkości sterowalne bioroboty.

    Niech każdy z nas myślących jeszcze trzeźwo, przyjrzy się i oceni sytuację krytycznym okiem.
    Nie wolno nam być OSŁAMI pędzącymi za marchewką na kiju.”

   1. „Niestety, większość produktów „eko” wcale nie jest eko.”

    i jak tu sie wyznac ?

   2. Najpierw musimy odzyskać władzę w kraju, by móc wdrożyć ogólnospołeczne programy edukacyjne pro life dla polskiego Rolnika i producenta.

    Przy okazji polecam wszystkim polskim Rolnikom lekturę „Anstazji” W. Megre (link na pasku bocznym bloga, na dole).

 4. TAW powiedzże coś więcej o tych dębach i cedrach wokół pól, co jakiś czas temu (dobry tydzień) żeś pisał. A tak w ogóle to te cedry nie rosną aby w cieplejszych klimatach? Skąd by one u nas się wzięły? A, i tak przy okazji, wie ktoś, coś jak można „odstraszyć” komary i bąki? Szczególnie te duże „końskie muchy” chyba je zwą. Budujemy z ojcem stajnię z wybiegiem (jak to się zwało nie pamiętam), ale będą je bąki cięły,bo jest ich u nas od cho**ry.

   1. Nie wiem czy to przypadek, ale w tym roku w moim ogrodzie natrafiłam na mnóstwo małych młodych DĄBKÓW, nie byłoby to dla mnie dziwne, ale będąc wczoraj u mojej kochanej sąsiadeczki z życzeniami imieninowymi, połaziłyśmy po jej 90 arowym ogrodzie, i to samo bardzo dużo młodych DĄBKÓW, a może to jakaś synchronizacji z nazwą mojej ulicy POD DĘBEM , i stąd tyle tych młodych DĄBKÓW.
    Muszę się przejść na spacer po okolicy, czy tam też tyle ktoś, coś nasiało tych pięknych moich ukochanych DĘBÓW.

    Sprawdźcie czy u Was to samo.

   2. SłowiAneczko Kochana ❤ również na to zwróciłam uwagę, bo u mnie jest mnóstwo małych Dąbków i nawet miałam o tym dzisiaj napisać w nawiązaniu do najnowszego przekazu Pana Tadeusza
    Przebudzenie Ostatnich Jest Najtrudniejsze
    .https://www.youtube.com/watch?v=vwpo726pv9Y

    w którym poJAWILO się NOWE SERCE MATKI – 54 MINUTA
    UZDROWIONE, OCZYSZCZONE NA ZNAK TEGO: zaczynają kiełkować nowe zielone Roślinki- wtedy od razu pomyślałam o małych sadzonkach pojawiających się w miejscach, gdzie być nie powinny, bo nie ma tam obecności DĘBÓW! WIĘC SKĄD SADZONKI?!
    To znak, że SERCE MATKI JEST UZDROWIONE ❤ 😀

    a do tego to co się pojawiło wcześniej i o tym pisałam:
    NIE MÓW NIECH PADA, TYLKO MÓW PADA DESZCZ
    i do tego również odnosi się Pan TADEUSZ!- mówimy w czasie teraźniejszym 🙂

   3. Kochane dziewczyny SłowiAnko i Elaszko, przyłączam się do Was gorąco bo i u mnie w ogrodzie pełno małych dąbków:) Wszyscy w rodzinie na to uwagę zwrócili. Ja w ogóle mam wrażenie, że zwiększyła się różnorodność kwiatów na łąkach, tak że przypominają mi te pamiętane z dzieciństwa. Pozdrawiam Was wszystkich, słowiańskie siostry i bracia:)

   4. Cóż, ja mieszkam pod lasem, kiedyś pamiętam, że dębów jakoś wiele nie było, ale od kilku lat jest ich… dużo, a i rzeczywiście w tym roku małych sadzonek też jest sporo, to tu, to tam. Dziwi mnie to trochę, bo myślałem, że dąb potrzebuje dobrej ziemi, a u mnie piach iście nadmorski, polodowcowy (wszak przy samym Wale Trzebnickim mieszkam), mimo to dęby szybko rosną.

   5. Dąb urośnie praktycznie wszędzie. A co Wy na to, jeśli powiem, że orzech, który nigdy, od chyba 30 lat, nie rodził, nagle urodził. Orzech przed moim rodzinnym domem. Jestem w szoku. Dzieje się, Kochani, dzieje. I dobrze! Sława! Howgh!

   6. „wtedy od razu pomyślałam o małych sadzonkach pojawiających się w miejscach, gdzie być nie powinny, bo nie ma tam obecności DĘBÓW! WIĘC SKĄD SADZONKI?!”
    Elaszko mila, zoledzie roznosza PTAKI ❤

    Np. gawrony, sroki itp 🙂

   7. „Dziwi mnie to trochę, bo myślałem, że dąb potrzebuje dobrej ziemi, a u mnie piach iście nadmorski, polodowcowy (wszak przy samym Wale Trzebnickim mieszkam), mimo to dęby szybko rosną.”

    Prastara Wiara naszych Ojcow i Matek w NADZWYCZAJNE SILY PRZYRODY :
    ❤ Film wlozony na YT DZISIAJ !

    O Przodkach bylo… i o Przodkach JEST ❤

    .https://www.youtube.com/watch?v=QuzvXXxUr2U

    #238 Umiłowanie Przyrody przez Prasłowian [fragm.] (wyd.1931) S.Jakubowski
    (Jakuboskie to siolo na Podlasiu…)

    Prosba do Przodkow i ONI daja znac…

    Pomozcie nam Praojce i Pramatki ❤

   8. Z tymi dębami faktycznie coś jest na rzeczy, bo u mnie w ogrodzie też pojawiły się małe siewki dębów, a nigdzie w okolicy nie rośnie żaden dąb. Niestety miejsce sobie wybrały niefortunne, bo wyrosły z 10 cm od pnia dużego ze 30-letniego świerka. Na razie sobie rosną, może je wykopię i przesadzę, ale nie wiem czy się uda bo mogę przy kopaniu natrafić na korzenie świerka. Ja zauważam u siebie w okolicy ostatnio od jakichś 2 lat jakby pomór brzóz. W zeszłym roku uschły ze 3 duże brzozy, u mojej babci 60-letnią brzozę powaliła wichura, a w tym roku uschły kolejne dwie w tym jedna u mojego sąsiada naprzeciwko. Jedną z tych dwóch ostatnio wycieli, a sąsiad uciął koronę i został taki z 10 metrowy kikut. Co się dzieje z tymi brzozami? To przez chemtrailsy czy coś innego je unicestwia?

   9. Oj Kochany Duch Terenu dobrze, ze już JESTEŚ 😀
    No tak roznoszą Ptaszki, tylko, ze zawsze były Zołędzie, a w tamtym roku nie było, co mnie bardzo zadziwiło!
    dodatkowo Trawa była koszona, a Dąbki sa wyższe od Trawy, więc skąd się wzięły ,,po jednej Nocy”!
    A i nigdy w tych miejscach nawet przy obfitych Zolędziach uprzednio nigdy nie było tam sadzonek mojego Kochanego Najwspanialszego Dębu ❤ Pozdrawiam Pięknie z ❤

   10. Kochani dzieją się rzeczy niesamowicie piękne, nasza Matka Natura jedyna nasza przyjaciółka we wszystkich naszych Słowiańskich poczynaniach odwzajemnia nam w swojej dobroczynności zasiewem Mocy naszych rodowych drzew dębów, stąd taka mnogość młodych roślinek w naszej przestrzeni.

    Mnie to bardzo cieszy i dodaje mi mocy we wszystkich moich ziemskich poczynaniach.

    Pomimo czasami przykrych chwil, bardzo cieszę się , że mogę żyć właśnie w tych trudnych acz ciekawych czasach.
    To co się przed nami wkrótce pojawi, na pewno będzie piękne i twórcze dla nas w przyszłości.

   11. „Oj Kochany Duch Terenu dobrze, ze już JESTEŚ 😀”

    Przodkowie dali ZANAK ! i tak wyszlo…

    … Znak 😉

   12. „No tak roznoszą Ptaszki, tylko, ze zawsze były Zołędzie, a w tamtym roku nie było, co mnie bardzo zadziwiło!
    dodatkowo Trawa była koszona, a Dąbki sa wyższe od Trawy, więc skąd się wzięły ,,po jednej Nocy”!”
    Zoledz moze polezec nawet pare lat…jak nie zgnije…
    A ja tez widze jak po 1_2 nocach drzewko kasztana podrasta po pare centymetrow…w dobrych warunkach rosna szybko…

  1. A weźta się łoctem wysmaruja i narzekoć przestojta , jak rzeź brzęczek to i się upierdliwy znajdzie bączek 😛 ja tam z nimi w kwiatach letam i mi nic jakoś się nie robieta a wrotycza może i kiedy na sobie wypróbujeta ,a co mnie przeskodza inne dziecie boże a że jedno bzęczy a drugie w Dupcie kole trza wiedzieć że to ich przedskole takie życie bywa jednym bzyncy z innymi w ciszy przebywa.

  2. Witam, przeczytałam gdzieś kiedyś ze ponoć olejek z geranium i z goździków odstrasza meszki, komary, kleszcze może więc i na końskie muchy (u nas potoczeniu zwane „ślepaki”) pomoże

 5. NALEWKA Z ZIELONYCH ORZECHÓW WŁOSKICH
  Barbara Kazana – TERAZ TEN CZAS NA NALEWKĘ!

  NA MUCHY- oprócz Wrotycza można zastosować PIOŁUN!

  ,,Bukiety z piołunu zawieszano niegdyś w pomieszczeniach, aby wypłoszyć muchy, a zmielonym suchym zielem obsypywano konie i bydło wyprowadzane na pastwisko. W mocnym odwarze z ziela kąpano psy w celu wytępienia u nich pcheł. ”
  https://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_bylica_piolun.html

  ,,Jak wykazały badania, określone substancje zawarte w tym zielu są w stanie kontrolować reprodukcyjny wzrost komórek raka i niszczyć do 98% komórek nowotworowych. I to bez stosowania jakiejś skomplikowanej terapii. Na „zabójczy” proces wcale nie potrzeba wielu miesięcy, a tym bardziej lat – wystarczy 16 godzin! Przy tym twierdzi się, że Artemisia annua nie wywołuje negatywnych skutków w zdrowych komórkach.

  Tomikasu Sasaki, prowadzący badania, profesor chemii na University of Washington, pokrótce opisał działanie związku jako „trafienie bombą w samo epicentrum komórki nowotworowej”. „Trudno w to uwierzyć, ale piołun faktycznie pomaga pozbyć się raka najszybciej i zapobiec nawrotom” – dodał.”
  https://wolnemedia.net/piolun-zabija-98-komorek-nowotworowych-w-16-godzin/

  1. O! Takiej odpowiedzi właśnie potrzebowałem! Nic tylko iść i zebrać piołun, a daleko nie mam, bo rośnie przy samym domu. 😀

  2. Dzięki Elaszko, zmobilizowałaś mnie. Przed chwilą skończyłam
   nastawiać nalewkę z zielonych orzechów włoskich.
   Serdeczności.

   1. Zielone orzechy włoskie, to trochę marnotrawstwo. Podobne działanie ma nalewka z zielonych łupin (jak orzechy zaczynają pękać).

   2. Raynold-zie, nalewkę zrobiłam zgodnie z filmikiem. O marnotrawstwie nie ma mowy, ponieważ w tym roku zapowiada się wyjątkowy urodzaj orzechów.

  1. Jakoś średnio mnie przekonuje powoływanie organizacji typu Liga Świata. Już podobną powołano kiedyś i nazywa się ONZ. Też miała piękne hasła, zaprowadzanie pokoju itp. itd. W książce „prawdziwa historia klubu Bilderberg” piszą, że były tajne plany, aby wszystkie kraje świata zrezygnowały ze swoich armii na rzecz ONZ. Rzekomo miało to na celu pacyfikowanie tych którzy chcieliby wywołać wojnę. Jednak widzimy jak dziś działa ONZ. Ostatnio wydali jakąś opinię, że nie podoba im się nasza reforma sądów, że przestały być niezależne, że „wykastrowaliśmy” trybunał konstytucyjny i że wzywają nas do wycofania tych zmian. Gdyby tylko ONZ miało armię to by to na nas wymusili siłą. I mogliby każdy chory wymysł ideologiczny jak np. homomałżeństwa tak wymusić. Dlatego nie podoba mi się ten pomysł z Ligą Świata, bo piękna szczytna idea może stać się zaczynem totalitaryzmu dużo większego niż dziś.

 6. Ten piastowski orzel to tez symbol hierarchicznej drabiny kastowej ,korporacji watykanskiej.Piastowie zastapili a moze (wymieniono?) dynastie Popielidow. U Kadłubkla Popiel zwie się Pumpilliuszem Pimpil z kolei to imię które pojawiało się i to nie tak rzadko u Wieletów .
  Może więc jest to wspomnienie o wygnaniu jakiejś pradawnej wieleckiej dynastii? W kazdym razie Piastowie to nie typowy rod Lechitow.Piastowie to piastunowie ,moze od opiekowania sie Polakami czyli Lechitami (jakie prawa mieli Slowianie w Polsce ??placic i placic na dynstie i biskupow). Piastowie konczac na Kazimierzu Wielkim miksowali sie (ja w tancu z gwiazdami )z roznymi rodami europejskimi za przyzwoleniem biskupstwa .Pozniej nie bylo lepiej, bo Ludwik Wegierski to rod Andegawenow miksujacy sie pozniej z Litwinami .

  Orzel zawsze byl symbolem Polski ale watykanskiej, dlatego w tak wielu symbolikach panstw tworzonych przez watykanska korporacje ,odnajdujemy symbol orla w roznych zmodyfikowanych formach ,w zaleznosci od rodow kastowych zaleznych od papiestwa.

  W Polsce komunistycznej orzel z gwiazdkami u skrzydel bez korony byl tez symbolem ciaglosci korporacji nemrodystow watykanskich. Ilu krolow miedzy Mieszkiem a Poniatowskim bylo rodowitymi Polakami????? Polacy Lechici od czasow chrztu nie mieli juz wladzy nad soba czyli decydowac nie mogli i tak do dzis. A co do Popielidow chodzila teoria iz byl to rod skandynawski rodem z Vikingow ,ktorzy mogli byc tez badz co badz Slowianami.

  Największy rozkwit chrześcijaństwa na naszych ziemiach, wdrukowanie się w rdzeń naszej mentalności to dopiero… XIX wiek. I to dzieki rozbiorom watykanskim,dziewiętnasty wiek. To wtedy kształtowało się pojęcie narodu, narodowości, patriotyzmu. To wtedy rozpoczęła się era nacjonalizmów, zakończona wydarzeniami z lat 1914 – 1956, które nieomal doprowadziły do zagłady życia na Ziemi (wojny, ludobójstwo, Hiroszima i groźba użycia broni atomowej na szerszą skalę).Dzieki tym wojna i kryzysom , elita religijno -bankowe przy pomocy technologi ,bedzie moglo poustawiac swiat po swojemu(tak im sie wydaje) .Na drodze jak zwykle stoja Slowianie i ich niezniszczalny kod genetyczny ,ktory odwola sie w koncu do swojej pamieci genetycznej. Jak zawsze wszystkiemu mogloby zapobiedz natura , atak morowego powietrza(oddzialywanie promieniowania kosmicznego) ,ktory na przestrzeni wiekow nigdy nie depopulowal haplagrupy R1a.

   1. Devingo ❤ to z tym Orłem to celnie Powiedziałeś- DOkŁADNIE TAK CZUJĘ:
    ,,Orzel zawsze byl symbolem Polski ale watykanskiej''

    pan Franz Zalewski miał spotkać się z panem Adolfem- 40 MINUTA! To dziwne, że do spotkanie nie doszło- kto się tego spotkanie obawiał?!
    PIEKNE PRZESŁANIE – 32 MINUTA
    POWSTAJE FUNDACJA ,,PRAWEDA''
    dr Franc Zalewski – Gdy przemawiają kamienie

    No i w temacie Pana Hrabiego- HRABIA UZYWAM Z GRZECZNOŚCI, wszelkie tytuły są dla mnie nie dość, że dziwaczne to wręcz śmieszne- to moje prywatne zdanie- ja bym się wstydziła, gdyby ktoś do mnie pani hrabina mówił 😀
    obciach! Ale Was Kochani zaskoczę- zresztą Zobaczcie sami:
    Uroczyste otwarcie Fundacji "LachyMy"
    Krótki filmik z Uroczystego otwarcia Fundacji "LachyMy" w Czerniejewie w czas listopadowych Dziadów. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych Gości. Uroczyście zaszczycił nas Pan Jan Zbigniew Hrabia Potocki. Wszystkim gościom dziękujemy za uczestnictwo w naszej ceremoni.

    ciekawie się dzieje- jak się wykorzystuje chorobę JK DO USUWANIA WIERNYCH CZŁONKÓW PIS:
    Czy PiS usuwa ze swoich szeregów najwierniejszych? | Senator Waldemar Bonkowski

 7. zaczalbym od herbu popielidow ,ktorzy po wyrzynce czyli bajce z Kruszwica uciekli podobno na bagna Wielkopolski w okolice rozlewiska Obry .Byc moze wyspa Stary Gostyn okolice Siemowa,Zelazna (obecnie juz nie wyspa) .Kto wie ,moze dlatego ulokowano niedaleko w Lubiniu ,po drugiej stronie obry ,elitarny zakon benedyktynow(z Galem Anonimem) do likwidacji ,opornych watykanizmowi , resztek buntownikow z popielidow.
  Zakon benedyktynow od zawsze byl prawa reka papiezy .

  1. Devingo zauważ, że każdy watykańsko poddańczy zakon, nie tylko benedyktynów, umiejscowił się i wybudował swoje klasztorne zamczyska na potężnych Miejscach Słowiańskiej MOCY, skąd czerpią dla swoich ciemnych spraw naszą RODzimą Lechicką MOC, osłabiając nas z sił, byśmy się nie mogli uwolnić z tej chazarskiej niewoli.

   Wiem jednak, że to są ich ostatnie podrygi, i to mnie tylko pociesza, że odfruną tam, skąd przybyli i gdzie nadal jest ich miejsce, to się już staje na naszych oczach w tych czasach ostatecznego rozrachunku ŚWIATŁA ŹRÓDŁA ze złem ciemności.

   Tak właśnie działa prawo jedynego, każdy zbierze tylko to, co posiał.

   Każdy Słowianin rodzi się wolną Istotą, i nikt i nic nie powinien i nie jest w stanie Go pozbawiać tej osobistej wolności i godności Iskry ŹRÓDŁA. I nie mówię tego tylko w swoim imieniu, ale w imieniu wszystkich moich sióstr i braci LECHITÓW.

   Bardzo pięknej i miłej niedzieli dla Ciebie i wszystkich kochanych TAWerniaków, szczególnie dzisiaj, życzę.

  2. „gen. Sikorski chciał tworzyć kościół narodowy oderwany od Rzymu” | Lech Jęczmyk

   Chabad-lubawicz buduje na Ukrainie NOWĄ JEROZOLIMĘ- 15:50 minuta

  3. „zaczalbym od herbu popielidow ,ktorzy po wyrzynce czyli bajce z Kruszwica uciekli podobno na bagna Wielkopolski w okolice rozlewiska Obry .”

   Sluchaj Devingo…cos wiecej o tym HERBIE…
   bo widzisz, ja tu PRZED CHWILA o MYSZKACH pisze…a przed kilkoma „chwilami” MYSZKA sama prawie pod nogi mi wskoczyla..;no , maskotka, ale JAKI SYMBOL WIELKI…teraz, gdy czytam twoj komentarzo POPIELIDACH…
   NAPISZ WIECEJ, bo to moze DUCH POPIELIDOW „pod nogi wskoczyl !!!”

 8. ————–DOBRAWA -właśnie żydoska rodzina nadała takie imię swojemu żydoskiemu dziecku. Nie miałabym nic przeciwko gdyby żyli jak my wszyscy Słowianie czyli nędznie. Żyją jednak NIEZASŁUŻENIE !! uprzywilejowani w stanowiska i dochody. Krzyż nad drzwiami wejściowymi i na wszelki wypadek DOBRAWA . Bądzcie CZUJNI !!. Nie robi się kariery nawet w internecie OT TAK !. Ktoś daje przyzwolenie na udział w programie Roli . Rachunki przychodzą co m-c.

  1. Nina ,dlatego wieczni wedrowcy z bliskiego wschodu zyskali ,bo Slowianie przyjmujac chrzescijanstwo zachodnie musieli stracic…prawdopodbnie zdazyli sie zorientowac ale bylo juz za pozno. Jest szansa sie ogarnac po wielkim okresie niewoli,nie ma co liczyc jednak ,ze owo spoleczenstwo jadace na programie religijno-aptekarskim da sie ogarnac.Mozliwe ,ze zrobi to nowe pokolenie.

   1. Piotrze, te pękające ropuchy, to wypisz- wymaluj historia naszego smoka wawelskiego. Tez pękł.

    Ropucha to też gad, tak jak smok.

   2. Elaszko: żaba-ropucha to płaz też prymityw ale z innej rodziny. Być może nasz jaszczur smok był praprzodkiem i płazów i gadów.

   3. Emuszko Kochana ❤ LASZKA NASZA KOCHANA ❤ to nie ja Elaszka, choć Laszka jest bardzo bliska memu SERCU ❤

   4. „Ropucha to też gad, tak jak smok.”

    Ropucha to ZAKLETY KSIAZE…a ❤ ZABKA…KSIEZNICZKA..;

    ❤ Liaguszka, po rosyjsku !

    🙂

   5. Elaszko: przepraszam bardzo wszystkiemu winien durny smarkfone i siedzenie tam gdzie król chodzi piechotą…hihi:).

    Duchu Terenu: liaguszka jakoś mi się skojarzyło z podlieduszką, która oznacza panią lekkich obyczajów:).

   6. ” liaguszka jakoś mi się skojarzyło z podlieduszką, która oznacza panią lekkich obyczajów:).”

    Emuszko Skarbie , tylko Ty ( !!! )odpowiadasz za Twoje skojarzenia…

    😉

    Poszukaj glebszego…bardzo glebokiego sensu Twojego skojarzenia.
    Bo tylko Ty mozesz sobie odpowiedziec, dlaczego to akurat Tobie (!!! ) teraz ( !!! ) przyszlo na mysl…

    Kto zaklety w kogo ? Kto – jaka PIEKNA KROLEWSKA DUSZA – jest zakleta w ” przebraniu” takiego czy innego zawodu…, czy ja wiem zreszta…szukaj dalej… To Twoje skojarzenie i Przestrzen ❤ cos Tobie podpowiada …

    "Kościej Nieśmiertelny porywa królewnę Wasylisę do swojego pałacu. Pałac ten jest zrobiony ze szczerego złota i nie ma w nim ani jednego żywego stworzenia. Kościej chce poślubić Wasylisę i zamieszkać z nią razem w pałacu. Królewna jednak odrzuca jego propozycję. Nie chce wiązać się z kimś, kogo nie kocha i mieszkać w miejscu, w którym nie ma życia. Rozwścieczony Kościej zamienia dziewczynę w szkaradną żabę na 3 lata i 3 dni. Tymczasem Iwan Carewicz, podążając za strzałą, która ma wskazać mu wybrankę serca, trafia na bagna, gdzie spotyka żabkę. Wierząc w słowa przepowiedni bez wahania bierze z nią ślub, nie wie jednak, że owa żabka jest przepiękną królewną Wasylisą. Gdy czar pryśnie, czeka go wspaniała nagroda[3]"

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lewna_%C5%BCabka

    …i Labedzie 🙂
    https://img.etsystatic.com/il/bf0d32/1164023048/il_570xN.1164023048_5uzx.jpg?version=0


    To takie piekne 🙂

   7. Drogi Piotrze, nie wiem co w cytowanych przez Ciebie artykulach, ale wiem, ze ROPUCHY to MADRE, DOBRE, POZYTECZNE i KOCHAJACE S-TWORZENIA

   8. Sluchajcie, no ! Niezwykle ! 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉
    Ide sobie dzis wieczorem, znajduje …mysle ze to martwa myszka na asfalcie…Biore Ja delikatnie w chusteczke by godnie pochowac w jakims ogrodku (bo szacunek kazdej istocie nalezny i nie chce, by wyladowala w jakims koszu ze smieciami…) i co sie okazuje, To maskotka !!! Ale tak udana, ze…jak Zywa 😉 (chociaz niezywa…).
    Postanawiam opowiedziec o tym u TAWa…
    Wlaczam Bloga… widze komentarz ( ot tak wyszlo…) emuszki… szukam ladnej zabki Krolewny…wklejam Liaguszke, nie patrzac na szczegoly…bo zachwyca mnie ta Zabka na rysunku…
    Pätrze juz na powiekszony rysunek na Blogu…
    I CO WIDZE W SROD Kwiatow i Zyjatek ?
    ANO 2 MYSZKI… ❤
    A maskotke mam w kieszeni…
    I co Wy na to?
    TAWIe ??? Jakas mysl ???
    Bo ta Myszka cos tu przekazuje , ale co ?
    Zabki, myszki…moze i male , ale kto tam wie co moga ???

  2. „Krzyż nad drzwiami wejściowymi i na wszelki wypadek DOBRAWA”

   tak, tak..;”owi” sie przebieraja… znani sa z przemieniania nazwisk i posiadania 2 a nawet wiecej imion…tak dla kazdego cos po jego…
   Spiewaja czesto w pierwszych rzedach na mszach i wielokrotnie ostentacyjnie eksponuja wszelkie znaczki…

  3. Duch Terenu pisze: „To takie piekne 🙂”

   Tak, masz rację, Duchu, z pięknych baśni i bajek z dzieciństwa pozostały nam już tylko wspomnienia i marzenia, ale ważne, że gdzieś tak na dnie naszych serc pozostawiły swój piękny marzycielski ślad czułości i tkliwości.

   Ile razy, a mam ich w ogrodzie jak zauważyłam bardzo dużo, spotkam ropuszkę, przypominam sobie, że jako mała dziewczynka, widziałam siebie jako zaklętą w żabkę królewnę. 😀

   Nie wiem, czy każdy z Was tak jak ja miał, że utożsamiał się tylko z pozytywnymi postaciami z bajek. 😀

   Czasami, w dorosłym już życiu, bardzo chciałabym się przenieść realnie w świat bajek i baśni z dzieciństwa, i mieć w ręce zaczarowaną różdżkę, a na pewno uczyniłabym w pierwszej kolejności ten dzisiejszy zabrudzony matrixowy świat piękny i sprawiedliwy dla wszystkich Istot ŹRÓDŁA.

   Dziś jako zielona królewna żabka 😀 pozdrawiam wszystkich TAWerniaków czule z południa kRAJu, gdzie żab jest bardzo dużo, a to świadczy o czystości przyrody i kRAJu.

  4. Duchu Terenu: dziękuję za piękne grafiki i niezwykłą bajkę choć żabka/ropucha nigdy nie była moją dziecięcą ulubienicą (choć żywe żaby kiedyś ratowałam). W chwili wolnej postaram się przeczytać Cariewnę Liaguszkę w oryginale.
   A skojarzenia to czasem przekleństwo…jak mawiano w pewnym kabarecie…

   Amatorom bajek polecam inną pozycję „Śpiewająca lipka – bajki Słowian Zachodnich”. Są cudne, jest w nich tyle prawd.
   Jakiś czas temu trafiłam na jeszcze jedną ciekawą bajkową propozycję z grafikami naszej RODaczki Emilii Dziubak pod znaczącym tytułem „Dom, który się przebudził”.😜

 9. Piękna grafika TAW. Głowa orła skierowana w prawą stronę. Symbolizująca zwrot ku przyszłości, a nie ciągłe życie historią. Jestem tylko ciekaw, dlaczego pazury i język ma fioletowy.

  A propos USA, to ten kolos na glinanych nogach jest w środku pusty. Jest niczym jak wydmuszka. Nie ma tam już pierwiastka mistycznego. Tej idei, która ich kiedyś napędzała. Jest tylko mamona i hedonizm. Zupełnie jak w Europie. Nie dziwię się, że latynosi w USA czy muzułmanie w UE powolutku przejmują rolę wiodącą na tych kontynentach.

  Pozdrawiam.

  1. Pierwotne ziemie Ameryki Północnej są, jak wiadomo, pod okupacją, więc – jak przy wszelkich okupacjach – trudno o „pierwiastek mistyczny”, gdy dominuje pierwiastek bólu gwałconej przestrzeni…

   Fiolet to łącznik naszego „twardego” wymiaru z wymiarami bardziej subtelnymi… Dziękuję za zwrócenie na to uwagi 🙂

 10. No i komentarz mi się usunął- widać temat ważny! Jeszcze raz:
  Wczoraj pojawiła się informacja:
  Aż 7 osób utknęło na Gerlachu: 3 Polaków i 4 Czechów

  Kilka dni temu oglądałam ten przepiękny film, niezwykle odprężający film- dzięki temu dowiedziałam się o GERLACHU;
  Wysokie Tatry Kraina zatrzymana w czasie 2007 Lektor PL
  .https://www.youtube.com/watch?v=KZ2hzTH5SPs

  Król Karpat
  Gerlach nazywany jest Królem Tatr. Wznosi się na wysokość 2655 m n.p.m. To najwyższy szczyt nie tylko Tatr, ale całych Karpat. Gerlach wznosi się nad dolinami Wielicką, Batyżowiecką i Kaczą. Ta ostatnia stanowi jedno z górnych pięter potężnej Doliny Białki!
  Oczywiście i tutaj musiał pojawić się krzyż- dlaczego?
  http://podroze.onet.pl/aktywnie/jak-wejsc-na-gerlach-najwyzszy-szczyt-tatr-i-karpat/fg9ztw

  Coś dziwnego zadziało się tam w kwietniu:

  ,,Z pierwszych informacji prasowych wynikało, że Polka i mężczyzna, który ją zaatakował byli turystami. Teraz wyszły na jaw nowe fakty. Oboje są przewodnikami, którzy prowadzą turystów na Gerlach (2655 m n.p.m.).

  Do incydentu doszło w sobotę w rejonie Batyżowieckiej Próby pod Gerlachem na wysokości 2300 m, gdzie prowadzi jedna z dróg na najwyższy szczyt Tatr. Trzeba tam pokonać trasę, wspinając się po metalowej drabince.

  – Szarpał mnie i wywrócił na skały. Jedną ręką osłaniałam komórkę, a drugą trzymałam się liny – twierdzi 45-letnia pani Klaudia w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. Według relacji kobiety, Słowak miał ją wyzywać i krzyczeć, że „bydło z Polski nie ma prawa prowadzić turystów na Gerlach”. Gdy zrobiła mu zdjęcie, jeszcze bardziej się zdenerwował. Szarpał ją i próbował zabrać komórkę”

  A I JESZCZE TO JEST ZASTANAWIAJĄCE;
  28-08-2001 (17:32)
  ,,Słowacja: szczyt prezydentów zaplanowany na 12 września na Gerlachu odwołany

  Prezydent Rudolf Schuster przyznał, że decyzję podjął pod wpływem negatywnego stanowiska obywateli Słowacji i mediów wobec tego pomysłu”

  Najwyższy szczyt Tatr – Gerlach
  Kancelaria prezydenta Słowacji wznowiła przygotowania do wspólnej wspinaczki na Gerlach prezydentów państw Europy Środkowej. Zaproszenie otrzymało 14 prezydentów; udział potwierdziło już sześciu – poinformował we wtorek Jan Bilek, główny doradca prezydenta Słowacji – Rudolfa Schustera

  Tak jak rok temu – jako jeden z pierwszych – udział swój zadeklarował Aleksander Kwaśniewski.

  Wejście na najwyższy szczyt Tatr (2654 m.) zaplanowano na pierwszą połowę września tego roku; prawdopodobnie 12 września, ewentualnie tydzień później.

  Do „szczytu na szczycie” miało dojść w sierpniu ubiegłego roku, ale jego pomysłodawca Schuster w czerwcu poważnie zachorował (perforacja jelita grubego); leczenie i rehabilitacja zakończyły się w listopadzie

  Protest zapowiadają ekologowie, którzy przypominają, że przepisy słowackiej części Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP) pozwalają na wejście na Gerlach każdego dnia maksymalnie 30 osobom, w grupach liczących do pięciu osób.

  1. Kicio ja z francuskiego tylko tyle co po ciemku i o macku.Kiedys studiowalem odcinki nfilmu Emanuel jak pamietasz co to jest. Wez to wytlumacz na Lechicki jakis i bedzie gut.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s