Wykład Osho „Nagłe uderzenie pioruna” z 12.08.1976 r.

Poczekaj na załadowanie się filmu z FB…

Reklama

36 myśli w temacie “Jak powstrzymać myślenie – Osho

  1. Równiez DZIĘKUJĘ TAW ❤ CUDOWNY PRZEKAZ- PIĘKNY KOJĄCY BOSKI GLOS! Tak umysłowi pozwalam myśleć! Właśnie o nasze umysły jest walka- POWSTRZYMAĆ NASZE MYŚLENIE- CZYLI NARZUCIĆ MGŁĘ MYŚLENIOWĄ NA NASZE UMYSŁY! Robia to POPRZEZ WIELE ZNANYCH TRIKÓW! MGŁA MÓZGOWA PODLOŻE ZNANE!
   „Mgła mózgowa – gdy nasze neurony „zasypiają”

   Nie chodzi tu o prosty brak emocji. Ludzie doświadczający „mgły mózgowej” twierdzą, iż mają uczucie jakby część ich mózgu była wyłączona.

   Inni określają to bardziej jako „zapomnienie”, chwilowy przeciek, w którym nasz umysł wydaje się wchodzić w stan „zawieszenia”. To sprawia, iż gubimy się w trakcie rozmowy czy „lecimy na autopilocie” nie mając w głowie żadnego konkretnego punktu docelowego czy nawet kierunku.''

   TERAZ JUŻ WIEM, ŻE MIMO NAKŁADANEJ NAM MGŁY MÓZGOWEJ wchodzimy na AUTOMATYCZNEGO PILOTA UMYSŁOWEGO!- JESZCZE LEPSZEGO, BO POCHODZĄCEGO Z NASZEGO WNĘTRZA, NASZEGO SERCA!

   Powstrzymywanie myślenia- narzucanie nam mgły myśleniowej- DZIWNIE PRZYŚPIESZYŁO!:
   „Tempo pracy nad regulacjami prawnymi jest iście zadziwiające jakby miało się coś zdarzyć… Tym zdarzeniem jest otwarcie Polski na wprowadzenie technologii 5G, która poza ochami i achami lemingów, jaka to będzie prędkość mobilnego internetu, wprowadza do powszechnego użytku tzw. fale milimetrowe (30 – 300 Ghz) stosowane w łączności satelitarnej, radiolokacji (radar), radioastronomii, ostatnio – w badaniach nad bronią elektromagnetyczną. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo oddziaływania na komórki żywych organizmów, które w połączeniu z wprowadzonymi do organizmu drogą szczepień cząsteczek metali, doskonale rezonują wykonując zadany modulacją program (do kontroli umysłu po zdalną depopulację włącznie)- jaki cel w tym wszystkim mają szczepionki- głowne łacza- Kontrola umysłu poprzez szczepionki i technologię 5G ;
   .https://www.youtube.com/watch?v=Hy3N6HBcfzY

   1. Oby to nie była nasza przyszłość, Elaszko. Oby. Ja takiej przyszłości mówię: NIE! Pozdrowionka! Howgh z głosami sikor, bo teraz już prawie tylko one dają się słyszeć. Ale dają na całe szczęście. 🙂

 1. Oprócz czystego stanu umysłu, wazne jest tez czyste i moralne Serce. Bo technicznie rzecz biorac, mozna wyczyscic umysł ( tez za pomocą róznych specyfików tzw. „duchowa technologia”), co uczyniło wielu magów. I nie zawsze byli oni wzorem do nasladowania. A z Sercem to juz inna
  sprawa, to jest ewolucja i zrozumienie, a tego sie nie oszuka.
  Z tego co wiem, Osho tez raczej nie był wzorem do nasladowania.
  Co nie znaczy, ze nie potrafił przekazac innym wielu cennych informacji. (jak powyzej na filmiku)

 2. „Ten film jest niedostepny” – i tyle go widzieli, a raczej słyszeli.
  Szkoda, bo ładnie wprowadzał w stan czystego umysłu, taki swoisty prysznic na przybrudzony „dzbanek” 😉

  1. Nie wiem, co robić, bo nie chcę spalić następnego filmu. Ten YT wykasował przeze mnie, bo go za bardzo upubliczniłem, więc stał się niebezpieczny. Przy okazji widzimy, czego najbardziej boi się Bestia: CZYSTEGO STANU UMYSŁU.

   Aby nie spalić następnego filmu, powiem Wam, co zrobić. Wbijcie w wyszukiwarkę YT następującą frazę:

   Osho, Jak powstrzymać myślenie”.

   Pojawi się ten film, ale na innym już kanale 🙂

   1. Bestia czy prawa au(k)torskie (kasa), w sumie jeden czort.
    A ta łajza, która to zgłosiła niech sie zastanowi, czy jego mistrz chciałby aby jego wiedza szła do kieszonki, czy do rozwoju ogólnej swiadomosci – bo jak dla mnie to z tej str. wypłyneło.

    Zreszta mniejsza z tym, wazne jest ze jest zainteresowanie przedstawianymi tu tresciami, a nóz widelec jakiemus tutejszemu
    szpiegowi cos sie odmieni. 😉

   1. … ?
    Nawet jesli to jest zart, to moze on wiecej szkody wyrzadzic
    niz pozytku. Dwuznaczne słowa puszczane w eter jest jak lep na
    muchy. Czasem to nawet i „szczur” sie na niego złakomi…

   2. Nie znasz się, może to ślady po kroplach wody, które szybko wyparowały na gorącym dzbanku. Proszę Cię Bio przestań.

   3. Wiem, kiedy ktos chce mi wsadzic cos za „kołnierz”. I nie ma tu znaczenia czy to swiadomie robiłas, czy tylko miałas przekazac. Poza tym , nie jest uprzejmie wchodzic w czyjas rozmowe z takimi tekstami. Zwłaszcza bez jakiegos logicznego ustosunkowania.
    I jeszcze na zwrócenie uwagi, ze nie było to miłe dla odbiorców , mówisz przestan.
    Ja Ci takich tekstów nie wale.
    Moze powinienem jak TAW zbyc to milczeniem, ale pewne rzeczy trzeba odbijac od siebie, zwłaszcza jak nie” pachną” zbyt ładnie.

   4. Bawisz się zapałkami a potem dziwisz się, że firanki Ci płoną, zastanów się jeszcze raz nad tym. Tekstów mi nie walisz, robisz coś dużo gorszego.

   5. Lustereczko prawde Ci powie… ( znaczy powiedziało)
    i siebie wyprojektowało.

    Dziekuje za po(d)pis.

 3. Skąd ja to znam. Najpierw sprowokować, „uderzyć” a potem wbić kogoś w poczucie winy bo była reakcja. Ja się tylko bronię. Tak trudno to zrozumieć? Źdźbło w oku moim widzisz a belkę w swoim widzisz?
  Tak pięknie tu piszą co niektórzy, pytanie czy czują to co piszą.

  1. „…Skąd ja to znam. Najpierw sprowokować, „uderzyć” a potem wbić kogoś w poczucie winy bo była reakcja. Ja się tylko bronię”
   ——-
   Nie wiem, czy tak cie odcieło, ze nie potrafisz spojrzec kilka króków w tył, czy porostu tak juz masz. A to kto napisał ;

   „Boże widzisz i nie grzmisz 🙂
   Trzeba Was ukarać. To nie jest śmieszne.”

   No chyba, ze jestes osoba odpowiedzialna za usuniecie tego filmiku z Osho, to wtedy twa reakcja bedzie konsekwetną kontynuacją na moje słowa. A jak nie, to warto przypatrzec sie (nie)swoim reakcjom i spróbowac sie od nich uwolnic.

   Normalnie nie wchodze w tego typu wymiane, ale jest to dobry przykład na pokazanie odciecia Nas od nas.
   co przejawia sie tego typu nielogicznymi zachowaniami i projekcjami. Jest to dosc złozony temat, ale ogólnie mówiac, nie wszystkie emocje i mysli sa nasze. Warto bacznie im sie przygladac, a nie odruchowo im ulegac.
   Uwaznosc i obserwacja naprawde pomaga.
   bez urazy.

  2. „…Chciał siać ‚dziadzio’ mak i nie wiedział jak, a ‚babcia’ wiedziała, lecz nie powiedziała…”. Przestańmy się oskarżać, pracujmy dogłębniej nad sobą i nad szczytniejszą od nas ideą, a domniemania można tu umieszczać w formie domyślnej i zarazem nieprzytykającej nikomu. Proszę Was! Uśmiechnijcie się teraz do siebie z głębi swych serc zostawiając „wyrzucone” przez Was atrybuty/przedmioty (?):
   i BELKĘ (czytaj: sprzedawczykowstwo),
   i JAR…… ([z ang. ‚dzbanek’, tu: J.K.] czytaj: politykę),
   i MIRROR ([od ang. ‚Daily Mirror’ – lustro dnia] czytaj: media)
   😉
   do szczegółowej oceny sytuacji przez Nas Wszystkich. Dajcie nam szansę na własne przemyślenia.

 4. Skonczmy filozofowanie i ruszmy sie dokonywac zmian w fizycznym polu. Oni chca bysmy tak sobie gderali tylko gdzies po katach. Ja na ten przyklad zbieram fajans. I chociaz to walka z wiatrakami to moze efekt setnej malpy tu zadziala

 5. Osho był komunistą i sekciarzem. Jak typowy marskista. Ludzie właśnie powinni zacząć wreszcie myśleć bo z tym jest dzisiaj ogromny problem. Może dlatego coraz więcej ludzi wierzy w tego szarlatana.

  1. Owszem, każdego można skrytykować, osądzić i spalić na stosie. Jest wielu chętnych do tej roboty, jedynych sprawiedliwych.

   Osobiście nie znam lepszego tekstu o naturze umysłu i pracy z umysłem.

   A dopóki umysł jest nieogarnięty, ludzkie działania są kompulsywne i przynoszą skutek, jaki widzimy dookoła.

   1. No jego umysł był bardzo ogarnięty skoro miał kilkadziesiąt Rolls-Roysów dzięki naiwności jego wyznawców. Pomimo, że marsksista to miał żyłkę do pieniędzy. A jego ruch w USA narobił wiele zamieszania. To typowe New Age.

    „Według byłego ucznia, Juliana Lee – Rajneesh/Osho to najgorsza rzecz, jaka kiedykolwiek przydarzyła się duchowości na zachodzie”.

    Dezinformator tak samo jak Tolle, Łazariew, Zeland, De Mello, Wereszczagin i wielu wielu innych.

    Ich nauki są dobre dla znudzonych życiem ludzi, którzy żyją bez trosk mając dużo pieniędzy na koncie. To wtedy jak najbardziej ale zwykłym ludziom takie nauki mogą tylko zaszkodzić. Zresztą tak jak to bywa z sektami i religiami oraz wieloma innymi ruchami filozoficznymi.

   2. A kto i gdzie zadekretował, że mędrzec ma żyć w ubóstwie?… 😉

    Osho urodził się podczas koniunkcji Księżyca z Wenus, co fraktalnie opisuje, że miał szczęście do bogatych kobiet – i z tego szczęścia korzystał 🙂

    Doskonale zdaję sobie sprawę z niektórych poglądów Osho, których akurat nie podzielam, ale cenię go jako mistrza pracy z umysłem – i w takim charakterze go tu podaję 🙂

    Tolle’a niezwykle sobie cenię. Łazariewa również, choć nie we wszystkim. De Mello był ważną trampoliną w moim rozwoju.

   3. Nikt nie mówi o ubóstwie. Ciekaw jestem ilu to jego wyznawców wyszło na tej przygodzie finansowo na plus ? Ilu poszło jego drogą dorabiając się fortuny ?

    Nie wiem jakie koniunkcje ale nawet po śmierci „zarabia” na książkach. Być może coś w tym jest 😉 Miał po prostu łeb do interesów i biznesu. A jego sekta i nauki były takim biznesem.

   4. Petros pisze: „Osho był komunistą i sekciarzem”.

    Tak jak widzimy i oceniamy innych, takimi samymi wewnątrz jesteśmy.

    Zanim kogoś osądzimy, przyglądnijmy się wpierw sobie, to nic nie kosztuje, a na właściwą drogę postrzegania siebie i innych prowadzi. 😀

   5. ” Petros pisze: „Osho był komunistą i sekciarzem”.

    Tak jak widzimy i oceniamy innych, takimi samymi wewnątrz jesteśmy.

    Zanim kogoś osądzimy, przyglądnijmy się wpierw sobie, to nic nie kosztuje, a na właściwą drogę postrzegania siebie i innych prowadzi”

    Insynujesz mi, że jestem komunistą ? Ja kieruję się w życiu logiką i racjonalizmem a nie bujaniem w obłokach. Stwierdzam fakty nt. życia Osho. Tutaj nie chodzi o moje odczucia. Nie osądzam go tylko stwierdzam fakty na temat działalności tego pana. Zresztą całe New Age jest mocno inspirowane przez KGB i GRU. Dlatego nie wiem dlaczego zarzuciłaś mi solipsyzm poznawczy. Poczytaj sobie co on i jego wyznawcy nawywijali w stanie Oregon. Zostali uznani za niebezpiecznych sekciarzy. Musiało interweniować wojsko i FBI. A o to cytat z tej historii :

    „Narastająca ilość zaostrzonych konfliktów z okolicznymi mieszkańcami oraz władzami stanu Oregon, jak też kryminalne działania zarządu komuny, z Sheelą na czele (włącznie ze spiskiem mającym na celu otrucie przedstawicieli władz lokalnych, zakładanie podsłuchów wewnątrz komuny, próba otrucia osobistego lekarza Osho oraz próba zmiany wyników wyborów lokalnych przez zatrucie salmonellą mieszkańców sąsiedniego miasteczka The Dalles na czas wyborów, doprowadziły do sytuacji, w której dalsze istnienie komuny stanęło pod znakiem zapytania. Na skutek reżimu Sheeli, cały czas Rajneeshpuram opuszczało wielu uczniów. Gdy prowadzący kryminalne działania zarząd komuny, we wrześniu 1985 uciekł do Europy (wcześniej przelewając na swoje szwajcarskie konta znaczne kwoty pieniędzy), Osho na konferencji prasowej wezwał władze do podjęcia śledztwa, które w dalszej konsekwencji doprowadziło do aresztowania i skazania Sheeli i jej pomocników. Po tych wydarzeniach reputacja Osho znacznie się obniżyła.

    W końcu października 1985 r. Osho został aresztowany (bez oficjalnego nakazu aresztowania) w Karolinie Północnej. Postawiono mu 34 zarzuty, dotyczące między innymi gróźb karalnych i naruszenia praw emigracyjnych. Zgodził się na wyrok w zawieszeniu, którego warunkiem było to, że opuści Stany Zjednoczone”

    Jak widać, nie wszystko złoto co sie świeci. Dla mnie fakty są jasne. Osoba, która działa na szkodę swoich gospodarzy i w ogóle na szkodę ludzi nie może być oświeconym i uduchowionym. Był on ANARCHISTĄ. Bardzo ciekawa postać ale też kontrowersyjna. Taki hinduski hipis. Jego życie to dobry materiał na film.

    Jako komunista wyprał masę pieniędzy w tej swojej komunie.

 6. Jak powstrzymać myślenie- zrobić sobie przerwę na SZCZĘŚCIE 😀
  Oto sprawdzony sposób nauczycieli w Finlandii!
  ZAJĘCIA 3-4 GODZ, DZIENNIE resztę zajmuje SZCZĘŚCIE np. skakanie po Drzewach!

  BO SZCZĘŚLIWE DZIECI TO SZCZĘŚLIWI RODZICE ❤

  1. Niesamowicie ciekawy filmik.
   Nie wiecej niz 20 godzin tygodniowo spedzanych w szkole, zadnych prac domowych, a Finlandia i tak zajmuje pierwsza pozycje w rankingach edukacji na swiecie

 7. OSHO :
  Przychodzi w życiu taki czas, gdy oddalasz się od dramatów i osób , które je tworzą.
  Otaczasz się ludźmi, z którymi się śmiejesz.
  Zapominasz złe rzeczy i koncentrujesz się na dobrych.
  Kochasz ludzi , którzy dobrze cię traktują, a za pozostałych się ,modlisz”.
  Zycie jest takie krótkie, przeżyj je szczęśliwie.
  Upadki są częścią życia, a podnoszenie się to w istocie samo życie.
  Żyć – to prezent, zaś być szczęśliwym – to twój wybór.’

 8. Ta kobieta, co jest na glownej stronie, pochodzi ze Szwecji i zyje, jak przystalo, na osobe rozwinieta duchowo. Uwielbiam patrzec, jak ona slucha lodu, lub jak ustawia kamienie, jeden na drugim, bedac zanurzona odrobine w malym strumyczku. Albo to wolanie starozytne, cos wspanialego. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s