Poseł ruchu obywatelskiego Kukiz’15 Paweł Skutecki (fot. Łukasz Antczak/Agencja Gazeta)
Moje wystąpienie na proteście STOP NOP było przemyślane. Nie jestem żadnym antyszczepionkowym oszołomem. Podtrzymuję: domagam się zniesienia obowiązku szczepień w Polsce. Uważam, że powinno to być dobrowolne – rodzicom, którzy są chętni, by szczepić dzieci, nie zabraniam tego.

Straszenie nas epidemią jest absurdalne, a słowo epidemia jest nadużywane. Mówi się o epidemii odry w Czechach i rzekomej pomocy wojska w walce z rozprzestrzenianiem się choroby. To nieprawda, pytaliśmy o to w konsulacie Czech w Polsce.

Podobnie było ze wzrostem zachorowań w Poznaniu. Było to związane ze znajdującymi się tam koczowiskami, a nie z nieszczepieniem dzieci. Co roku są okresy, w których pojawiają się zachorowania na odrę w Polsce, ale nie jest to żadna epidemia.

Jestem za tym, by ludzie mieli jak największą wolność. Nie musimy godzić się na żadne wykonywanie w szpitalach na nas, czy naszych dzieciach, procedur medycznych. Tym bardziej, jeśli nie są to procedury lecznicze czy ratujące życie, a jedynie profilaktyczne – a takimi są szczepienia.

Nie możemy przewidzieć, jakie konsekwencje dla życia i zdrowia dziecka będzie miało w bliższej lub odległej przyszłości szczepienie wykonane w pierwszej dobie po urodzeniu. Nie wierzę, że lekarze w warunkach polskiej służby zdrowia mogą z całą pewnością stwierdzić, że dziecko nie ma np. wrodzonego upośledzenia układu immunologicznego i skutki szczepienia dla jego odporności nie będą katastrofalne.

Wielu specjalistów podkreśla, że szczepienia przeciwko gruźlicy są wykonywane zbyt wcześnie.

W Polsce i Bułgarii szczepi się za to dzieci w pierwszej dobie po urodzeniu. Większość krajów w Europie nie ma takiej ilości tak wczesnych obowiązkowych szczepień.

Jestem za tym, by każde dziecko miało swój indywidualny kalendarz szczepień nadzorowany przez lekarza, który weźmie odpowiedzialność za to, że dziecku została podana szczepionka w danym momencie życia, w danym stanie zdrowia.

Jak ktoś chce szczepić swoje dziecko, to niech szczepi. Ale nie ryzykujmy zdrowiem i życiem dzieci, a uważam, że to właśnie się dzieje w szpitalach ze względu na to, że system szczepień w Polsce nie jest dobry.

To chora sytuacja, że do szpitala przyjeżdża policja, gdy rodzice odmawiają zgody na zaszczepienie dziecka. Głośna była sprawa m.in. szpitala w Białogardzie. Trafiła do sądu, a rodzice wygrali.

Nie mam żalu do Pawła Kukiza-Szczucińskiego, że złożył na mnie doniesienie do Komisji Etyki Sejmowej. Stworzyłem w Sejmie zespół do spraw szczepień, powołujemy niezależnych lekarzy, ale media słabo nagłaśniają sprawę, więc zgłoszenie sprawy do komisji etyki traktuję jako darmową reklamę, która nagłośni sprawę wątpliwości wokół obowiązkowych szczepień wśród rodziców i lekarzy.

autor: Paweł Skutecki, poseł ruchu obywatelskiego Kukiz’15

źródło: http://www.medonet.pl/zdrowie,posel-skutecki-z-kukiz-15-na-marszu-antyszczepionkowcow–skarga-do-komisji-etyki-poselskiej,artykul,1725536.html

*Laszko, dziękuję za info 🙂 TAW
Reklama

39 myśli w temacie “Domagam się zniesienia obowiązku szczepień w Polsce – poseł Paweł Skutecki (Kukiz’15)

  1. Śpiewie Ptaka, też tak uważam, nic piękniejszego nie mogło mnie dzisiaj spotkać, niż to, że nasi posłowie wreszcie przejrzeli na oczy i mądrzeją.

   Ja wiem, że będzie dobrze w naszym kraju, od jednego posła, który przejrzał na oczy, popłynie lawina tych, którzy się jeszcze bali chazarskiej rządzącej nacji.

   Sława i Chwała nam Lechitom.

   1. Ładne, Spiewie Ptaka 🙂

    …i wiecej trzeba, jak to TAW mowi : idzmy ławą
    Byle szybciej do DOBRA i NORMALNOSCI !

  2. Mówi się, że 1 jaskółka nie czyni wiosny, ale też wiadomo, że nie ma reguły bez wyjątku. Z góry odłamał się duży kawałek skały i ruszył……..

 1. „Nie mam żalu do Pawła Kukiza-Szczucińskiego, że złożył na mnie doniesienie do Komisji Etyki Sejmowej. Stworzyłem w Sejmie zespół do spraw szczepień, powołujemy niezależnych lekarzy, ale media słabo nagłaśniają sprawę, więc zgłoszenie sprawy do komisji etyki traktuję jako darmową reklamę, która nagłośni sprawę wątpliwości wokół obowiązkowych szczepień wśród rodziców i lekarzy.”

  Genialny czlowiek 🙂 „ale media słabo nagłaśniają sprawę, więc zgłoszenie sprawy do komisji etyki traktuję jako darmową reklamę, „

  1. Bardzo dziwne, że to przez główne media przeszło. Dziennikarka najpier dała wywiad z tym innym Pawłem Kukizem -Szczucińskim. A potem wypowiedź Pana Pawła Skuteckiego, brawo dla niej.

   A reklama taka, jaką Panu Jerzemu Ziębie zapewniły krytykujące go niusłiki czy inne wyborcze.

   Myślę, że w sejmie jest choć kilku takich Posłów, ale nie wiemy o nich, bo kogo nie ma w mediach, ten nie istnieje. Ściekowe media wolą pokazać po raz setny, jak Kaczyński o kanaliach mówi, albo „nazistów” z tortem z wafelków, a inne pieją, jak to za Morawieckiego Polska potęgą jak nie już jest, to zaraz będzie.

   Kogo nie ma w mediach, ten dla społeczeństwa nie istnieje, dlatego tak ważne są takie artykuły.

   1. Dla społeczeństwa może nie istnieć. I co, że nie istnieje? Istnienie bez mediów jest przynajmniej prawdziwe, a nie wirtualne. Czekam na czasy, gdzie media nikomu do niczego nie będą potrzebne. One są coraz bliżej. Jeszcze trochę poczekamy, ale tzw.media, najwięksi „mieszatiele”, znikną. Po prostu. Ot tak. Pozdrawiam. 🙂

   2. Dzięki temu, że nie tylko przez telewizornię, czy gazety informacja przepływa, możemy o takich ludziach się dowiedzieć. A to bardzo dobrze. Ja też nie mogę się zmiany doczekać…. ale jestem cierpliwa.

 2. Kochany TAWie ja o tym wiem, ale Ty dopiero dzisiaj dałeś artykuł, gdzie mogłam skomentować. 😀 ❤
  W 2016 roku jeszcze mnie nie było na Twoim wspaniałym blogu. 😀 ❤

  1. SłowiAneczko
   wielu z nas wtedy TU nie było, ale wszystko wydarza się PO COS. Nasze myśli wysyłane w PRZESTRZEŃ – od jakiegoś czasu przybierają formę realną. To się dzieje małymi kroczkami, ale pewnie i stale do przodu.
   Myślę, że naszym spokojem też uda się opanować zawirowania szaleńców na tej pięknej ZIEMI.
   Serdeczności na ten cały słoneczny dzień.

   1. „Myślę, że naszym spokojem też uda się opanować zawirowania szaleńców na tej pięknej ZIEMI.”

    Jaso masz rację , złością Miłości się nie zabije, ale Miłością złość już tak, gdyż Miłość ze ŹRÓDLANEGO serca wychodzi, a złość nasz umysł i ego płodzi.

    Szaleńcy jak przybyli tak znikną, a piękne Istoty pozostaną, by rozpocząć budowanie nowego Świata zgodnie z Prawami JEDYNEGO.

    Ja wiem ,że będzie pięknie dla tych wszystkich, którzy tego pragną i chcą.

    Ależ u nas rozszalała się w tej chwili burza i niesamowita ulewa.

   2. Śpiewie ptaka, ja od kilku dni tak mam, że wieczorami padam, oczy się ok. 20 godz. same zamykają, ja odpływam w sen. Dziwny stan dla mnie, choć w dni wolne lubiałam po południu sobie kimnąć, ale wieczorem niezależnie od tego ok. 23 mnie na spanie bierze (brało), bo teraz już mogłabym iść spać.

    🤔

   3. Mi się zamykają, a i tak spać nie mogę. W ciągu dnia, jeśli śpię, to śpię tzw. półsnem. O trudnościach w zasypianiu na noc nie piszę, bo nie chcę się żalić. Od dawna mam z tym problem, chyba od 10 lat, choć ostatnimi czasy jakby było lepiej. Deszczu! Padaj! Proszę!

   4. „Deszczu padaj. Proszę.” Spiewie Ptaka tak się stanie, u nas już przeszła burza i ulewa i do Ciebie ją wysyłam, niechaj tam u Ciebie mocno poleje, roślinki odżyją a i sen mocny do Ciebie wiatr z południa kraju przywieje.

    Deszcz będzie padał, gdy konkretną chmurkę nad Tobą pięknie i czule poprosisz. 😀 😀

   5. Śpiewie ptaka, spróbuj z magnezem, ja po moczeniu nóg w mieszance siarczanu magnezu, sody i soli kłodawskiej odpływam, czuję się tak przyjemnie zmęczona. Można, a nawet lepiej jest chlorek magnezu używać, ale osoby z niedoczynnością tarczycy nie powinny, bo chlorek wypłukuje jod z organizmu.

    U mnie od 3 dni popołudniami pada, nawet intensywnie z burzami. Rośliny rosną pięknie……. ptaki śpiewają 😊

   6. „O trudnościach w zasypianiu na noc nie piszę, bo nie chcę się żalić”

    A jakie to żalenie?nie Ty jeden to masz , mi kiedyś bardzo dobrze spało się po wymoczeniu nóg w soli magnezowej i wypicia ciepłego mleka z miodem faceliowym i szczyptą cynamonu (tego prawdziwego) przed samym snem .

   7. „Ja wiem ,że będzie pięknie dla tych wszystkich, którzy tego pragną i chcą.”

    Na tym polegają wymiary koło wymiarów .

    Zastanawiam się dziś jak wielką siłę Anioł ma , który buty zakłada , przy jednym stole z ludźmi zasiada ich pokarmy je , słucha ich mowy , by zrozumieć szum wody …

    Powiem Ci co ja wiem (hahahahaha) 😉 będzie Pięknie , spełnią się marzenia wspólne bo tak one się spełniają i te osobiste 🙂

    ten Koń na Tawa bloga ja chyba byłam kiedyś Mustangiem nawet teraz jak zamknę oczy czuje ten wiatr w grzywie , wolność w biegu , bijące tętno .

    Kocham Cię .

   8. „…złością Miłości się nie zabije, ale Miłością złość już tak,..”

    Miłość niczego nie zabija.

 3. W USA ktoś postanowił chyba uwalić Sorosa. Jakaś aktorka napisała na Tweeterze do Chelsey Clinton (córki Clintonów), że George Soros współpracował w czasie wojny z nazistowskimi Niemcami i szabrował Żydów. Podobno w mediach rozpętała się burza, bo Donald Trump zamieścił ten wpis na swoim profilu.

  1. To jednak wychodzi na jaw….

   A mogli się uchronić, nie atakując Polski.

   Zasada, nie kłamcie o nas, a my nie będziemy o was mówić prawdy nie spodobała im się. Prawda jak oliwa….

 4. A mnie dziwi, że obywatele różnych krajów muszą się domagać od rządów, by zarządzeniami ich nie niszczyli.
  Rządy są przez obywateli równo opłacane za głosowanie za i przeciw. A obywatele harują (choćby zbieraniem podpisów) za darmo.

 5. Dzieje się. Ktoś porównał Pawła Kukiza Szczucińskiego czyli tego co skierował wniosek o ukaranie posła Pawła Skuteckiego do komisji etyki poselskiej do dr Mengele. Rozpętała się burza. https://dorzeczy.pl/kraj/66869/Doradca-Kukiza-porownany-do-zbrodniarza-z-Auschwitz-Poszlo-o-szczepionki.html
  Poza tym nowa minister zdrowia Włoch wydała rozporządzenie znoszące obowiązek szczepień wprowadzony w 2016 r. przez jej poprzednika, co pisze ktoś w komentarzu do ww. artykułu.

   1. [Laszka] Walencja ogłasza strefę wolną od Izraelskiego apartheidu
    ————————
    Ostry głos i bojkot Żydów. „Izrael to nielegalne i kryminalne państwo.”

    Smaczku dodaje fakt, ze mocne slowa padly z ust Pablo Iglesiasa Turrióna, przywodcy lewicowej! partii Podemos. Srodowiska zydowskie w furii. Pozostaje pytanie, czy Turrion odwazylby sie zaaranzowac TAKA prowokacje. Nie sadze. Uwazam, ze dostal prikaz od zwierzchnikow. To po prostu kolejny etap NWO. Tym razem rozdzial pod tytulem: „Czas na Izrael!”

    https://dorzeczy.pl/swiat/66841/Walencja-uderza-w-Izrael-To-przestepczy-kraj.html
    http://nczas.com/2018/06/09/ostry-glos-i-bojkot-zydow-izrael-to-nielegalne-i-kryminalne-panstwo/

  1. [Wolni Slowianie] Rozpętała się burza
   ————————–
   I o to chodzi. O te burze. Juz nie bedzie tak latwo zamiesc niewygodny temat pod dywan.

 6. Co do Izraela jest też informacja, że NATO nie będzie bronić Izraela przed ewentualnym atakiem Iranu, co powiedział Stoltenberg. Jest też dużo innych informacji np. na temat mających w przyszłym tygodniu nastąpić negocjacji wschód – zachód na temat nowego systemu zarządzania planetą oraz nowego systemu finansowego i tego że chazarska mafia coraz bardziej traci wpływy. Ostatnio ich marionetka rządząca Arabią Saudyjską została zastrzelona. Pisze o tym Benjamin Fulford z White Dragon Society powołując się na źródła Pentagonu. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/likwidacja-izraela-moze-byc-nieuchronna-poniewaz-nato-wycofuje-sie-z-jego-ochrony/

  1. „Likwidacja” państwa położonego w Palestynie i przenosiny go na Ukrainę są od dawna szczegółowo zaplanowanym i od listopada 2013 metodycznie wdrażanym projektem.

   Na szczęście NOWE ALGORYTMY PRZESTRZENI SŁOWIAN uniemożliwią skuteczną realizację tego projektu.

   Od Letniego Przesilenia 2018 rasa okupująca naszą przepiękną planetę znajdzie się w ewolucyjnie nieodwracalnej już defensywie…

   Sława Słowianom, umiłowani Bracia i Siostry, Słowianom Sława!

 7. Nieznajomosc prawa szkodzi!!„Interesy i dobro jednostki powinny być stawiane ponad wyłącznym interesem nauki lub społeczeństwa” – Powszechna Deklaracja w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka UNESCO. Oznacza to, że nikt nie może być zmuszony do zaszczepienia, żeby chronić innych!

  Obowiązek szczepień to nie to samo co przymus! Masz prawo odmówić zaszczepienia dziecka bez żadnych konsekwencji prawnych!obowiązkowość oznacza BEZPŁATNOŚĆ, a NIE PRZYMUS.NIKT FIZYCZNIE NIKOGO NIE MOŻE ZMUSIĆ DO SZCZEPIENIA ani za nieszczepienie karac!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s