Zarzuty handlu ludźmi oraz przestępstw o charakterze seksualnym usłyszeli trzej mieszkańcy powiatu kieleckiego (47, 49 i 57 lat). Ich ofiarami według śledczych miały być cztery dziewczynki w wieku od 12 do 18 lat. Informację o ucieczce nastolatek: 12-, 14- 16- i 18-latki z domu dziecka w Nagłowicach policjanci dostali we wtorek, dostali też sygnał, że zaginione mogą być w mieszkaniu w centrum Kielc. Pojechali tam jeszcze tego samego dnia.

– W mieszkaniu zastaliśmy trzech mężczyzn w wieku 47, 49 i 57 lat, mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego – mówią policjanci. – Były tam też poszukiwane przez nas nastolatki. Ze śladów w mieszkaniu wynikało, że odbywała się tu impreza.

Dziewczyny przewieziono na badania do szpitala, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że lekarze stwierdzili, iż mogły w ostatnich dniach mieć kontakty seksualne.

Po badaniach nastolatki odwieziono do domu dziecka.

Zatrzymani mężczyźni trafili do celi w komendzie policji, funkcjonariusze zabezpieczyli także dwa należące do nich samochody.

– Mężczyznom przedstawiono zarzuty handlu ludźmi oraz przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Śledczy wystąpili z wnioskiem o aresztowanie mężczyzn. Dwóch z nich: 47- i 57-letniego aresztowano, trzeci podejrzany wyszedł na wolność. – Będziemy skarżyć tę decyzję – dodaje prokurator Prokopowicz.

źródło: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/kontakty-seksualne-handel-ludzmi-ofiarami-nastolatki,12662614/

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s