31 myśli w temacie “Buta i arogancja obecnego korporządu nierządu wobec realnych problemów polskiego rolnika, który nas wszystkich żywi

 1. Witam. Wszystko pięknie się układa. Michał jest uosobieniem polskich młodych rolników, świadomych swojej roli w nowym rodzacym się uniwersum. To francuscy rolnicy będą się uczyli od nas. Polskim rolniczym youtobem wstrząsnął film pod tytułem „pogoda krutkoterminowa dla rolnikow” . Tej lawiny nikt już nie zatrzyma.

  1. Polskim rolniczym youtubem wstrząsnął film pod tytułem „Pogoda krótkoterminowa dla rolników”

   – To dzieło Syna naszej stałej Komentatorki 🔆😀

   *

   Witaj, Dobry Rolniku, cieszę się, że ciągle nas czytasz 🙂 Odzywaj się częściej i przy okazji zareklamuj tu swojego bloga… 🙂 Wszyscy polscy Rolnicy, łączmy się 🌿

  2. Tak Dobry Rolniku, tej lawiny już się nie da zatrzymać.

   Chociaż raz słowo LAWINA ma wydźwięk pozytywny.

   A najważniejsze w tym jest to, że ta LAWINA jest pozytywna dla naszych ŻYWICIELI, ROLNIKÓW, SOLI TEJ LECHICKIEJ ZIEMI.

   Serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnej nocy. ❤

   1. Najwazniejsze to pogonic bandytow z Wiejskiej i uniezaleznic sie od UE i innych zawodowych cyckaczy i ruchaczy .Chodzi o wolnisc nie tylko rolnikow ale kazdego Polaka. Najcenniejsza sprawa dla elit w kazdym kolchozie jest oczywiscie utrzymanie okreslonej swiadomosci w spoleczenstwach ,najlepiej swiadomosci niewolniczej ,Obywatel zalezny od elit ma myslec tak jak oni chca ,jesc co oni chca i chorowac kiedy i jak oni chca. .Taki omamiony obywatel to skarb dla korpow ,zalezny od religi i iedologi partyjnej czy nawet gdybologi ekonomicznej . Oczywiscie kraje slowianskie obudza sie pierwsze. Okreslona swiadomosc u obywatela wytwarzana jest w bardzo duzej skali przez okreslone zywienie i jakosc zywnosci .Rolnictwo w Polsce to klucz do zdrowia,zdrowego myslenia ,bez tego nie istniejemy.

 2. Kochani. Strasznie mi się ten wywiad podobał 🙂 Nieraz zbierałem się, żeby się przedstawić w TAWernie, bo udzielam się sporadycznie, a nieraz byłem wzruszony, to postem, to komentarzem, że chciałem coś o sobie napisać, ale się nie zebrałem. Spodobał mi się post o KOOPERATYWACH, co jest czymś pięknym, jednoczącym wieś z miastem, nawet sam jestem jednym z założycieli Kooperatywy Warmińskiej w Olsztynie, która niestety jeszcze raczkuje, mimo dwóch lat istnienia…
  Więc jako rolnik powiem Wam, coraz bardziej czuję, że żniwa dopiero nadchodzą, po tych obawach, czy to ma sens, skromne rolnictwo bez chemii, wątpliwości zanikają. Mało tego, sam czuję się odpowiedzialny za integrowanie naszej społeczności i inspirowanie do robienia wyrobów wspólnie na wsi. W związku z tym jeszcze w tym roku pragnę założyć małą przetwórnię / ARKĘ, gdzie każdy będzie mógł przyjść zrobić sezonowe wyroby i niekoniecznie sam, a w naszych opustoszałych wsiach i tych starszych trzeba inspirować, żebyśmy pokazali tym „zapędzonym”, że nie trzeba harować za Odrą… A uprawiając orkisz (z którego smaczny zdrowy chlebek na zakwasie umiem zrobić) i mając parę krówek od dłuższego czasu widzę, jaki to jest POTENCJAŁ.
  Wierzę, że niejedno z Was jeszcze skosztuje moich – naszych wyrobów, że nadchodzi ta większa ilość czasu i rąk do pomocy na robienie, i dzielenie się wyrobami, zamiast samodzielnego zapieprzu w polu i oborze…
  I tak, że trochę nie lubię być totalnym anonimem, zapraszam Was do obejrzenia filmiku o „moim” gospodarstwie na malowniczych Mazurach na wsi o tej samej nazwie, co tytuł 🙂

   1. Dzięki Super! Ale jak mam być jednym z pierwszych, to jeszcze trochę dopracuję 🙂

  1. Bartku dzięki. Właśnie takie gospodarstwa jak twoje są celem okupanta, ponieważ im się wymykacie spod kontroli. Tacy ludzie jak Ty stanowią siłę która przeważa szale. Masz oczywiście nowego subskrybenta swojego kanału. Z mojej strony napiszę, że pracuje w gospodarstwie rodziców, bardzo dużym gospodarstwie (1000ha). Prowadzę również swoje mniejsze 28 hektarowe i jestem w trakcie konwersji na organiczne. Uprawiam płaskurka i również piekę chleb. Pozdrawiam Cię serdecznie.

   1. 1000 ha Dobry Rolniku jak to obrabiacie?????Przy takim areale to musisz chyba ciagnac z doplat i tego co UNijni nakazuja????

   2. Masowa produkcja przemysłowa to pożywka dla wszelkiego raka i trzeba to w końcu powiedzieć otwarcie, precz z przemysłowymi metodami produkcji żywności tylko dla zysku a przede wszystkim z finansowaniem tego typu produkcji z publicznej kasy- równie dobrze możemy finansować terrorystów a mniej ludzi umrze od tego. Wystarczy odciąć obszarników od finansowego wsparcia, które niczego dobrego nie przynosi a za parę lat nie będzie nawet śladu po wielkich farmach a my będziemy zdrowsi a to najważniejsze.

  2. Bartku ❤ filmik CUDOWNY- widać, ze okraszony Piękną Miłością i Szacunkiem dla Naszej Najpiękniejszej Rodzicielki ❤
   Powiem Ci, że jak widzę te Piękne Usmiechnięte Twarze- widać jak bardzo KOCHACIE TO CO ROBICIE- TO MOJE SERCE PŁONIE Z MIŁOŚCI ❤ Filmik MELODIA – na najwyzszym poziomie – ja dodaje od siebie PIĘKNE DZIĘKUJE ❤

  3. BRAWO, brawo Bartku, takich wspaniałych rolników nasz KRAJ potrzebuje, trzymam kciuki za Ciebie i takich jak Ty wspaniałych młodych ludzi.

   To w Was tkwi SIŁA i MOC naszej LECHICKIEJ RODziny i OJCZYZNY. ❤ ❤ ❤
   Po przeczytaniu Twojego wpisu, uśmiech radości dzisiaj w moich oczach i sercu zagościł.

   Serdecznie pozdrawiam i z serca życzę obfitych plonów w tym roku i również na przyszłość.

  4. Bartku, ja na ten przyklad nie udzielalem sie do tej pory nigdzie, gdyz nie chcialem bazgrac po scianach czyjejs wirtualnej chalupy. 🙂 Pragne Ci przeslac me slowa uznania i serducho me sie raduje, ze takie cos funkcjonuje w Olsztynie. Moja ziemia rdzenna to Kurpie, ale zrodzony na olsztynskim padole i tam rowniez wieksza czesc zycia spedzona…teraz zas jak piszesz tulaczka za Odra.. Wielka wirtualna piona dla Ciebie Brahu i rob to co robisz. Nie pozostalo mi nic innego jak tym wpisem rowniez goraco przywitac sie z innymi Bracmi i Siostrami z Tawerny..a wieeec.. chOpy uscisk i piona a kobity buzioczek 🙂

  5. Bartku ,zauwazylem jakos dopiero teraz Twoj wpis i film.Szacunek dla Waszej pracy i tego jak pracujecie. Pozdrawiam!

 3. Ja troche poza tematem… zastanawiam sie, jakie kwiaty zbiera ta mila Pani na zdjeciu ?
  Myslalam: Wiązówka błotna, ale nie, to nie TAWUłA (po rosyjsku zwana: tawołga 🙂 )
  Ale poniewaz ten kwiat, czyli Wiązówka błotna, sie przypomnial, to o nim pisze…, wiec moze komus jest akurat potrzebna 😉

  http://naszemiasto.pl/artykul/zielska-zdrowe-i-pozywne-wiazowka-blotna,4467350,art,t,id,tm.html

  https://www.futuregardens.pl/wiazowka-blotna-filipendula-ulmaria.html

  1. Witaj Dziewanna,
   a mnie przypomniało się powiedzenie : „gdzie kwitnie dziewanna, tam uboga panna”.
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   1. Jaso kochana, u mnie co roku kwitnie piękna kremowo żółta dziewanna, wysoka jak Lechita i dorodna jak każda Lechitka, a dostojna jakby była królową kwiatów.

    A , że ja już panną nie jestem i być nie mogę , to może jeszcze wyjdę w swoim życiu na DOSTATEK i innym pomogę. 😀

    Pozdrawiam Cię Kochana Iskierko ze słonecznego Bielska.

 4. DALSZY CIĄG NISZCZENIA – UNIA WARZYWNO-ZIEMNIACZANA NADAL DZIAŁA!
  Nowe fakty wychodzą na światło dzienne!

  „Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyłożyło pieniądze na rozwój sadownictwa na Wołyniu. Ukraińscy producenci rolni są obecnie czołowymi konkurentami polskich rolników na rynku europejskim!

  W obwodzie wołyńskim na Ukrainie ruszył projekt Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza. Projekt ma za zadanie wzmocnienie przedsiębiorczości ludności wiejskiej Wołynia w zakresie sadownictwa i ogrodnictwa. W stworzonej kooperatywie mają zostać wdrożone „polskie standardy jakości produkcji i zarządzania” – informuje portal e-sadownictwo.pl oraz ukraiński portal propozitsiya.com. Za wszystko zapłaci polski podatnik, bowiem projekt jest finansowany z programu Pomoc Rozwojowa polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/polskie-msz-placi-na-rozwoj-ukrainskiego-sadownictwa-konkurencji-dla-polskich-rolnikow/

  BUTA I AROGANCJA POSTĘPUJACA TO NASILAJACA SIĘ CHOROBA NASZYCH RZĄDZĄCYCH!
  Upadek polskiego rolnictwa? Jak tak długo będziemy się bawić? Michał Kołodziejczak

  UNIA WARZYWNO ZIEMNIACZANA do ministra Ardanowskiego
  DZIAŁACIE NA ZASADZIE: DZIEL I RZĄDŹ!

 5. Może mi kto powie, dlaczego wszystko z drzew oraz krzaków owocowych, a także bób, fasola itp kosztują po aż ok. 10zł za kilo? I dlaczego we wszystko, nawet w czereśnie wstrzykiwane są konserwanty? Świadczą o tym charakterystyczne, szybko gnijące dziurki.
  I czy indory rzeczywiście nie mogą jeść pożywienia okraszonego chemią?
  Życie w mieście jest teraz bardzo trudne, żmudne i niezdrowe.

  1. Nieudolnie odgrywający rolę polskiego premiera pan MM przyznał otwartym tekstem, że nie panuje nad sytuacją, bo ceny produktów rolnych w Polsce dyktuje mafia („praktyki kartelowe”).

   *

   Nawet żyjąc w mieście, można mieć swoją małą działeczkę, a na niej własną niepryskaną kartoflę i cebulę. Koszt działeczki po okazyjnej cenie to 5-7 tys. zł.
   Opłata roczna to ok. 150 zł.
   (Nie mam oczywiście na myśli Warszawy, bo to państwo w państwie).

   *

   Już za rok Polska ruszy z kopyta. Do tego czasu musimy jakoś zagryźć zęby, nie dać się prowokować ani wpuszczać w emocjonalne kanały.
   Od Letniego Przesilenia panami świata są mądrzy królowie własnych eMOCji 🔆😀

   1. Od Letniego Przesilenia nieodwracalnie przesiliła się również sytuacja na linii Polacy vs. Okupant.

    Odtąd okupacyjna wobec nas rasa będzie już tylko tracić. Po kolei tracić swoje dotychczas zdobyte przyczółki.

    Oczywistym jest, że im bardziej będą tracić, tym głośniej będą ujadać „aj, waj!” 🙂

    Dla nas więc znak:

    im głośniejsze międzynarodowe ujadania, tym większe nasze sukcesy… 🙂

    *

    Musimy jakoś doczołgać się do Wyborów 2019. Wszystko, co do tego czasu banksterski za-rząd Polską wymyśli, po Wyborach i tak zostanie anulowane.
    Więc się nie podniecajmy, spokojnie i metodycznie nadal róbmy swoje…

    Teraz wszystkie inne sprawy są mniej ważne – priorytetem jest wprowadzić do sejmu jak największą ilość Wolnych Ludzi 🙂
    A wg mego rozeznania, już 20 wyewoluowanych istot w przyszłej kadencji wystarczy, by nieodwracalnie zmienić Polskę na lepsze.
    Mamy rok czasu, by z 20 wskoczyć na 30 🙂

   2. korporacyjne agentury i ich politycy na smyczy mogli by nauczac ulicznych bandytow i zlodzieji jak sie okrada i morduje obywateli ,ktorzy w oglupieniu i nadzieji na nich glosuja(a moze i nie glosuja). Aby uprawiac geszeft zatruwania zywnoscia obywatela ,podmieniac opakowania na Made in Poland a w nich sprzedawac radioaktywne gowno to trzeba miec niezle spierdzielony uklad DNA pus jakies inne rozwichrowania.To juz nie ludzie tylko kryminogenny odpad typu hybryda morderca,ktora nalezy eliminowac.

  2. Krysiu Kochana ❤ zobacz dlaczego tak się dzieje! Naprawde trudno zachować spokój, ale należy, a także po drugie działać- uświadamiać- jak najszybciej z NASZEJ ZIEMI POGONIC okupanta, bandziora – GADA CO SSIE Z NAS ILE SIĘ DA!
   Musisz to wiedzieć (320) Ministrom nie żal polskich rolników? Bo ukraińskich to tak!!!
   20 groszy za kilogram w skupach- Porzeczki, MALINY, ETC!
   Jest zmowa SKUPÓW NAWET TAKA BEZCZELNA nie przyjmować! NAWET ZA 20 GR!

   Rozpacz młodej plantatorki. .Kraj bez własnego rolnictwa traci suwerenność.

   HERBAPOL TO JEST JUŻ GRECKA FIRMA!
   Przejmujący filmik Pani Plantatorki, która odda ZA DARMO CZERWONE PORZECZKI!
   Starałam się nie płakać, ale SERCE PŁAKAŁO JAK BÓBR..
   W piątek, 13 lipca o godz. 13 ruszy „Manifestacja rolników. Wsparcie konsumentów”
   http://www.farmer.pl/fakty/w-piatek-13-lipca-o-godz-13-ruszy-manifestacja-rolnikow-wsparcie-konsumentow,79612.html

   – Oliwy do ognia dolało zapowiadane przez MSZ wsparcie dla Ukrainy – mówi Michał Kołodziejczak i tłumaczy: – Widzimy całkowity brak koordynacji i współdziałania resortów. Jeżeli Komisja Rolnictwa mówi, że nic nie wiedziała o tym, że Polacy będą finansować zakładanie sadów na Ukrainie, jeżeli nie wie o tym minister Bogucki… Stowarzyszenie z Kielc z fundacją z Ukrainy wystąpiło do polskiego MSZ o wsparcie kosztów zakładania sadów i nauczenia rolników produkcji warzyw i malin na Ukrainie. Ktoś sobie wymyślił, że zrobi kasę na szkoleniach. Patronat objął marszałek województwa świętokrzyskiego. Nie możemy pozwolić na lekceważenie nas

   ,,Polscy rolnicy łączą siły. Już nie tylko producenci warzyw i ziemniaków będą protestować w Warszawie. Do wspólnej manifestacji przyłączą się też m.in. polscy sadownicy i producenci wieprzowiny. Wszyscy chcą zwrócić uwagę na zły stan polskiego rolnictwa. ''
   https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powstaje-szeroki-front-rolnikow-szykuja,221,0,2410717.html

 6. a..jesli premier MM mowi ze polskim rynkiem rzadzi kartel czy mafia to znaczy ,ze to polskim parlamentem rzadi mafia (tak jak osmiornica we Wloszech).Pan MM powinien podziekowac z calym parlamentem i podac sie do dymisji ,bo to znaczy ze albo sa przedstwicielami mafi na dystrykt Polska a nie narod i dobrze biora w lape co czyni polski rzad czescia mafi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s