Tysiące rolników mają w środę wyjść na ulice stolicy. Będzie to manifestacja przeciwko polityce resortu rolnictwa. Protestujący domagają się realizacji kilkudziesięciu postulatów, ale przede wszystkim odwołania ministra Krzysztofa Jurgiela. 

Rolnicy, którzy spotykają się o 10:00 na placu Defilad w Warszawie, uważają, że minister nie panuje nad tym, co dzieje się w resorcie i w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Byłem tydzień temu u ministra rolnictwa. Siadamy do stołu, pyta, czego chcemy, po co przyjechaliśmy. W trakcie rozmowy przyznał, że w ministerstwie są ludzie, nad którymi ciężko zapanować. Jeżeli nie panuje nad ludźmi, którzy są w resorcie, to sam powinien zrezygnować. Nie powinno być takiego bałaganu – mówi jeden z organizatorów protestu, prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej Michał Kołodziejczak.

Prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej Michał Kołodziejczak (fot. Bartosz Sroczyński)

fot. Bartosz Sroczyński

Chcą dokładnych kontroli

Poza odwołaniem Jurgiela, rolnicy chcą też dokładnych kontroli. Podejrzewają bowiem, że niektóre firmy sprowadzają z zagranicy owoce i warzywa, a później sprzedają jako krajowe.

– Ciągle mówimy o kontroli grup producenckich, które przywożą do Polski towary. Wnioskujemy żeby sprawdzić te firmy na pięć lat do tyłu. Jaka była u nich produkcja, jak duże plantacje i ile sprzedawali – tłumaczy Kołodziejczak.

W artykule Oszukują polskich rolników. Tracą też klienci. Nie daj się nabrać na ziemniaczany przekręt Kołodziejczak podawał przykład ze znakowaniem ziemniaków.

– Według przepisów polskiego prawa ziemniaki przecież mają zaznaczony kraj pochodzenia. Tylko jaki jest sposób znakowania? W jednym miejscu w sklepie są na przykład ziemniaki z Wielkiej Brytanii i z Polski. W identycznych opakowaniach. Tylko gdzieś z tyłu, małym drukiem, jest napisane z jakiego kraju pochodzą – wyjaśniał prezes stowarzyszenia.

(…)

Całość czytaj na:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rolnicy-protest-warszawa,84,0,2406740.html

Fotorelacja: http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,2522532,iAId,295407

*Dziękuję, Elizo 🙂 TAW

314 myśli w temacie “Protest tysięcy polskich rolników w Warszawie 23 maja 2018 r. przeciwko antypolskiej polityce korporacyjnego „rządu” Morawieckiego

 1. Elizo Dziękuję ❤
  w Realu jest na żywo! I o DZIWO POKAZALI PROTEST W AGROBIZNESIE- i ważne INFO podali, że (nie wiem, czy coś nie zniekształcę), ale było to tak:
  ,,Po zbadaniu w markecie ziemniaków z Egiptu została wykryta groźna bakteria- zostały wstrzymane- sprowadzała je włoska firma od koncernu holenderskiego''

  Dzisiaj jest piękny dzień i spływają cudne energie!

   1. Widzę Elaszko, że to samo oglądamy, tylko ja z pewnym opóźnieniem 😘

   2. Kołodziejczak u Roli ostro o polityce PiS ws. zaorania polskiego rolnictwa na rzecz UE! LIVE!

  1. Kochani TAW i TAWerniacy ❤ proszę o wsparcie:

   Ogladajcie! UDOSTEPNIAJCIE! Podajcie dalej i dalej!
   Robimy akcje i uświadamiamy Rolników!
   PREMIERA NASZEGO FILMIKU EDUKACYJNEGO!
   TYTUŁ specjalnie dla Rolników, bo każdy jest od POGODY zależny!
   Staralismy się również oprócz wiedzy przekazywać info o
   ,,WOLNYCH LUDZIACH'' i NIEZALEŻNYCH MEDIACH:
   POGODA KRÓTKOTERMINOWA DLA ROLNIKÓW 2018

   1. TAW ❤ Dziękuję w imieniu Kamila i oczywiście całej Rodziny!

    Jest wielki odzew,. coraz więcej ,,rolniczych większych ytuberów'' zapytuje czy może podac dalej, a przy okazji spadają kolejne maski- dla przykładu jeden duży rolniczy portal- odmówił większej ilości Rolników, którzy zwrócili się z prośbą o pokazanie tego filmiku!

    A i jeszcze tylko wczoraj wjechało do Polski 17 wozów opancerzonych z żołnierzami w gotowości przy działkach strzelniczych- nie wiem czy dobrze to nazywam, ale to się dzieje od dwóch tygodni w sposób ciągły! To rodzi pytania, a i jeszcze każdy Żołnierz przechodzi szkolenie o w zakresie informacji niejawnych danych osobowych- w wydanych zaświadczeniach figuruje m.in co mnie zdziwiło ogromnie: Europejska Agencja Kosmiczna!

    I jeszcze jedno: Świętoszów- PSTRĄŻE zostało przejęte przez amerykańskie wojska i tam buduje się od podstaw potężne miasto dl amerykańców- wstęp wzbroniony- teren obstawiony, pilnowany pod bronią, sprzet ogromny sprowadzony z ameryki i jak ten filmik dowodzi za NASZE PIENIADZE! I zaplanowane długo wcześniej, bo w 2016 zostaje wyburzone DECYZJĄ wojewody Dolnośląskiego!

    Opublikowany 13 lis 2016
    .https://www.youtube.com/watch?v=CiUH3YD32XE

    ,,Poradzieckie miasto widmo : Pstrąże , będące kiedyś bastionem armii radziekiej do 1992 r. dziś miasto pochłaniane częściowo przez las a częściowo dewastowane i ograbione ze wszystkiego co da się sprzedać przez ludzi .
    Będące wciąż pod administracją Wojska Polskiego właśnie natknęliśmy się na prace rozbiórkowe na blokowisku które do 92 r. tętniło życiem . Położone w środku lasu , w sąsiedztwie znajduje się poligon i jednostka Świętoszów , nieopodal przepływa rzeka Bóbr . Most nad rzeką został wysadzony przez rosjan w 1992 r. kiedy armia radziecka opuszczała te tereny .
    Osiedle służyło do niedawna straży pożarnej w ćwiczeniach . ''

    Dziś będące zagrożeniem dla odwiedzających zostaje wyburzone DECYZJĄ wojewody Dolnośląskiego!

   2. Elaszko Ty i Twoja Rodzina propagujecie bardzo przydatną i piękną sprawę dla Nas wszystkich.
    W oczach innych może jesteście mali, ale w moich WIELCY.

    Kocham takich odważnych Ludzi całym sercem >3
    Przesyłam piękne życzenia dla Twoich Dzieci z okazji Dnia Dziecka.

   3. SłowiAneczko przytulam Cię do Serca, ale ja Cię KOCHAM DZIĘKUJE Z CAŁEGO SERCA 🙂

    Tak SERCE MATKI jest najszczęśliwsze, najbardziej promieniste, gdy JEJ DZIECI są świadome, bo wtedy mogą wszystko ❤

    I dla Ciebie Aneczko i Twoich Dzieci wszystkiego co naj i buziaczki- mieć Taką Mamę jak TY to KRYSZTAŁ ❤

  1. Justynko: dlatego nawołujmy gdzie można do kupowania bezpośrednio od rolników. Ja tak robię i ziemniaki mam dobre (ostatnio odmiana astra jakoś dziwnie się zachowuje), ale generalnie nie mogę się czepiać. Jedzmy, co nasze i zdrowe.
   A apel do rolników – nie trujmy współbratyńców, wyrzućcie całą chemie. Nasi przodkowie do całkiem niedawna radzili sobie bez nawozów,oprysków i innych dodatków. Dało się. Teraz też przy odrobinie wysiłku się da. Skoro na moim balkonie w kompostowniku wyrosły ziemniaki (wystarczyło ich na dwa obiady) i nawet o nie nie dbałam to na polu da się tym bardziej:).

   1. Tak Emuszko. Ważne żeby widzieć jak produkcja rolna wygląda.. Ja miałam szczęście widzieć na łące krowy i w oborze wyściółkowanej słomą..Natomiast kury-jajka dobrze jest widzieć co kury jedzą i czy spacerują na trawie..Zatrzymałam się przy gospodarstwie gdzie na płocie ”jaja eko” .Pytam gospodyni -czym pani karmi kury? – odpowiedziała młoda gospodyni-zbożem-na pytanie jakim zbożem już nie umiała odpowiedzieć.
    Wzięłam 60 jaj -wychodzę z ganku a mąż tej pani podjeżdża pod komórkę busem i zaczął rozładowywać karmę pt. kurka naturka .
    Pozdrawiam

   2. Justynko: no właśnie w tym sęk. Ja wychowałam się na wsi, więc też swoje widziałam. Co prawda moi rodzice nie zajmowali się uprawą ziemi, czy hodowlą zwierząt, ale bywałam u sąsiadów:). Wyczuwam różnicę w smaku między normalnym, zdrowym jedzeniem, a chemicznym. Jak wewnątrz eko kurczaka znajdę karmę, to już takiego nie chcę. Wolę chudszego, ale karmionego „zielskiem”, które w żołądku nie zalega.
    Poza tym taki głupi nawyk, ale zanim cokolwiek kupię to wącham. Czasem uda mi się „wyczuć” szwindel🙂.

   3. Bez chemii nie było by cię stać na kupno jedzenia.
    Miasta w mig by opustoszały i ludzie sami zaczęliby ją sobie produkować.
    Chyba nie zdajecie sobie sprawy z bredni które tu wypisujecie.

   4. Marchewka: wiesz za komuny jakoś rodzice kupowali jedzenie i nie było problemów, a chemii niemal nie używano. Teraz też się da. Sama z rodzicami uprawiałam działkę i wiem, że można (nigdy niczego nie pryskaliśmy, a rosły nawet pomidory tyle, że te akurat pod folią🙂). Jabłka-malinówki do dziś rodzą, chociaż drzewka zostały pozostawione same sobie. Takie gadanie, że bez chemii się nie da jest wygodne. Owszem w uprawę eko trzeba włożyć nieco więcej wysiłku, ale to wszystko. Problem polega na tym, że rolnicy zapomnieli co to płodozmian, co z czym mogą siać/sadzić, żeby rośliny wzajemnie się „wspierały”. Zapomnieli wiedzy dziadów. Mają maszyny, które im pomagają to sądzą, że myśleć nie trzeba, jak nie rośnie sypią chemią i wydaje im się, że jest ok. A tu trzeba myśleć cały czas i nie tylko o sobie ale o innych-konsumentach. Własny portfel to nie wszystko.
    Bądźmy więc odpowiedzialni i wspierajmy się nawzajem – my konsumenci kupujmy bezpośrednio od rolnika, rolnicy dostarczajcie produkt dobrej jakości bez chemii. Ot cała filozofia.

 2. Podali że 80% produktów z Polski i od Polskich rolników jest badane-kontrolowane pod wzgl.””””jakości””””! natomiast 20% produktów z importu jest badanych.. K……aaa chociaż bym miała jeść szczaw i mirabelki nie zniżę się…

  1. Emuszko w każdej rodzinie ,w każdym domku do końca lat 70 -tych w miasteczkach howali wszyscy kurki-króliki-cielaka dochowali na krówkę -póżniej przekazali cielę sąsiadom i oni dali cielaczka następnym aż po paru latach wrócił cielak do tego pierwszego dawcy … tak to działało …. Króliki ja też mam . Koszyk traw-ziół-mlecza i ok…kark schylić– spójrzcie na stronkę firmy nutrena -szok-dla królików karma….!!! Przecież królik uwielbia zielone i siano…

  2. Justynko, popieram z serca, nie jedzmy zagranicznych trucizn.
   Propagujmy, gdzie się da naszą krajową ekologiczną żywność.

   A kto ma możliwości, niech sam chociażby tylko dla swojej rodziny uprawia warzywa i owoce.

   Każdy, kto spróbuje, lepiej się poczuje, a ile w sercu radości zagości z satysfakcji, „że to ja sam wyprodukowałem” 😀

 3. Elaszka, za tobą również alarmuję. Nie kupujcie ziemniaków w marketach!!!! Egipskimi zasypali Biedronki, Lidli, Kaufland y, Reale, BI! i nawet „polskie” z nazwy sklepy.
  Pofatygujcie się do zieleniaka lub na targ. Kupujcie ziemniaki nasze, polskie ewentualnie z terenów Europy środkowej.

  „Bakteria Ralstonia solanacearum, ze względu na szkody gospodarcze, jakie może powodować, ma w Unii Europejskiej status organizmu kwarantannowego i podlega obowiązkowi zwalczania. Charakteryzuje się ona bowiem szerokim zakresem roślin żywicielskich − poraża pond 200 gatunków roślin – podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.” i co z tego że podało, co z tego że Minister coś tam napisał do UE.
  Przecież KTOŚ z nazwiska i imienia musiał wyrazić zgodę na sprowadzenie i dopuścić do handlu bez badań,tego ziemniaka do Polski, jeszcze parę miesięcy temu!

  Elaszka, energie dobre są, ale złe energie działały, w każdym jak i tu przypadku, z dużym wyprzedzeniem.
  Pozdrawiam cieplutko.
  Cieplutko i burzowo w Rzeszowie jest.

  Ps. przede mną konieczność wypowiedzenia umowy z tzw. Skarbnica Narodową i odesłania tego chłamu. Nie jest do pierwsza firma, która moją nieświadomą Mamę telefonicznie lub pisemnie próbowała naciągnąć, a tym razem na 700 zł w górę.
  Kochani uprzedzam, to żadna „Narodowa” i to co proponują to nie srebro najwyższej próby to wielkie kłamstwo nie tylko historyczne. Bo jaką to niepodległość mamy i jaką wolność i jaką prawdę ?

  1. Rolnicy sprzedają przy domu . Ziemniaki,buraczki,kalafiory,pomidory. Zatrzymać się …kupić…pogadać można z człowiekiem pracy ….

   1. Ja mam trochę ciężej z kupowaniem u źródła. Choć mamy tutaj sklep z produktami z Polski.

    Mam prośbę do Tawerniaków, i do Tawa oczywiście o puszczene tej prośby.

    Wie ktoś może, gdzie w okolicach Międzyzdrojów można coś „prosto od krowy” kupić.
    Ja tak nazywam kupowanie bezpośrednio od rolników, skojarzyło mi się to z piciem mleka prost od krowy, jako dziecko uwielbiałam to. Jak byłam u dziadków na wsi, zawsze czekałam na wieczór, jak ciocia zaczynała doić krowy, stałam zawsze z kubkiem, czekałam aż udoi troszkę dla mnie.

    Będę w czerwcu na urlopie, chciałabym np. miód dobry, swojski kupić.

    Pytam, bo może ktoś z okolicy mógłby kogoś polecić. Jajkami „prosto od krowy” też nie pogardzę. 😉

    Dla mnie najgorsze w tym jest, że akurat wtedy przypada termin akcji zapoczątkowanej przez Edi Słowianin, niewydawania pieniędzy. Już wiem, że robię wszystko, co możliwe, żeby jak najpełniej uczestniczyć, ale na urlopie bez wyżywienia nie będzie to proste. Dlatego chciałabym, jeśli już będę musiała co kupić, zrobić to u Polaków, żeby moje ciężko zarobione pieniądze nie powiększały zagranicznego kapitału.

    Pewnie w internecie można jakichś sprzedawców znaleźć, ale co z polecenia to z polecenia 😊

    Bardzo dziękuję.

    😘

   2. Laszko, jest dużo rolników hodujących krowy na własny i sąsiadów użytek. Gdziekolwiek na wsi zapytaj, to powiedzą.
    Ja sama zagadałam kobietę z wiadrami na wsi. Pytam – niesie Pani wodę dla byczków i jałówek? Nie – mleko im zanoszę 3 razy dziennie, bo nie ma zbytu. Tak ja zapoznałam Panią Rolniczkę i zajeżdżam tam po mleko i śmietanę… Ta Pani karmi byczki i świnki mlekiem i śmietaną.. W sezonie ktoś tam bierze na stołówkę do ośrodka wczasowego. To jest k/Rewala.
    Blisko Międzyzdrojów wybierz się w drogę w kierunku Wolina ..Pozdrawiam

   3. W Wołczkowo pod Szczecinem polecam sklepik za remizą strażacką. 100% produktów eko własnych płodów rolnych oraz sąsiadów (także eko). Sklepik otwierany we wtorki, czwartki i soboty. Po sąsiedzku gorąco polecam serki i mleko z Koziego Gródka, dostępne w całym Szczecinie. Sam przeprowadzam się wkrótce do Poznania i chętnie przyjmę polecenie podobnych miejsc tam właśnie. Dziękuję 😊

   4. Kochani Tawerniacy. Przepraszam ale poprawię Wam Kochani krążenie krwi….
    Pani Rolniczka u której kupuję mleko ….wyciąga kanę ze świeżym mlekiem ze….studni ..zamiesza chochlą i nalewa do piątek-butli po wodzie…Butle moje.. Jedna trzecia śmietany . To mleko kroję łyżką.. Czasami prosto z udoju jeszcze świerze…
    Buziaki na miły dzień

  2. Elizo ❤ Pamiętaj MASZ 14 DNI NA ODSTAPIENIE OD KAZDEJ UMOWY, np. kredyt
   Jeżeli robia problemy to przy Powiatach jest RZECZNIK PRAW KONSUMENTA- u nas wspaniała Pani- bardzo pomocna. Pozdrawiam CIEPLUTKO 🙂

   1. Elaszka, proszę napisz szerzej, bo nie przypominam sobie jakich przepisów prawa dotyczy. Przespałam, bądź mnie nie dotyczy, ale może ktoś z Tawerny skorzysta.
    Dziękuję.

   2. Elizo Kochanie ❤ ja CIĘ BARDZO PODZIWIAM – nie Przespałaś KOCHANIE o tym głośno się nie mówi, raczej ciszej się słyszy ❤ Ja wiem, bo miałam akurat przeprawę z oszustwem- naciąganiem Rodziców na korepetycje z jęz. angielskiego, ale należało wziąć kredyt – to było powiązane ze szkołą- to mnie uśpiło, a w szkole cisnęli z angielskiego, a jeszcze do tego nauczycielka kiepska- wzięłam i jak przyszło oświecenie- jeszcze tego samego dnia zerwałam umowę! Ale się wściekali- naciskali, a ja ostrzegłam pozostałych Rodziców i z Panią Dyrektor Gimnazjum przeprowadziłam poważną rozmowę- odnośnie wprowadzenia do szkoły oszustów i przekazania naszych danych i numerow telefonu!
    PRZY TEJ SPRAWIE DOWIEDZIAŁAM SIĘ O CZYMŚ TAKIM JAK POWIATOWY RZECZNIK PRAW KONSUMENTA!
    Oczywiście odwiedziłam, przedstawiłam papiery- zrobiłam to dobrze i uzyskałam potwierdzenie pomocy w razie potrzeby z bankiem czy szkołą językową.
    Tak kiedyś zgadałam się z Panią z BANKU – ONA z kolei wzięła pralkę na raty i jej mama również została na cos tam naciągnięta, chyba z Telekomunikacji, ale także skorzystała z tej formy:

    ,,Odstąpienie od umowy kredytowej jest furtką dla osób, które zbyt pochopnie podjęły decyzję o wzięciu na swoje barki poważnego zobowiązania finansowego. Procedura rezygnacji z kredytu nie jest skomplikowana ani uciążliwa. Zobacz, jak to zrobić. Masz na to 14 dni!

    Jeżeli zaciągnąłeś kredyt w banku, masz prawo do odstąpienia od umowy kredytowej w ciągu 14 dni od momentu jej podpisania, bez podawania powodów podjęcia takiej decyzji.

    Aby zrezygnować z kredytu, musisz złożyć specjalne oświadczenie w banku. Możesz to zrobić zarówno przez osobistą wizytę w placówce, jak i również za pomocą wysyłki pocztowej.
    ( ja zrobiłam poprzez pocztę, ale ważne jest pozostawienie sobie ksero, no i oczywiście polecony z potwierdzeniem odbioru!)

    Jeżeli rezygnujesz z umowy kredytowej w określonym czasie nie musisz obawiać się żadnych konsekwencji takiego postępowania. Bank nie ma prawa naliczyć ci z tego tytułu żadnej kary lub prowizji.

    Przepisy o odstąpieniu od umowy kredytowej dotyczą również sytuacji kiedy chcesz zrezygnować z zakupu sprzętu lub usługi na oprocentowane raty. W tym przypadku również masz 14 dni na to, by odstąpić od umowy bez poniesienia żadnych poważnych konsekwencji.''

    WIĘCEJ INFO TUTAJ:
    https://direct.money.pl/artykuly/kredyty/czy-mozna-odstapic-od-umowy-kredytowej,80,0,1813072.html

   3. ” Tak ja zapoznałam Panią Rolniczkę i zajeżdżam tam po mleko i śmietanę… Ta Pani karmi byczki i świnki mlekiem i śmietaną.. W sezonie ktoś tam bierze na stołówkę do ośrodka wczasowego. To jest k/Rewala.” ❤


    Takie informacje podawac, rozpowszechniac…POMAGAC SWOIM ❤ I UCZCIWYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Elaszko i Elizko;
   popieram Wasz apel : TAWerniacy kupujcie tylko u naszych rolników. Jeżeli brakuje Wam czasu – umówcie się na przygotowanie przez nich większej ilości produktów, które odbierzecie raz na 2 tygodnie lub rzadziej. To tylko kwestia organizacji. Zacznijcie małymi kroczkami, systematycznie, w końcu wytworzy się nawyk i …potrzeba, bo zauważycie różnicę na Waszym i Waszych RODzin – zdrowiu.

   1. Kooperatywy powstają jak grzyby po deszczu.

    Kooperatywy wyzwolą Polskę spod gadziej okupacji.

    To jest jedyny skuteczny bat na opresję matrixa.

    Kooperatyw nie da się ani zatrzymać, ani opodatkować, ani zdelegalizować.

    Jest to lawina, która odnowi Ziemię. Tę Ziemię.

   2. Od siebie dodam, że w internecie wyszukać można spisy z adresami gospodarstw ekologicznych w każdym rejonie kraju.
    Produkty można nabywać bezpośrednio u producenta.

    U mnie w Bielsku spotkałam już 3 sklepy ze zdrową żywnością, które biorą produkty od znanych mi gospodarstw ekologicznych.

    Będąc kiedyś w takim gospodarstwie, zabrakło już towaru do sprzedaży, dostałam więc od właściciela cały spis adresów ekologicznych gospodarstw, okazało się bowiem ,że są już stowarzyszeni w Związku gospodarstw ekologicznych.

    Ja mam swoje warzywa, ale gdy mi zabraknie na przetwórstwo, korzystam wówczas kupując u tych stowarzyszonych.

    Całą energią mojego serca POPIERAM pokojowe manifestacje Rolników ,Żywicieli Nas wszystkich w kraju.
    Nie wolno nam się poddawać, by „obca zaraza” nam mogła cokolwiek narzucić.

    To MY jesteśmy u Siebie i MY musimy tworzyć MOC by ich stąd przegonić.

    PRAWO JEDYNEGO jest po naszej stronie, a nasza siła tkwi tylko w JEDNOŚCI NAS WSZYSTKICH.

    Pięknego dnia życzę dla wszystkich TAWerniaków.

    Siła i MOC jest z nami. ❤

   3. ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

    Serduszka sa po to, by kazdy czytajacy bloga zauwazyl wpis jasy powyzej 😉

 4. http://tvp3.tvp.pl/23227410/18122015

  Jest taki cykl reportaży w TVP3 ” ‚Powrót do przeszłości ” ‚ Tyraliśmy jak woły -czyny społeczne-wykopki-budownictwo-
  wiem że wiecie ale nie zapomnieć! Wycenione na ułamek procenta itd…..iiiiiiiiiiiiii….przejęte
  … Powiedz swojej Mamie, Tacie, że to czego się dorobili to jest ”nic”czyt. g… chciałbyś to kiedyś usłyszeć ????????? LACHU??????????

  1. Laszka, wiadomość bardzo smutna.
   To nie był rolnik tylko egoistyczny bezmózgowiec, który w miejscowości o pięknej nazwie – Bożepole – doprowadził do śmierci pszczół z około 200 pasiek.
   To tragedia i katastrofa ekologiczna – mówią pszczelarze z okolicznych miejscowości.

   Truciciele powinni być ujawniani z imienia i nazwiska.

   1. Elizo ❤ zgadzam się ze stwierdzeniem:
    To nie był rolnik tylko egoistyczny bezmózgowiec!
    Pomorze ta sama frakcja co u nas: w większości pseudo-rolnicy pracujący dla niemieckich biogazowni, ich słupy: nabierają hektary, kłóca się i walczą miedzy sobą – maja tak dużo, ze opryskują całe dnie, walą tony nawozów- syfy z biogazowni do tego w ilościach kosmicznych, a tego łączyć NIE WOLNO!
    u NAS TAKŻE POTRULI PSZCZOŁY w tamtym roku!- my wiemy kiedy i o jakich godzinach pryskać! Temat rolnictwa jest obszerny!
    Wczoraj zrobiliśmy przegląd pól- okazało się, że zboza zostały zaatakowane przez kolejne jakieś- tym razem- skrzypionki- liście flagowe- najważniejsze- zostały uszkodzone- musimy niestety ratować plony- my mamy dochody raz w roku- to nasze być, albo nie być!

    Do zwolennika GMO:
    Jeżeli ktoś mówi, ze nawozy, opryski są używane w nadmiarze przez POLSKICH ROLNIKÓW- to jest pozbawiony mózgu- czy ktoś zdaje sobie sprawę jakie to koszty- jakie mamy dochody, a jak to jest drogie- uszkadzają plony jak nie grzybami, pasożytami, pogodą, ratujemy się jak możemy- z każdej strony kopy! No chyba że używać będziemy odporne na wszystko nasiona GMO!

   2. „To nie był rolnik tylko egoistyczny bezmózgowiec!”
    Egoistyczny tak..;a czy bez mozgu ???
    jego mozg pewnie lubi liczyc eurasy… a jeszcze nie zrozumial , ze za eurasy ni zdrowia ni przyszlosci jego dzieci nie kupi…

  1. z tymi agentami z Wiejskiej nie ma o czm dyskutowac i jeszcze tracic czas na ich sprawdzanie czy kontrole i tlumaczenia . Tu jest prosta sprawa .Nalezy ich chwycic za dupe i wyjazd z Polski. Matoda typowa i prosta i skuteczna od wiekow ,tak za przykladem Islandi.

   1. Elizo-dziękuję – tutaj zamówić można artykuły na różne tematy do wyboru ,do koloru… mamy świadomość…żal ile luda wierzy…!

 5. bo rządowe szbes-gady zrozumiały treść ‚rolniczego hasła „Żywią Y Bronią” jako „dają żywność”. No i wniosek prosty jak umysł polityka-(j)elita – dla rolnika nie ma miejsca w korpoświecie bo to kolejna przeszkoda dla mateuszkopodobnych.

 6. Kulturalnie odbył się Protest. Wysoki Poziom.
  Podczepić się chcieli krzykacze ale Chłopaki się nie zgodzili.
  BRAWO!

 7. polscy chemicy chyba bardziej niz rolnicy, z czym do ludzi ? z podtrutymi trutka pestycydami warzywami owocami i ziarnami ? wole hiszpanska bio papryke niz truc sie polskim syfem z rolnictw duzo powierzchniowych

  1. GMOsiu Ty masz swój wybór, by spożywać co chcesz i od kogo i tak też czyń, ale nie wrzucaj wszystkich Polskich Rolników do jednego worka.

   Znam Polaków którzy pracowali w takich ekologicznych holenderskich gospodarstwach, i gdybyś poznał całą prawdę , to już na pewno nie spojrzałbyś nawet na ichnie produkty.

   „Cudze chwalicie, bo swojego nie znacie.”

   Myślenie nic nie boli, ale już nie myślenie sporo kosztuje, a czasem nawet zdrowie. 😀

   1. Obszarnicy Justyna to siedza w spolkach agencji rolnej.Sami sobie popodnajmowali ziemie od nieswiadomego obywatela ,biora doplaty i sieja najgosze dla zdrowia ciulostwa, trujac Polakow. Mowimy o pomiotach NKWDziarskich ,ktorzy maja w posiadaniu gospodarstwa po 1000 ha i duzo wiecej oraz lobbuja zakaz obrotu ziemia orna w sejmie ,ktora PISsdowaci podtrzymuja aby Polak musla wyjechac a nie dostal swego 1 ha.W nasze miejsce nasiedla migrantow z Izraela ale to zanim wytruja na toksycznym zarciem,szczepionkami i podniebnnymi rozsiewaczami . Za dupe to towarzystwo NKWdziarskie i z Wiejskiej OUT ,a pozniej na szczaw i mirabelki.

   2. ” podtrzymuja aby Polak musla wyjechac a nie dostal swego 1 ha.W nasze miejsce nasiedla migrantow ”
    Niemoznosc zakupu ZIEMi przez rdzennych Polakow jest okrucienstwem wobec NARODU i pôwinni byc karani winni tego !

  1. Wolni Słowianie ❤ mówili- Info jak zwykle o odzyskiwaniu mienia żydowskiego- przecież muszą odzyskać, by móc zwrócić!
   Polsat pokazywał i nawet gościł Pana Kołodziejczaka- powiem sprytnie wymyślili przekaz tego co się dzieje w rolnictwie – nadając temat główny przekazy:
   ,,gorszej jakości, skażona żywność trafia do Polski !''

   w TEMACIE ŻYDÓW- okazuje się, ze żydzi mają ogromne długi wobec Polski! I jeszcze Aleks i h. Potocki mówią o PRZEBIEGUNOWANIU- ponoć zydzi doskonale wiedzą, że ma nastąpić w 2022 roku i Polska będzie najbezpieczniejszym miejscem na Ziemi, dlatego tak tutaj licznie chcą się osiedlić!

   – wezwanie do zapłaty długu przez Izrael dla Polski -Dekret Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 30 listopada 1939 roku o nieważności aktów prawnych władz okupacyjnych
   -przebiegunowanie Ziemi i jego konsekwencje
   -badania kliniczne leku na raka Ala Plus
   -marsz zwolenników II RP w końcu czerwca
   http://porozmawiajmy.tv/dlug-zydow-wobec-polski-i-sloneczne-zagrozenie-dla-ziemi-jan-zbigniew-hrabia-potocki/

   1. Przebiegunowanie to jak płaska ziemia, absurd, bo ziemia jest pusta w środku i bardziej przypomina kręcąca się opone samochodowa niż kule to tak jakby koło w biegu próbować majgnac, przeczy prawom fizyki w tym momentowi obrotowemu operacji itd, wystarczy trochę fizyki że szkoly średniej i 90 proc teorii spiskowych pada

   2. Pierdóły z przebiegunowaniem a osiedlic się chcą wiadomo bo każdy chce mieszkać w 20 stopniach bez parnosci tropikalnej w lecie a nie w 40tu z parnoscia

   3. Elizo ❤ tak właśnie mi się skojarzyło- przebiegunowanie obnażyło, przebiegunowanie 676 było, ale już jest zbedne, bo;
    Przebiegunowanie bez przebiegunowania 676 stało się początkiem POLITYCZNEGO TRZĘSIENIA ZIEMI W POLSCE!

    A i jeden Mądry Lach(chchch) mi powiedział, ze to stare, ale jest już nowe i tego co miało być nie będzie (a Jemu ufam najbardziej, bo co powie to się wypełnia).

    Dlaczego chchch przedłużone- wyjaśniła Pani Marzenka- ma MOC! I POLECAM, bo Przekazała bardzo ważne techniki zabezpieczające naszą AURĘ!

    Ogólnie jak słyszę PRZEBIEGUNOWANIE to nasuwa mi się z automatu PLEJADIANIE!

    A i jeszcze na NTV jest Sławomir Lernaciński (22 maj) – wiem, że go Lubisz: UFO – Istoty Pozaziemskie – Moja Percepcja – Sławomir Lernaciński!

   4. Gmosiu jak pierdykniesz to pierdykniesz zawsze się uśmieje (pozytywnie) ta czasem trza pierdyknąć 😉 jednakże ciul z tym jaka jest ziemia przestaniesz o niej śnić przestanie Istnieć jakie to ma wtedy znaczenie jaka była ? skupmy się na tym by odżyła .

   5. Staram się raczej ostatnio powstrzymywać od komentarzy, ale GMO, ogarnij się i przestań pisać te bzdury, bo jeszcze ktoś Ci uwierzy, ze szkodą dla własnego umysłu.

   6. gmo ma rację. Słyszałem o tym, że naukowy badali fale sejsmiczne i ich rozchodzenie ich mocno zaskoczyło, bo wynikało z niego, że Ziemia jest właśnie pusta w środku. Hipoteza, ze Ziemia jest pusta w środku nie jest nowa, uważał tak nie tylko astronom Johannes Kepler, także fizyk Izaak Newton, który matematycznie wyliczył, ze musi być pusta w środku, gdyż inaczej nie zgadzałaby się jej orbita. Słynny matematyk Euler też stwierdził, że Ziemia jest pusta w środku. Ma jednak rację Myśląca Inaczej – pusta w środku czy pełna najważniejsze, żeby Ziemia odżyła.

   7. Dodatkowo ziemia ma tzw tilt jak w kręcącym się baczku wynikającym z niewywazenia tej wirujacej opony i powodowany przez góry tamy wodne beton w skondensowanych miastach itd itp także planeta bojowa Lewan zwana naszym ksiezycem to powoduje ale do majgniecia daleko no chyba żeby Jowisz przeleciał centymetry obok nas

   8. Jak zrozumiecie poprawnie system podwójnego torusa, który jest wzorem na wszystko, to odpadnie Wam dużo zbędnych spekulacji. Dołożycie do tego biegunowanie, które jest alegorycznie pokazane we wszystkich religiach i kultach to znajdziecie jeszcze dalej. Ale Wasz wybór. Gaja to jest żywy organizm i podlega wszelkim tym samym prawom i wzorom jak człowiek i wszystko inne. Zrozumiecie też dlaczego warto być w miejscu w którym wypada lokalizacja „niebieskiego” bieguna.

   9. Myśląca co z Calineczką ? Właściwie czego ona chce? Po co chce się „zaprzyjaźnić” z nią?
    Normalnie można oszaleć z tym wszystkim.🤕

   10. Tak szczerze to Szczęśliwą mogę być tylko tutaj z Wami.😀

    A każde kolejne przesilenie było dla mnie osobiście coraz bardziej gwałtowne więc trochę obawiam się tego.

  2. Ja specjalnie ogladalam TVN (choc obrzydzenie mnie bierze, gdy ich „dziennikarzy” widze).

   Pani Pochanke wspomniala pare sekund temat, pokazali nawet krotki film, ale w kontekscie „rolnicy zadaja odwolania Jurgiela”, zadnych innych wzmianek, o zatrutym, skazonym pozywieniu sprowadzanym do Polski np.

   Za to na pokazywanie, jaki to PIS zly (to wiem) a PO dobre z wszystkimi innymi podtekstami, pokazywaniem minutowych nagran starych spraw… czas antenowy sie znalazl… jak co dzien. (chyba bo dawno nie ogladalam)

  1. W przypadku wszelkich wątpliwości najlepiej sprawdza się uniwersalna zasada: po rzetelnym oczyszczeniu umysłu z nieewolucyjnych treści SERCE staje się automatycznie najdoskonalszym weryfikatorem wszelkich oddziałujących na nas treści.

   1. Ziemski umysł racjonalizuje, uzasadnia, lawiruje, motywuje, kłamie.

    Serce czuje i prawdę zawsze powie.

    Jeśli potrzebujesz np motywacji do działania, to przyjrzyj się swemu pragnieniu serca, czy czasem nie ma innego zdania.

    Nie oczyszczony umysł wmówi ci, że chcesz czegoś innego. Sercem wiesz czego chcesz ale z nieoczyszczonym umysłem można być przekonanym o tym, że chce się czegoś innego. Bo…to bo tamto.
    Jeśli ten konflikt pomiędzy: pragnę tego (sercem) a robię to bo uważam że tak będzie lepiej (umysłem) się utrzymuję, to możliwe że twoje ciało już choruje. Ciało jak i serce, nie kłamie.

    Kto obserwuje swoje ciało, jego reakcje, może wyczuć dobrą dla siebie drogę. Może czuć ciałem gdy ktoś próbuje go oszukać. Może czuć opór w ciele słysząc porąbane treści. Ciało się raduje gdy światło w słowach czuje. Serce rośnie, kamień zrzuca. Smak na cos sie pojawia gdy witaminki mu brakuje. Głodu nie czuje gdy wirusa eksmituje i pracą dodatkową, trawienia pokarmu nie chce być obciążone. Objawów może być mnóstwo.
    Zachęcam do świadomości własnego ciała. Chodzenie boso na pewno pomaga. Ciało może cię w nocy obudzić gdy robaka trzeba będzie ze skóry odrzucić.

    Serce nie kłamie, dusza przez niego przemawia. Serce z Umysłem Wyższym może być połączone również Sercem zwanym.

    Umysłowi fizycznemu nie ufaj. To kłamca i zdrajca.
    Oczyszczony może być tłumaczem serca ale wtedy z nim się zgodzi.
    Nieoczyszczony do serca w opozycji i do niemądrego kierunku popycha.
    Jeśli umysł mówi w lewo a serce pragnie w prawo. Prawo jest dobre dla ciebie. Lewo przyniesie cierpienie.

   2. tak, najlepiej sprawdza się takie myslenie w związkach, z drugiej strony lepiej być singlem czy w troche udawanym związku ?

  2. Lilly,
   nie znajdziesz lepszej odpowiedzi, od tej której TAW napisał.

   Za czasów naszego „słusznego” socjalizmu krążyło powiedzenie:
   „Śledź śledzia śledzi a na karpia zwala”
   Pozdrawiam serdecznie

  3. A ja zakupiłam „Tajemnice mędrców syjonu”, ale jeszcze nie miałam czasu na zapoznanie się z treścią. Chcę się „własnoocznie” przekonać, co tam jest napisane.

   1. TAW 👌🏼👍🏼

    Ja mam elektroniczną wersję. Choć wolę papierowe książki.

    Kiedyś zacznę czytać, w chwili obecnej czytam serię Niebiańskiej Przepowiedni.

   2. Ach, a obraz na górze pierwsza klasa. Uśmiałam się jak go zobaczyłam.

    Stworzenie Adama……

   3. Laszka.
    Jak będziesz z czytaniem zwlekać, to będziesz czytać książkę historyczną.

   4. LASZKO ❤ dla Ciebie wersja skrócona i pomyśleć jak oni od wieków się nawet nie wysilają, żeby nas trzymać na uwięzi:
    ( oczywiście nie ze wszystkim się zgadzam- dla mnie TEN PRAWDZIWY JEZUS ŻYŁ MIAŁ ŻONĘ I DZIECI, NIE BYŁ UKRZYZOWANY I BYŁ BARDZOO SZCZĘŚLIWY, A PRZYSZEDŁ Z PRZESŁANIEM: ZE WIARA TO TOTALNA BZDURA!)

    Skąd wzięło się chrześcijaństwo. Największy przekręt w historii świata
    Jaro Wit
    .https://www.youtube.com/watch?v=b0U99fslDaY

   5. TAW.
    Myślenie o kimś działa jak magnes.
    Właśnie dzisiaj myślałam, że powinnam Cię hucznie powitać i opisać radość z tego, że nadal jesteś, i znalazłam Twoje powitanie. Te wiele lat, to chyba pół roku, których nie marnowałam.
    Od początku lubiłam i ciągle lubię Twoje archiwum najbardziej z wszystkiego w internecie, ale nie zawsze mam na niego tyle czasu ile bym chciała.
    Więc serdecznie witam Ciebie i starych, a także nowych Znajomych.
    Posłałabym też uśmiechniętą buźkę, ale nie wiem jak to się tu robi.

   6. „Myślenie o kimś działa jak magnes”.

    – No więc Cię pewnie jakoś tu „przywołałem”, Krystyno 🙂

    (Uśmiechniętą buźkę robi się tak: najpierw wciskasz dwukropek i bezpośrednio po nim zamknięcie nawiasu) 🙂

 8. bebelno.cichecki.net/wp-content/uploads/2014/03/230.jpg

  https://www.google.com/search?q=https:/zdj%C4%99cia+snopk%C3%B3w+pszenicy/%C5%BCniwa/www.google.pl/?gws_rd%3Dssl&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs=rimg:CQp1R8-lW4XPIjiS286ojQE7UhLoDcE_1s1CNv3aczoKO_15Lzcy_1Jd9DgCc8bJTIdwtzPbVDQDsFwR0rsGWyjq4ipuSoSCZLbzqiNATtSEdOA9l7AuXwaKhIJEugNwT-zUI0RHU9qqQJgSisqEgm_1dpzOgo7_1khH-twUpXACHuCoSCfNzL8l30OAJEYm_1gg28gdqrKhIJzxslMh3C3M8R5JVSdrSVdqQqEgltUNAOwXBHShEvrAVikxA_1BCoSCewZbKOriKm5EVGe3Uwjmbcq&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwi7s-je9Z7bAhVG-6QKHUtOAa8Q9C96BAgBEBg&biw=1366&bih=654&dpr=1#imgrc=l2QZmV7aVkSHYM:

  Dzisiaj nie do pomyślenia, by tak ciężko pracować. Jeden agregat wykona wszystkie uprawki na polu za jednym przejazdem.

  Zważmy, że jest 7 mld luda na ziemi i nie da się wyżywić wszystkich sposobem bez chemii…. Nie do opanowania.

  My świadomi staramy się. Trudzimy się. To wymaga wysiłku.

  Moi Drodzy, robić ni ma komu…

  1. Na pewno by się dało tylko trzebaby inaczej. Np. nawadnianie kropelkowe zamiast lania po całym polu. Posadzenie aksamitek eliminuje robale. W ogóle pewnie astrologia jest pewnie istotna w rolnictwie. Jeśli czytaliście „Inuaki – gad, który mieszka we mnie” to jest tam mowa o tym, że astrologia ma duże znaczenie w rolnictwie i my tej wiedzy nie mamy. Sadze, że da się wyżywić 7 mld ludzi bez chemii. Choćby tylko stosując efekt Erbnera do nasion zbóż można osiągnąć kilkukrotnie większe plony bez użycia chemikaliów.

   1. Głodu nie ma tylko są leniwi czarni i przypalani tatusiowie którzy wola leżeć niż pracować a umierające potomstwo z głodu smrodu i ubóstwa traktują jak wypadek przy pracy

  2. Da się wyżywić 7 mld luda bez chemii. Ale trzeba wokół pól uprawnych sadzić Dęby i Cedry. Areały nie mogą więc być tak duże, jak obecnie.
   Stopniowo wszystko wróci do normy. Tysiące świadomych istnień pracuje nad tym już od wielu lat.
   I ten Krąg się powiększa…

   Sam kiedyś nie lubiłem pracy z Ziemią, teraz robię wysiewy i nasadzenia z prawdziwą przyjemnością. Śledzę Zioła w dzikim terenie i gatunek po gatunku stopniowo przenoszę je do swego miniRaju. Mental się zmienia, powracamy do Natury, na pierwotną matrycę ziemską…

   1. Bliskość i połączenie z NATURĄ daje nam przecież Naszą MOC, moc ŹRÓDŁA i to jest życie w JEDNOŚCI.

    Bez NATURY MY nie istniejemy, czyż nie tak?
    Nie ma bowiem nic piękniejszego na Świecie niż NATURA i wtulenie się w JEJ „ramiona”.
    Piękno w NAS jest tylko poprzez NATURĘ, z której czerpiemy soki do naszego wzrostu tak Ziemskiego, jak i Duchowego.

    Kocham i uwielbiam naszą Mateńkę ZIEMIĘ.

   2. Tak – dałoby się, ale lud leniwieje. Ja robię to samo przez całe życie. To jest sposób na życie. Marzeniem jest, by lud otrzeźwiał. Natura sama się upomni o szacunek ..

   3. To u mnie jest trochę inaczej. W dzieciństwie lubiłem przesiadywać u babci i bawić się w ogrodnika – siałem i uprawiałem marchewkę czy pietruszkę. Potem mi to jakoś przeszło i owszem lubiłem przebywać np. w lesie ale żeby coś sadzić i chodzić koło tego to nie. Teraz też mnie interesują zioła np. jak byłem dzieckiem to niedaleko domu mojej babci była spora łąka i rosło tam dużo takiej rośliny o małych okrągłych żółtych kwiatkach o charakterystycznym intensywnym zapachu. Teraz wiem, że to wrotycz. Babcia mnie nauczyła rozpoznać niektóre rośliny polne jak np. krwawnik, ostropest (którego nazywała oset), dziurawiec czy babka no i mięta, która rosła na ogródku.

 9. http://karta.org.pl/

  Powiem tak; Archiwizuje się materiały dotyczące historii np/jw
  Jest prośba w powyższym żeby Tworzyć Historię – przekazywać materiały-zdjęcia – filmy i inne …ale Polacy się tym nie interesują a póżniej mają pretensje że inni piszą im historię…

  1. Bo w tych czasach pseudo komuny lancuch globalnego oszustwa dopiero ewolowal. Komuna, czyli „czy się stoi, czy się leży 2000 się należy”, byl poczatkowym ogniwem oszustwa. Jakos cala Polska dymala po to, aby po zmianie na lepsze w 89 mogli nas sprywatyzowac, rozkrasc, oszukac, a pozniej oddac korporacjom i bankom. Jak nas wyssaja, tzn. wyruchaja bez wazeliny, to porzuca jak niezagospodarowany, toksyczny ugor. Taka to juz taktyka nemrodystow z Wall Street. Popatrz na Chiny. Najpierw brutalna komuna, pozniej niby jakis kapitalizm, ale ciagle pod czerwona flaga, a ta cala produkcja, fabryki i tak nie naleza do Chinczykow.

   .https://www.youtube.com/watch?v=xaAezJxmuiU

   1. Dzięki za film. Obejrzałam trochę, resztę w nocy.
    A teraz powiem Ci, jakie jest moje o tym wszystkim babskie zdanie.
    Otóż faryzeusz Paweł w 2Tes 3,10 napisał, że nie powinien jeść ten, kto nie chce pracować.
    Skoro cywilizowany świat stara się żyć wedle wytycznych zapisanych w listach Pawła, to powinien być zarobek za chęć, a nie za udawanie pracowania.
    A co do złodziei i oszustów, to ich praca jest trudna i niebezpieczna. Nie każdy się do niej nadaje.

 10. Ja popijam WCZORAJSZY Miód Mniszkowy,głogowy,bzowy , krwawnikowy ,stokrotkowy,ziołowy , i innn. Sąsiad polewał mi z wirówki do słoików…
  SMACZNEGO

  1. Wiem, ze to glupie pytanie. Mowi sie o wielokwiatowym, lipowym, akacjowym i spadziowym, ale o tych, ktore wymienilas jeszcze nie slyszalam. Czy to mozliwe, aby pszczoly przyciagaly tylko i wylacznie okreslone ziola, mimo, ze cala lake kwietna „pod nosem”?

   1. Kalino – nie słyszałaś o mniszkowym, bo ten cenny miód wyłapują klienci, a nieraz jest jego mało albo nie ma w ogóle. Pierwsze obloty – pierwszy miód po zimie. To co kwitnie pierwsze?
    Do ww. dodam – kwiaty drz. owocowych, jarzębina. Jasne, że to jest mieszany miód, ale gł. z kwiatów mniszka. Jak masz przymrozki w czasie kwitnienia, to szlag trafi kwiaty, a i pszczoła nie wyleci.

    „Niech Pożywienie będzie Twoim Lekarstwem, a Lekarstwo Twoim Pożywieniem” – cyt. HIPOKRATES

    http://cbr.gov.pl/rme-archiwum/2010/rme40/dane/7_2.html

    http://www.ekomiodek.pl/nasza-oferta/nasza-oferta/nasza-oferta.html — tutaj mamy ofertę rodzajów miodu, ale brak mniszkowego – jest oferta, ale trzeba polować.

    Kalino, ja mówię o miodzie mniszkowym od pszczół – pierwszy miód z kwiatów, j.wyżej napisałam, ale głównie z mniszka..
    Mało jest tego miodu. Pszczelarze zostawiają dla siebie …
    Ja zanoszę swoje słoiki do sąsiada i pilnuję pierwszego wirowania..

    Nie mylić z miodem z gotowanych kwiatów mniszka..
    Pozdrawiam Was Serdecznie. Zdrówka

   2. Justyno, dzieki za informacje. Moja wiedza w tej kwestii jest po prostu ograniczona. Moj dziadek mial kilka uli na wsi u rodziny (miod lipowy). Jako dziecko nie jezdzilam tam jednak zbyt czesto. Dziadek nie byl zbyt chetny, aby nas brac ze soba. Po 2-3 godzinach dzieci juz sie nudza, a dziadek lubil sobie tam posiedziec caly dzien.

   3. Justynko i Kalino, przepraszam, że wchodzę w Waszą wymianę zdań o mniszkowym miodzie.

    Ja wiem, że całkiem naturalnego miodu Mniszkowego na rynku raczej się nie dostanie.

    Podam mój przepis, może komuś się przyda.

    Otóż w tym roku zebrałam 2000 szt. samych główek kwiatowych mniszka, te kwiaty rozdrobnione zalałam w szklanym słoju dwoma litrami jeszcze płynnego miodu wielokwiatowego.

    Odstawiłam do /barku/ ciemnego miejsca do macerowania.
    Raz lub dwa razy dziennie, o ile pamiętałam, odwracałam słoik góra-dół.

    Już trochę odlałam do konsumpcji, Eliza może potwierdzić, czy jej smakował, bo jak była u mnie, to ją poczęstowałam. 😀

    Po dwóch miesiącach macerowania odcedzam przez sitko, najlepiej zostawić do odsączenia na całą noc, wtedy cały miód spłynie nam już czysty do wlania do słoików lub butelek z szerokim wlotem.

    Pozostałość ja zalewam spirytusem, można też czystą wódką, ale uznaję jednak do nalewek tylko czysty spirytus. Po 3 tygodniach ponownej maceracji, tym razem w spirytusie, zlewam nalewkę tym samym sposobem co miód, którą nazwałam mniszkówką.

    Spróbowałam też dodać soku z cytryny i jest wg mnie bardzo wykwintna, próbowałam również z sokiem z imbiru i powiem wam, że to już jest kwintesencja smaku.

    Jeśli moja wiedza komuś się przyda, to mogę życzyć tylko smacznego.

    I muszę zaznaczyć, że nadużywanie nalewek też nie jest wskazane, ja stosuję metodę:

    Pierwszy kieliszek dla spokojności 😀

    Drugi kieliszek dla zdrowotności 😀

    Ale już trzeci kieliszek to PIJAŃSTWO 😀 😀

    Miłej niedzieli wszystkim TAWerniakom życzę.
    KOCHAM WAS i CAŁY ŚWIAT. >3

   4. Ja teraz na samą myśl o SłowiAneczki piwniczce pełnej naleweczki będę w stanie promiennego upojenia naleweczkowego 😀 😀 😀 takiego po drugim kieliszeczku ❤

   5. Elaszko i TAWie, kochani moi, z wszystkim mogę się z Wami podzielić, ale mniszkóweczkę to chyba wypiję sama, zanim się zjawicie, 😀 bo nie będzie jej za dużo, a ostatnio samotność mi mocno doskwiera, więc muszę zażywać lekarstwo na spokojność. 😀 😀 😀

   6. Ten rok będzie pod znakiem Pielgrzymek Pokutnych dusz zbiedzonych do Wrót Twych Świętych, boska Anno SłowiAnno 😀

    Więc na „samotność” narzekać nie będziesz. A coś wyczuwam, że i sam pan przyszły nowy Premier może się nawet u Ciebie pojawić – taki Potencjał Mocy się właśnie w Tobie otwiera!…

   7. Slowianko, dzieki za info i przepis.
    ———————
    Hahaha Ja tez sie ustawiam w kolejce do slowiankowej piwniczki. I to szybko, zanim TAW wszystko „opedzluje”. Tam z pewnoscia pysznosci co niemiara! I te wszystkie „wody ogniste” z dodatkiem ziol! Nawet bym nie wiedziala od ktorej zaczac! Pewnie niektore wydzielane „dla zdrowotnosci” w kropelkach. Slowianko, moze z czasem zaczniesz sprzedawac online albo do jakichs lokalnych ekologicznych sklepikow swoje zdrowotne nalewki i przeroznej masci naturalne medykamenty. Zreszta nie tylko ty, ale i wszyscy, ktorzy sie na tym znaja. Tylko sie nie zarzekajcie! Nie wiadomo, co komu LOS przyniesie, gdy JZ zostanie premierem!

   8. Pomysłów jest wiele. Możemy jako Tawerna osiedlić się w jednym miejscu i założyć jakąś małą manufakturkę produkującą na przykład słynną na cały świat maść z Nagietka, Glistnika czy Żywokostu 🙂

   9. Dzięki Kalinko, chyba będę musiała zwiększyć produkcję, jeśli popyt będzie rósł, 😀 nie wiem tylko co na to powie władza 😀 która czepia się małych wytwórców, a przez palce patrzy na przekręty dużych.

   10. ” Możemy jako Tawerna osiedlić się w jednym miejscu i założyć jakąś małą manufakturkę produkującą na przykład słynną na cały świat maść z Nagietka, Glistnika czy Żywokostu 🙂”

    To jest POMYSL !

   11. Jacek Soplica pisze: „To jest POMYSL!”

    Muszę powiedzieć, Jacku, że masz „ŁEB” 😀 do interesów.

    Zakładaj, a ja moją następną naleweczkę nazwę na cześć Twojego nicka „SOPLICÓWKA” dobra na wszystko, 😀
    bo zrobię ją z bogactwa wielu rodzimych ziółek.

    Jak widzę, to my TAWerniacy mamy wiele dobrych pomysłów, to i realizacja w którymś momencie się pojawi.

    Wszak do odważnych przedsiębiorczych ŚWIAT należy.
    Pierwsze ISKIERKI pomysłu już wystrzeliły w przestrzeń, zobaczymy, kto z nas będzie pierwszy 😀

    Do startu gotowi, hop. 😀 😀 😀

    Serdecznie pozdrawiam i błogosławię na dzień cały pomysłowych WĘDROWCÓW TAWerny.

   12. Potwierdzam wglądy pana Tadeusza o „ręcznym sterowaniu przez Ojca”, z moich obserwacji jasno wynika bowiem, że BEZ ŻADNEJ AKCJI Z MOJEJ STRONY przestrzeń niejako sama zagina się w kierunku coraz to większej integracji załogi Tawerny 🙂

    Również Cię błogo sławię, Piękna Duszo 🔆

   13. Jacku: do tego możemy dołożyć maści wrotyczowe i produkty konopne, w których się ostatnio specjalizują Czesi. Jak oni mogą to czemu nie my?
    Też mam swoje miodki i naleweczki. Dokładam do przepisów tzw. bzynkę, która jest doskonałym sposobem na upał.
    Zebrać ok. 40 baldaszków bzu czarnego. Oczyścić (nie moczyć). Zagotować 5l wody z ok. pół kg cukru (można mniej jak ktoś nie lubi słodkiego). Ostudzić. Wrzucić w całości baldaszki do ostudzonej, słodkiej wody (ważne, bo inaczej zniszczy się drożdże zawarte w bzie). Odczekać 24-48h (w zależności od dojrzałości kwiatów i ilości cukru) w temperaturze pokojowej. Przecedzić. Przelać do butelek pozostawiając trochę miejsca (mogą być plastikowe, osobiście wolę szklane). Co pół dnia odgazowywać butelki. Inaczej mogą pękać. Po kolejnych 24h butelki przenieść do chłodnego miejsca- lodówka, spiżarnia. Bzynka gazowana gotowa.
    Smacznego😀

   14. „Muszę powiedzieć, Jacku, że masz „ŁEB” 😀 do interesów.”
    Dziekuje SlowiAnko, a z czego owo wnioskujesz ?
    Ano , gdyby przyszlo co do czego 😉
    Kazdemu jego dzialka pracy.

    „Zakładaj, a ja moją następną naleweczkę nazwę na cześć Twojego nicka „SOPLICÓWKA” dobra na wszystko, 😀
    bo zrobię ją z bogactwa wielu rodzimych ziółek.”

    Powodzenia w zbieraniu ziol; co do naleweczek..;Wiesz Slowianko, wiele Braci i Siostr jest w niewoli alkoholu . CZYTAJ : w niewoli bytow demonicznych , co RODY BRATNIE chca niszczyc…wiec widzisz, to nie takie proste. naleweczka uzalaznien sie nie wyleczy…ale kaszel sie da czasami…

 11. rzeczpospolitapolska
  26 Maj 2018 o 13:19

  Krótko: diagnoza załamania demograficznego jest fałszywa – choć sprawia wrażenie poprawnej. Wnioski zgodne z żydowską liberalną religią ekonomiczną, a więc absurdalne.
  To o czym mówi ten młody liberał jest także treścią programu WPS – https://programwps.wordpress.com

  Ważne!
  Proszę zwrócić uwagę, że tzw. liberałowie, stowarzyszenia pracodawców, itp., itd., czyli główny element składowy żydowskiego kapitalizmu, optuje systematycznie za zmniejszaniem podatków.
  Ludzie, którzy nie orientują się dostatecznie w tym zagadnieniu chętnie temu przyklaskują, ponieważ nie wiedzą, że za zmniejszenie podatków bogatym (ok. 5% społeczeństwa) zapłaci biedniejsza reszta (95% społeczeństwa) i to odwrotnie proporcjonalnie do wielkości swych dochodów. Czyli im kto biedniejszy tym większe ciężary podatkowe poniesie płacąc rosnące podatki pośrednie, których wzrost wymusza także rosnąca inflacja, a ta jest rezultatem żydowskiej lichwy i kreacji bezgotówkowego pieniądza – https://programwps.wordpress.com/2016/05/14/4-system-podatkowy/ oraz https://programwps.wordpress.com/2016/05/15/3-system-bankowy/

  1. Podatki stałyby się ponurym wspomnieniem, historią czasów zacofania gdyby zarządzający państwami mogli tworzyć pieniądze na realizację tego, co dla swoich narodów planują: drogi, mosty, huty, miejsca rozrywek itd. Ta forsa z kieszeni wykonawców wędrowałaby do innych. Oczywiście trzeba by dokładnie jej obieg zaplanować, żeby nie trafiała do złodziei, ciułaczy itp.
   Zamiast tego rządzący pożyczają forsę z banków, rozdają jako zarobki, zapomogi itd, i odbierają więcej niż dają, by oddać bankom z odsetkami i robić to, co wg nich z podatków ma być zrobione.

  2. Podatki to grabież obywatela w majestacie prawa. Dlaczego ja czy ktokolwiek inny ma być karany za to, że pracuje i zarabia? Do 1913 r. w USA nie było w ogóle podatku dochodowego i kraj ten bardzo dobrze egzystował. ZUS w wysokości 1200 zł za pracownika to także jest jakby podatek, który sprawia, że jest tyle różnych kombinacji w gospodarce. Wysokie podatki i wysoki socjal to domena socjalistów. I to jest sposób na zniewolenie człowieka. Rząd bowiem zabiera i potem ci łaskawie da na to co uważa jak złożysz wniosek, a nie na to co sam chciałbyś wydać. Dlatego podatki powinny być jak najniższe. A bogaci i tak jak będą chcieli to uciekną do rajów podatkowych i nie zapłacą ani grosza. Dlatego utrzymywanie wysokich podatków jest absurdem. Niszczy naszą kreatywność i przedsiębiorczość, bo nic się nie opłaca. Dlatego choć z Korwinem Mikke w wielu sprawach się nie zgadzam to co do podatków mam podobne zdanie jak on – skasować podatek dochodowy a zostawić VAT i spadek dochodów z PIT zrównoważyć powinien wzrost konsumpcji, bo mając więcej pieniędzy ludzie będą więcej kupować czy np. częściej jeździć na wczasy. Jako przeciwnik socjalizmu (choć nie wróg – uważam, że dla najbiedniejszych świadczenia być powinny) jestem za jak najniższymi podatkami. Dziś państwo w różnych podatkach zabiera nam jakieś 60-70% tego co zarabiamy. A kilkaset lat temu kościół zabierał tylko 10% dochodu obywatela. Zatem dziś mamy system pod względem ekonomicznym dużo bardziej opresyjny niż kilkaset lat temu.

   1. Wolny Slowianinie,sredniowiecz albo jej jesien to bardzo przychylny okres w porownaniu do korporacyjnego uscisku. Biedni Merykanie nawet nie zdaja sobie sprawy ,ze sfinasowali rewolucje przeciwko bialym rosjanom 1918 roku , sami dzieki nielegalnym podatkom, narzuconym przez ich urzad skarbowy IRS i FED.Aby nie mogli nic protestowac w tym owym 1913 roku utworzono im lige znieslawien ale zydowska no i urzad emigracyjny ,ktory skrzetnie selekcjonowal naplywajacy narybek przyszlych niewolnikow.
    Wystarczy przesledzic przyczyny wielkiej depresji w 1929 roku to odrazu wiadomo, ze zakonczyl sie w usa okres cyckania podatnika ,bo system zaufania pierdyknal im wraz z koncem 1 wojny swiatowej.Powracajacy zolnierze z Europy do USA mieli obiecane DUZE BONUSY i cokolwiek by to znaczylo nie doastali od rzadu nic a oszustwo owe wkur..lo weteranow i pociagnelo fale protestu. Fale protestu tak wielkie ,ze prezydent Hoover musial zamknac sie w bialym domu ,bo reka sprawiedliwosci spolecznej stala za ogrodzeniem a policjanci dostawali na ulicach regularne manto. Nie zostalo nic innego bankierom wobec nieposluszenstwa spoleczenstwa i „niewdziecznosci”wobec elit jak zapoczatkowac kolejny etap czyli upadek gieldy wlasnie wobec tego nieposluszenstwa spolecznego, wobec systemu podatkowego,ubezpieczeniowego ,ekonomi i wszystkich obiecanek z dupy wzietych i zagwarantowanych przez elity.
    I co? chlopy po Nowym Jorku chodzili stadami ,bez pracy,bez cienia szansy na zarobienie na chleb i utrzymania rodzin.Niestety sytuacja podobna do tej z ulic dzisiejszej Wenezueli. Mozna ujebac spoleczenstwa ,ktore zaufaly systemowi ale juz ufac dalej nie chca bo czuja ze cos nie kaman? Dlatego rolnictwo w kazdym kraju zostaje uwalone aby obywatel byl zalezny od owego goverments nawet w kwesti wyzywienia.

    Mozna uwalic masy ,a w tym samym czasie za smietanke zebrana z profitow upadku gieldy i udoju obywatela a nawet ciut wczesniej przed tym faktem ,elity merykanskich korporacji szykowaly holokaust slowian i zydow ale przede wszystkim genetyczny uboj bialych slowian. Wykreowali wujka Adolfa precyzyjnym i butnym Niemcom a dla kontrastu budowali ego agenta Stalina. Przyszykowali nam strefe zgniotu, ktora w blisko 10 lat od upadku gieldy w 1929 roku byla gotowa do wybicia bialych ludow Europy ale w szczegolnosci nas Slowian.

    Nie nadarmo TVN media z Polsatem ,Rydzykownia i inne pismidla nasraly w glowach mlodziezy oraz dezinformowala pozostale resztki wykonczonych Polakow. Posluszenstwo obywatelskie i ciagle te same slogany partyjne czyli „jak chcesz pomoc parti to idz sie darmowo zaszczep”. Obawiam sie ze potrzeba niestety ciut wiecej obywateli we Warszawie niz bylo tam rolnikow.Potrzeba z 1 milion obywateli jak glosil Pan Zieba , aby agentura z Wiejskiej miala swoje pampersy podarowane im od korporacji ,gotowe do wymiany. Te nieroby beda ciagle sie partyjnie klocic,spierac za nasze pieniadze.Beda nas upewniac ze bedzie dobrze ,tez za nasze pieniadze.Beda powolywac komisje od tych afer i za to dostana pieniadze Kowalskiego . Beda nam oferowac strefy kibica,igrzyska i strefy picia bezpiecznie piwa oraz mas modlitwy na ulicach dla spragnionych religijnie. I tak w kolko. System zostal rozszyfrowany i pytanie jest jak dlugo pociagniecie jeszcze pajace z Wiejskiej??? I co zrobicie nam strefe zgniotu jak kiedys juz bywalo?? Cos peka i cos sie zmienia.

    .https://www.youtube.com/watch?v=xaAezJxmuiU

   2. Każdy jest najbiedniejszy jeśli musi zarabiać na podatki, opłaty i własne potrzeby zamiast robić to, co potrzebne i co chce.
    Np. producenci pralek psujących się tuż po czasie gwarancji po to, żeby ich użytkownicy jak najczęściej je kupowali nie pracują, tylko zarabiają produkowaniem bubli, bo takie buble pozwalają im po ludzku żyć aż do śmierci. I tak jest w każdym zawodzie.
    Prawo do życia, zdrowia i decydowania o własnym losie mają tylko jeszcze nie poczęci.

   3. Devingo.
    Żaden podatek nie jest legalny prócz tego, który zwie się dobrowolną składką na coś konkretnego.

   4. No to się szykuje nowy utrzymanek pt. ,,Pomysł utworzenia Agencji Ochrony Środowiska to konsekwencja pożaru składowiska odpadów w Zgierzu. Strażacy wciąż dogaszają pożar, który wybuchł w piątek”

    „Agencja taka powinna być podporządkowana bezpośrednio Prezesowi Rady Ministrów, odpowiadać za egzekwowanie przepisów prawnych dotyczących środowiska, a jej funkcjonariusze powinni być wyposażeni w podobne środki prawne, jak Centralne Biuro Antykorupcyjne” – napisali prezydent Zgierza i przewodniczący Rady Miasta do premiera w związku z pożarem składowiska odpadów.”

    Od dłuższego czasu obserwuję dziwne, groźne pożary WYSYPISK, SKŁADOWISK OPON, plastiku! Dla przykładu wczoraj dwa ZGIERZ (50 tys. ton odpadów

    Na gigantyczne, nielegalne składowisko trafiały odpady z zagranicy, głównie z wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec i Szwecji. W Polsce miały zostać poddane recyklingowi.

    Najemcy terenu zaledwie w trzy tygodnie zapełnili plac 50 tys. ton odpadów. Miastu na razie nie udaje się zmusić byłego już najemcy terenu do jego uprzątnięcia.

    Do tej katastrofy doszło w sposób zamierzony”
    ( NO ŁATWO SIE DOMYSLIĆ- NOWE CBA DO OCHRONY SPECJALNIE PRZEZ WAS ZATRUWANEGO ŚRODOWISKA PASOŻYTY!- PYŁ WĘGLOWY z samolotów chem tworzy sztuczny smog i dodatkowe podatki, a teraz to!)

    ,,Firma Green-Tec Solutions, która zarządzała składowiskiem odpadów, w komunikacie poinformowała, że „do tej katastrofy doszło w sposób zamierzony i na skutek działania człowieka. Nie wiemy, jaki był cel działania tego człowieka lub tych ludzi, czy było to tylko bezmyślne, głupie działanie, czy też miało na celu osiągnięcie jakiegoś skutku. Mamy nadzieję, że dowiemy się tego wszyscy, a sprawcy czynu, bez względu na pobudki, zostaną wykryci i surowo ukarani”.

    ,,Można już mówić o prawdziwej czarnej serii. Zaledwie wczoraj media informowały o gigantycznym pożarze na wysypisku w Zgierzu, a już dzisiaj ogień objął inne wysypisko, tym razem w Trzebini. Choć pożar nadal nie został ugaszony, to jednak strażacy zapewniają, że sytuacja jest już opanowana

    W akcji gaśniczej od godzin nocnych udział bierze ok. 200 strażaków. Pomagają również samoloty, które na płomienie zrzucają wodę i specjalną pianę.

    Strażacy podkreślają, że akcja jest trudna, bo płoną przede wszystkim opony i inne materiały gumowe. „Według wstępnych informacji, na miejscu składowanych może być kilkadziesiąt tysięcy ton odpadów – głownie tekstyliów i zużytych opon.”

   5. A i w temacie pozarów:
    ,,Gigantyczny pożar wybuch w sobotę wieczorem w największym parku rozrywki w Niemczech – Europa-Park – w miejscowości Rust na południowym zachodzie kraju.

    Pożar parku rozrywki Europa-Park

    Miejscowa policja poinformowała, że pożar jest już pod kontrolą, ale ogień nie został jeszcze całkowicie ugaszony. Z żywiołem walczy kilkuset strażaków.

   1. TAW wkleję tutaj,

    nie tylko Polaków w Polsce chazary przebrane, wstawione do polskiego rządu atakują i chcą zniszczyć.

    Zobacz co się na Wileńszczyźnie dzieje:

    https://kresy.pl/wydarzenia/tomaszewski-mamy-do-czynienia-z-elementem-zdrady-w-stosunku-do-kresowych-polakow-video/

    https://kresy.pl/wydarzenia/prezes-zpl-ambasador-rp-na-litwie-zakazala-mi-kandydowania/

    https://kresy.pl/wydarzenia/ostra-krytyka-polskich-wladz-podczas-zjazdu-zwiazku-polakow-na-litwie/

    a tu wisienka na torcie, priorytety polskiego ministra spraw zagranicznych:

    https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-konflikt-rosyjsko-ukrainski-jest-najwazniejszym-punktem-odniesienia-dla-polityki-bezpieczenstwa-polski/

    jak tu się doda informację, ile senat RP przeznaczył na finansowanie Polonii na świecie

    https://kresy24.pl/rekordowe-wsparcie-senatu-dla-polonii-i-polakow-za-granica/

    i że ta kwota jest praktycznie równa kwocie przeznaczonej przez Glińskiego na remont cmentarza żydowskiego

    https://dorzeczy.pl/kraj/50785/Winnicki-100-mln-zl-na-cmentarz-zydowski-10-razy-mniej-na-dziedzictwo-Kresow.html

    to nawet jakby ktoś nie wierzył do tej pory o co chodzi, to chyba jest ślepy.

   2. TAW, ja myślę, że to Polska wróć do Wilna, niby to samo, ale inaczej.

    Też zawsze tego typu sformułowań używałam, dopiero teraz po przeczytaniu Twojego wpisu i pp przeczytaniu tego co Pan Tomaszewski mówił „Eureka”:

    Wilno Polski nie opuściło, to Polskę alinci Wilnu zabrali…

    🤔

  1. qrde blade, to jest za każdym razem powielany schemat, zastosowany w kraju, który znajduje się „na widelcu”.
   Dokładny opis tego schematu zapodaje „Synagoga szatana”, przez którą właśnie „przebrnęłam”.
   Uważam, że powinna być to lektura obowiązkowa dla każdego,
   komu los naszego kRAJu nie jest obojętny.
   Gorąco polecam i życzę spokojnego czytania.

  2. Pisu się zrozumieć nie da, bo to podstępna hybryda:
   Premier chce nas ubogacać
   .https://www.youtube.com/watch?v=8-xWRGokNB8

   Morawiecki tworzy „korporacyjne obozy pracy” – Cała Polska jedną strefą ekonomiczną!
   „Wśród zmian, jakie zakłada projektowana regulacja, są też – jak podkreślono w komunikacie – elastyczne okresy zwolnień podatkowych. „Decyzja dotycząca preferencji wydawana będzie na czas określony – standardowo od 10 do 15 lat. Jednak im wyższa pomoc publiczna w regionie dozwolona przez Unię Europejską, tym dłuższy możliwy okres zwolnienia”.

   I jeszcze jedno, po tym jak dostali kopa z Niemiec przenoszą się do nas- budują specjalne bazy i miasteczka! Chodzą z odbezpieczona bronią, nie pozwalają naszym na używanie komórek stosując specjalne zagłuszacze!
   Duda do ustawy 1066 dodał podpunkt 13 a-
   „Wojsko będzie mogło wydawać swoją broń sojusznikom”. Ustawa uchwalona
   8 lutego 2018
   Maja swoją, a z naszej i naszego Wojska się śmieją w oczy!

   ,,W czwartek Sejm uchwalił te przepisy niemal jednomyślnie. Przeciw był tylko jeden poseł PiS (zapewne przez pomyłkę), nikt nie wstrzymał się od głosu”.

   http://www.defence24.pl/wojsko-bedzie-moglo-wydawac-swoja-bron-sojusznikom-ustawa-uchwalona

   ,,Niestety jednak rządząca elita boi się swojej własnej pozycji, ponieważ wie, że musiałaby zacząć traktować ludzi w sposób co najmniej nie krzywdzący, tak jak to się dzieje obecnie, jeżeli mieliby broń. To wymusiłoby tak poważne zmiany we wszystkim, że oznaczałoby prawdziwy koniec rządów post-feudalnych w Polsce, no a na to nie będzie zgody. Ponieważ ktoś musi płacić odsetki od długów, za które bogaci urządzili życie sobie i swoich dzieci.

   Chyba musimy się przyzwyczaić do sytuacji, w której w naszym kraju to obcy ludzie będą mieli broń i w ten sposób będą mogli dyktować warunki, tym którzy broni nie mają. Trzeba przyznać, że naprawdę jest to smutne i żałosne. Bardzo przypomina czasy I Rzeczpospolitej, kiedy to jeszcze pamiętający okres zwycięstwa pod Wiedniem, patrzyli jak do ich kraju wchodzą „sojusznicze” wojska saskie. Podczas, gdy sami jeszcze niedawno stanowili liczącą się siłę. Podobnie było niedawno, jeszcze w latach 90-tych, chociaż była bieda, było nas stać na to, żeby ubrać młodych ludzi w mundury, dać im hełmy i Kałasznikowy. Dzisiaj widać, że i z tym jest problem? Jak to się stało? Co takiego złego zrobiliśmy? W którym momencie popełniono błędy? Kto je popełnił? Jak uzasadniał? Dlaczego pozostały niezauważone? Czy mamy w ogóle szansę, że ktoś zada te pytania publicznie? O ile mniej prawdopodobne jest to, że uzyskamy odpowiedzi?”
   http://promilitaria21.home.pl/autoinstalator/joomla/aktualnosci-i-prawo/item/4041-polska-to-zadziwiajacy-kraj-obcy-moga-w-nim-miec-bron-automatyczna-a-polacy-zadnej#!kmt-start=2

 12. Drodzy Tawerniacy

  Żywność prozdrowotna a żywność przemysłowa –
  teraz w TV TRWAM.. Posłuchajmy

  1. Justynko ❤ wszystko co zdrowe nie jest przemysłowe- TAK 🙂
   Bardzo WAŻNE PRZESŁANIE OD SZAMANA TANCUJACEGO Z WIATREM!!
   BO CZASU JUŻ NIE MA = 21/22.05.2018
   .https://www.youtube.com/watch?v=Ct13vHIu394

   dzisiaj TAK DUŻO MIAŁAM PRZEKAZÓW, żeby zrozumieć ten jak ważny, najważniejszy przekaz – TANIEC O ŻYCIE PLANETY!

   1. Planeta przetrwa.

    Odradza się bardzo szybko.

    Gadałem z zapoznanym kilka dni temu Wędkarzem. Przechodziłem, a on właśnie robił sobie płot. Zapytał, czy mógłbym mu pomóc. Pomogłem. W czasie pracy zaprzyjaźniliśmy się. Zapytałem, czy się nie mylę w swojej obserwacji, że od tego roku Rzeki Lechii robią się coraz bardziej klarowne. Wędkarz nie tylko moją obserwację potwierdził, ale nawet dodał, że w Rzece pojawiły się… Nowe Gatunki Ryb…

    Wielkodusznie spuściliśmy wspólnie zasłonę miłosierdzia na obłęd głupich matrixowych urzędasów „regulujących” od linijki niegdyś Dzikie Zakola Rzeczne – naturalne miejsca Rybich Lęgowisk.

   2. DOKŁADNIE TAW- Planeta przetrwa, Planeta się wzmacnia: gałęzie na drzewach odrastają tam, gdzie ich wcześniej nie było: na JABŁONKACH, DĘBACH, ŚWIERKACH ❤

    CZAS ROZPADU ZIEMI ZOSTAŁ POWSTRZYMANY!
    a mało brakowało po plejadiańskich szaleństwach, opryskach- TECHNOLOGIA MANIPULACJI BIOSFERĄ- BYŁO BLISKO!

    Teraz jest nasza rola: wprowadzenie ROZWIĄZAŃ mających główny wspólny cel: REGENERACJA PLANETY!

    Najbardziej ŚWIADOMI ROZPOCZĘLI JUZ DAWNO STOPNIOWE FORMATOWANIE ZIEMI- Szaman super to wyjaśnia! I dzięki temu nie nastąpiło to co nastąpić miało zgodnie z tykającym mechanizmem WSZECHŚWIATA!

   1. {Przecież logiczne jest że patrzy się na to co między wierszamiiii
    i nie siedzi się i nie ogląda przecież . Wiem kiedy posłuchać…

   2. Tam jest więcej ”polityki” i innej wiedzy z podtekstem i interpretacją niż w innych -nie wymienię …

 13. http://www.pomorska.pl/strefa-agro/inne/ziemia/a/zmiany-w-obrocie-ziemia-2018-w-przygotowaniu-izba-chce-zwiekszenia-swobody-sprzedazy-do-2-ha,13099142/

  http://www.google.com/search?q=ustawa+o+ustroju+rolnym+2018&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab

  Stosownie do wpisu Jacka powyżej. Jacku, to nie jest tak że nie można kupić ziemi. Nie słuchaj TROLI.

  Po 90 roku puścili na żywioł i wtedy ziemia kosztowała 13 gr za m2. Rzucili hasło BUM! – niby gospodarczy… -a to był BUM-czyt .komu bije dzwon !!!…dalej wiecie już!!
  Nikt nie chciał ze społeczeństwa.. Ułuda i fałsz zwyciężyły..wstyd – zostawmy ich do odcięcia, jak mówi PAN TADEUSZ…

  Przed 90 rokiem żeby kupić ziemię, musiałam zrobić KURS ROLNICZY. Praktyka w gospodarstwie wymagana była – świstki dostałam od zaprzyjaźnionych rolników oraz oświadczenie od dziadków, że pomagałam – tak zgodnie z prawdą.

  Jeździłam do Wolina 2 razy w tygodniu na kurs rolniczy przez półtora roku. Drogo zapłaciłam, chyba ze 4 dobre pensje…

  Półtora roku kurs trwał. Wykłady + zajęcia warsztatowe, czyli zapoznanie się z budową maszyn rolniczych oraz jakie uprawki dana maszyna itd. + zmianopłody+hodowla zwierząt+pasze…

  Egzamin kosztował oddzielnie..

  Życie ot.. Egzamin państwowy 6 osób w komisji.
  Egzamin pisemny 6 godz..
  Egzamin na podwórku ad. maszyn..

  Póżniej składka na obiad dla KOMISJI EGZAMINACYJNEJ-dalej popijawa ot i cała filozofia..

  Dostałam Dyplom Rolnika w TWARDYCH OKŁADKACH ze zdjęciem..

  https://www.google.com/search?q=kurs+rolniczy+2018&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab

  Proszę bardzo – kursów skolko…

  Po co to piszę?. Ano po to, że jest teraz tak samo a jw.załącznik
  podaje że do 2 ha będzie można kupić.. Obecnie możesz kupiś 30 ar.. Kup chociaż 30 arów. Póżniej dokupisz.. Ziemia Cię nigdy nie zdradzi. Ziemia Cię wyżywi ..

  Proszę Was Jacku jeżeli Ja jeżdżę na traktorze/małym/ to TY nie potrafisz? Nie narzekać!

  Zawsze czytajcie ustawy na gov.pl

  Pozdrawia Justyna

   1. Baba jestem. Mam 60 lat i jeżdżę na małym traktorze. Jeżeli Oni te Jacki i Wacki nie ruszą dupy, to kto?
    3-4 rano – wschód słońca. Nie do podrobienia – kawał pięknej ROBOTY STWÓRCY. Kury wchodzą do kuchni i tak ma być …
    Chełmoński wisi centralnie 2-1,5 m.. kto widział nie kojarzy Jegomościa. Jak się nie wkurzyć?

  1. „Ziemia Cię nigdy nie zdradzi. Ziemia Cię wyżywi ..”
   To wiem Skarbie, mnie odebrano nie tylko ZIEMIE, ALE I COS DUZO WIECEJ…I ZNISZCZONO BEZPOWROTNIE…
   ALE SZKODA GADAC, BO I PO CO…
   Nie u kazdego taki sam los…nie u kazdego taka sama misja, nie u kazdego…eh…jesli czujesz cokolwiek, to za tymi slowami czujesz duzo…

   1. Marzenia spełniaj SOPLICO. Da się. Odetnij ogony.. i w długą…
    do rodzinnych stron.
    „LEĆ DALEKO NA OJCZYSTY LĄD” dedykuję dla tych, co pragną
    powrócić na OJCZYSTY LĄD.
    Wizualizujemy Marzenia, a spełnią się..

   2. „Wizualizujemy Marzenia, a spełnią się..”
    Justynko, Skarbie mily, bardzo Tobie dziekuje za Twoje zyczenia, ale wiesz, moja droga, to nie tak, jak sobie wyobrazasz…
    Jednakowoz doceniam bardzo Twoj optymizm, bo i mnie on prowadzi, mimo wszystko..; a co do Marzen… niejeden tutaj by wiecej powiedzial…
    Niektorym sie spelnily, a niektorym nie…a czasu jeszcze cofac nie potrafimy…

    Widzisz, Kochana Justyno = Kochajaca Sprawiedliwosc, gdyby to bylo takie proste spelnic marzenia, to by nie bylo tego, co jest…
    Nieraz za jedno spelnione, nawet nie marzenie, a zwyczajna pomoc dla bliskich, przychodzilo placic wysoka cene…a najwyzsza chyba cena, to czas, ktory minal…

    Jesli o tym pisze, to dlatego, ze ❤ wiele osob ❤ czytajacych tutaj, gdzies w samotnosci patrzy na niebo, na wode, na ziemie, na drzewa i sie pyta : Dlaczego ???
    A zreszta, kto powiedzial, ze misja ma byc latwa…
    Zastanawialas sie, co czuli Partyzanci ??? Mowili sobie : " takie czasy, taka chwila…niektorym sie spelni…"

    Tak, niektorym sie spelni…

    Najlepszych i najradosniejszych spelnien, Tobie, Odwazna Duszo zycze i kazdemu RODakowi i RODaczce, gdziekolwiek jest…

   3. Jacku -dostałeś czerwony NICK_IDENTYFIKATOR _dostałeś dużo ENERGII od TAWA..

   4. „_dostałeś dużo ENERGII ”
    o tych pseudonimach to decyduje …KOSMOS 🙂

    A uwaga bystra 😉

    Pewnie sa one zwiazane z energia jakiej potrzeba do wykonania takiego czy innego zadania 😉

  2. JUSTYNKO ❤ NIE WIEM JAK JEST TERAZ, ale jeszcze kilka lat temu- kupiliśmy pole ( jeszcze spłacamy – 10lat – taki kredyt dla Rolników) – jako prawo pierwokupu!
   Papierów kupa, oswiadczeń z gminy- potwierdzające miejsce zamieszkania i fakt bycia Rolnikiem, później to samo z Krus!
   Sprawdzali wszystko, bo kolesiostwo w kolejce długiej czekało, a możliwość kredytów była ograniczona- wtedy zrobili taki myk, że nie możesz dzierżawić ziemi, a musisz kupić!)

   Nawet musieliśmy dostarczyć papiery na ubezpieczenie Ciągnika- chciano nas perfidnie zmyć, ale się postawiliśmy ostro- byliśmy w stanie wskazać- kto i ile -jaki słup zakupił ziemi na uprawę dla niemieckich firm- więc się uciszyli i zakup się dokonał!

   No i właśnie miałam pisać, a tu temat o KOWR!
   PIS zlikwidowało ANR, A NA JEJ MIEJSCU WYRÓSŁ KOWR!
   Miała być zmiana, a dokonała się przemiana- TYLKO Z NAZWY!
   Bo adres ten sam, ba nawet numer rachunku!

   1. A i jeszcze w temacie OBROTU ZIEMI- TAWerniacy CO O TYM SĄDZICIE:

    ,,DZIEŃ W KTORYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA” – a I MI SIĘ WYDAJE, ŻE CZAS JAKOŚ SZYBCIEJ LECI!

    ,,Obliczenia Einsteina wykazały, że im bardziej obiekt zbliża się do prędkości światła, tym wolniej upływa czas. Naukowcy przeprowadzili eksperymenty, które dowodzą, że teoria Einsteina jest poprawna, używając zegarów poruszających się z różnymi prędkościami.

    Przeciwnie, musi być prawdą, że wraz ze spadkiem naszej prędkości czas się wydłuża. Naukowiec Greg Braden potwierdza to, mówi, że obrót Ziemi zwalnia, a czas przyspiesza. Dowody na jego twierdzenia pochodzą z rezonansu Schumanna. Rezonans Schumanna jest jak bijące serce Ziemi. Jest to niezwykle niska częstotliwość (ELF) ziemskiego pola magnetycznego. W latach pięćdziesiątych, kiedy odkryto rezonans Schumanna, zarejestrowano go średnio na poziomie 7,8 Hertz. Obecnie według szwedzkich i rosyjskich badaczy, według Bradena, jest to średnio 12 herców. Oznacza to, że normalny 24-godzinny dzień wydaje się być 16-godzinnym dniem.

    W końcu jak Greg Braden mówi, OBRÓT Ziemi wokół Słońca zatrzyma się i zacznie obracać w przeciwnym kierunku. Naukowcy wiedzą, że nastąpiło odwrócenie pola magnetycznego Ziemi raz na około 10-12 tysięcy lat, ale nie wiedzą, dlaczego i jak. Braden daje nam odpowiedź. Nasza Ziemia jest gigantycznym magnesem. Fizyka elementarna pokazuje, że jeśli zmienimy kierunek obrotu pola elektromagnetycznego, wówczas odwracamy kierunek pola magnetycznego.

    Braden mówi, że kiedy rezonans Schumanna osiągnie 13 Hz, czas przyspieszy do nieskończoności. Wyjaśnia to, że osoby żyjące w tym czasie doświadczą zmiany świadomości. Nie będzie żadnej „separacji” między tym śmiertelnym istnieniem a sferą duchową. Niektórzy nazywają to ascension.”

   2. Miałam to napisać-właśnie dla zmyłki zmienili nazwę żeby ludziom się nie chciało chcieć..Dobrze wytknęłaś -ja też tak robię i rzucam listę i się pytam gdzie wysłać???
    Panie w ODR za nasze pieniądze mają pomagać wypełniać wnioski ,radzić ,tłumaczyć -nie płacimy im….

   3. Elaszko ja np wczoraj, myslalam, ze jest ok 17 godziny, a byla juz prawie 20.

    Mam tak czesto. Spac mi sie nie chce, wydaje mi sie, ze zegar idzie szybciej niz pory dnia nastapuja, ale to samo jest z uplywajacym dniami. Tez ciezko zajarzyc, ktory jest dzisiaj, i jaka to pora roku….

    Pamietam, ze wroble cwierkaly, ze im czlowiek starszy, tym szybciej czas leci, ale moj dwudziestokilkuletni syn tez tak ma, wiecznie mu czasu brakuje.

   4. Większość tych badań jest całkowicie błędnych. Kto by zwracał uwagę na takie niuansy jak fakt, że nawet stała prędkość światła nie jest stała. Ponieważ realne badania pokazały spore rozbieżności, wstawiono cyferkę w definicję i tak załatwiono sprawę. Jeżeli chodzi o rezonans Schumanna, to pierwotna fala kreacji miała równe 7 Hz. Pewnie łatwo odczytacie tą informację. Nie będe na razie pisał więcej, ale wzrost rezonansu Schumanna wbrew wielu opiniom nie jest niczym dobrym. Choć mam wielki szacunek dla pracy Bradena. Natomiast w kwestii czasu, wiadomo, że „gdyby czas ten nie został skrócony….”

   5. Grzegorzu, NASZ ASTROLOGU ❤ wiedziałam, ze się Odezwiesz i Dzięki piękne 😀
    A Wiesz wczoraj tak około 23, akurat nagrywaliśmy filmik o chemitrailsach i broni pogodowej- też dla przykładu mającej wywołać SUSZĘ, która bardzo się pogłębia!

    ROŚLINY STAJĄ SIĘ CORAZ BARDZIEJ SMUTNIEJSZE!

    Dlaczego tak się dzieje- cała wilgoć nagromadzone na Ziemi w wyniku rozpylania nanocząsteczek metali ciężkich, które stają się ABSORBERAMI- WŚCIEKŁYMI POCHŁANAICZAMI WILGOCI- następuje widoczny gołym okiem gwałtowny spadek wilgoci ZIEMI I POWIETRZA!
    Niezaprzeczalny dowód na prowadzenie programów Geoinżynieryjnych. Część 2
    .https://www.youtube.com/watch?v=B06hsZG3VDg

    Tak na chwilę otworzyłam okno- lubie robic wieczorny monitoring Nieba i wtedy zobaczyłam samolot rozpylający i tak sobie westchnęłam i cicho do siebie raczej powiedziałam:

    PROSZĘ PRZESTAŃCIE OPRYSKIWAĆ NAS I TĘ PLANETĘ!

    Wtedy na Niebie pojawiła się nagle nawet nie wiem skąd WIELKA JASNA KULA- ROZPĘDZONA PRZY DOLNEJ CZĘŚCI LEKKO CZERWONA I TAKIE słyszalne syczenie- leciała w kierunku tego samolotu i tuz obok niego nagle zgasła- tak po prostu zniknęła! MIAŁAM CIARY- TO BYŁ JAKIŚ ZNAK, jestem pewna, że zwiastujący koniec oprysków!

    NIE WIEM CO TO BYŁO- poszukałam trochę i dalej nie wiem- było KILKA razy większe od GWIAZDY!
    ,,NIEBO NA DŁONI''- też mi nie wyjaśniło, bo był inny tor spadania!
    Meteor czy "spadająca gwiazda"? / NND cz.3
    .https://www.youtube.com/watch?v=nH1q8vOyxHo

 14. Jacku ad. powyższego wpisu – w najbliższym ODR -Ośrodek Doradztwa Rolniczego dowiesz się o kursach i warunkach jakie trzeba spełnić… K……………………a! Polak Potrafi!

 15. http://www.kowr.gov.pl/nieruchomosci/harmonogramy/ot-szczecin

  KOWR-Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa…lektura obowiązkowa..

  Chłopaki tutaj macie KOWR -harmonogram sprzedaży nieruchomości małych . Można stanąć do przetargu..

  Wykaz w Ośrodkach Terenowych w kRAJU..

  OT – ośr. terenowe agencji nieruchomości rolnych..

  Otwieramy zakładkę harmonogramu przetargów i otwieramy geoportal.gov.pl

  http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0&actions=acShowServices_KATASTER
  Tutaj znajdziesz po numerach działki interesujące CIEBIE..

  Zdrówka i Radości prawdziwej..Justyna
  ps.
  Jacku a gdzie jest powiedziane że TY nie możesz być rolnikiem po kursie ..

  Bele kto jeżdzi samochodem po kursie .NO1

  1. „Justyna zostaniesz ministrem rolnictwa, bylaby jakas zmiana.”

   Daj BOZE 🙂

   „(Ja bym nie przebrnął nawet przez pierwszą stronę ustawy).”
   Ja tez nie bardzo… 😉 chyba, ze bardzo potrzeba…

   Justyno, TWOJE wpisy i wiadomosci przydadza sie tysiacom ludzi…

   Na ten dzien , to byc moze najwazniejsza misja ❤

   I po to prawdopodobnie jest nasza rozmowa ❤

   1. „Justyno, TWOJE wpisy i wiadomości przydadzą się tysiącom ludzi… Na ten dzień to być może najważniejsza misja. I po to prawdopodobnie jest nasza rozmowa”.

    – O tym samym dziś pomyślałem. Czuję, że w najbliższym czasie przyjdzie tu kilka nowych istot z prośbą o informację.
    A naszym tu zadaniem jest cierpliwe dzielenie się swoją Wiedzą/Wiedą/Wedą z Potrzebującymi 🔆

   2. TAW mam pytanie związane z 21 czerwca, czy to co się zadzieje, będzie dla każdego widoczne, ja będę wtedy w Polsce, na co trzeba uważać, żeby tego ważnego momentu nie przegapić?

    Dla takich laików jak ja, czekających na ważne zmiany, może to być istotna infomacja.

    Już się nie mogę doczekać i tego co się stanie, i urlopu 😊

    Sława.

   3. Ta data będzie ważna tylko dla najbardziej zaawansowanych, z porządnie oczyszczonym ciałem (zero używek, zero „leków”, zdrowe odżywianie się, jak najmniej metali ciężkich w organizmie, nawodnienie oczyszczoną Wodą).
    Ludzie zatoksycznieni nic nie poczują. Chyba że zejdą. Bo będzie dużo zejść wśród pokolenia aptecznego.

    Istoty, które od lat ciężko pracują nad sobą, poczują dużo większą niż dotychczas „lekkość bytu”…
    Możliwe coraz częstsze stany euforyczne (nieopisana błogość, prawie orgazm).

   4. „Czuję, że w najbliższym czasie przyjdzie tu kilka nowych istot z prośbą o informację”.

    Tez tak mysle…

    Rzetelne, udokumentowane wiadomosci od Justyny beda duza pomoca dla osob, ktore juz wymarzyly zagrode na wsi… ❤

   5. Dziękuję za wyjaśnienie,

    Wiem, że nikogo moja skroma osoba nie interesuje, ale ciekawa jestem, czy coś poczuję, nie należę z pewnością do zaawansowanych, ale używek nie używam od lat, a od miesięcy oczyszczam się i piję wodę szungitową. A i odżywianie mi się zmieniło, kawa, mięso odeszły w niebyt, robię od tygodni jednodniowe głodówki raz w tygodniu. Próbuję rozmawiać ze swoim Aniołem, wczoaj wieczorem „głaskał” mnie po głowie. A i słońce mnie coraz częściej wzywa, żebym na nie patrzyła. Dzieją się ze mną dziwne rzeczy, mam zajawy jasnowidzenia. Czasam nie czuję ciała, mam wrażenie jakby wszystko wkoło mnie istniało w jakimś innym wymiarze, czas płynie dziwnie, czasami muszę się zastanowić, czy mamy wiosnę, czy jesień i co będzie następne, lato, czy zima. Ciężko to ująć w słowa.
    Będę uważać tego dnia.

    A i do kościoła też już nie należę.

    Sława, niech nam Anioły sprzyjają.

   6. Laszko, mnie „interesuje Twoja skromna osoba” 😉 Poczujesz zmiany. Proces jest płynny, będą wzloty i tąpnięcia. Bardzo trudno jest „raz na amen” osadzić się na nowej matrycy Tworzenia; dla nas wszystkich jest to bardzo wymagający proces. Będziemy tu opisywać swoje stany i się wzajemnie wzmacniać/motywować. W grupie raźniej 🙂

   7. „zero używek”
    …a co z kawusia niektorych bywalcow TAWerny ?

    „Chyba że zejdą. Bo będzie dużo zejść wśród pokolenia aptecznego”.
    Ci kochani przez innych beda chyba chronieni… bo istoty „wazne” dla Zmiany i Ziemi tez kochaja… i czasami ludzi z „pokolenia aptecznego”. A bez tych osob i ich bytnosc nie bylaby juz mozliwa…

   8. Sam jestem kawowym nałogowcem. Przeprowadzam na sobie drastyczne eksperymenty. Chcę udowodnić rzecz „niemożliwą”: że da się przeskoczyć na nową matrycę Życia nawet z zatrutym organizmem. Jak będzie, zobaczymy…

   9. „Sława, niech nam Anioły sprzyjają.”
    Czytam Twoje slowa..;i pika telefon komorkowy w tej sekundzie …sms od kogos : „10 rodzajow Aniolow”

   10. „„zero używek,”
    Mnie od wielu miesiecy kawa”smakuje” tylko w pracy ( wibracje tu bardzo toksyczne) i u niektorych znajomych…u siebie nie smakuje…nie da sie wprost pic…( uzywam duzo ziol z Ayourwedy)

   11. Jacek Soplica,

    ja od jakiegoś czasu dostaję wiadomości od mojego Anioła i innych Aniołów w niewiarygodne sposoby, czasami jest to myśl, czasami jakiś filmik, czasami jakiś obraz zobaczony w realu, a czasami sen. A najdziwniejsze jest to, że moja siostra ma karty anielskie i czasami potrzebę zobaczenia jakiejś dla kogoś, w moim przypadku, kilka razy „coś ” jej kazało wyciągnąć kartę, a o w objaśnieniu do karty pisało odpowiadało dokładnie na coś, co mnie w danym momencie zajmowało.

    A do tego karta, którą wyciągnęła nie była z właściwą odpowiedzą, właściwa była ta, która „sama” spadła na ziemię, działo się tak nie tylko w moim przypadku, ale w innych też.

    Doszłyśmy do wniosku, że ona (moja siostra) jest moim kontaktem -dosłownym- z Aniołami. A Anioły powiedziały mi, że mam coś ważnego do zrobienia, że będę jakimś ogniwem w ważnej rzeczy. Nie wiem czy to się stanie, ale inne sprawy były trafieniem w dziesiątkę. Anioły powiedziały też, to co TAW i nn tu piszą, żeby nie tracić energii na nieważne sprawy, na niewartych ludzi, bo tylko zasilamy wrogie nam istoty, czy sytuacje, miałam odpuścić, odpocząć a sprawy same się wyjaśnią, i tak się stało.

    Często też proszę mojego Anioła o opiekę nad Polską.

    Pozdrawiam

   12. Od anioła, Laszko? Hmm, to mamy jakichś aniołów, czy to jednak archonci na straży karmicznych scenariuszy? Bo jesli anioły, to przez kogo delegowane? Po co, skorośmy wolnymi iskrami Ojca? Czemu nie bronią przed pułapkami archonckimi przy reinkarnowaniu? Już dawno nie zwracam się do żadnych aniołów, bo nie wiem, kogo bym faktycznie przywołał.

   13. Czcibor,

    mój mnie naprawdę chroni. Od kiedy mam świadomość jego obecności widzę to wyraźniej.

    Nie wiem kim/ czym jest, nie wiem kto go przysłał, wiem, że jest obok, i wiem, że jestem chroniona i dostaję od niego, albo przez niego przekazy.

   14. Budze sie dzisiaj rano i 3 mysli !
    „„Justyno, TWOJE wpisy i wiadomości przydadzą się tysiącom ludzi… Na ten dzień to być może najważniejsza misja. I po to prawdopodobnie jest nasza rozmowa”.

    – O tym samym dziś pomyślałem. Czuję, że w najbliższym czasie przyjdzie tu kilka nowych istot z prośbą o informację.”

    Dotyczace tego tematu pierwsza !
    TAWie, jesli Twoj czas i Wola Twoja pozwola 🙂

    Co myslisz o tym, aby zebrac w JEDEN WPIS adresy mailowe, adresy pocztowe czy tez nazwy i wyjasnienia jak postepowac w przypadku checi zkupu Ziemi czy tez osiadlania sie na wsi – te wszelkie WAZNE WIEDY podane przez Justyne ❤
    Dac to jako WPIS z tytulem, aby latwo bylo znalezc wpisujac w wyszukiwarki np. ZAKUP ZIEMI NA WSI . PORADY PRAWNE PRZY ZAKUPIE ZIEMI czy cos w tym rodzaju. Justyna, Elaszka czy ktokolwiek blisko tematu moga podpowiedziec ciekawy i chwytliwy tytul wpisu . Co Ty na to TAWie ?

    Nastepne dwie umieszcze pod tematami, do ktorych sie odnosza 🙂

   15. Myślę, że Justyna napisałaby świetny tekst „krótko i na temat” pod tytułem „Praktyczny przewodnik, jak zakupić swój wymarzony hektar kRaju” (z linkami i tak dalej). Opublikowałbym to jako wpis na blogu, podpisane imieniem autorki 🙂

    Jeśli Justynka nie podejmie tematu, wówczas trzeba będzie pomyśleć, co dalej 🙂

   16. „Myślę, że Justyna napisałaby świetny tekst „krótko i na temat” pod tytułem „Praktyczny przewodnik, jak zakupić swój wymarzony hektar kRaju” (z linkami i tak dalej). ”

    (Dla tych bez kursu rolniczego to na razie 30 arow, ale jak to mowia „Lepiej cos niz nic…i powoli , powoli…czasy sie zmieniaj i bedzie mozna dokupic, a…)
    I tu przychodzi MYSL !
    Przeciez PODAROWAC mozna KZDEMU ! To moze byc pomocne w niektorych sytuacjach.

    Justyno, jesli Wola Twoja ? 🙂 Czekamy na wpis 🙂

  2. 15 SPOSOBÓW NA ZNISZCZENIE POLSKIEGO ROLNICTWA!
   .https://www.youtube.com/watch?v=3i6RB6KT6MY
   Opublikowany 27 maj 2018
   „Niestety z przyczyn technicznych musieliśmy usunąć nasz ostatni film. Dziękujemy za udostępnienia i dyskusje na tak ważne dla Polski tematy. Film udostępniamy raz jeszcze, prosimy o UDOSTĘPNIANIA ze zdwojoną siła. Zapewniamy że wkrótce zobaczymy pierwsze efekty poprawy sytuacji w polskim rolnictwie.
   INFORMACJA DLA NIE ROLNIKÓW : Zrozumcie, że angażując się w dyskusję że tematy zawarte w filmie pomożecie nie samym rolnikom, ale bezpośrednio waszym rodzinom. Każdy z nas musi jeść, więc postarajmy się wspólnie, żeby na nasze stoły trafiało wszystko co najlepsze. Nie będziemy śmietnikiem dla zachodnich krajów”.

   1. Powiem Tak;
    MUSISZ TO WIEDZIEC-
    Mądrzy Ludzie poDAJĄ, że należy jeść tylko produkty takie, którymi obdarzyła nas przyRODA w miejscu naszego uRODzenia -aby zdrowym być, należy spożywać to, co mamy wokół -to zawsze powtarzała moja babcia z kieleckiego..

    Te produkty maczane w chemii niech sobie…..

    Jedzmy LOKALNE POTRAWY-PRODUKTY-

    Jakie właściwości ma dla naszego DNA ten pomidor nafaszerowany ….. i pochodzący z tak dalekiego kraju–
    Jaka jest jego -tego pomidora ENERGETYKA- ?
    NO żesz, ja myślałam że Wy To WIECIE.

    http://www.terapeuta.wlocl.pl/home,17,zasady_zdrowego_odzywiania.html

    Popytajcie STARSZYCH, a Wam potwierdzą..

    Jak piszę te słowa, to mózg mi narzuca obraz mieszkań młodych
    –bez śpiżarki-bez piwniczki-i o to chodzi… prosto do biedronki etc… Buziaki. Miłego dnia

   2. Justyno popieram, ja jem tylko to od czego mnie mój wewnętrzny „czuj” organizmu nie odpycha, na pewno nie zjem niczego z zachodnich marketów, które tak się rozpanoszyły u nas w kraju.
    Ile mogę wyprodukować, wyhodować na swojej działce przetwarzam , by mieć swoje na zimę.

    Ty i ja o może jeszcze ktoś na blogu, pamiętamy czasy PRLu , więc nasz punkt widzenia różni się od młodych ,którym wgrano już zachodnie chazarskie programy, więc oni już biorą jak leci, byle łatwo, byle dużo.

    Nie mówię tu o wszystkich młodych, gdyż wiem, że mamy w kraju bardzo dużo młodych ludzi, już bardzo dojrzałych i mądrych mądrością życia, pomimo młodego wieku.
    Wiem też , że to oni przejmą stery władzy w najbliższym czasie.

    Ja im już kibicuję i popieram z całej MOCY serca jaką posiadam.

    A teraz zwrócę się do Was moi kochani TAWerniacy, może ktoś z Was ma pomysł, co to może być za stwór w moich grządkach, który wciągnął pod ziemię i chyba zżarł 😀 9 sztuk moich sałat, na 30 posadzonych.
    A dzisiaj stwierdziłam na moim porannym bosym obchodzie ogrodu, że wciągnął i chyba też zżarł 5 sztuk selerów.

    No ja wszystko rozumiem, że należy się dzielić, ale jak tak dalej pójdzie, to ten stwór 😀 będzie obżarty a ja z rodziną będziemy w zimie szukać trawki pod śniegiem by przetrwać do wiosny, chyba dzisiaj na wieczór wszystko podleję znowu moją gnojowicą z wrotyczu, pokrzywy, czosnku i cebuli.

    Mam wysokie grządki i w nich na spodzie pozakładaną siatkę, więc chyba ją przegryza, muszę to w jesieni sprawdzić,
    Jak ktoś z Was może coś podpowiedzieć to proszę się ze mną podzielić.

   3. SłowiAneczko ❤ mi tak skubnęli w tamtym roku selery- NORNICE!

    Powiem tak w temacie chemii i się nie spodoba niektórym:
    Otóż poprosiłam Źródło o pomoc w zrozumieniu tematu chemii:
    I tak na moim ŚWIERKU pojawiło się kilka sztuk czarnych robaczków! Pomyślałam Mrówki, Pająki czy Biedronki sobie z tym poradzą! W ciągu tygodnia z kilkunastu zrobiło się z tysiąc, po tygodniu dosłownie miliony: od samego dołu do samej góry na każdej gałęzi! Zaczęło się przenosić na Trawę- próbowałam WROTYCZA I NIC! POTRAKTOWAŁAM chemią Z GŁOWĄ ( w małych bezpiecznych dawkach dla Drzewa!) Uratowałam kilkudziesięcioletniego Świerka i inne sąsiadujące drogocenne Drzewa przed żarłoczną ŻYWIcopijcą szarańczą!

    I taka była odpowiedź: ,, gdy pozwolisz nachodźcy, pasożytowi się zbytnio rozgościć utracisz swój kRAJ W BARDZO SZYBKIM CZASIE!
    My to przerabiamy w większym wymiarze z krwiopijczą okupującą nasz kRAJ szarańczą!

    Są momenty kiedy musisz ,,zdjąć spódnicę'' i podjąć zdecydowaną, choć bolesną narrację z pasożytem właśnie!

   4. Elaszko wielkie dzięki za podpowiedź, zrobiłam dzisiaj eksperyment, każdy seler wsadziłam z ziemią do większych doniczek z otworami w dnie i ponownie wsadziłam do ziemi z doniczkami, zobaczę co te stwory na to odpowiedzą. 😀

    Pozdrawiam Cię serdecznie ISKRO ŹRÓDŁA.

   5. SłowiAneczko ❤ bo jakby wierzchnia część roślinek jak u mnie sałata zginęła to żarłaczki ślimaczki, ale dolna to, albo kret, ale wtedy są kopczyki, a tak to wszystko wskazuje na te zarloczne skurczybyczki nornice- robia sobie tunele i wsuwają wszystko co korzenne 😀

    a i jeszcze w temacie Marcheweczek to nie wolno ich podlewać, bo potem właśnie mają takie rozgałęzione czuprynki, a tak to idą w głąb ziemi napoić się i wtedy są smukłe, jak te modelki na wybiegu 😀

    PLONIE KOLEJNE ŚMIETNISKO ODPADOW Płonie kilkaset ton niebezpiecznych odpadów.
    PRZYWIEZIONYCH TYM RAZEM Z ANGLII!
    W miejscowości Wszedzień niedaleko Mogilna w woj. kujawsko-pomorskim płonie wysypisko śmieci. Na miejscu jest już 28 zastępów straży pożarnej. Ściągane są też jednostki z sąsiednich powiatów.

    W całej Polsce płoną śmieci. Premier: Nie możemy pozwolić, by przestępcy nas truli
    Ciągle trwa akcja gaśnicza po dużym pożarze składowiska odpadów w Zgierzu (Łódzkie). Strażacy wciąż walczą też z płomieniami w składzie opon w Trzebini (Małopolskie),a także w firmie recyklingowej w Jeleniej Górze (Dolnośląskie). Z kolei w poniedziałek zapłonęło składowisko chemikaliów w miejscowości Wszedzień (Kujawsko-Pomorskie).

    – Rzeczywiście mamy problem, który narastał przez wiele lat. Odpady w sposób niekontrolowany przyjeżdżały do Polski. Niektórzy mówią o mafii śmieciowej, inni o dziurawym prawie i niebezpiecznych praktykach firm. Teraz mamy plagę niby przypadkowych pożarów. W skali tego roku było ich kilkadziesiąt – ocenił minister

    Ktoś precyzyjnie doliczył się aż 18 pożarów w ciągu dwóch miesięcy.

    NO JAKOŚ TRZEBA LUDOWI WYTŁUMACZYĆ SKĄD TE PODWYŻKI!

    Opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska. Tym samym z początkiem 2018 r. wzrosną opłaty za składowanie odpadów komunalnych.

    Nowe rozporządzenie podnosi opłaty za składowanie odpadów o kodach 19 12 10 (odpady palne – paliwo alternatywne) i 19 12 12 (inne odpady, w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11) odpowiednio w 2018 r. do 140 zł, w 2019 r. 170 zł, a 2020 r. i kolejnych – do 270 zł.

    Branża wskazuje jednak, że podniesienie tych opłat będzie okazją dla produkujących i spalających paliwa alternatywne do natychmiastowego podniesienia cen rynkowych za ich odbiór odpadów, co przełoży się na znaczący wzrost kosztów utrzymania RIPOK-ów.
    https://portalkomunalny.pl/wzrosna-oplaty-za-skladowanie-odpadow-komunalnych-356787/

    NO COŚ TU JEST NIE TAK! Nam podwyższają ceny, a okazuje się, ze śmieci to biznes- tylko szkoda, że kosztem jak zwykle POLAKÓW! U NAS ZE ŚMIECI ROBIĄ PALIWO!
    Polska sprowadza góry śmieci, głównie z Niemiec!
    Najwięcej przyjechało z Niemiec (54 tys. ton), Włoch (23 tys. ton) i Austrii (20 tys. ton). Największy przyrost importu był z Niemiec i Włoch.
    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/smieci-odpady-recykling-przetwarzanie,148,0,2403476.html

    KRYSTYNO super Cię Widzieć ❤
    SZCZĘŚLIWA TWÓJ WIDOK i OD RAZU micha mi się cieszy ❤

   1. Zawsze prenumerowałam ustawy. Prenumerata kosztowała 30 zł miesięcznie -lata osiemdziesiąte -rządy min. Wilczka.. Dużo zmian w ustawach no i trza do źródła. Teraz mamy gov.pl – lepiej poczytać i nie słuchać Troli na youtube..

  1. No piękne, Tawcio, twoje zdjęcie przy twoim nicku!
   Tego właśnie pana spotkaliśmy swego czasu podczas przejażdżki rowerowej 🙂
   Tylko mam jedno pytanie: czy w te upały nie jest ci za gorąco w takiej bujnej czuprynie i w sążnistym zaroście twarzy?

   A z resztą…, każdy ma jak lubi 🙂

   Nooo…, ci powiem…, w głębi tych oczu na próżno by szukać jej końca…
   A niech cię! Ty to masz spojrzenie… 🙂

   1. TAWCIO, ta twarz odzwierciedla MĄDROŚĆ, KTÓRĄ MASZ!
    a TO DLA MNIE MIERNIK PIĘKNA- te wewnętrzne dla oka niewidoczne, a dla serca naoczne ❤

    Warto posłuchać Pana Jarka:
    Wieczór wPolsce.pl: Jarosław Sachajko: Rolnicy w końcu wzięli sprawy w swoje ręce
    .https://www.youtube.com/watch?v=mxTwWU5j944

    ,,- Rolnicy w końcu wzięli sprawy w swoje ręce. Izby rolnicze nie reprezentują rolników. Związki zawodowe są biedne, rozczłonkowane. Trzeba od początku budować nowe struktury, zmieniać prawo. Trzeba dać rolnikom możliwość decydowania o 1 proc. swojego podatku – powiedział Jarosław Sachajko, Kukiz'15, komentując protest rolników Warszawie''

   2. ,, – Krystyno, tylko przy Tobie tak mi się ono rozpala… 😀”

    No chyba zwariowałeś?!
    Ej, sorry…, upał robi swoje 🙂

    A tak chłodniej…
    Pisałeś(nie chce mi się szukać cytatów), że nie jesteś gotowy na spotkanie Tawerniaków.
    Ja w stu procentach też nie.

    Nasza Aneczka, ściągająca nam z obłoków anielską miłość – i bardzo dobrze – chce jak najlepiej i myśli(może się mylę), że tak samo łatwo można zaczaić bazę w realu.

    Po pierwsze Tawerniacy to ludzie, którzy stworzyli klimaty twojego bloga tylko dlatego, że ze swoimi poglądami i rozumieniem nie mieli co szukać wśród swoich bliskich (wyjątki istnieją).
    Po drugie niektórzy realizują w internecie taką swoją pozę życiową, której nigdy bliscy nie umieliby zaakceptować(to naturalne, że plejada ludzi żyjących na falach o jakże różnych częstościach odbioru, po prostu realizuje siebie w swej dostępnej przestrzeni i szacun dla nich)

    Po trzecie, rozwijając siebie tawernianymi rozkminami, przenosimy nasz ogląd na naszych bliskich, gdzie winniśmy pamiętać, że nasz szlif nie jest jedynym, uniwersalnym narzędziem i baczmy, aby znajdując samorealizację, nie oddalać się od bliskich – to oni są nam najbardziej przeznaczeni, a my dla nich w obecnej wędrówce.

    Chcemy mówić o Narodzie, Rodzie, to se mówmy (oj, nawet fruwajmy w pięknosłowiu niczym chorągiew na wietrze dziejów), ale nie ma RODU, NARODU bez RODziny, tej najbliższej, sąsiada, kumpla z budy, czy z pracy.

    NaRÓD ma swój początek i koniec w RODzinie, w tysiącach rodzin.
    Jeżeli w rodzinie ojciec nie rozmawia jednomyślnie z synem, córką, a matka nie rozpościera ramion dla przytulenia ich, to -przepraszam, ale – gadanie szumne o Narodzie możemy se wsadzić w dupę.

    Po czwarte, tak na prawdę w ogóle się nie znamy; rodzimy myśli, idee, dyskusje, tworzymy unikalne klimaty, ale niestety tylko w kompie, w swiecie wirtualnym, w którym pozostajemy człowiekiem zza kulis.

    Nie jestem gotowa na takie spotkanie w realu, ponieważ wiem, że identycznie myśli większość.

    Kto chce niech sobie wydzwania z drugim wieczorami, kto chce, niech zorganizuje spotkania kilku osób, ale logistyka ,,wiecu” większości nie jest do pokonania.

    Oprócz pieknych chęci istnieje real, a ten jest brutalnym przeciwieństwem wirtualu.

    To takie moje uwagi odnośnie spotkania nakręconego żywiołową, aczkolwiek serdeczną, burzą myśli.

    Miłego!

   3. Celnie i jak zwykle mądrze to ujęłaś, Krysiu z Lasu. Jeszcze za wcześnie na cokolwiek, bo to dopiero sam początek prawdziwych procesów wyzwoleńczych. Dopóki człowiek sam ze sobą nie zintegruje się na wszystkich swoich poziomach (a jest to wyzwanie tylko dla Orłów!), nie ma żadnej realnej możliwości integracji nawet ze swoją RODziną, o Przyjaciołach i życiu społecznym nawet nie wspominając.

    *

    Ale Tawerna jako IDEA Jedności i Szacunku Ponad Podziałami (jest nas przecież różnoRODność) sama w sobie jest bardzo inspirującym punktem wyjścia dla dalszych projektów w temacie poszukiwania Jedności i pierwszych realnych prób jednoczenia się 🔆

   4. Oj Krysiu kochana, Ty to potrafisz dać mi kopa z samego rana. 😀 ❤

    Leżę sobie na mięciutkim obłoczku, zatopiona w pięknych marzeniach o naszych TAWerniaków spotkaniu, a tu nagle wychodzi z lasu moja MBD i daje mi takiego kopa, że zaraz ląduję w moim kłującym czerwonym Berberysie. 😀

    No jak tak można, no powiedz mi MBD, czy nie mogłaś zrobić tego trochę delikatniej ? 😀

    Będę musiała znaleźć nowy miękki obłoczek, ale bliżej ziemi, 😀 a z marzeń na razie nie zamierzam rezygnować, bo to one w tej chwili trzymają mnie przy jakim takim życiu.

    Mimo tego kopa, który jeszcze czuję 😀 miłego i pięknego dnia Tobie i wszystkim moim kochanym TAWerniakom życzę z ❤

    Jak to dobrze, że Was mam. Kocham Was.

 16. https://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/dzialkowcy;to;relikt;prl;ale;trzeba;im;pomoc,222,0,1122782.html

  Teraz można sobie poczytać TĘ USTAWĘ..Już wiem co będzie.
  Pozwolili się Ludziom natyrać i wypielęgnowana ziemia pójdzie
  pod budownictwo a emeryci dostaną kolejny ugór za miastem…
  Miasta się rozbudowują i wchłaniają działki ogrodowe..Dlatego tak dużo jest ofert sprzedaży działek ogrodniczych. Lepiej kupić 30 ar na wsi bo tamto niepewne..

  1. Justyno, w ten czas Swiata Matki, Matki Ziemi tez…najgoretsze zyczenia…

   J.P.II powiedzial „Stojcie twardo przy Ziemi, Matce naszej i Karmicielce”
   Wisial ten napis pieknie malowany w malutkiej kapliczce przy bazylice w Hodyszewie…i od 2-3 lat nie wisi…”ktos” go zdjal, a dlaczego ???

   1. Od wiekow tu dziesiatki tysiecy ludzi przybywalo… z Grodzienszczyzny, z Litwy, z Mazowsza, itd;

  2. ” lepiej poczytać i nie słuchać Troli na youtube..”
   Te trolle to sie wszedzie rozpostarly, bo nawet po wsich „gadaja” ze ziemi kupic nie mozna, jesli nie jest sie w danej gminie zameldowanym od jakiegos czasu …i podobne rzeczy…

   Dziekuje za Twoje wpisy Justyno ❤

   1. Dziękuję Jacku za dobre słowo.
    Ludzie gadają bo nie czytają . Odnośnie meldunku dotyczy kilku hektarów i więcej.. Czytać-pytać-nie poddawać się..

   2. Jacku jak masz świadectwo kursu to jesteś Rolnikiem – Idziesz do KOWR – zanosisz podanie -wniosek w którym wnosisz że zamiar chcesz zrealizować Tu lub Tutaj. W razie odmowy odwołujesz się aż do skutku. Tutaj mówię o areale powyżej 30 arów w innej gminie..
    Przecież te kursy to nabijanie kabzy…zawsze tak było…cyklicznie się pojawia…młodzi nie wiedzą – na plecach naszych -och….

  3. ,, Oj Krysiu kochana, Ty to potrafisz dać mi kopa z samego rana. 😀 ❤”

   Wiem, jak miło i puszyście można se poruszać palcami u stóp, leżąc na obłoczkach marzeń 🙂 , które nam wszystkim przydają kolorów dla życia …
   Nie wyobrażam sobie (my wszyscy) życia bez marzeń i planów: to one naszemu trwaniu nadają cechy prawdziwego życia; teatru o stu scenach, na których co pewien czas dzieją się prawdziwe czary.

   Ten kłujący berberys 🙂 to żaden problem, to zwykła rzeczywistość; ona też, jak marzenia wypełnia nasze dni.

   Aneczko, to nie jest żaden kop 🙂 , ponieważ rozmawiałyśmy o tym ewentualnym spotkaniu i wyraziłam ci mój osąd w tej materii, przyznając całkowicie racje TAWowi, bo po prostu myślę podobnie…
   Mój „nocny”, wczorajszy wpis jest jedynie powtórzeniem fragmentów tego, co wcześniej usłyszałaś podczas koszenia.

   Fragmentów, bo całość nie nadaje się do publikacji 😀 . Oczywiście chodzi o żartobliwe, acz dosadne „nazwanie sprawy” 🙂
   Nic na to nie poradzimy, że dwie trzecie naszego koszenia to zabawa i śmiech; ostatnio było grubo, bo stanęła przed nami wizja zmiany gaci; ze śmiechu łoczywista! 😀

   Nie mam zamiaru torpedować żadnego spotkania, ale na spokojnie usiądź w berberysie 🙂 z nogami „czarnymi” od bosakowania i odpowiedz chociaż na kilka pytań.
   Choćby dotyczących ustalenia daty spotkania optymalnie „pasującej”(ludzie w tym roku urlopy mają rozpracowane, każda data może odpowiadać tylko ,,wolnym elektronom”), stworzenia listy chętnych, miejsca, spania, żarcia i co najistotniejsze, programu takiego wiecu (co, kiedy będziemy robić, rozmawiać, tematyka itp.).
   Aktualizacja danych o partnerach, dzieciach, wnukach, ziołach i nowinkach medialnych może być czyniona na blogu lub w rozmowach telefonicznych.

   Cała zatem „logistyka” musi mieć ręce i nogi, że o głowie i dupie nie wspomnę 🙂

   Na ile cię, Hanuś, znam, powiesz, że ty z tym kopem tylko zażartowałaś, a ja jak zwykle na poważnie. 🙂
   Owszem, żarty żartami, ale takie spotkanie, o którym mam wrażenie, że mówi się tu trochę poważnie – choćby całe było jednym wielkim śmiechem – musi mieć realne, życiowe podstawy, a potem możemy sobie pięć razy dziennie zmieniać gacie posikane ze śmiechu 🙂

   Dlaczego ludzie chcieliby się spotkać? – oto następne pytanie.
   Czy dla samego faktu zobaczenia, zweryfikowania wyobrażeń, czy wyniesienia z takiego spotkania czegoś więcej?
   Czy ludzie mogą przejechać pół albo całą Polskę, czy wszystkich na to stać… (o tym się nie mówi, a to jest tak samo ważne).

   Tak, tak…, obłoczki są super, ale „berberys” też może być zauważony od strony swego piękna 🙂 , tyle że ten wymaga nie tylko myśli o nim, lecz pielęgnacji i dbałości, by mógł zachwycić swoją urodą i pobudzić do miłych rozmyślań.

   Nie pisze tylko do Ani. Może inni, zainteresowani takowym spotkaniem, też zechcą wyrazić swoje zdanie. Być może podobne, być może odmienne.
   Warto porozmawiać merytorycznie, by wiedzieć, czego się chce i jak to zrealizować.

   Cel jest naprawdę zbożny, ale sam okrzyk „spotkajmy się!, wysiądźmy z samochodu, z pociągu, a dalej jakoś to będzie…” nie wystarczy.

   Miłego!

   1. [Krysia z Lasu] z nogami „czarnymi” od bosakowania
    ———–
    Mam takie przyziemne pytanie. Jak domyc nogi po bosakowaniu? Mydlo, szczoteczka, soda, cytryna, peeling nie pomagaja. Jakies rady?

    Z dziecinstwa pamietam, ze idealnym sposobem na pozbycie sie nie dajacych sie usunac czarnych obwodek zza paznokci bylo plukanie bialych pozeczek w wodzie (moze i czerwonych rowniez; nie pamietam). Kilka sekund i dlonie idealnie czyste! Przydawalo sie to szczegolnie po powrocie z dzialki. Kto by tam wtedy uzywal rekawiczek do pielenia chwastow!

   2. „Tawerna to miejsce dla Zbłąkanych Wędrowców Kosmicznych.”

    To tym bardziej PORA NA SZCZESCIE dla kazdego !

   3. „…PORA NA SZCZESCIE dla kazdego”

    – Ja wolę określenia „błogość” lub „stan spełnienia”, „poczucie spełnienia”, a więc coś realnego, bo „szczęście” to konstrukt czysto teoretyczny, idea, produkt znerwicowanego umysłu. Nie ma czegoś takiego jak szczęście. To określenie jest pułapką dla świadomości, wirusem umysłowym, manipulatorskim programem matrixa.

    „Szczęście” to program matrixa, który nas unieszczęśliwia.

   4. Kalina pisze: ” Mam takie przyziemne pytanie. Jak domyc nogi po bosakowaniu? Mydlo, szczoteczka, soda, cytryna, peeling nie pomagaja. Jakies rady?”

    Kalinko po czym Ty w tej Kanadzie chadzasz 😀 😀 że nie możesz domyć nóg wieczorem.
    Może Ty wróć do KRAJu , u nas wszystko jest „najlepsiejsze” jak mawiał Pawlak z kultowej komedii „Sami swoi”, nawet brud mamy swój „swojski” 😀 😀

    Ja całymi dniami ,począwszy od wiosny do końca jesieni chodzę po ogrodzie na bosaka, wieczorem moczę w wodzie z solą morską, kwaskiem, szarym mydłem i szoruję twardą szczotką , po wysuszeniu wcieram kozie mleczko i nóżki mam jak pupcia niemowlaka. 😀 😀

    Pozdrawiam z „najlepsiejszego” na świecie KRAJu, szkoda tylko, że zaanektowanego przez pejsatych. pfuj!!!!!

   5. „stan spełnienia”
    A tak 🙂
    STAN SPELNIENIA !
    Czy tez „poczucie spelnienia”; to o tym rzecz idzie.
    I to jest to !
    Niech kazdemu Zycie i Przodkowie blogoslawia ❤

   6. A Anioły niech stzegą.

    Tutaj wywiad Pana Janusza Zagórskiego. O Aniołach.

    .https://www.youtube.com/watch?v=3iB9uJDSftk

    Mnie też, przeważnie wieczorem Anioł głaszcze, kilka razy po głowie, przedwczoraj po łydce.

    I to nie jest żywy 😊 mężczyzna, jestem wtedy sama, a wyraźnie czułam lekki dotyk, muśnięcie.

    Niech was (nas) Anioły strzegą.

   7. Szczęście, spełnienie, zadowolenie,

    zwał, jak zwał. Ja nieszczęśliwa nie jestem, bogata też nie🤔, ale zadowolona dzieciata optymistka, szukałam informacj o Lehii i tu wylądowałam.

    A teraz po tych wszystkich zmianach, które we mnie zaszły, niektórzy mogą mnie za szaloną uważać, potrafię cieszyć się zielonym listkiem, promieniami słońca, padającym deszczem, pięknymi chmurami, śmieję się ( nie tylko uśmiecham) do swoich myśli idąc ulicą, a ludzie, albo też się śmieją albo patzą jak na wariatkę.

    Ta piosenka przyszła mi do głowy:

    Jesteś szalona

    .https://www.youtube.com/watch?v=c2i4h7Q-8sA

    Anioła mam obok siebie, a ja to szalona żona dziadka.

    Miłego wieczoru

   8. Ooo planujecie spotkanie? Tak rzadko Was czytam ostatnio 🙂
    Jakbym to przeczytała rok temu to pierwsza krzyknęłabym z zachwytu ale teraz to się trochę boję a może wstydzę. Tak naprawdę to nieśmiała jestem. Zresztą już większość z Was poznałam, MJ mi Was pokazała.🙂

   9. „Anioła mam obok siebie, a ja to szalona żona dziadka. ”
    Daj Wam Boze jak najlepiej Laszko…
    Laszko , niektorzy po prostu wypelniaja z godnoscia powolanie Czlowieczenstwa…ni „spelnieni, ani w blogosci”…

    Zawsze z miloscia i zachwytem, zawsze z ufnoscia szli przez Zycie…i nic…
    Zawsze (!) „potrafili cieszyć się zielonym listkiem, promieniami słońca, padającym deszczem, pięknymi chmurami, śmija się ( nie tylko uśmiecham) do swoich myśli idąc ulicą…”.
    I nic nie jest tak jak byc powinno…

    Czy jeszcze zdazymy ??? Czy jeszcze w tym wcieleniu zdazymy poznac spelnienie ???
    A tymczasem z godnoscia wypelniamy, co nam czynic dane…

   10. [Slowianka] Może Ty wróć do KRAJu , u nas wszystko jest „najlepsiejsze”
    —————————
    Slowianko, ja bym wrocila i tak, jak potrafie uczestniczylabym w odbudowie Naszej Ojczyzny. Kupilabym dom na wsi z duza dzialka (np. w okolicy Republiki Slezanskiej) i limitem ziemi rolnej przyslugujacym nie-rolnikom. Niestety, moj maz jest zbyt emocjonalnie zwiazany ze swoja rodzina. Nie zostawi brata, a brat nie zamierza sie nigdzie wyprowadzac, gdyz…….. w Kanadzie zyje sie latwiej. Przynajmniej na razie zyje sie latwiej. Ponadto brat zawsze byl zapatrzony w swoje dorosle juz dzieci, wiec chce byc blisko nich. Syn brata robi kariere „w finansach”. Poprawie. Zmienil prace. Dopiero rozpoczal. Dali mu 3 miesiace na zdobycie nowych klientow, na wyciagniecie od nich 1 miliona dolarow i ulokowanie w funduszach i obligacjach. Z pewnoscia bedzie w szoku jak to wszystko pierd**nie ktoregos dnia.
    Tak wiec, byc moze bedzie mi dane dokonac zywota tu, gdzie mieszkam. Choc…….. z drugiej strony, nie ma co sie zarzekac. Przez kolejnych pare lat duzo sie moze zmienic w naszym zyciu. Wizja domu na wsi ciagle za mna chodzi.
    Szwagier nie ma pojecia o zmianach na ziemi. Jest to jeden z tych, ktorzy sie okreslaja jako „realisci”, jeden z tych, z ktorymi nie da sie na ten temat rozmawiac. A ja mam swoje okreslenie na takich ludzi – pesymisci-realisci. Ludzie z ubogim zyciem wewnetrznym. Gwoli sprawiedliwosci. Pewne rzeczy robi, nazwijmy to, intuicyjnie. Lubi swoj ogrod i kwiaty. Ma wiekszy niz nasz. Tak wiec jakis kontakt z ziemia ma. Uziemianie uwaza jednak za bzdure. No i badz tu madry!

   11. Kalina pisze : „Slowianko, ja bym wrocila i tak, jak potrafie uczestniczylabym w odbudowie Naszej Ojczyzny. ”

    Kalinko jakby co to koło mnie stoją dwa piękne, puste domy 4 lata temu wybudowane z dużymi działkami i tuż za miedzą polem do wydzierżawienia lub kupienia, masz więc już pierwszą propozycję.

    Nie jest to co prawda w okolicach Ślęży , ale Bielsko-Biała jest też przeuroczą okolicą blisko gór.

    Pozdrawiam serdecznie.

  1. To jest moje motto życiowe. Trochę inaczej brzmi, ale znaczy to samo jak jest problem, to trzeba go rozwiązać. Jak masz ścianę przed sobą, to trzeba ją obejść, a jak się nie da, to rozbić….

   1. A tak na powaznie, glowy nalezy uzyc, zeby mur rozbic, ale nie koniecznie glowa. Od tego sa narzedzia….

    Trzeba, jak Pan Zagloba herbu „Wczele”, sprytem… byle skutecznie.

    Milego pieknego dnia.

   2. Tak, ułańska fantazja

    (spryt, zręczność, filuteria, przebiegłość, przemyślność, dowcip, inteligencja, koncept, mądrość życiowa, pomyślunek, rozsądek, rozum, rozwaga, zapobiegliwość, figiel, finta, fortel, myk, psota, tergiwersacja, kreatywność, polot, błyskotliwość, trik, wybieg, wykręt, wymówka, figlarność, filuterność, zalotność, bystrość, intelekt, żywość umysłu, wynalazczość, energia, inwencja, obrotność, przedsiębiorczość, rzutkość, zaradność, pomysłowość, roztropność, zmyślność, artyzm, biegłość, dar, dryg, kunszt, rzemiosło, sztuka, talent, umiejętność, wprawa)

    to naczelna cecha rasowego Lacha-Sarmaty – a już Laszki w szczególności ❤ 😀

   3. Ułańska fantazja – w całym wachlarzu odsłon nazewniczych, TAW-ie 😀 Bomba! I nich nam się rozkwita! 🙂

   4. [Laszka] Jak masz ścianę przed sobą, to trzeba ją obejść, a jak się nie da, to rozbić…
    ——————–
    Moja ciotka mawiala: „jak cie wypchna drzwiami, to wejdz oknem”

  2. Dzięki, mądra Justyno ❤

   W naszej wspólnej firmie "W przestrzeni TAWerny" mamy już dwóch doradców prawnych, Eliza i Justyna, co stwierdził nawet sam Dyrektor TAW 😀

   Potrzebny pilnie będzie szef ds. organizacji. 😀 co Ty na to, Krysiu z Lasu, powiesz 😀

   TAW, przepraszam, tak sobie trochę żartuję, mam po prostu dobry dzień, nawet bez zażywania naleweczki na spokojność.

   Mam czuja, że dla takich indywidualistów jak my, TAWerniacy, nadchodzą wreszcie piękne dni i lata, czego nam wszystkim życzę z całego ❤

   1. ,, Potrzebny pilnie będzie szef ds. organizacji. 😀 co Ty na to, Krysiu z Lasu, powiesz 😀”

    Nie bardzo, Aniu, wiem o jaka organizację lub organizowanie czego chodzi…, ponieważ wczoraj dopiero spłynęłam. a wieczorem, na łonie natury świętowaliśmy Dzień Matki.
    Takiej malutkiej Matki należącej do Matki Gai.
    Słowo ,,malutka” dotyczy wymiaru jestestwa, a nie 74 kg 😀 😀 😀

    Chociaż…, setka nawet to dla Gai kruszynka, puszek na wietrze 😀

    Tawcio pisze coś o dyrechtorowaniu kołchozem…
    Zatem pierwszą moją ,,organizacyjną” myślą było stworzenie zmian wart nocnych, co by worków ze zbożem, z kartoflami nie wynosili… 😀
    No i oczywiście wiader z kołchozowej gorzelni 😀

    Ale z drugiej strony czy kołchoz (PGR) bez tych ,,kwiatków” zasługiwał by na swoje miano? 🙂
    W końcu w przysłowiu ,,Kto wcześnie rano wstaje, temu pan Bóg daje” zawarta jest życiowa mądrość 😀

    Napisz, Aniu, o jaki dokładnie kołchoz chodzi…
    Że Tawerniaki by w nim żyły i pracowały to wiem, ale przy czym, jak i gdzie …

    Aha! Piszesz o pięknych dniach i latach…
    W czym miałoby się przejawić to piękno, wszak okularów, przez które patrzymy na świat całe mnóstwo ci u nas?
    Ale może masz na myśli uniwersalizm związany z organizacją i organizowaniem czegoś…
    (to tak tematem aktualizacji danych po mojej nieobecności 🙂 )

    Miłego!

   2. Krysiu opowiem Ci wszystko przy wieczornym koszeniu, bo dzisiaj od rana mam dzienne koszenie, a wiesz, że mam tego dużo, przepraszam już nie mam, a jest tego dużo 😀

    Teraz zrobiłam sobie przerwę na drugie śniadanie ,co by nie zesłabnąć i pod kosiarkę nie wpaść 😀

    Zatem do wieczora MBD ❤ miłego dnia życzę.

   3. Szczęśliwa, z tym koszeniem to jest tak, dzienne koszenie jest faktycznym koszenie ogrodu, a wieczorne koszenie , to nic innego tylko rozmowa telefoniczna. 😀

    To był taki kamuflaż mój i Krysi, jeszcze na blogu u Kefira, tym hasłem umawiałyśmy się na wieczorne rozmowy, tak dla żartu nazwałyśmy to „koszeniem” żeby inni dociekali co to są te wieczorne koszenia.
    Niektórzy posądzali nas o pijaństwo. 😀

    Pozdrowienia dla Ciebie Gwiezdna Siostro.

  3. ,, [Krysia z Lasu] z nogami „czarnymi” od bosakowania
   ———–
   Mam takie przyziemne pytanie. Jak domyc nogi po bosakowaniu? Mydlo, szczoteczka, soda, cytryna, peeling nie pomagaja. Jakies rady?”

   Ja osobiście nie mam z tym problemu. Kiedy zaczynam sezon(wiosną) nie przejmuję się myciem naturalnego obuwia, a na koniec mojego sezonu jesienne deszcze, słoty, kałuże po kolana nigdy mnie nie zawiodły; pod zimowa pierzynę wchodzę z czystymi jak śnieg nogami.
   Są tacy, którzy jesienią nie domywają i dlatego chodzą jeszcze po śniegu 🙂
   Zapytaj TAWA, on coś o tym wie 🙂

   Kiedyś się mówiło: ,,za wysokie progi na czyjeś nogi”, a teraz:
   ,,za brudne drogi na czyjeś czyste nogi” 😀

   Miłego!

   1. Temat jest złożony – i jeszcze nie na ten czas. Gdybym teraz napisał o higienie na Nowej Ziemi, nie zostałoby to właściwie przyjęte. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle: za dużo chemii używają Polacy przy myciu się, za często się chemicznie myjemy, nie wiemy praktycznie nic o aseptycznej roli naturalnej biologicznej osłony wokół naszej skóry.

    *
    A co do „jesieni”, to ja pisałem nie o jesieni, lecz o lecie.
    Generalnie kosmetyków w znaczeniu matrixowym prawie nie używam. Myję się (w tym stopy) szarym ukraińskim lub białoruskim mydłem. Ziemię i piasek ze stóp bardzo łatwo się zmywa przy pomocy szarego mydła i miękkiej szczoteczki. Czarnoziem (ale któż, prócz mnie, chadza po czarnoziemiu?) na stopach trzeba najpierw nieco odmoczyć (5 min. stopy w wodzie), następnie twardszą szczoteczką. Najtrudniejsze do zmycia ze stóp są ślady po asfalcie, ale któż, prócz mnie, chadza również po asfalcie?

    http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21496973,skora-instrukcja-obslugi-kazdy-prysznic-z-uzyciem-mydla-kapiel.html#Z_BoxSpecLink

   2. podstawa higieny to mycie tylka prysznicem po każdym sraniu, i codzienne mycie pach i rozrywek, codzienna kapiel całego ciala jest szkodliwa no chyba ze czujemy ze np po kościele jakies diably się przyssaly

   3. Mycie sie czeste moze BYC NIEBEZPIECZNE !
    I to jest bardzo powazne ! Sa, niestety, sytuacje, ze glupie i nieludzkie „przepisy” szpitalne nakazuja wymyc kazdego nowego pacjeta (na zakaznym) . I w ten sposob zmywaja OCHRONNA OTOCZKE PRZYJAZNYCH OCHRONNYCH BAKTERII. Niektore osoby zaplacily m.in. za to, Zyciem…
    W przypadku chorob jak np. grypa itp. nie nalezy brac kapieli, a tylko delikatnie obmyc sie wigotna szmatka…

    „Czeste mycie skraca Zycie” , aha…nie mylic z brakiem dbania o czystosc.
    To u Slowian wszak jest tradycja BANI !

   4. Czystosc skory zalezy w duzej mierze od tego co jemy. Oczywiscie trzeba zmyc kurz drog ze stop !

    W Ayourwedzie jest istotne obmycie stop przed snem. Jesli nie ma sie moznosci umyc calego ciala , to przynajmniej stopy, a jesli wody nie ma, to mozna wytrzec na sucho sola.

    Sol, jak wiadomo, jest uzywana, takze w rytualach oczyszczania, no wlasnie do oczyszczania.

    Sola oczyszcza sie tez KRYSZTALY…ale ostroznie, aby nie „przedobrzyc”. Co do innych kamieni: sol moze je uszkodzic.

   5. [TAW] za dużo chemii używają Polacy przy myciu się
    ———————————
    Staram sie kupowac mydla recznie wyrabiane (rzekomo bez szkodliwych substancji) w sklepach ekologicznych. Ostatnio z czarnym weglem i sola. Glicerynowe albo na bazie oleju rycynowego.

    Ziemia w Ontario jest rdzawo-brazowa (czesto gliniasta), do ogrodka na grzadki kupuje sie w workach czarnoziem.

    Lata temu jak zesmy sie wprowadzili i zakladali ogrodek, to zamowilismy dwie palety czarnoziemu w dwoch wielkich workach (firma dostarcza), ktory w wiaderkach przenosilismy do ogrodka na tyl domu. Ale zesmy sie narobili! Oczywiscie ogrodek byl uprzednio przekopany. Dokupilismy rowniez torf i kompost. I to wszystko mieszalismy z ziemia gliniasta.

   6. Jak sie „Jakis diably” przyssa, to bardzo dobre jest uzywanie rosliny o nazwie potocznej „czarcie zebro”. Pomaga na klopoty ze skora oraz chroni przed zlymi urokami, pomaga odciac nas od klatw.

    Wiem bo sama sprawdzilam. Kazdemu, komu troche do sprobowania dalam zaczelo sie lepiej dziac.

 17. Podpłomyki z pieca z powidłami w Skansenie podają..Nie uwierzycie – dzieciaki – młodzież stoją w dłuuugich kolejkach po kilka razy za tymi plackami a wychowawczynie -opiekunowie kolonii wkurzone na dzieciaki za to że czas w tych kolejkach tracą. Dzieciaki TWARDO stoją za kolejnym PLACKIEM ..

 18. TAWie -synonimy które wypisałeś powyżej to się nazywa INTELIGENCJA-
  -czyli umiejętność rozwiązywania problemów.

  Jak mi ktoś narzeka że nie uda się/nie potrafię – odpowiadam

  -DO czego głowa?
  Do mycia?
  Do kapelusza?
  Dla fryzjera ?

 19. W Irlandii nastała sodomia. 22.05 w referendum 70% głosujących było za zniesieniem zapisu o ochronie życia poczętego w konstytucji. Rozumiem, że są wściekli na sodomię panującą w kościele katolickim i postawę ich biskupów, ale na złość mamie odmrażać sobie uszy i przyzwalać na mordowanie niewinnych i bezbronnych dzieci? Katastrofa. Świat totalnie sfiksował.

  1. Nie wydaje mi się, że to na złość biskupom. To po prostu westernizacja umysłów. A irlandzkie są proste, ich dusze nie są tak wielopłaszczyznowo analityczne jak u Słowian. To jest po prostu efekt wieloletnich młynów medialnych, masońskich, lewackich, feministycznych… Autentyk z tego miesiąca: moja znajoma Irlandka przekonuje swoją znajomą, że aborcja to morderstwo na dziecku, na co pada pytanie – ”A co z prawami kobiety?”…

 20. Ja nie wierzę w żadne głosowania ani procenty.
  Puszczają Wam” wodę na młyn”
  Zawsze tak było-////ni mają pomysła////-naprawdę ten sam numer od zarania…
  Dowód na plan…ten wynik …

  ”-wmawiaj sobie co chcesz a potem wierz w to wierz”

   1. TAWie, żeby tak było, trzeba z wirtualnej TAWerny utworzyć realną.
    Może jakąś podpowiedź dasz Ty, szef TAWerny, na razie wirtualnej. 😀
    Ja bym pragnęła zamieszkać i pracować w tej REALNEJ. 😀
    Mogło by być pięknie i z pożytkiem dla wielu z nas.
    MÓC to CHCIEĆ, czyż nie tak?

   2. SłowiAnko Droga, doskonale przecież wiesz, że nie jestem niczyim „szefem”, gdyż wśród Słowian żadnych „szefów” ni mo.

    Doskonale wiesz również, że Tawerna „realna” utworzy się sama, gdy tylko wszyscy będą na to gotowi… ❤ 🙂

    Ja nie jestem jeszcze na to gotowy, więc większość z nas zapewne podobnie 🙂

 21. Tutaj na potwierdzenie moich słów SŁOWIANINIE WOLNY
  -zapodała ”firma prasowa” -bez komentarza….

  1. Czytałam to już jaki czas temu, ale czemu się dziwić, skoro dla przeciętnego Niemca święte jest co telewizornia powie, a dla tej Polacy to przede wszystkim naziści, którzy mordowali najpierw Niemców w Brombergu( Bydgoszcz)a potem wiadomo kogo tam gdzie się dało. Nie wspomnę już, że Niemcy uważają nawet Poznań za swoje miasto, które Polska bezczelne anekowała w 1918 roku.

   Czasm przeżywam szok, jak czytam jakieś tego typ wiadomości, ogólnie to Polska jest według nich winna IIWŚ, bo mordowała Niemców przez całe dwudziestolecie międzywojenne.

   Doktryna Hitlera i Göringa ciągle żywa.

   Niby staram się tym nie przejmować, ale krew się burzy na tak wiele niedorzeczności. Niemcy uczą historii starożytnej a potem pobieżnie, i od XIX wieku znowu, a wtedy Polski nie było. Bardzo chcieliby wrócić czasów, kiedy Rosja była sąsiadem na wschodzie. Dlatego uważają ziemie pogermańskie za okupowane przez Polaków. A Polacy okupowal też oczywiście ziemie na wschodzie, czyli ukraińskie, białoruskie, litewskie. Dlatego pewnikiem ludzie ze wschodu, mimo pozornie dobrego traktowania są dla nich ciągle Untermenschen (podludźmi), byle wyglądający na Araba człowiek, jest z zasady lepiej traktowany niż ktoś ze wschodnm akcentem.

   Czasam sobie myślę, że skoro od zachodu zajmujemy ziemie niemieckie, od wschodu ukraińskie, w czasie wojny na naszych terenach mordowano tylko Żydów, to gdzie są ziemie polskie? Gdzie są w tym Polacy, cała znana nam( choć częściowo zakłamana) nasza historia, nasze legendy, które jakimś dziwnym czujem zawsze się prawdą wydawały?

   Uff odpuszczam, nie chcę się przed snem denerwować.

   Dobrze, że te czasy się kończą, dla wielu będzie szok jak te wszystkie znane nam informacje na wierzch wypłyną.

   Dorzucę tylko jeszcze, że w Niemczech, oficjalna narracja prasy często pisze o antysemicie Polaku, który wydawał ukrywających się Żydów za pół kilo cukru, ale o Niemcu zabijającym ukrywających się i tych którzy ukrywali już się nie wspmina, bo wiadomo, zabijali naziści.

   Co mnie mimo wszystko zaskoczyło, jak po uchwaleniu sławetnej nowelizacji ustawy, czy uchwały o IPN, jak ustępujący minister spraw zagranicznych Gabriel powiedział w jakim 3 programie niemieckiej telewizji, że mimo, że zdarzało sę kolaboranci, to jedynymi winnymi holokaustu są Niemcy, a pani kanclerz tuż przed ponownym układem z SPD, półgębkiem to samo powiedziała, w Polsce portale informacyjne trąbiły o tym, a w Niemczech cicho-sza, nigdzie nic, tylko może dwa niszowe portale których nigdy nie słyszałam podały krótką wzmiakę. Ale trzeba było napisać pełnym zdaniem co kto, kiedy powiedział.

   I to tyle jeśli chodzio dobre sąsiedztwo…..

   Choć nie przeczę, że pojedyncze osoby może myślą inaczej.

 22. Tak to sie droga Laszko przeprowadza uboj Polakow przez korporacje watykanska rekoma jakiegos niemieckiego narodu wymyslonego. Dzis niemcy sa a jutro cos tam bedzie innego i nie ma cos sie tymi kolaborantami zamartwiac. Wszak korpy amerykanskie rodem z Wall Street razem z ich instytuem eugeniki po nakarmieniu Adolfa kasiorom a pozniej narkotykami ,mieli w Berlinie swoj IBM do monitorowania i kontrolowania ludu slowianskiego a przepustowosc obozowych ubojni i jej wyniki sami skrzetnie monitorowali i wysylali rezultat tego procederu do swojej big farmy w Nowym Jorku. No ale o tym sie przeciez nie bedzie glosno krzyczec ,bo jeszcze bys sie mleko rozlalo. Zresztom nie po to nam syjonisci po 89 roku zamontowali nowy demokratyczny rzad i udajali nas przez blisko 30 lat abysmy teraz wywineli sie od ich rozszczen.Tym bardziej ,ze zamontowali nam nowy rzad z PIS-em i przyjacielami Morawieckiego i Dudy ,ktorzy po fakultetach w pentagonie beda sie nam bacznie przygladac jak oddajemy im kase za ich wyimaginowane krzywdy. Nad wszystkim wlasnie ma czuwac nowe panstwo wyznaniowe ,ktore wprowadzi Polske w nowa ere przyjazni Polsko-Izraelskiej ale na zasadzie korzysci jednostronnej a kogo to juz wiadomo i zreszta jak zawsze. Gdzie niegdzie nawet slysze juz o nowej histori dla Polakow wpychanom nam w glowy przez nowych Polakow z akcentem ukrainskim ,ktorzy podajac sie jako MY maja nazwiska ukrainskie ,twierdzac o swoim zacnym polskim pochodzeniu i ze MY to nie MY bo Oni to MY. Jestesmy osaczeni z kazdej strony nie tylko z Niemieckiej ale najgorsze to fakt ,ze mamy agentow na Wiejskiej ,ktorzy usypiaja nas narkotykowym glosem z tuby telewizyjnej ,iz oni nas nie dadza skrzywdzic. Co do antysemitow mieszkajacych w Polsce i za granica to wszyscy jestesmy nimi wedlug ich mniemania. Uslyszalem to pierwszy raz w 1998 roku i to ,ze nie mamy prawa stapac po prochach ich dziadow ,ktorych nie potrafilismy obronic przed nazistami z Niemiec(ktos nawet pwiedzial mi ,ze oddychac w Polsce tez prawa nie mam). Najgorsze jest jednak to ,ze srednio co 5 lat skala antysemityzmu Polakow sie zwieksza(a skala okreslana jest przez korpo-bankierow syjonu ) i to proporcjonalnie wraz z wyrobionym kapitalem Polakow na ich ksiazeczkach i nieruchomosciach co nie wrozy nam dobrze. Caly czas utrzymywani jestesmy w odpowiednim nastroju i stanie psychicznym aby odpowiednio postrzegac nasza sytuacje i dobroc rzadu nad Polakami ,ktory w rzeczywistosci ma nas doic. Moim zdaniem ich projekt zagarniania energi Polakow juz sie konczy i najwazniejsze miec tego swiadomosc. Polacy na emigracji zaczynaja powoli dojrzewac do powrotu ,poki co zaczynaja marszczyc czola ,ze cos nie tak .W efekcie nastapi masowy powrot Polakow do kraju czego rzad Dudy i PiSU oraz NKWDziarskiego nadzoru sie nie spodziewa.

  1. Dreamingdady dziękuję za Twoją postawę prawdziwego Polaka Słowianina, zgadzam się z Tobą całkowicie w tej kwestii.

   1. Grzegorzu masz rację, to lato będzie upalne, ale dla wrogów naszej OJCZYZNY będzie nie tylko gorące, będzie smażącym ogniem z Centralnego SŁOŃCA.

    Zbiorą co przez wieki zasiewali, i TO SIĘ JUŻ DZIEJE.

    A nasza OJCZYZNA niech rozkwita w wolności,szczęściu i dobrobycie dla nas prawowitych JEJ WŁAŚCICIELI.

    SŁAWA

   2. smazymy sie bo pasozytniczy ksiezyc skraca nam orbite dookola slonca i jak nam braciszki z andromedy nie przepedza ksiezyca to bedzie coraz wieksza afryka

  2. ” Polacy na emigracji zaczynaja powoli dojrzewac do powrotu ,poki co zaczynaja marszczyc czola ,ze cos nie tak .W efekcie nastapi masowy powrot Polakow do kraju ”

   Tak, czesc Polakow na emigracji zauwazylo, ze Im ukradziono dziesiatki lat Zycia..;ze Ich zdolnosci zostaly wyciagniete, ze po prostu chodzilo o WYPROWADZENIE Z POLSKI UMYSLOW, GENOW, ENERGII, TALENTOW, itd.

 23. Miałam sąsiadkę żydówkę w miasteczku gdzie mieszkałam .
  Elka zawsze powtarzała ; ””….ptaszka się nie płoszy ….karmi się…karmi się…-a póżniej cap!…

 24. Tekst piosenki:

  Jan „Kyks” Skrzek:
  O mój śląsku, umierasz mi w biały dzień
  O mój śląsku, niszczą Cię te fabryki
  O mój śląsku, niszczą twe serce zielone, płuca i duszy.

  Chórek:
  O mój śląsku, umierasz mi w biały dzień x4

  1.
  Bo gdy otwieram oczy, to kocham to co widzę
  Różowe powietrze, tabliczka Katowice
  Tu wolniej płynie życie, wśród porażek i zwycięstw
  Tu smak węgla i sadzy, wśród słów leży na bicie
  To picie zmienia pryzmat, historia jest jak blizna
  Odmienność to charyzma, tak nas tu wychowano
  Każdy dom niczym przystań, ziemia czarna i czysta
  Przekleństwem jest cienizna, to kreuje tożsamość
  To za to wszystko co zabrano nam przez lata
  To dla tych miejsc, do których trzeba wracać
  Ja wiem każdy ich cios nas wzbogaca
  Ich wiarą jest pieniądz, naszą honor i praca
  To kraj w kraju tonący w tonie wałów i stratach
  Na ziemi gdzie z Bogiem, przeplata się szatan
  I chodź nie raz, los kazał nam w przepaść skakać
  My nauczyliśmy się latać.

  Chórek:
  O mój śląsku, umierasz mi w biały dzień x4

  2.
  Bo kiedy bierzesz wdech, da się wyczuć pech tych ulic
  To zeszły wiek, wszystkich nas tak znieczulił
  Pomoc dla nas to populizm, nie raz nim nas opluli
  My to ten gorszy naród – biedy, brudu i żuli
  Przekuli nasze dobro, na nasze wieczne brzemie
  Dziś nie patrzą już w oczy, patrzą pod ziemie
  Niespełnione obietnice i znów ściema po ściemie
  Wraca im czucie, gdy tu wraca cierpienie
  A nam zostaję niebo i kolory dzielnic
  I przekonania ojców, którym jesteśmy wierni
  Smak tej wody, zapach tych miejsc i
  zlepek historii, mistyki i tajemnic
  Jebać brak pamięci, my nie ugięci
  Świat ostro kręci, świat lubi pędzić
  Rok po roku całe życie na krawędzi
  Ci co latają nad tym wszystkim, co śmierdzi

  Chórek:
  O mój śląsku, umierasz mi w biały dzień x4

  3.
  Bo jeśli wiesz skąd jesteś, podnieś ręce i krzycz
  Podnieś ręce i krzycz
  Jeśli znasz swoje miejsce, podnieś ręce i krzycz
  Podnieś ręce i krzycz
  Jeśli wiesz gdzie masz serce, podnieś ręce i krzycz
  Podnieś ręce i krzycz
  Bo gdy umiera duch świętego, to wstępuję go do nieba
  Podnieś ręce i krzycz nie ma przebacz.

  Jan „Kyks” Skrzek:
  O mój śląsku, umierasz mi w biały dzień
  O mój śląsku, niszczą Cię te fabryki
  O mój śląsku, niszczą twe serce zielone, płuca i duszy.

  Chórek:
  O mój śląsku, umierasz mi w biały dzień x4

  1. I chodź nie raz, los kazał nam w przepaść skakać
   My nauczyliśmy się latać.

   Wizja swego czasu Bialego Wilka…o Spadajacych Aniolach w Tatrach..;

 25. ”i choć nieraz los nam kazał w przepaść skakać
  My nauczyliśmy się latać..cyt. z wyżej..zakazany poeta..

  Kochajmy się- Zadanie na zawsze..

 26. Ładne bajki opowiadacie o rolnictwie na balkonach i przydomowych ogródkach.
  Tylko jak to się ma do wyjałowionych ziem, plagi stonki, dziesiątek chorób atakujących drzewa, robaków zjadających owoce?
  Na to nie pomogą dęby, płodozmian ani trochę więcej pracy.

  Da się bez chemii i trucizn ale tu potrzeba dużo pracy i na jednym hektarze.
  Biedni Polacy kupowali tanie produkty. Dokonali selekcji, wybierając chemię i takich producentów. To też wykończyło polskich drobnych rolników. Haracz obowiązkowy a na niego nie było skąd.
  Teraz ich ziemie przejęli obszarnicy albo produkują tylko dla siebie jeśli mają rodziców na emeryturach, lub sami jeszcze gdzieś pracują i mają z czego dołożyć do interesu.

  Pamiętam jak z kolegą lata temu o tym rozmawialiśmy. Patrz, mówił, wolą te napompowane, świecące, jeszcze się obudzą z ręką w nocniku jak zobaczą co jedzą a naszego już nie będzie.

  Jak ktoś chce przyczynić się do poprawy jakości jedzenia, niech zrezygnuje z jedzenia mięsa bo to najbardziej degraduje środowisko i wymusza używanie chemii.

  Wszystko jest ze sobą połączone i rolnictwo nie funkcjonuje oddzielnie od innych gałęzi życia ludzkiej rodziny.
  Każda nasza decyzja, myśl, emocja, osąd i nie wiadomo co jeszcze wpływa na całość.
  Tylko czy ją zauważamy? Czy bierzemy za to odpowiedzialność?
  No nie bardzo 🙂

  Plewy od ziarna nie chcą się oddzielić, więc przychodzi Gość z cepami i młóci aż się kurzy.
  Ktoś z tłumu krzyczy: wizualizujmy, nie dajmy się ciemnym, nie oddawajmy im swojej energii.

  Haha jesteście pewni że to ciemni kreują wam te doświadczenia? A może chcieliście się przebudzić i poprosiliście o to? Może sami wybraliście ten okres w którym zgodziliście się podstawić głowy pod cepy żeby wytłuc głupoty?

  1. [dziki] Tylko jak to się ma do wyjałowionych ziem
   ——————–
   Jest na to lekarstwo – konopie przemyslowe.
   ——————-
   Gazeta Pomorska
   „Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich przekonuje, że uprawa konopi siewnych jest najszybszą naturalną metodą rekultywacji terenów poprzemysłowych. Instytut właśnie kończy unikalny na skalę światową projekt, który pozwolił wysunąć taki wniosek.

   O co chodzi w tym eksperymencie? „Pod koniec kwietnia tego roku [2017] na terenie po Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” po raz ostatni w ramach projektu „Ekohempkon” zostaną posiane konopie włókniste. Eksperymentalne pole o powierzchni 25 hektarów jeszcze 6 lat temu wyglądało jak powierzchnia księżyca. Dziś, dzięki uprawom konopi, jakie prowadzi tu poznański Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, w miejscach zdegradowanych wydobywczą działalnością człowieka pojawiły się pierwsze mikroorganizmy, próchnica i grzyby. Coraz częściej też szukają tam swojego schronienia zwierzęta.

   Konopie rosną wszędzie tam, gdzie inne rośliny nie dają sobie rady. Są bardzo wysokie, silne i odporne – mówi Ewa Gryt […] Na dobrej jakości glebie konopie potrafią wyrastać na wysokość nawet pięciu metrów. Dzięki temu wytwarzają dużo biomasy, która po ich ścięciu zostaje zaorana. – Oprócz łodyg, w skład biomasy wchodzą również korzenie. W „martwej” ziemi tworzą one kanaliki, którymi w głąb mogą przedostawać się substancje odżywcze, woda i tlen. Ponadto zaorana słoma konopna rozkłada się i tworzy wysokiej jakości próchnicę, czyli świetną pożywkę dla mikroorganizmów – tłumaczy prof. Mańkowski”.

   .http://www.pomorska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/uprawa-konopi-ratuje-tereny-poprzemyslowe-polscy-naukowcy-to-udowodnili,12367866/

   1. Kalinko ja stosowałam konopie jak poplon, czyli tak zwane zielone nawożenie.
    Po zbiorach podstawowych na sadzeń, czy wysiewów, wysiewałam konopie . które przed zimą po złamaniu łodyg przekopywałam, tym sposobem na wiosnę grządki miałam już ponawożone.

    Teraz częściej stosuję przetworzony 2-3 letni kompost, który stosuję na wiosnę przed wysiewami i na sadzeniami.

    W tym roku bardzo duże szkody wyrządziło mi potężne gradobicie.

  2. Dziki, jakies rady, porady? Jakas mysl tworcza , jakas pomoc komus ?

   kazdy pomysl jest dobry, byle dzialal…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s