Pożary składowisk odpadów (fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta, Marta Kondrusik)
Lechia – śmietnisko świata, gdzie nielegalnie magazynowane są toksyczne odpady z wielu państw globu, m.in. z Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Włoch, a nawet z Chin. Pogonić w cholerę „rząd”, który musiał wcześniej o tym wiedzieć, a teraz rżnie głupa.

Zero tolerancji dla mafii śmieciowej ogłosił wiceminister środowiska Sławomir Mazurek w Zgierzu, gdzie od piątku trwa gaszenie pożaru składowiska odpadów. – Będziemy ścigać sprawców tego typu przestępstw. Już trwają prace, aby kolejne luki w prawie likwidować – zapowiedział wiceminister.

Od końca marca pożary wybuchły aż na 18 wysypiskach śmieci w całej Polsce, więc można już w tej chwili mówić o pladze celowych podpaleń.

Przyczyny pożarów toksycznych odpadów wyjaśniają lokalne prokuratury. Śledztwa prowadzone są w sprawie sprowadzenia pożarów, które zagrażają życiu i zdrowiu wielu osób lub mieniu wielkich rozmiarów. Czyny tego typu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Powodem plagi majowych pożarów składowisk śmieci w całej Polsce są celowe działania. Pożary są rozwiązaniem dla firm, które mają problem z pozbyciem się z placu rosnącej góry odpadów. Jeśli spółka jest ubezpieczona, to koszty gaszenia pożaru pokrywa państwo, a firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie.

Obecny minister ochrony środowiska, poprzedni ministrowie środowiska, jak i sam pan premier oraz poprzedni prezesi rady ministrów doskonale wiedzieli o nielegalnym procederze magazynowania w Polsce toksycznych odpadów z całego świata.

Pogonić w cholerę „rząd”, który o nielegalnym składowaniu w Polsce toksycznych odpadów z całego świata musiał wiedzieć wcześniej i krył proceder.

TAW

93 myśli w temacie “Lechia – śmietnisko świata. Pogonić w cholerę „rząd”, który o nielegalnym składowaniu w Polsce toksycznych odpadów z całego świata musiał wcześniej wiedzieć

 1. „…Pogonić w cholerę „rząd”, który o nielegalnym składowaniu w Polsce toksycznych odpadów z całego świata musiał wiedzieć wcześniej i krył proceder.”
  ___
  Zgadzam się z powyższym w 100% !
  Szkoda jednak, że… jak na razie… jest nas tak niewielu zgodnych.

 2. Wiec pogoń ie nie tylko skrzeczycie jak ropuchy holenderskie…
  || RP to jedyny ratunek dla Polaków, jednak są zbyt głupi i ślepi by to dostrzec , czas sie kończy. Za 4 lata nastąpi przebiegunowanie i zdechnie większość…

  1. [TAW] Ziemia tylko lekko drgnie w pionie — Czy mozesz podac troche wiecej szczegolow? Jak to sie zamanifestuje?

   1. Jeszcze badam temat. Dla terenów obecnej Polski cała Transformacja odbędzie się najłagodniej jak to tylko możliwe – pracuje nad tym wiele istot, pracuje nad tym sama przestrzeń 🙂 Cyklem głównym jest zjawisko precesji osi Ziemi, które przebiega niezwykle wolno, ale świadomość zbiorowa gatunku Homo sapiens ma na nią bardzo znaczący wpływ, więc dużo też zależy od szybkości procesu Wielkiej Pobudki Słowian.

   2. Kiedyś miałem sen i widziałem to tak
    Wzeszło Słońce przed nami ( nie wiem czy na wschodzie, wyglądało jak na południu) wzeszło jakieś 20-30 stopni nad horyzont i zatrzymało się, po czym wędrowało w poziomie w prawo na zachód i tam zaszło zdaje się normalnie.

    Nigdy nie próbowałem odtworzyć tego z globusem ale załamanie ruchu słońca było w jednym miejscu i jak odtwarzam ruch w wyobraźni, to wygląda tak, jakby Ziemia przekrzywiła się lekko w dół, Polska w stronę równika i dalej normalnie. Polska w dół to Słońce w górę i dalej w prawo. No tak zgadza się. Ciekawe czy tak będzie. No i poza tym nic groźnego w snie nie widziałem.
    Nie wiem czy to się stanie i jak u nas będzie obserwowane ale ze snu wynika że Ziemia zrobi mały ruch w pionie tak jak Taw mówi.
    Wcześniej myślałem że w poziomie ale to bez sensu. Ruch poziomy słońca był naturalny, prawie. Wschód był pionowy szybszy i przeszedł pod kątem 90 stopni w prawo.
    No nic tam. Zobaczymy 😉

  2. SuaR eduJ
   Reklamując 2 RP masz na myśli kolejną partyje pod dowództwem niejakiego hrabiego?

   1. Raynoldzie, dogadamy się z panem Hrabią 🙂 W przyszłym Sejmie będziemy mieli na niego oko 🙂
    Musimy mu wybić z głowy pomysł budowy za nasze, NaRODu, pieniądze lotniska dla UFO pod Łodzią (przy czym pan Hrabia może jeszcze nie wiedzieć, co jest prawdziwym celem budowy tego „lotniska”).
    Na co pójdą pieniądze z roszczeń, musi zadecydować cały NaRÓD w referendum, a nie jedna osoba.

   2. TAWie, jak nie zobaczę tych pieniędzy, to nie uwierzę. Jak na razie nie wierzę w to, że „renomowana” kancelaria prawna mieszcząca się w kilku pokojach biurowca a zajmująca się sprawami odszkodowań komunikacyjnych, dostanie bilionowe odszkodowanie od Niemiec.
    Co nie znaczy, że rozmawiać na temat wspólnej listy w jesiennych wyborach trzeba.

   3. [TAW] Na co pójdą pieniądze z roszczeń, musi zadecydować cały NaRÓD w referendum———- Sadze, ze czesc rekompensaty „za Warszawe” powinno sie przeznaczyc na gruntowny remont kamienic w biedniejszych dzielnicach Warszawy. 70 lat po wojnie, a wiele rodzin nie ma nawet lazienki!

  3. to raczej ze wszystkim partiami oraz swiecidelkami i krzyzykami Potockiego „zdechnie wiekszosc” Na hierarchiczej strukturze elit oraz oddawania im energi zycia przez poddanstwo oraz oddawania im honorow i owocow swojej pracy ,nie mozna nic budowac.NIe uwazasz SuaReduj ,ze ponad 900 lat w Polsce uciskania Slowian przez elity zwiazanej z religja to za wiele? Potocki to caly czas watykanski namaszczeniec probujacy powrocic na swoje dawne wielkie kolo hierarchiczne.

 3. „Ten”.. i wszystkie poprzednie…, bo każdy następny kontynuuje politykę ograbiania nas i naszego kraju.
  I jeśli nic nie zrobimy z „tym” obecnym – to będą kolejne następne nie-rządy, które będą nas.. „kiwać”…

  1. Pan hrabia Potocki musi sie najpiew wyzbyc swoich zacnych swiecidelek tzn;plaszczykow masonskich z krzyzykami,krzyzy glancowanych i pozlacanych,lancuszkow,szpadelek,emblematow i piorek.Polacy maja dosyc juz 900 lat okupacji watykanskiej i jego hierarchicznego kastowego segregowania ludzi oraz doprowadzania Polakow-Slowian do udoju przez ta hierarche hrabiow.krolow,biskupow,ksiezy i innej masic wyzyskiwaczy i pasozytow.

   1. hrabia to OBCY tytul;
    U Slowian nie ma tytulow poza Pan Brat 🙂

 4. Wychodzi na jaw tyle śmieci że człek nie nadąża. Ale pomyślcie Kochani, ile musimy mieć w sobie siły… Próbują nas zniszczyć na tyle sposobów i od tak dawna a nie mogą. I po co się tak wysilają wszak jesteśmy niezniszczalni. Slava

 5. Ludzie, którzy mieszkaja w danych miejscach – TEZ MUSIMY SIE ZABRAĆ ZA TO I POGONIĆ TYCH GÓWNIANYCH „ByZNESMENÓW”, co zarabiają na ściaganiu do naszego kraju i składowaniu toksyn !!!!!!!

  Jak zaczniemy pietnować tych ludzi – to preceder sie ukróci !!!!
  DOŚC TOLERANCJI DLA GŁĄBÓW, którzy niszczą nasza ziemie i świat !

  1. Nazwiska !!!!!!!!!!!!!!!

   Boykot wszystkiego co z nimi zwiazane !
   U rdzennych mieszkancow Australii wykluczenie ze spolecznosci powoduje…zgadnijcie sami ?
   Nalezy podawac na wszelkich forach nazwiska i co sie tylko wie, tych , ktorzy zasmiecaja Ziemie Nasza Swieta !
   U naszych Przodkow za naplucie do ZRODLA WODY kara byla banicja !
   Wot i wsio !

 6. TAW zgadzam się z Tobą i z tym co napisałeś, ja jednak nie mam w sobie aż tyle delikatności, by rządzących w naszej OJCZYZNIE nazwać rządem, jak dla mnie to jest to „nierząd” czyli wszyscy w nim to nierządnicy,którzy w trybie natychmiastowym powinni opuścić nasz kraj i udać się do swojego ojca ciemności.

  Już dosyć złego uczynili nie tylko u NAS w KRAju, ale na całej tej PRZEPIĘKNEJ PLANECIE.
  TAK się staje.!

  1. „Rząd” napisałem w cudzysłowie, bo również za rząd go nie uznaję. To są uzurpatorzy.
   Czy pan Morawiecki ma w kraju jakikolwiek demokratyczny mandat do sprawowania jednego z najwyższych urzędów, na jaki go w tajemnicy desygnowali w Nowym Jorku brodaci panowie w czarnych kapeluszach?…

   1. Witajcie Kochani,
    żeby troszeczkę wyciszyć Wasze rozedgrane – słusznie- emocje,
    wtrącę wątek zdrowotny.
    Zaczął się na dobre sezon czereśniowo – truskawkowy.
    Zajadajcie się czereśniami w dużej ilości, bo mają one rzadko występującą- zdolność
    odciągania wody z przestrzeni międzykomórkowych organizmu i dobroczynny wpływ na skórę / więc też na cerę/.
    Ostrożnie natomiast z truskawkami. Zawierają szczawiany. Jeżeli u kogoś występuje tendencja do tworzenia się szczawianowych kamieni nerkowych – niech potraktuje truskawkę jako rzadki – tylko i wyłącznie – deserek.
    Możecie to w sposób łatwy sprawdzić. Jeżeli po zjedzeniu dużej ilości truskawek odczujecie „swoisty ” ciężar w pasach nerkowych- sytuacja jest jasna.
    Zdrówka Kochani, bo będzie nam ono potrzebne na lepsze czasy.

    P.S.
    TAW; piękne te ostatnie słowiańskie postacie.
    Czy mogłabym prosić o zamieszczenie „ulewnych” nagłówków?
    Ciężkie, burzowe chmury omijają moje osiedle szerokim łukiem.

   2. TAW, a nie mogłeś poprosić jakiej pięknej laski do pomocy, we dwoje łatwiej jest ujarzmić i sterować „drążkiem” 😀 🙂

   3. Tak, ogarnięcie swojego wierzchowca jest nie lada ewolucyjnym wyzwaniem dla Mężczyzny na tej przepięknej planecie 🙂
    Oczywiście wszelka możliwa pomoc Pięknych Dam w tem ważnem dziele jest jak najbardziej wskazana…

  1. Justynka ❤ I TO MUSI BYC BUDOWANE POD NADZOREM ODPOWIEDNIEJ EKIPY BUDOWLANEJ, a także takie płyty powinni posiadać użytkownicy działek, ogródków, gdzie składowany jest kompost,
   a ŚMIETNISKA NIE SŁYSZAŁAM, ŻEBY MIAŁY TAKIE PŁYTY!

   U nas zwozili i dalej zwożą odpady z przemysłowych niemieckich biogazowni w olbrzymich ilościach PŁYNNY SYF I STAŁY na pola i po moich wnikliwych wglądach okazało się, że to się dzieje za zgodą naszej władzy i to jeszcze są wspólne projekty niemiecko-polskie za ogromne unijne pieniądze PROWADZONE PRZEZ POWIATY!

   1. Elaszko-przeganiają Tych co zwierzaki hodują-bo EKO-coś..
    Jak ja nie lubię tego słowa -ekologiczne-ekologiczne masło,ekologiczny but,ekologiczny samochód….kto to wymyślił?-pewnie przytulił kasę za pomysł .

    NATURALNE ma być -WSIO…

  2. niech przestana brac pierdol…e doplaty to nie beda musieli nic robic dla UE i urzednikow z gminy ,ktorzy pracuja aby uwalic polskich rolnikow.Nie beda musieli nawet wpuszczac tych pasozytow na zadne kontrole.

   1. Jeśli wyprodukowanie chleba na granicy opłacalności wyniesie 100zł to dopłata 60zł pozwoli mi sprzedać chleb za 40zł.
    Jeśli ty DEVINGO zrezygnujesz z dopłaty to będziesz musiał znaleźć kupca na chleb za 100zł przy zalanym rynku takim samym chlebem z całej Europy za 40zł. Powodzenia!
    Rezygnacja z dopłaty w takiej sytuacji przez polskiego rolnika, jest rezygnacją z produktów rolniczych krajowych a z gospodarza polskiego zrobienie parobka obcokrajowca na polskiej ziemi.
    Naprawdę o to ci chodzi Devingo?

   2. „To myslenie to jak zachlannosc..”

    Jestem rolnik i biorę dopłatę dwa tysiące złotych na rok a państwu oddaję trzy tysiące złotych rocznie.
    W tej zachłanności co roku dokładam tysiąc złotych do interesu.

    Z dopłatą mogę przynajmniej spróbować produkować zdrową żywność. Bez dopłaty nie mam szans.
    Kolega jak widzę problem przekazał w cudze ręce i wścieka się w rozpaczy ale rozwiązania nie zaproponował.

  1. Tutejszy drogi Slowianinie! ja rozumiem Twoje kalkulacje, ale odnosnie doplat to oczywiscie dla zadluzonych rolnikow i nie tylko juz za pozno, chyba ze cos drastycznego. Bylo dobrze pomyslec, nim sie dolaczylo do Unii i zaczelo brac udzial w tej hucpie unijnej robienia wody z mozgu spoleczenstwu. Chyba jednak po to jest UE, aby tak zalatwic sprawe, uzaleznic, odebrac i zniszczyc. Teraz to taka kalkulacja jak Twoja, to jak leczenie modlitwą umierajacego na raka. Zadluzenie kredytami i uzaleznienie od doplat i jak z tego wyskoczyc??? Nie mam recepty, bo oczywiscie bedzie 100 roznych pomyslow na 100 roznych ludzi.

   Ja mam kilka hektarow, to niewiele. Czesc ziemi dzierzawie rolnikom wielohektarowym, ale na zasadzie umowy slownej i pod warunkiem rzetelnego dbania o ziemie.. poki co.. Ale za te kilka hektarow rolnik tez nie bierze doplat i tyle w temacie ,aby mi ziemi nie zatrul na rozkaz unijnych administratorow . Co do Twojego przelicznika drogi Tutejszy to niestety tym ciagiem logicznym nie wyleziemy z problemu tylko sie w nim poglebiamy.To myslenie to jak zachlannosc na zasadzie ;daja kase to robie co kaza .I tak doszlismy do sedna i dna ,ze juz nic UE nie da za wiele bo teraz to oni a od zabierania a nie dawania. I czy dojdziesz do czegos lepszego?rolnicy wielohektarowi to jak uzaleznieni od dilerow narkotykowych i brania kokainy w zamian za dobrowolne trucie sie i jeszcze dilerzy za to placa ..no ale beda placic do czasu.

 7. Tak Elaszko – o o to chodzi- ogrom ustaw-przepisów uzupełniających…ect.dla społeczeństwa.

  Dodam do w.w. koszty uchwalania w.w.— koszty uchwał !

  Zapodałam ustawy wyżej żeby zerknąć okiem -ILEŻ TEGO
  JEST?

   1. A nie wiem skąd to Q
    Coś się samo wysłali i dwie łapki dostali fiu fiu

  1. Chlopie ze Wsi! bylo od poczatku produkowac zdrowa zywnosc a nie brac doplat na te kilka hektrow.Teraz placz i zgrzy zebow ze z dolka wyjsc nie idzie.Rozmawialem juz pare lat temu z rolnikami produkujacymi zdrowa zywnosc.Utrzymywali sie sami bez doplat i „pomocy Uni-ch” i jeszcze im zostawalo .ikt im nic nie nakazywal jakich srodkow uzywac ,jak uprawiac i nikt im nie bruzdzil na ich polu . Chlopie ze wsi !mozna??? Jednak teraz jak juz wielu rolnikow wpadlo w pulapke kredytowom i doplat to co chcesz zrobic???? Na poczatku dawali doplaty to sie bralo a teraz Une biora wiecej niz dawaj i to nie bylo do przewidzenia??

   1. „Chlopie ze Wsi! bylo od poczatku produkowac zdrowa zywnosc ..”

    A czy gdzieś napisał że produkował inną?
    Pozostała część Twojego komentarza w podobnym tonie.
    Wciąż przypisujesz ludziom to czego nie powiedzieli, nie zrobili.

    Typowe zaczepki wampira energetycznego. Byleby sprowokować do tłumaczenia się i oddawania energii.

    Oczyść się z przeszkód stojących na drodze źródła energii w tobie a nie będziesz musiał kraść jej innym.

 8. Przypomniało mi się z własnego powiatowego podwórka;
  ile Polacy wyrwali-uratowali zniszczonej ziemi – zagruzowanej-wyjałowionej -doprowadzili do stanu użyteczności-wybudowali na tych kawałkach -NIEUŻYTKACH domy -siedliska-płacą podatki pokornie- a to przecież -__ NIEUŻYTKI __BYŁY.
  Ileż to MY SŁOWIANIE przywróciliśmy wyjałowionych gruntów
  Matce Ziemi GAI..

  1. I o to chodzilo.Dac Polachom ziemie do zagospodarowania na 50-70 lat.Dac Polachom gruzy kamienic w miastach do odbudowania .Dac Polachom kredyty na budowy fabryk,stoczni ,hut i kopaln.Dac Polachom kredyty i ich zadluzyc a w miedzy czasie odebrac rekoma rzadu agentow ustawionych przez energetycznych odsysaczy-okupantow.Wykorzystac ich i to jeszcze tak aby sie nie zorientowali w 2 i 3 pokoleniu .

 9. Pogonić w cholerę rząd, który pozwala na wycinkę naszych pięknych lasów i zabijanie zwierząt w imię „równowagi”!

  1. Obawiam się Marto że to nie wystarczy.
   Gdyby głowy Polaków były jak otwarte księgi i mogłabyś w nich czytać, to zauważyłabyś ile tam podobieństw, koncepcji, poronionych idei, wcale nie lepszych od tych które siedzą w głowach polityków.
   Ich przegonisz i będzie to samo. Jakie społeczeństwo, taki rząd. Jak się wszyscy przebudzimy to i władza przestanie być problemem.
   Ja już nie mam złudzeń. We własnych oczach wydajemy się dobrymi ludźmi a oni złymi. Pozwól podzielę się czymś.
   Mleko
   Czy wiemy skąd bierze się mleko to od krowy? No jasne że od krowy.
   I wydaje nam się to takie niewinne.
   To coś wam opowiem.
   Krowa jak i kobieta nie daje ot tak sobie mleka.
   Ma je tylko wtedy gdy ma potomstwo. Wiec co roku zapładnia się taką krowę. Po ocieleniu młode idzie na bok a ludzie kradną pokarm cielaka. Czasem ciele zostaje przy krowie i ma szansę przeżywać to co jego mama. W większości przypadków cielak staje się smaczną cielęcinką a krowa której odbiera się dziecko, ryczy kilka dni na całe gardło aż ją na pół wsi słychać.
   W końcu przestaje ryczeć. Jest taką maszynką do produkowania dzieci na mięso a oddawania pokarmu dla swoich dzieci, ludziom.
   Choćby nie wiem jaką czułości krowie okazać, nie chciałbym być w jej skórze.
   To taki niby niewinny przykład a dla empatycznych dający do myślenia.
   Mnie to przeraża a mleko piłem od dziecka.

   Żyjemy sobie tacy nieświadomi i wydaje nam się że jestesmy ok. Przykro mi bardzo ale jesteśmy jako ludzkość obłąkani i dlatego mamy takie same rządy.

   Na szczęście globalne przebudzenie jest faktem.

   1. Nie do końca się z tym zgadzam. Hoduję krowy mleczne, na szczęście tylko kilka, ubolewam, jak muszę sprzedać krowę, którą głaskałem albo byka idącego na rzeź, dlatego myślę zostawić sobie od jednej do trzech i bezpośrednio sprzedawać zdrowsze mleko zamiast do jednej mleczarni z tym przemysłowym. Uważam, że zsiadłe mleko od krowy naturalnie karmionej dla człowieka odżywiającego się standardowo jest bardzo zdrowym źródłem korzystnych bakterii dla jelit itd. Przeważnie jałówka wydająca na świat swoje pierwsze cielątko w ogóle nie narzeka, jak się je od niej odbiera, a starsze krowy bardzo rzadko się zdarza, żeby kilka dni strasznie głośno ryczały, owszem nierzadko bywa tak, że przez parę dni wyje krowa, ale też nie za często. Owszem, te starsze boli, jak się zaraz cielaki od nich zabiera w tym właśnie momencie. Jak się nie zabierze cielaka krowie mlecznej, to cierpią jej „cycki”, mogą i całe wymiona ucierpieć, tzw. zapalenie może się wdać i mleko z kluskami wtedy może oddawać, bo nierówna z każdego cycka cielak wypija mleko, przeważnie znajdzie jeden swój ulubiony i cały czas by z niego pił; to chore wymię jest twarde, cieplejsze niż reszta ciała i z pewnością nieźle boli krówkę… U krów mięsnych owszem nie bywa tego problemu, mogą karmić kilka cieląt jednocześnie… Uważam, że w tych czasach zatrutych gleb krowy na wsiach są bardzo potrzebne, robią dużo kupy, chyba najbardziej wartościowy obornik, potrzebują pastwisk, czyli gleby odpoczywającej, „urzyźniającej się”, kiedy mamy tyle wyjałowiałych zatrutych gleb. Oczywiście te krowy powinny być trzymane w niewielkich stadach, odpowiednio hodowane… Nie wątpię, że to są powody, że krowy są święte, agnihotrę robi się z ryżu, masła i wysuszonego gówienka krowiego…

 10. Kochani, niestety mapa jest niekompletna, nie uwzględnia choćby Wiślinki koło Gdańska, gdzie oprócz hałd fosforów wykryto 850 t uranu. Swego czasu pisały o tym niezależna i Gazeta Polska
  http://niezalezna.pl/44839-850-ton-uranu-pod-gdanskiem-mieszkancy-coraz-czesciej-choruja-na-raka
  Podejrzewam, że takich miejsc może być więcej. Niedaleko mnie znajduje się Borne Sulinowo – swego czasu miejsce stacjonowania naszych „przyjacielskich” wojsk. Znajomy opowiadał, że w tej chwili w okolicznych lasach można wykopać różne ciekawostki militarne. Nie był tam niestety z licznikiem Geigera, a szkoda. Podobno Polacy jakiś czas temu napisali aplikację na androida mierzącą radioaktywność. Może warto mieć pod ręką takową aplikację, tak na wszelki wypadek?

 11. Jesli cala nasza historia, jest tak prawdziwa, jak oficjalna propaganda ” bohatera ” narodowego j. pił/sudzki ( około 25% ) to sie nie dziwię, ze jest jak jest. Jaki ” bohater „, tacy
  nasladowcy …
  Wiedza tak niewygodna, ze siedem wydawnictw odmówiło temu człowiekowi publikacji ksiazki. Z tego co powiedział, to nie jest pewny swojego losu, po tym publicznym wystapieniu. ( miejmy go na oku, aby w razie w, nie pozostał bezimiennym piatkowym samobójcą )
  A tu kilka faktów – czesciowo juz znanych, ale bez konkretnych odniesien – na temat (nie)naszego bohatera;
  „Sfałszowana biografia Józefa Piłsudskiego” – Tomasz Ciołkowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=H_32ITML1tU

  1. Bio ,przeciez ten watykanski system wysysu , zawsze bedzie promowal swoich bohaterow i flaszywych przywodcow. Pilsudzki nigdy by nie xaistnial gdyby nie pracowal dla masonskiej ligi narodow tak ja zreszta Stalin ,Hitler ,Musolini.

   1. Tak, tylko wielu watykanskich lunatyków, nie jest w stanie wyjrzec poza ten niewolniczy miraz. Kazdy osoba, która burzy
    ten wirtualny mur i pokazuje jego plugawa nagosc, zasługuje na
    wsparcie tych, którzy juz wystarczajaco przejzeli na oczy.
    Moc jest w jednosci indywidualnosci.
    Zatem, nich Moc nam s/przy/Ja… 🙂

  1. Nie płacz PTAKU ❤ zaśpiewaj lepiej piękne ptasie trele, bo tego nam trzeba dla uspokojenia i podniesienia na DUCHU Nas i naszej Ojczyzny Kochanej, a tak okrutnie sponiewieranej przez „nierządy pejsatych”.

   Miłego dnia i wewnętrznej błogości Ci życzę.

   1. Włąśnie chodzi mi po głowie wierszydło. Zobaczymy. Nie zaśpiewam tak jak ptak, ale tak jak umiem, skrobnę cosik. Pozdrawiam.!

   1. O! Coz za niespodzianka 😉
    Niespelna rok temu w okolicach Nocy Kupalnej byl „wklejony” ten obraz …

 12. To celowy atak terorystyczny na zdrowie obywateli Polskich oraz polska ziemie. Skutki bedziemy odczowac dlugo w postaci chorob rakotworczych(a wiadomo co sie tam pali????toksyczne odpady!) takich jakich doznali ludzie przebywajacy na Manhatanie w dzien 9.11.2001 w momencie wybuchow bomb jadrowych na WTC .Z tym ,ze tam bylo 5 wybuchow bomb w jeden dzien, umieszczonych pod budynkami i zakonczony radiokatywnym opadem po. Roznica jest taka tylko, ze mamy w tym momencie kilka toksycznych pozarow na duza skale a od poczatku roku oficjalnie 27 a nie oficjalnie okolo 90 a czytalem tez o 120
  .Co zatem tak dlugo robily polskie sluzby CBA,Policja ,Ministerstwo Srodowiska i premier,poslowie,senatorzy,radni,wojewodzi i burmistrzowie ?i gdzie ten Duda??na nartach? czy seks uprawiali oni wszyscy?
  .Na co czekali od poczatku roku? Tracili czas na ugadywanie sie z JP Morgan i Danielsem oraz Zydami .A co kurwa z nami Polakami!!?

  Takich skladowisk jest w Polsce w co trzecim powiecie ,wiec efekt bedzie oplakany. Generalnie to wszystko mozna by ujac jako skomasowany atak terorystyczny na Polske i zdrowie Polakow oraz srodowisko a terorystow nalezy szukac na Wiejskiej i wlasnie w Miniesterstwie Srodowiska ,ktore jeszcze za czasow PO i nie tylko wydalo (oficjalnie)130 pozwolen na wprowadzenie i skladowanie tego syfu z roznych czesci Europy i 27 z poza Uni Europejskiej!!

  Czy Wy pajace na Wiejskiej ohujeliscie??Polacy was za to rozlicza!!! Jak to mozliwe zapytacie,ze terorysci sa na Wiejskiej?a no mozliwe.

  Nikt nie dba o zdrowie Polakow ani w przychodniach ani szpitalach a jeszcze teraz to!TO nie sa jakies tam pozary tylko zmasowany atak na zdrowie i zycie Polakow i ich dzieci i to toksycznym materialami-smieciami ,ktore zniszcza zdrowie naszych dzieci i obywateli oraz skaza atmosfere oraz ziemi.

  Obserwowalem dzis i wczoraj zmagania strazakow ,ktorym medale za odwage i tytaniczna prace.Ta praca niestety odbije sie na ich zdrowiu . Kiedys obserwowalem zmagania strazakow i ratownikow na WTC po wybuchach w NYC ale musze stwierdzic ,ze to co nam zafundowano z tymi wysypiskami i pozarami na taka skale to 100 razy gorszy atak . Niestety ratownicy i strazacy z NYC bioracy udzial w akcjach ratowniczych i odgruzowaniach juz nie zyja . Nie dostali nawet porzadnej opieki i odszkodowan aby nie wyszlo na jaw ze byli napromieniowani materialami toksycznymi i radioaktywnymi . A jak to bedzie w przypadku palacych sie smietnisk?co ze zdrowiem strazakow,okolicznych mieszkancow???
  Rzady z Wiejskiej niestety przeszly o jeden most za daleko.

  1. DEVINGO: jesteśmy przecież twórczym naRODEM więc na co czekamy??? Zrzućmy hałdę śmieci na Wiejską😉.
   Nie wiem, jak Wam, ale mnie tam nikogo nie będzie szkoda.
   Wszystko według zasady „co zasiejesz to zbierasz”. Chyba czas najwyższy, aby oni swoje zebrali….

  2. TAW, a ja myślałam, że to już nasz oczekiwany OPIEKUN DUCH ZIEMI się zJAWIł 😀

   Devingo spokojnie ❤ musimy ubiegać ich myslenie o krok:
   TO JEST FAŁSZYWA FLAGA! ALE WYJDZIE OCZYWIŚCIE NA NASZE- w przeciwieństwie do ich planów!

   Po pierwsze ich media to pokazują to już LAMPKA- alarm, że to ustawka!

   I tak dalej:
   – po akcji Rolników ( tu się zgodzę niech sobie dopłaty ich w dupy swoje wsadzą!)
   -po akcji troszkę mniej sprawnych fizycznie za to umysłowo bardziej zwanych przez nich NIEPEŁNOSPRAWNYMI ( TAK NA MARGINESIE PO ICH EKSPERYMENTACH MEDYCZNYCH!) klapki, słupki zaczęły spadać- zamazany obraz zaczął stawać się bardziej przejrzystym!
   -paliwo medialne- wieloodcinkowe szoł- amber i odzysk na stan państawa kamienic- co by było na stanie państwa, bo tylko tak może być zrealizowane 447!- też się kończy

   Więc przyszła pora na kolejną MAFIĘ, kolejne długo-odcinkowe na koszt podatnika szoł- tym razem ŚMIECIOWE! a do tego KOLEJNA DARMOWA MEDIALNA KAMPANIA WYBORCZA!

   ,,Skala procederu jest ogromna. W tym roku wysypiska paliły się już 62 razy. W całym 2017 roku było ich niewiele ponad 100!DLACZEGO W 2017 CISZA BYŁA?!''

   ponadto TA USTAWKA- piecze jeszcze wiele smakołyków dla nich:
   od 1 stycznia 2018 roku śmieciowi kolesie otrzymali podwyżki za składowanie od marszałków- więc trzeba teraz jakoś koszty przerzucić na pachołków czyli nas ( to ich myślenie)!
   CZYLI KOLEJNY PODATEK, a do tego jednostka- INSTYTUCJA, inwigilujaca nasze podwórka, piece, studnie, ogródki, kompostowniki, etc. o potężnych narzędziach, uprawnieniach typu CBA! KOLEJNY UTRZYMANEK!

   Kolejna sprawa: wysypiska są przeładowane, bo takie ilości pcha się do POLSKI, że trzeba było jakoś upłynnić towar I ZROBIC MIEJSCE NA NOWE, BO SPOŁECZEŃSTWO JASNO MOWI nie dla nowych składowisk!

   A przy okazji POPRAWIA SIĘ JAKOŚĆ POWIETRZA I TAK CZYSTEGO W POLSCE! KLIENCI DLA FARMACJI MUSZĄ BYĆ!

   a MORAWIECKI SUPER POWIEDZIAŁ: ŻE TRUCICIELE ZOSTANĄ UKARANI!

   TYLKO ,,CELA +'' jakaś puściutka, po tylu aferach- dla przykładu:
   Warszawska prezydent zarobiła 15 milionów jako urzędniczka mafii- oddać MA 5- bilans na czysto ZYSK 10 MELONÓW!

   SEJM podłoże, wylęgarnia w ustawach w sposób ciągły produkuje ŻARLOCZNYCH PASOŻYTÓW, a za wywóz i utylizację milionów zagranicznych smieci zapłci jak zwykle KOWALSKI!

   SAMA OSOBIŚCIE POINFORMOWAŁAM JAK TYLKO pis wygrał wybory- o mafii śmieciowej wzdłuż granicy niemiecko- polskiej! Przesłałam ,,tony'' dokumentów potwierdzających przekręty: w starostwie ( TO STAROSTWA WYDAJĄ POZWOLENIA DO BUDOWĘ w tym przypadku smietnisk!)
   Co STRAROSTA NIE WIE co się na jego terenie dzieje?!
   Przekręty w MINISTERSTWIE ŚRODOWISKA I ROLNICTWA oraz WIOŚiach i innych komórkach państwa! Wioś groził mi sprawą sądową, ALE OSTATECZNIE PO TYM JAK PRZY POMOCY MEDIÓW NAGRALIŚMY ROZMOWĘ PANI Z WIOŚ:
   która POWIEDZIAŁA, ŻE KIEROWNICZKA KAZAŁA JEJ SPRAWĘ WYCISZYĆ- odpuścili!

   Mało tego AGROBIZNES został zastraszony i dziennikarze, którzy mi pomagali! Okazalo się, że to był podpisany przez POLSKĘ I NIEMCY UMOWA O WSPOŁPRACY W TEMACIE ŚMIECI: czyli ciepło do nich do nas odpady!

   OD KANCELARII BEATY SZYDLO otrzymałam odpowiedź:
   że Pani Premier nie ma czasu na czytanie wszystkich pism!

   A prokurator generalny umorzył sprawę, GDYŻ:
   ,, SPRAWA JEST WAŻKA I ZAWIŁA!''

   WIĘC NIECH NIE WKRECAJĄ, ŻE SĄ ZAINTERESOWANI SPRAWAMI WYSYPISK, czy czystości powietrza, bo w pismie również poruszyłam temat chemtrails i szczepionek! No teraz wybory, więc pozory muszą być zachowane, a przy okazji nowy podatek się URODZI!

   A korporacje jak produkują śmieci to niech je utylizują!

  3. A ja dorzuce jeszcze jedna wykanczalnie Polakow. Mianowicie sanatoria.

   Moge napisac tylko o jednej miejscowosci, ale przypuszczam, ze jak tam o tym ludzie mowia, to gdzie indziej jest tak samo.

   Rymanow Zdroj, miejsce wspaniale dla chorych na pluca, ale dla chorych na serce juz niekoniecznie. A wlasnie chorych na serce tam sie teraz wysyla ( informacja z jesieni 2017) karetki jezdza nieustannie zabierajac z Sanatorium chorych z problemami ukladu krazenia.

   Pod pozorem pomocy- wykanczalnia.

   Kochani uwazajcie, jak ktos do Sanatorium skierowanie dostanie, sprawdzcie najpierw ( naklepiej w informacjach wydawanych do polowy lat 90) jakie choroby mozna w danym Sanatorium podkurowac.

   Nie wiem czemu mi to teraz sie przypomnialo. Widocznie tak mialo byc.

  1. Kruki ale widuje tez mewy .Ostatnio widzialem stado dzikich gesi,ktore na sniadanie wedrowaly poszperac w smieciach .To tragedia ,bo one tez najedza sie toksycznych odpadow. Te smietniska w Polsce to nie tylko zamach na Polakow i ich zdrowie ,ktore objwi sie w przewleklych chorobach i niedomaganiach ale to rowniez zamach na rolnictwo.Poki co bardzo im wychodzi skazenie naszej ziemi i trucie Polakow. Za dopuszczenie sie i zaniedbania kazdy uwiklany w ten proceder polityk powinien byc skazany na dozywotnia prace w oczyszczaniu tego syfu.

 13. Tak-że kruki i wrony to wiedzieliśmy ale ja też zauważyłam inne ptaki na wysypiskach -to spowoduje zanik instynktu poszukiwania pokarmu -zatem ich wymieranie i człowiek będzie winny…

  1. JUstyna ale czy jakis minister albo polityk z Wiejskiej to czlowiek.:)) ?W Polsce za wiekszosc kataklizmow odpowiedzialni sa politycy czyli platni agenci wplywow ale my jako nardo tez odpowiedzialni jestesmy za generowanie grzechu zaniechania i przyzwolenia na takich reprezentantow narodu czyli tolerowanie okupantow.

   1. „JUstyna ale czy jakis minister albo polityk z Wiejskiej to czlowiek”

    Czy to sa ludzie ?

  2. do w.w wpisu- zanik instynktu i zatrucie ptactwa i in.. zwierząt.

   Przecież to jest do przewidzenia co będzie ze zwierzyną jak się nie zabezpieczy wysypisk . Do przewidzenia są też następne koszty…dopisane dla Nas…

   1. to taki akt teroryzmu przeciwko Polakom,przeciwko ich zdrowiu ,przeciwko srodowisku i rolnictwu. Celowy atak.

 14. TIWI pokazuje wam tłumy-jak chcecie zrozumieć jak się robi tłum sztuczny to pogrzebcie w necie-starsi i bez netu rozumieli ten patent-gdzieś na wiecu k….u był filmik jak zmontowali w jednym okienku dwie części z garstki luda-tej samej garstki tego samego luda i tak powstał OBRAZ SPOREGO TŁUMU..

  TŁUM znaczenie wyrazu zgaduj….

 15. Tak było na 1 maja za PRL . Pokazywali ten sam LUD z różnych ujęć a dzisiaj przy taaaakieeej technice elektronice ….

 16. Najpierw plonace smieci, a teraz trujaca elektrownia.

  Otoz okazuje sie, ze w samym tylko roku 2016 elektrownia Belchatow wyemitowala do atmosfery ok. 3 ton rtęci. Samej tylko rtęci. Jest to ponoc o 1800 % wiecej niz poczatkowo szacowano. Niepokoj moze budzic fakt, ze dopiero od 2016 mierzy sie faktyczna emisje. Jakos nie wierze w te poczatkowe, w miare przyjazne dla srodowiska „szacunki”. Sadze, iz zostaly celowo zanizone. Sadze, ze elektrownia od wielu lat Z PREMEDYTACJA truje ludzi i ZATAJA przed opinia publiczna SKALE emisji wysoce szkodliwych dla zdrowia i srodowiska chemikaliow.
  Kierownictwo przyjelo postawe obronna, zaznaczajac, ze „obecne przepisy prawa nie nakładają na polskich wytwórców energii elektrycznej limitu rtęci i zaczną dopiero obowiązywać za trzy lata”.
  —————————————–
  „Z danych Europejskiego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń wynika, że Bełchatów jest największym trucicielem w Unii.

  […] według raportu Europe’s Dark Cloud elektrownia Bełchatów co roku przyczynia się do blisko 2 tys. przedwczesnych zgonów.

  Obecne przepisy prawa nie nakładają na polskich wytwórców energii elektrycznej limitu emisji rtęci. Limit określony w konkluzjach BAT obowiązywać będzie od sierpnia 2021 r”

  https://www.fakt.pl/pieniadze/biznes/elektrownia-belchatow-emituje-wiecej-rteci-niz-caly-hiszpanski-przemysl/zwjf9n9
  https://www.eea.europa.eu/themes/industry/industrial-pollution-in-europe/releases-of-pollutants-from-industrial-sector

 17. Prawdziwe skutki pozarow wysypisk mieszkancy odczuja dopiero za kilka lat. Skazenie dotyczy nie tylko powietrza, ale i wod gruntowych, upraw, skazonego pozywienia.

  „Klęska ekologiczna o nieznanej skali i długofalowych skutkach – tak naukowcy określają efekty gigantycznych pożarów wysypisk, do których doszło w ciągu ostatnich tygodni. Na razie trudno oszacować konsekwencje zatrucia środowiska dla zdrowia ludzi. – Efekty, takie jak zwiększenie liczby zachorowań na białaczkę, mogą być widoczne dopiero za kilka lat – ocenia prof. Adam Grochowalski z Zakładu Chemii Politechniki Krakowskiej.

  […] Problem polega na tym, że nikt nie wie, jakie odpady były na tych wysypiskach gromadzone.

  W sytuacji tak wielkich pożarów – według amerykańskich zaleceń postępowania w takich przypadkach – powinna zostać ewakuowana ludność z pobliskich terenów. Tymczasem w Polsce stało się tak tylko w przypadku jednego pożaru w miejscowości Wszedzień k. Mogilna”

  http://fakty.interia.pl/polska/news-ekologiczna-kleska-po-pozarach-wysypisk-skutki-odczuwalne-pr,nId,2590705

   1. „Tak, „czas” staje się coraz bardziej „rozciągliwy”… 😀”
    Tu gdzie jestem, to sie raczej „sciska” …prawie go nie starcza, na „dobe”…
    jak sie czyta „TAWa” to juz na sprzatanie itp czasu nie ma…zostaje go ledwie na zarobkowanie i minimum tego, co zrobic trzeba…i to zauwaza wiele osob… a moze po prostu sciagaja duzo energii i CZAS SIE SCIESNIA ???

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s