fot. fot. scanpiramid mission
Dotychczas badania archeologiczne realizowane były metodą fizycznej eksploracji interesujących nas obiektów. Tym razem naukowcy przeskanowali starożytny cud świata – jedyny z siedmiu ocalałych do naszych czasów – za pomocą wysokoenergetycznych cząstek: mionów. Efekty okazały się być naprawdę zaskakujące.

Od XIX w., kiedy odkryto – jak się wówczas wydawało – wszystkie wewnętrzne komnaty największej piramidy w Gizie, nikt nie sądził, że imponująca budowla zbudowana jako grobowiec faraona Cheopsa skrywa jeszcze jakiekolwiek tajemnice.

Dzięki naukowemu projektowi „Scan Pyramids” udało się w tej najcięższej budowli świata odkryć jeszcze jedno pomieszczenie, które niemal dorównuje wielkością tzw.  Wielkiej Galerii, mającej długość aż 46,63 m i wysokość 8,53 m.

Całość czytaj na:

http://www.chip.pl/2017/11/nowa-ukryta-komora-piramidzie-cheopsa/

16 myśli w temacie “Nowa, ukryta komora w Piramidzie Cheopsa

 1. Witam ,
  będzie jakiś artykuł o Chucku Norrisie i jego żonie, o tym że pozywają koncerny farmaceutyczne i domagają się odszkodowania za zniszczone zdrowie jego żony?

  1. Chuck Norris jak zwykle powala… 😀

   Dzięki, warto to nagłośnić.

   Przed wykonaniem rezonansu nie przeczytali opisu metody. W opisie jest podane, że kontrast może powodować bardzo poważne niebezpieczeństwo.
   To samo dotyczy „leków”, to samo dotyczy szczepionek. Ludzie nie czytają ulotek i opisów, a później się dziwią.

   http://www.fakt.pl/kobieta/zdrowie-i-fitness/chuck-norris-zlozyl-pozew-przeciwko-11-koncernom-farmaceutycznym/xr0ch3q

 2. Taaak, tylko czemu mam dziwne przekonanie, że jak zwykle Pierwsze Oficjalne Transmitowane na Świat Wejście w odkrytą komnatę czy cokolwiek to jest – będzie drugim, bo pierwsze już było, a co było do wyniesienia, to już wyniesiono… 😉

  1. To jest wiadomość zastępcza, taki ochłap rzucony wygłodniałym mediom na pożarcie, by przez rok miały o czym piać. A wszystko po to, by tylko odciągnąć naszą uwagę od tego, co Sfinks skrywa pod swoją lewą łapką…

   Czuję, że takich tematów zastępczych matrix chowa jeszcze kilka.

   1. Witaj Taw, gdzieś dzisiaj było znowu o drugim Sfinksie, mam:

    http://strefatajemnic.onet.pl/extra/drugi-sfinks-z-gizy-istnial-naprawde-pisarz-twierdzi-ze-zna-jego-lokalizacje/tmdjte

    Ten temat też już dzisiaj podrzuciłam, ale znalazłam stare, ale super wyjaśnienie, dla tych, którzy o tej sprawie nie wiedzieli:
    Nan Madol.
    Super książkę z tym tematem napisał Joseph Frank „Tajemnice najstarszej kultury na ziemi”, mówi ona o wysoko rozwiniętym społeczeństwie, które kiedyś na ziemi żyło. Autor podsumował legendy, „w tym o białych ludziach i bogach”, opowiadane przez mieszkańców okołorównikowych terenów dookoła kuli ziemskiej.

    http://wszechocean.blogspot.de/2012/07/nan-madol-haarp-z-czasow-atlantydy.html

    Dzisiaj na WP.pl widziałam wzmianke, że nowe zdjęcia satelitarne pokazują tam coś nowego:

    https://wiadomosci.wp.pl/druga-atlantyda-satelitarne-zdjecia-na-nowo-odkrywaja-antyczne-miasto-6185138834937985a

    A na koniec coś, co mnie zaskoczyło, czasami leci sobie iTVN u mnie, nie wiem czy TVN w Polsce też takie rzeczy puszcza, ale za granicą, zamiast reklam puszczają krótkie filmiki, niektóre naprawdę ciekawe. O historii, o operach, o wybitnych polskich wynalazcach, o których nikt nie wie, że Polakami byli. A dzisiaj szczęka lekko mi się zachwiała, jakby chciała opaść. Miejsca mocy puszczają. Nie wiem dlaczego, czy znowu jakaś „zmyłka szpiega”? czy może chcą je zadeptać?

    Powtórzę jeszcze raz, ta lawina tak pedzi, że jedno przysypie, więcej odkryje (dobrego i złego), codziennie teraz coś wypływa na wierzch. Oczopląsów można dostać.

    Pozdrawiam, i życzę tylko dobrych informacji, choć wiem, że w chwili obecnej, przy oczyszczaniu, muszą być też te złe. Ale czy one na pewno są złe?

   2. O tak, artefakty i machiny pod Sfinksem, czekam aż zgrzmią tam trąby z jerychońska. 😉 Ile oni mogą to wstrzymywać, chyba ciśnienie już rozsadza te wstrzymywane tamy prawd… w końcu będzie bummmm!! 💦💦💦💦😉

 3. TAW, bardzo fajny pomysł z przedstawieniem kategorii w nowej oprawie – możemy poznać na nowo BLOG TAW ❤

  W roku 10583 p.n.e. ze wschodu, tam gdzie spogląda Sfinks, wschodził gwiazdozbiór lwa. Wtedy też zaczęła się era precesyjna lwa i jak widać jego budowniczowie wiedzieli o tym i chcieli nawiązać do tego, budując Sfinksa,
  SŁYSZAŁAM, ŻE POSĄGI LWÓW ZASTĄPIONO SFINKSAMI!
  I BYLO TAK LEW SPOGLĄDAŁ NA GWIAZDOZBIÓR LWA- ponad 10 500 lat p.n.e!

  Ważne spotkanie Polaków – w Wilkanowie – 17 listopada br.
  godz. 16:00 – WSTĘP WOLNY
  Zapraszają: dr Hubert Czerniak, Tadeusz Rolnik, Adolf Kudliński, Michał Rapczyński
  ZMIENIAMY MYŚLENIE – KOTLINA KŁODZKA – T.Rolnik & A.Kudliński
  .https://www.youtube.com/watch?v=r-sHUcSV4lw

  1. Tak, są ślady ponownego rzeźbienia na Sfinksie, głowa Sfinksa ponoć nie pasuje też do rozmiarów reszty posągu. Są teorie o przenoszeniu budowli w czasie, tak swoją drogą. Ponoć były użyte właśnie na Sfinksie i piramidach.

 4. Już się zmienia oficjalna wersja historii i co ciekawe, zaczynam zauważać, że moi znajomi na Facebooku zaczynają pomału dostrzegać, że mówię prawdę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s