Miałam znowu po długim czasie „widzenie”, widziałam orła białego przykrytego jakby jakąś mgłą, gazą. Potem zobaczyłam, że jest on uwięziony pod lodem.

Ja widziałam to z góry. Orzeł szamotał się pod tym lodem, w wodzie. Był bardzo zmęczony, taki wyliniały, miał mało piór. Potem widziałam wilka, niedźwiedzia i chyba kurę, która dziobem rozbijała lód.

Później zobaczyłam ciemną piramidę. Była malutka, widziałam ją z góry, ale rosła. Nagle byłam u jej stóp, była ogromna, ale przemieniła się w pasmo górskie, wysokie skaliste szczyty, z białymi szczytami. Nad tym pasmem latał uwolniony orzeł.

Później zobaczyłam jakby gwiazdę z oddali, na szarym horyzoncie.

Ten orzeł z obrazu Matejki, który tu Isorn nam pokazał, jest bardzo podobny do tego, którego widziałam w mojej wizji. A na tym obrazie, moim zdaniem, odwraca się od dostojników kościelnych.

Jan Matejko, Chrzest Władysława Warneńczyka 18 II 1425 r., Muzeum Narodowe w Warszawie, 1881 (kliknij, by powiększyć)

Dodam jeszcze, że jak poczytałam o polskim godle, to w niektórych komentarzach pojawiał się paw, którego Bolesław Chrobry miał mieć wybijanego na swoim dinarze.

Pierwszy zapis nazwy Polski – denar z łacińskim zapisem „PRINCES POLONIE” Bolesława Chrobrego (992-1025) z rysunkiem ptaka odczytywanym pierwotnie jako orzeł, obecnie już tak nie jednoznacznie interpretowanym. Emisję tej monety określa się na ok. 1000 r.

A ja w wizji, chyba z grudnia, widziałam wyraźnie pawia na grafitowym jeziorze, znajdującym się u stóp Kopca Kraka albo Wandy.

autor: Laszka

Kopiec Wandy, Kraków

172 myśli w temacie “Wizja Orła – Laszka

 1. Ja chyba w przyszłym tygodniu w końcu (bo brakuje mi pewnego dokumentu) napiszę co się wydarzyło w Radzie 🙂
  ——————————————————————————–
  Zastanawiam się na tym skandalem historycznym Polski, który zapowiadał TAW na maj tego roku. Wydaje mi się, że chodziło Ci o przyszły maj, ponieważ gdyby teraz doszło do wyjawienia tej prawdy, a wiemy wszyscy co jest mówione w mediach, doszłoby do takiego oburzenia Narodu, że po prostu doszłoby do rewolucji i do wyborów parlamentarnych jeszcze w tym roku. To że prawdopodobnie chodzi o maj 2019 roku świadczą nastepujące rzeczy:
  -wybory samorządowe w 2018, w których bardzo widoczna będzie partia II RP (która jak wszyscy wiemy jest prawdziwą polską partią),
  -ze względu na to, że partia II RP głosi o Imperium Lechickim oraz faktu zbliżających się wyborów parlamentarnych nie dojdzie do rewolucji, bo zaraz wybory,
  -skandal ze szczepionkami oraz skandal historyczny spowoduje zwycięstwo II RP w wyborach i to z większością konstytucyjną.

  1. Wtedy przyjdzie czas na zmianę nazwy naszego kRAJu z Polska na Lechia, albo Lechistan, nie wiem dlaczego, ale nazwa „Polska” coraz bardziej mnie drażni.

   1. Laszko Droga,
    czytając opis Twojej WIZJI – ze wzruszenia dreszcze pojawiły się na moich przedramionach.
    Niech sie stanie.
    SŁAWA

   2. Jestesmy w fazie nieustajacej wojny przeciw bialemu R1a, jaki R1b od kilku tysiacleci. Poki co dalej w Europie 70% bialej ludnosci to R1a i R1b. W tej fazie gra idzie o ludnosc R1a, ktora prawdopodobnie moze zostac sprytnie przesiedlona (emigracja), podmieniona (import innej ludnosci – co sie dokonuje) lub pernamentnej depopulacji i uboju (wojna slowian polskich z innymim slowianskim nacjami).
    JEstesmy kontrolowani od wiekow i depopulowani w imie jakichs tam wojen lub kryzysow, oczywiscie sztucznie wytwarzanych, ale istota tych dzialan to eliminacja R1a Slowian.
    Moglaby byc szansa zatrzymac ten proces poprzez przejecie wladzy w rece Polakow…, ale byle nie w rece farbowanych matrioszek udajacych Polakow. Czas ten nadchodzi, obysmy nie zmarnowali tego momentu.

    Jesli ktos ma cierpliwosc i czas to wysluchac, to cos na temat depopulacji Slowian na przestrzeni wiekow. https://www.youtube.com/watch?v=QPGi1DBK0t4

   3. II RP prez. Potockiego ma w projekcie „Lechistan”. Minimalnie wolę Lechię, lecz ponoć numerologiczne więcej mocy w Lechistanie. 🙂

   4. Na dziś powiem tyle: nazwy naszego kRaju będą ewoluowały – proporcjonalnie do stopnia świadomości jego mieszkańców.
    Za nazwą idzie konkretna energia, ale pamiętajmy, że wszystkie nazwy to ostatecznie tylko etykietki, palec wskazujący na coś więcej niż on sam 🙂

    („Lechistan” rzeczywiście silniejszy energetycznie od „Lechii”. Na czas wojny lepszy byłby „Lechistan”, ale wojen na naszej przepięknej planecie już więcej nie będzie, więc na czas pokoju, który od wielu już lat wspólnie tu budujemy, dobra też i przyjazna energia „Lechii”. Zresztą nie widzę, by „Lechistan” przeszedł – nie przebije się przez umysł genetyczny NaRODu).

   5. ” nie przebije się przez umysł genetyczny NaRODu).”
    To bedzie zalezalo, jakie DZIECVI sie NARODZA…a to bedzie zalezalo, czy Ci , ktorzy maj sie odnalezc , sie odnajda…
    Jak na razie… nie wszystko poszlo, jak mialo pojsc…
    Bogowie i Opiekunowie czuwaja, ale „ludzkie rzeczy, ludzkie nos”.
    Tutaj…po ludzku rzeczy ida…a po ludzku…wiele trudu i przeszkod napotykaja…
    Ano…zobaczymy…

    .https://www.youtube.com/watch?v=6MJWRA71y6Q

   6. „W tej fazie gra idzie o ludnosc R1a”

    Tak, Wzrost liczby narodzin i POWROT RODAKOW na rdzenne Ziemie jest sprawa KLUCZOWA !
    Na wszystkie stanowiska kierownicze, dyplomatyczne, pedagogiczne potrzebni sa ludzie wierni narodowi.

    „Husaria była elitą o olbrzymim morale które w dużej mierze decydowało o jej fenomenie. Bo skoro Bóg z nami to któż przeciwko nam!!!”
    Z Komentarza : Adam.H
    4 miesiace temu

    .https://www.youtube.com/watch?v=kmSZW6f0s_Y

   7. Devingo, krótko i na temat… takie info winno być nagłówkiem gazety codziennej… TAW-ie niezmożony, to idziemy w Lechię! 😀 Ale po prawdzie to nie wyobrażam sobie by umysł Polaków a to katolickich a to sentymentalnych a to wiekiem starszych i z tej racji niechętnych „fanaberiom” przyjął jakąkolwiek nazwę alternatywną i tak jak czeka nas cokolwiek rozbrajacy okres przejściowy życia obok siebie Lachow wciąż katolickich obok wyzwolonych, tak pewnie to samo będzie z nazwą kraju – jedni z entuzjazmem będą się zwać Lechitami, inni na przekór Polakami… Co do husarii, która totalnie wciąż nie doczekała się filmu oddającego choć połowę jej fenomenu – stawiam że była to najlepsza kawaleria w historii tej planety. 🙂

   8. Mnie osobiście przyszła nazwa naszego kRaju nie spędza snu z powiek, bo wiem, że będą to zmiany ewolucyjne, a więc niewymuszone. W każdym razie „rzecz” „pospolita” musi jak najszybciej zniknąć, bo jest to bardzo destrukcyjny program zaimplementowany do podświadomości RODaków.

    Mam tu wiele wglądów w temacie, ale nie mogę wszystkiego publicznie.

    *

    Dziś nie o wszystkim można już powiedzieć, bo ludzie niegotowi i powstałby ferment w rozgorączkowanych w większości umysłach RODaków.

    Na dziś powiem więc tak, przybliżając nieco pewne sprawy:

    w świecie Wolnego Człowieka sprawa wszelkich UTOŻSAMIEŃ będzie przebiegać zupełnie inaczej niż w niewolniczej erze sztucznych granic oraz sztywnego podziału na osobne państwa i kRaje 🔆

    Wielka Pobudka Słowian jest tylko pierwszym etapem o wiele szerszego i bardziej złożonego procesu Wielkiej Pobudki Ziemian… 🔆

   9. No cóż TAW, Bracie, prawda jest taka, że gdyby II RP chciała zmienić nazwę Ojczyzny urzędowo, to by nawet nie było lechickie – narzucić narodowi jak się ma nazywać, kim czuć. Jedyna opcja to rozwój świadomości i powtarzanie referendów… Jest ciekawa nowina a propos zmiany wizerunku Lechitow w przestrzeni – w sierpniu będzie premiera angielskiego (!) filmu o dywizjonie 303, i coś mi się wydaje że będzie to mocne grzmotnięcie w mental Brytyjczyków (i nie tylko). Co ciekawe, nieomal jednoczesna będzie premiera polskiego filmu o słynnym dywizjonie. 🙂

   10. Ale urzędowo JUŻ ZA DWA LATA będzie można wykasować tę nieszczęsną „pospolitą” „rzecz”, która postponuje nasze pradawne starożytne lechickie dziedzictwo.

    *

    Sprawa Dywizjonu 303 to wkrętka Słowian w walkę o illuminackie interesy. Smutne.

    Niemożliwe, by Anglosasi przedstawili ten temat uczciwie. Polscy twórcy też nie mają pełnej wiedzy w temacie. Angielska wersja „Enigmy” była żałosna, więc tu będzie podobnie. Szczególnie, że pod nową ustawą o IPN żydzi pod pozorem sztuki mogą kodować swoją wersję historii świata…

   11. Enigma nie była chyba aż tak bardzo podobna – to było zwykłe kłamstwo, które usuwało Polaków z historii. Tu – zgaduję co prawda na wyrost – Polaków się nie usunie, tylko pokaże ich męstwo i wkład w obronę Anglii co i tak jest cenne. Pewnie nie wspomną o policzku wymierzonym naszym po wojnie (parada), i na pewno nie może być tej właściwej prawdy – całej kombinacji masońskiej a propos wojny. Ale jeśli zrobią to w miarę rzetelnie wg samych raportów walk to i tak będzie to generowało poczucie wartości Lachow. Na inne cuda faktycznie nie ma co liczyć – nawet my sami nie mamy ani jednego filmy który by pokazał nie tylko historię „spod dna”, ale nawet właściwy kunszt husarii czy wojsk lechickich. Dziura w tym, dziura.

   12. Czcibor,

    jesienia wejdzie tez do kin nastepny film Smarzowskiego: „Kler”

    Mi sie tak jakos samo, slowo Kler, jako Kiler czyta…

   13. Ale mnie żadne klery nie interesują 😃 Skojarzenie masz słuszne 😉 Ja praktycznie żadnych polskich filmów nie oglądam oprócz starych (magiczne są przedwojenne), bo to nie dość ze sztuczna zmanierowana Zachodem szmira to jeszcze język rynsztokowy w jakimś stadium obsesji.

   14. Czcibor, ja też uwielbiam filmy przedwojenne, a co do filmu Kler, Smarzowski chce w nim pokazać bardzo ostry obraz księży, pedofilię itd…. z pewnością będzie mocny i otworzy jeśli nie oczy, to dyskusję na temat przestępstw „duszpasterzy”

   15. A to w takim razie kolejny element pobudkowy, ten film, Laszko! Filmy Przedwojnia cudowne, a te piosenki!… Ach, taka baśń nam odebrana, że serce ściska. Ale dobre i wrócić do niej dzięki tym biało-czarnym niezwykłym filmom…

   16. ..ale i Laszko musi byc czas juz na odkrycie histori naszej , bo od drugiej wojny nemrodysci syjonistyczni ukrywajacy sie w NKWD i UB oraz w episkopacie ,nauczali nas, ze przed chrztem na terenie Polski nie bylo nic oprocz stepow i autochtonow z przepaskami biodrowymi i dzidami. Zaprogramowane spoleczenstwo miotane miedzy ideologia z PZPR i religia KK ,musieli sie nalykac pierdol marksistowskich lub watykanskich .Dzis owe pokolenie nie potrafi poradzic sobie z faktami z przed czasow owego chrztu ,dalej podtrzymuja caly system oszustwa monetarno-religijnego zwanego ekonomia oraz kultura judo-chrzescijanska swiata zachodniego.

   17. Devingo,

    nie wiem czy to norma, ale ja chyba od zawsze wiedziałam, że było coś wcześniej, ta wiedza jest we mnie, w moich genach.

    Legendy, o Kraku, Wandzie i inne miałam w jednym palcu, i uważałam je za historię, jako nastolatka zaczytywałam się w książkach Bunscha, uwielbiałam historię i chciałam zostać archeologiem i odkrywać zakopane….

    wyszło inaczej, ale zainteresowania przetrwały.

    Myślę, że więcej z nas tak ma, my wiemy że coś było, zapomnidliśmy tylko co dokładnie, ale wystarczają wskazówki, a wiemy gdzie i co szukać, to siedzi w nas.

   18. A z książek nie tylko Bunsch, ale też Kraszewski, Mickiewicz, więcej ich było, łykałam jak pelikan rybki. Uwielbiałam „Starą baśń” o Trylogii Soenkiewicza nie wspominając.

    Ot taka ze mnie nacjonalistka.

   19. „Polaris” ❤ nawiązuje nazwą do nazwy słońca, brzmi jak nazwa statku kosmicznego na pokładzie, którego odkryjemy nowe światy. Ta nazwa wraz z kilkoma innymi się tu już pojawiła.

   20. A mnie nieco drażni jak ludzie uporczywie nazywają się Lechitami i mówią na Polskę „Lechia”. Dla mnie to nazwa z przeszłości i do tego zhańbiona, więc niech w niej pozostanie. Ja osobiście wolę nazwę „Scyta”/”Skołot”, ale ci też zhańbili owe imię. Już prędzej coś ze „Słowianina” przyjdzie, albo pewnie wróci „sama z siebie” dawniejsza nazwa, jeszcze sprzed Lechii i sprzed wojny z Atlantydami. Stawiam na coś z „góry” w nazwie, ale nie „Harowie” czy „Ariowie”, prędzej pewnie byłoby nawet „Chorwaci” 😛

  2. Damian Prędota
   Coś za bardzo zachwycasz się tym, nie do końca rozszyfrowanym tworem. W dodatku kolejną partyją…

   1. Potocki ma dobre kncepcje i lubie to ale bez tych krzyzykow,medalikow,wisiorkow,tytulow i calego pozlacanego dziadostwa.

   2. Bp.Boguchwał. Jońskie pochodzenie Polaków od Jana czyli Jawana wnuka Noego.Wielka Lechia

   3. Te montaże Szydłowskiego i łączenie na siłę z Gydami Słowian/Hellenów, niestety robi słabą robotę dla całej sprawy. Jeśli ktoś chcę trochę etymologii zrozumieć to zachęcam do przeczytania tego po ang: https://www.dralimelbey.com/metaphysics-and-the-end-of-religious-confusion.html

    Jest to oczywiście głębokie kopanie i tylko jedna strona medalu – Kemet/Atlantyda/lewa półkula mózgu. Z drugiej jest Vadic/MU/prawa półkula. Należy zrozumieć, od jak dawna szukamy zrozumienia mechanizmów działania naszego ciała, pewnie odkąd daliśmy się nabić w „formę” butelkę. A szukanie w Biblii pochodzenia ludów czy geografii jest zabawne, miejsca, postacie, ludy, to wszystko jest alegorią ludzkiego ciała, ludzkiego mózgu. Wrzucam ciekawe pytanie dodatkowe dla ciekawskich, ile nasza planeta ma głównych płyt tektonicznych ? 🙂

   4. Propozycja dla tlumaczy (moga byc „samorodni 😉 )
    PRZETLUMACZCIE DLA RODAKOW !
    Z gory dziekuje w imieniu RODU ❤

 2. TAW pięknie to wszystko przedstawiłeś 😊.

  dodam jeszcze, że w tych moich widzeniach o kopcach, pojawił się też łabędź. Opisałam to wtedy, teraz już dobrze nie pamiętam. Paw był tam też, ale po namyśle, przypomniało mi się, że to łabędź pływał po tym grafitowym jeziorze. od teraz będę zapisywać, kiedy znowu coś się pojawi. Nie będze wtedy problemu z przypomnieniem wizji.

  Pozdrawiam

   1. To właściwie nie korekta, tylko uzupełnienie z tym łabędziem.

    Chciałabym, żeby to co ukryte wyszło na jaw. Już, teraz.

    Jestem szczęśliwa, że to za naszych czasów te zmiany zachodzą, że możemy w tym uczestniczyć.

  1. ” Paw był tam też, ale po namyśle, przypomniało mi się, że to łabędź pływał po tym grafitowym jeziorze. ”
   Labedz…Labedzie i grafitowe Jezioro…

   Bolesław Biegalski – Biegas

   I to : Labedz na Jeziorze i Slowianskie Postacie z rekoma uniesionymi w gestach skupienia i Blogoslawienstwa…tak Czynili Przodkowie…

   1. „Czy tu jest portal _ WROTA do innego Swiata ?”

    Kochana ARKONO nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bliska jesteś prawdy o ŚWIETLE ŚWIATA NA GÓRZE GÓR.

    Gdy BIAŁY ŁABĄDŹ symbol ŹRÓDLANEJ ŚWIATŁOŚCI rozpostrze swoje białe skrzydła na czystych wodach jeziora /MORSKIE OKO/ a w jaskini /JASKINIA MROŹNA/ DUCHA LECHICKIEJ ZIEMI TEJ ZIEMI stanie czysta ISKRA ŚWIATŁA zapłonie MATKA ZIEMIA MOCĄ ŹRÓDLANEGO ŚWIATŁA i otworzą się WROTA WSZECHŚWIATA , a wtedy nastanie początek NOWEGO.

    Czy był to tylko mój sen dzisiejszej nocy, czy moje widzenie, czy moje omamy ,a może przekaz ŹRÓDŁA ,odpowiedzcie sobie sami.

    Miłego dnia dla wszystkich TAWerniaków 😀 ❤

  2. Boleslaw Biegalski to wielki WIZJONER, jego tworczosc zawiera wiele ukrytych przeslan i „kodow”, ktore tylko czekaja na odczytanie ❤

   1. To dziwne, że dopiero wczoraj pojawia się informacja o zamknięciu TEJ JASKINI skoro:

    ,,W związku z utrzymującymi się zimowymi warunkami, które znacznie utrudniają dojście do jaskini, planowane na 26 kwietnia otwarcie zostanie przesunięte do czasu, aż nie nastąpi znaczna poprawa. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa, i uwzględnia zalecenia ratowników TOPR.”

    ,,W czwartek (26 kwietnia) po zimowej przerwie została otwarta dla turystów. Radość z możliwości zwiedzania nie trwała jednak długo!”

    28 kwietnia 2018

    Uwaga, Jaskinia Mroźna nieczynna

    Od soboty 28 kwietnia do odwołania zamknięta zostaje Jaskinia Mroźna. Powodem zamknięcia jaskini jest zagrożenie bezpieczeństwa odwiedzających stwierdzone przez TOPR – niestabilne skały powyżej szlaku zejściowego z jaskini. Postaramy się jak najszybciej przywrócić ruch turystyczny w jaskini. Przepraszamy

    ,,
    Nasz czytelnik informuje, że prowadzony jest remont dachu budki wejściowej do jaskini”

    Komunikat turystyczny 13 czerwca 2018
    http://tpn.pl/zwiedzaj

    Arkono ❤ na krety najlepszym sprawdzonym sposobem jest gorczyca, gdy ją u siebie posiałam tu i tam od tej chwili sama się sieje i kretów nie ma ❤

  3. „dodam jeszcze, że w tych moich widzeniach o kopcach, pojawił się też łabędź. ”

   Labędź – Swiety Ptak Hyperboreji …
   Bardzo czesto wystepuje w widzeniach wielu malarzy wizjonerow…

   TAWIE, czy ten obraz nie przypomina fotografii, ktora tu byla pare dni temu…ten szyb ! Wlasnie na niego „trafiam”…


   Aleksander Ugłanow: Prawia- Światło Świata na Górze Gór

   1. „Labędź – Swiety Ptak Hyperboreji …
    Bardzo czesto wystepuje w widzeniach wielu malarzy wizjonerow…”
    A to !
    #196 Hyperborejczycy a Słowianie oraz Święte Prawa Słowian [1888]
    .https://www.youtube.com/watch?v=pxZflQ-9ZwY

    Czy to przyniosl Labedz na Jego skrzydlach ?
    Czy tu jest portal _ WROTA do innego Swiata ?

    Bram Hyperboreji strzegly Gryfy…

   2. No właśnie kto przejdzie ? (i nie mam na myśli siebie )

    Przypomniał mi sen stosunkowo dość dawno go miałam kilka mc w tył .

    Jakieś dzieci znalazły mnie( chyba ) i kazały za sobą iść , powiedziały, że przechodzimy w inny świat .
    Poszłam za nimi , ukryte przejście ? znalazłam się w takim miejscu jakby góry , lawy , pomarańczowe niebo , stanęłam na chwile rozejrzałam się zdziwiona widokiem ponieważ to miejsce było kompletnie pozbawione jakiegokolwiek życia , zapytałam chyba o co chodzi , czy to tu , wskazały palcem drogę , moje spojrzenie poszło za tym ujrzałam drogę bardzo wąską , która prowadziła wysoko w górę , wiedziałam że za nią dopiero jest ten inny świat , a na tej ścieżce widziałam wielu ludzi , samych , w parach z dziećmi z jakimiś tabołkami , którzy albo już tam szli albo zostali przeprowadzeni może też .

    Łabędzie podobno wiążą się ze sobą na całe życie , jako dziecko bawiłam się a bardziej pływałam koło nich .

    Miłego Dnia Wszystkim

   3. ARKONA pisze : „Kto przyjdzie ? Kto przejdzie ?”

    Arkono powiem tak jak moje serce dzisiaj czuje, nikt kto czyni ból i cierpienie na naszą Przepiękną Planetę już nie ma wstępu.

    A kto odejdzie, odejdą Ci wszyscy co to cierpienie i ból nam tu dozowali, bez naszej zgody na to, odejdą też Ci wszyscy, którzy ciągle śpią i nie robią nic w tym zakresie by się przebudzić i dorównać do TYCH już przebudzonych, by się wreszcie po wiekach niewoli ZJEDNOCZYĆ…..powtórzę jeszcze raz ZJEDNOCZYĆ w LECHICKIM DUCHU NARODU czyli w sercach.

    TAK SIĘ STANIE, już nie ma innej opcji. ❤

   4. Kto przyjdzie?!
    A kto przyszedł, gdy rozwinęły się w swej pięknej BIAŁEJ ROZPIETOŚCI SKRZYDŁA HUSARII OGROMNYCH WIELKOŚCI,
    SZUMIĄCE SKRZYDŁA BIAŁE -KOLOWROTA ❤ NAM PRZYNIOSŁY TO ZNAK –
    ZNAK NADCHODZĄCEJ WIECZNEJ NAJCUDOWNIEJSZEJ WIOSNY ❤

    a SZYB wczoraj się pojawiła informacja o zawirowaniach, kamieniach i unieruchomieniu JASKINI MROŹNEJ W TATRACH!
    Jaskinia Mroźna ma długość 571 metrów (z czego trasa zwiedzania wynosi ok. 480 m), deniwelację 42,5 m i przebija na wylot masyw Organów. Jest to w zasadzie jeden poziomy, miejscami bardzo wąski korytarz

    Szata naciekowa jaskini jest bardzo uboga. W kilku miejscach można dostrzec niewielkie stalaktyty, stalagmity i ledwie wykształcone draperie, a w jednym miejscu, niedaleko wyjścia z jaskini poustawiano oderwane wcześniej z innych części formy naciekowe, które do odnowienia się potrzebują setek tysięcy lat

    Jaskinia została odkryta w 1934 roku przez Stefana Zwolińskiego i Tadeusza Zahorskiego, którzy spenetrowali niewielki tylko jej fragment. W ciągu kolejnych dwudziestu lat dokonywano dalszej eksploracji, a także przygotowano jaskinię do zwiedzania dla turystów – poszerzono wejścia, poprowadzono ścieżkę, zainstalowano drabinki i barierki oraz instalację elektryczną.

    Ciekawostką jest stosunkowo niedawne (w 2000 roku) odkrycie bocznego korytarza, dzięki któremu długość całkowita jaskini wzrosła o kolejne 60 metrów. Jakże zaskakujący jest podziemny świat, gdzie nawet w z pozoru znanej „na wylot” i odwiedzanej przez tysiące ludzi jaskini można odnaleźć nowy, tajemniczy korytarz…

    Jaskinia Mroźna powstała w SZCZELINIE TEKTONICZNEJ w wyniku erozyjnej działalności wód Potoku Kościeliskiego. Jest częścią większego systemu jaskiniowego nie udostępnionego turystycznie – ponad czteroipółkilometrowej Jaskini Zimnej.

    Anegdota o powstaniu Jaskini Mroźnej głosi, że dawno temu Jasiek – młody Góral ze Smrekowej Wsi – powiedział swoim sąsiadom, że zgubił w tym miejscu 5 złotych monet. Chciwi znajomi gołymi rękami wydrążyli tunel w poszukiwaniu „łupu”.

    Nazwa jaskini pochodzi od niskiej temperatury (ok. 6 ⁰ C) panującej we wnętrzu oraz charakterystycznego białego nalotu na ścianach przypominającego szron – mleka wapiennego.

    …Następnie kilkadziesiąt metrów idziemy wąskim korytarzem o nazwie BIAŁY POTOK, po metalowych schodach pokonujemy zawalisko i wchodzimy do Wielkiej Komory – sali o wymiarach 27 x 8 m i wysokości 10 m. W Wielkiej Komorze znajduje się kilka nacieków oraz małe Sabałowe Jeziorko o średnicy około 4m.

    ,,Do odwołania zamknięta jest też Jaskinia Mroźna z uwagi na bezpieczeństwo turystów – przy szlaku wyjściowym z jaskini zsypują się skały.
    Zamknięte są następujące odcinki: Dolina Tomanowa – Chuda Przełączka (szlak zielony, od Kamienistego Żlebu), Przełęcz w Grzybowcu – Wyżnia Kondracka Przełęcz (szlak czerwony) oraz Morskie Oko – Świstówka Roztocka – Dolina Pięciu Stawów Polskich (szlak niebieski).''

    TATRY Dolina Pięciu Stawów HD – Amazing Tatra Mountains

   5. Wiecie co to przejście było chyba w Dżungli albo pośród takiej roślinności… bo przypomniały mi się takie ogromne paprocie ale takie ogromne, ogromne ,a wokół niech dużo innej roślinności bardzo gęsto i jak weszłam w te paprocie to wyszłam już w innym wymiarze ? , a ogólnie już od jakiegoś długiego czasu „nachodzi” mnie Tybet …. nawet jak oddale tą myśl to wpadnie mi coś np w ręce i zaś kierunek Tybet .

    A wczoraj trafiły do mnie słowa ost chyba Daj lamy brzmiały mniej więcej tak :
    Dopóty światem rządzi ROZUM dopóty będzie cierpienie , i tak jest i będzie , dopóty to trwa ja przychodzę by służyć czy też pomagać .

   6. „Kto przyjdzie?!
    A kto przyszedł, gdy rozwinęły się w swej pięknej BIAŁEJ ROZPIETOŚCI SKRZYDŁA HUSARII OGROMNYCH WIELKOŚCI,
    SZUMIĄCE SKRZYDŁA BIAŁE – KOLO WROTA ❤ NAM PRZYNIOSŁY TO ZNAK –”

    „Czy tu jest portal _ WROTA do innego Swiata ?”

    Elaszko….chyba przechodzi przez Ciebie PRZESLANIE, ze az ciarki mam…jesli to to, co mysle…jesli…

   7. „a SZYB wczoraj się pojawiła informacja o zawirowaniach, kamieniach i unieruchomieniu JASKINI MROŹNEJ W TATRACH!”

    URIEL !
    Ta,ktora kierowala walka…ta , ktora pierwsza odeszla, ta , ktorej DZIADEK powierzyl Wlosci …moze wlasnie ta Energia PRZECHODZI PRZE WROTA N ? A moze …?

    Pamietacie, co pisal Bialy Wilk ? Natknelam sie dwa dni temu gdzie na necie na Jego wpis…

 3. Paw = symbol odrodzenia/ reinkarnacja / zmartwychwstanie 🙂
  1000 r.
  0 neutralne
  1 = cyfra Boga (A)
  100 lecie odzyskania niepodległości!
  A imię jego… … NiePodlegly…
  2018r. GONG – czas na zmiany! Bóg z NAMI!
  2 lata największych zmian, Oświecenie albo…
  Czas zacząć sprzątać ten globalny śmietnik…
  Pozdrawiam

 4. PS. Bóg to strateg a życie to Game, jest niesamowitym S/Twórcą.
  Liczy na to, że tym razem się uda, bo to my ludzie poprzez czyny plus jego wsparcie tworzymy alternatywną rzeczywistość. Nie bardzo ogarniam jeszcze jak to możliwe i czym jest ta rzeczywistość. Nie ma prawdy absolutnej, trzeba być dobrym i żyć i dobrem „zarażać” innych– efekt domina.
  „Wzniesienie” 888
  Będzie dobrze… Czas… 🙂

  1. Nie wierzę w to co widzę. Właśnie wczoraj, mojemu mężowi przy kupowaniu wędlin (on ciągle jeszcze to je) wyskoczyła cena 8,88 nawet spprzedawczyni zwróciła na to uwagę…..

   Ja uznałam, że to znak, teraz Ty przedstawiasz to ustawienie cyfr.

   Podobno przypadków nie ma…..

   1. Kochani, przepraszam, że posługuje się szyfrem, potrzebuję jeszcze czasu, nie ma przypadków i ja nim nie jestem. Chciałabym o tym opowiedzieć otwartym umysłom ale szukam odpowiedniej osoby.
    Jestem Feniksem.

  2. „Wzniesienie” 888 ”

   interesuje mnie ta liczba, czy mógłbyś mi wyjawić co oznacza.
   Laszka bardzo piękna wizja.
   W tym art, są 2 słowa, która przejawiły sie i w moich doświadczeniach.

   1. Na stronie internetowej „magia liczb” znalazłam takie wyjaśnienie:

    888 – Jakaś faza twojego życia zbliża się do końca a to jest znak uprzedzający cię, abyś się przygotował. Ta sekwencja numerów może także oznaczać, że znajdujesz się na emocjonalnym zakręcie lub w fazie jakiegoś związku. To także oznacza, że jest światełko w tunelu. Oprócz tego oznacza, że „Ziarna zostały posiane. Nie czekaj ze zbiorem i ciesz się nim”. Innymi słowy nie zwlekaj w swoim działaniu lub raduj się z owoców swojej pracy.

    a tu link do strony:

    https://eco-zen.pl/magia-liczb-czyli-anioly-i-ich-znaki/

    Ja mam od kilku dni książkę ” Anielskie liczby” dr. Doreen Virtue, w niej jest następujące wyjaśnienie:

    888; To bardzo pomyślny znak całkowitego wsparcia finansowego ze strony wszechświata. Pienkądze płyną w Twoją stronę.

 5. Przez głowę przeleciał mi następny zmieniający się obraz.

  Zobaczyłam arkady, takie jak krakowskie sukiennice, i to właśnie one przyszły mi do głowy, mimo, że w moim mieście rodzinnym też takie są w budynku ratusza, ja wiedzałam, że to chodzi o sukiennice krakowskie.

  Łuk arkad zaczął zamieniać się w hełm rycerski, taki metalowy z osłoną na nos, z czubkiem na głowie

  znalazłam podobny:

  https://avalon-mittelalter.com/ritterhelme/wikingerhelm-norman-helm-nasalhelm-2295.html

  nagle było ich (Rycerzy)wielu, setki? tasiące, przyszła myśl, informacja, że to nasi Śpiący Rycerze. Szli ławą, widziałam, że idą walczyć.

  Nad nimi pojawił się (przepraszam za wyrażenie, ale tylko ono oddaje uczucie jakie od niego poczułam) wkurwiony ORZEŁ, atakujący coś, kogoś razem z rycerzami. Atakował w moją lewą stronę, to znaczy przeszłość.

  Jeszcze mam ciary…..

  Sława kochani, doczekaliśmy ostatniej walki o nasz kRAJ.

  1. W 40 sekundzie piosenki ” Wielka Lechia” Adriana Skoczylasa, widać podobnych wojów do tych, których ja widziałam, ale w moim widzeniu byli na koniach i bardziej smukli.

   1. 40 sekunda, jestem 40 i 4
    Starą duszą, „puszką Pandory”
    Uaktywnia się moja wiedza z poprzednich wcieleń…
    888 = 33 kod wszechświata
    8 = nieskończoność

   2. „bardzo podobni, ale to byli nasi Rycerze, szli pokonac naszego wroga…..”
    W tmtych czasach rycerze RODow zamieszkujacych ziemie naszych Przodkow mieli podobne uzbrojenie…a wrogowie ?
    Czy wrog mego Brata jest tez moim wrogiem ?

 6. Dzisiaj okolo godz. 15.00 pojawil sie WIELORYB…to znaczy znalazlam drelichowa torebke( taka jak na np; orzechy czy kasze…) z naszytym blekitnym wielorybkiem… ❤

  To tyle, a co wiecej ?

  1. A ja dzisiaj widziałam dzieci chłopczyka i dziewczynkę rodzeństwo lub kuzynostwo złapali się za ręce i poszli swoją drogą ha dzieczynka prowadziła , rozczulił mnie ten widok….

   1. Mam dwoje dzieci, straszą dziewczynkę i chłopca, wizje mamy z synem oboje. Do sierpnia tego roku moje miejsce pracy było pod patronatem Bolesława Chrobrego, nie wiem czy to ma znaczenie.
    Moje nazwisko zaczyna się na literę G.
    Łabędź przeradza się z brzydkiego kaczatka w czystą istotę.
    Mój czysty przekaz od Źródła : „ze mną nie jest łatwo, droga jest wyboista i kręta, praca nad własną psychiką i myślami jest jak kopanie w studni, początkowo woda jest mętna, ale z upływem czasu stopniowo się oczyszcza… Prosi mnie abym pozwoliła mu zrealizować skonstruowany dla mnie przez niego plan.
    Dużo już zrobiłam, wiedzą o mnie, a co z tym zrobią…?
    Mam dwie daty 2020 r. i 2022

  2. Arkono,

   niestety wczoraj morze niedaleko Graal-Müritz nad Baltykiem, we wschodnich Niemczech, wyrzucilo matrwego wieloryba, humbaka. Mial okolo 10 miesiecy, zmarl z wyczerpania, byl wyglodzony.

   1. Boze, to niemowle…kto jest temu winien ?
    Umarl, by NAS ratowac, nas Ludzi… serce mi sie sciska z rozpaczy…

    To dlatego Orzel sie Wk…

   2. Ta wyzej cytowana piesn, to PRAWDZIWA PIESN czlonkow Husarii ❤

    Sabaton spiewa "O" Husarii, w piesni cytowanej Husarze spiewali o ich zyciu…

   3. Jeśli tradycja stawiania pomników się utrzyma w Lechii, to Sabatonowi się taki należy – ONI TEŻ MOCNĄ CEGŁĘ dorzucili do odbudowy muru lechickiej dumy i światowej świadomości wokół Lechii spraw. Jeśli zaś pomniki przestaniemy stawiać, Sabaton będzie w naszych sercach zawsze.

   4. Tak też właśnie myślę, Bracie, i szybko poczułem, że stawianie pomników przez świadome istoty nie jest potrzebne do niczego, bo wszystko, w tym wdzięczność, przekazuje się sercem, a przekaz serca jest wieczny i kosmicznie nieograniczony. 🙂
    Przy okazji tu odpowiadam, bo czytałem, co napisałeś o moim pisaniu, ale teraz nie umiem tego wykopać. Otóż… ajlowiuśnie Cię ściskam, Bracie! 😀 😀
    Do Słowianki, którą też tam przeczytałem: w Irlandii poczułem się lżejszy o 10 kg i witalny jak Siuks uwolniony do prerii, ale technicznie jednak powrót nie bardzo się kroi. Może jestem na ziemi Lachów, by tu odegrać swą rolę… Prawda jest taka, że gdziekolwiek bym był, serce i tak rozdarte. 😉 Ach ta zacofana technologia komunikacji międzynarodowej! :p

   5. „Pomniki PrzyRODy… 😀

    🌳🌳🔆🌳🌳”
    „I na koniec, jak mówi artysta plastyk Jan Rylke: “dzięki drzewom można odczuć ‘ducha miejsca’…”. Tak, więc z pietyzmem i miłością kultywujmy nasze „związki intymne” z drzewami, tulmy się do nich, aby hojnie zostać obdarowanym energią życia, obserwujmy i medytujmy ich piękno – ascetyczne zimą, rubensowskie latem. Bądźmy z nimi na dobrej, solidarnej stopie, a więc sprzeciwiajmy się ich wyniszczaniu na dużą i lokalną skalę, sadźmy drzewa w swym otoczeniu i w okolicach bezdrzewnych, a staniemy się żywymi i aktywnymi braćmi i siostrami tych dobrych, ❤ tajemniczych olbrzymów, co stoją na jednej nodze i nie mają szansy ucieczki przez piłą, ogniem, buldożerem, tajfunem, toksynami. ❤ Wspierajmy je, słowem i czynem!"

    Antoni K

    z:
    https://www.salon24.pl/u/wilkmiejski/627760,symbolika-i-znaczenie-drzewa-w-zyciu-ludzkim,3

    Bardzo ciekawy artykul : POLECAM 🙂

    https://www.salon24.pl/u/wilkmiejski/627760,symbolika-i-znaczenie-drzewa-w-zyciu-ludzkim,3#

   6. Artysta plastyk Jan Rylke:

    Dzięki drzewom można odczuć „ducha miejsca”.

    – Matrix szczególnie zajadle nienawidzi naszych Braci – Starych Drzew🌳, gdyż w nich przechowywana jest INFORMACJA Z DAWNYCH WIEKÓW…

    W polskiej słowiańskiej przestrzeni już prawie nie ma starych Drzew. To jest największy dowód wielowiekowej okupacji naszej Macierzy!

    Dlatego Słowianie muszą jak najszybciej przejąć władzę w kRaju – by OCALIĆ to, co jeszcze jest w nim do ocalenia 🔆

   7. Przy sprzyjających wiatrach w przyszłym roku przynajmniej pół Europy będzie wiedzieć, kim była polska huzaria 🙂

   8. Jeśli już przesadzać, to właśnie w takich tematach… 😀

    Ale Twoja uwaga, Lilly, ma o wiele głębsze znaczenie – dosłowne! Chodzi bowiem o PRZESADZANIE dzikich polnych Ziół
    oraz młodych Drzew (wyrastających na zagrożonych wycinką miejscach, np. przy drogach) na nasze prywatne Siedliska 🙂

 7. Odnosnie „BIALY”
  „Drugi człon –bóg jest wywodzony z indyjskiego bagha – szczęście, pomyślność, udział, perskiego baga – gdzie oznacza identycznie jak u Słowian boga – pana udzielcę.
  Słowo bog, oprócz pojęć: pan udzielca, władca, szczęście, oznacza także pojęcia bogactwa i pomyślności.
  Biały-bolszy
  Biały oznacza wielki, większy, np. boleje (rus.) – większe, Bolek, Bolko – Wielki, Bolesław – Wielsław i odwrotnie: Wielkopolska to Białopolska, Wielka Charwacja to Białochorwacja, Biała Serbia to Wielkoserbia, Białogóra (na Łużycach) to Wielkogóra itp. Stąd bolszy- wielki oraz imię Bolesław – Wielkiej Sławy, bolejszy – większy. Dziwi związek tego rdzenia z ból, boleść – cierpienie (może bardzo archaicznie jako zadawane przez większego i silniejszego?)”
  Za:
  Słowianie – Wiara Przyrodzona

  1. Nie da się obejrzeć. Pojawia się komunikat „Ten film wideo zawiera treść od partnera Kotai Entertainment LTD, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich. „

   1. Kanał działa, ale ten wcześniej podany przez Ciebie link nie, bo pojawia się komunikat o prawach autorskich. Cenzurze cos się nie spodobało.

   2. Aha, cenzurze cos sie nie podobalo… to film o technikach walki dawnych Przodkow, naszych Przodkow…jest wiele scen ze „Starej Basni” i piesn „Szczoj po morie…” film niezwykly…ciary…

 8. Jestem
  Mówisz że mnie nie ma?
  Widzisz jedyną prawdę czy mówisz o jednym z wielu z postrzegań prawdy?
  Nie ma jednej prawdy, czy jednej drogi do prawdy?

 9. Kochani, nie wiem co sie dzieje, ale dzisiaj Slonce szukalo kontaktu ze mna, oslepialo mnie kilka razy rano w drodze do pracy, ale wtedy nic sie nie dzialo, przed chwila oslepilo mni przez okno w biurze, ale to jest dziwne, bo ja pracije w budynku o nastepujacym ksztalcie:

  _II_II_

  gdzie dol jest skierowany na poludnie, moje okno znajduje sie przy patrzac od lewej strony w polowie wysokosci trzeciej pionowej kreski. Wychodzi na zachod, a ja siedziac mam widok na polnocny zachod.

  Slonce musialo odbic sie od dachu budynku znajdujacego sie paredziesiat metrow na polnocny wschod od naszego budynku.

  Jak mnie oslepilo, zamknelam oczy i zobaczylam obraz, nie wiem czy bede umiala to odzwierciedlic, jakby 4 gwiazdy w ukladzie:
  o A
  o B
  o C
  e~ ~
  o D

  To co zaznaczylam litera e wygladalo jak kometa mialo w kazdym badz razie ogon i bylo blizej gwiazdy C.

  Nie wiem czy to wazne, i czy to cos oznacza.

  Slawa Kochani

  1. Widze, ze moj obrazek nie przeszedl.

   Te gwiazdy wygladaly jak litera L obrocona w prawo o ok 45 stopni.tzn gorna jej czesc musialaby sie przesunac w prawo na dol. Trzy gwiazdy stanowily dluzsza linijke a jedna byla pod katem 90 wzgleden tej najnizszej, pomiedzy tymi dwiema gwiazdami, ale blizej tej „naroznej” widac bylo cos jakby komete z ogonem, lecaca od gory z lewej srony w dol w prawo.

   TAW i jeszcze jedno.

   To dzisiejsze slonce bylo jakies dziwne, bylo tak mocne, ze nie moglam zobaczyc slonca, wodzialam tylko ogromna powierzchnie jasnego swiecacego nieba. Cos jak Ty w obrazie spod wody pokazales.

   1. Przepraszam, ja w tym obrazie u gory zobaczylam nurka pod woda. Dopiero po wpisie Elaszki i przyjrzeniu sie zobaczylam, ze to szyb.

   2. LASZKO ❤ KOCHANA to będzie powiązana odpowiedź zarówno do Ciebie , jak i KOCHANEJ ARKONY ❤

    BIAŁY ŁABĘDŹ, kiedyś narysowałyśmy z Córcią takie piękne Białe Łabędzie z książeczki pt. ,,Brzydkie Kaczątko''
    Ja swojego dałam kiedyś dla bardzo cierpiącej BIAŁORUSINKI- Olgi ❤ No i tak sobie myślę, bo teraz Jej życie jest zupełnie inne:
    BIAŁY ŁABĘDŹ JE ODMIENIŁ, a groziła jej deportacja- zbierałam podpisy od całej wsi za Jej pobytem tu na stałe- UDAŁO SIĘ ZOSTAŁA ZE SWOIMI SYNAMI W POLSCE! Odeszła od partnera sadysty! Ma nowego wspaniałego już Męża i jest szczęśliwa z synami tu w Polsce ❤

    Laszko ciemna piramida- od razu skojarzenie: GDYNIA!
    JASKINIA- KRAKÓW, Jaskinia- nicość i ten artykuł dzisiaj- dodam piękny! Nicość ( o NICOŚCI mówił Pan Tadeusz)

    ,,Słynne zdanie Sartre’a "Człowiek jest tym, czym nie jest i nie jest tym, czym jest" dotyczy tego właśnie aspektu ludzkiej egzystencji: ciągłego niedookreślenia jego istoty, które skazuje go na zawieszenie w etycznej i zarazem ontologicznej próżni. Nicością jest życie człowieka – konkluduje Sartre – skoro jego krótkie wyłonienie się z nicości składa się wyłącznie z kolejnego pasma esencjalnego niebytu.''

    ,,Lechici skazani na wieczną służalczość – wobec Żydów?''

    ,,Na koniec wyjaśnię, o co chodzi z tymi przywołanymi w tytule Lechitami. Otóż powszechnie przyjmuję się, że historia Polski, to historia rozpoczynająca się chrztem Polski – wcześniej nie wiadomo co było, prawdopodobnie jakaś NICOŚĆ…..''
    http://att.neon24.pl/post/142398,lechici-skazani-na-wieczna-sluzalczosc-wobec-zydow

    Dziobiąca KURA to MY! Walimy w ten LÓD ile wlezie, ile sił!
    Najbardziej obudzeni mają w nazwach swych miejscowości: BIEL – BIAŁA! BIELIK!
    ORZEŁ- BIAŁY ORZEŁ zawłaszczony jak zwykle- co piękne- to musi być zaciemnione przez ciemnych! Ale Białego się nie da tak łatwo przyciemnić!

    Biały ŁABĘDŹ, BIAŁY ORZEŁ może to pomoże Arkono:
    ( tu małe wyjaśnienie u TAWa jest BIAŁY KOŃ, a Biały Jednorożec u Arkony <3)
    a i Laszko ❤ Słońce MIANOWNIK WSPÓLNY wszystkiego:

    „Podstawą swastyki jest krzyż słoneczny o równych ramionach (oznacza on wszechobecność Boga).

    To dla waszych potężnych mądrości w nawiązaniu do WIZJI LASZKI ,,WIZJA BIALEGO ORŁA''
    ,,Wodnik/Orzeł/Ptak/Łabędź/Małpy/Niebo/Wiatr – północ''

    Pozostałe Filary Ziemi to (tylko dla wtajemniczonych głęboko w wiedę): Krowa/Byk/Ogień/Błyskawica lub Woda/Bór (zachód lub wschód), oraz Biedronka/Wedrik/Skarabeusz/Skorpion/woda/bór/lub ogień/ błyskawica wschód lub zachód, a także Wodnik/Orzeł/Ptak/Łabędź/Małpy/Niebo/Wiatr – północ.

    1. Bedrik/Skorpion/Skarabeusz – Bór/Woda, Wschód lub Zachód Ogień/Błyskawica; 2. Lew/Kot – Spor-Bagno/Ziemia, Południe; 3. Byk/Krowa/Wół – Ogień/Błyskawica lub Bór/Woda, Zachód lub Wschód; 4. Wodnik/Orzeł – Wiatr/Niebo, Północ. Cztery Kiry – części Feniksa/Sfinksa znane z symboliki masonerii i tarota (tam to rycerze) – to
    1. Orzeł (Łąbędź, Ptak-Ptah) – -zastąpiony u Masonów Aniołem – a właściwie skrzystym człowiekiem (człowiekiem świetlistym i skrzydlatym) to jest Demonem- zduszem- Dziadem-Opiekunem – Aniołem oraz; 2. Wół/Byk/Krowa; 3. Żuk/Wedrik/Biedronka/Skarabeusz 4. Lew/Kot – a wszystko skrzydlate.
    Jednocześnie w chińskim Zodiaku są to: 1. Krowa-Byk, 2. Małpy-Orzeł -Łabędź, 3. Wąż-Biedronka/Skarabeusz i 4. Lew/Kot/Dzik/Wąż-Serpent/Smok HERBU WROCŁAWIA i kręgu przemian rocznych Światła Świata.

    Krowa Luty-marzec, 2 miesiąc roku chińskiego – 20 luty do 22 marca (Przesilenie Wiosenne, 20-26 marca), Wąż 6 miesiąc roku chińskiego – 2o czerwiec – 20 lipiec (Przesilenie Letnie, 20 – 26 czerwca), Dzik 12 miesiąc zodiaku chińskiego – 20 grudnia – 20 stycznia (Przesilenie Zimowe, 20-26 grudnia), Małpy -Orzeł-Łabędź 9 znak zodiaku chińskiego 20 września – 20 października (Przesilenie Jesienne, 20- 26 września), wtedy właśnie PRZYLATUJĄ ŁABĘDZIE!

    Cztery Kiry – części Feniksa/Sfinksa znane z symboliki masonerii i tarota (tam to rycerze)!

    Z NICOŚCI WYŁONIĄ SIĘ RYCERZE! RYCERZE SIĘ OBUDZILI LECHICI POWSTALI ❤ OD ,,ORŁA SIĘ ODWRÓCILI'', BO BIEL ZMOCZONĄ BRUDEM UJRZELI!

    BIELIK ❤ ŚPIEW PTAKA dla CIEBIE:
    http://wislawarszawska.pl/bielik/
    ,,Przyglądając się bielikowi, ciężko się dziwić, że nasi przodkowie wybrali go jako symbol naszego kraju – nasze godło. Bielik, choć pod względem systematycznym nie należy do orłów, a do spokrewnionych z nimi orłanów, zadziwia królewskim wyglądem i majestatem. ''

   3. Nie znam się na znaczeniu numerologii, ale ostatnio pod nogi sfrunęły mi metalowe zszywki w jednym pakiecie, a było ich połączonych: 34!

   4. Elaszka pisze:”Ale Białego się nie da tak łatwo przyciemnić!”

    Tak masz rację ELaszko Cudowna Iskierko ŹRÓDŁA, w najgłębszych pokładach Twojego serca ja widzę tylko Światła biel czyli MIŁOŚĆ do wszystkich ISTOT ŹRÓDŁA.

    Wiem ,że przez wielu jestem wyśmiewana, gdyż od lat głoszę, że MIŁOŚĆ jest ENERGIĄ MOCY i uniwersalną siłą.

    Nawet pseudonaukowcy szukając jednolitej teorii Wszechświata, zapomnieli w swojej zarozumiałości o najpotężniejszej niewidzialnej ale odczuwalnej sile, jaką jest Światło Miłości, które oświetla tych, którzy JĄ dają i przyjmują.

    MIŁOŚĆ jest ŹRÓDŁEM, a ŹRÓDŁO jest MIŁOŚCIĄ i to właśnie ta siła nadaje naszemu życiu znaczenie, jest czynnikiem który my istoty ludzkie zbyt długo ignorowaliśmy, i dlatego mamy to co obecnie przeżywamy, bojąc się wyrażać swoim postępowaniem miłości.

    Wiedzmy, że jest ONA jedyną ENERGIĄ we wszechświecie, która nie podlega Wolnej Woli człowieka, zadziewa się tylko u tych z nas , którzy dotarli do wyższych poziomów ŚWIADOMOŚCI.

    Może się jeszcze raz powtórzę, ale powiem, że jeśli chcemy aby nasz gatunek ludzki przetrwał, jeśli mamy znaleźć sens w życiu, jeśli chcemy ocalić ŚWIAT i każdą czującą istotę, która Go zamieszkuje, to MIŁOŚĆ kochany TAWie i inni 😀
    jest jedyną odpowiedzią i bronią by całkowicie zniszczyć nienawiść, egoizm, chciwość, które dewastują przez wieki i nadal naszą Przepiękną Planetę Mateńkę Ziemię, a którą ja każdego dnia Błogosławię i Kocham coraz bardziej i tak już pozostanie, aż do mojego ponownego spotkania „tet a tet”ze ŹRÓDŁEM.

    Bez naszej przemiany, przemiany w NAS nie może być żadnej przemiany Świata.

    Może mój smutek kazał mi napisać to co powyżej, ale taką miałam potrzebę. Przepraszam ❤

   5. Laszko ❤ może tu jest podpowiedź: PODGÓRZE PERŁA KRAKOWA! KOPIEC KRAKA (3 MINUTA) – w roku 1849 wokół Kopca zbudowano ford o charakterze cytadelowym, który był częścią TWIERDZY KRAKA! BUDOWLI TEJ NADANO NUMER : 33!
    PODGÓRZE – Perła Krakowa (film dokumentalny

    ,,Podgórze jest najbardziej zieloną częścią Krakowa i skrywa wiele tajemnic które koniecznie powinniście poznać. Mało kto wie że sto lat temu Podgórze było samodzielnym, pełnym dobrobytu MIASTEM! To tutaj mieściło się getto oraz fabryka Emalia przy ulicy Lipowej 4 gdzie w czasie wojny działał Oskar Schindler. To właśnie tutaj znajdował się drugi co do wielkości na terenie Polski obóz zagłady Kraków Płaszów. To właśnie tutaj Steven Spielberg robił zdjęcia do filmu "Lista Schindlera". Znajduje się tutaj także najstarsza budowla w Krakowie, kopiec Krakusa. Zapraszamy was na niezwykłą podróż która skłoni was do tego aby odwiedzić to niezwykłe miejsce.
    .https://www.youtube.com/watch?v=7itcc8l6b5s
    WARTO ZWRÓCIC UWAGĘ, GDZIE STOJĄ KOŚCIOŁY!
    a stoją w miejscach WAŻNYCH dla LECHITÓW! jest nawet Kościół otwierany dwa razy do roku- jeden w ŚWIĘTO RĘKAWKI! PROWADZONE SA TAM BADANIA! i DLACZEGO skażono PODGÓRZE ENRGIĄ CIERPIENIA!

    Nawet PODGÓRZE NA KRZEMIONKACH- KRZEM 😀
    Plac ZGODY NR.18 – Apteka pod ORŁEM!
    ,, JA GOJ , ARYJCZYK!
    Wszyscy nie- żydzi musieli opuścić PODGÓRZE!
    Apteka pod Orlem – The Eagle Pharmacy 1

   6. TAW przepraszam, ale jakiś chochlik coś tu narobił nie tak 🙂
    O TORZE I JPII Tu:
    Apteka pod Orlem – The Eagle Pharmacy 4 https://www.youtube.com/watch?v=g9–ttZOMLk

    A to dla SłowiAneczki NA SMUTECZKI 😀
    POTWIERDZAM ❤
    ,,MIŁOŚĆ jest ENERGIĄ MOCY i uniwersalną siłą''
    Trebunie Tutki – Nasze Reggae https://www.youtube.com/watch?v=EeX7Fyr3FxY
    ,,Tak witoj dzień coby dobry był
    Idzie nowy dzień i nowy cas
    Idzie miłość, a to jej znak''
    Trebunie Tutki – Nasze Reggae

   7. Dziekuje Elaszko Droga ❤

    "a swojego dałam kiedyś dla bardzo cierpiącej BIAŁORUSINKI- Olgi ❤ No i tak sobie myślę, bo teraz Jej życie jest zupełnie inne:
    BIAŁY ŁABĘDŹ JE ODMIENIŁ, a groziła jej deportacja- zbierałam podpisy od całej wsi za Jej pobytem tu na stałe- UDAŁO SIĘ ZOSTAŁA ZE SWOIMI SYNAMI W POLSCE! Odeszła od partnera sadysty! Ma nowego wspaniałego już Męża i jest szczęśliwa z synami tu w Polsce ❤"

    Bialy Labedz…Krolewna Lebiedz… Lada jest przedstawiana z Labedziem…Dana, Bogini WODY tez…
    🙂

    "Ma nowego wspaniałego już Męża i jest szczęśliwa z synami tu w Polsce ❤"

    Niech Im sie wiedzie… ❤

    i Baj Boze tym wszystkim, ktorzy cierpia i w zyciu ktorych nic nie jest tak , jak byc powinno… ❤

    Wiecej napisze innym razem…Czas teraz nagli…obowiazki…

   8. „,,MIŁOŚĆ jest ENERGIĄ MOCY i uniwersalną siłą”

    Moze w czas Przesilenia zadziala Jej Moc cudowna…bo ciezko jest…i nie tak jak potrzeba…Czas juz na jakies CUDA… naprawde juz czas…

   9. „Najbardziej obudzeni mają w nazwach swych miejscowości: BIEL – BIAŁA! BIELIK!”

    A to ci dopiero …

   10. Elaszce 🙂

    .https://www.youtube.com/watch?v=aM56CgSR340

    Aha…
    „Жрица Арконы – czyli „żerczyni”, kapłanka-ofiarniczka Arkony. Kapłanka jest w stroju jakby starorusko-książęcym,
    Wsiewołod Iwanow (Всеволод Борисович Иванов)”

    Александр Угланов)

    LABEDZIE I WILKI ❤ ❤

    " A tu Pani Wilków (chociaż obraz bez podpisu): Stoi w najpółnocniejszym modrzewiowym lesie, na polodowcowym głazie-mutonie, na którym piorunowe runy „S”. Ale skądś ten obraz jest nam znajomy… Tak, to przecież siostra bogini Marzanny z grafiki Kazimierza Perkowskiego. Tylko nasza Marzanna psy ma u boku, nie wilki. Ale pozór i spojrzenie to samo…"


    Za: taraka ( http://www.taraka.pl/rosyjskie_malarstwo_fantasy )

   11. „Biały ŁABĘDŹ, BIAŁY ORZEŁ może to pomoże Arkono:
    ( tu małe wyjaśnienie u TAWa jest BIAŁY KOŃ, a Biały Jednorożec u Arkony <3)"

    …To polaczone Energie… tak to odczytuje, gdzies w Kosmosie lacza sie potezne energie ❤

    Elaszko Mila, jak ja tutaj na ten wpis dzisiaj w srodku Nocy trafiam ?…aha, szukajac obrazow artysty, ktorego nazwiska nie pamietam, a na ktorego tworczosci sie opiera pan Owsianko…

    jest wyzej mowa o wrotach , o przejsciu…
    i jest mowa o Jednorozcu…a ja wlasnie gdzies pod innym wpisem wkleilam Jednorozce 🙂

   1. Laszko ❤ może to pomoże, ale zbiegi okoliczności 😀
    7:13 MINUTA

    Краков – древняя столица Польши.

    JA PIERDZIELE- NO W TYM ODCINKU SĄ TUNELE- WŁAZ, IDĄC DALEJ:
    Pankiewicz dostał SPISANĄ RĘCZNIE TORĘ – „Pentateuch'' OD DR. ALDMARA- ZWIJANA NA PERGAMINIE, ODRĘCZNIE PISANA W AKSAMITNYM SUKNIE! 5:13 MINUTA!
    ( tej 4 części nie mogłam znaleźć, ale..)

    W roku 1954 czy 55 zJAWIł się u T. Pankiewicza KSIĄDZ WOJTYŁA!
    MESJANIZM- RABIN Z DŁUGĄ BIAŁĄ BRODĄ:
    ,, no cóż ja mam Ci powiedzieć, nawet jeżeli Ci powiem to Ty tego nie zrozumiesz! Wiesz jak po PIĄTKU BĘDZIE PIĄTEK TO przyjdzie MESJASZ!
    -rozumiesz coś?! Ja nie zrozumiałem!
    – Rabbin: Nie rozumiesz, bo jak po piątku może przyjść piątek?!
    Ale gdyby się znalazł taki moment, gdyby na całym ŚWIECIE ŻADEN ŻYD MOWĄ, CZYNEM, MYŚLĄ BY NIE ZGRZESZYŁ to wtedy PRZYJDZIE MESJASZ!

    Rus sie i odzyj, nie dej sie pytać
    Hej, nase reggae obudzi cie
    Serce zabije, nie godoj nie
    Ze nigdy do dziś i cosi zrób
    Ukochoj jom od rania juz
    Kołysoj jom ku świtaniu
    Nase reggae – góralsko muzyka
    Nase reggae – nuta miłosno

    Słonko za górom, koło nos mgła
    Wiem co ty robis, zabijos cas
    Dziwujes sie, jako to jest
    Ze dajes więcej, a bieres mniej
    Góralsko śpiewka to nase reggae
    Chodż se po chmurak jak ci tu żle
    Nase reggae – góralsko muzyka
    Nase reggae – nuta wierchowo

    Zyj, worce zyć nasom tradycjom
    Zwady juz dość, cierta wygnoj
    Nie godoj nie samemu sobie
    I ośmiej sie – dyć o to chodzi dziś
    Tak witoj dzień coby dobry był
    Idzie nowy dzień i nowy cas
    Idzie miłość, a to jej znak
    Nase reggae – góralsko muzyka
    Nase reggae – nuta krzesano

   2. Elaszko kochana, na Wikipedii jest opis Kopca Kraka i kilka zdjęć,

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiec_Krakusa

    Niestety nie potrafię wkleić pojedynczego zdjęcia, ale łatwo można znaleźć panoramę Krakowa. Kościół pogania kościół.

    Nie wiem dlaczego te cyfry skonarzyły mi się z kolorami. Trzy zobaczyłam jako żółty, a cztery czerwony.

   3. ARKONO KOCHANA ❤ od wczoraj tak mi w myśl się wkrada: ,,ESTERKA'' to w związku z Krakowem i kopcem ESTERKI zrównanym z Ziemią pod BOISKO:
    Astronomiczna tajemnica Krakowa (film dokumentalny)
    .https://www.youtube.com/watch?v=7H8H5wIheGA
    ,,Na miejscu pochówku kochanki król nakazał rzekomo usypanie kurhanu zwanego Kopcem Esterki. Siła legendy była tak duża, że w roku 1787, gdy do Krakowa zawitał król Stanisław August Poniatowski, na jego rozkaz rozkopano rzekomą mogiłę. Oczywiście nic nie znaleziono. Najprawdopodobniej rzeczona mogiłka była grodziskiem.''

    A dziś Dzięki Tobie ❤ Pojawia się to:
    Nieznana historia Księgi Estery;

    3 300 wyświetleń!

    SŁYSZĘ purim WIDZĘ MARSZE TĘCZOWE!
    PURIM! 5:44 MINUTA!
    Święto Purim kojarzone było z żydowskim karnawałem. Podczas święta przebierano się i zakładano maski. Było to jedno z najradośniejszych świąt żydowskich.

    ŚWIĘTO UPAMIĘTNIAJĄCE ŚMIERĆ PONAD 75 TYS. PERSÓW! w TYM 10 DZIECI AMANA!
    ,,w momencie kiedy pojawia się imię AMANA- pierwszego MINISTRA PERÓW wszyscy są zobowiązani do zakłócania tekstu, by imie to zostało wymazane z pamięci!
    Piją wino, jedzą ciastka nazwane USZAMI AMANA! ''
    AMANOWI W BRUTALNY SPOSÓB ODCIETO USZY!- tu przychodzi mi na myśl BRUTALNA METODA-UCHO IGIELNE!

    TERAZ JUZ CZYSTO I WYRAŹNIE WIDAĆ DLACZEGO:
    były sierocińce katolickie! Z hiszpani ich wypędzono!

    ,,Wypędzenie Żydów z Hiszpanii W podręcznikach do historii czytamy o roku 1492 jako tym, w którym Krzysztof Kolumb dotarł na wybrzeże Nowego Świata. W historii Żydów data ta ma jednak zupełnie inny wydźwięk – łączy się z jedną z największych tragedii, jakie spadły na naród […]

    Edykt z Alhambry (zwany również edyktem o wygnaniu Żydów) – edykt wydany 31 marca 1492 przez Królów Katolickich Hiszpanii Izabelę I Kastylijską i Ferdynanda II Aragońskiego, nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i jej posiadłości do 31 lipca 1492 roku[

    Aman (qya. Błogosławiony, Wolny od zła)
    kontynent ze stworzonej przez J.R.R. Tolkiena mitologii Śródziemia

  1. To ub-ecko -NKWD-ziarskie metody ,ktore od 1945 roku stosowane sa wobec Polakow. Niestety widac wyraznie ,kto tworzy prawo w Polsce dla Polakow. Jak tak dalej pojdzie to myslenie o wolnosci bedzie tez zabronione .

  2. Po takich poli(n)cyjnych akcjach widac, prawdziwosc i celnosc tresci tam przedstawianych, a kóre sa sola w oku
   pustynnych funkcjonariuszy. To wydarzenie powoduje wzrost wartosci i wiarygodnosci tego narodowego portalu ( bynajmniej w moich oczach).
   Z tego co zauwazyłem, to nie tylko tresci typowo zydowskie,
   ale tez ( a moze przede wszystkim) obnazajace kosciół zydo- katolicki spowodowały wjazd słuzb.
   Nie zdziwiłbym sie, jakby twórcy(om) portalu przedstawino
   zarzuty szpiegowstwa na rzecz Rosji, za obrone Piskorskiego i niektóre teksty np. taki fragment napisanym przez Izrael Szamir .http://www.unz.com/ishamir/poland-under-the-jewish-messiah/

   „… Polacy od zawsze powtarzają ten sam kosztowny błąd: sprzymierzanie się z Zachodem przeciwko Rosji. Raz za razem zostawali zdradzeni przez swoich zachodnich sojuszników i musieli zapłacić cenę.
   Każdego można raz zdradzić, ale Polskę zdradzano tyle razy, że Polacy powinni zrewidować swoje nastawienia. Polska nie ma przyszłości jako przednia baza przeciwko Moskwie, ale to rozumowanie nie przeniknęło jeszcze do głowy Polaków…”

   .https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/06/06/polska-pod-zydowskim-mesjaszem/

   1. Wazny i konkretny wywiad G. Brauna, odnosnie mozliwej kieleckiej prowokacji 2, nowym lotnisku, wysiedleniu 21 wsi pod kopalnie
    odkrywkową? ( w prasie cisza), wielkim transporcie 700 palm z portu w Roterdamie.
    .https://www.youtube.com/watch?v=_lB1tsZjEgI
    Radze sie chwilowo wstrzymac z fajerwerkami, bo dzien sie jeszcze nie skonczył.

 10. Trebunie Tutki – Jo cłek wolny

  ,,Jak sie poddać Twojej woli
  O mój wiecny Panie
  Kiedy serce straśnie boli
  Dusom sarpiom rany
  Ref.: Jo cłek wolny i ślebodny
  Buntuje sie dusa moja
  Na Twoje przykozy
  Jo cłek wolny i ślebodny
  Nie wtrącoj sie do mnie
  I mój dziadek tyz taki był ”

  Cujcie się ŚLEBODNIE- zbiyrojcie siyły ducha i ciała. Nie turbujcie się o bezpieczeństwo, bo kie trza i ka trza, to …

  Słownicek góralsko-ceprowski
  śleboda – WOLNOŚĆ ❤

 11. Biznes na Żydach: pieniądze i seks „Wojna to naprawdę dobry interes”.

  Po układzie w Monachium i upadku Czechosłowacji Schindler w glorii zasłużonego bojownika opuścił więzienie. Stał się bezkompromisowym nazistą. Został członkiem NSDAP. W październiku 1939 roku, po zajęciu zachodniej połowy Polski przez Niemców, postanowił wykorzystać swoją pozycję do robienia interesów nad Wisłą. Przybył do Krakowa – stolicy Generalnej Guberni. Przywiózł ze sobą „błogosławieństwo” partyjnych zwierzchników, z którymi miał się dzielić zarobionymi pieniędzmi

  Jesienią 1944 roku austriacki przemysłowiec i nazista Oskar Schindler postanowił przetransportować ze swojej fabryki w Krakowie do Czech ponad 1100 Żydów. Decyzja Schindlera była podyktowana przede wszystkim koniecznością ewakuacji fabryki przed zbliżającym się sowieckim frontem. Jednak dzięki niej Żydzi z krakowskiej fabryki Schindlera mieli szansę przeżyć zagładę.

  Nie ulega wątpliwości, że Schindler był nazistą i nie interesował go los mordowanych Żydów. Jego
  http://nczas.com/2012/06/05/prawdziwa-historia-oskara-schindlera/

  1. Ta sprawa powyższa nazisty Oskara Schindlera od razu połączyła ni się z tym co pisał Paweł o SOROSIE I WPISIE TRUMPA!
   Sekret z młodości George’a Soros’a

   1. no i prosze a ja spotkalem sie juz jakies 20 lat temu z oskarzeniem ze strony pewnego zyda ,za „rzekome winy „swoich dziadkow ,ze Polacy nie pomagali Zydom a wiedzieli o ich mordach. Za to ,ze podobno biernie stalismy jak ich mordowano i nie powinnismy wogole oddychac tam powietrzem i stapac po prochach ich przodkow. Problemem jest niestety „polski rzad” ktory toleruje ataki na Polakow oraz oczywsicie nie chroni Polakow.

   2. portal no eskape

    ” no i prosze a ja spotkalem sie juz jakies 20 lat temu z oskarzeniem ze strony pewnego zyda ,za „rzekome winy „swoich dziadkow ,ze Polacy nie pomagali Zydom a wiedzieli o ich mordach. Za to ,ze podobno biernie stalismy jak ich mordowano i nie powinnismy wogole oddychac tam powietrzem i stapac po prochach ich przodkow.”

    Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że cały świat mocniej potępia tych, którzy nie pomagali (my wiemy dlaczego), uważa za wiekszych przestępców tych którzy (obojętnie z jakich pobudek) wydawali ukrywających się Żydów, niż tych, którzy ich potem mordowali.

  2. Elaszko, oni z wszystkich Niemców, ktorzy cokolwiek zrobili przeciw Hitlerowi, nieważnie z jakich pobudek,robią teraz bohaterów walczących z nazizmem. A prawda była taka, że osoby te ( np von Stauffenberg, którego zagrał Tom Cruse w filmie hollywoodzkim) zauważywszy, że niemcy hitlerowskie wojnę przegrywają, chciały jak najwięcdj z ogromu 3 Rzeszy ocalić, chcieli wejść w układy z zachodem i razem z zachodnimi aliantami walczyć ze stalinowską Rosją. A teraz Szydzi robią w holyłudzie z nich bohaterów.

   Szukają takich w narodzie oprawców, a tych co rzeczywiście z hitleryzmem i stalinizmem walczyli np. Karski są pomijani.

   1. Elaszko ten burdel z ostatnia wojna to byl generalnie holokaust slowian na terenie calej Europy i byla to generalnie ubojnia bialego slowianskiego DNA .Gdyby nie ta wojna to ile bialych ludzi bylo by dzis w Europie? a kto moglby stracic wladze???? szykuje sie nastepna strefa zgniotu jak zawsze co jakis czas.

   2. „Gdyby nie ta wojna to ile bialych ludzi bylo by dzis w Europie?”

    No wlasnie…

    A ile osob , po wojnie juz, zniszczono i niszcza nadal , alkoholem…i ogolnie uzywkami…

    Ratujcie kogo mozecie,
    ratujcie, kogo umiecie,
    ratujcie, kogo kochacie,
    ratujcie, kogo znacie
    i nieznacie !
    Ten chlopak pijany na przystanku, to czyjs Syn i Wnuk,
    Ten mezczyzna zasikany, to czyjs OJCIEC…BRAT….
    Ta kobieta, ktora pali za duzo i zatruwa sie kawa…to MATKA…to Corka…
    itd.

 12. Piekna ta kobieta przy STUDNI… znamienne !
  Studnia ! Mocny Symbol, Bogaty Symbol…

  I pytam Wiatru i Matki Wody, jak wykrzesac z lez po tym , co zniszczone, MOC i SILE do tego co byc jeszcze moze ???
  Gdzies jest odpowiedz…Wiatr Ja znajdzie… Woda wyczuje…

   1. A to dziwny zbieg okolicznosci, bo pod koniec lipca…ale o tym ci….sza…
    No moze wreszcie Dobre Anioly maja jakis ukryty prezent w zanadrzu…a te pozostale Anioly tez ❤ ❤ ❤

    Wy Duchy Swietliste…i Wy Duchy Inne… Czesc Wam, Chwala i Milosc niech bedzie dana i nie wedlug zaslug, ale wedlug Milosci…

   2. „Lachy poczują wreszcie Wiatr w żaglach 🙂”

    Daj Boze niech uzaleznieni beda SLEBODNI,

    Daj Boze niech samotni beda spelnieni,

    Daj Boze niech kzdy otrzyma, czego mu dzisiaj brak ❤

   3. Ach te dobre, MOCNE nowiny… I ta, TAW-ie, KOŁOWROCIE, Tawerno, Lechio – ŻYCZLIWOŚĆ. Generujmy ŻYCZLIWOŚĆ wszem. Oto jest słońce z serc.

   4. KOLOWROT pisze: „Daj Boze niech kzdy otrzyma, czego mu dzisiaj brak ❤”

    I TAK SIĘ STANIE kochany ❤ KOLOWROT bo jest nas już bardzo dużo chcących właśnie tego .

    Ślijmy wszyscy wspólnie i każdy z osobna uzdrawiającą energię miłości z naszych serc, w każdy zakątek tej Przepięknej Planety gdzie dzieje się krzywda i cierpienie Istotom ŹRÓDŁA.

    Pozdrawiam serdecznie i pięknej nocy życzę.

   5. Słowianko, Twók komentarz napisałaś o 22:55, nie wiem dlaczego rzuciło mi się w oczy, a że mam książeczkę dr. Doreen Virtue znawczyni komunikscji z Aniołami, wyjaśniającą, co nam Anioły poprzez cyfry chcą powiedzieć, i tak

    22 oznacza: Aniołowie widzą pozytywne wyniki Twoich modlitw. Chcą, abyś pozostał cierpliwy i optymistyczny, podczas gdy w Niebie trwa praca nad ostatecznymi szczegółami. To pilne nawoływanie ze strony Aniołów, aby „wierzyć”

    55 oznacza: To okres ” pożegnania starego, przywitania nowego”. Przyjmij te zmiany z radością, gdyż są one zalążkiem nowych błogosławieństw.

    Miłej nocy

   6. „Generujmy ŻYCZLIWOŚĆ wszem. ”

    TWORZMY ŻYCZLIWOŚĆ wszem

    „Generować, wygenerować

    Czasowniki te lepiej sobie w starannej polszczyźnie darować. Są przecież rodzime odpowiedniki „uzyskać”, „powodować”, „osiągać”, „wytwarzać”…

    Nie będę ukrywał, że należę do tych osób, które irytują się, kiedy słyszą lub widzą w druku słowa generować (wygenerować), generowanie użyte w znaczeniu ‘tworzyć, wywoływać, powodować’. Oto kilka przykładów, żeby wyjaśnić, o co mi chodzi:
    dalej :tutaj 😉

    https://obcyjezykpolski.pl/generowac-wygenerowac/

    MACIEJ MALINOWSKI
    🙂

   7. Tak jest, Macieju! 😀 Sam jestem rycerzem języka rodzimego – nawet na polu bardzo już westerplatteńskiej walki o „tę” zamiast wszędozasiewanego „tą”, ba, marzeniem moim jest byśmy wrócili do języka i AKCENTU Przedwojnia. Irytuje mnie manieryzm westernizacji języka i artystów i celebrytów, jak jednak widać sam jestem trochę anglosas, a słowo „generować” jako wyraz siły i dynamizmu do mnie przylgnęło 😜. Słusznie jednak rzeczesz: dla wszystkich spraw lechickich bądźmy solidni i żywotni jak Wojsko Dębowe 🌳🌳🌳 – sława!

   8. TAW-ciu: jakiś czas temu twierdziłeś, że już od przesilenia letniego ma być „lżej”, czyli rozumiem, że się rozpędzamy i od końca lipca już będzie z górki?
    Coś z naszą MOCĄ musi być na rzeczy. Wczoraj dotarła do mnie dziwna wiadomość. Pewien mężczyzna z mojej rodzinnej miejscowości zwany powszechnie pijaczyną nagle zaginął. Wstępne ustalenia ujawniły, że obiecano mu wikt, opierunek i dobre zarobki oraz pracę przy truskawkach w … kRaju. Po drodze upojono go jakiś „odurzaczem” i wywieziono do Dojczów, ale …mimo wszystko dzielny Lach uciekł (uciekły także dwie kobiety). Znalazł w Niemczech jakiegoś Polaka, który zaprowadził go na policję i tym sposobem wrócił wraz z kobietami bezpiecznie do domu lżejszy o dokumenty i parę złotych. Twierdzi, że nic nie pamięta, ale coś mi się wydaje, że chyba nie chce pamiętać. Póki co podobno wydarzenie wpłynęło na niego pozytywnie. Oby tak dalej!!!

   9. „Lżej” będzie nie dla każdego…

    Dla tych, którzy się trują chemią apteczną, może to być bardzo niebezpieczny czas.

    A od końca lipca to ruszą wreszcie polskie sprawy, bo jak na razie to NaRÓD znów albo w słodkim uśpieniu, albo w pohukiwankach. A tu trzeba metodycznych, skoncentrowanych, punktowych, służących Życiu działań. Bez emocji i zbędnej internetowej paplaniny.

   10. „Twierdzi, że nic nie pamięta, ale coś mi się wydaje, że chyba nie chce pamiętać. ”
    DOSYPUJA SPECJALNE SUBSTANCJE !
    „Durny jasiek”…

   11. „służących Życiu działań. ”
    Uratuj jednego Czlowieka…Kosmos to zauwazy
    Uratuj jedno Drzewo…Kosmos to zauwazy

    Uratuj jedna chwile Zycia…Kosmos to zauwazy
    Nakarm glodnego…Kosmos to zauwazy
    Popros o ZYCIE DLUGIE dla kogokolwiek z tych co sie”trują chemią apteczną, „…Kosmos to zauwazy

    Bo czyz Kosmos moze miec mniej Milosci niz prosty skromny Czlowiek ?
    „Bo coz nam z tego, chociazbysmy i caly Swiat posiedli, a ktos z Kochanych Osob w Nim miejsca nie mial…?”

    .https://www.youtube.com/watch?v=Bq_M4emcXbg

    …pamietam////

    …ale oswietl mozliwosci chwili terazniejszej…

   1. „Wy Duchy Swietliste…i Wy Duchy Inne… Czesc Wam, Chwala i Milosc niech bedzie dana i nie wedlug zaslug, ale wedlug Milosci…”

    🙂

  1. Chodzi o to by zdyskredytować i ośmieszyć ludzi którzy robią coś dla Polski.
   Niemniej na kilku tam wymienionych trzeba zwrócić uwagę, bo przy okazji mówienia o wielu ważnych sprawach zmieniają fakty i przemycają kłamstwa. Przykład – Braun.

   1. Klamstwo bez prawdy latwo zauwazyc. Dlatego „technika” to tak : 2% klamstwa pomieszac z Prawda… Kto to zauwazy ?

    To jak „cos” dosypane do napoju…

  2. Wygląda na to, że Sanyaya – Lach w kapeluszu Dumbledora – wykonuje starą, sprawdzoną i wciąż skuteczną kampanię: skłócania Polaków. Jeszcze trzeba popracować nad tym, skoro udaje się to człowiekowi z tak zuchwale groteskowym wizerunkiem (zgarnął sporo zwolenników, promuje m.in. płaską ziemię). On rozdaje ciosy wszem i wobec: od Białczyńskiego do Eddiego. Ostatnio jednak traci wiarygodność, popełniając iście chazarski błąd: zagalopowanie w zuchwałości.

   1. Czciborze, krety są już wszędzie, nawet w moich grządkach 😀 i zjadają to, czego nie posadziły.

    I tak też jest w naszym matrixowym świecie.

    Musimy mieć mocno wysubtelnione serce i wyostrzony umysł, by widzieć i wyczuć pośród kłamstw i matactw PRAWDĘ i fałsz światowych KRETÓW.

    Wiemy, że nic nie wiemy, i z tego zdajemy sobie już sprawę, a to już jest COŚ w dzisiejszym poplątaniu z pomieszaniem.

    Ważne powinno być dla nas to, że na naszych oczach upada stary CIEMNY porządek Świata, i powoli, ale rodzi się NOWY. Na tym skupmy naszą uwagę, bo to jest przyszłość NAS i naszych DZIECI.

    To MY jesteśmy ISKRAMI ŹRÓDŁA, które niosą ŚWIATŁO i wyzwolenie dla tej PRZEPIĘKNEJ PLANETY.

    A Ciemności życzmy tylko łagodnego rozpłynięcia się w odmętach czarnych dziur KOSMOSU. 😀
    ❤ ❤ ❤

   2. SlowiAnko Mila, Krety, te prawdziwe, sa POZYTECZNE !
    „Kret właśnie ze względu na swój tryb żywienia może stać się naszym prawdziwym sprzymierzeńcem. Do jego stałego menu należą szkodniki upraw i trawników, z którymi ciężko poradzić sobie bez ich pomocy. Kret zjada dziennie 3 razy więcej pokarmu niż sam waży, a jego przemiana materii jest tak szybka, że po 12 godzinach braku pożywienia może zdechnąć.

    Nie jest wybredny, ponieważ kret codziennie zjada:

    dżdżownice,
    larwy i poczwarki owadów,
    pędraki, drutowce, wije,
    drobne kręgowce,
    ślimaki, żaby.”
    z : https://www.przydomu.pl/poradniki/kret-w-ogrodzie-trudna-ale-potrzebna-przyjazn.bhtml

    NIGDY nie nalezy zabijac kreta !
    „Także w naszych ogrodach warto krety przede wszystkim płoszyć, zniechęcać do przebywania w warzywniku (np. sadząc pewne rodzaje roślin) lub wynosić poza teren działki, ”

    Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem Nieba…

    „Zbieram slimaczki i niose nad rzeczke…” mowi pewna wspaniala madra, dobra OSOBA, ktorej slimaki zjadly niejedna kapuste …

    Slowianin nie odbiera zycia zwierzetom…chyba ze jest to koniecznosc…
    To na ktoryms filmie o protescie przeciw szczepionkom jeden z mowcow cytuje Goralke, ktora powiedziala :” Matka w obronie swojego dziecka moze zabic !”

    Szukam „Chodz czlowieku”, Stachury…trafiam na film o matce poety…u Bez Chaosowania…i WIDZE film o labedzich…znow sie przypomnialy…
    .https://www.youtube.com/watch?v=rA57ul2plTI

   3. ” promuje m.in. płaską ziemię”
    No tak…zamieszanie czynic w pojmowaniu swiata…

   4. „O czym świadczy obecność kreta i nornicy?

    Kret zamieszkuje gleby bogate w składniki odżywcze, o uregulowanych stosunkach wodnych. Nie lubi ziem piaszczystych, jałowych, przegrzewanych czy zakamienionych. Krety i nornice nie tolerują też gleb skażonych chemicznie ani zawierających dużo szkodliwych gazów. Uciekają, gdy w wyniku procesów gnicia w glebie pojawiają się metan, amoniak lub dochodzi do przyduchy glebowej.

    Dzięki systemowi korytarzy krety i nornice przewietrzają podłoże oraz je meliorują. W miejscach ich występowania obserwuje się krótsze zaleganie wody po intensywnych deszczach. Są to zwierzęta wrażliwe na drgania gruntu. Tam, gdzie zamieszkują, nie obserwuje się negatywnego oddziaływania drgania przemysłowego na środowisko, a zarazem kondycję zdrowia ludzkiego, powodujących nerwowość, wzrost agresji lub stany depresyjne. ”
    Więcej: http://ladnydom.pl/Ogrody/56,162370,19909726,szkodza-czy-pomagaja.html

    Rośliny odstraszające krety i nornice

    „Wybierzmy się do sklepu ogrodniczego i kupmy nasiona aksamitki rozpierzchłej. Oprócz działania odstraszającego, chyba z uwagi na dość intensywny zapach, dobrze sobie radzi z nicieniami zasiedlającymi glebę. Dodatkowym atutem aksamitki jest pozytywny wpływ na rośliny sąsiednie. W jej towarzystwie dobrze czują się pomidory, truskawki, maliny, marchew i cebula. Dodatkowo charakteryzuje się ona pięknymi kwiatami, które mogą stanowić ciekawy, dekoracyjny element nudnych warzywnych zagonków.

    Kolejną rośliną pomocną w pozbyciu się ww. intruzów jest bazylia pospolita. Ona i tak znajdzie się w każdym ogródku, lecz przeważnie w kwaterze ziołowej. Warto posadzić ją w różnych punktach ogrodu, by stanowiła zaporę dzięki swym mocno aromatycznym listkom. Warto wiedzieć, że bazylia może uchronić nas przed komarami, jeśli ją posadzimy np. w pojemnikach balkonowych.”

    http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/dom-i-ogrod/rosliny-odstraszajace-krety-i-nornice/

    Slowianie, nie uzywajcie SMIERCIONOSNEJ „CHEMII”; Sa roslinki, ktore oddala krety bez zabijania !

    Ja tez kocham ZYCIE.
    Kret 🙂

   5. „Arkona pisze:
    14 czerwca 2018 o 08:08”

    Dla BYSTRYCH w liczbach 😉

    08:08

    …Co to znaczy ? Bo znak to jakis…

  3. ARKONA pisze : ” SlowiAnko Mila, Krety, te prawdziwe, sa POZYTECZNE !”

   Kochana ARKONO ja wiem, że krety są pożyteczne, nigdy nie zabiłam żadnego stworzonka ŹRÓDŁA, tylko komary, no chyba, że bezwiednie nadepnęłam.

   Widać mam taką dobrą ziemię w warzywniku, bo norniki i krety wcięły mi w tym roku 11 porów, 9 sałatek, 7 selerów, że o buraczkach nie wspomnę, ale wpadłam teraz na sposób i wszystkie pozostałe warzywa powsadzałam do większych doniczek z dziurawym dnem, a te następnie wsadziłam w ziemię.

   Mam nadzieję i obserwuję co rano, czy czasem przez noc owe głodomory nie wejdą od góry by mi znów coś skonsumować. 😀

   A teraz kończę już odwiedziny na blogu TAWa, bo właśnie muszę wsadzić do doniczek a następnie do ziemi 30 sałat.
   Przestało padać więc zabieram się do roboty.

   Pięknie i serdecznie pozdrawiam i miłego dnia życzę Tobie piękna ARKONO i pozostałym TAWerniakom, dziękując zarazem za dobre porady. ❤

   1. Krety znajda inne mieszkanko 🙂
    Na chwale Zycia ! Na chwale ZYWII MATKI ❤

    Bukiet Tobie dedykuje 🙂

 13. Ja od dłuższego czasu obserwuję jak się wyśmiewają z tych co LECZĄ INACZEJ CZYLI SERCEM I ROZUMEM , dawno mówiłam, ze SANJAJA – KRÓL LECHII JEST PO TO BY OSMIESZYĆ! KOLEJNA to CLEO!

 14. Mój skromny ogródek też przekopany przez nornice, zastanawiałam się dzisiaj jak je odstraszyć . Wchodzę do Tawerny i dostaje informacje , niesamowita sprawa. Niestety na Kaszubach straszna susza serce się kraja jak patrzę na usychające roślinki dookoła , zauważyłam bardzo dużo młodych dębów w pobliskim lesie jeden nawet pojawił się u mnie , no i skrzyp też się pojawił . Niestety wrotycz który zrywałam w tamtym roku mizerny i mszyce go zjadają .

  1. Majk Koszyk,dobry facet,ma racje.Wszystko sie opiera na hipnozie i zastraszaniu tej wyimaginowanej rzeczywistosci.

  1. Tam pod borem zieleni się trawa,
   tam dziewczyna napasała pawa.
   Pasła, pasła i do domu gnała,
   i pawkowi tęskliwie śpiewała.

   piesn ludowa…przecudna…co by znaczylo, ze LUD przechowal OPOWIESC O PAWIU !

   Paw czy Labedz ? A moze OBOJE 🙂

   1. Na blogu „Moja Słowiańska Filozofia”…

    https://mojaslowianskafilozofia.blogspot.com/2013/11/wspierajmy-nasze-rekodzieo.html

    Żeby Polska Polską była
    Żeby Polska Polską była
    Żeby Polak był Polakiem
    Żeby Sława zwyciężyła
    Nad ty gorejącym krzakiem

    Żeby Ziemia nam rodziła
    Plon obfity do przeżycia
    Żeby woda słodką była
    Nierozstępliwą do przebycia

    Żeby drzewa owoc dały
    Ku potrzebie nam i ptakom
    Żeby rodak nasz wspaniały
    Raj uczynił swym rodakom

    Żeby desek w krzyż nie zbijać
    Lecz rodzinne wznosić domy
    By żywota nie dobijać
    A swój rozum mieć zbyt stromy

    Dla poczwary by nie wlazła
    Co umysły ludzkie splata
    Ta co z krzyżem tu przylazła
    Dręcząc nas przez długie lata

    Więc po rozum idź człowieku
    Przywróć wiarę co tu żyła
    Wypij „słodką” czarę leku…
    Żeby Polska Polską była

    Masław znad Warty

    Akcja „Kupujmy nasze rękodzieło” ma na celu przypomnieć wszystkim, żebyśmy pamiętali o rodzimych wytwórcach, wspierali nasz krajowy rynek i kupowali przedmioty od naszych polskich rękodzielników – czyli przedmioty oryginalne, wartościowe, artystyczne, wykonywane często w pojedynczych egzemplarzach.
    Pamiętajmy o artystach, twórcach, którzy poświęcili wiele czasu na to, żeby poznać daną technikę, nauczyć się jej, poświęcają czas, żeby stworzyć coś niepowtarzalnego, nietuzinkowego, pięknego i DOKŁADNIE WYKONANEGO, nie okupionego pracą małych rączek…
    Basta chińszczyźnie – kupujmy nasze rękodzieło!

    Chcemy Was zarazić tą akcja, prosić, żeby ten, kto chce, kto się z tym zgadza, podał dalej. Możecie, a wręcz prosimy Was o kopiowanie tego obrazka i tekstu powyżej i wklejania na swoich blogach.

    Mówcie o tej akcji swoim znajomym, zmieńmy mentalność Polaków.
    Nie jest to pierwsza taka akcja, ale warto takie myślenie promować, prawda?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s