Wielka Lechia i naRODowe interesy Polski – prof. Ryszard Kozłowski

<https://youtu.be/N2bDyALGVfA

18 listopada 2017 r. w Krakowie na spotkaniu Konwentu Narodowego Polski wystąpił między innymi profesor dr hab. inż. Ryszard Kozłowski z Politechniki Krakowskiej. W swoim wystąpieniu poruszył między innymi sprawy: odnawialnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem polskich zasobów geotermalnych; narodowej tożsamości w odniesieniu do pradawnych dziejów Słowian i istnienia Imperium Lechitów, a także inne ważne aspekty naszych narodowych interesów.
Reklama

35 myśli w temacie “Wielka Lechia i naRODowe interesy Polski – prof. Ryszard Kozłowski

  1. Wklejam ku przestrodze i przemyśleniu przykład jak atmosfera naszego społeczeństwa zaczyna się już mocno gotować z powodu frustrującej nas sytuacji w kraju i nie tylko, a którą serwują nam nasi wybrani WYBRAŃCY ?

   „17.11.2017 14:16
   23 komentarze
   Zdrajcy! Won z Polski i to już, natychmiast!
   ZACHOWAJ ARTYKUŁ
   POLEĆ ZNAJOMYM

   Jak wam się w Polsce i jak wam się Polska nie podoba, to wypieprzajcie z Polski do Waszej Europy. I nie zapomnijcie zabrać własnych żon i córek. Zostaną ubogacone…
    Dziś – o dziwo – króciutki jak dla mnie, ale emocjonalny tekst, choć to już i tak są emocje o spokojniejszym zabarwieniu niż dwa dni temu.
    
   Pisałem od lat, że są Polacy i są antypolscy szubrawcy. Przyjąłem pogląd księcia J.A. Czartoryskiego, że tak naprawdę w Polsce są ludzie reprezentujący „partię polską” lub „partię antypolską”.
    
   Dotąd też nie byłem tak radykalny jak Pan Wojciech Cejrowski, który od dawna mówi wszystkim przedstawicielom „partii antypolskiej” oraz spadkobiercom komunistów i postkomunistów: „won”!
    
   Lecz są jednak takie momenty w życiu polskiego patrioty (ale i każdego innego kraju), które muszą uruchomić zachowania obronne i nawet poprzez mowę stawać się ostre i wyraziste.
    
   Nie dziwię się antypolskim wyciom unijnych lewacko-komunistycznych i proniemieckich tzw. elit. Oni chcą po prostu trwać i zrobią wszystko, żeby w miarę uzyskiwania przez nasz kraj samodzielności i niezależności, tej duchowej, i tej gospodarczej nas po prostu stłamsić. I czym bardziej Polska będzie stawała się silna w każdym obszarze, tym oni będą coraz bardziej wyć i ujadać. Tym bardziej, że nawet ich społeczeństwa zaczynają dostrzegać, że są to najzwyklejsi a’la idioci, którzy w oparach alkoholu i narkotyków oraz „panienek do towarzystwa” sprowadzają islamską zagładę dla nich i całą Europę. 
    
   Tych – wedle mnie – politycznych unijnych niemal kretynów nie ma co krytykować, bo pustka jest pustką a nawet na krytykę zasługuje jakaś wartość a poza tym… po co zajmować się nimi skoro nie mają z Polską nic wspólnego?
    
   Ale… stwierdzam – wobec antypolskiej Rezolucji PE – że, aby wszyscy ci, którzy w moim kraju i w jakikolwiek sposób go reprezentując chcieli lub przyczynili się albo się cieszą z tej Rezolucji poszli won z Polski.
    
   Wszyscy antypolacy i zdrajcy won z Polski!
    
   Rzygam – jako Polak – na Was. 
    
   Targowiczanie byli wieszani na ulicach Warszawy i nie tylko. AK zabijało zdrajców i szmalcowników w imię Rzeczpospolitej lub co najmniej w akcie łaski kobietom goliło głowy. Od samego początku państwa polskiego zdrada Polski i narodu polskiego była i do dzisiaj jest uważana też przez normalnych i zwykłych Polaków za największe szubrawstwo, które winno kończyć się nawet śmiercią a co najmniej długoletnim więzieniem. 
    
   Tych radykalnych rozwiązań w sumie nie chcę, choć być może tak należałoby traktować współczesnych antypolaków i zdrajców.
    
   Ale zdrajcy, antypolacy i szubrawcy, przedstawiciele „partii antypolskiej”!
    
   Jak wam się w Polsce i jak wam się Polska nie podoba to wypieprzajcie z Polski do Waszej Europy. I nie zapomnijcie zabraćvwłasnych żon i córek. Zostaną ubogacone gwałtem ubogacających islamistów a jak się sprzeciwicie to Wasza głowa będzie ścięta i tyle.
    
   Nie macie prawa nawet słowa powiedzieć w mojej i nie tylko mojej Polsce. Nie chcę Was widzieć publicznie, ale jedynie – za zdradę – za kratkami polskich więzień lub na wygnaniu…
    
   Tak antypolscy zdrajcy: Panie D. Tusku i Panie G. Schetyno, tak antypolski zdrajco oraz niedouczony i śmieszny w każdej chwili Panie R. Petru, tak Panie J. Lewandowski, który powinieneś za działanie na szkodę państwa polskiego już od lat być za kratami i inne śmierdzące oraz zgniłe europejskie, i wewnątrzkrajowe „róże”.
    
   Nie podoba się? To won z mojej Polski.
    
   Wielu z Was – od polityków do celebrytów – zapowiadało, że wyjedzie jeżeli władzę w Polsce przejmą Polacy. 
    
   I co? A gówno. Dalej tu siedzicie, bo wiecie, że gdzie indziej bylibyście nikim, anonimowymi i bezwartościowymi jednostkami. Bo nic sobą nie reprezentujecie polskiego, ani też przecież nic innego, które byłoby dowartościowane poza Polską. Dalej chcecie pasożytować na nas Polakach i jesteście antypolakami donoszącymi na „swój” kraj.
    
   Nie, nie jesteście Polakami, jesteście antypolskimi ludzkimi karaluchami a karaluchy trzeba tępić, bo to najgorsze robactwo.
    
   Pozdrawiam Polaków i tych z innych nacji, którzy mają polskość w sercu, a zdrajcom na pohybel.
      
   Krzysztof Jaworucki (bloger: krzysztofjaw]
    
   Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad…
   http://krzysztofjaw.blogspot.com/
   kjahog@gmail.com

   Moje pytanie, czy nasze myśli, emocje są już w fazie wybuchu WULKANU??? gdzie jest tego sprawca???????
   czy są to ONI, czy może MY??????, same znaki zapytania,
   a może PRAWDA jest jednak w NAS samych ????? i znów te znaki zapytania i tak dzień w dzień mamy od samego rana.

   Oj życie, życie………i tak jesteś najcenniejszą naszą wartością.

   1. „….Nie dziwię się antypolskim wyciom unijnych lewacko-komunistycznych i proniemieckich tzw. elit. Oni chcą po prostu trwać i zrobią wszystko, żeby w miarę uzyskiwania przez nasz kraj samodzielności i niezależności, tej duchowej, i tej gospodarczej nas po prostu stłamsić. ..” tak wszystko sie zgadza tyle ,ze to sa pomioty nemrodystycznych okupantow,ktore po 2 wojnie ubily geszeft i oddaly potomkow scytyjskiego imperium pod rytualny uboj. Nazwaly nas panstwami wschodniej europy ,gorszym sortem,niemilosiernie eksploatujac i mordujac.Oni wrecz skowycza i wyja,bo czuja ze traca grunt pod nogami a ich elitarne rzady nad autochtonami koncza sie. Dla zmylenia naszej uwagi robia duzo zametu nazywajac sie rez lewica albo prawica,obroncami dekokracji albo komunistami..wszystko dla ich wygodnego zycia abysmy nie zorientowali sie o co w tym zamecie chodzi. Niestety nie przewidzieli ,ze ludzie nie beda sie juz nabierali na caly wachlarz oszustw stosowany na nas . Mozna oszukac 1 pokolenie albo 2 na rozne sposoby ale niestety nastepna generacja wyciagnie wnioski z ktorych nie da sie juz byc dluzej niewolnikiem.

   2. …kapitalne podsumowanie tego Pana – Aniu – należy mu się co najmniej medal za ten komentarz – nic dodać, nic ująć…a Tobie dzięki za „wstawienie” go tutaj! Pozdrawiam

   3. https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/krypty-krolow-lechii-na-lysej-gorze/

    Znam tylko JEDNĄ analogię do Grobów Królewskich w Górach Świętokrzyskich. Jest to PODZIEMNA bazylika Porta Maggiore w Rzymie. Ja datuję w Wandaluzji podziemną Porta Maggiore na grobowiec króla Egejów OZYRYSA, którego mumię Izyda wywiozła do Egiptu. Mógł to być jednak grobowiec dziada Ozyrysa PROMETEUSZA z Palermo, który wyprawił się do Bohemii za Isterem-Dunajem dla zdobycia metalurgii brdneńskiej, skąd wypędził Trytona i wziął do niewoli Chejrona – budowniczego STONEHENGE – którego uśmiercił na zamku CHOJNIK. Został jednak wzięty do niewoli przez Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania, który kazał go przykuć do pręgierza na Chojniku w miejsce Chejrona.
    Wszystko wskazuje na to, że po śmierci Prometeusza włoscy Egejowie zawarli Pokój z Hellenami, którzy wydali im ciało Prometeusza, a ci w Dowód Pojednania zbudowali swemu herosowi TAKI GROBOWIEC jak w Górach Świętokrzyskich ???

   4. Panie Juliuszu, robi Pan wspaniałą robotę dla Polski. Jestem pod wrażeniem Pana strony. Gratuluję 🙂

    Dziękuję zwłaszcza za info o zdobyciu Pekinu (1125 r.) przez Bolesława III Krzywoustego.

 1. Polacy powinni się nawrócić (Iz 66:17). Do tego czasu nie będzie Wielkiej Pobudki Słowian (Dn 1:5-20). To nie żarty, każdy Polak może i powinien poddać się takiej samej próbie jak syn judzki, Daniel.

   1. Pytanie do TAW i czytelników – czy da się pobudke wśród społeczenstwa przyspieszyc ?
    I czy w ogóle to robić ?
    Czy jest sens mówic ludziom, otwierać im oczy ?

    Czy tez zostawić każdego samemu sobie ?
    jak zdązy sie obudzic to dobrze, jak nie, trudno… naturalna selekcja i eliminacja głupoty

    Sek w tym, że Ci nieobudzeni a anty-ludzcy mieszkańcy
    – niszczą nasza ziemię (nie tylko Polske)
    – niszczą ludzi
    – niszczą szczęście i zdrowie
    – niszczą spokój i harmonię.

    Z góry dziękuje za komentarze.. 🙂

   2. Wielka Pobudka Słowian jest bardzo złożonym procesem ewolucyjnym, zależy od bardzo wielu czynników. Oczywiście, że Wielką Pobudkę Słowian da się przyspieszyć. Ja robię to już od ponad czterech lat, ciężko pracując za dziesiątki tysięcy RODaków, którzy Wielką Pobudkę Słowian mają w głębokim poważaniu.

    Jeśli do Wielkiej Pobudki Słowian chcesz dołączyć, zakładaj bloga lub kanał na YT – będzie nas więcej 🙂

    *

    Głównym problemem Polaków, w mojej ocenie, jest brak poczucia własnej wartości, kompleksy. Stąd przeciętny Polak woli krytykować innych, czerpiąc w ten sposób złudne poczucie mocy, niż zająć się WŁASNĄ pracą dla dobra NaRODu.

    *

    „Czy jest sens mówić ludziom, otwierać im oczy?”

    – Jest sens mówić do milionów, prowadząc bloga czy kanał na YT, niż tracić energię na forach, przekonując pojedynczych zagubionych. Sam wiele lat traciłem swoją cenną słowiańską energię, brylując na obcych forach. Aż doszedłem do wniosku, że i tak nikt mnie nie czyta. A ci, którzy czytają, nie traktują mojej pracy poważnie. Tak zrodził się słuszny pomysł założenia własnego bloga.

   3. Oj TAW….. 😛
    Nie każdy ma czas/ochotę na podjęcie się większego projektu jakim jest własny blog czy kanał youtube. Moim zdaniem każdy sposób na otwieranie oczu innym ma sens.
    Na przykład taka kwestia szczepień. Ogrom ludzi nie jest W OGÓLE świadom tego, że szczepienia mogą być w jakikolwiek sposób niebezpieczne. Czy otworzenie oczu choćby pojedynczym osobom, które w ten sposób być może uratują swoje dzieci przed okaleczeniem, nie ma sensu? Moim zdaniem jak najbardziej ma. Jedna osoba poda kolejnej, ta kolejnej.. Zawsze coś. A jak ktoś już odkryje jakieś mega oszustwo, np. w tak ważnej kwestii jak ludzkie zdrowie, to łatwiej mu będzie uwierzyć, że w innych kwestiach też mógł być oszukiwany.
    Oczywiście jeśli ktoś czuje, że mu to odbiera energię i jest mało odporny na hejt i obrabianie tyłka czy wytykanie palcami – to może faktycznie lepiej niech się zajmie sobą 😉 Nie ma też sensu przekonywać nikogo na siłę, bo się z leksza można załamać jak o(d)porni na prawdę są niektórzy ludzie o_O

   4. Każdy ma swoją perspektywę oglądu. Praca na najniższym fraktalu (rodzina, przyjaciele, znajomi) w moim przypadku kompletnie się nie sprawdziła, więc z mojej perspektywy nie miała kompletnie sensu. Była po prostu wieloletnim bezużytecznym wytracaniem mojej energii.

   5. Może istotny w tej kwestii jest czas w którym działeś? Może wtedy większość jeszcze nie była gotowa na przebudzenie?
    Ja działam „u podstaw” i widzę jakieś rezultaty, zainteresowanie, zmianę myślenia. Wiem, że taki zasięg to nic w porównaniu z takim blogiem czy youtubem, ale jeśli ktoś czuje że taki „rozmach” nie jest dla niego, to zawsze może delikatnie kierować zainteresowanych na takie blogi czy kanały 😉 A potem poszukiwanie prawdy się już samo toczy 🙂

   6. No widzisz. Znam to, bo sama już wtedy jakoś działałam na forach i potwierdzam że zrozumienie na poziomie fatalnym :/

    Co mnie motywuje, mimo że takie osoby jak my tutaj – o odmiennych poglądach niż większość – często po przysłowiowym łbie dostają?:
    „Nie możesz zmusić nikogo do zrozumienia wiedzy, jeśli nie jest on jeszcze gotowy. Jednak nigdy nie powinieneś lekceważyć potęgi zasiania choćby małego ziarna tej wiedzy.”
    😀

    Zgodnie z powyższym zdarza się, że bardziej opornym osobom robię jedynie delikatne sugestie (np. koleżance która często ląduje z małym dzieckiem w szpitalu, że może to mieć związek ze szczepieniami) – nie dotrze teraz? Może w przyszłości coś zatrybi..

   7. Moja mala cegielka w „rozjasnianie” umyslow lechickich, to mowienie komu sie da o Jerzym Ziebie, bo ciagle jeszcze wielu o nim nie slyszalo.

    A druga, to mowienie ludziom, ze trzeba pozbyc sie z naszego myslenia „pechozolu” tzn nastawienia „nie dziekuje, zeby nie zapeszyc”. Bo wiem po sobie, ze to dziala.

    Trzecia to koniecznosc powrotu (odczarowania, sciagniecia klatwy) do symboli i pozdrowien naszych ojcow.

    I jeszcze jedno, ja w sprawie „gloszenia wedy” mam takie zdanie jak K-a, mysle, ze powstanie milionow blogow, kanalow na Youtube nie da wiele, poza wprowadzeniem haosu, rozproszenia. Nie wszyscy maja wiedzie, ktora mozna sie dzielic, umiejetnosci do dzielenia sie wiedza, a do tego kwestia czasu…

    Mysle, ze lepiej, zeby istnialo kilka blogow, opisujacych doglebnie jakies zagadnienei pobudkowe, nalezaloby tylko ludzi o tych blogach informowac. Bo ja czytajac jakies strony, komentarze, widze sama, ze wielu ma podobne myslenie, tylko jest to wszystko ciagle rozproszone. Dlatego czekam na inicjatywe Niezaleznej telewizji i ludzi, ktorzy organizuja dzialania pod nazwa „Wolni Ludzie” ma powstac Portal dla Polakow. To moim zdaniem bedzie takie centralne miejsce, do ktorego bedzie mozna wszystkich kierowac. Teraz najwazniejsze, zeby sie zjednoczyc. W jednosci -skupiajacej roznorodnosci- sila. Bo my wszyscy pragniemy Wolnego Kraju.

    Jesli bedziemy rozproszeni, jesli kazdy bedzie tylko mowic, a nie sluchac, to nic z tego nie wyjdzie.

    Pozdrawiam

 2. Póki nie wyeliminujemy pieniądza jako bodźca do działania, póki nie zajmiemy się dogłębnie przede wszystkim Sobą, nie uruchomimy własnej zwrotnicy „kolejowej” (teraz kolej na Ciebie), która tkwi w Nas, z kolein bezsilności, nie na jedynie lewo-prawo, a na wznoszący tor-ścieżkę do przebycia ku prawdzie, jaką by nie miała być byłą (tryb war. czasu przyszłego zaprzeszłego!), póki nie wyeliminujemy w sobie chęci 3ch „Z”: złorzeczeń, zawiści i zemsty, póki nie wynajdziemy w Sobie obokierunkowych nici mentalnych i bioenergetycznych, łączących Siebie z otoczeniem (!), póki Sobie nie zdamy sprawy, że jesteśmy Bożą Miniaturą i od Nas zależy świat, że My mamy moc twórczą, większą niźli ta „ze sterowanych przynależności kuszących umożliwieniem (!) czerpania przyziemnych uciech i korzyści”, póty nie osiągniemy spokoju ducha i celu jakim jest dobro każdego, bez względu na przekonania, które mają cechę charakterystyczną: są nietrwałymi. Przed każdą fizyczną rozmową z drugą/-im, staraj się wpierw porozmawiać astralnie. Zadaj sobie pytanie: czy ta struga światła w pobliżu jest ciepłą dla Ciebie i jest w stanie odcienić się z Twoją, czy zimną i nie warto w niej moczyć Swej pięty achillesowej… Wyeliminuj z Siebie rozpacz, która jest docelowym założeniem obcych działań podporządkowujących… Ja tak to zaczynam dopiero pojmować… Nie wyganiajmy na siłę nikogo, Lechia od zarania była imperium wieloplemiennym, była tolerancyjną, ale dla takich, którzy z głębi duszy czują się z Nami związanymi. Ci, co pokazują tylko „papier” na dowód zmiany przekonań, sami się (w sobie też!) zakopią… Oj, dana! 🙂

  1. Jacku, zgadzam się z Tobą.
   Mam nadzieję, że choroba opuściła Ciebie na dobre.
   Ze swojej strony proponuję oglądnięcie na cda filmu z 2012 r
   ” Atlas chmur”. Ostatnio do niego wróciłam.
   Pozdrawiam i życzę tylko dobrego samopoczucia.

   1. Bardzo dziękuję Elizko za słowa otuchy. Tak, choróbsko minęło i wiem, że bezpowrotnie. Mam taki defekt, że alergia na środki przeciwbólowe nie pozwala mi skrócić niewygód (nie piszę „męczarni”, bo na takowe się uodporniłem). Ponieważ nigdy (od czasu wystąpienia uczulenia tj. w roku… 1977go) nie brałem żadnych „farmakololągów”, jest mi z tym baardzo dobrze (nawet kurzajki, jeśli jakowaś kiedyś pojawia się, wypalam żarem z papierosa wielokrotnie i nawet zębów nie zaciskam)! Na drastyczne przesłuchania jestem przygotowanym 😉 … Film zaraz obejrzę z ciekawością i Z DOBRYM SAMOPOCZUCIEM! Buźka!

 3. Boża mądrość rozwija i udoskonala ułomną naturę ludzką. Mądrość prowadzi po bezpiecznych drogach życiowych, jej pragnieniem jest zbliżenie się do źródła miłości – Boga-Ojca. Brak mądrości przejawia się w arogancji, braku pokory, lekceważeniu drugiego człowieka (także wroga), błądzeniu i opieraniu swoich przekonań na fałszywych poglądach oraz wyobrażeniach swoich i cudzych – na zwykłym gawędziarstwie. Brak mądrości, a co za tym idzie i bezinteresownej miłości, prowadzi ludzkość do występku pychy i zbrodni. Mądrość służy ochronie i zachowuje przy życiu tych, którzy ją posiadają. Jeśli Polacy staną się narodem mądrym – będą chronieni i pozostaną przy życiu. Do tego samego wniosku, w ostatniej chwili (oby Polacy też), doszedł Biblijny Hiob. Zrozumiał, że jego cierpienia i traumatyczne doświadczenia były skutkiem zerwania więzi z Bogiem i zbyt gorliwe, na serio, nadmierne, za sprawą swoich doradców, zaangażowanie się w doczesne sprawy tego świata (agora). Mądre hasło, skandowane na Marszu Niepodległości – „MY CHCEMY BOGA” znaczy to samo co – „NIE CHCEMY ZŁA”.

  1. „Do tego samego wniosku, w ostatniej chwili (oby Polacy też), doszedł Biblijny Hiob. Zrozumiał, że jego cierpienia i traumatyczne doświadczenia były skutkiem zerwania więzi z Bogiem i zbyt gorliwe, na serio, nadmierne, za sprawą swoich doradców, zaangażowanie się w doczesne sprawy tego świata”

   🎯 👏

 4. Pan Piotr Rybak za spalenie kukły Sorosa trafił do więzienia!
  Panią Jolantę Brzeską spalono żywcem- czy ktoś siedzi?!
  PIKETA PRZED SĄDEM W OBRONIE PIOTRA RYBAKA
  .https://www.youtube.com/watch?v=097wrvHu_PQ
  CHORZY LUDZIE KIERUJA kRAJEM, DLATEGO NASZA OJCOWIZNA choruje! JAK USUNIEMY WRZODY, NASZ kRAJ W TRYBIE EKSPRESOWYM OZDROWIEJE!

 5. zapodam mysli nie moje a warte czytania w szerszym wymiarze.
  „….asońska nauka (w Polsce jezuici z haremów sułtańskich, których w Niemczech było 2 miliony) nie dopuszcza do badań dendrologicznych – w której to racji Amerykanie zarekwirowali Skarb Wiślan. Jednak o chronologii Lednicy, tak jak palatium Pana z Wrocławia na poznańskim Ostrowie, przesądza barwienie tynku lazurytem z Afganistanu. To jest technika PRZEDFARBIARSKA, bo Malowanie tynku byłoby sto razy tańsze, gdyż lazuryt był zawsze 10 razy droższy od złota. Znaczy to, że Lednicę i Ostrów budowano PRZED kulturą ceramiki malowanej.

  W Stonehenge zidentyfikowano KILKASET rytów Topora, co świadczy, że ISTNIAŁO już w czasie Neolitycznej subkultury toporów bojowych kultury pucharów lejkowatych z Krakowa, którą ostatecznie zakończyła egipska kultura pucharów dzwonowatych jako SOJUSZNIK kultury amfor kulistych.

  Dawno zauważyłem, że mitologia grecka jest HISTORIOGRAFIĄ, przyniesioną przez Hellenów z Europy Środkowej. Na zasadzie zbieżności z mitologią słowińską czy germańską, jak np, że Uranos to nasz Jur a Kronos to Krok, udało mi się zrelacjonować i zidentyfikować geograficznie a nawet topograficznie tą mitologię, co 26 lat temu podjęli Anglicy do Dunaju, gdy ja od początku twierdziłem, że Hellenowie to ATLANTYCKA kultura pucharów lejkowatych choć Jonowie byli zhellenizowanymi Naddunajczykami.”

  „..Wg Prometeomachii to król Egejów Prometeusz, który zbudował obecną katedrę w Palermo, chcąc zdobyć metalurgię brdneńską wyprawił się do Czech przeciw Trytonowi, któremu w sukurs podążył Chejron z Jutlandii, który przegrał. Wobec tego do Bohemii popłynął Łabą król Hellenów Posejdon, który pojmał Prometeusza. Posejdon, panując nad kilkoma metalurgiami, zbudował miasto, które nazwano Posonium-POZNAŃ.

  Architektury Prometeusza i Posejdona były STROPOWE i zachowała się jako kościoły targowe, administrowane w średniowieczu przez dominikanów. Pałac Posejdona w Poznaniu zachował się jako obecny klasztor jezuitów a jego grobowiec był w kaplicy II na Ostrowie, którą rozebrała Dobrawę na mauzoleum dla siebie w postaci kaplicy Mariackiej (III).

  Rynek we Wrocławiu budował zięć Posejdona Tymoteusz, ale Rynek w postaci Placu Solnego istniał wcześniej. Następcą Tymoteusza został II syn Posejdona Innachos, który zbudował OBECNĄ farę wrocławską. Ród Posejdonidów stał się celem agresji Europejskiej – o czym mówi Wojna Bogów o Panowanie nad Światem – w trakcie czego Asklepios ze Lwowa zdobył Wrocław lewobrzeżny, gdzie zbudował kościoły św. Doroty i Mariacki Na Piasku – co Innachos skontrował budową far meklemburskich jako drogi wojennej przez kanał lubecki i Hamburg na Morze Północne do EMPORIUM Żelaza Śląskiego Mont Saint Michel. To przeniosło Wojnę Bogów na Atlantyk. Dopiero małżeństwo syna Innachosa Foreneusza z Pragą z Krokowa-Pragi doprowadziło do pokoju europejskiego i wycofania się Asklepiosa za Wisłę a Tartessu z Hellenami za Ren.”

  „..
  Architektonicznym Cudem Wszechczasów był pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii. Myślałem, że zbudowana w Koninie KOPIA pałacu aleksandryjskiego była dziełem męża Semiramidy Seta Ptolemeusza, ale ku memu zdziwieniu doszedłem do wniosku, że Set wysłał do Aleksandrii plany pałacu Waleski Złotowłosej na zamku GARGAMELL w Krakowie, gdzie je ZMAŁPOWANO w postaci Pałacu Ptolemeuszy !!!??? Ten pałac Konstantym Wlk kazał przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii Majestat światowy w związku ze schizmą ariańską.

  Waleska Złotowłosa była córką Gereona, który w XXXV wieku pne podbił Brytanię jako kultura pucharów lejkowatych. Chciał podbić też Powołże, gdzie Wołdze nadano jego imiona GYRROS-OARROS, ale został zabity przez Tyfona z Pragi. Waleska zaczynała karierę jako Hrabina Kłodzka, toteż jej pałac na Gargamellu był marmuru kłodzkiego Biała Marianna a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego – skąd BARWY Biało-Czerwone.

  W r. 600 papież Grzegorz Wlk skopiował rotundę pałacu Cesarskiego w Konstantynopolu jako prezbiterium cmentarnej bazyliki watykańskiej PAMIĘTAJ O KANNACH, która po zniszczeniu Rzymu przez lancknechtów Lutra jako WANDALÓW stała się kościołem Papieskim jako rotunda Św. Piotra. Olbrzymi pałac Cesarski został zaś PRZEWIEZIONY przez Wojewodę Kija z Konstantynopola do Sambora i zrekonstruowany na zamku WITEŹ, od czego zaczęto zwać Sambor KIJOWEM. Dziad Kija – Leszek III Wyścigowy – przy budowie nowej stolicy w LEHU-Boguczarze nad Donem kazał skopiować pałac w Koninie, co Prawdzice powtórzyli na zamku KAZBEK w Wołgogradzie, który zaczęto zwać od tego BIAŁĄ WIEŻĄ ”

  Czytajcie blog http://wandaluzja.pl/, aby poszerzac wiedze, byc moze to material rowniez dobry na Twojego bloga TAW.

  1. TAW,
   Blog, Wandaluzja – Juliusz Prawdzic-Tell – odbierany jest przez historyków, na innych stronach, za paranoika /schizofrenika,
   a ON wiedzę mam ogromną.
   Kiedyś, dawno temu, bardzo się często czytałam Jego wpisy na blogu Maruchy. Nawet odważyłam się kilka wpisów dodać.

   Na Twoim blogu TAW, zacytowałam słowa Tella dwukrotnie, podając stronę. Tak więc polecam za Devingo.

   Z Twojej strony pozwalam sobie życzyć Tellowi- zdrowia dużo i dużo wpisów na blogu, bo ich brakuje!

   Życzę dobrej nocy

   P.s. Proponuję wydrukować Wandaluzję, może szyfr zastosowany w tekstach Tella, ktoś rozwiąże?

 6. DEVINGO, a masz jakiś swój blog, który byłby w miarę scalającym w jakimś sensie (pod jakimś hasłem) te bezcenne wiadomości, które wyrywkowo przesłałeś? Ja kieruję innych ku sobie. Rozwikłanie niektórych zagadek proponuję w moim najnowszym artykule „Skąd ten „Pan”, skąd ten „Bóg” (niestety wciąż w pisaniu, ale już dużo można przeczytać). Na blogu http://www.jacekgrap.wordpress.com dowiesz się o pochodzeniu takich słów jak: pantera, ponderabilia, pantałyk, poniedziałek, Pandora… Polecam i zapraszam!

  1. Koronkowa robota „grapciu’. Gratuluję rozległej i usystematyzowanej wiedzy – podanej w ciekawy- gawędziarski sposób. Prawdziwa uczta duchowa,
   duże, duże dzięki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s