Szafa z podwójnym dnem, garnek z gotówką, pranie brudnych pieniędzy i miliony dolarów – to tylko niektóre elementy sprawy, która budzi wiele emocji w Brazylii, gdzie policja właśnie zatrzymała biskupi gang księży. Na ich czele stał ordynariusz Formosy bp José Ronaldo Ribeiro.

Bp José Ronaldo Ribeiro (ur. 1957) biskupi tron objął ponad trzy lata temu. W jego diecezji zaczęło dochodzić wówczas do podejrzanych machinacji finansowych. Wierni spostrzegli, że z parafialnych kont znikają pieniądze.

Brazylijska policja aresztowała dwóch biskupów i co najmniej czterech księży – w sumie (łącznie ze świeckimi) trzynastu pracowników diecezji Formosa. Policja zapowiada dalsze zatrzymania.

Podczas śledztwa policjanci przeszukali wiele kościołów, rezydencji duchownych i klasztorów. W wyniku rewizji w mieszkaniu wikariusza generalnego diecezji Formosy, czyli zastępcy biskupa José Ronaldo Ribeiro, funkcjonariusze odkryli szafę z podwójnym dnem. Za nim schowany był… garnek wypełniony gotówką. W tym samym mieszkaniu znaleziono plastikowy worek z banknotami i monetami.

Obszar śledztwa obejmuje dwadzieścia parafii. Wierni co roku ofiarowują parafiom równowartość kilkunastu milionów euro, z czego około 10% trafia do kasy diecezji. Według prokuratury przez okres swojej działalności gang mógł zagarniać nawet około miliona dolarów rocznie. Skradzione pieniądze złodziejski gang biskupi inwestował m.in. w farmy bydła, posiadłości oraz zakup loterii w mieście Posse.

źródło: wp.pl, onet.pl

Reklamy

64 myśli w temacie “Złodziejski gang biskupi w Brazylii kradł milion dolarów rocznie. Skradzione pieniądze gang inwestował w farmy bydła, posiadłości, zakup loterii

 1. A w Polsce Rydzyk od bezdomnych dostaje samochody warte kilkaset tysięcy, państwo sponsoruje jego Uczelnię i to wszystko „legalnie”….
  Ludzie jak takie baranki ślepo wierzą w Kościół, nie przeszkadza im, że miliony z naszych podatków są odprowadzane na tych skorumpowanych darmozjadów. Mam nadzieję, że prędko ta mafia padnie a społeczeństwo w końcu przejrzy na oczy.

 2. MArto jesli w Polsce premier czy prezydent deklaruje stworzenia panstwa wyznaniowego to widac wyraznie czemu i komu to panstwo ma sluzyc.Wszystko to jeden sprzezony aparat wyzysku i udoju Polakow .Warto aby wiekszosc uzmyslowila sobie kto zarzadza tym panstwem watykanskim i na jakich fundamenach ideologia KKowa jest wybudowana. Judaistyczne fundamenty katolickiego wyznania to nic innego jak niewola dla Polakow ,blokwanie ich energi oraz pozyskiwanie w kazdej formie.

  1. Oczywiście, że stworzenie państwa wyznaniowego było po coś, ale dziwi mnie bierność ludzi w tym temacie. Miliony złotych na naszych oczach są wyprowadzane na kościół i Watykan, a gawiedź nic z tym nie robi. Chyba aż tak ślepym narodem nie jesteśmy, żeby tego nie widzieć, więc powinniśmy działać.

   1. Miliony złotych na naszych oczach są wyprowadzane na kościół i Watykan
    ——————————————
    Zapomnialas o muzeach i cmentarzach zydowskich.

   2. na poczatek WYSTARCZY NIE DAWAC ANI GROSZA…ani minuty cennego CZASU, ktory to czas jest NASZYM ZYCIEM

 3. Devingo już niedługo panowania Watykańskiej Bestii, jak pierdzielnie , to smród czuć będzie na całym świecie.
  Może wtedy zaczadziałe kościelne owieczki się przebudzą, mnie ich już jest szkoda, bo szok może wielu zabić.
  Ale nie ma innej drogi dla nich „jak tylko ręka w nocniku” lub upadek w przepaść.

  1. Mi też właśnie szkoda dobrych ludzi, którzy będą zrozpaczeni i bezsilni, kiedy zobaczą, że żyli w kłamstwie przez lata, że nie ma żadnego nieba ani nagrody za cierpienie po fizycznej śmierci…Mam taką dobrą koleżankę, która jest bardzo wierząca, zastanawiałem się, czy jej nie powiedzieć chociaż o tym, co oni tam pod podłogą przykładowo robią, bo może by nie uwierzyła, ale jak już to wyjdzie, doznałaby trochę mniejszego szoku, jednak zdecydowałem, że raczej nie będę ingerował w jej drogę do Prawdy. Niemniej, wielu dobrych ludzi czeka duże cierpienie, gdy poznają prawdziwy cel tej instytucji, w której nauczanie tyle energii zainwestowali.

   1. Sam przez większość życia tkwiłem w tej mareladzie – i udało mi się z niej jakoś wyczołgać. Wiem, że dzięki naszej wspólnej pracy szok poznawczy dla naszych Zahipnotyzowanych Braci będzie nieco mniejszy 🙂

  2. SlowiAnko ,kto kolwiek za nimi stoi to ma jeszcze ze 2 ideologie i religie za pazucha. Ta banda ,ktora kradla tysiaclecia jest zabezpieczona na 4 kopyta.Likwiduja jedna korporacje a 3 inne sa juz w rozbiegu i ludzie to kupia. Nie wiem czy weszlismy juz w inny uklad planet ?co myslisz TAW?bo jak narazie to widze na ulicach chodzacych zombi i niedojebanych konsumentow,glodnych na kredyt,towar i nierobstwo.

   1. Tak, teraz zombie wyłazi z każdego, kto dotąd nie zdążył jeszcze nawet rozpocząć pracy nad oczyszczaniem swego pola w kierunku odpięcia od cyca matrixa. Dla nieugruntowanych i pogrążonych w chaosie najbliższy kwartał będzie bardzo burzliwy. Dla w miarę przepracowanych będą to po prostu trzymiesięczne „rekolekcje” przed wejściem 21 czerwca do Raju Bram.

   2. A jakie ujawnienia na najbliższy kwartał przewidujesz, drogi TAWie, że burzę wieścisz ? 🙂

   3. W kawałku tym Gober wzywa wszystkich rodaków do rewolucji, która powinna odbyć się w naszych umysłach oraz zachęca do szukania rzetelnych informacji na temat rzeczywistego stanu naszego kraju.
    Kocur Nds przedstawia swoją wizję przyszłości Polski po rewolucji.
    Kawalek „Obraz lepszej Ojczyzny stworz”
    Również promuje inicjatywę Kocura
    „Akcja Wizualizacja” której głównym celem jest przekierowanie myśli Polaków w stronę pozytywnej przyszłości naszego kraju, zerwaniem z krzywdzącymi stereotypami,
    Oraz zjednoczenia narodu ponad podziałami.

    Kocur Nds feat Gober, Dj Gondek prod. Wizier – Obraz Lepszej Ojczyzny Stwórz
    .https://www.youtube.com/watch?v=AvayuVLatNg

    Ani trzeciej, ani drugiej RZECZY POSPOLITEJ NIE CHCEMY!
    BO MY CHCEMY WIELKIEJ LECHII ❤

 4. Witajcie ostatnio ogladalam film gdzie powiedziano na temat zbiorowej hipnozy i ze juz wzniesienie reki do uczenienia znaku krzyza blokuje energie w czlowieku i czyni go bardziej podatnym na tego typu sprawy. Slyszal ktos o tym? Inna rzecz ze bycie ksiedzem czy gorliwym katolikiem nie czyni kazdego zlym. Sa tez ksieza anioly i obdarzeni darami np Klimuszko.

 5. BEda probowali scementowac KK z inna religie w jakas ekologiczna odmiane islamizmu chrzescijanskiego, tylko takie nowinki nalapia jak muchy na lep naiwnych i znudzonych.
  Christopher Hitchens bezwzględnie, bezkompromisowo i z humorem rozprawia się z religijną mitologią i wiarą w boga. Nokautująca kompilacja wypowiedzi Hitchensa z różnych debat religijnych, w których uczestniczył w ciągu ostatnich kilku lat.

  .https://www.youtube.com/watch?v=NOSM5GikQUA

 6. Wiadomość niesamowita. Biskupi gangsterzy. Materiał na niezły film. Oglądalność byłaby ogromna. No i brawo dla odpowiedzialnych Brazylijczyków, diecezjan tych gangsterów. Chapeau bas!

  1. Spiew Ptaka, w Polsce jest masa biskupow gangsterow, zakonow czy plebanow dzialajacych na krawedzi prawa. Problemem jednak jest prokuratura, ktora episkopat ma na swoim utrzymaniu. Jak z ksiazki Umberto Eco „w imie rozy” pobone sytuacje mozna by opisac w ksiazce na temat niektorych zakonow w Polsce. Najlepszym przykladem w utrzymywaniu tradycji, skrytobojczych zamachow czy lewych interesow mozna by przytoczyc na zakonie benedyktynow, np. tych z Tynca. W 2007 roku z nakazu prokuratuy IPN mieli tam u siebie na wzgorzu przeszukanie, a na tapety poszly przesluchania biskupow z Episkopatu. Niestety do tych przesluchan juz nie doszlo ze wzgledu na wygaszenie tej sprawy o morderstwie na benedyktynie ekonomie zakonnym w 1986 roku. Wtedy to jeszcze za komuny owa smierc szafarza tynieckiego byla ogloszona jako atak serca, a po 2007 w wyniku dochodzenia IPN orzeczono morderstwo i to w murach klasztoru, zatuszowane przez episkopat. Generalnie szlo o fundusze na solidarnosc transferowane przez zakon w Tyncu od 1980 roku i owe morderstwo jednak w wyniku sily wyzszej ta sprawa sprytnie zostala wygaszona. Odsunieto prokuratorow prowadzacych od sprawy, a swiadkow skrzetnie zastraszano lub nawet niszczono im zycie. Jak widac, w takiej Brazyli prokuratura nie jest kompatybilna z brazylijskim episkopatem, w odroznieniu od Polski i tu od razu widac, ze rzady mamy judo-chrzescijanskiego watykanu nad Polachami.

 7. U nas jest podobnie, tylko bardziej w białych rękawiczkach. Przykład z autopsji – w okolicy jest dom seniora prowadzony przez Caritas. By się tam dostać, trzeba jednak mieć powyżej 1,5 tys/mies. Nikt tego nie ma, więc w zamian za opiekę tamci przejmują majątek. Czyli przeważnie kilka hektarów ziemi, kawałek lasu i czasem nawet dom. Przewiduję, że za jakieś 10 lat w ten sposób pozyskają około 1/4 okolicy.
  Sam w pośredni sposób doświadczyłem tego, bo ziemia moich rodziców, pozyskana nie do końca w uczciwy sposób przez jedną osobę, już jest w rękach Caritas, bo człowiek ten zaniemógł i jest na ich utrzymaniu.
  I tu zaczyna się ciekawiej. By rodzic przekazał ziemię dziecku, musi mieć ono ukończoną szkołę rolniczą, lub takowe kilkuletnie doświadczenie. Tamci tego nie muszą…
  Widać tutaj ewidentny przekręt widoczny nawet poprzez zmanipulowaną konstytucję. Aż prosi się wniosek do trybunału konstytucyjnego, ale co to da, on też jest ich…

 8. Raynold: a masz może wedę w jaki sposób z gminy uzyskać ponownie dostęp do „swojej ojcowizny”, której Twój rodzic nie uprawiał (niestety także nie posiadam wykształcenia rolniczego:(), ale która była w posiadaniu jego najbliższych przodków (rodziców, dziadków, pradziadków, itp.)? Gmina formalnie dopytywała się tylko o możliwość uprawy, nigdy nie było mowy o zagarnięciu/przywłaszczeniu, ale wiadomo w księgach teraz może być różnie. Niestety mój rodzic mieszkał przez większość swego dorosłego życia poza ową „rolą”, tym nie mniej z tego, co pamiętam był ostatnim z Rodu, który dziedziczył do niej prawa (niestety nie znalazłam jeszcze testamentu).
  Będę wdzięczna za wszelką podpowiedź.

  1. Najpierw trzeba dopytać o obecny status ziemi, czyli w czyich rękach jest formalnie. (prawo własności po numerze działki sprawdza się w sądzie) O ile gmina się dopytywała, to jest prawdopodobnie w rejestrze któryś z przodków. W takim przypadku wystarczy przeprowadzić sądowny spadek. Nie wiem jak obecnie, ale niedawno w ten sposób ziemie można było przejąć bez problemu.

   1. Raynold: Lachu o wielkim ❤ niech Ci się szczęści. Wielkie podziękowania dla Cię. Najpierw muszę znaleźć dokument z gminy, w którym widnieje nr działki i do dzieła😉.
    MOC Z NAMI!!!

  1. Kościół jest uzależniony od MAMONY więc się oddaje temu kto daje- tam kombinator na kombinatorze siedzi!
   Kosciół do niczego nie jest nam potrzebny, gdy zrozumiemy, ze BÓG W NASZYCH SERCACH NA STAŁE I OD ZAWSZE PRZEBYWA, ŻE MY JESTEŚMY ISKRAMI BOGA!

   Gang biskupi łomotnie, bo nadchodzi ERA KOBIET ❤
   A usciślajac Energia ŻEŃSKA 😀
   ENERGIE KOBIECE i WIELOWYMIAROWOŚĆ – Daniel Cankow odc.1
   .https://www.youtube.com/watch?v=JsB3A56kWjY&t=781s

 9. Może się mylę ale wydaje mi się że ziemi nie może kupić nie rolnik.

  Odpisać ziemię rodzice mogą dzieciom nie posiadającym wykształcenia rolniczego i nie będącymi ubezpieczonymi w KRUS. Znajomy parę dni temu nie będący rolnikiem i nie płacący składek ani nie posiadający żadnych hektarów odziedziczył ziemię po ojcu odchodzącym na emeryturę ZUS-owską.

 10. „Może się mylę ale wydaje mi się że ziemi nie może kupić nie rolnik.”
  Misiu: dokładnie tak jest jak piszesz trzeba być rolnikiem i to bodajże z 5 lat lub posiadać wykształcenie rolnicze, tym nie mniej istnieje możliwość obejścia przepisu wystarczy, że założysz związek wyznaniowy np. Miłośników Ogórków i znajdziesz 15 znajomych/wyznawców, rejestrujesz (a podobno nawet nie jest konieczne dokończenie rejestracji), a będąc związkiem wyznaniowym możesz obracać ziemią. I niech ktoś zaprzeczy, że nie jesteśmy Panstwem wyznaniowym? hihi😀
  Póki co ja zamierzam upomnieć się o swoje. Tym nie mniej związek np. Wielbicieli TAWA brzmi chyba nieźle😉?!

   1. rozprawy za obrazę uczuć do Ogórków 😊

    A na powaznie ? Jak KUPIC ZIEMIE ???

  1. „Misiu: dokładnie tak jest jak piszesz trzeba być rolnikiem i to bodajże z 5 lat lub posiadać wykształcenie rolnicze, ”
   Czyli jesli sie ma wyksztalcenie rolnicze, to da sie kupic???
   Moze sa jakis kursy ???
   Jak to rozumiec? Wyksztalcenie ???

   NAROD ODCIETY OD ROLI to NAROD , ktoremu chce sie wyjac z rak MOZLIWOSC PRZEZYCIA !!!!

   PRAWO DO KUPNA ZOIEMI DLA POLAKA, ktory tego pragnie, jest KLUCZOWE !

 11. Rekolekcje w szkole. Mily misjonarz z pacynka ktora zabawia dzieci. Pokazuje stroje z Afryki. Super dzieci sie bawia ksiadz pyta kto chcialby zostac misjonarzem i na koniec puszcza im film o dziewczynce co chciala byc misjonarkom. Scena: dziewczynka i usmiechnieci rodzice wrzucaja do koszyka w kosciele koperte z pieniazkami. Oni sie nawet nie kryja ze chodzi o kase!!!!!

  1. Alu Kochanie ❤ dosłownie im tylko kasa w głowie, ale OPOZYCJA szykuje na nich BAT:
   ,,Nowacka zapowiedziała w TVN24, że do końca kwietnia Inicjatywa Polska we współpracy z Kongresem Świeckości złoży projekt ustawy oddzielającej Kościół od państwa.

   W rozmowie z PAP poinformowała, że projekt ten będzie dotyczył m.in. finansowania religii w szkołach, świeckości urzędów, czy też "regulacji spraw gospodarczych dotyczących Kościoła". Dodała, że prawdopodobnie poruszona zostanie też kwestia opodatkowania Kościoła.''

   NO TO ROBI SIE CIEKAWIE JEDNYM SŁOWEM 😀

   1. Elaszko obserwujac dzieci wiem ze ich pokolenie nie da sie juz omamic klerowi. Gdyby nie religia w szkolach i komunia ktora dzieci chca miec(bo to kiecka ladna no i inni beda miec a ja nie) to koscioly bylyby puste. I to przeklada sie na dzialania w polityce takie jak p nowackiej. I dobrze.pozdrawiam☺💗

   2. Alu Kochanie ❤ moje myślenie zmieniło się o 1000 stopni, a Młodzi maja się lepiej, bo im już nikt nie narzuca tego co nam- ONI CHCA BYC WOLNI- NICZYM NIE SKRĘPOWANI I ZACZYNAJA MIEĆ ODWAGE TO POKAZYWAĆ SWIATU!

    Celem było zniszczenie religi i zastąpienie jej innymi kajdanami! Dlatego taki wysyp ,,kościelnych nieczystości'', ALE TEGO NIE PRZEWIDZIELI, ze już nikt nie da się skrępować żadną gównianą religią w cokolwiek, bo już każdy wie,
    iż z własnymi RODzicami rozmawiamy bez skrępowania i bez popieprzonych pośredników w czarnych kieckach- no tak na ciemnym tak brudu nie widać! Cała flota biskupów ma, czy już pojechała do Izraela- ciekawe po co- kolejny ,,SPINACZ''

    Chada x Peja – Obudź się
    .https://www.youtube.com/watch?v=uyf89zSv8vc
    Chada komus mocno przeszkadzał- CHLOPCZE BYWAJ SZCZĘŚLIWSZY W NOWYM LEPSZYM ZYCIU ❤

    Tego dnia TAW-ciu kiedy Dałes MOTYLE ❤ – szukałam takiej piosenki, w której były własnie Motyle- nie znalazłam, ale pojawiła się ta i coś w niej jest:
    Avi x Louis Villain – Motyle
    .https://www.youtube.com/watch?v=tvj5Uy2NVjY
    i to też ciekawe:
    Avi x Louis Villain – Nostradamus
    .https://www.youtube.com/watch?v=CBtzDQZzuJ4

    A wczoraj pokazywali, jak olbrzymi elektryczny Tyranozaur Rex – Tyrannosaurus rex: hiena epoki dinozaurów- gadzi przywódca -cały calusieńki doszczętnie spłonął w parku jakieś rozrywki!

   3. „Tyrannosaurus rex: hiena epoki dinozaurów – gadzi przywódca – cały calusieńki doszczętnie spłonął w parku jakieś rozrywki!”

    – Tak, dla kumatych jest to bardzo ważne info… 😀 Dziękuję za czujność, Elaszka 🙂

    (Na mniejszych fraktalach przestrzeń bardzo precyzyjnie informuje nas o fazach swoich najważniejszych ewolucyjnych procesów).

  2. ..ale nie to jest najgorsze z tymi pieniedzmi.Najbardziej niszczaca spolecznosci jest ideologia KKowcow bazujacych na wiecznym obwinianiu wiernych i to od malego(znam z autopsji) po przez wmawianie im mantry „moja wina,moja winia itd..”, a pozniej jest chroniczna sraczka obarczniem sie wszystkim i to do konca zycia.
   Dziwic sie pozniej ,ze mamy w kraju nadprodukcjie oszolomow religijnych na podrzymaniu radia maryja ,audycji Rydzyka i nagabywan prezydenta i premiera na stworzenie panstwa wyznaniowego .Nie ma to przeciez jak miec wielomilionowe stado baranow tresowane medialnie na potrzeby biskupow i ich politykow,agentur i alfonsow udajacych poslow i senatorow,ktorzy dostaja kase z pracy obywateli. Takim obywatelom to mozna nawet smiac sie w twarz i przegryzac w tym samy czasie osmiorniczki i pic szampana ,bo przeciez politycy musza umilac sobie rozmowy polityczne.Obywatel natomiast jest po to aby hipnotyzowal sie w swiatyni ,glosowal nie wazne na kogo ale byle glosowal i nie zadawal pytan.

   No cóż debilowata doktryna pedofilów religijnych sprzedających tezę o nadstawianiu drugiego policzka to woda na młyn dla judeo-satanistów nie tylko w Polsce.Na bazie tego, agantury mosadu maja pozywke jak pasozytujace bakterie na zdrowym organizmie kazdego narodu . Z takimi narodami idzie zrobic juz doslownie wszystko a jakby jeszcze dorzucic dobra obsluge medialno-dezinformacyjna to judejczycy przy pomocy KKowych nauk moga doslownie zdobyc gore Eversest i to zima ,najtrudniejszym zboczem i to przy pomocy kolek rozancowych z polskich kosciolow. Zapewniam ,ze chetnych nie zabraknie ,bo za zloty medal(wystrugany z ziemniaka) od biskupa za zaslugi ,wyluskac sie da wielkie stado katodepresantow niczym kamikadze podczas ataku na hawajskie wyspy. Pozniej sie dziwic ze jak malpy z cyrku caluja Rydzyka po konczynach wreczajac Jemu tluste koperty ze sianem na nowe mercedesy.

   Mam taka cicha nadzieje ,ze pojawi sie pokolenie Polakow i to niebawem ,ktore rozpierdoli ten burdel religijnych odchylencow i wiecej juz nie dadza sobie wcisnac zadnym alfonsom zadnej religi czy ideologi.

   1. Dewingo racja Twoja Bracie. Caly czas mowa wy niegodni grzeszni na kolana itd ale ile mozna? To juz sie przejadlo i przelalo ludziskom. Trzyma ich jeszcze korzysc bo np dziecko pojdzie do szkoly katolockiej za free a tam wyzszy poziom czy maja zlecenia z parafii no i zwykle co ludzie powiedza. A ksieza tak sie rozbestwili ze nawet ci gorliwi maja ich dosc i mowia ja w boga wierze ale ksieza sa nie w porzadku. Starsi ludzie zaczadzeni ale reszta juz zaczyna wiercic sie przez sen i lada chwila obudzi sie

   2. Devingo Kochany ❤ Rozpierdzieli ten burdel religijny i polityczny! Tych wszystkich co maja METALOWE PUSZKI ZAMIAST SERC- Pan Lepper to bardzo DOSADNIE POWIEDZIAŁ!: Lepper vs NWO:
    „czy Pan jest PEWIEN, że chce Pan powiedzeć to, co Pan mówi?''- przerywa i pyta, przestrzega przestraszony marszałek!
    .https://www.youtube.com/watch?v=pdyTfgvuRlc

  1. jak sie ludzie przestana obwiniac i schyla ku korzeniom i naturze to idea 1 ha mozliwa ale poki co to PIS dla sukienkowych i starszych we wierze ,zagrabia kazdy mozliwy hektar z rak Polakow. Prusackie rugowanie z okresu robiorow to pikus.

   1. Też chcę hektar ziemi.
    Zastanawiam się komu go zabrać? No bo jak będą wszystkie zajęte to może by zabrać komuś co ma dwa? Jak to rozwiązać?
    Może zostawić po hektarze tym co mają więcej a resztę rozdać tym co nie mają?
    Cholera mogą się zbuntować gospodarze i chcieć tego samego z mieszkaniami, domami, samochodami, telefonami od tych co mają więcej niż po jednym?
    Można by wszystkim zabrać wszystko i sprawiedliwie rozdzielić wszystkim po równo.

    A tak bez żartów ktoś ma pomysł jak rozwiązać taki problem? Przecież nie ma tyle wolnej ziemi by ją rozdać a może się mylę?

   2. To nie będzie „zabieranie”, lecz umożliwienie zakupu. Bo na razie PiS sprawę utrudnił. Teraz kupczyć naszą Świętą Słowiańską Ziemią mogą tylko rabini, biskupi oraz imamowie. Słowianin jest na razie wyrzutkiem w swojej Macierzy, za którą my sami oraz nasi Przodkowie niejednokrotnie (w niejednym wcieleniu) oddawaliśmy swoje życie…

   3. „Przecież nie ma tyle wolnej ziemi by ją rozdać a może się mylę?”
    Nie chodzi, aby glupoiuo i niesprawiedliwie „rozdawac”.
    ludzie chca KUPIC, a ci , co grosza nie maja, moga przeciez odpracowac.
    Sa tacy, co KUPIA wiecej i chetnie w arende dadza…sa wyjscia dla LUDZI DOBREJ WOLI !

   4. Ziemi w Polsce do zagospodarowania jest dużo. W samych Bieszczadach są tysiące hektarów, kupionych za bezcen przez „rolnikow z Marszalkowskiej”, którzy nie uprawiając ziemi biorą tylko dotacje. Np. na hektar z derkaczem w sumie 2 tys/rok.
    Następną grupą są koncerny rolnicze z zachodu, które często poprzez podstawione osoby wykupiły tysiące hektarów. Dodatkowo dużo ziemi w Polsce leży odłogiem, bo właścicielom nie opłaca się lub/i nie chce się jej uprawiać.
    W tej sprawie zmienić cokolwiek może dopiero odsunięcie od władzy partyjno-towarzysko-mafijnych klik.

  1. Niedziela na Kurpiach tuż po rekolekcjach. Południe, słoneczko, tłumy w kościele. 100%!, no, może 99,9% do spowiedzi poszło tydzień temu, więc wszyscy oni przystępują do komunii. Ci, którzy pozostali w ławkach kurczą się pod ciekawskim wzrokiem ‚oczyszczonych’ maszerujących z poszczególnych rzędów w pruskim drylu. A jest ich, grzeszników, może… pięcioro?
   Narzekają ludziska po cichu, że ksiądz ma babę w niedalekim Amelinie, że dom i dzieciaczki (nieświadome?), ale trzyma ich pasterz krótko za twarz.
   Takie to nasze ‚przebudzenie’.

   1. A w tym samym czasie…

    kornik ewolucji…

    niespiesznie i po cichu…

    drąży „zdrową” tkankę…

    struktury „skały Piotra”…

    *

    Polacy dowiedzą się o tym jako ostatni…

    *

    (Chyba, że ktoś czyta TAW… 😀)

   1. postulaty do sejmu, aby znowu MOC KUPIC ZIEMIE U SIEBIE !!!!
    PRZYNAJMNIEJ 10 hektarow minimum, jesli ktokolwiek z krwi POLSKIEJ chce kupic !!!

   2. „Powrot emigrantow (POLAKOW DO MACIERZY !!!), przejecie rzadow”

    TAK!

    TAK!

    TAK!

  2. SłowiAnka
   Gdyby nawet powstał obecnie nowy za rząd, to co niby ma zrobić nowego i lepszego? Parę spraw kosmetycznych pod zbliżające się wybory i wymienić kilkaset/tysięcy jednych pociotków na innych?

   1. Dokładnie
    Twarze się zmienią w zarządzie i nic ponadto. Ludzie muszą się wpierw zmienić. Zaczynając każdy od siebie. Na razie to większość by chciała zmieniać świat bez zmiany siebie.

   2. Wątpię, by nieświadome społeczeństwo mogło mieć świadomy rząd.
    Jeszcze bardziej wątpię w to, by świadomi chcieli rządzić.

   3. Nie neguję istnienia okresu przejściowego.
    Ja porostu uważam, że bardziej prawdopodobne jest istnienie okresu przejściowego również w rządzie, który będzie odpowiednikiem okresu przejściowego zbiorowej świadomości społeczeństwa.

    Jest okres nieświadomości gdzie człowiek myśli: jestem normalny a świat wymaga zmiany.
    Budzi się ale nie jest jeszcze tak daleko jak mu się wydaje.
    W pewnym momencie przekracza punkt, po którym stwierdza: ze światem wszystko jest w porządku, zmiany wymaga moje postrzeganie.

    Za tym punktem nie widzi potrzeby zarządzania kimkolwiek a przecież nie jest jeszcze całkiem przebudzony. Wciąż jest w okresie przejściowym.

    Uważam więc, że ci aspirujący na stanowiska rządowe są wciąż w okresie przejściowym i ich stopień przebudzenia, nie różni się znacznie od ogólnego stanu przebudzenia społeczeństwa z którego się wywodzą.

    Dlatego uważam że, to co napisałem powyżej, nie kwestionuje istnienia okresu przejściowego a wskazuje na niemożliwość przeskoczenia tego okresu przez władze przy zachowaniu tego okresu dla ludu.
    Po prostu komuś może się zdawać, że jest bardziej przebudzony niż jest w rzeczywistości.

   4. Budzenie się jest procesem, który nie ma końca, gdyż zawsze jest coś jeszcze do odkrycia.

    Każdy z nas w tym procesie jest na właściwym sobie etapie.

    Pobudka NaRODu też jest procesem.

    Podobnie jak projekt budowania Cywilizacji na naszej przepięknej planecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s